meslekden cikip ituden mezun olan adam10
profili

 • 4 nisan 2021 meral akşener açıklamaları

  1-tüm ihtilal ve muhtıraları iyi hatırlayan biri olarak emekli de olsa gece yarısı yapılan açıklamalar genellikle demokrasi kesintisine neden olan durumları hatırlatır. hükümete fırsat tanınmıştır.
  2-28 şubat'a maruz kalmış ve 27 nisan'ı yaşamış biri olarak, emekli de olsa gece yarısı silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar muhtıraları hatırlatır, şuur altı devreye girer. iktidar partisinin üzerinde çok önemli bir tepinme fırsatı tanındı.
  3-emekli amirallerin canları sıkılmış gece yarısı bir bildiri yayınlamışlar. bu bir zevzekliktir. biz bu ülkede işsizliği konuşmak durumundayız.
  4-emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum; herkes görevini işinin başındayken yapmalıydı. bu arkadaşlarımız görevinin başındayken yunanistan'ın işgal ettiği adalara karşı herhangi bir tavırlarını görmedim.
  5-muhalefet partilerini, siyasetçilerini beğenmiyorlarsa derhal bir siyasi parti kurup ilerleyebilirler. fakat bugün, darbe çağrıştıracak, gerçek gündemi örtecek herhangi bir süreci oluşturamazlar. böyle bir hadleri de hakları da yoktur.
  6-bugün gerçek gündemi örtecek bir duruma giremezler. biz bu bildiriyi çok manidar buluyoruz. iyi parti suni gündemleri değil, milletin derdini gündeme getirmeye devam edecektir.

  saat 16.00 da aciklama yapacağı bildiriliyor. kaynak

  --- spoiler ---

  iyi parti genel başkanı amirallerin bildirisi ile ilgili saat 16:00'da basın toplantısı yapacak..
  --- spoiler ---

 • 1 aralık 2020 imamoğlu'na suikast girişimi iddiası

  "yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam, türk gençliğiyiz. ve de asla vazgeçmeyeceğiz!"
  ekrem ımamoğlu

  her şey çok güzel olmadan bır yere gıtmek yok başkanım.

 • #depremyaz2868egönder

  an ıtıbarıyle kızılayın başlattığı kampanya.

  deprem anında devletın yardım etmesı lazımken mılletten sms ıle para ıstemek rezıllıktır.

  elazığ ıçın 100 mılyon tl toplanmıştı . ne oldu o paralara objektıf bır şekılde açıklayın ondan sonra milletten bağış isteyin.

 • mustafa kemal atatürk

  atatürk'ün, bütün ümidim dediği gençlik biziz.
  korkmaya devam edin, çünkü atatürk biziz!

  görsel link atamın 1923 ile 1938 yılı arasindaki fark. vatanı milleti için kendini hiç bir şartta düşünmeyen tek lider .

 • 8 temmuz 2020 selahattin demirtaş tweetleri

  an itibariyle twitter'da paylasan tweetler.

  üst edit: hepimiz birlikte türkiye'yiz sözü değerli söz. umarım pkk terör örgütüne mesafeyi koyar o zaman bu yazdiklarinizin anlamı olur.

  --- spoiler ---
  1- demokrasi için parlamento içinden ve dışından etkili bir mücadele yürütmek elbette şarttır. bunu yaparken türk-kürt, alevi-sünni, laik-muhafazakar ayrımı olmaksızın yan yana durmaktan, yan yana görünmekten imtina etmemeliyiz.
  2- türkiye hepimizindir. hepimiz birlikte türkiye’yiz. o halde, birlikte yönetebilme ve geleceği birlikte inşa edebilme erdemini ortaya koymak zorundayız.
  3- sırf akp karşıtlığı üzerinden gelecek inşa edilemez. artık akp’yi değil, geleceği konuşmanın zamanıdır. akp ilk seçimde kaybedecektir. ancak bu sırada, demokrasi ilkeleri etrafında topluma güven veren güçlü bir alternatifini ortaya çıkarmak, muhalefetin tarihi sorumluluğudur.
  4- muhalefet artık kendini yakın geleceğin iktidarı olarak görmeli ve bu ciddiyetle, çözüm önerilerini ortaklaştırarak halkla doğrudan buluşmalıdır. sadece partiler değil; medya, akademi, entelektüel camia ve sivil toplum kuruluşları halkla buluşma etkinlikleri düzenlemelidir.
  5- hdp şimdi bunu yapıyor. ancak bu yetmez. 81 il ve tüm ilçelerde forumlar, paneller, konferanslar, çalıştaylarla tüm muhalefet aynı etkinliklerde buluşabilmeli, türkiye’nin geleceğini halkla konuşarak netleştirmeli ve halkın gücünü görünür kılmalıdır.
  6- ve tüm partiler şimdiden sahada seçim hazırlığına (seçim güvenliğini de sağlayacak şekilde) başlamalıdır. önümüzdeki seçim, türkiye siyasi tarihinin en önemli ve en muhteşem seçimi olacaktır. bu seçimle, demokrasiyi yeniden ve gerçek anlamda inşa etme fırsatı doğacaktır.
  7- dolayısıyla hem umutlu olun hem dirençli; hem kaygılı olun hem de cesur. az kaldı. iyiler kazanacak, hep birlikte kazanacağız.
  --- spoiler ---

 • mustafa kemal ile dinsizlik getirildi

  tuğçe kazaz'ın yenı vecızesı. lınk
  --- spoiler ---
  '' ahlak mı vardı ahlaksızlık getirildi, din mi vardı dinsizlik getirildi, inanç mı vardı inançsızlık getirildi. bugün dokunabilir misin atatürk’e? dokunamazsın adamın kutsalı”
  “kemalizm ile arasına mesafe koyamayan allah ile arasına mesafe koyar”
  --- spoiler ---

  sizin ahlaksızlığınıza,arap seviciliğinize karşı kemalizm'i savunacağız.

  edıt: bu kadını izleyen tayfa ak gençlik. nasıl sindiriyorlar anlam veremiyorum. kemalizm'i bu kadından öğreniyorlarsa vay hallerine. fesli deli kadir yine tarihçiyim ayağına konuşuyordu.bunu hangi sebeple dinliyorsunuz?
  edıt 2: ''kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o' dur."
  (bkz: friedrich nietzsche)

 • 6 ağustos 2019 cem yılmaz instagram paylaşımı

  cem, yiyorsa öyle inceden giydiriyorum fotoğraflari felan atmayi birak tarkan gibi yaz,konuş yada kaz dağına gel.

 • 9 ekim 2018 yılmaz özdil yazısı

  bir yılmaz özdil klasiği daha link

 • 20 mayıs 2018 iyi parti'nin ilker başbuğ bombası

  istanbul'dan aday olması taktirde bir chp'li olarak oyumu alır.

  sezgin tanrikuluna oy vermeye muhtaç mıyım amk.

  ayrıca 1 hafta önceki öngörüm. #76986594

  edit: imla

 • 11 mayıs 2018 konsenseus seçim anketi

  hdp'nin bir kısmı mhp'ye kaymış gibi görünüyor.