debe başlıkları

fatih terim

 • hepimizin geri gelmemesini istediğimiz o türk futbolunda yabancı sınırını kaldırtan da, arda-emre-selçuk-burak kanserlerinden milli takımı temizleyen de kendisiydi. halen gelip bu başlık altında kendisini kötüleyenlerin beyinlerini sikeyim. ne istiyorsunuz lan halen adamdan. düne kadar taptığınız daha kadro kurmaktan aciz, yabancı sınırını geri getirmeye çalışan, onursuz luce çingenesinin yanında milyon kere daha büyük bir teknik direktördür. hiç kimseye kadro kurdurtmaz, takım içinde çeteleşmeye çalışanın gözünün yaşına bakmaz en azından onurlu bir adamdır. nokta!

 • göksel gümüşdağ: 'önümüzdeki sezon için yabancı sınırında farklı bir gelişme olabilir ama illa yapılacak anlamına gelmiyor. altyapıya eğilmeliyiz. altyapıdan yeni arda turan yeni emre belözoğlu çıkartmalıyız'

  recep tayyip erdoğan: bu tablo yeni futbolcuların yetişmesinde sorun ve tıkanıklık olduğunu gösteriyor.

  fikret orman: yabancı kuralı değişemez

  terim: dünyanın yasaklardan kurtulduğu bir ortamda, yabancı kuralı size mani değil

  yıldırım demirören: cumhurbaşkanı'nın söylemine katılıyorum. daha fazla yerli oyuncu olması lazım.

  gönderilme sebebi siyasidir. bunun tartışılacak bir tarafı yok. futboldan anlamazdı, tek bildiği kameraya güzel görünmekti diyenler zaten beyinsizdir. onlara laf anlatmaya gerek yok.

  yabancı sınırlaması konusunda fikret orman ile birlikte tayyip erdoğan'a ulu orta karşı çıktığı için federasyon yönetim kurulunda olan bir kebapçı ve 100 yılda bir gelen ahlaksız barcelona'lı eliyle kamuoyunda "problemin kaynağı" olarak gösterilmiş ve görevine son verilmiştir.

 • aşağılık düzenin overrated adamlarından. kerizi bol memleketimde bu adam imparatordur diye yedirildi hepimize.

 • zamanında kader ortağı olduğu ve uğruna galatasaray'ı sattığı tüpçü tarafından kovulmuş. zerre üzülmedim. üstelik yakın dostu ali dürüst ise judas'ı olmuş. çok güzel olmuş. satıp gittiğin günü unutmadık, artık kebabçı basmaya devam edersin hoca.

 • kovulma kariyerini aşağıdaki gibi geliştiren teknik direktör.

  1-fiorentina
  2-milan
  3-galatasaray
  4-alaçatı yüzevler kebapçısı
  5-milli takım

 • son 15 yılda iyice yüceltilen kabalığın, saygısızlığın, eğitimsizliğin, kalitesizliğin, hazımsızlığın ve pespayeliğe övgünün bir numaralı rol modelidir.

 • (bkz: burada muslum denen bir hiyar varmis)

 • fatih hocamız, mekan basmaya giderken gene yanlış kadro seçimi, gene yanlış taktik, gene 90 dakika mücadele etmeden 3 puanı orada bırakıp dönmüştür.

  sevgili hocam yıllardır söylüyoruz, rakibi küçümsemeyeceksin. bak bunu (bkz: izlanda) maçında gördük. kebapçı deyip geçmeyeceksin. önce yardımcı hocanı gönderip rakibi izleteceksin.

  sonra yıllardır söylüyoruz milli takıma (bkz: gençlik aşısı) yapmak gerek diye , ama sen hala ilk on bire (bkz: damatları) alıyorsun. bak bu damat işi siyasette tutar ama sahada tutmaz. forma kimin hakkı ise ona teslim edeceksin. iki koruma ile değil yanına (bkz: yıldırım demirören) ve'(bkz: spor bakanı akif çağatay kılıç)ı alıp iddialı bir kadro ile mekana gideceksin .

  ha son olarak kebapçıdan 2 yumruk yedin . sinmeyeceksin, teslim olmayacaksın ülke milli takımı sana emanet; bizleri yılgınlığa sürüklemeyeceksin.

  yapacaksın basın toplantısını. yediğin dayağın sebebi her ne ise özeleştiri yapacak , hatalı kadro seçiminin sorumluluğunu türkiye futbol direktörü olarak üstleneceksin.

  sen uefa kupası kaldırmış büyük bir hocasın. sakın üzülme. lig uzun bir maraton. daha çok kebapçı , pardon daha çok maç var , 3 puanlı sistemde her an herşey olabilir, bu yolda asla yalnız yürümeyeceksin.

 • önceden ekşi sözlük'teki yazar yorumları ufkumuzu açar, aydınlanırdık. fatih terim'in bu akşamki açıklamalarının yorumlarına bakarken çok net görüyoruz ki, sözlük seviyesi diplere düşmüş, can çekişiyor.

  konjonktürel durumlardan dolayı fatih terim kendi mizacıyla çırpınıyor ve olayın arda turan olayı olmadığını, dış destekli bazı kesimlerce kendisinin üzerinden milli takımın dillere pelesenk edilerek değerinin düşürüldüğünü ve bunun algı operasyonlarının babası olarak uygulandığını vurguluyor.

  aslında herkes neyin ne olduğunu biliyor. yıldırım demirören'in mesela iki gün önceki tff olağan kongresinde tayyip'i yalamasının altında da aynı sebep vardı.

  fatih terim'in belki konuşmalarında değil ama yapmacık olarak algılanan tuhaf mimiklerinin arkasında saklı olan yakınmasının altında haksızlığa karşı bir başkaldırışın alt metni var.

  demek istiyor ki, ahmet çakar bana evet demem için iş attı; boyun eğmedim, siklemedim.

  rasim ozan kütahyalı arkasına aldığı güçle bana en ağır hakaretleri etti; kızılcık şerbeti yuttum sineye çektim.

  yıldırım demirören, ''aman hoca gel iki 15 temmuz güzellemesi yap ekmeğimize bakalım'' dedi; ''bsg yıldırım'' dedim.

  arda turan hükümet tarafından bir piyon olarak bana karşı kullanıldı; siktirettim.

  belki formaliteden cumhurbaşkanıyla resmi olarak birkaç kere muhattap oldum ama onu hiçbir zaman yalamadım, yalamam.

  hatta laf aramızda, ne referandumda evet dedim, ne de bugüne kadar akp'ye oy verdim.

  bütün bu sebeplerden dolayı da işte bugün içerisinde bulunduğum duruma düştüm, hala dikim ve hala onurluyum.

  ben fatih terim'im, beğenirsiniz beğenmezsiniz ama işinize gelirse; hodri meydan.

  kurt kocayınca köpeklerin maskarası olurmuş, ah eski terim olsaydı da arda'dan tut, rok'a, çakar'a kadar hepsini öttürseydi.

  lanet olsun kişisel gelişime de, entelektüel birikim kasmaya da, bu topluma 4s kuralından başka yaklaşım gösteren terim'e de; ta amıma koyayım.

  edit: 25 yaş altı iş hayatına atılmamış gençlerin algılamakta zorluk çekeceği basın toplantısını gerçekleştirerek büyük bir duruş örneği sergileyen teknik direktör.

 • milli takım teknik direktörlüğünü seçerek büyük acılara göğüs germiş.
  yılda 5 maç oynayıp hiçbir başarı sağlamadan 10-12 trilyon para alıyor. adam haklı, o kadar parayı saymaya kalksan o bile büyük bir zorluk.