debe başlıkları

gss prim borcu

 • devletin bana param olmadığı için ödeyemediğimden dolayı vermediği sağlık hizmetinin parasını yine de borç olarak her ay yazdığı bir de buna faiz ceza işleterek biriktirdiği akla zarar şehir eşkiyalığı.

  elektriği ödemeyince hem elektriğinizi kesip hem de her ay yine fatura göndermek gibi birşey.

  dolayısıyla (bkz: ödeyeni siksinler)

 • ödemeyeceğim . gerekirse hapis yatacağım ama ödemeyeceğim.

  devlet önce gitsin 'bu milletin amına koyacağız' diyen adamdan sildiği vergi borçlarını tahsil etsin.

  işsiz güçsüz adama sen neyin borcunu çıkarıyorsun.

  devlet vatandaşını düdüklemek için var olmamıştır.

 • siz her boku haram edin durun. ver ver ver sonra haram et. haram etmek ne lan? ilkokul çocuğu musunuz?

  bence parayı yatırmadan önce zikinize daşşağınıza sürün öyle yatırın. biz çocukken başkasına vermek istemediğimiz bir şeyi verirken öyle yapardık, yapardık ama çocuktuk lan. siz çocuktan betersiniz.
  zerre kadar-bak hele bak zerre kadar- hakkı varsa helal etmemeler, allaha havale etmeler, öbür tarafta iki eli yakasında olmalar...

  böyle halk bende olsun ben de ......

 • 1 nisan 2017 tarihinde "sıfırlanmış" gözükmesi referandum yatırımı olan, anayasaya aykırı haraç. 16 nisan'dan sonra güncellenmiş olarak sokulacaktır tekrar.

  29 yaşındayım, benimki de silinmiş gözüküyor. daha önce yurtdışında eğitim gördüğüme istinaden 6000 küsür lira sildirdim; tabi bu silme işlemi için gelir tespiti istediler, yaptırdık.

  (bkz: gss prim borcu/@metal revolution)

  tespit başvurusunun hemen ardından askere gittiğimden borç işlemedi, terhis olur olmaz en yüksek gelir kaleminde borç işlemeye başladı. sebep? babam öldükten sonra içinden barındığımız mülkten üzerime hisse düşmüş; yani işsiz olmama karşın ev sahibi gözüküyorum...

  ödemedim, ödemeyeceğim; ödeyeni siksinler, ödeyeni siktiler; hayırlı sikişler.

  ekleme: şimdi e-devletten tekrar yokladım; 3700 tl borç gözüküyor; 53 tl'den değil gene en üst kalemden taksitlendirip 2018'e dayamışlar; ödemeyeceğimi söylemiş miydim?

 • yoktan haraç çıkartıp sildiler; ödeyeni sikip ödemeyeni mutlu ettiler. bir kez daha bu topraklarda devlet vatandaşı ile dalga geçti.

 • gelir tespiti yaptırmak, bu kepazeliği kabul ettiğinizi ve sağılmak için can atan bir inek olduğunuzu beyan eder. devletin sizi ısrarla kayıt altına almaya çalışmasının sebebi o. böyle bir garabeti müjdeli haber veriyormuş gibi ısıtıp ısıtıp önünüze koyuyor ki alışın, kabullenin ve paşa paşa haracınızı verin.

  son derece mantıksız bir sistem olduğundan uygulanması mümkün değil keza uygulanamıyor da bu bok. yakaladığını dürtmeye çalışıyor işte. devletin üzerine çökmüş bir kabilenin kendi saltanatı için kaynak yaratmak amacıyla halkını haraca bağlamasıdır bu olay. vatandaşının sağlığını umursayan devlet, işsiz ve parasız insanların olmayan gelirine göz dikmez. "bu insanlar niye işsiz lan" diye sorar kendine ve istihdam yaratmanın yollarını arar ama öyle bir irade yok çünkü devletin gözünde, etinden, sütünden ve derisinden faydalanılacak çiftlik hayvanlarından başka bir şey değilsiniz. şunu iyicene belleyin.

 • yaş sınırının kalkması için anayasa mahkemesi'ne bireysel başvuru yapacağım.

 • 25 yaş üstü yüksek lisans öğrencisi olarak an itibariyle 2300 tl olan borçtur. bir de gelir testi yaptırılmış en düşük ücrete tabi tutulmış hali bu. yaptırmasam 10000 üstü olurdu şuan. bir de sağolsunlar şöyle bir kolaylık yapmışlar. borç listesinin hemen altında kredi kartı ile ödeme yap seçeneği var.

  ananın amıyla yapsak olmaz mı?

 • bakınız, açıkça söylüyorum. şurada beni yatırıp siksinler yine ödemeyeceğim.

 • dün bir reklam izledim. "gelin, gelir testinizi yaptırın" falan diyordu. sonunda da "son gün 30 eylül" diyordu. dünün tarihi ise 4 ekim.

  o derece bir sistemdir yani. onlar bile anlamamış.