debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. ağza kürekle vurma hissi uyandıran kelimeler

  (bkz: kanalıma hoş geldiniz)

 • 2. 18 ocak 2018 yılmaz özdil köşe yazısı

  cumhuriyet halk partisi'ne oy veren seçmenlerin %90'ı bu görüştedir.

  --- spoiler ---

  ümit

  kefere kemal” diyen, yetmez ama evet referandumunda yetmez ama evet diyen, fetocuların kumpas davalarını savunan, ergenekon sanıkları akıl hastasıdır diyen, bıyıklı olmasına rağmen kadın kontenjanından parti yönetimine sokuşturulan, ailesinin chp'li olmadığını söyleyen, chp'ye katıldığı için kızının hüngür hüngür ağladığını söyleyen, chp'ye geçerek partimi değiştirdim ama çizgimi değiştirmedim diyen, delegeler tarafından kapının önüne konmasın diye önseçime sokulmayan, rizeli olmasına rağmen, siyasal islamcıyken rize milletvekili olmasına rağmen, chp rize'de sıfır çektiği için aman mutlaka milletvekili seçilsin diye istanbul'dan aday gösterilen, ulus devletin miadı doldu diyen, ulusalcılar partiden giderse parti güçlenir diyen, anıtkabir müzesi'nin kime bağlı olduğunu bile bilmediği için, profesör aziz sancar'ın nobel ödülünü genelkurmay'a götürmesine anlam veremeyen, “oraya götürmesine şaşırdık” diyen, chp'li değilken kılıçdaroğlu'na “çakma gandi” diyen, sonra bu kılıçdaroğlu tarafından genel başkan yardımcısı yapılan, chp genel merkezine yürüme mesafesinde dört cami varken, dinci şov yapmak için genel merkeze mescit açtıran, büyük ihtiyaçtı diyen, chp milletvekillerine mektup gönderip “altı ok”un sorunlu olduğunu söyleyen, özerklik modeli öneren, türk milleti yerine türkiyeli denmesi gerektiğini söyleyen mehmet bekaroğlu mu? ümit kocasakal mı?

  *
  cıa'in örtülü kuruluşuna tr 705 kod numarasıyla bilgi sızdırdığı iddia edilen, anayasa'daki vatandaşlık tanımının değiştirilmesini isteyen, pkk avukatı sezgin tanrıkulu mu? ümit kocasakal mı?

  *
  chp'den milletvekili seçilip, milletvekili odasındaki atatürk posterine tahammül edemeyen, tekke ve zaviyelerin yeniden açılmasını öneren, risale-i nur okumamızı tavsiye eden, feto'ya saygılar sunmamızı isteyen, hdp'nin güçlenmesini arzu ederiz diyen, 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendiren, chp milletvekiliyim ama chp'li değilim diyen, ikinci cumhuriyetçi tipler mi… ümit kocasakal mı?

  *
  melih gökçek'ten kardeşinin şirketiyle ihale kapan, ak saray'ın taşeronu olduğu öne sürülen tekin bingöl mü? ümit kocasakal mı?

  *
  chp milletvekillerinin haberi bile yokken, vatandaşların yüzde 78'i adını bile duymamışken, memlekette adam kalmamış gibi teee mısır'dan getirilen, 27 yaşına gelene kadar türkiye'ye ayak basmayan, arap kültürüyle yetişen, cumhurbaşkanı adayı yapılan, tıpış tıpış oy vereceksiniz diye dayatılan, açık açık chp'li değilim diyen, tayyip erdoğan için “aile dostum” diyen, sanki o gelene kadar chp budistmiş gibi seçim bildirgesini okumaya fatiha suresiyle başlayan, yurt gezilerinde en önce türbelere giden, vatandaşları “ehlen ve sehlen” diye arapça selamlayan, seçimi göz göre göre kaybettikten sonra, chp'ye oy veren vatandaşlar saçını başını yolarken gevrek gevrek gülerek “çok mutluyum” diyen, kılıçdaroğlu tarafından “siyasetimiz çok önemli bir aktör kazandı, bugün seçim olsa yine sayın ihsanoğlu'nu aday gösteririm” denilen, chp'den milletvekili olmayı kabul etmeyip mhp'den milletvekili olan, halkın egemenliğini saray'a devreden yeni anayasaya “evet” oyu veren, tayyip erdoğan'ın tek adamlığına açık destek veren mhp'de kalmaya devam eden, osmanlı hanedanı mensuplarına maaş bağlanması, hanedanın çocuklarına burs verilmesi için yasa teklifi sunan ekmeleddin ihsanoğlu mu? ümit kocasakal mı?

  *
  chp seçmenleri meydanlarda caddelerde televizyon programlarında bangır bangır “mustafa kemal'in askerleriyiz” diye haykırırken, bu slogandan onur duyarken, “mustafa kemal'in askerleriyiz” diyemeyen il başkanları mı… ümit kocasakal mı?

  *
  karşı karşıya bulunduğumuz tercih, bu kadar açıktır, bu kadar nettir.

  *
  2009'da kaybeden, 2010'da kaybeden, 2011'de kaybeden, 2014'te iki defa kaybeden, 2015'te iki defa kaybeden, 2017'de kaybeden
  kemal kalıçdaroğlu mu? kazanabilme ümit'i mi?

  *
  ve, yürekten söylüyorum…
  ümit, umut, muharrem, metin meselesi değildir bu.

  *
  seçimlerde oylarımızın çalınmasından dert yanıyoruz ama, aslında… chp kendi seçmenlerinden çalınmış bir partidir.

  *
  işgal altında bir partidir.

  *
  akp'yi iktidarda tutmak için organize edilmiş bir partidir.

  *
  alt kadrolardaki insanlar atatürk türkiyesi ve devrimlerini korumak için çırpınırken, partinin tepesine paraşütle indirilenlerin amacı, partiyi partisizleştirmektir, kimliksizleştirmektir.
  ne yaparsak yapalım kazanamıyoruz duygusunu, yenilgiyi kanıksama duygusunu, atatürkçü seçmenin zihninde kökleştirmektir.

  *
  `chp'yi geri almadan türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir`.
  *
  belki yarın, belki yarından da yakın, bu tabloyu mutlaka değiştireceğiz.
  *
  gençliğe hitabe'den aldığım yetkiyle yazıyorum.
  her kemal'in değil…
  mustafa kemal'in askerleriyiz. sözcü

  --- spoiler ---

 • 3. 18 ocak 2018 izmir'in içler acısı görüntüsü

  chpli belediyenin sebep olduğu görüntüdür.yoksa akp olsa deniz taşar mıydı hiç.

 • 4. türk erkeklerinin seks yapmayı becerememesi

  31 yaşına gelmiş bir türk erkeğini ele alalım;

  - 14 - 18 yaş aralığı: sürekli sağda solda sevgileri ile öpüşüp, iki meme elleyip; siki havada evine gider. 31 çeker.

  - 18 - 25 yaş aralığı: üniversite kızlarla aynı yatakta uyur, %90'undan "ama ben bakireyim" yalanını dinler. kafasında sürekli bu karı neden herkese veriyorda bana vermiyor düşünceleri ile sözde sevgilisi sikemeden uyutup, kalkar, banyoya gider ve 31 çeker.

  - askerlik süreci: ölümüne 31 çeker.

  - 25 - 30 yaş aralığı: adam artık sexe başlar ama bu seferde ne görsün kadınlar leş. ay şöyle yapma, buram ağrıyor, önden olmaz, arkadan acır, valla ağzıma olmaz, burama olmaz! nitekim, sex yapar ama tatmin olmaz. ve ne yapar? evet doğru tahmin. yine 31 çeker.

  - 31 yaş: ve erkek güçlenir. parayı bulmuştur. artık kadınların dırdırı, yalanı kalmamıştır. onlarda sex'ten zevk aldıkları için bu yaş aralığında çok isteklidirler.

  ve bu yaştan sonra erkeğin hükümdarlığı başlar...

  hayatını sikip atan kadın ırkı ile artık sevişmek için çok geçtir! çünkü bu yaşına kadar kadınlar ona hep çektirmiştir. tuttuğunu siker atar. boşalır kıçını döner uyur. istediğini alır ve bırakır. partneri sikinde olmaz.

  velhasıl kelam türk erkekleri sex yapmayı becerir becermesinede; geçmişini unutmaz.

 • 5. uyuyamama nedenleri

  kendi kendinizle konuşmak.

 • 6. yabancıların baklava sevmemesi

  aklıma şunu getirmiştir.

 • 7. ekşi itiraf

  bir daha evlenmeyecegim demistim, yarin ikinci kez evleniyorum.. ve nasil mutluyum..bir daha alyans takmam diyordum.. olene kadar takacagim..
  35 ten sonrasi.. iyiymis.. istedigi kadar usa tr arasi olsun..

 • 8. kredi kartı aidatı

  adamın kartını kullanıyorsak aidatını ödeyecekmişiz. başka bir arzunuz?
  ulen arkadaş bir halttan haberiniz yok boş boş konuşuyorsunuz. bankalar sizin kartınızdan gelecek aidat uğruna kart vermez size. o ekstra söğüşlemesidir sadece.

  bankalar, gecikmeden faiz alır. taksitlendirmeden faiz alır. kredi kartı ile ödeme alan esnaflardan anında ödeme için kesinti yapar, yada parasını 40 gün kulanır ondan sonra ödeme yapar.

  kredi kartını kullanman için o kadar kampanyayı sadece geri zekalıca savunulan kart aidatı için yapmazlar.

  fikriniz yok, zikriniz var arkadaş.

 • 9. 18 ocak 2018 büyük çaylak isyanı

 • 10. bitcoin

  spk raporunda şöyle diyor:

  ...
  bitcoin balon mudur veya bir tür saadet zinciri midir?
  bitcoin kaldıraç etkisiyle işlem görmez, satın alınması tam finansmanla olur, bu sebeple balon değildir. bitcoin'in sahibi yoktur, fiyatı tamamen piyasa koşullarında belirlenir, fiyatındaki oynaklık sebebiyle kar veya zarar edilmesi önceden tahmin edilemez. bu sebeplerle, bir tür saadet zinciri de (ponzi scheme) değildir.
  ...

  ponzi diyenler spk ile iletişime geçip adamları aydınlatsa iyi olur. yazıktır, keriz gibi paralarını kaptırmasın adamlar şimdi.

  ayrıca (bkz: #73530301)

 • 11. instagram'a son görülme özelliği gelmesi

  whatsapp'ta sevgiliye "iyi geceler aşkım" deyip instagram'da alemlere akan tiplere dur demiş zuckerberg reyiz.

 • 12. ümit kocasakal

  "ümit kocasakal chp genel başkan adayı oluyormuş bilin isterim; beni iş hukuku ve sosyal güvenlik konusunda halkı bilgilendirmesin diye dava açan şahıstır... yani halkı bilgilendirmemi engellemeye çalışandır... bilginize." - - - ali tezel

  "biz seni #gezi döneminden biliriz yanına baroya geldik gezi olaylarında vurulanlar sizden hukuki yardım talep ettik dilekçe yazın dediniz yazdık dilekçeye cevap "size yardım edemeyiz" bugün de hiç bir emek sarf etmeden sarayın emri ile chp genel başkan adayı ol kurnazzzz." - - - aydın aydoğan

  "bugün adliyelere girerken avukatların çantası aranıyor, telefonları çıkartılıyor ve sık sık darp ediliyorsa bilin ki dönemin baro başkanı ümit kocasakal'ın "bunlar arama değil taramadır" iradesi sebebiyledir..." - - - özgür urfa

 • 13. sol el ile yemek yemenin dinen sakıncası var mı

  "efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , selçuklu ve osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık."

  (bkz: mustafa kemal atatürk)

 • 14. canan kaftancıoğlu

  hdp'lilerin sevgilisi. sayesinde hdp'lilerden gerçek atatürkçülük öğreniyoruz.

 • 15. kemal kılıçdaroğlu

  70 yaşında. 11 seçim kaybetti. önümüzde başkanlık, yerel ve genel seçimler var.

  tek "başarısı" izmir büyükşehir ve izmir'in, ege ve trakya'nın il ve ilçelerinde belediyeleri başında bulunduğu partinin kazanıyor olması. onda da millet buna rağmen altı ok hatırına, akp gelmesin diye oy atıyor söve saya.

  partiye bir delege sistemi kurmuş ki, güya demokratik seçimler. öyle bir kurgu ki kemalist birinin aday olup seçilme şansı bile yok.

  tekrarlıyorum. 70 yaşında. 11 seçim kaybetmiş. hiç seçim kazanamamış. ve en kritik seçimler ülkenin önünde.

  başka sözüm yok.

 • 16. sözlükçülerin en az 2 kez bitirdikleri dizi

  (bkz: dexter)

  üçüncü maratonu yeni bitirdim. bir dizinin bir tane bile mi kötü bölümü olmaz ulan.

  (bkz: flashforward)

  bu diziyi de harcadılar. aklıma geldikçe üzülüyorum kısa kesildiği için.

 • 17. iş hayatının ilk kuralı

  eğer gerizekalı olduğundan emin olduğunuz amirlerle çalışıyorsanız ufak teknolojik çözümler ile sağlam saygınlık kazanabilirsiniz.

  f klavyeyi q yaptım diye steve jobs muamelesi görüyorum iş yerinde. aşırı embesiller amk.

 • 18. beşiktaş bayern münih maçına kadın spiker

  (bkz: robben ablası yapma)

 • 19. kadınların regl sancısını abartması

  bugün yaşadığım bir olayla şu şekilde örneklendirmek istediğim tespit;

  bugün bir arkadaşımla piercing taktırmaya gittik. piercing takılırken benim sadece biraz yüzüm buruştu, arkadaşımda ise tık yoktu.

  orada piercing takan bey bize şöyle söyledi; "siz kadınlar gerçekten çok dayanıklısınız, bu işlemde bile bir erkeği bu koltukta zaptetmek çok zor oluyor, özellikle dövme yapılması işleminde aslan gibi kükreyerek içeri giren erkekler kedi gibi miyavlamaya başlıyor, kadınlarda hiç sorun yaşamıyorum koca koca dövmeleri tek seferde yaptırıyorlar" dedi.

  kendinizi dayanıklı sanıyor ve kadınların abarttığını düşüyorsunuz ya, işte o iş öyle değil.

 • 20. afrin operasyonu

  neden haftalardır yapılacak diyerek dünya aleme duyurulup, karşı taraftakı güçlere hazırlanma imkanı tanındıgını anlayamadığım muhtemel operasyon. adam mevzısını aldı, sıperını kazdı, ıhtıyatlarını hazırladı. bir de biraz gizlilik gerekmez mi? tanklarınızın konuslandıgı yer belli, nakledıldıgı yerler bellı, tüm sevkıyat canlı izleniyor. sadece tv seyretmek yeterli. her safhası bir garip.

 • 21. sözlük yazarlarının hiç özenmediği şeyler

  ballandıra ballandıra anlatılsa da hiçbir şekilde özenme duygusu yaratmayan şeyler.

  kategori: seyahat

  1) bisikletle otostopla aç bilaç sersefil kirli pasaklı gasp-tecavüz riski taşıyan aylar süren turlar (kısa süreli kullanımlar hariç)
  2) başta hindistan olmak üzere kirli pasaklı ülkelere yapılan seyahatlar,
  3) tayland cinsel seks turizmi,
  4) 10 günde 30 ülkenin kasıldığı (neticede hiç bi sik anlamadığın, koşturduğunla kaldığın), tren garlarında sabahlanan, kalabalık hostellerde konaklanan sefil interrail turları,
  5) yarım metrekarelik çadırlarda terli terli sıkış tepiş pis kokulu kalınan, sabah güneşinin uyandırdığı, yamuk, taşlı sert zeminlere kurulan, geceleri ateş etrafında akdeniz akşamlarının söylendiği çadırlı kamplar,
  6) çöl turizmi, aşırı sıcak zamanlarda ve iklimi gereği yılın belli dönemlerinde çekilmeyen yerlere yapılan seyahatlar (aşırı yağmur, ıslanmak, aşırı kuraklık, kavrulmak, sivrisinek. kar için istisna yapılabilir.)
  7) balonla yerden yükselmeli, düşüp de parçalanma tehlikesinin olduğu korkunç konseptler (yerde kalmak suretiyle kapadokya gezilebilir)

  eklemeler yapılacaktır.

 • 22. evde yapılabilecek en basit tatlı

  (bkz: şekerli yoğurt)
  hatta evde o yüzüne bakmadigimiz recellerimizden de ekleyebiliriz. mis.

 • 23. mehmetçik kut'ül amare

  bir sene sonra aynı ordunun bozguna uğrayıp ırak'ı komple ingilizlere kaptırdığı savaş. anlamadığım nokta nedir bu osmanlı güzelleme furyası arkadaş. o öve öve bitiremediğiniz osmanlı 20. yüzyıla girerken halkına dış borç ve çürümüş bir devletten başka ne bıraktı. yüzde 95 i okuma yazma dahi bilmeyen bir millet, sıfır sanayileşme, iflas etmiş bir ekonomi, öde öde bitmeyecek bir dış borç ve korkunç bir sefalet. keşke bu gerçekleri de anlatan bir dizi yapsa trt.

 • 24. tron coin

  hayattaki en buyuk basarisi token oldugunu ogrenmek olan insanlari turetmistir.

  anasina bacisina sovsen boyle anirmaz.

  edit: ozelden mesaj atip telefon numarasi istiyor bi de. delikanli olarak numarami vermem gerekiyormus. bu tipler neden kendi numaralarini vermez de israrla horozlandiklari insanin numarasini isteyip dururlar hic anlamamisimdir.

  edit2: nick altima dosenir, entrylerimi didikler, ozelden yazar ama halen cikartip kendi telefonunu vermez. eskiden olsa numunelik bir tur derdim ama ulkemizde dag tas bu tiplerden doldu. evet cicim, sen delikanlisin ben asalak. delikanlim benim, keten delikanlim....

  edit3: telefonumu hic istemedin istersen vereyim dedi. "ver" dedim; is adresini verdi. is adresi olarak verdigi de bir hastane ismi. halen yan ciziyor delikanlim. pamuk delikanlim....

  edit4: is adresi olarak hastane ismi vermesinin sebebi orada calismasiymis. vallahi ben bunu dusunememistim, tisikkirler captain obvious. sanirim koskoca devlet hastanesinde tokeeeen tokeeeen tokeeeeen diye bagirarak bulmami bekliyor kendisini.

  edit5: simdi mesaj atti, hatami duzeltti. "tooooken. tooooooo-ken." diye bagirmam gerekiyormus

 • 25. türklerin porno sektöründe geri kalma nedenleri

  aslında bu nedenler diğer uluslarınkinden pek de farklı değildir. gerilik-ilerilik kavrayışını ülkedeki burjuvazinin sektöre ne derecede iştirak ettiği ile ilişkilendirerek soralım: türkler porno sektöründe geridir de fransızlar çok mu ileridir? italyanlar çok mu ileridir? ispanyol veya yunan çok mu ileridir? sektörün lokomotifi tartışmasız olarak birleşik devletler'dir. peki neden bu böyledir?

  bir defa türkler porno çekmez değildirler. bu, kültüre dayalı yaklaşımların hepsini kınıyor ve bunlardan yaka silkiyorum. nedir bu gençlerden çektiğimiz yav? türk toplumunun muhafazakarlığıyla bunu ilişkilendirenleri, japon muhafazakarlığının -nasıl oluyor da- abd'den sonra en gelişkin porno sektörüne izin verdiğini açıklamaya çağırıyorum.

  türkler de porno çeker. 70'lerdeki çılgın erotizm furyası aslında görmezden gelinemez derecede etraflıydı. tarihsel olarak buna porno demenin bir sakıncası olmadığını düşünüyorum çünkü bu oldukça erken dönemde "porno film" ve "erotik film" ayrımını yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. şimdi tam da bu internetsiz dönemde porno sektörünü düşündüğümüzde baskın bir yönelimin olmadığını/olamadığını görmekteyiz. yani filan ulusun pornolarının piyasayı kasıp kavurduğunu söylemek biraz iddialı olabilir. belki burada -alman pornoları yüzünden- türkiye'ye özel bir parantez açmak gerekebilir. fakat bunun da almanların bir çeşit küresel hegemonisinden değil de doğrudan doğruya 61'de başlayan işçi göçlerinden ileri geldiğini söylemek mümkün. bu toplumlararası etkileşim gerçekten de almanya'dan birçok şeyi olduğu gibi pornoyu da getirmiş olmalı. kapa parantez.

  bugün ise piyasayı bariz şekilde ele geçirmiş olan amerikan porno film stüdyolarının 90'lı veya 2000'li yıllarda kurulduğunu görmekteyiz (bang bros, naughty america, wicked, digital playground, new sensations...) bu, sahiden de 30'lu yıllara dek kimya endüstrisine hakim olan alman şirketlerinin, bu tarihlerden sonra birleşik devletler'de petro-kimya sektörünün gelişimiyle meydanı amerikan şirketlerine bırakmak zorunda kalmasına benziyor. o zaman kimya sektöründe bir kırılma yaratan belirleyici unsur petrol iken bugün porno konusunda benzer kırılmayı yaratan belirleyici unsur ise internet. ve internetin kamusallaşması diyelim.

  biricik sevgilimiz, ilk göz ağrımız, en güzel eserimiz sscb'nin 91'de yıkılmasından sonra birleşik devletler dünya üzerinde tek süpergüç olarak kaldı. bu tarihten itibaren "uygar dünya"nın her anlamda yegane çekim merkezi abd'ydi. özellikle bilgisayara ve internete ilişkin yeni bir alan açılmaktaydı ve microsoft gibi bir yazılım devi, işte pekala bu alanda bir tekel teşkil edebiliyordu. veya intel'i ele alalım. ona alternatif düşündüğümüzde de ilk karşımıza çıkan yine amd olacak öyle değil mi? veya zikredilen medya şirketleri pornografi alanında faaliyet gösterebiliyordu. bu ise aslında amerikan emperyalizminin başat güç olarak kalakalması ve sermaye birikimine imkan veren çevreden merkeze bir değer akışı ile mümkün oldu. bu yeni-ve-başka-çeşit sınaî yaratımı böylesine elinde tutan bir güç elbette bunun tüm kılcallarına da nüfuz etmeye mahirdir sanıyorum. ve evet porno da buna dahil.
  benzer bir nedenselliği -farklı bir izleği takip eden japon kapitalizminin, birleşik devletlere eklemli gelişimini göz önünde tutarak- japon porno stüdyolarının çokluğu konusunda da kurabiliriz sanıyorum. yani sizin 56k ile dürüdüt dürüdüt bağlandığınız yerde el oğlu megabit megabit internet çekiyorsa, o genişleyen bantların içinden her şey geçer. geçiyor.

  şimdi ileri olan abd olunca geri olan türkiye'nin gerilik sebepleri oldukça açık biçimde su yüzüne çıkıyor. fakat burada birebir kıyaslamalı sebeplere geçmeden önce şuna ayrıca değinmekte fayda var: gerçekten de 80 ihtilali ile bu muzır neşriyatın yasaklanması türkiye'de bugün gelişecek olan bir porno sektörünün temelini yıkmıştır. türkiye'de sosyalistlerin iktidarı ele geçireceğinden endişe eden abd, türkiye'ye doğrudan bir müdahelede bulunmuş. ve askeri rejim yeşil kuşak projesini abd adına yürütmüştür. türkiye'nin liberalizasyonu ve dincileştirilmesi at başı gitmiştir. 90'larda kısmen devam eden ve akp sonrası haldur huldur giden bu dincileştirme politikası gerçekten de medyanın porno alanına kaymasına engel olmuş olabilir. yani bu dincilik kültürel değil de büsbütün politiktir. bunu vurgulamak gerek.

  evet diğer meselelere gelince internete erişim sorunu bunlardan birisidir. teknolojiye hakimiyet sorunu bunlardan birisidir. medya sektörünün hantallığı bir diğeridir. bu hantallık sermaye birikiminden ileri geliyor olabilir. öte yandan internetin belinin biraz doğrulduğu dönem akp rejiminin olduğu dönemler... ve işte bu dincileştirme politikalarının da ivme kazandığı dönem, tam da bu dönem işte. dolayısıyla bu gibi şirketlerin bir yasal zemin bulması da imkansız. bu da bir etken. sektörel tecrübesizlik belki bir başkasıdır. fakat kültür mü? yo dostum yo. ya senin gay treni yapan minyatürün var. kültürel olsa pornonun hasını bizim çekmemiz lazım abd kim?!

 • 26. yabancıların efes pilsen'i sevmemesi

  balkon demiri yalamayı sevmediklerindendir. ciddi ciddi efes(özel seri hariç) içen biradan anlamıyordur.

 • 27. cumhuriyet halk partisi

  çocuğuna yunan bayrağına selam çaktıran ama iş mustafa kemal’in askerleriyiz demeye geldiği zaman militarizme karşı çıkan fırıldak gibi bir kişiyi hala partide tutuyorlar ya benim için bitmiştir.

  oy vermeye yaşım yettiğinden beri gider atatürk’ün partisi diye basardım mührü ama artık o devir kapandı. k.k ve tayfası hdp’ye siktir olup gidene kadar size oy moy yok.

 • 28. türk savaş uçakları saldırırsa düşürmeye hazırız

  şimdi anlamadım ben. kürtlerle mi, esadla mı daha doğrusu rusya ile mi amerika ile mi papaz olduk? hepsiyle olduysak bu tek bir şeyi gösterir: ülkenin dış politikası tamamiyle göçmüştür. öyle bir an gelecek ve tüm dünya şunu şöyleyecek: "erdoğan'ı verin bu iş huzur içinde çözülsün'. o gün geldiğinde burada bugün savaş çığırtkanlığı yapanların surat ifadesini gerçekten çok görmek isterdim.

 • 29. 20 şubat 2018 bayern'in beşiktaş'a döşeyeceği boru

  ''bitcoin patlayacak'' ''x takımının bjk'ye döşeyeceği boru'' yazanlara soruyorum, neden insanların kaybetmesinden mutlu oluyorsunuz? mutluluk kaynağınız başarısızlıklar kayıplar mı ? kendiniz başarılı olmayı kazanmayı deneseniz daha güzel olmaz mı? illa diğerleri de kaybetsin sizin seviyenize gelsin istiyorsunuz, ben de başarayım başaranların arasına katılayım yok mk.
  peki neden böylesin, cevabı basit tam bir eziksin, kaybetmek kolay ama başarmak zor, başarmak mücadele ister, emek ister.

 • 30. tüsiad'ın adını değiştirmesi

  türkiye sanayici iş adamları derneği’nin adını türkiye sanayici iş insanları derneği olarak değiştirmesiyle gerçekleşmiştir.

  şaşırtıcı derecede olumlu bir adımdır.

 • 31. canan kaftancıoğlu'nun sakine cansız tweet'i

  bu kadının görüşü solculuk değil şunu bir kere anlamamız lazım. kadının 50 bin tane yamuk twitini gördük, bir tane dahi işçi emekçi ile ilgili bir paylaşımını görmedim ben. varsa yoksa ülke bütünlüğünü bölücü unsurlara güzellemeler var ayrıca çingene mahallesi kadını ağzıyla yazıyor twitlerini bu nasıl doktor anlamadım.

  ayrıca sikerim böyle işi git ödp'de yap il başkanlığı, git parti kur marjinal sol liberal parti diye orda ne bol yiyeceksen ye. sen bu şekilde halk malk olmuyorsun.

  ne domuz yemen umrumda ne de 12 yaşındaki çocuğuna içki içirmen ve bunu marifet gibi yayınlaman. senin gibi insanın chp'de işi yok. 3 nesilden bu yana chp'li bir aileden geliyorum, eğer ki chp de bu soytarılığa devam edecekse cümle alem siksin beni bir daha oy atarsam ve bu konuda yalnız olduğumu düşünmüyorum.

 • 32. rövaşata dersi veren çocuk

  ben dersi verenden daha çok olayı kaydeden kardeşi sevdim.

  başka da arkadaşları yokmuş demek, üzüldüm ama ağabey-kardeş birbirine yetmişler işte... küçük kardeş her zaman olduğu gibi ayak işlerine bakıyor (kameraman), büyük olan ise baş rolde.

  "duğduğdum abi" diyen ağzını yerim senin çocuk!

 • 33. ön ayakları olmayan kedi için yapılan yemek standı

  osman abimizin sahip olduğu yavru kedisinin nedenini bilmediğimiz bi sebepten ötürü ön ayakları yok. yani engelli. osman abinin bu durum içine sinmeyince kedisinin yaşamını biraz daha kolaylaştırmak için pratik bir şey yapmış.

  not: video aşırı mutluluk içerir. yaşam enerjisini arttırır.

  video

 • 34. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  oha lan kaç kişi bekliyormuş 00:00'ı

  yalnızlıktan ölüyorum diye yazın mk. dertleşmeymiş, güzin ablaymış, anlat açılırsınmış. geçiyoruz bu ayakları leydis en centılmıns.

 • 35. ohal'in 3 ay daha uzatılması benimsendi

  bu ülkede kendini kapana kısılmış hisseden bi tek benmiyim nerdeyse bira içtiğime şükredecek hale geldim lan

 • 36. insana güncelleme gelse istenecek özellik

  çift gönderilelim. tüm hayatımı doğru insanı bulmaya çalışırken yanlış insanlar yüzünden ağlayarak geçirmek istemiyorum..

 • 37. jeremain lens

  bakıyorum hakkında hala altyapı esprileri yapılıyor, gülüyorum.

  tanım: beşiktaş’a çok sağlam itelenmiş bidondur.

 • 38. mehmet ayan

  ben uluslararası genel kültür seviyesi bu kadar düşük bir adam görmedim. kültürden anladığı, çocukluk zamanındaki şarkıcıların eserleriyle, 80-90'lardaki galatasaray maçları tarihi shshshsh

 • 39. nba vs euroleague

  iyi ki iki sezondur warriors net favori, gören de her sene böyle oluyor sanar. al son 15 finali incele.

  http://www.wikiwand.com/en/list_of_nba_champions

  04, dört tane hall of famer'ı olan ağır favori lakers pistons'a rezil oluyor, lakers'ın 70'i bulamadığı maç var, 100'e de kazandığı tek maçta uzatmada ulaşıyor.
  05, spurs-pistons 4-3 biten bir seri.
  06, mavericks 2-0 öne geçtiği seriyi 4-2 veriyor heat'e.
  07, genç lebron 4-0 dağılıyor.
  08, celtics lakers'ı son maç hariç son derece çekişmeli maçlarla 4-2 eliyor.
  09, lakers cavs'ı sürpriz bir şekilde geçen magic'i 4-1 eliyor ama iki maç uzatmaya gidiyor.
  10, lakers-celtics 4-3 bitiyor.
  11, açık ara favori heat son iki yılın şampiyonu lakers'ı kimsenin beklemediği şekilde süpüren dallas'a kupayı veriyor.
  12, heat genç thunder'ı son maç hariç çekişmeli geçen maçlarla 4-1 eliyor.
  13, inanılmaz seride spurs 6. maçta kazandığı kupayı popovich yüzünden geri veriyor, 4-3 heat kazanıyor.
  14, spurs sürpriz bir şekilde heat'i darmadağın ediyor, 4-1.
  15, cavs yedi kişilik rotasyonla irving ve love olmamasına rağmen warriors'a karşı 2-1 öne geçiyor, güçleri yetmiyor.
  16, cavs nba rekoru kırmış ve bir önceki turda 3-1'den geri dönmüş warriors'a karşı seriyi gene 3-1'den çeviriyor.
  17, warriors rahat alıyor kupayı.

  eee ne oldu? 15 senede kaç kere belliymiş şampiyonun kim olduğu, kaç kere çekişme olmadan geçmiş finaller? tutturmuşlar bir rekabet yok şu yok, he yokmuş evet.

 • 40. m. kemal'in yoldaşlarıyız askerleri asla değiliz

  istanbul' da önce gençlik kolları, sonra kadın kollarında çalışmış bir chp' li olarak söylüyorum ki; yerinde gördüm, içinde yetiştim bunlardan bir halt olmaz.

  eski bdp, hadep, ödp, emep.. vb kim varsa orda... hepsi iş buluruz derdinde "katlanıyorlar" chp' ye!! atatürk' ümüzün partisine biz sahip çıkmadığımız için il başkanlıklarina kadar çıkıyorlar işte!

  sonra bu adamlar, kadınlar çıkıp chp adına, atatürk ile ilgili açıklamalar yapıyor, bizde izliyoruz böyle!

 • 41. şükela reader

  yeni güncellemesi yakında yayınlanacak olan uygulama. uzun zamandır istenen bir kaç özellikle birlikte, uzun zamandır istenmeyen bir özelliği de yanında getiriyor.

  - entrylerin kaç fav aldığı bilgisi gözüküyordu fakat kimlerin favladığı gözükmüyordu. artık fav sayısına basarak favlayanları görebilirsiniz.
  - entryleri oylama, favlama gibi butonların olduğu kısım artık hep görünür durumda. göstermek için entry'e basmanız gerekmeyecek.
  - today widgetın arka plan rengi bembeyaz olmuştu, onu düzelttim.

  istenmeyen özelliğimiz ise artık uygulamada reklam gösterilecek olması. daha önceden reklam göstermeyeceğimi yazmıştım, küçük bir araştırmayla bulabilirsiniz. fakat uygulamanın hayatta kalması için 4 senedir her yıl verdiğim 100 dolarlar beni bu yola itti. reklamları kullanıcıyı rahatsız etmeyecek şekilde eklemeye dikkat ettim, kullanıcı deneyimine olumsuz bir etkisi olmayacaktır diye düşünüyorum. yine de olumlu/olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

  yeni özellik istekleri için de mesaj kutumu yeşillendirirseniz sevinirim. tüm mesajlara cevap veremesem de hepsini okuyorum. en çok istenen özellikleri daha önce geliştirmeye çalışıyorum.

 • 42. köylerin son yıllarda boşalması

  uzun yıllardır süregelen ve devletin seyirci kaldığı durum. köyler üretimin temel yüzü baş tacıdır ama son yıllarda köyler hızla kan kaybediyor. kendi köyümden de çok iyi gözleyebildiğim gibi insanlar köylerden şehirlere hızlı bir taşınma telaşındalar. yaklaşık 300 kişilik köy şuan 60-70 kişi kadar kaldı. üretim için çırpınan bu insanlar şuan şehirlerdeki hizmet sektörlerine kaymış durumdalar. et süt yumurta meyve sebze ve daha bir sürü şey üreten bu insanlar şuan üretimden vazgeçip şehir hayatının ortasında can çekişmekteler.
  bunun başlıca sebepleri tabi ki yanlış politikalar. köyde okul yok ya da bir zamanlar okul olan yapılar ahır olmuş durumda. okul olmayınca haliyle öğretmen yok. insanlar çocuklarının eğitimi için köyden ayrılıyorlar. köyde hastane doktor sağlık ocağı yok. yetişkinler iğne vurulmak için bile merkeze gidip geldiklerinden haliyle köy temel işlevini yitiriyor. farkında değiliz ama bizim asıl sorunumuz işte tam olarak bu. kentlerin kalabalığının sebebi bu. pazardaki ürünün pahalılığının sebebi bu. şehir hastanelerinin kalabalık olması, okulların tıklım tıkış olmasının ana sebebi bu. et bu yüzden pahalı, süt bu yüzden tatsız. çünkü üretici artık üretmiyor hizmet ediyor. örneğin geçen yıl kendisinden köy yumurtası, süt, marul vs aldığım bir köylü kadınımızı geçtiğimiz gün bir avm'de temizlik yaparken gördüm. kocasıyla beraber asgari ücrete bu işe girmişler. köyden taşınmışlar. sebebi köyde çocuklarının eğitim alacağı bir okul olmaması. hal böyle olunca yumurta, süt sebze aldığım bu arkadaş artık bunları üretmeyecek ve kan kaybımız böyle sürüp gidecek.
  devletin insanları köylerine kasabalarına geri çağırması lazım, teşvik etmesi lazım. köylere öğretmen doktor hemşire gitmesi lazım. okul, hastane,yol , su, elektrik lazım ki efendimiz olan köylü üretmeye can atsın. en azından kanal istanbul'a harcanan 80 milyar köylere akması lazım ki insanlar şehir yerine köyleri tercih etsin.

 • 43. muharrem ince

  kk secilirse oyumu iyi parti’ye verecegim.
  umit kocasakal secilirse chp’ye veririm.
  ama muharrem ince secilirse sadece oy vermem, oy da toplarim.

 • 44. kefenli tosunlar afrin operasyonuna gitsin

  sdjdsjkds. su tivit cok komik lan.

  --- spoiler ---

  özellikle “one minute” olayından sonra, annelerinin dantelli masa örtüleriyle ölmeye ölmeye geldik diye bağıran şu kefenli tosunların da isim isim tespit edilip, mutlaka askere alınmasını ve afrin operasyonunda başrolde yer almalarını tavsiye ediyorum.
  --- spoiler ---

  katildigim bir oneri. sdjds.

  kadinda resmen sozlukcu ruhu var. yazsa surada 2 gune celebrity olur ssjdsjds.

 • 45. çocuğunun günlüğünü okuyan ebeveyn

  (bkz: nick entry uyumsuzluğu)

 • 46. youtube'un izlenme için para ödemeyi bırakması

  böyle bir şeyin olması demek sadece bahsedilen kültür düşmanlarını değil kaliteli içerik sağlayan kanalları da etkiler. bu tür platformlarda reklam kazancını belirleyebileceğiniz başka bir yöntem yok çünkü.

  içeriğin kalitesine göre para verilsin denmiş, kim belirleyecek bu içeriğin kalitesini?

  youtube sadece araçlardan biri, bu yozlaşmayı engellemek için sosyalleşilebilen tüm ortamları kapatmak gerek. çünkü bizimkiler sosyalleşme evresini geçti sıçma evresine geldi. bunun başlangıcı facebook'a dayanıyor sonrasında twitter, youtube, instagram ile devam ediyor. daha akıllı telefonlara, herkesin kameraman olması gibi konulara hiç girmiyorum. daha işin aile kısmı var 5-6 yaşında çocuğun eline verilen tabletler var, var oğlu var anasını satayım.

 • 47. 115 çocuğun hamile olduğunun saptanması rezaleti

  ilk ceza, olayı ortaya çıkaran kişiye kesilmiş. tebrikler, bu ülkede artık sadece başarılar değil yapılan iyiliklerde cezasız kalmıyor.

 • 48. 370. dönem askere gidecek sözlük yazarları

  357. dönem olarak askerliğini yapmış biri olarak, bir kaç tavsiyede bulunacağım yazar grubudur.

  ihtiyaç listesi yazıyorum buraya:
  - içlik (size vermeyecekler muhtemelen). termal olanlar tercih sebebi olsun.
  - don, atlet (acemilik 3 hafta sürecekse, yanınıza en az 7'şer tane alın; üç güne bir değiştirirsiniz).
  - çorap, 9-10 adet. orada size iki don iki atlet, iki çorap verirler muhtemelen (istihkakınız arttıysa bilemiyorum), hiç bi şeye yetmiyor tabi ki.
  - şifreli kilit. sakın anahtarlı almayın, şifreli alın.
  - sabunluk.
  - çengel iğne.
  - traş çantası (diş fırçası, diş macunu, traş bıçağı, traş köpüğü hepsinin bir arada olması ve tuvalete giderken rahatça taşıyabilmeniz için). diş fırçası, diş macunu falan verecekler ama pek kaliteli olmuyor, her şeyinizi alın.
  -balsam. alışık değilseniz ve büyük ihtimalle soğuk su ile traş olacağınız için boğaz kısmınız tariş olacaktır.
  - en az 1 tane askı.
  - selpak ve ıslak mendil.
  - pastil (meyanbalı öneririm).
  - tylol hot (hap götürün yanınızda, girişte ararlarsa alırlar, aramazlarsa yanımda var demeyin).
  - traş kolonyası (yasak ama aynı şekilde, aramazlarsa bırakın çantanızda kalsın ararlarsa çıkarırsınız).
  - terlik (size verecekler ama herkeste var karışıyor. mantar kapmak istemezsiniz).
  - vadka (bu annelerimizin eskiden elbise omuzlarının dik kalması için kullandığı şey. bot vurursa topuğunuza koymak için).
  *ben normalde 41.5 ayakkabı giyerim, bot için ayakkabı numaramı sordular (doğrusunu söyle çünkü bir numara büyük veriyorlar zaten) 42 dedim, 43 verdiler. müthiş rahat ettim, ne vurdu ne sıktı. hiç problem yaşamadım.
  - pudra (çoraplarınıza dökeceksiniz, ayağınız az kokar mantardan korur).
  - küçük bir iğne iplik seti (kepinize nefte dikeceksiniz, ekstra sökükler için de ideal).

  bunun dışında herkese kulak asmayın, askerliğin iyi geçmesi aldığınız görevle değil tamamen komutanlarınız ile ilgilidir.

  biraz sıkıcı olacak ama hepsi geçecek dert etmeyin.

  şimdiden hayırlı teskereler.

 • 49. borç istenecek tipi olan ünlüler

  (bkz: haluk levent) diye yazılır, adamın dibi diye okunur.