debe başlıkları

avatarwan5
ekşi sözlük profili

 • camide herkesin eşit olması

  herkes eşit gibi görünse de tespih yığının yanında oturanlar doğal kaynaklara yakınlıklarından ötürü jeopolitik üstünlüğe sahiptir ve hiyerarşide en üst sırada yer alırlar. yeri geldiğinde herkes onların eline bakar.

 • türkiye'de kahvaltı kültürünün içler acısı olması

  türkiye ile ilgili güzel bir şey söyle deseler aklıma ilk kahvaltı kültürü gelir sanırım. hele avrupa'daki kahvaltı kültürü ile kıyaslanmaz bile.

  katılmadığım önerme.

 • ilk defa muz yiyen kuzey koreli kız

  altında "acting audition (oyuncu seçmeleri)" yazan video. hem bir insan ilk kez muz yedi diye neden ağlasın? ben de geçen sene ilk kez mango yedim, herhangi bir duygulanma olmadı.

 • kötü insanlara ilahi adaletin işlememesi

  my name is earl dizisinin yıllardır unutmadığım bir bölümünde earl, patronunun çok kötü bir insan olduğunu görüyordu. adam karısını aldatıyor, işinde yolsuzluk yapıyor, insanlara kötü davranıyor vs. karma bu adamı bir yerden cezalandırmış olmalı diye düşünüp takibe alıyordu ama adamın hiçbir sorunu olmadığını, her şeyinin mükemmel olduğunu görüyordu. bir noktada, earl, patronun kendisine bağırmasına dayanamayıp bir yumruk atıyordu. adam hastaneye kaldırılınca, karısı da sevgilisi de ziyarete geliyordu, karısı adamı evden atıyordu, iş yerindeki yolsuzluklar gün yüzüne çıkıyordu, hayatı yerle bir oluyordu. earl de karmanın yumruğunun kendisi olduğunu fark ediyordu.

 • kilo vermenin bilinen en kısa yolu

  diyet ve egzersiz. bu işte kestirme yol yok; yavaş yavaş sürünerek ilerlenecek tek bir yol var.