debe başlıkları

alexandraki6
profili

 • yazarların hatırladıkları en eski tv programları

  (bkz: bonanza)
  (bkz: dallas)
  (bkz: uykudan önce)
  (bkz: kaynanalar)
  (bkz: nokta ile virgül)
  (bkz: kökler) yani kunta kinte

  evet yaşlanıyorum

 • hdp'lileri yarın yürütürsek adam değiliz

  anayasaya aykırı açıklama. anayasamızda insanların yürüyüş ve protesto hakkı vardır. bu arada apo denilen ilkel adamı günahım kadar sevmem ve hiç bir şeyini savunmadım ve savunmam. hatta türkiyenin ilerlemesinin önünde büyük bir sorun teşkil ettiğini gördük yıllar boyunca.

  fakat bu protesto eylemini yapmaya her vatandaşın hakkı vardır.
  örneğin newyork'un ortasında abd karşıtı slogan atan mısırlıları ve ıraklıları gördüm , trafigi de kapatmıslardı. polis sadece güvenlik amacıyla ekibe eşlik ediyordu provakasyon cıkmasın diye. new york'a gittiğinde bunlara dönüp bakmazsın, acaba ne diye müsaade ediyorlar, acaba burada bir içişleri bakanı yok mu diye düsünmezsin. ama bence bir düsün. adam niye müsaade ediyor ny city'de abd karşıtı mısırlı islamcıların ya da ıraklı abd karşıtlarının eylemlerine?

  hala göçebe kabile toplumu psikolojisinde olduğumuzu görüyorum entylerden.
  devletin resmi fikirlerine uygun olmayan konularda protesto eylemleri gerçekleştirilebilir. ama bunu sindirecek bir demokrasi kültürü devlette de ekşiye yazan vatandaşlarda da yok belli ki.

  azıcık zeki olun. onların protesto yürüyüşü yapması, ülkenin demokrasisine yarar, apoculara değil. onlara müdahale etmek de ülkenin demokrasisine zarar verir, apocuların elini güçlendirir. neyse ya, son 1 yıldır ekşide ve sosyal medyada gördüğüm fanatik kabileci bakış açısına çok alıştığım için bişey de demeyeceğim daha...

 • 34 gk 3991

  en basit olayda bile kimsenin ortak fikir sahibi olmadıgını gosteren videodaki plakadır.

  1- motorcu haklıymıs haksızmıs: motorcu kaza oncesinin fotografını koymus. kırmıza gectigi belli sakallaının https://prnt.sc/lss0pq
  ama zten kardeşim haklılık haksızlık önemli degil, kaza olunca sakallı herifin o kadar asabi cıkması hata. gecmiş olsun bir seyin var mı dersin, adam motordan düsmüs lan....kırmızı ışık falan mevzusunda hemen eline metal sopa aldı herif. kimin haklı olup olmadıgı onemli degil. adam , düsmüs ,motoru da hasar gormus belli ki, hayatı gozunun onunden film seridi gibi akmıs... o sinirler "kırmızıya bak vs.." dese bile sakin olursun. sakallı yüzde faullu hareketi yapmıstır.

  2- kadına siddetmis!: kadın, iki sürücünün yaptıgı kazaya giren biridir. cinsel kimliğinin dışında biridir. o biri, saldırgan sekilde bagırıp adamın motoruna hasar vermeye calisirsa, kadın olsun erkek olsun mani olursun o kişiye... kadın laftan da anlamayıp ozellikle ortalıgı kızıstırıyor ve videonun sonuna kadar ısrarla motora kasti olarak vuruyor. hadi diyelim ilk anda kızdın bir tekme attın. olay boyunca planlı sekilde zarar vermeye calisiyor. vurdugunu gormedim zaten, karıma niye vuruyonnn lannn diye bahane üretip siddet uygulama stratejisini üretti adam. bunu gorduk. motosikletli kadına vurmus olsa (ki ben olsam daha sertce itelerdim onu kadın erkek demeden), kadın ciyak ciyak bagırırdı. kadına vurmak diye bir sey yok, sakallı provoke etmek icin karıma vurdun diyince öğrendi kadın da kendisine sözde vuruldugunu ve rolünü oynadı. sakallı ve karısı faul.

  3- motosikletli neden tartışmış? lan motosikletli tartısmadı, tam tersi kendine demirle vurulurken bile gık demedi, adama vurmadı, bağırmadı, agzına küfür almadı. ne vuruyorsun ya dedi kadına bir tek.

  4- medeni davranış: motorcu kazada kim haklı kim haksız bilmememize ragmen medeni davranmıstır. kaza tutanagı ve şiddet gorunce de polis cagırmak gibi medeni araçlara başvurmustur. sakallı hırbo ne yapmıstır? daha ilk cümlesinde orospu cocugu diyerek saldırı sonra cesitli metal nesnelerle şiddet uygulamak, küfür ve olay yerinden kaçmak.

  daha nesini tartısıyorsunuz veletler! durum yukarıdaki 4 maddeden ibaret.... dördünde de motorcu medeni davranmıs sakallı saldırgan ve karısı olan yaygaracı saldırgan bir insana hem bedensel hasar, hem motoruna yani maddi zarar hem de haksızlık yaptıkları icin o kişiye psikolojik manevi zarar vermislerdir. ve bu verdikleri zarar , hakaretler, siddetler falan yanlarına kar kalmıstır.

  dağılın hadi. bunda bile goy goy yapiyorsunuz daha.

 • çamaşır asan cam silen ütü yapan evi süpüren erkek

  bunların yanı sıra yemek yapan, evi düzenleyen, o çamaşırları ütüledikten sonra gradroba katlayıp koyan , buzdolabını temizleyen düzenleyen erkektir ayrıca. koltukları falan da siler.
  sonuçta yalnız yaşayınca , hijyen ve düzen olmayacak diye bir şey mi var? ha her şeyi temizlikçi kadına yaptırmayı marifet sanan bazı arkadaşlar "ne yapıyorsun?" dediklerinde "ıspanak yıkıyordum" yanıtına ehii ehii diye gülerek dalga geçerler. ne var lan? ıspanak yıkıyorum, yıkamadan mı pişireyim.

  gerçekten bu işleri yaptığını söyleyen erkeklere "ehi ehi ehi" diye dalga geçerek küçümseyerek yanıt verenlerin ezikliğini düşünmek bile istemiyorum

 • 15 sene boyunca tv'de her gün rte'yi görmek

  kanal degistirerek gormezden gelinebilecek durum. hatta bence hic tv falan açmayarak . misal , ben sadece belgesel kanallarını açıyorum. tabi arada, "eyy fil!! ey aslan sen kendini kim sanıyorsun?" diye araya girecek diye endişe duymuyor değilim.

 • tahrik edici konuşan ateistler sözlükten uçurulsun

  kendi inancını fanatik şekilde savunmaktan dolayı "kalbi mühürlenmiş" bir dindarın uçuş arzusudur.

  tanrının olmadığını soyleyince kin ve nefrete davet etmiş oluyormuş ateistler bunu. bak bak. hiç bir müslüman, kuran denilen kitabı dinsel kabul etmeyenlere sevgi beslemezmiş, doğal olarak ateistlere nefret beslermiş.

  sen sırf bir dinsel varlıga inandıgın icin, inanmayanlara dogal olarak nasıl nefret besleyebiliyormuşsun merak ettim. kim ve nefrete niye davet ediliyorsun şekerim? seni bir yere davet eden yok...

  peki o zaman ateist de, bir takım kitapları göksel varlıklara bağlayanlara (yani sana) aynı hisleri taşırsa ne olacak? neyse ki ateistler , dindarlara sırf inanıyorlar diye nefretle yaklaşmıyor, onlara anlayıs gosteriyorlar. bu arkadaş kendi içindeki nefretini kusmaya gelmiş. hiç bulaşmayın.

  ayrıca daha sözlüğe dün gelip , 10 yıldır burada olan adamların uçurulmasını talep ediyor. sözlükten gidin diyor adam ya! gülelim mi . komik bile değil.