debe başlıkları

şenol güneş

 • muhabir: beşiktaş avrupa'da nereye koşuyor? cenk nereye koşuyor?
  şenol güneş: biryere koştuğumuz yok *

 • 35 yaşında adamım. çocukluğumdan bu yana gördüğüm en iyi beşiktaş oyununu kendisi oynatmıştır - bunu şampiyonluk gibi somut başarılardan tamamen bağımsız olarak söylüyorum. ben bu adama kolay kolay kızamam, gönlümde kredisi boldur. kalkıp sosyal medya üzerinden bu adama sövecek, hele bir kaç maçlık performans üzerinden iki sezondur bunca yaşanmışlığın üzerine kendisini istifaya davet edeceklerin değil futbol bilgisinden ya da taraftarlığından, insanlığından şüphe ederim.

  öte yandan elbette kendisi olumsuz eleştirilerden muaf falan değildir. öyle bir dünya yok, herkes olumlu ya da olumsuz eleştirilebilir, eleştirilmelidir de. takım bir gün iyi oynar, bir gün kötü oynar bunlar gayet olağan şeyler. gençlerbirliği deplasmanı üzerinden konuşacaksak şayet, uzun süredir izlenen en kötü beşiktaş oyununu izlediğimize herkes hemfikir. açıkçası bununla da bir derdim yok. maça nasıl bir ilk 11 ile başlamış, ikinci yarı başında hangi değişikliklere gidilmiş bunları da pek umursamıyorum. neyi fazlasıyla umursadığıma gelirsek, yönetmenin kamerayı şenol güneş'e odakladığı her anda bir çaresizlik, bir bıkkınlık ve hatta sanki bir boşvermişlik yansıdı ekranlara. bir süredir öfke kontrolünde de epey başarısız kaldığı gün gibi gerçek. bu mutsuz halin altında yatanları epey merak ediyorum açıkçası. konu sadece şenol hoca'nın yanında artık eksik olan bir tamer tuna - genel olarak adına yardımcı diyelim - konusu mu, yoksa sorun başka bir yerde mi bunu gerçekten merak ediyorum. bir an önce de bir sonuca bağlanmasını istiyorum bu işin. hatta kulüp yönetimi de konuya aynı hassasiyetle yaklaşmalı, sorunu tespit edip çözüme odaklanmalılar. sürekli pr kasmakla, çin min dünyaya açılma muhabbetleriyle boka sarmasın bunca emek.

  dilerim bu gençler deplasmanı hem beşiktaş hem şenol güneş için milat olsun. bir kendimize gelelim.

 • bugün başlığına yazılanları okudukça 3 senedir top oynamayan takıma gelip 6 haftada şapkadan tavşan çıkaramadığı için aykut kocamana sallayan alexsporlulara olan şaşkınlığım geçti yemin ederim.

  kendisini sevmesem bile 2 senedir şampiyonluk sevinci yaşattığı taraftarlar tarafından 45 dakikada bu kadar net silinebilmesi enteresan.

 • “hakeme değil, pozisyona küfrettim” demiş.

  yani, pozisyona “orospu çocuğu, senin amına koyayım ben.” demiş kendi iddiasına göre.

 • "antalyaspor haksız mağlup olduğunu düşünüyorsa, haftaya iyi oynar ve kazanır. kazanacak gücü var demek ki."
  şenol güneş
  14 ağustos 2017

  yukarıdaki açıklamaya göre filozofumuzun son derece sakin olması gerek aslında. haftaya kazanırlar sonuçta. değil mi ama?

 • hakeme "orospu çocuğu" diyerek tribüne gönderilmiş teknik direktör.

  (bkz: efendi beşiktaş)

 • gelmis gecmis en iyi turk teknik direktordur. fatih terim denilen ballilik abidesi sahsiyetle karsilastirmak kendisine hakarettir.

  en buyuk hayalim de hangi takimla oldugu zerre umrumda degil ama bir turk takimi ile avrupa'da kupa kaldirip su bitmeyen imparator goygoyunu kapatmasi oldu hep. kendisinin de besiktas'in da yolu acik olsun.

  not: galatasaray

 • burak yılmaz - alışma dönemi 0 - gol 3
  gomis - alışma dönemi 0 - gol 3
  nasri - dün geldi - 20.dk 1 gol
  negredo - cenk küser :( beklesin.

  sabit fikirli deyince küfür yiyoruz

 • su molasının nedenini anlayamıyormuş. allah korusun bir futbolcuya sıcaktan dolayı bir şey olsa anlarsın nedenini filozof. saçma sapan iki özlü sözle şovunu yaparsın o gün utanmadan.

 • her sene aynı şeyi yapıyor,
  yeni gelenleri hemen oynatmıyor, eskileri küstürmüyor.
  takımdaki ortamı bozmamaya çalışıyor.
  elbette gönül lens'i izlemek isterdi ama
  bu da kendisinin tarzı, saygı duymak lazım.