Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 12 ocak 2024 9 askerimizin şehit olması

  şehit askerimiz müslüm özdemir’in ailesi depremzeymiş.

  ailesinin yaşadığı çadıra türk bayrağı asılmış.

  konteynerda bile değil? ocak ayında neredeyse 1 sene geçmiş bu insanlar hala neden çadırda? bu ülke 2.5 trilyon vergi toplamış bu şehit ailesi neden çadırda? 4 kat ödediğimiz mtv nereye gitti.
  bazı yazarlar bu utanç bizim yazmış.
  benim niye utancım oluyor mk. sorumlu olanların utancı

 • 2. 13 ocak 2024 5m migros kayseri rezilliği

  ben başlıyorum arkadaşlar;

  (bkz: derdini sikeyim)

 • 3. telegram'da kedilere işkence eden grup

  bu orospu evlatlarını biraz araştırdım.
  sizlere bulduklarımı paylaşacağım.
  https://www.instagram.com/p/c1-wt-pqezq/
  bu gönderide "ben neredeyim oç" diyerekten yorum yapan kişinin bu örgütle bağlantılı olduğunu anlayabiliriz ki bunu postu paylaşanın sahibinin de "herkes sığmıyor ki" demesi ile de doğruladık. erkuturl isimli ergenin "kalbimde" yazması da bunlara destek verdiğini gösteriyor. erkuturl'nin threads hesabına girdiğimizde genç yaşlarında bir erkeğin profil fotoğrafını görüyoruz.
  görsel
  görsel
  görsel -- bu görsel erkuturl isimli örgütle bağlantısı olduğu düşünülen şahsın profil fotoğrafı yalnız dikkat edilmesi gereken nokta masum birisinin fotoğrafı olabilir yani hedef şaşırtmak için konulmuş olabilir.

  bir diğer örgütle bağlantısı olduğunu düşündüğüm ise majestxr isimli ergen. bunu yine "kalbimizdesin" yorumu ile anlayabiliriz.
  görsel

  bu kişinin profilinden threadsine baktığımızda ise olaylar çirkinleşiyor.
  sadece iki gönderisi var, kayda değer gönderiler değiller ama yine de koyayım buraya.
  görsel

  yanıtlarına baktığımızda "selam olsun atatcı dostlara" gönderisine "as" yanıtı vermiş. atat, atatürk ve tc düşmanı bunun gibi psikopatların olduğu radikal ve ergenlerden oluşan bir sanal grup.

  işlerin ilginçleşmeye başladığı yer ise yeniden paylaşımları. bgyeterin gönderilerini yeniden paylaşmış genelde ama yeniden paylaştıkları arasında içlerinden bir kişi var ki mide bulandırıcı şeyler yapıyor
  görsel
  bu vuell0 kullanıcısı bir pedofili ve internette pedofili içeriklerini satıp yayan bir şerefsiz.
  bunu da yaptığı paylaşımlardan anlıyoruz. (gönderilerin çoğunu kestim masum kişiler olaya dahil olmasın diye)
  görsel
  görsel
  görsel

  buradaki görsel kilit nokta: cp satılır diyerek bir gönderi paylaşmış. cp (child p... kısaltması) bu da bu şerefsizin bu iğrenç içeriklerin satışını yaptığını gösteriyor.
  görsel

  majestxr'nin yeniden paylaştığı gönderisi ise yüksek ihtimalle bu pedofili içeriklerinin fiyatlarını içeriyor.

  ulaşabildiğim bilgiler bu kadar. bu şerefsizlerin kim olduklarını bulabilecek var ise çok iyi olur çünkü olay hayvana şiddet ile bitmiyor, işin içerisinde pedofili içerik satışından tutun türkiye cumhuriyetine ve vatandaşlarına nefrete kadar her türlü şey barındıran iğrenç insanlar bunlar. umarım bu yazımla birkaç insan bilgilenmiştir.

  edit: vuell0 isimli pedofili şerefsizin instagram hesabında isminin kuzey birkan olduğu yazıyor. görsel
  eğer fake isim değilse bir şeyler bulunabilir.

  2.edit: vuell0'ın yani kuzey birkan isimli şerefsiz pedofilinin facebookunu buldum.
  https://www.facebook.com/…ile.php?id=61553960745942
  yaptığı paylaşımlar bunun o olduğunu kanıtlar nitelikte.
  görsel

  bu hesaplar ve ayrıntıları, beğenenleri ve takip edenleri araştırarak olayın sonuçlanması ve diğer faillerin yakalanması hız kazanabilir.

 • 4. 13 ocak 2024 beşiktaş fatih karagümrük maçı

  ülkenin tamamına sirayet etmiş olan liyakatsizlik spikerlerimizde de var.

  "ligin ikinci yarısı ile beraber yarı otomatik ofsayt sistemine geçildi." diyorsun da bunun nasıl bir sistem olduğuna dair bilgi vermiyorsun.

  "semih besiktas forması ile üst üste 5 lig maçında gol atan 2. türk oyuncu olmak istiyor. " diyorsun da bunun birincisi kim onu neden söylemiyorsun.

 • 5. işçi maaşlarının 50 bin liraya dayanması

  10 da girip 4 te çıkıyormuş , 1 saat çalışmıyormuş ,doktor olmuş ama işçi ile maaşını kıyaslamayacakmış.
  haklı adam.
  bu zihniyetin bir ürünü de sanayi devrimini kabullenememeleri. ulen at tarrağı bir doktor ile bir işçiyi karşılaştırıyorsun.kendinize gelin bir bu ne boş bilmişlik.
  sizin gibiler yüzünden 5-10 yıl içinde yerli doktor kalmayacak bu ülkede.
  özelden işçileri savunmayın arkadaşlar.her alın teri kutsaldır.her iş önemlidir tabiki.burada kimin işi daha değerli olayını savunmuyoruz.burada bir zihniyeti tartışıyoruz.eğitimin önemini tartışıyoruz.

 • 6. plazada suyu çömelerek içen embesil

  oturarak su içmek sağlık için faydalıdır = 2023 lozan gizli maddeleri

  bu su içme olayını fetö getirdi ülkeye amaç toplumdan farklı hareket ederek kendilerini belli etmek ve diğer insanlardan ayrılmaktır.

  bu tip bir saçmalığa inanan ve hayatında bunu pratik eden insan daha sorgulamadan neler yapar gördük.

 • 7. okullarda sorunlu çocuk problemleri

  çocuklarıma kadar farketmediğim bir sorun. henüz 4 yaşındaki kızımın başına gelmesi de ayrıca korkutucu. diğer sınıflarda, diğer yaşlarda neler dönüyor hiç düşünmek istemiyorum.
  olaylara gelirsek. umranıye de aşırı kalabalık devlet okullarından birine anaokuluna yazıldı kızım. kocaman bina da yer hiç olmadığı için ( her sınıf için 10 şube var ve sınıflar ortalama 40 kişilik) bahçedeki prefabrik yapıda derse giriyorlar. sabahçı öğlenci olarak ayrılmalarina rağmen...
  4 sinif var ve tek bir wc var. içinde iki kabin biri kız, diğeri erkek. bunun için cimer e yazdım kız erkek ayrı kabin olduğu için sorun değilmiş.
  ayrı bina olduğu için ayrı görevli olması lazım. çünkü öğretmen hem sınıfa hem wc ye gidene hem giyinene aynı anda bakamiyor.
  sınıflar 4yas da 30 kişi, stajyer, yardımcı abla, yardımcı öğretmensiz 25yasinda genç zavallı bir öğretmen. bakın sınıfta adım atacak yer yok normalde yerde oyun da oynanır hali, olur vs bizimkiler oynayamıyor yer yok diye. normalden ufak sınıf yani.
  böyle bir ortamda sınıfta çok hareketli bir çocuk var. fiziksel olarak üstün ama sosyal açıdan gelişmemiş. asırı heyecanlı asırı şiddet yanlısı asırı komut alamayan tek bir çocuk. bu oğlan bir kızın göğsünü ısırmış bir dıgerinin dudağını. iki vaka da kanlı bildiğiniz! çocuk için aileler şikayet etmiş çocuk o normal demişler ve işbirliğine yanasmiyorlar. aileler de müdüre şikayet etmiş. baba şikayet eden velilere okul çıkışı hesap sorup hakaret etmiş sanırım 3 ayrı kadına yapmış bunu. müdür yine çağırıp baba okula gelmesin artık demiş. sonra bayrağı anne devralmis. bayagı kavga olmuş bir kaç sefer okulda çocuklar önünde.
  çocuklara gelirsek bir çok çocuğa yemek yedirmez olmuş. meyve sularını sıkmak en sevdiği şaka diye içecek içmez olmuş onlarca çocuk! yemeklerini yiyor ve yiyemezse tükürüyormus. bir kısım çocuk tuvalete giremez olmuş kapıları açtığı yada orada öğretmensiz daha kolay dövdüğü, korkuttuğu için. dolayısıyla tuvalet eğitimleri gerilemiş altına kaçıran çocuk sayısı artmış. birinin boynuna sert bırseyle vurmuş 1hafta okula gelemedi çocuk. hergun mutlaka birini dövüyor. tükürme fırlatma elindekini alma gibi çocuklarda görülen ama sinirli ve daha bebek e olan bu tavırlar inanılmaz yoğun, ve daha sert oluyor. sadece 4 saat okula giden 4 yaş çocukları küçük tek bir çocukla fiziksel ve psikolojik daimi şiddet görüyor. gözümün önünde "kızım beyin ameliyatlı: kafasını duvara vuruyor bu kaç oldu?" diyen anneye "çocuk o oynuyor, oynamasın mi cocuk" diye bir üste çıktı ne bir özür ne bir geçmiş olsun ne bir nezaket yok.
  bilenen bu kardeşiniz o gün sustu yol ortasıydı, çocuğum yanımdaydı vs. birkaç gün sonra bu çocuğumuz bina çıkışı suluğunu unutuyor öğretmen sesleniyor duymuyor koşarak çıkıyor. sonra farkedip geri geliyor o arada da küçük bir kız uzatıyor sınıftan yardım için. bizzat izliyorum. çocuğumuz çıkış saati kalabalık kapı girişine kocaman cam suluğunu fırlatıp kırıyor sinir krizi geçirerek benim suluğumu elledi diye. baba izliyor niye elliyormus ki diyor. cocukta hepten gaza gelip camları tekmeleyerek heralde girmeyen gözümüze sicrasin diye uğraşıyor ben şoktayım herkes cocugunu çekiyor bazı anneler koşturup süpürge bulmaya gidiyor camlar anında anneler tarafından supuruluyor kimse bu pişkin adama tek kelime etmiyor. adam "bu nasıl ilgisizlik, ben böyle öğretmenin.." deyince patladım artık. "önce kendisini sonra çocuğunuzu düzeltin özür dinleyeceğiniz yerde bu davranışa nasıl çanak tuttuyorsunuz" diye çıkıştım sen kimsin li iki kelime etti. öyle bir tavır var ki en ufak bir mahcubiyet düzeltme çabası yok ayağım dibinde kırılan camlar önemsizmiş yada suçsuz bir insana bir öğretmene laf etmesi normal gibi... adamı kovdu öğretmenler ama bu sefer anne telefonla arıyor sulugu başkasına elletmis onun çocuğu üzülürmus tabi normalmiş, ayakkabısını da giydirmemis tersmiş diye eşi kızmış nasıl olurmuş bu ilgisizlikler. sok edici ya 30cocugun ayakkabısını giydirecekmis bak sen haspama. sonra da anne ertesi gün karşıma geçip üstüme yürüyor sen kimsin diyerek. ooo bayılırım hem suçlu hem güçlü ben senin dilinden konuşayım canım dedim ve anneye de çocuğunun davranışlarının psikopatı seviyesinde olduğunu bunu yaratanin kendileri olduğunu böyle giderse geleceğin hapishane kaçkınıni büyüttüğünu bir psikopat yetiştirmekten mutlu olmasının beni ilgilendirmedigini ama diğer çocukların onun çocuğunun siddet malzemesi olmadığını neden başka tek bir cocukta dahi böyle şeyler söylenmedigi normal diyerek normal olamayacağını, ailecek tedavi olmalarını söylüyorum buna ek olarak çocuğuma dokunursa benzerini kendisine yapacağımı söylüyorum sok geçiriyor kaçıyor asla konuşmadan dinlemek istemiyorum diyerek. ancak bundan anlayacağı biliyordum ve tutuyor aile artık tek bir veliye sataşamiyor.
  daha önce onlarca kez çocuğu takip edilmesi desteklenmesi gerektiğini söyleniyor dr a götürün deniyor aile hiçbirini dinlemiyor, aileler dilekçe yazıyor kanlı fotolar, moraran fotolar gösteriliyor elimizden hiç bir sey gelmez deniyor. aile normal deyip "sizin çocuğunuz çıt kırıldım kızlar nazlı kendisi yapmıştır" diyerek bir de karşı ataklarda bulunuyorlar. öğretmen sürekli konuşuyor cezalar verip yalnız oturtuyor ama aile destek olmadığı için çocukta hiç düzelme olmuyor aksine artıyor. bu sefer aileler "sakın onunla oynama" " o sana vurursa sen de ona vur" diyecek kıvama geliyor bariz şiddet bilmeyen çocuklara kendilerini korumaları için bu öğüt ediliyor.
  evet çocukların eğitim hakkı alınmamali ama ciddi uyum ve şiddet sorunu olan bir çocuğa neden diğer 25cocuk katlanmak zorunda? hangi aile her gün çocuğu dayak yesin ister? o çocuğun hakkı korunurken peki ya diğer dayak yiyen, korkutulan, altına kaçıran, yemek yeme sorunu yaşayan o çocuklarin hakkı ne oluyor?

 • 8. semih kılıçsoy

  tipi büyük gösterdiği için kimse pek farkında değil ama arda'dan 6 ay daha küçüktür.

 • 9. netflix'in yeni planının aldatmak üzerine olması

  türkiye pazarını incelemiş, müge anlı'ya özenmiş ve pastadan pay almak istemiş olabilirler.

 • 10. 2m tl ile ev mi almalı faize mi yatırmalı

  başlığın altındaki tüm entryleri uzun uzun okumak istemeyenler için özet;

  -herkes kendi gibi düşünmeyenleri aşağılayarak söze başlıyor

  -entrylerin %40 ı uzun vadede ev almayı mantıklı buluyor

  -diğer %40 faize yatırıp çatır çatır yemeyi öneriyor

  -%10 ne ev ne faiz daha karlı araçlar var diyor ama tam ne olduğunu söylemiyor yada bilemiyor

  kıssadan hisse: genel geçer bir doğru yok. zar atıp bekleyeceksin 6-6 da gelebilir 1-1 de.

 • 11. üst bacağında dövme olan kadınla ciddi düşünmek

  anlattık bunları açıkladık. dövmenin yerine göre karakter ve saç rengi analizi yapılması artık bilimsel bir gerçek.

  sevgili meriçler ve itgesular lütfen başlıkta boş yapmayalım. siz cehaletinize yenik düşüp sikildim dövmesinden eskort dövmesine tüm takımı vücudunuza kazıtmış olabilirsiniz. en azından başka insanların hata yapmasının önüne geçelim.

  yaklaş evladım, sözlerime kulak ver. iyi dinle…

  genellikle minik bir kelebek, ince çizgilerden fiyonk vb figürlerden oluşan boyun, bilek gibi bölgelere konumlandırılan (bkz: sikildim dövmesi) dir. adından neyi temsilen yaptırıldığını anlarsınız.

  sikildim dövmesinden bir tık daha büyük ayak bileği, omuz, alt kol gibi bölgelere yapılan genellikle kedi, köpek, ya da özlü latince sözler içeren dövmelere ise (bkz: boşandım dövmesi) denir. hanım kızımız bu dövmenin lansmanını elde rakı kadehi ve fonda sıla çalan bir paylaşımla yapar. saldırın anlamına gelir.

  heyhat bazen hayat planladığımız gibi gitmez. sen evde efendi efendi takılan kocandan sıkılır piç berkecana boşandım dövmeni gösterirsin ama yollar seni bambaşka bir aleme pavyona götürür.

  hah işte o alemin kapısında bu başlığa konu olan üst bacağa jartiyer, dikenli tek, sarmaşık gibi şekillerde yaptırılan (bkz: konsomatris dövmesi) ile tanışırsınız. siz daha müşteri birasının tadına bakmadan sizi damgalar salarlar içeri.

  tüm bu yolların sonunda ise dövmeler padişahına. (bkz: eskort dövmesi) ne ulaşırsınız. g.tünüzü sattığınız bir gecenin sabahında acısını bastırsın diye kendinizi poponuzun hemen üzerine belinize gül ağacı, kelebekler vadisi ya da kebapçı tablosu gibi yapılan bu çalışmadan hemen sonra sesiniz çatallaşarak dilberay'a, yürüyüşünüz yaylanarak ankaralı turgut'a döner ama neye dönerseniz dönün g.tünüzde bir eskort dövmesi taşıdığınızı bilirsiniz.

  yani özetle bu dövmeler, bir erkeğin vücuduna japon yapıştırıcısıyla dar paça pantolon ve babet çorap yapıştırması gibidir. yüzünüze bir şey söylenmez ama arkanızdan yüz ekşitilir.

 • 12. 12 ocak 2024 zap bölgesi sızma girişimi

  takip edenlere, okuyanlara notumdur.
  "bunca asker 40 senedir ölüyor buna ne gerek var" diyerek sanki askerleri ve ailelerini düşünüyormuş gibi rol kesen pkk sempatizanlarına inanmayın. çünkü yazıyorlar görüyorum. geri çekilmek lazım diyenleri yemeyin. önce hakkari'ye çekilelim, aynı hava şartları orada olursa bingöl'e çekilelim, sonra kayseri'den çizgi çekelim... bunları sakın ola yemeyin. unutmayın ki türk askeri 40 senedir ülkeyi böldürmedi, pkk ise 40 senedir bir mahalle bile alamadı. başarısız olan onlar. onlar mücadeleden vazgeçeck. biz değil.

 • 13. kamu mühendisi maaşları doktor seviyesine gelecek

  kamu mühendisi kpss ile atanır. torpille değil. kamu kurumları da ciddi mühendislik kurum/şirketleridir. (dsi, karayollari, teiaş,tedaş vs.) buralarda iyi mühendisler çalışır/çalışmalıdır. gelirleri de olması gereken seviyede olmalıdır. memur maaşı değil.

  bütün bunlarda, doktorların üzerine alınacağı bir durum da yoktur.

  not: gördüğüm kadarıyla bu konuda boş yapan çok var. kamu mühendisi ne iş yapar? ben koskoca doktorum hiç mühendislerle eş olabilir miyim? vs.

  özelde çalışan seviyeli mühendis ve nitelikli doktorları tenzih ederim ama tepkilerin tek açıklaması "eziklik" ve "hasetlik"

 • 14. en masum kızın bile en az 8 erkekle yazışması

  8 erkek mi? kızlar halı sahada karşılıklı 2 takım 11 kişi + yedeklerle maç yaptıracak kadar erkekle yazışır. genelde bunlar önüne gelene yazılan abazanlar olduğu için bunlar arasından seçim yapıp aşk yaşamaya çalışıp leş ilişkiler yaşadıktan sonra soğru düzgün erkeklerle karşılaşabilecekler çevrelerde takılmadıkları için tüm erkeklere düşman olurlar.

 • 15. 13 ocak 2024 ümit özdağ açıklaması

  aynı konuşmada terörle mücadele konusunda ak parti'yi de ağır bir şekilde eleştirmiştir. algının lüzumu yoktur.

 • 16. mutsuz evlilik vs bekarlık

  evlenmemek elbette. türkiye evlendiği için hayatı birçok açıdan sıkıntıya girmiş insanlarla dolu. evlenmenin bir başarı olarak görüldüğü bu toplumun yarattığı evlenme baskısı insanları kötü evlilikler yapmaya ve boşanmalara itiyor. evlenmeyi, soluklanın. evlilik güzel bir şeydir bazen ama ancak doğru kişiyle ve doğru kişinin doğru olduğunu anlamak da daha komplike ve gerçekçi bir göz ister. oysa insanlar bu tarz bir gözle değil de yaşım geldi, toplum baskısı ve bir şeyler uygunla oraya doğru gidiyorlar. sonra da şak diye boşanma ve boşanma sonrası sorunlar.

 • 17. şehit ailesinin çadırda kalması

  aç gözünü türk milleti. evladın şehit, varlıkların arap, işçin köle, emeğin hiç oldu.

 • 18. rize'de cumayı kılanlara saldıran ateist köpekler

  1057 tane cami olan rize'de; sokakta kartonlar üzerinde namaz kılmanın motivasyonu nedir?
  daha mı çok sevabı var?
  hayır.
  “bakın ben namaz kılıyorum.”
  aferin!

 • 19. türkiye'de iyi kruvasan olmaması

  paris'te iyi şırdan olmaması ile aynı sebepten bence.

 • 20. 600 bin dolar ile yapılabilecekler

  sözlük formatında anket başlığı açanlara ayrı, anket başlığı dolduranlara ayrı ayrı koyun beyni alırdım kasaptan.

  bi insan beyni kadar efektif olmaz tabii ama hiç yoktan da iyidir sonuçta.

  ———————————

  ekleme: aşağıdaki arkadaş haklı olarak forum falan demiş. forum olsa iyi en azından belli bir konuda bilgi, görüş alırsınız. burada o da yok, orta okul seviyesinde, ıssız adaya düşsen yanına ne alırsın, şu kadar paran olsa ne yaparsın, bu akşam kafanda hangi şarkı kıvamında yani bu aptallara göre başlıklar ve bu başlıklara yazan binlerce aptal doldu.

  bu arada eskiden şöyle bir başlık açsan 5 dakikada uçururlardı. baktılar bu sinekler doluşuyor diye para ediyor artık ellemiyorlar da.

 • 21. pkk

  ben bir kürdüm.pkk da dünya üzerindeki güçlü devletlerin emellerini gerçekleştirmek için kendi halklarının canları yerine enayi kürt halkının canını kullanabilmesi için oluşturulmuş örgüt.aynı bir köpek gibi kullanıyorlar kürtlerin oğullarını kızlarını.oğulları senelerce pislik içinde soğukta mağarada orada burada yaşayıp bir süre sonra ölüyor kızları senelerce oradaki pislik insanlara verip ölüyor.ne namusu ne de beyni olmayan bir milleti düşünün(bahsettiğim küme bence çok açık tüm milleti kastetmiyorum).hiç acımıyorum ve bir kürt olduğum için bu halktan utanıyorum (türk olsam türklerden de utanmama sebep olacak şeyler var).benim mensub olduğum ırkın dünyadaki güçlü devletlerin köpeği olmasına gönlüm razı olmuyor bu bana yakışan bir şey değil o yüzden kürt olduğum için utanıyorum.bu yüzden pkk'yı savunan biriyle konuştuğumda pkk'yı savunduğunu öğrendiğimde muhabbeti direkt keserim çünkü şeref seviyesi benim muhattap olabileceğim şeref seviyesinden direkt altındadır.

  edit:parantez

 • 22. 12 ocak 2024 diyarbakır'da rudaw tv tepkisi

  2 ay önce diyarbakır’daydım. tüm dükkanlar dolu, sokaklarda kafile kafile yerli turistler, tüm yemek yerleri dolu, otele girerken bizden sonra gelenleri yer yok diye almadılar falan öyle bir yoğunluk. esnaf mutlu, halk mutlu, yerli turist olarak güzel bir şehri gezdiğimiz için biz mutluyuz… bu orospu çocuğu pkk denen illet oraları yine karıştırmak istiyor. abinin verdiği tepki bundan. vallahi billahi şu an diyarbakır öyle güzel ki altın çağını yaşıyor olabilir. hele ekonomi düzelirse bunun diyarbakır’a yansıması diğer şehirlerden daha fazla olur. aklınız varsa bu piçlere geçit vermeyin diyarbakırlılar.

 • 23. erkek vücudunun hiç sanatsal olmaması

  davut mezarında ters döndü :) biraz da oradan bakın diye .

 • 24. güzelim yemeğin içine eden dokunuşlar

  yeşil fasulyeyi etli ya da kıymalı yapmak olabilir. sevenine saygım sonsuz yanlış anlaşılmasın. ama benim için yeşil fasulyenin kafasına sıkılan kurşundur.

 • 25. sol haber'in şehit haberini verme biçimi

  asker ölümü dedikleri için doğruyu yapmış kanaldır. bir kere herkes şehitlik vs kavramlarına inanmıyor. dini ayırımcılık yapmamışlar.

  sol düşünceli insanlardan başka ne bekliyorsunuz?

  ölüm yerine vefat dendiğinde de olayın vehametinden ve gerçekliğinden, güya kibar olmak adına uzaklaşılıyor. orada da doğruyu yapmışlar

  insanlar ölüyor hem de muhtemelen boşu boşuna. buna tepki verilmesi gerek asıl

 • 26. çin'in nükleer pil geliştirmesi

  bu teknolojiyi üretebilen kurum dunyanin nerdeyse en büyük gücüne ulaşabilir. o yüzden pek de inandırıcı gelmedi bana.

 • 27. 61 53 41 35 ve 06 plakalı araç sürücüleri

  burda aslında şöyle bir durum var 41 plakaların çoğu da 61-53 kökenli oluyor. 06 ve 35 plakalara gelene kadar 54 ve 16 var bunların yanında ankaralılar ve izmirliler avrupa sürücüsü kalır.

 • 28. dilan polat'ın hapishanede çok zorlanıyor olması

  dilan polat suçlu bulunursa şunları söylemek istiyorum:

  kolay ve haram parayla insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyerek hava atmak güzeldi değil mi? sahte bir özgüvenle sağda solda bacak bacak üstüne atıp ahkam kesmek güzeldi değil mi?
  o paralar size kim bilir hangi işlerden aktı. uyuşturucu parası mı, hırsızlık parası mı, kaçakçılık parası mı, kumar parası mı...
  siz ne yaptığınızı çok iyi biliyordunuz ve bu riski göze aldınız.
  "çok çalıştık, saçımız ağırana kadar çalıştık" diyen biri ne halt yediğini çok iyi bilir.

  dümen patladı. göte giren şemsiye açılmaz.
  içerisi zor geliyorsa dışarıda bedavadan yaşadığın güzel günleri düşün.

 • 29. başıboş kedi sorunu

  kediler doğanın süsüdür. kedilere işkence eden orospu çocukları ise yakılmalıdır.

 • 30. imamoğlu belediye seçimini kaybederse olacaklar

  yahu genel seçimler gitmiş adamlar 2028e kadar mutlak yönetimi ele almış. anayasa mahkemesinin kaldırılması konuşuluyor ama ibb chp'nin olursa her şey düzelecek sanıyor. kanal istanbul olmazmış adam anayasa mahkemesinin dediğini takmıyor . akp'nin içinden çıkan ya da o çizgide olan adamlara gittin 39 milletvekili verdin. onlar da şimdiden gidiyor akp'ye yanlıyor. yarın birlikte anayasa çıkartma ihtimalleri yüzünden uykumuz kaçıyor adamın derdi ne imamoğlu.

  keşke ben de sizin gibi cahil olsam da 14 mayısta böğrüme saplanan acıyla aylardır yaşamak zorunda kalmayıp böyle belediye alınca falan sanki çok şey değişecek gibi sevinebilsem

 • 31. influenza salgını

  canı kıymetsiz, ağrı eşiği bordo bereli insanım. öyle şımaracak, nazlanacak durumum da yok. öleceğime dair kuvvetli şüphem yoksa, hastayım bile demem!

  sonuç: beele bişe yoğh!

  ateş, kusma, bütün vücudun kırık gibi ağrıması, kuru öksürük… uyuyamıyorsun, ağrıdan bayılıp kalıyorsun, 1 saat sonra aynı döngü yeniden.

  hiçbir ağrı kesiciye cevap vermedi. daha önce covid dahil hiçbir grip vb’ de bunu yaşamadım. fakat tuhaf bir istisna!

  3.covid aşısında yaşadığım sürecin aynısı! o daha kısa sürmüştü. bunda 9.gün, biraz ayaklandım.

 • 32. kızılcık şerbeti (dizi)

  şu kıvılcımı fabrika ayarlarına döndürün acil. adam diyo ki şöyle böyle giyinmiş ben de evde kalsın dedim, kıvılcım da diyo ki ay ne diyorsun ömere mi gitmiş. senin çıngar çıkarıp ne demek canım mihri reşit bir kız istediği gibi giyinir demen ve etoyu şutlaman gerekirdi. bu kadar mı kudurdun nedir yani.

 • 33. günde en az 4 bardak çay içenlerde görülen cehalet

  çayın verdiği tadı çoğu içecek vermiyor. hatta hiçbir içecek vermiyor. kahvaltıyla, sigarayla, tatlıyla hatta meyveyle de sırıtmadan içilebiliyor.
  çay içmemek cehalettir .
  (bkz: kaçak çay)

 • 34. yüzerek sinop'tan ukrayna'ya gitmek

  bu sizi dünya rekortmeni yapar şöyleki google'ın yalancısıyım veljko rogosic adlı hırvat 225 km yüzerek açık deniz yüzme rekorunu elinde bulunduruyor.sinop-ukrayna arası mesafe ise 277 km.

 • 35. ölünce mezar başında en uzun süre kalacak kişi

  ağlarsa anan ağlar, gerisi yalan ağlar..

 • 36. zafer partisi'ne oy vereceklerin temel motivasyonu

  ülkeyi mahfeden chp ve akp'ye oy vermiyor olmak dahi yeterli.

 • 37. memur bekar kız

  bekar kalmaları muhtemel. şöyle ki; var bizim sülalede bir tane. çok da iyidir, güzeldir. 35 yaşında ikinci universite sonrası yeni atandı. yok mu romantik durumlar deyince, "herkes için parasın" diyor. görüşmek isteyen herkesin memuriyete geldiğini sezmiş, bazısı açıkça soruyormuş maaş ne kadar, bütçeyi ne yaparız, diye. kız severek evlenmek istiyor halbuki. "evlenmicem galiba" , diyor.

 • 38. sözlükçülerin kokladığı en kötü koku

  evde kaybolan, minik posetteki lor peyniri gibi hicbir koku olamaz.

  burnumu odaya dusurdum mk. direkt insanin beynine vuruyor, cok degisik bir kafasi var. varolussal sorgulamalar, dunya nimetlerinden uzaklasma hepsi bir anda gerceklesiyor.

  minicik torba, evde kusa kusa kokunun kaynagini ariyoruz.(daha lor peyniri aklimiza bile gelmiyor, nerden gelsin) zombi filmi gibi, gozlerin yasariyor, gozunu de tam acamiyorsun.

  belki kokunun kaynagini bulur diye kediyi getirdik odaya. caresizligi dusunun. attik kediyi odaya, kapiyi kapattik. bikac dakka sonra kapyi actik, kedi kafasini televizyon dolabinin kenarina vuruyor sinirden.

  en sonunda bulduk. ama biz bittik. ulan minicik lor peyniri boyle kokamaz ya. kedi de bikac gun eve gelmedi mk.

 • 39. yüzde 52 yüzünden yüzde 48'in perişan olması

  yüzde 52'nin çoğu birçok sektörde zaten parayı vurdu. vuramayan ancak oy verenler de köydeki azınlık bir kesim. onların da teknolojiden haberleri yok.

  eskidendi o garibanlar oy veriyor, asgari ücretli oy veriyor muhabbeti. artık zenginler veriyor akp'ye. *

 • 40. dünyanın bütün zevklerini tadınca ne oluyor

  çoğu insanın sormaya cesaret edemediği soru. neden sürekli keyif almak zorunda olayım ki? bu sorunun sorulması bile sana absürt geliyor farkındayım. işte inanç böyle bir şey. sürekli keyif alnıması gerektiğine o kadar gözü kapalı inanmışsın ki, keyif almak zorunda olmadığın ihtimali aklının ucundan bile geçmiyor. keyif almak kötüdür demiyorum. sadece keyif almak zorunda değilsin.

  insan binlerce yıl senin sahip olmadığın konfor ve zevkler olmadan yaşadı. senden daha mı mutsuzlardı? sen bugün ava gitmeden et yiyebildiğin için çok mu mutlusun? o kadar mutluysan neden antidepresanlar olmadan dışarı bile çıkamıyorsun?

  zevkin peşinden koşanının sonu tatminsizlik ve mutsuzluktur.

 • 41. 12 ocak 2024 fifa'nın transfer yasağı açıklaması

  bylokcu ve tff her geçen gün daha da büyük ilklere ve başarılara imza atıyor. deprem'de şehir komple yıkılmış, oyuncularını, yakınlarını, taraftarını kaybetmiş hatayspor bu cezayı alıyorsa, bunu önleyemeyen tff artık yok hükmündedir.

 • 42. bir erkeğin sevdiğini anlamanın yolları

  anlayamazsınız. çünkü çoğu erkek kötü bir aşıktır. bunu da kadına ulaşmak için yapar.

  aşk ego temelli, sevgi kalp temelli bir şeydir. doğal olarak birbirinden farklıdır.

  bu yüzden bir insanın başka bir insanı sevebilmesi için birçok şeyi aşmış olması gerekir. en başta da kendini, kendi egosunu.

  aşk gelişigüzeldir. sevgiye göre bir ölçüde daha zahmetsizdir. altında yatan duygu "arzu" dur.

  sevgi ise yaşam boyu öğrenilen bir şeydir. narin bir çiçek gibidir; az sularsan kurur, çok sularsan çürür. solmamak için büyük emek ister.

  özetle:

  "eğer bir çiçekten hoşlanırsanız onu kopartırsınız; eğer bir çiçeği severseniz onu her gün sularsınız."

 • 43. kevin de bruyne

  hadi gir oyuna da kurtar şu maçı. biliyorum okuyorsun buraları.

 • 44. kötü ilişki vs yalnızlık

  mutsuz ilişkiye kendini maruz bırakmak kendi kul hakkına girmektir

 • 45. zülfü livaneli'nin skandal 31 mart açıklaması

  geçen sene yapılan seçimlerde kilicdaroglu kazanırsa ülkeyi pkk yönetecek diyenlerden daha skandal değildir

 • 46. mehmet eymür

  bugün ölen eski türk istihbaratçısı. abd'nin uşağı olduğunu yazmıştı necip hablemitoğlu. nitekim bunu bir dönemler abd'de yaşadığından anlayabiliriz. zamanında milletvekili kaçırma, vs gibi bir çok kamu görevlisine yakışmayan eyleme karıştığını okumuştum. bunla ilgili danıştay'da davaları vardı. rahmetli kaşif kozinoğlu abimiz hakkında attığı yalanlarla tanınır. ayrıca sebahattin savaşman gibi cia'e çalışan teşkilat mensuplarının suçüstü operasyonlarında bulunmuştur.

  detaylı bilgiler için şu kitap okunabilir;
  (bkz: kaşif kozinoğlu'nun mezara götürmediği sırlar)

 • 47. galatasaray

  başlığı altında bir adet süt içen dişini siktigim salağı adlı beyinsizin fink attığı türkiye'nin en büyüğü.

  malın 1800 entrysi var 1500'ü galatasaray sözde fenerli.

  ulan her sene aynı muhabbet bir maç takılmaya görsün hemen başlığına bok sinekleri gibi konuyorlar "daha bunlar iyi günleriniz, çöküş başladı, balon patladı" vs.

  bak istisnasız her sezon aynı laflar her sene sonu küsküyü yiyince bu sefer başa sarıyorlar tekrar.

  be amk salağı bu takım 6, 8, 10, 13. olduğu sezonun ertesinde şampiyon oluyorsa bir sor kendine ben neden hiç şampiyon olamıyorum diye. ulan trabzonspor başakşehir bile şampiyon oldu sen de tık yok.

  kulübünüzde asbaşkanlık, yöneticilik yapmış holiganlarınız tff'yi ele geçirmiş, medya olduğu gibi elinizde, her türlü masa başı kapalı kapılar arkası iş çeviriyorsunuz yine de her sene elinize alıyorsunuz.

  geçen sezon 7 puan önde şampiyonluk verdiniz. öylesine korkuyorlar ki galatasaray'dan küçük şikeci ile berabere kaldı diye sokağa çıkıp kutlama yapacaklar neredeyse.

  ben hayatımda böylesine rezil ve ezik rakibimsi görmedim. adamlar acı çekmekten mutlu hale gelmiş artık. türk futbolunun zavallı küçük emrah, ceylan, yunus bülbülleri. arabesk kültürlü ezikbahçe. beşiktaş bile sizden çok daha fazla büyük takım kimliği kazandı.

  10 sene önce ki şampiyonlugunuz bile 5 maçı son dakika attığınız gollerle, 2-3 günde 1 maç yapıp yerli kuralı yüzünden kadrosu dağılmış ve zayıflatılmış bir galatasaray'a karşı hasbelkader aldınız.

  kimliksizler, yeteneksizler, basireti bağlanmış mühürlü kaderliler siz gerçekten bu kirli düzeninizle şampiyon olacağınızı mı zannediyorsunuz?

  sizin kaderiniz galatasaray şampiyonluğu görmek 3. yıldız, 4. yıldız, hedef 21, 22, 23, 24 vs hep böyle sürüp gidecek bu.

 • 48. dereotunu kim yiyor sorunsalı

 • 49. survivor 2024 all-star

  turabi o kadar kekoca konuşuyor ki... bilenler bilir bbg evinde uğur vardı ona özeniyor bu çakma. ulan herkese atar gider kendisi yapıyor biri birsey diyince ağlıyor. tam malum parti zihniyeti amk.

 • 50. feyza altun

  şu savunmalara ekonomiden %1 anlayan birisi bile kahkahalarla güler.

  görsel
  görsel

  dolar 2 lirayken mercedes maybach almayan kafama sıçayım ya. yanına da miami beach'ten 2 tane villa alsaydım keşke. aptal kafam.

  bu kadın bir de avukat. işi insanları savunmak yani.