bakin burasi cokomelli15
profili

 • rte gitse yerine kim gelecek sorunsalı

  benim scottish fold'u koysak bundan kötü yönetmez; çünkü müdahale edemeyecek, müdahale edemeyince de işleyen bir şeyi bozma ihtimali olmayacak. düz, aristo mantığı.

 • pınar altuğ'un sürttürmeli dansı

  kadının kocasıyla yaptığı gayet normal olan danstır. size ne amk?

  edit: başlığı açan yazar ilk entry'i silip kaçmış. nereye kaçıyorsun?

 • 15 temmuz 2020'ye kadar seçim kanunu değişmeli

  bence adaylar cumhurbaşkanlığı koltuğu etrafında koşsunlar düdük çalınca ilk oturan cumhurbaşkanı olsun.

 • fatih sultan mehmet'in istanbul'u işgal etmesi

  bazıları vardır starlink projesi geliştirir, bazıları vardır sikilmiş götün hesabını yapar.

 • 11 mayıs 2020 recep tayyip erdoğan'ın açıklaması

  ekşi sözlük eskiden bilgi aldığımız yerdi. şöyle ki, rte açıklama yaptığında, açıklamanın ana hatlarını, detaylarını, özetini bu başlık altında bulabilirdik.

  şimdi başlığa bakıyorum, 3 sayfa entry girilmiş, hepsi at yarışı tahmininden hallice yorumlar. rte açıklama yaptı mı, yapmadı mı, yapmadıysa saat kaçta yapacak, yaptıysa neler dedi... hiçbiri belli değil.

  başlığı açan da daha önce fahrettin koca'nın açıklamaları diye gün gün başlıkları parselleyen, sonra da uçurulan vosvos, sanat filmi izliyorum hesabı. sözlüğün anasını tek başına sikti bu adam. ve hala sözlükte yazar olarak kalabiliyor. bu adama neden çözüm bulunamıyor? bu kadar hesabı nereden buluyor? bu soruların hepsi muamma.

  yazık, sözlüğün geldiği son nokta cidden içler acısı.

 • 399 euro'ya satılan passat

  bizde sadece arabayı üzerinize aldığınızda noterde ödediğiniz damga vergisi tutarı 399 euro’dur.

 • 250 milyon maske dağıttık

  --- spoiler ---

  - kaç maske diyelim cumhurbaşkanım?
  + 250 milyon diyin huaamına
  --- spoiler ---

 • 25 nisan 2020 covid-19 vakasının 107773'e çıkması

  başlığa girince ilk 40 entry'i pas geçiyorum artık; nitekim ya bilgi olmuyor ya da fav kasmak için primci götler doluşuyor. size de tavsiye ederim, 2 - 3 sayfa atlayarak okumaya başlayın.

 • 10 nisan 2020 fahrettin koca açıklamaları

  bak canım kardeşim, ben şu an iş yerindeyim. ofisteyim. virüs tek kale maç yapıyor burada. tüm yöneticiler, bir üst yöneticinin götünü yalamakla meşgul. siz evde kalın deseniz de bizim evde kalmamızın imkanı yok bu paragöz orospu çocukları olduğu sürece. o kadar korkuyor ki müdürüm, madenci maskesiyle geliyor işe, hani altı vanalı olanlar. biz mi? biz o paçavradan bozma, bir boku engellemeyen, uzun süre kullanımda ciğerleri berbat eden düz maskelerden kullanıyoruz. sosyal mesafe falan hak getire. ve ben durumum gereği 60 yaşında babamı her gün görmek zorundayım.

  hal böyleyken, kendisinin sokağa çıkma yasağının çıkması dışında yapacağı her açıklama bomboş açıklamalardır. karşı apartmanımızda biri koronadan öldü. apartmanı karantinaya aldılar. biz hala haşere gibi sağa sola çıkmak zorunda kalıyoruz. neden? devletin bana 2 hafta bakacak parası yok. ihtiyat akçesini yeyip bitirdiler. böyle günler için lazım olan parayı...

  gidin imf'den borç alın gerekirse, cana geleceğine mala gelsin. ölüyoruz sayın bakanım. tek tek ölüyoruz. o açıkladığınız sayıların hepsi can, istatistik değil. ha son olarak; iş yerinden selamlar, patronun da selamı var.

  edit: yine boş yapıyor. yemin ederim babam zorla bayram namazına götürmüş de mecburen hocanın vaazını dinliyormuşum gibi hissediyorum. o kadar boş yapıyor.

 • 1 nisan 2020 fahrettin koca'nın ağlaması

  üzüldüm. vicdanı olan biri olduğuna inanıyorum ama bazı şeyleri konuşmasına izin verilmiyor. sokağa çıkma yasağının çıkması gerektiğini bilim kurulu olarak önerdik diyemiyor mesela. diyemediği çok şey olduğuna inanıyorum.

  edit: anlamayanlar olmuş, biraz daha açayım.
  biraz önce, üst yönetimin kendisinden beklentileri karşısında vicdanına yenik düşen bir insan izledik. buna rağmen bir aksiyon alamayacak kadar aciz olduğunu kendisi de bildiğinden duygu patlaması yaşadı. işte biat kültürü ve tek adamlık bu yüzden kötü bir şey. yapılması gerekenleri yapamazsınız çünkü.

  kendisini savunduğum falan yok, bir insan olarak yorumladım.
  balık baştan kokar arkadaşlar.
  baştaki değişmediği sürece, çözümü aşağılarda aramayın.

 • erdoğan'ın milli dayanışmaya 7 maaş bağışlaması

  kupon arazileri paraya çevirince çıkarır bağışladığı parayı. benden ne satmamı bekliyor acaba? benim gibilerden? bir şerefimiz kaldı elimizde. onu da satıp aktroll mu olmamız gerekiyor? olmuyorum arkadaş. şerefimle aç kalırım daha iyi.

 • türkiye'nin 13. cumhurbaşkanı mansur yavaş

  türkiye koronavirüs belasından kurtulur kurtulmaz seçime gitmelidir. sonrasında kuracağı cümle de bu olacaktır: türkiye'nin 13. cumhurbaşkanı mansur yavaş.

 • sevgilisinin bikinilerini puanlayan adam

  500 megavat gücündeki adamdır.

 • çocuklarla evliliği savunan profesöre derste tepki

  içimin yağlarını eriten tepkidir. işte atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği gençlik bu gençliktir. helal olsun kardeşlerim.

 • çaylak onay listesi

  (bkz: bakın burası çokomelli)

  entry ve nick uyumları ile karşınızda olacağıma söz veriyorum. korkulu rüyan geldi berat!