debe başlıkları

ahmet hakan

 • yukarıda yazdım ama hırsımı alamadım bu hariften. bu adam var ya adam falan değil, etik nedir ? ahlak nedir ? birinin buna öğretmesi lazım ama bu saatten sonra da zor.
  programı baştan sona izledim.

  şimdi şöyle diyor bu zat,
  yeaaaa öyle şey mi olur ? neden yapsın ? yapmaz öyle birşey.
  ulan varsayım üzerine devlet yönetimi mi olur ?

 • müfredat aynı ise niye askeri lise var dedi.

  imam hatipte sanırım öğretmemişler sana. hayatının şokuna hazır ol

  fen liseleri ile anadolu lisesi müfredatı da aynı :(

 • ya olm bu geceki programda kendisi resmen bir cümle ile kendini ele verdi ve ben havaya kocaman bir i harfi çizip yuvarlak içine aldım. (irticacı)

  komutanlardan biri dedi ki: "biz yaramaz çocuklardık, yani biat etmezler diye operasyona uğradık", bunun üzerine ahmet hakan şunları söyledi: "yani biat etmeyenler derken o halde hepiniz atatürkçü değildiniz, farklı farklı görüşler vardı öyle mi, hani hepinizin atatürkçü olduğuna yönelik öyle söyleniyor ergenekon-balyoz'da kumpasa uğrayan komutanlar hakkında"

  oha lan oha. ohha. kafa bu işte, sonradan seküler medyada olanı da böyle, sittin sene dergahta kalanı da. "türkiye'de siyasal islam'ın temeli atatürk düşmanlığı üzerine kurulmuştur" tezimin bir delili daha bu bakış açısında saklıdır.

  daha sonra komutan da "tarihteki son kurulan, modern demokratik laik türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu mustafa kemal atatürk'tür ve bu ülkenin ortak değeridir. ortak değeri taşımayan insanın orduda işi ne? elbette hepimiz atatürkçüyüz." diyerek o ebleh surata hissetmeyeceği bir tokat vurmuştur.

  gerçi ahmet hakan'ın da işi zor, ülkücüleri ağırlayan bir pkk sempatizanı geliyor insanın aklına. ne kadar memnun olabilir ki. durduk yere aklıma şirin payzın geldi nedense.

  ah cnn ah, senin hakkında yazacak o kadar çok şey var ki, müsait olduğunda.

 • - şimdi ismail saymaz ben şunu anlamıyorum...
  -hocam, bakın... şunu anlamıyorum...
  -ya orası tamam da, ben şunu anlamıyorum...

  anlamıyor.

 • "ne tiyatrosu ulan?!! 1! one!" diye köşe yazısı yazan tip.

  hürriyet'te yazıyor bunu ve ekliyor "tayyip ölse tiyatro diyecek yavşaklar var"

  (bkz: yavşak)

  yaşananları sorgulayan, belki bir tiyatro olduğunu düşünen milyonlarca insan var. bunların hepsi "ulan" ahmet için. hatta hepsi "yavşak"...

  yoksa seni de sokakta t...k geçe geçe döverlerken kulağına mı fısıldamışlardı "ulan ahmet yavşaklık yapma lan!" diye...

 • odtü'de açılan "imam hatipler kapatılsın-cersei lannister" pankartından odtü'nün imam hatipler kapatılsın dediğini çıkaran son espri bükücü.

  ahmetciğim canım, bak burda bir espri var. cersei lannister'ın faith denen yobazlara karşı savaşına gönderme var. kapiş?

 • "hayatını, saygıdeğer bir adam olamamana mazeretler aramakla geçiriyorsun."
  ahmet altan

  nokta...

 • ahmet kaya nın entel maganda şarkısından şu sözleri hatırlatıyor bana:

  "konuşurken solcusun
  yaşarken karambolcusun
  oportunizme bulaşmış
  tipik bir orta yolcusun "

 • istediği kadar aydın doğan'ın yatında şarap içsin, istediği kadar kafelerde pelin batu ile kikirdesin, bilinçaltındaki yobaz silinmiyor. son olarak küçük çocukların tesettür kostümüyle sahaya sürülmesini savunmuş.

 • sayın hakan,

  yazacaklarımla ilgili elbette bana dava açabilirsiniz ki ilk olmayacaksınız ama bu sizin entelektüel ahlak'tan mahrum olduğunuz gerçeğini asla değiştirmeyecek.

  öncelikle nedir entelektüel ahlak? sorgulama, muhakeme yeteneğidir. yani beyin sahibi olma gerekliliği. bugün bu sözlükte yazan bir rivayeti de gerçekliğini araştırmadan köşenize taşıdınız, gerçek mi sanırım, bilmiyorum. ha bunu zaten yapıyorsunuz. bırakın gazeteciliği, beyni olanlara yakışmayan tek şey sorgulamadan bir bilgiyi duyduğu gibi kabul etmektir.

  geçen gün karaman'daki tecavüz olayına dair köşenizde yazdığınız yazıda ensar vakfı'na yönelik "bir derneğin bir üyesi, bir gönüllüsü suç işledi diye dernek veya bu vakıf zan altında bırakılamaz" dediniz ve bu fantastik iddianızı desteklemek için de "cansel buse'yi intihara sürükleyen öğretmen de solcu imiş. şimdi genelleme mi yapalım?" dediniz.

  cansel buse'nin intiharına sebep olan şahıs solcu değildir. berkin elvan'a terörist diyen bir rabiacıdır. bunu bahsi geçen şahısın facebook hesabını inceleyerek ve içinde bulunduğu arkadaş ortamına bakarak anlayabilirsiniz.

  ama siz hakan bey böyle bir entelektüel ahlaka sahip olmak yerine damarlarınızda dolanan anadolu çomarı dna'nızla kulaktan dolma yanlış bilgiyi yaydınız.

  gelelim ensar vakfı. bu ensar vakfının ilk tecavüz vakıasına isminin karışması olayı değildir. daha önce 2008 yılında yine böyle bir tecavüz olayına ismi karışmıştır.

  sizi rahatsız eden şey "ensar vakfının" hükümete yakınlığıdır.

  yoksa biz tecavüz olayının geçtiği her okul, kurum, il ve ilçeleri içindeki çomar-dindar-dinli-ateist sayısına bakmadan yerin dibine geçiriyoruz. hatta ve hatta tecavüz değil de hayvan hakları olduğunda da aynı tepkiyi gösteriyoruz.

  yani bizim sorunumuz bireylerin mensup olduğu dinler değildir. sizin sorununuz olabilir ama bizim değil. ha ne var ki burada ensar vakfına dinsel anlamda yüklenilmesinin sebebi bu vakfın "dini kullanmasıdır"..

  eğer din üzerinden para kazanıyorsanız, yaptığınız pisliklerin onun üzerinden değerlendirileceğini de biliyor olmanız gerekir.

  ve elbette siz yine belirttiğim gibi entelektüel bir ahlak'a sahip olmadığınız için hiç bir zaman böyle düşünmeyeceksiniz.

  oportünistliğinize zerre lafımız yok. en nefret ettiğim ideolojidir ama saygı duyarım. en nihayetinde maymunlara hitap eden bir başka görüştür. maymun kalmak ve insan olmak arasında bir tercih yapmaktır. ve siz tercihinizi atalarınızdan yana kullanmışsınız bu da belli.

  nacizane tavsiyem atıl durumdaki beyninizi buzdolabından çıkarmanız yönündedir. yoksa açacağınız hakaret davalarının ardı arkası gelmez. gerçeklerin söylenmek gibi kötü bir huyu vardır.

  saygılarımla