debe başlıkları

dinozorunyunu5
profili

 • bisikletçi fobileri

  yola paralel uzanan mazgal

  yanından geçilen arabanın aniden kapısının açılması

  hızla giderken bira şişesi kırıklarına denk gelmek ve kaçamamak

 • 24 temmuz 2018 yeğenimin kaybolması

  üst düzey sevinçli edit: arkadaşlar kızımız bodrum'da bulunmuş, şu an karakolda tutuluyor. başlığa yazan, çizen, paylaşan, haberin duyulmasını sağlayan herkese minnettarız. iyi ki varsınız iyi insanlar. teşekkürler.

  oraya nasıl gitti ya da götürüldü bilmiyorum. sadece sağ ve iyi durumda olduğunu öğrendim. ailesi bodrum'a hareket etti. tekrar iyi dilekleriniz ve çabanız için teşekkür ediyorum.

  tanım: arkadaşımın yeğeninin, işe gireceğini düşünerek (zannederek) izmir-karabağlar'daki evinden çıkarak kaybolması olayı.

  edit: kızımız internet üzerinden görüştüğü kişi tarafından işe alınma vaadiyle istanbul'a çağrılmış. tabii ki ailenin bundan haberi yok; kaybolmadan sonra öğreniyorlar. kızın tek başına istanbul'a ulaşabileceği de meçhul.

  son görüldüğü yer izmir karabağlar

  170 cm boy
  kilo 65 - 70 kg
  uzun kahverengi duz saçlı
  kahverengi gözlü

  yazar olmayan arkadaşımın mesajını aynen aktarıyorum:

  kamudan açık yardım talebimdir.

  24 temmuz salı sabahı zeka geriliği olan 20 yaşındaki kız yeğenim izmir'deki evinden geçici olarak çıktığını söylemiş ve sonra geri dönmemiştir. kendisinden haber alamıyoruz. erkek kardeşinden aynı gün öğrendiğimize göre akli muhakemesinin yetersizliğinden faydalanılarak birisiyle gitmiş/götürülmüş olma ve istanbul'da veya izmir'de olma ihtimali yüksek.

  karakola gerekli ihbarda bulunuldu ancak henüz bir gelişme ya da haber yok. elimizden geldiğinde medya çevrelerine de bildirimde bulunmaya devam ediyoruz fakat sizlerin etkisiyle daha doğru kanallara daha hızlı yayılacaktır. dolayısıyla siz değerli dostlarımdan bu konuda destek, yönlendirme ve yardıma acil ihtiyacımız bulunuyor.

  sosyal medya hesaplarınızdan fotoğrafları paylaşarak yayarsanız size minnettar kalacağız. buradaki amacımız olabildiğince siyasi ve yetkili mercilere/ söz sahibi basın ve kişilere bu durumu duyurmak ve bulma ihtimalimizi artırmaktır.

 • her şarkısı güzel olan albümler

 • sokakta köpek gezdirmek yasaklansın

  kendi başlarına gezsinler, özgürce koştursunlar diye destekleyebileceğim kampanya.

  tabi hırsızlar, kötü niyetli insanlar var bu yüzden peşlerinden koşturabiliriz biz de.

  diğer türlü, dünyada sadece kendinin yaşadığını sanan denyo insan beyanatı olur. kuşlar da uçmasın kafamıza pisliyorlar.

  biz bi sokakları inşaa etmeden, asfaltı betonu dökmeden önce toprak vardı; toprakta hayat vardı: mikroorganizmalar, kemirgenler, sürüngenler...

 • we only write english to this topic

  (bkz: fuck the format) (bkz: let it be viran)