debe başlıkları

şenol güneş

 • oyunu tutacak adamı yeni transfer diye sahaya sürmezsin, bursa'nın son gün aldığı oyuncudan golü yer iki puan bırakırsın.

 • şenol güneş: "eğer antalyaspor haksız mağlup olduğunu düşünüyorsa, haftaya iyi oynar ve kazanır. kazanacak gücü var demek ki." ağustos 2017
  (bkz: bimukabele)

 • eleştirenlere bir şey hatırlatmak istiyorum. bu sene 4-5 oyuncu gitti sayamadım ama hiç transfer yapılmadı. evet hiç transfer yapılmadı.

  nasıl olsa hoca adam eder diye dandik dunduk oyuncuları topladılar. sihirbaz değil bu adam sonuçta.

 • kariyerinde söylediği en vurucu sözlerden birini beyan eden teknik adam. dedi ki:
  (bkz: 5 çan çaldı adalet öldü)
  herkes asıl haberi atlamış, işaret ettiği hikayeyi okuyunca üzerine düşeni alması gereken çok kişi var.
  --- hikaye ---

  çok eski yıllarda ingiltere’de bir gelenek varmış. sıradan bir vatandaş öldüğünde kilisenin çanı bir kez çalınıp herkese duyurulurmuş. bir asil öldüğünde iki kez, kralın bir yakını öldüğünde üç kez, kral öldüğü takdirde, çan dört kez çalınırmış. günün birinde, herkesin hak aramak için sığındığı mahkeme, bir vatandaşı haksız yere mahkum etmiş. ve kilisenin çanı tam beş kez çalmış. ahali merak içinde, papaza koşmuş: “ey papaz efendi, kraldan daha önemli biri var mı ki, o ölünce çan beş kez çalınsın…” papaz yanıt vermiş: “kraldan daha önemli bir şey var!.. adalet. bugün adalet öldü.”
  --- hikaye ---

  bir tarafta şenol güneş, diğer tarafta... biliyorsunuz üsluplarını bahsetmeme gerek yok. ve bu adam, onların oluşturduğu çoğunlukça yerden yere vuruluyor ve ben buraya lut kavmi deyince şaşırıyorsunuz. iyi ki var olan hoca.

 • zamanında selçuk yula'nın ağları delen topunu kalenin arkasından alıp aut kullanmaya çalışmışlığı vardır. insan 7 sinde neyse 70 inde odur.

 • ligi galatasaray’a, kupayı fenerbahçe’ye hediye etmiş gönlü bol filozof.

  kendisi de oscar ödüllerinde şansını deneyebilir.

 • ofiste eline iğne batsa iş kazası diye rapor alacak tipler kafasına madde atıldığı için adamı eleştiriyor.

  bir kişi de demiyor ki sahaya madde atanların hiç mi suçu yok.

  aynı olayı avrupa'da deneyin bakalım ne oluyor.

  bir de çok seküler, laik, demokratik falan takılır şunları yazanlar. dene bir medeni ülkede sahanın unsurlarından birine bir madde fırlatmayı. mahkemeye hangi suçlamayla çıkacaksın gör. gör bakalım o takıma ne yaptırımlar uygulanıyor böyle bir olay sonucu.

  keşke zamanında o çok delikanlı kafası yarıkla sahada devam edenler de girseydi içeri kafasını tutup. bugün bunları yaşıyor olmazdık hiç değilse.

  umarım beşiktaş hükmen mağlup edilir, o kupayı da alıp eğlenirsiniz. kalsın gereği yok. ben böyle çirkin bir insan topluluğu görmedim.

  sözlükte eskiden bu kadar çok maganda, serseri, kıro, keko yoktu. şu olayın takım tutmakla alakası yok, şu adama olanları meşrulaştırmak, normalleştirilmek, savunmak avamlıktır.

 • beşiktaş'ın stadında quaresma'nın iteklemesinden 3 saniye sonra kurşun yemiş cüneyt arkın gibi devrilen ve quaresma'nın 5 maç ceza almasını sağlayan, ancak her nedense kafasına paraydı çakmaktı atılmayan josef de souza gibi sirk oyuncularına sahip bir takımın taraftarlarınca şovla movla suçlanan büyük teknik direktör.

  şu saatte bir spor programında konuşan boktan bir hakem eskisi quaresma'ya atılan 3 kilo anahtarlığı atanı değil de bunu göstere göstere (götüne mi sokacaktı) görevliye teslim eden quaresma'yı eleştiriyor ya, olur da eğer bu olaylardan ne şiş yansın ne kebap bir karar çıkarsa vodafone'da başta bu işi çok iyi yapan fenerbahçe oyuncuları olmak üzere en ufak bir artislik (kendini yere atma vs.) girişiminde o artisti bozuk paraydı, çakmaktı, anahtarlık tomarıydı vb. madde yağmuruna tutmayan beşiktaş taraftarının da kalıbına tüküreyim.

 • cumhurbaşkanı kendi işine baksın. ülkenin daha büyük sorunları var dedi.

  trabzon'un stadı'na ismimin verilmesini istemedim tayyibin takdiri dedi.

  benim üstüme geliyorlar bu ülkeye bu kavga halini ben mi getirdim insanları ben mi bu hale getirdim dedi.

  malatyaspor'un güzel oynadığını belirttim fakat hocaları biz beşiktaş'a yenilmedik dedi. eğer hakemi kastediyorsa konuşmamamız salakılığımızdan dolayı değil, aynı hakem gençlerbirliği maçında q7 nin pozisyonu babelin pozisyonundan daha ağır olmasına rağmen kırmızı kartı babel'e verip malatyalı futbolcuya vermedi dedi.

  özellikle hürriyet gazetesine çat çat saydırdı. 2002 dünya kupasından tutun son derbiye kadar yaptıkları yanlı haberleri yaftalamaları dillendirdi. hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni olsam oturur utanırdım.

  kimseyi işe aldırmak için telefon açmıyoruz dedi. bu lafı da sanki aziz'e gibiydi.

 • subjektif yorum yapmayarak somut verilerle konuşalım:

  -32 kişi saha olayları sebebiyle gözaltına alındı.
  -1 kişi şenol güneş'e madde attığı ortaya çıktı. (büyük harflerle) adam şenol güneş'e çakmak attığını itiraf etti. gerisi laga luga.