debe başlıkları

naletcix64
profili

 • efsane trafik canavarı reklamının bulunması

  canavardan ziyade insanların konuşması, tipi, üslubu, biliş seviyesi daha dikkat çekendir. bizler birer canavara dönüşmüşüz ama trafik canavarı değil. cehalet canavarı.

 • elif şafak'ın batıya bize müdahale edin çağrısı

  bu kadını zamanında öven de akplilerdi şimdi eleştirenler de akpliler. çok şükür ne geçmişte kandırılan olduk ne de kandıran olduk. kemalist, laikçi diye aşağılamaya çalıştığınız insanlar zamanında da aynı şekilde nasıl dik duruyorsa şimdi de dik duruyor fetö bağlantısı olan insanlara karşı. bu ülkede o dışlamaya çalıştığınız atatürkçüler olduğu sürece her zaman medeni bir ülke olarak kalacaktır. gerek fetö olsun gerek akp olsun gerek dışgüjler olsun ne kadar çabalasa da ortadoğu arap ülkesi yapamayacak bu ülkeyi. bu ülkede “laikçi” insanlar oldukça yüzünü batıya dönmüş avrasya ülkesi türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

 • furkan bölükbaşı

  allah uzun ömür versin inşallah hayati tehlikesi yoktur ömür boyu yatalak kalır.

 • muharrem ince 15 temmuz gecesi neredeydi

  hani şu akp’nin 15 yıl boyunca askeriyeye ve devletin önemli kademelerine atadığı fetöcüler tarafından yapılan darbe girişimi gecesi mi?

  edit: arkadaşlar özel mesajla gelip fotoğraf o güne ait değil bunu da vurgula demişler. ben fotoğrafta değilim arkdaşlar. o gün muharrem ince yazlıkta değil isterse pavyonda olsun bundan bize ne?

  darbeyi yapan kim?
  darbeyi yapanları o kadrolara yerleştiren kim?

  iki kardeş kavga etti ülkeyi kaosa sürükledi. planlıydı veya değildi ama burada muharrem ince’yi ilgilendiren bir durum yok. akp kendi pisliğini temizleyecek tabi ki neden muharrem bey o pisliği temizlemek için kendini tankın önüne atsın? muharrem bey mi atadı o fetöcüleri?

  ben şahsen o gece balayındaydım. darbe haberleri geldi mekandan rica ettik tv’yi kapattırdık ve şarabımızı rakımızı içmeye devam ettik. iki pislik kardeşin kavgasından banane?

  edit2:

  biz darbeden yıllar yıllar önce bu fetöcüleri devlette kadrolaştırmayın diye zaten uyarmışız. biz testi kırılmadan vazifemizi yapmışız. bakın devletin kozmik odasını açmayın bu örgüte dedik. bakın meclis kürsüsünden bu teröristi övmeyin dedik. bakın madeni paradan atatürk’ü kaldırıp bu terör örgütünün olimpiyatlarını basmayın dedik.

  biz 15 temmuz’da değil çok öncesinden zaten bu örgüte karşı dik durduk. bizi dinleselerdi ülke kaosa sürüklenmeyecekti.

 • devlet bahçeli'nin kıraathane yorumu

  18 yaşında hayatında hiç sütlaç yememiş gençler var değil mi? hah böyle kabul edin işte halkı fakirleştirdiğinizi.

  bu ülkede yavrusuna süt alamadığı için intihar eden anneler var. utanmadan çıkıp milletle alay ediyorsunuz bir de. yargı sizi affeder ama tarih asla affetmeyecek!

 • binali yıldırım'ın sinkaflı tezahüratı

  işin ilginci vatandaşlar da bilmiyor tezahüratın aslını. ödemişliler?

 • meb öğretmenlere 4 yılda bir bilgisayar verecek

  5 yıldır hala verecekleri tableti bekleyen bir öğretmen olarak vaat olarak kalacağını düşündüğüm hede.

 • ince'nin akp'li kadını duvara yapıştırması

  akp'li kadının muharrem ince'nin vücuduna dokunması ile devam eden diyalog olmuştur.

  hayatlarında sevgi ve samimiyet görmemiş insanlar için tuhaf gelmesi normaldir.

  edit: yabancı erkeklerin vücudunu kadınların ellemesi sanırım bu trollün genişliğinden. senin ailendeki kadınlar için bu normal olabilir ama biz o kadar geniş değiliz. sana ve ailene iyi genişlikler dilerim...(edit kısmı tasvip etmediğim bir düşünce olsa da sırf troll efendiler başka dilden anlamadığı içindir.)

 • şehidin annesine mitingde verilen anahtar

  “eğer sadakaları (zekât ve benzeri hayırları) açıktan verirseniz bu güzel bir şeydir. eğer onu fakirlere gizlice verirseniz, işte bu sizin için daha hayırlıdır. allah da bu sebeple sizin günahlarınızı örter. allah, yapmakta olduklarınızı bilir.” (el-bakara, 271)

  edit: tabi bakara yerine yıllardır makara okudukları için bu şovu gerçekleştirmişler.

 • muharrem ince'yi eleştiren danıştay hakimi

  çabası başörtüsü için değil iktidar değişince liyakatsız bir şekilde atandığından dolayı kaybedeceği makamı içindir.

 • fox ana haberin düzmece haberi iddiası

  “kemal köker gibi bir ayağı kırık hastalar.”

  en çok zorlanan kemal köker değil yani. onun gibi olan hastalar. tutup da ayağı kırık hastayı saatlerce koridorda yürütüp çekim yapacak değillerdi herhalde.

  ayrıca haberin konusunu bir kere daha belirteyim; ayağı kırık hastaların yürürken zorlanması. yani haberin konusu kemal köker’in ayağının kırık olması değil.

  daha önce hiç basın sektöründe çalışmayan insanlar için garip gelebilir ama bu tür çekimlerde canlandırma tekniği kullanılır. yalaka değil de gerçek haberci olsaydınız bilirdiniz.

 • 30 mayıs 2018 habertürk muharrem ince canlı yayını

  ince’nin danışmanlarına; lütfen iletin.

  seçilirseniz tayyip erdoğan’ı yargılayacak mısınız? diye soracaklar. bu soruya lütfen şunu desin;
  tüm kanallar bu soruyu soruyor neden tayyip erdoğan’ın yargılanması gerektiğini vurguluyorsunuz? sizce tayyip erdoğan neden yargılanmalı ki bunu ısrarla soruyorsunuz? ayrıca ben hakim, savcı ve avukat değilim. kimin yargılanması gerektiğine ben karar veremem. ben de dahil suçu olan biri varsa yüce türk mahkemeleri karar verir yargılanmalarına.

 • muharrem ince

  bu adam yerine gül’ü isteyen bi zahmet siktirsin gitsin chp’ye oy vermesin.

 • 2019 seçimlerini akp'nin kaybedeceğinin ispatı

  ysk’yı ne yapacağız peki? mühürsüz oyları falan?

  hala referandum oranlarını gerçek sananlar var!

 • 21 mart 2018 doğan medya grubunun satılması

  lacivertler arası geçiş yaşanmıştır.

 • çocuk pornosunu virüs gönderdi

  o virüs ülkeye 16 yıl önce bulaştı.

 • hdp'ye oy verenler şimdi neler düşünüyorlar

  zamanında öcalan’a övgü yağdıran akp’ye oy verenlerle, teröristleri megri megri diye halayla törenle karşılayan akp’nin yol arkadaşı mhp’ye oy verenlerle aynı şeyleri düşünüyorlardır eminim.

 • 28 kasım 2017 erdoğan'ın avukatının açıklaması

  sahte belge ise bu ağır bir suçtur. basın açıklaması değil yargılama gerekir.

  ayrıca sadece kılıçdaroğlu değil o belgenin kaynağı olan yabancı banka da dava edilmeli ve kendi yerel mahkemesi tarafından belgenin sahte olduğu ortaya çıkarılmalı ve tazminat istenmelidir.

  edit:
  mal aktrolün biri de dava açılıyor zaten diye link vermiş ashshahahaj. böyle bir durumda tazminat davası değil resmi belgede sahtecilik davası açılır yeğen. lan bir gram beyin yok yemin ederim ashshahahajajaja

 • steam autumn sale 2017

  açılın beyler; ben "hanımdan izini kopardık 50 tl bütçem var" diyen adamım.
  inanmayan baksın linki #57144872

  öncelikle gençler hanımdan izin kopardım diye hemen semerinden boşanmış eşek gibi sağa sola koşturmaya gerek yok. düşünerek, analiz ederek davranacaksınız. geçmiş oyunlarına bir bak. kütüphanendeki oyunun kaç tanesini sonuna kadar oynadın, bitirdin. aşağı yukarı cevabımız belli değil mi? 1 belki 2. ben o entry'i yazdığımda kütüphanemde 50 kadar oyun vardı ve sadece 2 tanesini bitirebilmiştim. o zamanlar tabi daha genciz, evliliğin ilk yılları ve sorumluluk az. oooooo diye daldım ve 50tl bütçenin hepsini kullandım. şu oyunu oynar mıyım? bu oyunu beğenir miyim? diye bakmadan kim ne tavsiye ettiyse almaya çalıştım. tabi bizim zamanımızda dolar bu kadar uçuk değil. ayakkabı kutularına henüz girmemiş... (olacakolacakokadar)

  şimdi herkes tarzını belirlesin öncelikle. ben daha çok, silahlı hedefin az kullanıldığı bireysel ilerlemeli oyunları beğeniyorum. kimisi şunu beğenir, bazısı bunu beğenir demem o ki; ne oldu o popisi olan çocuğa?

  evet ilk aşama; tarzını belirledin. şimdi sıra geldi oyuna ayıracağın süreye. boş adamsındır gün boyu pc başındasındır o zaman seni gün boyu oyalayacak oyunlara yönelebilirsin. football manager başında ömür tüketen adam olabilir veya bir ülkeden bir ülkeye direksiyon sallayan atletli bir kamyoncu olabilirsin. zamanın az; hanımıydı, çocuğuydu, işiydi, gücüydü derken günlük 1-2 hadi uykudan fedakarlıkla 3 saat ayırabiliyorsan; bölüm ilerlemeli macera, bilim-kurgu, savaş, korku türü oyunlara yönelebilirsin. tomb raider işte biz hanımcıların bir numaralı oyunudur o yüzden. icabında hanımı benim gibi kandırıp "gel sana film izleteyim" diyerek oynadığınız oyunu izletebilir ve o 3 saati 4-5 saate çıkarabilirsiniz.

  son aşama; "değer mi?" aşaması. -değer mi hiç? değer mi değer mi bir oyun, ömür boyu sürer mi.... (hehe)-
  evet verdiğiniz paraya değer mi? bunun için benim iki kriterim var.
  1- online mı?
  2- "toynağınızı yerim" kalitesinde mi?

  online oynanabilen bir oyun ise para vermeye değer. ama çöp grafikli, saçma sapan hikayeli ve online modu olmayan bir oyuna para vermem. bir diğeri de online değil ama "adamlar emek harcamış", "görüntü, ses, senaryo harika", "tam bana uygun". o zaman yere batsın torrent'i de crack'i de. bas parayı ver acıma.

  evet gençler. gördüğünüz üzere yaş ilerledikçe insan değişiyor. o entry ile bu entry arasında dağlar kadar fark var. o zamanlar nasıl heyecanlı, hevesli isem bu zaman bir o kadar hayattan bıkmış bir haldeyim. demem o ki; yaşınızın kıymetini bilin. saatlerce bir oyun uğruna odalara kendinizi kapatmayın. çıkın. aşık olun, arkadaş edinin, hobi edinin. hayatı dolu dolu yaşayın. bir daha bu yaşlara gelemeyeceksiniz. oyun oynamak için her zaman vakit bulursunuz. benim gibi; kafa dengi, anlayışlı bir eş bulursanız kendinize yaşlanınca da oyun oynayabilirsiniz. ama şu yaştaki gücü, kuvveti, enerjiyi bir daha asla bulamayacaksınız.

  yeni bir hanımcılık videosuyla görüşasdfhjaak.

  not: vay amk fiyatlar ne olmuş öyle. götüm gibi indirim. hanımı zorlayın bi 25 kağıt daha ateşlesin. 50 tl'ye bok var.

 • hakan şükür'ün amerika'da çekilen yeni görüntüleri

  zamanında futboldan kazandığı paraların yanında; muharrem ince’ye bedava özel ders vermesine izin vermeyen akp hükümeti bu adama lig tv ve trt’de yorumculuk yapmasına göz yummuş ve vekillik maaşının yanı sıra milyonlarca doları trt bütçesinden kendisine aktarmıştır.

  o arabalar, o evler hep halkın vergisiyle, elektrik faturasındaki trt payı ile alındı. ve buna göz yumanlar utanmadı, asla da utanmayacak!