debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. hürriyet'i siliyoruz kampanyası

  #hurriyetisiliyoruz hastagi ile twitter’da da sesimizi duyurabileceğimiz kampanyadır.

  kendine saygısı olan tum herkesi davet ettiğim kampanyadir. ulkenin en buyuk medya şirketi ve gazetesisiniz. 1 günde 150 bin imza toplamış bir cb adayının haberini yapmamak nedir? başbakan öksürse manşet oluyor. her secimde en az yuzde 25 oy alan bir partinin cb adayinin mitinglerinin görmezden gelemezsin kardeşim. bana hizmet ediyorsun. alişan’ın düğünü daha mı önemli lan ulkeye vaat veren siyasetçiden.

  herkesi hurriyet denilen rezalet oluşumun uygulamasını silmeye, gazetesini almamaya davet ediyorum! websitesine giriş yapmayarak, twitterdan takipten çıkarak. elimizden geldiğince onların yaptığı gibi görmezden gelerek en büyük tepkiyi verebilirsiniz.

  edit: çok fazla geri dönüş aldım, herkes bu durumun farkında ve şikayetçiymiş. küçük bir araştırma yaptım. hurriyet’in satışları son bir haftada 20-25 bin azalmış.

  yakın zamanda demirören grubunun satın almış olması bunda çok etkili sanırım. halkın belli bir kısmını yok sayan bir medya kuruluşu bunu hatta daha fazlasını hak ediyor. almayın, aldırtmayın!

  edit2: gündemde tutmak için her entry kampanyaya fayda sağlaycaktır. sadece bugün değil yanlı tutumlarına devam ettikleri sürece sürekli gündemde tutarak destek olmamız gereken boykottur.

  edit3: twitterda tepki göstermek yayılması için önemli, oldukça insan yazıyor fakat kendine medyada yer bulamayan partilerin hesapları da destek olursa kampanyanızın işe yaraması çok daha mümkün olacaktır.

  bir yazar arkadaşın ricası üzerine: şiddet suçları ile ilgili yasa değişikliği

 • 2. meral akşener'in borçları silme vaadi

  şehit ve gazi aileleri için birşey demiyorum fakat dar gelirli hava atmak için kredi çekip bmw alacak iphone x alacak samsung s9 alacak har vurup harman savuracak onun borcunu da kemer sıkmaktan karnı yara olan binbir fedakarlıkla da olsa borç harç almadan yaşayan, bunun için yaşam kalitesini düşürenler ödeyecek öyle mi? söyleyin bu neyin bedeli? akp'den kurtulmak için illa bu mu gerekiyor?

  ek: ben lüks tüketim vurgusu yaptım ve (bkz: #76730085) 'a katılarak sadece sistemin daha adil bir şekilde entegre edilmesini istiyorum

 • 3. arda turan'ın dibe çöküşüne film adı önerileri

  (bkz: darda turan)

  edit: oykullanmayageldim alternatif olarak "d'ard á touran" önerdi bunu da ekleyelim "darda turan'ın" ispanya'da vizyon ismi olsun

 • 4. ahdım olsun faizler enflasyon ve cari açık düşecek

 • 5. duanın hiçbir işe yaramaması

  'istedikleri kadar dua etsinler, tanrı en iyi topçu birliğinin yanındadır'

  -napolyon

  edit: @washington ananasi adlı yazar. bu sözün napolyon'nun söylemediğinden, eski bir genel fransız ata sözü olduğundan bahsetti. lakin napolyon'un topçu olarak askerliğe başladığını düşünürsek ben napolyon'a ait olduğunu düşünüyorum.

 • 6. en karizmatik ad soyad kombinasyonları

  eskiden general isimleri çok karizma olurdu. ta ki bu fetöcü orospu evlatları anadolu çomarlarını küçük yaşta beslemeye alıp general yapana kadar. bir general ismi zevkimiz vardı onun da anasını siktiler. taş plaktan karizma general isimleri için;
  (bkz: ismail hakkı karadayı)
  (bkz: doğu aktulga)
  (bkz: saldıray berk)
  (bkz: cumhur asparuk)
  (bkz: ilker başbuğ)
  (bkz: halil ibrahim fırtına)

  benim favorim doğu aktulga'dır. bu adam omzunda 3 yıldızla doğmadıysa sksinler beni.

  edit: istek üzerine (bkz: ışık koşaner) ve (bkz: fevzi çakmak) eklendi.
  edit2: (bkz: çevik bir) geldi. peçeteye yazıp göndersin herkes favori paşasını. kazanan tosun paşa ile güreşecek.
  edit3: sizlerden gelenler;
  (bkz: cemal madanoğlu)
  (bkz: korcan pulatsu)
  (bkz: faruk gürler)
  (bkz: doğu silahçıoğlu)
  (bkz: faruk güventürk)
  (bkz: teoman koman) oyşh isme gel.
  (bkz: muhittin fisunoğlu)

 • 7. 7 mayıs 2018 beşiktaş kayserispor maçı

  tatil edilen maçı 3-0 yendiğinize inanıyorsunuz da tosic'in cezasını bu maçta çektiğine neden inanmıyorsunuz.

  amokachispor

 • 8. üniversitede en başarılı olunan ders

  (bkz: atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi)
  (bkz: türk dili)

  bölüm derslerinin çoğundan bütünlemeye kalıp zar zor geçtim. bir tek bu iki dersi, test yapılan sınavların finalinden 100 almak suretiyle aa ile geçmiştim. bununla hala gururlanırım, ve diğer derslerdeki genel başarısızlığım nedeniyle hala dalga konusu olurum*

 • 9. tff'nin fatih terim'e 9 milyon tl tazminat ödemesi

  yıldırım demirören'in cebinden ödemesi gereken paradır.

  adam istifa ediyor kabul etmiyorsun sonra kendin kovuyorsun.

  terim haklıdır.

 • 10. hürriyet (gazete)

  doların tarihi rekor kırdığı gün bunu okuyucusundan gizleyen,
  muhaliflerin miting ölçeğindeki açılışlarını görmezden gelen,
  ve
  bugün
  6 kişinin bıçakla ve silahla yaralandığı siyasi kavgayı bile haber yapmayan...
  bırakın para verip satın almayı, bedavaya okunup takip dahi edilmemesi gereken yandaşlığın bokunu çıkarmış havuz medyası gazetesi. okumayın, okutmayın; çevrenizden uzak tutun.

 • 11. 7 mayıs 2018 duşko toşiç'in oynaması

  diyelim tek maç ceza verildi. yarım kalmış maçın devamında nasıl çekiliyo lan bu ceza. adam 35 dklık mı ceza aldı yani? maçtan sonra kayseri tff başvurursa 3-0 hükmen tescil edilir.

 • 12. 7 mayıs 2018 tcmb'den dövize müdahale

  günü kurtarmaktır. gemi su alıyor tıpayla birini kapatsanız ne olur? sağır sultan bile duydu. kör asım bile gördü. geminin her yeri delik.

 • 13. cumhurbaşkanım istedi kariyerimi sonlandırıyorum

  kenan sofuoglu isimli motorcunun aciklamasi

  puhahhahaha bu ne olum?

  +simdi kenan sen bu motor isini pek beceremiyorsun..
  -neden sayin cimhirbiskinim ;(
  +iste paso dusuyosun falan ailen uzuluyor.. sen birak bu hevesi.
  -siz nasil isterseniz sayin cimhirbiskinim

  edit: caylagin birinden muazzam bi espri geldi konu uzerine, "reis sims oynuyor ulke uzerinde"

  ahahhahahahha lan bu nasil espri ne zaman yazdin amk.

 • 14. kadınlara özel avm

  bu değil de küçük çocuk içermeyen avm yapılsa müdavimi olurum.

 • 15. arabasında sigara içirmeyen tipler

  arabalarının tabiri caizse bok gibi kokmasını istemeyen insanlardır.

  tip dediğin bu insanın arabasında zorla sigara içmeye diretenlerdir. bunların ağızları kültablası gibi kokar. bunlar asansöre bindi miydi ağızlarının kokusu asansörden 2 gün gitmez. pislikler.

 • 16. 2017-2018 sezonu gs'nin şaibeli şampiyonluğu

  daha ortada kesinleşmiş bir şampiyonluk yok ama şimdiden pislik atmaya başlamış adam. oldu da 1 maç kaybedip şampiyon olamasak yine konuşmaya devam eder, bu tiplerin çünkü utanma arlanma gibi duyguları mevcut değil.

 • 17. erkeklerin fm profilinde baktığı ilk yer

  (bkz: work rate)

  alemciyle, akşamcıyla işim olmaz, sabah 6'da idmana kaldırırım.

 • 18. necmettin batırel'in doları düşürecek çözümü

  bir koz daha bir koz daha bir koz daha

  özgür demirtaş ın bakışı

  aaa yanlış saymışım. el rakibe geçer piç kağıtla son eli de alır.

 • 19. 24 haziranda rte kaybederse yönetimi devreder mi

  o devretmezse millet kaldırır. onu koltuğundan yani sen oyunu ver gerisi için rahat ol

 • 20. metro turizm'de cinsel taciz rezaleti

  edit: sakin kafayla olayı bir kez daha anlatayım. istanbul'dan taşındım ama bazı eşyalarım için bu haftasonuna gelmem gerekti. birtakım işlerim de olduğu için dönüş biletimi almamıştım. nasıl olsa uçak bileti bulurum, en kötü pazartesi sabahına bir bilet alırım diyordum ama uçaklar dolu olduğu gibi zamanı tam olarak uygun olmayan bir iki uçuş da fahiş fiyatlıydı. otobüs biletlerine baktım ve garip bir şekilde yer yoktu. en son çare metro turizm gibi benim de o yolu yürürüm ama asla kullanmam bu firmayı dediğim, kullanana içimden sövdüğüm bir yerden bilet almak zorunda kaldım, üstelik ek sefer falan filan diye gayet de pahalı bir biletti. yolcuğun başındaki kalitesizlik ve iğrençlikten resmen içime doğmuştu başıma bir şey geleceği.

  yola çıkar çıkmaz uyuyakalmışım. öyle ki sadece birkaç kez uyandım o arada da muavinle şoförün yüksek sesle sohbet ettiklerini görüp tekrar dalmışım. sabah 7 sularında garip bir şekilde uyandım. üzerimde pencere ile koltuk arasından uzanan bir el vardı. düşünün, bu şekilde uyandığınızı bir hayal edin. yaşadığım korku ve şaşkınlığı tahmin edebiliyor musunuz? ilk önce rüyamı gerçek mi anlamadım. çığlığı basınca adam elini hızla çekti ama o sırada bir iki saniye eli sıkışır gibi de oldu. bu arada başımı arkaya çevirdiğimde kendini hızla geri çekmeye çalıştığını gördüm.

  korkudan titreyerek yardım istediğim muavine bu adamın yerini değiştirin polisi arayın filan dediğimde bana "gözümle görmeden böyle bir olaya inanamam, ben hukukçuyum" gibi neresinden tutsan elinde kalacak bir cevap aldım. muavin adamın yerini değiştirmeyi de reddetti. ben ısrar edince sizi hostes koltuğuna alabiliriz gibi bir cevap verdi. bu arada hanıma su verin filan diyenlerin baskısı sonucu bir su getirdi ama onu da yanımdakine veriyor bana uzatmıyor. e metro turizm elemanı, tabii ki sapığın yanında olacak. arkadan bir beyfendi gelip adama sen benim yerime geç dedi ve bu şekilde sapık benden uzaklaştırıldı.

  bu arada şoför hala ankara'ya varamamış ve yolu kaybetmişti. bir de o olay yüzünden gerilim çıktı. biraz kendime gelince iş yerimi, polisi aradım, birkaç arkadaşıma haber verdim ve ekşi sözlüğe yazdım.

  otobüsten inince polis gerçekten de adamı aldı, çok da ilgilendiler. oradan karakola gittik. hem muavin hem de sapıktan şikayetçi oldum. iş yerimden de geldiler. polis, emniyet müdürü... herkes çok ilgilendi, çok önemsediler. hepsine teşekkür ederim. adamla beni aynı yerde tutmamaları, ifade alırken ve benimle ilgilenirken gösterdikleri nezaket beni çok mutlu etti. iş yerimin ilgisine de çok sevindim, bana izin de verdiler bugün. ha bu arada emniyette başka bir adam daha vardı o da kaybolan çantası için şikayetçiydi. içinde sanırım silah değil ama şarjör varmış.

  biraz önce de burada yazıklarımı okuyan metro turizm aradı, özür diledi. bu firmayı kapatmaları lazım. çalışanı ayrı rezalet yolcusu ayrı...

  destek veren herkese teşekkürler. biraz empati. sizin de kız kardeşiniz, sevgiliniz, ananız, dostunuz var. hayatımda ilk defa taciz vakıası yaşıyorum. bir saat aralıksız titredim şoktan. inşallah ilk ve sondur.

  ****
  hala elim ayağım titriyor, yazmakta zorluk çekiyorum. dün uçak bulamadığım ve hatta başka otobüs bile bulamadığım için metro turizmle seyahat etmek gibi bir hata yaptım. daha yolculuk başlamadan başıma bir şey geleceğini hissetmiştim.

  yarım saat kadar önce yani sabah 07:00 sularında yani çoktan araçtan inmem gereken saatte uykumdan sıçrayarak uyandım. arkamda oturan erkek yolcu koltuk arasından elini uzatmış bana dokunuyordu. çığlık çığlığa bağırdım, herkes uyandı tabii. görevliye seslendim, gelen muavin bana “ben hukukçuyum (!) gözümle görmeden inanamam” gibi şeyler söyledi. ardından bu adamın yerini değiştirin dedim beni hostes koltuğuna almaya kalktılar. şoför ve muavin araya giren diğer yolcular olmasa neredeyse beni haksız çıkartacaktı. polisi aradım, araç otogarda durunca gerekeni umarım ki yapacaklar. 7 saat oldu araç hala ankara otogarına varamadı.

  şu anda anladığım şoför aşti girişini kaçırmış dolanıyormuş

  edit: şimdi aşti emniyetteyim. aynı otobüsten başka biri daha şikayetçi olmak için geldi. bir yolcunun valizini başkasına vermişler, içinde silahı varmış. adam silahımın olduğu çantayı kaybettiler diye şikayetçi oluyor. bu firmanın kapatılması lazım.

 • 21. 7 mayıs 2018 dolar kuru

  az önce aşırı fanatik akp li komşum; seçime kadar dolar 4.5 olur dedi. ekonomik darbe varmış.

  daha da sözüm yok hakim bey.

 • 22. 7 mayıs 2018 salih mirzabeyoğlu'nun ölümü

  sivas katliamı hakkında şunları diyen birinin ölmesi:

  "kendinen zuhur" şeklinde ortaya çıkan şanlı sivas kıyamından alınacak ne çok ders var herkes için! biz sadece çok azının altını çizebildik! sivas'taki "cuma’da ani zuhur"dan, son olarak altını çizmek istediğimiz husus şu: halk, hakkına sahip çıkıyor ve 70 yıldır kendisine hayatı zindan eden işgalci laiklere karşı "kısas"ın hayat veren soluğuna sığınıyor! artık tc'de hayat, yalnız müslümanlar için zor olmayacak, işgalci laikler için de zor olacak! sivas, sadece küçük bir haber! herkes safını doğru seçmekle mükellef! bizden söylemesi!"

  umarım haber doğrudur, bunun gibi biri dünyadan temizlenmiştir.

 • 23. sevgilinin geçmişi

  gelecekte ne olacağına ve kişiliğine,kim olduguna ayna tutar.

  geçmiş önemlidir,dun ne bok ise yarinda ayni bok olacaktır.

  (bkz: balık baştan kokar)

 • 24. ölen kişiden geriye kalan en hüzün verici nesne

  mendilidir.

  anneannem yıllarca kağıt peçete kullanmadı, bez mendilleri vardı. son yıllarında kışları bizde geçirdi, bastonuyla yavaş yavaş lavaboya gider zeytin yağli sabunla mendilini yıkar kalorifer peteğinin üzerinde kuruturdu. günde 3 ya da 4 mendil yıkardı, neden bunu yaptığını sorduğumda hareket etmek için bahane demişti. sonra bir gece evimize gelen ambulans onu götürdü, ertesi gün tabutu kapıya geldi, annem son kez evin önünden geçsin istemişti. tabutuna sarılıp ağlarken fark ettim, elimde mendili, avuçlarımda zeytin yağlı sabunun o kendine has temiz kokusu vardı.

  o günden sonra kağıt mendil kullansam da bez mendillerin yeri bende ayrı oldu. çantamda her zaman bulunur.

  anneannem burnumda tüttü çok özledim be.

 • 25. türk dizi tarihinin en iyi karakteri

  (bkz: yılan hikayesi'ndeki kürşat)

 • 26. sekste partnerin kulağına seçim sloganı fısıldamak

  - geliyor geliyoorrr
  + ay irfan gelme lütfen!
  - geliyoor geliyooorr kılıçdaroğluuu

 • 27. start/stop sistemi

  bmw 420 d gran coupe kullanicisi olarak gayet memnun old...

  saka lan 2005 twingo kullaniyorum camlari falan hep bozuk acilmiyor, yemisim yani startini stopunu.

 • 28. dexter'dan akılda kalanlar

  önce kod ve cinayet
  sonra ana ve yar
  bu yolda savrulan
  birileri var

  lamelle dertleşen
  tekneyle birleşen
  can alıp devleşen
  birileri var...

  özledik başbuğum özledik,
  vallahi it gibi özledik.

 • 29. 7 mayıs 2018 mehmet şimşek'in açıklaması

  kaynak.

  ..."cari açıkta kötüleşme var gibi görünüyor. ama petrol ve altını hariç tutarsak göreceli bir iyileşme sürecindeyiz..."

  1. petrol ve altını neden ayrı tutuyoruz?
  2. iyileşme varsa neden kötüleşme görünüyor?
  3. cari açığı kapatmak için ne yapılıyor?
  4. onlarca senedir peşimizi bırakmayan cari açık ne zaman kapanacak?
  5. ithalatı azaltacak yatırımlar için biraz geç kalınmadı mı?
  6. ithalatı azaltacak yatırımlar tarımda da uygulanacak mı?
  7. enflasyonun geçici olarak çift haneye çıkmasının sebebi nedir?
  8. enflasyon ne zaman, kaça düşecek?

  teşekkür ederim.

 • 30. sigara içmeyenlerin dertlenince başvurdukları şey

  sigarayı bırakmayı düşünürken en çok akla gelen şey budur. olum o vakitlerde ne yapacağım ben?
  sigarayı bırakınca dert de azalıyor arkadaşlar, aylık 300 tl cepte ya da güzel bir hobiye aktarılıyor, merdiven çıkınca, koşunca nefes nefese kalınmıyor, ağzımız ve ellerimiz küllük gibi kokmuyor.
  bir de eğer varsa, çocuğunuza iyi örnek olduğunuz düşüncesi de gayet motive edici.
  dertlenince bu kazanımları düşünsen bile derdini hafifletmeye yeter.
  sigara pişmanlıktır!

 • 31. yakışıklı ama yalnız erkek

  oncelikle bazi konulara aciklik getirmek gerekiyor;

  -birincisi yakisikli olmaniz size illa da fazla kadin veya super bir hayat getirmez.size sadece bunlara sahip olma sansinizi arttirir.

  -evet,kadinlar dogrudan da olmasa dolayli olarak bazen yakisikliya bildigin kendini sunar.adamin sadece 2 kelime konusmasi kizla iletisimi tutmasi yeterlidir.bazen de eglencenin doruk oldugu ortamlarda veya tinderda falan tek gecelik takilan ufak kesim(turkiyeden bahsediyorum),birisini secerse yakisiklilardan secer.ama bunlar cok da olan seyler degil. arada olur ama her gun size acilan,yuruyen,askini ılan eden olmaz.ama her gun sizden gozunu alamayan ve kesen kizlar da olur,yalan yok

  -size gelen kizlar genelde cok da iyi olmaz. cok iyi kizlarin zaten talibi fazladir,erkek ilgisinden bikmistir.onun icin zaten ona yazan onlarca yakisikli vardir bi de kalkip size sadece yakisikliliginiz icin yurumez. ıstisnalar olmustur

  -bunun disinda da yakisiklilik demek hadi harem kuruyorum degildir.kadinlar reddedilmekten cok korkarlar,sadece cesur olanlari size yuruyebilir aksi takdirde cok da bisey olmaz

  bu yukaridaki yazdiklarim gercek hayati yansitir.zaman,mekan,olay gibi degiskenler her turlu olaya kapiyi acsa da genelde yakisiklilik tek basina ekstremleri getirmez

 • 32. ekşi itiraf

  daha 7 yaşındaydı.
  2 yıl kanserle mücadele etti.
  kanser tüm vücudunu sarmıştı.
  ankara’da tedavi oluyordu.
  kan kustuğunu ve canın acısıyla bağlı olduğu makinelerin kablolarını eliyle koparmaya çalıştığını söylediler.

  annesi tıpkı bir erkek gibi oğlunun dökülen saçlarından sonra saçını 3 numaraya vurmuştu.

  perşembe akşamı 19.07 de gözlerini kapattı.
  ölmeden hemen önce babasının;
  -nasılsın oğlum ? sorusuna
  baş parmağıyla onay işareti yaparak cevap verdiğini söylediler.

  perşembe akşamı saat 19.07 ölüm saati olarak dosyasına geçti.

  cuma günü sabah 10 da türk hava yollarının tarifeli uçağıyla geldi.cenazesini bagaj kısmına koymuşlardı.

  küçücük çocuk,kendi bedenine uygun tabut olmadığı için büyükler için kullanılan tabuta koyulmuştu.
  cenazesi amcalarına teslim edildi.

  cenaze aracı önde bizler arkasında konvoy şeklinde 35 km ötede ki şehir merkezine gittik.
  arabada tektim.arka arkaya yaktığım sigaraların bir müddet sonra dudağımı kuruttuğunu fark ettim.
  su içmek için durmadım ama.

  cenazeyi devlet hastanesi morguna teslim ettiler.babası ve annesi bir sonraki 13.00 uçağıyla geldi.
  babası ağır adımlarla morgun önüne geldi.müsaade et biz cenazeyi yıkayalım dedik.
  kimseyi sokma.tek başına oğlunu yıkadı.

  ikindi namazına müteakiben toprağa verdik.
  toprak attım mezarına çocuk.

  3 gün taziye yapıldı.
  baban hiç iyi değil dediler çocuk.
  ilk gece mezarlıkta seninle uyumuş çocuk.
  ikinci gece sabaha kadar camide oturup dua etmiş.
  üçüncü gece halan,babana gitme bizde uyu demiş.baban ise eve gitmem lazım oğlum gelirse bizi göremezse üzülür demiş.

  baban hiç iyi değil çocuk.

  berat kandilinde hastane bahçesinde elini gökyüzüne kaldırıp; “ ya şifa ver allah’ım ya da ikimizin canını al “ demiş.

  daha 7 yaşındaydın çocuk.
  beni tanımadığını biliyorum.
  sen ölen dedeni hiç görmedin biliyorum.
  tıpkı baban gibi boylu poslu iri yarı bir adamdı.
  ben küçükken mahallede top oynardım sürekli bize kızardı.

  sen görmedin dedeni biliyorum ama ben dün gibi hatırlıyorum.

  seni dedenin mezarının üstüne gömmüşler çocuk.

  huzur içinde uyu çocuk.

  ailenizin yakın dostu olan bir başka aile.büyüdüğünü görmeyi çok isterdim.

  hoşçakal yalın yağız.

 • 33. 8 temmuz 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi sonuçları

  hala recep tayyip erdogan’in %48-49’la filan secim kaybedebilecegini sanan saf arkadaslar var. rte’nin secimi kaybedebilmesi icin %42-43 civari bi’ oy almasi lazim. yukarisini; ysk, yil boyunca gosterdigi basarili performanstan dolayi kanaat notuyla 50’ye yuvarlar zaten.

 • 34. nihat hatipoğlu ekşi'de yazar olsa alacağı nick

  (bkz: bıktıran başlıklar)

 • 35. 7 mayıs 2018 alkol güncellemeleri

  evde içki yapılıyor, bu vergilerden kısmi yırtılabilir. bir de evde araba yapmayı bulursak bizden iyisi yok zira 1 al 4 öde kampanyası yapıyorlar, ayıp oluyor.

  ekleme: mesajlar geldi, artık evde yapılmıyormuş, etil alkol de tecavüze uğramış içine kimyasal katılmış. ben evde hiç yapmamıştım, arkadaşlardan otlandım hep *. yaşasın yasaklar, yaşasın vergiler.

 • 36. motosiklet sürücülerine duyulan antipatinin sebebi

  şerit ihlali. net. iki şeritli yolda iki araba yanyana giderken arasına girmeleri. aradan kaçarak çakallığa gelince hakılılar, arabaya sürtünce de "dikkat etsene be kardeşim"

 • 37. antidepresan etkisi gösteren şeyler

 • 38. bafetimbi gomis

  adam 27 gol atmış. penaltı kaçırdım diye hırsından ağlıyor. siz gelmiş sikinizi taşağınızı yayarak gomis’i eleştiriyorsunuz.

  sizin galatasaraylılığınızı sikeyim!

 • 39. muharrem ince

  ilk basta chp genel baskani kemal kılıçdaroğlu ve diger parti yoneticilerinin desteklerini esirgememesi gereken aday.
  sosyal medya hesaplarindan kemal kilicdaroglu basta olmak uzere 100'e yakin vekilden de ses yok. ne bir tebrik ne de bir fotograf haber paylasimi olmadi. chp kurumsal hesaplari da sessiz kaliyor. muharrem ince'nin mitinglerini duyurma sansi yok. bir iki yerel gazetenin ya da halk tv'nin yayinladigi kadariyla az sayida goruntulerde muharrem ince tek bir otobusun tepesinde toplanan kalabaliga kendisini anlatmaya calisiyor. tek basina secim kazanilamaz. eger secimleri kazanmak istiyorlarsa parti olarak adaylarinin arkasinda durmalilar.
  kemal kilicdaroglu 3 gundur yok ! nerede ? neden parti olarak sessizler ? neden destek yok ? chp adayini desteklesinler ya da bizi kandirmayi biraksinlar. chp milletvekilleri de kendilerine gelsin. genel secimler yapilacak en azindan genel secimler icin calissinlar. genel secimler zaten tamamen yok sayiliyor. o konuda hicbir hareket yok.
  baskanliga hayir , referanduma hayir , secimlere hayir , kaybedilen secimler sonrasi hayir , ona hayir , buna hayir dediniz dediniz bugun evet degilse ne zaman evet diyeceksiniz ? cumhurbaskani adayiniza evet diyecek misiniz demeyecek misiniz ?
  adayinizi sizler yalniz birakirsaniz halk nasil desteklesin ? eger burayi muharrem ince ya da ona ulasabilen birileri okuyorsa lutfen rica ediyorum ilk once partiden ve vekillerinden destek istesin. bu is boyle olmaz , olmadi ,olmayacak ! artik bu duruma bir dur demek gerekiyor.

 • 40. bizi yıllarca doğum kontrolüyle aldattılar

  reis’in haklı olduğu gerçektir. mesala bakınız ülke bazında kadınların sahip olduğu çocuk sayıları. bir bakıyorum zimbabwe’ye ortalama çocuk sayısı 7’nin üstünde, refah ve bolluk içersinde yaşıyorlar. öte yandan bakıyorsun kanada’ya ortalama 2 çocuk var, açlıktan kırılıyorlar. reis yine büyük oyunu halka anlatarak ülkemizi zimbabwe,kongo cumhuriyeti gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak istiyor. aksi halde sonumuzun kanada,almanya gibi falan olur aman diyim.

 • 41. ak saray'ın yıkılması

  yıkmakta yapmak kadar pahalı olduğu için yıkılmasın. zira vergilerimiz yararlı işlere kullanılır. mesela atatürk müzesi yapılsın burası. bir kısmı kütüphane olsun, bir kısmı tiyatro olsun. yeterli insanlığa faydası dokunsun!

 • 42. 7 mayıs 2018 muharrem ince yapay zeka açıklaması

  bugün cumhurbaşkanı adayı muharrem ince'nin yaptığı basın açıklamasının en önemli bölümüdür.

  "meydanlarda yapay zekayı konuştukça ülkenin gündemi de bu olacak. televizyonlarda bunlar konuşulacak televizyonlarda hurafeler tartışılmayacak. mesela kuantum diyen bir cumhurbaşkanı olacak. uzun yıllar sonra kuantum diyen endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı olacak. cumhurbaşkanı'nın dili bu olunca türkiye'nin gündemi de bu olacak. ilerleyen günlerde türkiye için hayallerimi, ufkumu, gelecek vizyonumu meydanlarda milletimle paylaşacağım"

  muharrem ince'yi tanımak istiyorsanız işte bu açıklamasını okuyun yeter. sonra bir de dönün 16 yıldır neleri tartıştığımıza nereden nereye geldiğimize bakın. sonra yine dönüp trollerin ve medyanın bazı lafları nasıl cımbızla çekip gündeme taşıdığını ama bu gibi açıklamaları nasıl görmezden geldiklerine bakın ve düşünün.

  edit: herhalde bazı arkadaşlar cumhurbaşkanı adaylarının bizzat mucit olmasını falan bekliyorlar. deve sidiğinin konuşulduğu bir ortam yaratıldı, bir siyasetçinin şunları dile getirmesi bile ülke için pozitif bir gelişmedir. bu ülkeyi ancak ve ancak bilimin ışığı kurtaracaktır. siyasetçilerin işi bilim insanlarına güzel çalışma ortamı sağlamak, bilimin popülerleşmesi ve gelişmesi için ön ayak olmaktır. işte en büyük vizyon budur.

 • 43. survivor 2018 all-star

  acun adaletini sikeyim senin.

  4 oy açıldı ve hepsinden turabi hanzosu çıktı. adaylığı kesinleştikten sonra diğer oyları görmek istedi ve sen tamam diyerek açtın. adam herkesin kendini yazdığını öğrendi. buraya kadar tamam.

  e aynı şey semih'in başına gelmişti ve sen '' bu güne kadar böyle bir şey olmadı, aday kesinleştikten sonra kalan oyları açmam'' diyerek semih hıyarını reddetmiştin.

  böyle ibnelik olur mu lan ?

 • 44. bir gün akp'li olmadıklarını ispata çalışacaklar

  tehdit içermeyen sözdür.

  eskiden bu kesim fetö deyince, hoca efendiden özür dile diyordunuz. ne oldu şimdi fetöcü değilim diye kırk takla atıyorsunuz. ileride aynı şeyi akp için yapmayacağınız ne malum.

 • 45. fatih portakal

  haber bulteninde hem akp hem de chp, iyip, saadet ve hdp partilerine neredeyse esit sure veren sahistir.

  bu konuda 2018 turkiye’sinde rakipsizdir.

 • 46. muharrem ince'nin bilal erdoğan'a cevabı

  cumhurbaşkanı'nın oğlu bilal erdoğan'ın bir konuşmada muharrem ince için "ekonomiden zerre anlamayan bir adamı aday yaptılar" demesi üzerine muharrem ince'nin resmi twitter hesabı üzerinden bilal erdoğan'a verdiği cevaptır. kendisi bilal erdoğan'ı muhattap almadığını, birşey söylenecekse babasının söylemesi gerektiğini ülkenin hanedanlıkla yönetilmediğini, çocukların siyasete alet edilmemesi gerektiğini yazmıştır.
  ilgili tweet

 • 47. 7 mayıs 2018 muharrem ince açık oturum daveti

  az önce habertürk'te canlı yayında, tüm adaylarla bir oturumda buluşup tartışmayı teklif etmiştir.kendisinden beklenen de buydu.yalnız bunun üzerine gitmelidir.gerçekleşmezse, sürekli olarak dile getirmelidir.

  kaynak,

  düzeltme:kaynak eklendi

 • 48. şikeye şaibeye bulaşmayan tek türk takımı beşiktaş

  önden eklemeli oturgaçlı götürgeç: başlık benim değil, başlığı açan gitmiş.

  -----------------------------
  asıl entari başlangıçı:
  (bkz: evet)

  yüzünü görmediğiniz, elini sıkmadığınız insanların ne halt yediğini, ne halt yemediğini nasıl biliyor, suçsuz olduklarına bu kadar emin olabiliyorsunuz anlamıyorum.
  bu sadece beşiktaş için değil, bütün takımlar için geçerlidir.
  üçüncü beşinci lig takımlarında bile ne oyunlar dönerken bunlarda oyunun kralı dönüyor kralı.

  futbol sevin tamam ama allah aşkına, aptal aptal sidik yarıştırmayın.
  her kulüp kapasitesine göre düzen kurmuştur, oyun çevirmiştir. yüzde yüz emin olmadığınız şeyleri yüzde yüz eminmişsiniz gibi konuşup, tekrar edip durmayın. enerjinizi böyle manasız muhabbetlere harcamayın.

  ben şaşıyorum yani böyle şeyleri hala yapıyor olmanıza.
  troll başlık bile olamaz bu. bu o kadar basit ve banal bir konudur artık. laçkaya döndürdünüz.

 • 49. camileri ahır yapan partiye oy vermek

  fetöcü senin daşaklarını yaladığın heriflere deniyor yalnız o noktada bir anlaşalım önce.

 • 50. duşko toşiç

  üst üste 2 lig maçında kırmızı kart görerek tarihe geçmiştir.

  31. hafta kırmızı
  32. hafta kırmızı.