tuzlu leblebi20
profili

 • boku çıkan kargo iade çılgınlığı

  satıcıların da suçu bulunmakla beraber, türk milletinin kendisine sunulan hizmeti çılgınca istismar etme zevkinden kaynaklı durum.

  elbise alıp, düğünde giydikten sonra bahaneyle iade edenler vs. varmış oğlum siz ne diyorsunuz?

  bundan 10-11 sene önce internetten alışveriş yaparken millet "kredi kartımı çalarlar" diye korkusundan parayı bana verir, ben de kendi kartımdan bu elemanlara alışveriş yapardım. "kartı çaldıracak tek keriz" benim ya ondan olsa gerek, bu kadar bilinçsiz bir kitle vardı.

  o zamanlar aliexpress'ten alışveriş yapıyorum tabi. adamlar 50 cent'lik küçücük elektronik parçaları paketler çin'den bedava gönderirdi. 300-400 dolarlık malzemeyi çekinmeden gönderirlerdi vs. vs.

  sonra ne mi oldu? bizim asalaklar buraya da dadandılar, önce alışveriş yapıp herhangi bir sorun olmadığını çözdüler. daha sonra da buradan aldıkları ürünleri "elime ulaşmadı", "ürün hasarlı, bozuk", "sular kesildi" gibi sebeplerle beleşe getirmeye çalıştılar ve getirdiler. hatta yavaş yavaş elektronik satan mağazalar türkiye'ye ürün göndermemeye başladılar.

  demem o ki güzel olan her şeyin içine sıçan ve üç kuruşluk menfaati için ork gibi sağı solu yağmalayan ahlaksız bir milletiz. bu millete her şey fazla, hiçbir şeye layık değil.

 • metin uca'nın cenazesindeki provokasyon

  sözlükteki orçoların da onaylayacağı bir hareket yapmış iki adet şerefsiz.

  oğlum siyasal provokatörler, gün bir dönerse sizi öyle tatlı sikecek bir kitle var ki inanamazsınız. bu iğrenç provokasyonlarla kendinizden öyle nefret ettirdiniz ki sırf zevk için içinizden geçecek milyonlarca adam o günü bekliyor. umarım o gün de böyle gevşek gevşek yürümeyi tercih etmeden okyanusu koşarak geçecek çevikliği kendinizde bulursunuz, yoksa işiniz çok zor.

 • togg'un kayseri trafiğini kilitlemesi

  küçük akitlerin salya saçarak savunmaya geleceği talihsiz olay.
  servis italya'dan yarım saat içinde kalkıp gelemez tabi, pili çıkarıp biraz dişledikten sonra geri taksalar yürürdühhahahha.

 • göbeklitepe'de bulunan heykele sansür uygulanması

  heykelin sikinden tahrik olabilecek, am-göt-sikten başka gündemi olmayanların gerçekleştirebileceği mükemmel olay.

 • abd'de çekilen lise videosu

  bu kadar büyük olmasa da eğitimin buradakiler kadar iyi olduğu liselerimiz vardı ve kapatana kadar birileri yırtındı ve nihayet başardılar.

  askeri liseler asker yetiştirmenin haricinde başta ingilizce olmak üzere yabancı dil, fen bilimleri eğitimi verilen; sanatsal sosyal etkinliklerin iyi-kötü düzenlendiği ve her konuda bol bol konferanslara ev sahiliği yapan, düzenli tiyatro ve klasik müzik konserleriyle öğrencisine sanat sevgisi aşılayan yerlerdi. bunun yanında da harp okullarına askeri beceriler kazanmış adamlar yetiştiren bir kaynaktı.

  sistem farklı olabilir ama türkiye'de "garibanın çocuğuna" bir şeyler katacak yerler bilinçli olarak yok edildi. yok edenlerin veletleri zaten amerika'da, avrupa'da pudra şekeriyle college fuck fest'lerde alemlere akmakla meşguller.

  dipnot; nefret o kadar büyüktü ki buraları kapatmakla kalmadılar mezunlarını da önce ordudan, ardından da toplumdan resmen afaroz ettiler. nereden mi biliyorum, 2006 mezunu bir arkadaştan. milletin istikbali için yetiştirilen çocuklar yine milletin kendi menfaatleri için görevlendirdiği adamlarca yenildi. hakkım varsa sizlere "helal etmiyorum".

  edit: çok iyi bir yere parmak basmış olmalıyım ki bazı "aksikik"ler bana "fetöcü" diye mesajla saldırıyorlar. kendilerine şöyle söyleyeyim; askeri okulları sikik hocanıza peşkeş çekemediğiniz dönemde okumuş ve mezun olmuş bir adamım. askeri lise mezunlarını harp okullarında eziyetle, mobbingle, disiplin puanı kırarak attığınız dönemde yüzlerce vatansever adamı on binlerce dolarlık tazminatlarla hiçliğe terkettiniz. yerlerine dershanelerinizde ideolojik olarak zehirlediğiniz militanlarınızı doldurdunuz. önce içini boşalttınız, sonra da kendi yarattığınız pislikle doldurduğunuz okulları kapattınız.

  tasfiyelerde, aydın ve atatürkçü adamların çektiği eziyetlerde kimse gıkını çıkarmadı. benim gibi adamlara fetöcü diyebilen dünün fetöcüsü, bugünün sağda solda memuriyeti için 180 derece dönüp akitlik yapan karaktersizlerine bu ortamı sizler sağladınız. yani bu köpekler kadar bu satırları okuyan sizler de suçlusunuz.

  ben ve benim gibi adamlar kendilerini biliyorlar. gidin genelkurmayın arşivlerine, benim gibi adamların kim olduğu ne olduğu, güvenlik soruşturmalarımıza kadar her şey var. bizleri atıp, yerimize aldığınız adamların siciliyle karıştırmayın; onları en iyi sizin gibiler bilir. o konuda vicdanım o kadar rahat, alnım o kadar açık ki anlatamam. yarının ne getireceği belli değil, işte o zaman kendi bokunu başkasına atan sizin gibi dünün fetöcüsü, bugünün menfaati için akitlik yapanlarına da yargı gereken cevabı verecek.

 • kol saati alacaklara tavsiyeler

  saat gurusu gibi kafa sikenlerden tavsiye almayın, en takılabilir otomatik 7000'den başlıyor zira buradaki ekşiciler 38 santim yarak ve default 22.000 usd/ay ile doğuyor.

  naçizane tavsiyem, pilli milli demeyin şunun gibi quartz bir casio alın.

  rage edit'i: saat tavsiyesi almaya geldiyseniz casual kullanıcısınız demektir, zaten saat sever birisi olsanız gider başlığı altından okurdunuz, hem saatten anladığını iddia edip hem de buradan tavsiye alacak kadar aciz kalmazdınız. saati sadece zaman gösteren, olsa iyi olur dediğiniz iyi kötü ufak bir aksesuar olarak görenlerdenseniz otomatik saat falan takamaz; taksanız bile bir süre sonra bıkarsınız. bunların afaki üfürüklerine bakmayın, swiss made vs. bunlar sevenini tatmin eder, anlamayan her saati aynı görür. dandik moda markası almadığınız takdirde bütçe dostu ucuz casio, swatch, lorus, pulsar, timex ve hatta q&q superiorlar bile işinizi görür. otomatik saatler ağırdır; hele bir de metal kordonluysa, fanatikliğini yapan dalyaraklar bile on saat takamaz bunu bilek yorar. jübile kordonlu otomatik skx seiko 135-180 gram arası. saatten anlamayan ama tavsiye almaya gelen adam bunu gün boyu takacak mı? hiç sanmam, bir süre sonra kaldırıp kenara koyacak.

  7000 tl olarak bahsettiğim japon otomatiktir bu arada, 7000 tl'ye swiss made otomatik bulduğunu iddia eden varsa matematik bilmiyor. evde yatan onlarca saatim var; otomatiğinden solarına; seiko'sundan casio'suna, homage otomatik saatinden rus malı otomatik vostok'a, mekanik pilot saati sea-gull'a kadar. aşağıda bu entry'yi referans alarak laf çakmaya çalışan; 7000 tl'ye swiss made var sanan cahil götünü parmaklasın zira biz burada sıradan kullanıcılara kullanışlı makine öneriyoruz. ego tatmin edip otomatik mastürbatörlüğü yapmaya lüzum yok.

  ayrıca sevmiyorsanız, rahatsız oluyorsanız saat bile takmanıza lüzum yok, sizi taktığınız saatle yargılayacak, adam yerine koyacakların da koyun götüne gitsin. oh be rahatladım.

 • 7 aralık 2022 almanya'da darbe gözaltıları

  leopard tanklarının egsozlarına tıkılan wiener sosisler ve tank namlularından içeri dökülen pilsner biralar sayesinde, halkın iradesiyle engellenmiş dehşet olay.

 • askeri personelin hiç ağlamaması

  uzman çavuş tanımamış elemanların ıslak rüyası.

 • tiktok'daki akıllara zarar veren güzel kadın

  (bkz: tek elle açılan başlıklar)

  yani kız güzel de akıllara zarar verecek bir durum yok. ortada zarar ziyan varsa o da heba olan 10 saniyem.
  siksokta gördüğünüz her hatunu buraya taşıyacaksanız işimiz var oğlum.

 • jet li'nin iri kıyım adamı dövdüğü sahne

  (bkz: bullshido)

 • ailesi tarhanayla güne başlayanların kahve tribi

  sabah yediği ilk öğünün adının bile "kahveden önce" olduğu yerde çok da kurcalanmaması gereken olay.

  etimoloji bilmeden ayar vermeye kalkana kaldırırlar çünkü.

 • cahille sohpeti kesdim

  bayramınızı enişten dilekleriyle kutlayan çomar dayının serzenişi.

 • euro yükseldikçe almancıların zıvanadan çıkması

  videodaki gibi bir almancı çomar karşıma çıksa da şu aşırı zorlu ortamda tüm stressimi atsam dediğim olay.

  şark kurnazı seni, yurtdışında insan gibi yaşıyorsun; 50 sene geçmiş hala entegre olamamışsın, ezikliğini kapatmak için almanya'da üstüne vazife olmamasına rağmen türkiye'de yaşayanları etkileyecek seçimlerde oy veriyorsun.

  bu da yetmiyor, orada kazandığın ciklet parasıyla burada krallar gibi muamele görüyor; vatanın öz evlatları köpek gibi yaşasın istiyorsun.

  umuyorum bu yaz karşıma şöyle amcık ağızlısı çıkar da almanyasına ağzı burnu kırıklarla kaçarak dönmek zorunda kalır.

 • cin çarpmaması için yapılması gereken 7 şey

  cin çarpmasına karşı verilen taktik ve stratejik bilgilerin yer aldığı über başlık.

  inanmamak, inanmayınca çarpmıyorlar.

 • sevgilinin annesine süt hakkı bilezik istemesi

  sevgiliden, emeğini esirgememiş babanız için döl hakkı istemenizle eşitleyebileceğiniz vasat sorunsal.

 • çiçeksepeti'nin samuray kılıcı satması

  dekoratif amaçlı olduğunu düşündüğüm made in china, kesiciliği olmayan, kör katanamsı cismin e-ticaret sitesinde satılması olayı.

  psikopatlara karşı önlem alınması için girişimde bulunun, ister "kör samuray kılıcı", ister kurşun kalem için satılmasın diye ağlak duyar kampanyaları yapmak çok sahte duruyor.

  cinayet işleme kapasitesi olanlar bu işi taş ile de yapabiliyor, bildiğin yerdeki taş. taşları yasaklamakla bu işin önüne geçemezsiniz, bu psikopatları yetiştiren zihniyeti yasaklamakla başlayın derim.

  edit: beyin gelişimini tamamlayamamış sığ arkadaşlardan, şahsıma hakaret içeren mesajlar alıyorum. bu memlekette her gün onlarca kişi ekmek bıçağıyla öldürülüyor, işi bir cisme bağlamak aptalca. yakında animeleri mangaları da yasaklatmaya başlarsınız, içinde "japon samuray simgeleri" içeren. "charizard oldum aneyy" diye damdan atlayan velet yüzünden pokemon'u yasaklamış adamlardan bir farkınız olsun derdim de, sizde o derinlik yok birader. mesaj kutumu kirletmeyin.

  ayrıca, maksimum güvenlik ve metal dedektörü ile girilen mağazalarda balta, bıçak, satır gibi kesici "silah"lar da satılmakta. hatta şu meşhur "üç harfli" zincirlerde haftalık indirimle de satıldığını bir kaç kez görmüşlüğüm var. sahte duyarlara karnım tok sağolun.

 • kendisini uyaran türk kadınına saldıran mülteci

  mekanda taş bulamadığı için yumruk atmak zorunda kalan zavallı mülteci.
  taşla kafa ezip adam öldürmek ata sporu olan bu primatlar için kapınızın önüne bir kap taş koyun sevgi pıtırcığı sjw'lar.

 • 1 kasım 2021 lpg zammı

  şimdi dantelli kefeniyle gezen şahinciler düşünsün.

  dik dur eğilme, ittirirler yeminle ahah.

 • tsk'nın yemek israfı

  ülkenin en büyük israflarından zorunlu askerlik hizmetinin, alt israflarından birisi.
  eski bir askeri okul öğrencisiyim, 2006'da dönemin "kol kola yürüyenleri"nin, kendilerinden olmayanları tasfiye etme sürecinde mobbing ile "kendi isteğimle" ordudan ayrıldım. tabi daha sonra da zorunlu askerlik de yaptım.

  okul dönemimde de, zorunlu askerliğimde de gördüğüm yegane şey bu ülkede yaptırılan zorunlu askerliğin başlı başına bir israf kalemi olduğudur. bir çok sosyolojik, kültürel tespit yaparım sayfalar alır.

  maddi ve manevi olarak israftan başka bir şey olmayan zorunlu askerlik, çağın gerisindedir; gereksizdir ve savaşabilecek bir ordu ortaya çıkarmak için değil, dönen maddi çarkın işlemesi için devam ettirilmektedir. asker sayesinde kalkınan dandik ilçeler, para gören çakal esnaflar, ihalelerinden para yiyenler olduğu sürece de devam eder.

  zorunlu askerlik hizmeti için kışlaya teslim olanların %60'ı işe yaramaz, uyuşturucu madde müptelası -rdm dediğimiz tipler- ve çoğu düşük zekadan muzdarip adamlar. askerlik süresince kaytarmaktan, kaynak tüketmekten, hastaneleri meşgul edip çarşı görmek için debelenmekten başka bir şey yapmayan şark kurnazı müptezeller. sürekli firar eden, emir dinlemeyen, dinletmeye çalışsan mağdura yatan çakma delikanlı oksijen israfı bu adamlara askerlik yaptırsan ne, yaptırmasan ne. bir tokat patlatsan şikayet edip, üzerine haklı çıkan sicil bozan bu barzolara zaten askerlik yaptıramıyorsun.

  içerisini rambo üretim merkezi zanneden arkadaşlar var hala, uyanın gençler.
  amacım askerliği kötülemek değil, sadece askerlik hizmetinin tam profesyonelleşmeye geçmesi zorunluluğunu belirtmek. kaynaklar optimum şekilde kullanılarak, tamamen profesyonel bir ordu inşa edilebilir.

  israfı bile kediye köpeğe yedirmeyen bir tugayda askerlik yaptım; tugaya vekaleten komutanlık yapan albay köpeklerin varlığından o kadar rahatsızdı. köpeklere yiyecek verdirmemek için çöp kutuları başına nöbetçi çavuş koyduruyordu, yemekler sadece çöpe dökülsün diye. "etrafı kirletiyor" diye hayvanlara yemek vermeyi bile yasaklamış, hem ruhu hem vicdanı ölmüş adamcıkları subay yapmış sistem, benim gibi adamları elimine etti, üstüne de tazminata mahkum etti. kader.

  final edit: belirttiğim yanlışları görmezden gelen, her şeyin aşırılığından aslında gözü kör olmuş, hala laf yetiştirmeye çalışan beyin fakiri fanatikler. bu atarlanmayı, vatansever adamlar ordudan ayıklanıp yerlerine cemaat/tarikatçılar yerleştirilirken de yapsaydınız da görseydik diyorum sadece. gerçekleri yüzünüze vuranlara mı vatanperver pozu veriyorsunuz? silah tutsun, yalandan üç-beş mermi atıp askerlik yaptım diyebilsin; belki savaş çıkarsa da söyleneni yapabilsin diye goril koko gibi eğitmeye çalıştığınız çapı belli adamlar mı faydalı olacaklar? lan siz orta öğretimde çırpı bacaklı ergen kızları kovalayıp, okuldaki hocalarınızla enseye tokat göte parmak muhabbet çevirirken ben 14 yaşımda babam yaşındaki adamlara komutanım çekiyordum iş bilmez sığırlar.

 • irem sak ve furkan korkmaz'ın aşklanması

  (bkz: lovelanmak ne amk)