debe başlıkları

şenol güneş

 • her sene aynı şeyi yapıyor,
  yeni gelenleri hemen oynatmıyor, eskileri küstürmüyor.
  takımdaki ortamı bozmamaya çalışıyor.
  elbette gönül lens'i izlemek isterdi ama
  bu da kendisinin tarzı, saygı duymak lazım.

 • milli vazife diyenler: bu adam 2002'de yaptı askerliğini.

  ben mi çalıştırayım bu şafaktan sonra demiş, zorunuza gitmesin.

 • koyu fenerbahçeliyim öyle böyle değil lakin gerek ulusal basın gerekse sosyal medya vb. platformlarda şenol güneş'i zorla milli takımın başına getirilmesi için yürütülen kampanya çok iğrenç ve etik dışı. kaldı ki hoca "sözleşmem var, şu anda düşünmüyorum ve hem milli takım hem de klüp aynı zamanda çalışılmasını doğru bulmuyorum." gibisinden açıklamalar yapmasına rağmen. fikret orman ve şenol güneş bjk de en haz etmediğim en itici gelen kişiler olmasına rağmen bunları açık yüreklilikle söylüyorum. severiz sevmeyiz başkanı ve teknik direktörüyle iyi bir uyum ve başarı yakaladılar ve devamı gelecek gibi de gözüküyor. kimsenin bunu yok "cumbaşkanımız isterse?" yok "milli görev den kaçılmaz!" gibi saçma sapan argümanlarla bir nebze dahi olsa yıpratmaya hakkı yoktur. afedersiniz ama sokmuşum milli takıma, kiminiz takip ediyor artık bu paragözleri allasen? kiminiz bir heyecan duyuyor izlanda milli takımının oynadığı oyunun 10 da 1 i dahi etmeyecek ruhsuzlukla oynayan "çakallarla dolu" bir topluluğun maçlarından. geçiniz efendim rahat bırakın adamı artık.

  tanım: bjk futbol takımı teknik direktörü

 • basın açıklaması yapıp renklilerin şerefsizce olan hayallerini kursaklarında bırakmıştır.

  ''fatih hocanın ayrılmasına üzüldüm, ben de o göreve geldim, yalnız kaldım. fatih hocaya teşekkür borçluyuz çok iyi işler yaptı. bu karar federasyon'un kararıdır. beşiktaş teknik sorumlusu olarak hayırlı olmasını dilerim. fatih hocayla her zaman görüşüyordum. milli takım için kendi şahsım adına konuşma yetkisine sahip değilim. o konu yönetimdedir. böyle bir teklif gelmedi. zaten gelecek olsa bile bana gelmesi doğru değildir, başkana gelmelidir. ben beşiktaş'ta çok mutluyum. konratımı daha yeni uzattık. benim zaten bir milli görevim var, o da şampiyonlar ligi'nde başarılı olmak ''

  anlayacak kapasitesi olmayanlar için önemli kısmı yeşillendirdim.

 • "şenol güneş seneye yüzde 5 ihtimalle kalacaktır."
  (bkz: erman toroğlu)

  " beşiktaş'ta kalmak istiyorum. kovsalar da gitmem ."
  (bkz: şenol güneş)

  " yine ananızı laciverde boyadık. "
  (bkz: ben)

 • hocanin basarisinin temel sırrı çok iyi taktisyen olmasi degil cok iyi bi motivasyoncu olmasi diyordum.

  bitik durumdaki topçulara bile özguven verip ayaga kaldiriyordu. futbolcu açisindan iyi bi egitici degil iyi bi motivasyoncuydu.

  dun ise bunun bir baska yonunu gördüm. basin toplantisi sirasinda oguzhan, caner, marcelo, cenk falan toplantiyi basti. ordaki dialoglari cok ilgincti.

  60-65 yasinda bi adamla 25-30 yasindki cocuklar resmen arkadaş gibilerdi. oguzhan hocaya "seni islatcaktik ama vallahi kıyamadim bak sana" dedi.

  hoca da caner erkine "tam size sallıyordum, siz geldiniz" dedi.

  muhtesem dialoglardi. adam futbolcularla beraber cocuklar gibi ayni.

  ego falan yok. bu yuzden gittigi her takimda basarili oluyor bence ve futbolcular hoca icin her seyi yapiyorlar.

 • beşiktaş'ı lig tarihinde üst üste şampiyon yapan ilk yerli teknik direktör.

 • dinamo kiev maçı bittiği anda kendisi ekrana geldi ve sergei rebrov'un yüzüne karşı ana-bacı girişti. hakeme sövdü filan dendi işte.
  dönüyoruz bugüne.
  volkan buna terbiyesizce laflar söylemiş.
  kıyamam:(
  senin ben iki yüzlülüğünü sikeyim. net.

 • nasıl rezil bir adam olduğunu yine göstermiştir! 9 kişi kalmış rakibine karşı 11 kişi savunma yaparken gol yedi, buna rağmen bütün maç kendisini kollamış hakeme saldırdı.

  ben böyle çirkef bir adam görmedim! bizim ayı hatta melo bile bundan sevimli.