kurtukuzuyayemedenadam4
profili

 • hukuk 11 tıp 40 bin

  vatana ve millete ihanettir. gerisi boş laf.

 • 18 nisan 2022 tus kadroları rezaleti

  https://www.osym.gov.tr/…-ve-basvuru-bilgileri.html

  recep tayyip erdoğan ve akparti, bu ülkenin sağlık alanındaki kalitesinin tabutuna son çiviyi çakmıştır. ülkede elle tutulur nadir şeylerden biriydi uzman doktorların kalitesi. önümüzdeki yıllarda bu da olmayacak artık.

  normalde 1 kontenjan açılan yerlere 10 hatta 20 kontenjan açılmış. özellikle yüksek puanla alan bölümlerde bu artış daha da fazla olmuş.

  tıp eğitimi çocuk oyuncağı mı? bu kadar kişi vaka görmeden uzman olacak bir de. ülkenin milletin sağlığı hiç umurlarında değil. ayrıca çoğu hastanede bunu kaldıracak alt yapı da yok. 5 yılda toplam 10 asistanın olduğu bölüme tek seferde 20 asistan gelirse oranın hali nice olur? nasıl ameliyata girecekler nasıl hasta bakacaklar?

  bunlar herkesin, her şeyin kendileri gibi vasıfsız olmasını istiyorlar. kadroları 10 katına çıkardıkları zaman kalite onda birine düşecek. bu nasıl bir devlet aklı ya kimse çıkıp demiyor mu biz ne yapıyoruz diye?

  ben bir doktor olarak gelecekte,kendim ve sevdiklerimin sağlığı için ciddi şekilde endişelenmeye başladım. bu işin geri dönüşü yok.

  edit: gelen uyarılar üzerine link düzeltildi.

 • zafer partisi

  mesele mültecileri gönderip gönderememesinden ziyade bunu vaat eden belki de tek parti olmasıdır. ben, suriyelileri göndereceğim diyemeyen kimseye oyumu vermeyeceğim. diyen ise isterse %1 alsın, oyumu gönül rahatlığıyla veririm. benim vatandaş olarak yapabileceğim daha fazla bir şey yok çünkü. en azından vicdanım rahat olur.

 • ömer halisdemir

  onca yalan şey arasında gerçek olan nadir şeylerden biriydi. allah şehadetini kabul etsin.