debe başlıkları

cumhuriyet halk partisi

 • kapatılmasının zamanı çoktan gelmiştir. zaten sağ seçmenin de oyunu alacam diye diye var olan oylarını da erittiler. %30 kemik oyu vardı %22'lere kadar düştü.

  git dyp ol anap ol ama ben chp'yim diye dolaşma ortalıkta.

 • meral akşener in şu üç dört ayda ay basmadığı yer kalmamış.çöp tenekelerinin üzerinde mitingler yapıp sesini duyurmaya teşkilatlanmasını tamamlamaya çalıştığı bir ortamda hala komedi gibi cb adayı arayan partidir. cumhuriyet halk partisi kendisini lağvetmeli ve türkiyenin önünü açmalıdır.

 • ben bir chp delegesi olarak bugün oyumu muharrem ince'den yana kullandım. ancak pazartesi günü noter tasdiki ile chp'den istifa edeceğim.

  zaten istifa etmesem bile bugün kazanan tarafta ki kürtçülerin radarına girdim. partiden ihraç etmek için yırtınacaklar. güçleri yetmeyince de çirkeflik yapacaklar.

  atatürk'ün askeri olarak, topunuzu imha etmek için ölene kadar hayatım boyunca savaşacağıma and içtim. bu andımı yerine getireceğim!

 • çocuğuna yunan bayrağına selam çaktıran ama iş mustafa kemal’in askerleriyiz demeye geldiği zaman militarizme karşı çıkan fırıldak gibi bir kişiyi hala partide tutuyorlar ya benim için bitmiştir.

  oy vermeye yaşım yettiğinden beri gider atatürk’ün partisi diye basardım mührü ama artık o devir kapandı. k.k ve tayfası hdp’ye siktir olup gidene kadar size oy moy yok.

 • sozlukte kisa bir gozlem yapilirsa son politikalarini en cok savunanlarin orospu evladi hdp/pkkli yazarlar oldugu gorulur.

  bu partiye bu utanc yeter. dagda esek sikmesi gereken kodugumun pici gelmis burda alti okundan birinin milliyetcilik oldugu partiye oy verenlere"soz bosko portoyo oy voron" diyor.

  yazik benim ulkeme... ataturk'un partisinde tr 705 kod adli ajan kosturuyor mk. amerika ajani. adam yatiyor kalkiyor "pkklilari oldurmeyelim, siha kullanmayalim" diyor. genel baskani desen zaten vasifsiz bir mudur. o da seyit riza teroristine "insan" hendekci piclere "hendek kazan arkadaslar" demisti.

  neresinden tutsan elinde kalacak bu parti kemal kilicdaroglu zihniyeti ile yuzyil gecse de iktidar olamaz.

 • iyiden iyiye soft pkklıların içinde cirit attığı bir parti haline gelmiştir. gerçek atatürkçü olan herhangi biri bu saatten sonra chpye oy vermemelidir.

 • "şehitlikte içki içtiler" gibi sığ bir iktidar sataşmasına yatakta basılan eş modeli gibi tepki vermiş partidir. içki içmeyi "ahlaksızlık" olarak değerlendirip içki içtiğini tespit ettiklerini partiden ihraç edeceğini duyurmuş.
  bu hadise chp'nin asla muhalefet yapamayacağının teminatıdır.
  çünkü muhalefet, sığ muhafazakar "eleştiriye" karşı kendi özgürlükçü ve demokratik vizyonundan cevap vermekle mümkün olabilirdi, aynı sığ sularda çıplak yüzmeye çalışan ergen gibi kaçmaya çalışarak değil.
  chp'nin bu kararı akp karşısındaki acziyetinin refleksif yansımasından başka bir şey değildir.
  örneğin muhalefet, çanakkale şehitliğine saygı ile günlerce kamp yapılan bir organizasyonda insanların alkol alması gibi bir şeyin birbirinden alakasız iki şey olduğunu anlatabilmekten geçer. ya da çanakkale şehitlerinin verdiği mücadelenin uluslararası tahakküme karşı olduğu kadar bağnazlığa ve yobazlığa karşı olduğunu hatırlatmakla yapılır. alkol almanın etrafındaki insanlar ve mekanlara rahatsızlık vermediği sürece kişilerin kendi tercihleri olduğu ve buna kimsenin karışamayacağını savunmakla yapılır.
  mehmet bekaroğlu'nun açıklaması da tüy dikmek artık:
  "chp kimsenin içkisine karışmadı... "kurultay alanında içki içilmeyecek" kararı aldı, bu karara uymamak disiplin suçudur, gereği yapıldı."
  yayınlanan "kurallar" bildirgesinde içki içmekle ilgili herhangi bir şey yok bu arada, olay kafalardaki örümcek ağlarında.
  adalet yürüyüşü, kurultay, toplumsal uzlaşma vs diye ulan acaba diye düşünmeye başlarken yine kafamıza baam diye inmiştir soğuk gerçekler. bakalım daha kaç defa akp'nin bu basit ve sığ politik oyunlarına düşecekler. milyonlarca insanın umudunun saygısına çekin şu g.tünüzü yapıştığınız koltuklardan, bırakın batacaksa gençlerin elinde batsın parti, belki atatürk'ün anısı anlam bulur da bununla övünürüz.

 • sine-i millete dönmezse bir daha seçim göremez. yaz gelmeden tasfiyeye gözaltıya tutuklamaya başlarlar hepsini. beceriksizliklerine ve öngörüsüzlüklerine alıştık ama 2019'u görebileceklerini düşünmüyorlardır herhalde. düşünüyorlarsa, ya salaklar ya satılmışlar. zaten olası bir seçimi görseler de sandıkta seçmeni göremezler.

  ulan millet gece uyku uyuyamıyor, ohal'e rağmen sokaklarda tepki koyuyor, ülkenin bu en önemli en acil meselesi için partinin en yetkili organı olan parti meclisi taaa 25 nisan'da toplanıyor. düğün bittikten sonra gelen zurnayı adamın götüne sokarlar anadolu'da.

  seçim ne kadar gayrı meşru ise, bu parti de o kadar gayrı meşrudur artık benim için.

 • şu adamların eline kalmış zavallı parti.

  http://fs5.directupload.net/…es/170419/k2uvcgzx.jpg

  'meclisten çekileceğiz' açıklaması. dengesi kayan borsa. büyük ihtimalle aranıp kulağı çekilen kılıçdaroğlu ve yangından mal kaçırırcasına 2 saate kalmadan gelen 'karar verdik çekilmiyoruz' açıklaması.

  rezilsiniz lan.

 • ülkenin anasını sikip atan partinin destekçilerinin her zaman olduğu gibi yine gelip başlığı altında köpeklendiği parti. lan hem basiretsiz diyorsunuz, hem de memlekette olan her şeyden bunları sorumlu tutuyorsunuz. salak mısınız, dengesiz misiniz, süzme orospu çocuğu musunuz anlamadım ki ben.