debe başlıkları

galatasaray

 • çok salak taraftarlara sahip takım. bugün tribünde adam belhanda'ya sövüyordu ayakta dur diye. işin daha vahimi bunu top her belhanda'ya geldiğinde yapıyor hatta daha da kötüsü "çıkar lan belhanda'yıı, al yasiniiğğğ!!" diye böğürüyordu. kavga etmemek için zor tuttum açıkçası kendimi. salak insana gerçekten tahammülüm yok.

 • hakeminiz bu hafta çok yoruldu. biraz dinlensin, geliriz.

  tanım: futbolcusu gomis'in sabırsızlıkla kadıköy'e çağrıldığı kulüp.

 • kadrosunun başında terim olsaydı şu an sahip olduğu başarıya sahip olamamış takım olacaktı.

  bu kadroyu kuran tudor'dur. terim olsaydı bu kadronun zerresi kurulamazdı. diyelim tudor kurdu, yollandı, terim geldi. bu sefer de saçma sapan oyuncu tercihleri yapıp yine sıçacaktı takımın ağzına. bak tudor'a adam iyi oynayana veriyor formayı. terim birine taksın, anında keser. tudor hakedene veriyor. ego yok.

 • geçtiğimiz gün almanya'da ispanyol bir kızla tanıştım, kendisi tam bir katalan ve barcelona aşığı, madrid düşmanı. uzun bir süre katalonya referandumu hakkında konuştuktan sonra sohbet futbola geldi tabi ki. tam o dakikalarda porto-beşiktaş maçının sonucunu gördüm, ona da gösterdim. beşiktaş diye bir takımı hiç duymadığını, sadece galatasaray'ı bildiğini söyledi. aynı gün japon öğrencilerle konuştum, türkiye hakkında ne bildiklerini sordum ilk söyledikleri şey (bkz: günaydın) ikincisi ise galatasaray oldu.. türkiye denildiğinde akla gelen iki şeyden biri istanbul, diğeri galatasaray. bu yüzden diyoruz ya türkiyedir galatasaray.

  bu imaj ancak bir başka türk takımının şampiyonalr ligi şampiyonu olmasıyla değişir, onu da gerçekleştirirse yine ilklerin takımı galatasaray gerçekleştirir. dünya'da ki en büyük gurur kaynağım önce atatürk, sonra galatasaray.

 • 9. haftadan sonra baş aşağı çakılabilir, şampiyon olamayabilir tamamda beşiktaşlı olmana rağmen sana daha karga bokunu yemeden sabahın köründe bu başlığa entry yazdıran hırs nedir amına koyim ya?

 • futbol branşı olarak son 20 yılda hayvan gibi sprint atan kulüp. düşünün 90'lı yılların ortasında şampiyonluk olarak fenerbahçe ve beşiktaş'ın gerisinde. 1973/1987 yılları arasında tam 14 yıl boyunca hiç şampiyon olamadı. rakiplerinden fenerbahçe 1960'lı ve 1970'li yılları, beşiktaş ise yine 1960, ve 1990'lı yılların başında lig'i domine ediyor. bu süre zarflarında galatasaray 1 yıldıza sahipken fenerbahçe ve beşiktaş 2 yıldıza sahip. sonra ne oluyorsa içine tazmanya canavarı kaçıyor ve kupa, şampiyonluk, final adına ne varsa ortalığın amına koyuyor. bir sezon bakıyorsun 8,10, sonraki yıllarda ise üst üste şampiyon oluyor. hele finalleri sittin sene kaybetmiyor. fizik kurallarına, bilime, akla ve mantığa uygun değil bu takımın yaptıkları. taşşak mı geçiyorsun avans mı veriyorsun? ya sen nasıl 14 yıl boyunca şampiyon olamayıp 1 yıldız geriden gelip fark atıyorsun? ya sen hayvan mısın amına koyim?

  ''ayyyy yavaş galatasaray ciğerimi söktün '' :((

 • tinerci lütfen.

 • vivald denilen ne idüğü belirsiz tarafından hala itham ve iftiralara maruz kalan takım.

  araştırmadan fetö diyor, araştırsa beşiktaş içerisinden fetö kapsamında daha fazla gözaltı ve tutuklama olduğunu görecek.

  araştırmadan vergi affı diyor, araştırsa galatasaray 304 milyon tl vergi barışı sağlarken, beşiktaşın da 210 milyon tl bu aftan faydalanarak kurtardığını görecek.

  genelleme yapmak istemiyorum ama bunun gibi beşiktaşlılar yüzünden beşiktaş nefreti oluşuyor rakip takımlarda. sanmasınlar beşiktaş başarılı olduğu için oluştu bu nefret.

 • dur lan daha şampiyon olmadı hemen ağlamayın

 • aziz olduğu sürece bize futbolda başarı haram artık.
  neyse sarışın marışın diyen tinerciler yerine bu sene sizi destekliyorum.
  biz birbirimizi biliriz, her türlü anlaşırız ne kadar kavga etsek de.