vaktim olursa yazarim8
profili

 • 17 mart 2023 cuma hutbesi

  istanbul'u kim aldı?
  vadih zuldan memeeed

  çanakkale zaferini kim kazandı?
  evliyalar jeyhler jıhlar gokden inen buludlar

  madem çanakkale geçilemedi iki yıl sonra ingiliz zirhlilari boğaza nasıl girdi?
  kem kem kem küm küm küm

  aynı evliyalar ordunun yarısı iş bilmez enver tarafından sarıkamış dağlarında donarak ölüme terkedildiğinde neredeydi?
  kem kem kem küm küm küm

  aynı evliyalar o türküsünü doblonda bangır bangır açtığın gazi osman paşa plevnede bozuk para gibi harcanirken neredeydi?
  kem kem kem küm küm küm

  yatacak yeriniz yok ulan yatacak yeriniz yok

 • loş ışıkta oturmayı seven insan

 • alkolün etkisini geçirme yolları

  gereksiz temmenilerinizi ve beddualarınızı kendinize saklayın veya siktirin gidin psikoloğunuzla konuşun

  aksamdan kalma romalılar siz de başlıkta ki asosyal s.k kırıklarını boş verin ve alka seltzer ile efervesan c vitaminini bir bardak suda karıştırıp için yarım saate birşeyiniz kalmaz.

 • yeni şifreniz son 3 şifrenizden farklı olmalıdır

  bunun yazılım mı kod mu ne sikimse onu yazan mühendisin en sevdiği silgisinin yetiştiği kauçuk ağacına su veren adamı balta girmemiş ormanın gorili siksin amk. hatta bununla onu üst üste koyup siksin

  be amına koduklarım al işte dünkü şifreyi hatırlamıyorum yarım saattir o müşteri temsilcisi senin bu müşteri temsilcisi benim sürünüyorum yavşakk (çift k'lı yavşak evet)

  bu tamamen (bkz: şirketlerdeki yarak gibi olmuş diyen adam eksiği)'nin sonucu. hadi müdür yalakası patron şirketlerini anlıyorum ama yok mu lan koca bankada afedersin ama yarak gibi olmuş diyecek bir adam?

 • gs'nin 37. haftada fb'yi yenerek şampiyon olması

  eğer 37'ye kadar zirvede tutunabilirsek imkansız değil. ama okan hocayla 37'ye kadar zirvede kalmak imkansıza yakın.

  olur da zirvede kalirsak bilin ki bu okan hoca sayesinde değil allah fb gerginliği ve allah gs anlaşması sayesinde olur

  şu oyunla bırakın şampiyonluğu konferans ligine katılmak bile ciddi bir başarı olacaktır

  ligi puan tablosundan takip eden sevgili renktaşlarım bilmem farkında mısınız ama gomis'in son dakika golleri olmasa şu an düşme hattında olacaktık bilmem anlatabildim mi...

  maç sonu editi. allah sizin belanızı versin

 • karabasan geldiğinde paniklemeyen insan

  ben

  siktiri çekip yolluyorum amk ibnesini. bunca işin gücün stresin karı dırdırının üstüne bir de karabasan tribi mi çekeceğim gece gece amk.

 • öğretmen maaşlarına zam yapılmaması gerekliliği

  cehennemde yeni bir zebani işe başlamış. ilk gün kıdemli zebani tarafından gezdiriliyormuş. her yerde dev, yüksek kaynar kazanlar içinde yanan insanlar ve her bir kazanın başında zebaniler varmış. bizimki bakmış derin bir kazanın başında 5 zebani bekliyor.
  – bu ne demiş ?
  – bu almanların kazanı, sürekli birlik olup yardımlaşıp üst üste çıkarak yukarıya tırmanıyorlar ve oradaki zebaniler de tırmananı tekrar aşağıya atıyor

  biraz daha ilerlemişler dev bir kazan daha. başında 3 zebani bekliyormuş. bizimki yine dayanamamış;
  – peki burada niye 3 zebani bekliyor?
  – bu da amerikalıların kazanı, bunlar da arada yardımlaşıp çıkmaya çalışıyorlar ve görevli 3 zebani yukarıya çıkanı tekrar aşağıya atıyor.

  bizimki bakmış bir sürü dev kazan ve her kazanın başında çeşitli sayıda görevli zebani varken ileride bir kazan var ki başında hiç zebani falan yok. hemen atılmış;
  – yahu bu kazanda niye görevli zebani yok, boş mu?
  kıdemli artık bıkkın bir şekilde cevaplamış;
  – o türklerin kazanı. görevli zebaniye gerek duymuyoruz. zaten içlerinden birisi çıkmak için çaba sarf ettiğinde diğerleri birlik olarak hemen onu aşağıya çekiyor.

  tanım: saçma bir temenni içeren olmayan gereklilik

 • 24 haziran 2022 bddk kararı

  yani 100.000 dolar veya daha fazla yıllık ciron varsa varsa ve kıyıda köşede 1.000.000 dolardan daha fazla kötü gün paran varsa kredi kullanamazsın.

  paraya mı ihtiyacın var dövizini bozacaksin. yine paraya ihtiyacın oldu bu sefer kredi çekebilirsin.

  e işler kötü gitti krediyi ödeyemedin bu sefer kötü gün paranı devreye sokacaksın, pardon onu az önce bozmuştun o zaman yine kredi çekeceksin, pardon çekemezsin çünkü eski krediyi ödeyemedin ve kredi puanın düştü.

  maaş verdiğin çalışan kredi çekebiliyor ama sen çekemiyorsun ve batıyorsun. maaş verdiğin çalışan işsiz kalıyor ve o da batıyor. nasıl güzel ama di mi?

  eğer bu saçmalık uygulanırsa bir çok işletme iflas bayrağını çeker. sonumuz hayrola da iyice dibe batmadan şunlardan kurtuluruz inşallah.

  edit. diğer bir seçenek geldi aklıma o da döviz mevduatını bankadan çekmek ve kasa kiralayıp cash olarak içine koymak. yani onbinlerce işletmenin bankadaki milyarlarca dolarını cash olarak talep etmesi yani hoş geldin bank run

  edit2. sayıların düzeltmesi. ilk entrye göre yazdım çizdim haberi okuyup rakamları düzelttim.

  edit3. arkadaşlar ekonomist falan değilim, sadece karardan uzun vadede yukarıda yazdığım sekilde etkilenme ihtimali olan bir işletmeciyim. ve olayı kendi gözümle yorumladım. lütfen yatırım tavsiyelerinizi uzmanlardan alın, sözlükten yatırım tavsiyesi mi dilenilir aq.

  edit4. bunlar hep araknofobi. oha aq adamın 100.000 takipçisi var sözlükten arak yapıyor. millet de buna güvenip bir de muhtemelen para verip yatırım yapiyor. uyarı için nikhisar'a teşekkürler