gezegenim4
profili

 • sevgili bulmanın anormal derecede zorlaşması

  üniversiteden sonra girilen sosyal ortamlara göre değişen algoritma. yani sanırım. ama "iş yerinden biri olmasın" prensibiniz varsa, yakın arkadaşlarınızın çevresinde de size uygun birisi yoksa, internetten tanışmaya mesafeliyseniz, sanırım istanbul trafiğinde birinin arabanıza çarpması ve o kişiye ilk görüşte aşık olup bi kahve içerken kendinizi bulmanız veya ne bileyim işte sokakta yürürken tam hayallerinizdeki gibi biri size tanışmayı teklif etmesi gibi garip ihtimaller dışında çok zor görünüyor. aşkı bulmak yani.

 • yarın ölecek olunsa ukde kalacak şey

  karşılıklı, güvene dayalı, bir ilişki içinde olamayış. hayat bu kadar komplike değil, sadece yanlış zaman.

 • vapurdan düşen kadına yardıma gidilmemesi

  halbuki kendini bıraksa su üstüne çıkacak. su sizi kaldırır arkadaşlar, sakin kalıp yüzünüzü yukarı verin sadece. derin nefes alıp verin, balon gibi üste çıkarsınız. çırpındıkça batarsınız. aklınızda bulunsun. 5 yaşından bu yana stilli olarak yüzüyorum, biri vapurdan düşse çıkarmak için suya atlar mıyım bilmiyorum zira beni batırıp o panikle boğadabilir, tanımadığım bir insan sonuçta. yolcuları neden denize atlamadılar diye yargılamanız çok saçma. burası türkiye, tepeden başınıza saksı düşüp ölebildiğiniz bir ülke. çok iddialı konuşmayın, ben olsam atlardım da döverdim de yapardım da vs...

 • sushi'nin türkiye'de tutmamasının sebebi

  seven insanın bile yiyesi gelmiyor artık fiyatlardan dolayı. evde bira yapanlar gibi evde sushi yapmaya başlayacağım artık. ekonomimiz sağ olsun, vatandaşın el becerilerini geliştirmeye yönelik bir şahlanmada.