debe başlıkları

fatih terim

 • galatasaray'ı 9 sezon çalıştırıp 7 kez lig şampiyonluğu, 1 kez uefa kupası, 4 kez türkiye kupası kazandırıp, "kendini tekrar eden yapılar başarılı olamaz" şeklinde, başarılı olamayacağı iddia edilen teknik patron. tineri götüne soksan yine de bu kafaya ulaşamazsın diye düşünüyorum...

 • hani gta falan oynarken oyunu bitirmişsinizdir çoktan ama achievement kasmak için saçma sapan işler yaparsınız ya, terim de öyle... bu ligi zaten 7 defa aldı adam. şimdi de yarısını forvetsiz oynayarak şampiyon olma challange yapıyor.

  adamın bu ligde rakibi yok, kendisiyle yarışıyor resmen...

 • kendisinin güncel futbolu takip etmediği gibi saçma yorumların hedefi olan teknik direktör. bir hoca, türkiye ligi bile olsa 1996-2018 (22 yılda futbol, bizim ligde bile, oldukça değişti) yılları arasında 9 sezon takım çalıştırıp 7 kere şampiyon oluyorsa kendisi hakkında böyle iddialarda bulunamazsınız. mourinho ve wenger gibi elit hocalar bile günümüz futbol trendlerini yakalayamadıkları için eleştirildiler/eleştiriliyorlar.
  bunu hocanın onay verdiği transferlere bakarak bile anlayabiliriz, nagatomo, onyekuru, ndiaye, emre akbaba, ömer bayram, bazılarının teknik kapasitesi sınırlı olsa bile hepsi çabuk oyuncular. aralarında hantal adam yok. zaten maicon, feghouli ve zaman zaman mariano'nun kesik yemesinden hocanın kafasında nasıl bir takım olduğunu anlayabilirsiniz. küçük çaplı bir liverpool yaratma peşinde, fizik kapasitesi yüksek önde basabilen bir takım, atletik bekler, ayağı düzgün ve önde oynayabilen savunma tandemi, hem topla hem pasla ileri taşıyan orta saha, skorer ve adam eksiltebilen kanatlar ve hücum presi başlatan ve top servis edebilen bir merkez santrafor. galatasaray geleneklerine ve bütçesine en uygun model de bu zira bu imkanlarla man. city veya barça gibi oynamak mümkün değil.

 • 8.5 senede 7 kez şampiyon olmuş galatasaray efsanesi. isterse takımı komple al ahliyle takas etsin bir bildiği vardır derim. hoca ve kaleciyi kafaya takmamak ne rahat his aq.

 • devletten hangi desteği almış çok merak ediyorum? bir tane mantıklı argüman sunun zırvalamadan önce. tabii ondan da önce yaşananları bir hatırlamaya çalışın azıcık nöronunuz kaldıysa.

  adam ne diyor? ''önceki şampiyonluklarımdan daha özel.''

  bunu niye diyor sence dallama? 7 şampiyonluğu olan, kadıköy'de bile kupa kaldırmış adam bunu niye der?

  nedeni gayet basit, evet kampanyasına katılmadı diye üstü çizildi bu adamın. basında sürekli üzerine gelindi. haklı yönleri de vardı. çomarlık yapmıştı. devamında tazminat olayını dava ederek halkın gözünde hak ettiği parayı almaması için baskı yapıldı. kendini kaybetsin diye 4-5 uyduruk penaltı çalındı aleyhimize. hiçbir oyuna gelmedi. işine bakmaya devam etti.

  şampiyonluk maçı öncesi cumhurbaşkanı apaçık başakşehir'i destekleyin mesajı verdi, yine de başaramadı. onun takımını da yendik. akhisar rahat rahat as kadro çıksın diye kupa finali bir gün sonrasına alındı lan daha 2 hafta önce.

  bütün bunlara rağmen şampiyon da olduk.

  bunu yazmak için tam bir fosil beyin motivasyonuna sahip olmak gerekir.

  bu adamın özel olarak nitelendirme nedeni tam olarak budur.

  dediği gibi de bariz bir şekilde özel olmuştur.

 • türkiye'de rakibi olmadığını tekrar gösterdi. yönetim derhal hoca yatalak olana kadar takımın başında kalacak şekilde sözleşme imzalamalı.

  donk, denayer gibi oyunculardan bile maksimum performans alarak galatasarayı zirevede tuttu. belhanda ve feghouli gevşekleri ise ayrı bir konu.

  ilk geldiğinde "imparator fatih terim" diye bağırıp dalga geçmeye çalışan fenerbahçe taraftarını,

  şenol güneş varken şampiyon olamaz diyen beşiktaş taraftarını,

  hocanın zamanı geçti, anca gaz veriyor diyen galatasaray taraftarını göt etti.

 • galatasaray adına iki şeyin değişmeyeceğini bir defa daha göstermiştir. bunlardan biri, eğer galatasaray'ın şansı bir şekilde varsa, muslera şampiyonluk modunu açar ve her topu kurtarır. diğeri ise aha bu adam. bu adam ile yakın puandaysanız ve son 5 haftaya lider giriyorsa bu adamdan şampiyonluğu saha içinde alamazsınız. ancak ve ancak allah isterse kaybeder şampiyonluğu.
  bunu biz fenerbahçeliler çok kez gördük. bunlar daha yeni gördü.

 • son dönemde bilinenin dışında bir naiflik, bir durgunluk, olana bitene kayıtsızlık halindedir. aziz yıldırım ile beraber ne içirdiler bunlara bilemiyorum. darısı devlet büyüklerimizin başına.

 • tudor’a her maçtan sonra soran belli bir kliğin adamı olan gazetecilerin istifa edip etmeyeceğini sormalarını bekliyorum bu şahsa. yer mi? mağlubiyetse mağlubiyet. hadi?

 • 2017-2018 sezonunu ilk yarısında; tudor'un 13 puan ve namağlup kapattığı ilk 5 haftalık "kolay" fikstürle başladığı ikinci yarıda, 2 mağlubiyet alıp sadece 9 puan toplayabilmiş bir eski teknik direktör.

  bu 5 maçlık seride başarısız olarak görülen şenol güneş ve aykut kocaman 11 puan topladılar. yine bir başka başarısız teknik direktör olan abdullah avcı da 10 puan toplayarak ligde liderlige oturdu. bugün mağlup olduğu kasımpaşa ise, ikinci yarının ilk 5 haftasında 10 puan alarak galatasaray'dan daha fazla puan topladı.