debe başlıkları

fenerbahçe

 • bu sene galatasaray’ın şampiyonluğuna katkı vermiş takım. teşekkürler aziz&aykut brothers

  -başakşehir’i yendiler
  -beşiktaş’ı şampiyonluk yarışından kopardılar
  -kupa maçını kaybedip göztepe’nin avrupa umudunu bitirdiler.

 • 19 nisan beşiktaş maçında skor lehimize ve rakip 10 kişiyken, aranan o.ç larla aynı taraftar kümesinde bulunduğum klübüm. ne var da saha bişeyler fırlatıyorsunuz amk. çok gaza geldiyseniz gidin boks maçı izleyin!..

 • aykutu korkakça oyunundan dolayı 90+'da bu sene 5 puan kaybetti. tarihinin belkide en kötü deplasman performansını sergileyen gs'ye iki maçta bir gol bile atamaması bambaşka komedi. öyleki aykut haricinde bu takım son 50 senede böyle bir duruma düşmüşmüdür bilemedim.

  bu sene çok kolay şampiyon olabilirdir. ersun, 90+'larda bir çok maç kazanmış, takımı nisan'da şamiyon yapmıştı. ama bir adet katıksız fenerbahçe düşmanı o.ç. tarafından keyfe keder gönderildi. aynı o.ç. ve aykut el frenleriyle iyi bile dayandı.

 • vodafone parkta beşiktaş ile berabere kalınca tesislerde taraftarı tarafından meşalelerle karşılanmış anadolu takımı.

  evet bizle beraberlik onlar için başarı.

  beşiktaş ise nevzat demir’e sessizlik içinde girmiştir çünkü fener ile beraberlik bizim için başarısızlık.

 • ilginç bir futbol takımına sahip takım.

  ligde bulunan bütün takımlarla karşılıklı olarak bakıldığında galibiyet/mağlubiyet sayılarında üstünlük kurmuştur.

  ligde en çok galibiyet aldığı 1. takım altay, 2. takım galatasaraydır. altay yakın dönemde lige dönmediği takdirde sıranın değişmesi kuvvetle muhtemeldir.

  derbi maçlarda kendi sahasında yıllardır mağlubiyet görmemiştir. 12 yıldır beşiktaş, 17 yıldır galatasaray, 20 yıldır trabzonspor kadıköy'den galip çıkamamıştır.

  galatasaray'a yeni stadı tt arena'da ilk mağlubiyetini tattırmıştır.

  beşiktaş'a yeni stadı vodafone arenada ilk mağlubiyetini tattırmıştır.

  tt arenada 9 maçta 4 kez yenilip 3 kez rakibini yenmiştir.

  vodafone arenada 2 maçta 1 kez yenmiş, 1 kez berabere kalmıştır.

  lig tarihinde tüm takımlardan fazla puan toplamış, daha fazla gol atmıştır.

  iki kere son haftaya lider girmesine rağmen şampiyon olamamıştır. her iki sezondan sonraki sezonlarda şampiyon olmuştur.

  bir de basketbol takımı var ki, son üç yılda final four basamaklarını birer birer çıkarak avrupa şampiyonu olmuştur.

 • ligde kazandigi 3 macin 2sinde rakip 9 kisi kalmis ve bu 3 macta toplam 4 penalti kullanmis takim.

 • son 20 senenin 17 senesinde üçüncülüğe oynayan takımın taraftarı gelmiş burada "ligimizin yeni başakşehir spor'u..." yazmış. ahahahahahahahahaah. ulan arkadaş biz dalgasına diyoruz da siz harbiden tiner mi kokluyorsunuz lan.

  aykut kocaman, maç sonrası yaptığı "götleri kalkmış" açıklamasında işte bundan haklı. ben böyle görgüsüz, lanet, pislik, şımarık, kendini bir sikim zanneden başka camia görmedim. şu derbiyi kendileri kazansalar 1 hafta konuşurlar. burası "nasıl koyduk"lardan geçilmez.

  siz busunuz. ahaha.

  aynı zamanda bizim artıklarımızı toplayıp bu artıklarla bize nispet yapabilecek kadar sonradan görme salak bir camiasınız.

  siz, başkanı hükümet yalakası olan, "sıyın cımhırbaşkanlarım"la şampiyon olan bir parazitsiniz.

  hakem hatalarıyla aldığınız maçlardan sonra buraya gelip "ağlayın, koyduk, bjk büyüklüğü" diyen; hakem hatası aleyhinize olunca burayı ağlama duvarına çeviren yavşaklarsınız.

  gördüğüm en kolpa taraftar topluluğusunuz.

  daha fazla yazdırmadan haddinizi bilip susun artık amk.

 • (bkz: son tiner inceltici)

 • hatırlatmakta fayda var, başarısız olması tesadüf olmayan spor kulübü. 3 temmuz ile de aslında yapısal olarak alakası yok.

  fenerbahçe neden başarısız

  artık sistemsel değişikliğe ihtiyaç duyuyor takım. hoca değiştirmek, taktik değiştirmek değil. yönetimsel olarak bir değişim ihtiyacı yaşıyor. yıldırım yönetimi giderse ve mahmut uslu yönetimi gelirse yine bir şey değişmez. paternal zihniyetten kurtulmak zorunda takım. fenerbahçe bir şirket gibi başarı odaklı yönetilmeli. evlat kontenjanı ile kadroda tutulan kabadayılar ile buraya kadar. ruhsuz casperlar ise cabası.

 • 8 numaraya transferi yine boş geçmiş takım. ekici'nin ne olacağı belirsiz, adam kaç aydır yok. dönse yine sakatlanmayağı meçhul bir adam. elif'in lisansı yok zaten çocuk daha pişecek. kaç transfer dönemi oldu lan şuraya net bir adam alamadınız. sizin yapacağınız işin amk.