debe başlıkları

ahmet hakan

 • sinan oğan'a köşesinden cevap vermek yerine programına davet edip suriyeli konusunu etraflıca konuşması gereken gazeteci.

  gerçekten şu soruyu kendine sorduğunda utanmıyor mu acaba?
  "toplumda önemli bir karşılığı olan, tanınan, siyasi bir isim ısrarla programıma çıkmak istediğini ve her istediğimi sorabileceğimi belirtiyor, ancak ben yukarıdan gelen talimat gereği mhp'nin muhalif isimlerini ekrana çıkartamıyorum?!"

  yani şu noktadan sonra insanın kendisine saygısı nasıl kalabilir.

 • yukarıda yazdım ama hırsımı alamadım bu hariften. bu adam var ya adam falan değil, etik nedir ? ahlak nedir ? birinin buna öğretmesi lazım ama bu saatten sonra da zor.
  programı baştan sona izledim.

  şimdi şöyle diyor bu zat,
  yeaaaa öyle şey mi olur ? neden yapsın ? yapmaz öyle birşey.
  ulan varsayım üzerine devlet yönetimi mi olur ?

 • müfredat aynı ise niye askeri lise var dedi.

  imam hatipte sanırım öğretmemişler sana. hayatının şokuna hazır ol

  fen liseleri ile anadolu lisesi müfredatı da aynı :(

 • ya olm bu geceki programda kendisi resmen bir cümle ile kendini ele verdi ve ben havaya kocaman bir i harfi çizip yuvarlak içine aldım. (irticacı)

  komutanlardan biri dedi ki: "biz yaramaz çocuklardık, yani biat etmezler diye operasyona uğradık", bunun üzerine ahmet hakan şunları söyledi: "yani biat etmeyenler derken o halde hepiniz atatürkçü değildiniz, farklı farklı görüşler vardı öyle mi, hani hepinizin atatürkçü olduğuna yönelik öyle söyleniyor ergenekon-balyoz'da kumpasa uğrayan komutanlar hakkında"

  oha lan oha. ohha. kafa bu işte, sonradan seküler medyada olanı da böyle, sittin sene dergahta kalanı da. "türkiye'de siyasal islam'ın temeli atatürk düşmanlığı üzerine kurulmuştur" tezimin bir delili daha bu bakış açısında saklıdır.

  daha sonra komutan da "tarihteki son kurulan, modern demokratik laik türkiye cumhuriyeti’nin kurucusu mustafa kemal atatürk'tür ve bu ülkenin ortak değeridir. ortak değeri taşımayan insanın orduda işi ne? elbette hepimiz atatürkçüyüz." diyerek o ebleh surata hissetmeyeceği bir tokat vurmuştur.

  gerçi ahmet hakan'ın da işi zor, ülkücüleri ağırlayan bir pkk sempatizanı geliyor insanın aklına. ne kadar memnun olabilir ki. durduk yere aklıma şirin payzın geldi nedense.

  ah cnn ah, senin hakkında yazacak o kadar çok şey var ki, müsait olduğunda.

 • - şimdi ismail saymaz ben şunu anlamıyorum...
  -hocam, bakın... şunu anlamıyorum...
  -ya orası tamam da, ben şunu anlamıyorum...

  anlamıyor.

 • "ne tiyatrosu ulan?!! 1! one!" diye köşe yazısı yazan tip.

  hürriyet'te yazıyor bunu ve ekliyor "tayyip ölse tiyatro diyecek yavşaklar var"

  (bkz: yavşak)

  yaşananları sorgulayan, belki bir tiyatro olduğunu düşünen milyonlarca insan var. bunların hepsi "ulan" ahmet için. hatta hepsi "yavşak"...

  yoksa seni de sokakta t...k geçe geçe döverlerken kulağına mı fısıldamışlardı "ulan ahmet yavşaklık yapma lan!" diye...

 • odtü'de açılan "imam hatipler kapatılsın-cersei lannister" pankartından odtü'nün imam hatipler kapatılsın dediğini çıkaran son espri bükücü.

  ahmetciğim canım, bak burda bir espri var. cersei lannister'ın faith denen yobazlara karşı savaşına gönderme var. kapiş?

 • "hayatını, saygıdeğer bir adam olamamana mazeretler aramakla geçiriyorsun."
  ahmet altan

  nokta...

 • ahmet kaya nın entel maganda şarkısından şu sözleri hatırlatıyor bana:

  "konuşurken solcusun
  yaşarken karambolcusun
  oportunizme bulaşmış
  tipik bir orta yolcusun "

 • istediği kadar aydın doğan'ın yatında şarap içsin, istediği kadar kafelerde pelin batu ile kikirdesin, bilinçaltındaki yobaz silinmiyor. son olarak küçük çocukların tesettür kostümüyle sahaya sürülmesini savunmuş.