debe başlıkları

galatasaray

 • başka takımlar iyi oynarsa "barcelona gibi oynadı" derler, galatasaray iyi oynarsa "galatasaray gibi oynadı" derler. aramızdaki fark'ı en iyi böyle anlatabiliriz sanırım.

 • nefret ettiğim camia.

  taraftarıyla da habire hır gür çıkarırız, birbirimizle alay ederiz. küfürleşiriz hatta bazen, kavga ederiz. ertesi sene çok şeyi unuturuz, devam deriz.

  amma velakin birşey vardır ki onlar bizim olmadığımız yarışta, biz onların olmadığı yarışta ipi göğüslediğimiz zaman tam kazandık sayamayız kendimizi. çünkü asıl alt etmemiz gereken rakip karşımızda yoktur. biraz da olsa burukluk verir bu bize.

  he elbette dediğim gibi kavga eder, küfreder, nefret ederiz birbirimizden. ama bu kulübün taraftarlarıyla ortak olan paydamız şudur:

  futbol takımımız ezici bir oyun ve skorla herhangi bir maçı kazandığı zaman, takımlarımızı barcelona ilan etmeyiz. oyuncularımıza "100 milyon len mk" falan da demeyiz. birbirimize sataşmadan, laf etmeden sevincimizi yaşarız.

  evet, bekleriz ki yenilsin, biz de biraz taşşak geçelim. kocaeli'ye yenildi mi pişmaniye, kayseri'ye yenildi mi pastırma, ibb'ye yenildi mi çalışma var diyelim. ama rakibimizin futbol takımı kazanmışsa hiç ses etmeyiz, göt oldular bak pusuda bekleyenler deriz en fazla.

  türkiye'nin en büyüğü fenerbahçe'mi, galatasaray mı? bak bu soru, bu kulüpler kurulduğundan beri sorulur.

  hangisi sorulmaz biliyor musunuz!

  futbol'da türkiye'nin 3.sü kimdir?

 • hakan ünsal, mert korkmaz, okan buruk, arif erdem, ismail demiriz, uğur tütüneker ve yusuf tepekule ve hakan şükür gibi milli takım formasını da giyen kişilerin formasını giydiği takım. bu durum milli takımı da mı fetöcü yapıyor, bi çıkıp izah etseniz göt laleleri.

 • renktaşlarımı bazen anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. geçen sezon bittiğinde bu kulübün 20 milyon euro'luk bir transfer bütçesi ayırdığı belliydi. şimdi teker teker bakalım gelenlere ve gidenlere.

  gidenler
  bruma - 12.5 milyon euro (1.4 milyon euro maaş)
  podolski - 2.6 milyon euro (3 milyon euro maaş)
  semih - 2 milyon euro (1.7 milyon euro maaş)
  cenk - 0.2 milyon euro (950 bin euro maaş)
  salih - 0.06 milyon euro (450 bin euro maaş)
  chedjou - bonservissiz (2.2 milyon euro maaş)
  sabri - bonservissiz (1.25 milyon euro maaş)
  sneijder - bonservissiz (3.85 milyon euro maaş)
  josue - kiralıktan döndü (700 bin euro maaş)

  toplam 17.36 milyon euro gelir ve 15.5 milyon euro maaş bütçesi

  gelenler
  belhanda - 8 milyon euro (3.35 milyon euro maaş)
  ndiaye - 7.5 milyon euro (2.75 milyon euro maaş)
  maicon - 7 milyon euro (2.2 milyon euro maaş)
  fernando - 5.25 milyon euro (tahmini 3 milyon euro maaş)
  mariano - 4 milyon euro (2.3 milyon euro maaş)
  gomis - 5 milyon euro (2.5 milyon euro bonservis + 2.5 milyon euro imza parası) (3.35 milyon euro maaş)
  toplam 36.5 milyon euro bonservis ve 16.95 milyon euro maaş bütçesi

  yani aslında gönderilenler ile gelenleri alt alta topladığımızda elimizde 19 milyon euro bonservis ve 1.5 milyon euro fazla maaş bütçesi harcanmış görünüyor. e babacım zaten 20 milyon euro transfer bütçesi ayırmamış mıydık? daha 19 milyon euro'dayız harcamada. maaş bütçesi de sadece 1.5 milyon euro artmış görünüyor an itibariyle. daha da gitmesi beklenen de jong, cavanda ve hakan balta var ve gitmek isteyen sinan gümüş var. bunların maaş bütçesi düşecek, ilk saydığım üç oyuncudan bir bonservis gelmez ama sinan gümüş'ten 3-5 bişey gelir, o para gelecek. yukarı da yazdıklarıma ek bir de feghouli'nin bonservisi eklenecek. artısına eksisine bakıldığında maaş bütçesi geçen senenin altına inecek ve düşünülen transfer bütçesinin de içinde kalınacak gibi görünüyor net bir şekilde.

  e o zaman nasıl oluyor da riva'nın parasını harcamış oluyoruz ki bu trasferlerle? hayır bu bütçe belirlendiğinde daha riva satışı gerçekleşmemişti bile.

  geçmişte yazdıklarıma bakarsanız dursun özbek yönetiminin azılı bir muhalifi olduğumu görebilirsiniz ama ben bu transfer sezonunda bütçe açısından bir sıkıntı görmüyorum. ha, derseniz ki bu alınan adamlar daha az bedelerle alınamaz mıydı? bence alınırdı net bir şekilde, orası ayrı. ama bütçe konusunda hiçbir sıkıntı yok şu anda.

  yine birileri algı yönetimi kasıyor ve bizim taraftar da balıklama atlıyor buna, gerçi tek nedeni de dursun özbek bu karamsarlığın. şu anda kulübün başında dursun özbek değil de başka birisi olsaydı, taraftarlar bu kadar karamsar olmaz, bu kadar da karşı durmazdı...

  tanım; 2017-18 transfer sezonunda bütçe konusunda hiçbir sıkıntısı olmayan kulübüm.

 • asgari ücretin 2 milyon euro olduğu kulüp.

 • "bir takım" muhabir ve spor yazarları tarafından ısrarla fatih terim ve arda turan'ın itelenmeye çalışıldığı takım.

  hatta dün şunu diyeni duydum; "galatasaray'ın tek ve en acil ihtiyacı fatih terim'dir. hemen gidip görüşmeli ve transfer etmelidir. bak şimdi 3'e ikna edebileceğin hocayı 3 maç sonra 5'e edemezsin."

  adam adeta fatih terim'i pazarlamak için apar topar ekrana çıkmış, sakalıyla falan.

  ben sadece şu kadarını diyorum; bu iki adamdan 1'isi bile galatasaray'a geri dönerse, bir daha tutmamacasına bu takımı bırakırım. bu kadar net söylüyorum.

  bir adet satış gerçekleştirip, kulübü ortada bırakıp, yıldo'ya kaçan adam ve sürekli adam adam adam adam adam demekten başka bir şey yapmayan, ne işe yaradığı belirsiz karakteri ben bu takımda istemiyorum. melo bile daha karakterli adamdır gözümde.

  bu da kendimce manifestomdur ey galatasaray yönetimi. eminim benim gibi düşünen de binler vardır.

 • canim kadar sevdigim takimimin icine dustugu rezaleti daha iyi anlatabilmek icin su fotografa bakin.

  https://i.hizliresim.com/8d647n.png

  bak bu turda oynayan takimlarin bir tanesi bile kadro bedeli olarak galatasaray'in yarisi degil. aksine 20 tanesinin kadro bedelini toplasan bir gs etmez. marka bedeline hic gelmeyelim zaten.

  vakti zamaninda oynanan inter toto kupasinin ilk turunda elenmeye es deger bir basarisizlik.

  iste boyle bir rezalet.

 • bir fenerbahçeli olarak, takımımla birlikte üzüldüğüm takım galatasaray için üzüleceğim aklıma gelmezdi. 15 yaşındaki beşiktaşlılar gelip babanız bjk falan yazar kesin şimdi lol.

  asıl yazmak istediğim şey, alex gönderildikten ve berbat futboldan sonra bile aykut'un arkasında durup sen bizim kocaman umudumuzsun, alex fenerbahçe'nin önüne geçiyordu iyi oldu diyen piçlerle, bugün sneijder'i seven taraftar için hollanda piçleri falan yazan göt laleleri aynı soydan sanırım. aynı soydan oldukları için de hepsinin iq yerlerde.

  kimse kusura bakmasın; alex, aykut'tan çok daha değerli bir oyuncudur. efsanemizdir. aykut artık değildir. alex aziz'den de değerlidir. tıpkı bugün sneijder'in dursun ve tudor'dan çok daha değerli olduğu gibi.

  aykut'u ve dursunu savunan mallar siktirin gidin beleş döner verilen mitinglere falan katılın koduklarım.

  son olarak: keşke bize gelsen len şino!

 • son 17 avrupa maçında 1 galibiyet alabilmiş takım.

 • şu takımı arap milyarder yada asyalı para babalarından biri alsın ve artık kapısının önünden türk bir yönetici gecirmesinler lütfen. yıllardır aptal aptal adamlar yönetime doluşup takımın içine siciyorlar yeter artık.