Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 11 şubat 2024 fenerbahçe alanyaspor maçı

  #161457310
  görsel

  insanların çocuklarının ölümünü dileyecek kadar stres olmanıza gerek yok lan dediğim maçtır. en fazla olsa olsa şampiyonluk gidebilir, o da yabancı olduğunuz bir durum değil. ayıptır.

 • 2. şebnem korur fincancı

  yaptıgı hic bir iste hayır olmayan, nerede bir ser örgütü var elinde tuzlukla kosan kadın. adnan belgeselinden öğreniyoruz ki adnan'cilarin adil serdar sacan'a yıllarca yaptıgı iskence iftirası ve zulmu de bu kadının tutuklamalardan 5 sene sonra düzenlediği iskence raporu sayesinde olmuş.

  ozgurlukculugun bokunu cikarip feto demez, pkk demez, dhkpc demez, adnan oktar suc örgütü demez, hepsine masa olur, ama bilerek ama bilmeyerek. devlete karşı olsun da yeter, her grubu destekler.

  edit: kadını savunmak icin sayfalar dolusu hamaset yapacagınıza 5 sene sonra, evet yazıyla bes, neye bakarak iskence raporu vermis ona bir açıklama getirin hele de biz de aydınlanalım. kizinin da adnan'ın müritlerinden meltem daban'in kardeşiyle evli olmasi zaten tesadüftür tabi.

 • 3. adnan (140journos belgeseli)

  begenmeyenler olmus ama cok cesur iş. bu adnan denen adam içeriden çıkamayacaksa , boyle kamuoyunu ayık tutan belgeseller sayesinde olacak. helal olsun.

  sen burada , entry girerken 10 kere düsünüyorsun mahkeme ile basım belaya girer mi diye, adam mahkemede hala bir sürü adamı olan örgüte karsı belgesel çekmiş.
  begenin ve yayın .

  ayrıca ,belgeselde anne demişler ama kızlarını adnana veren bir insana anne demek büyük saçmalık.

 • 4. 11 şubat 2024 fenerbahçe'ye verilen penaltı

  bakın tamamen kimin şampiyon olduğu umrumda olmayan bir beşiktaşlı olarak söylüyorum rezalettir.

  tadic'e verilmeyen kırmızı ve bu penaltı direkt talimattır. burada fb ya da gs kollanıyor demiyorum direkt bu iki takımın mücadelesi ligin sonuna kadar gitsin isteniyor.

  utanmazlık ahlaksızlıktır bu. emek hırsızlığı resmen.

 • 5. babamın 800.000 tl dolandırılması

  geçen hıyarın teki buna benzer bir numaradan beni aradı. neymiş, internette uygunsuz sitelere girip çıktığım tespit edilmiş. akabinde hayatımı sikeceklermiş, ama bilmemkaç bin lira ödersem olay sessizce çözülecekmiş. hahahaha olaya bak sen

  kadına direkt şunu sordum, ya dedim, valla meraktan soruyorum, hakikaten yiyen var mı bunu? kadın bana "neyi yiyen beyefendi?" demesin mi? dedim siz anladınız neyden bahsettiğimi. ooo bizimki sinirlenmesin mi? vay efendim suç duyurusunda bulunacakmış, şöyle yapacakmış böyle yapacakmış

  dedim savcıya selamımı da söyle. hala bekliyorum, ne hikmetse hakkımda bir suç duyurusu falan yok ortada hala. yatacak yeriniz yok lan sizin, vallahi yok

 • 6. erdoğan burnunu silerken buga giren doktorlar

  en omurgalı olanın yürüyen merdiven olduğunu gördüğümüz görüntüler.

  hiç istifini bozmadan görevini yapmaya devam etmiş motoruna, dönen kayışına, rulmanına zeval gelmesin dediğim de doğunun ücra bir köşesine sürülmez umarım.

 • 7. ismail kartal

  bakın arkadaşlar bu yüzsüz ve vasıfsız herif, 20 maçtır 1 dakika bile oynatmadığı kent'i oyuna aldı.

  ne yapacağını bilmeyen, tüm tuşlara basan, bu kadar şaşkın bir adam olamaz.

 • 8. barcelona metrosunda hatunları tokatlayan genç

  sen iş güç sahibi bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak 1 haftalığına turistik geziye gitmek için vizesine başvursan evraklarına bile bakmadan red veriyorlar.

  ama dünyanın en dipteki ülkelerinden, kendi vatanından bile kovulmuş tipleri ülkelerine iltica ile almaktan hiç kaçınmıyorlar. bir kaç sene sonra da ceplerine ab pasaportu koyuyorlar.

  kendi eserleri bunlar, oturup ağlasınlar doya doya.

 • 9. celal şengör'ün kapitalizm kimseyi sömürmez demesi

  celal şengör'ün temel yanılsaması, her konuya hakim olduğunu sanmasından ileri geliyor. kapitalist sistem hakkında inşaat'ta bir yıl çalışmış ilkokul mezunu bir amelenin tespitleri, profesör doktor celal şengör'ün tespitlerinden daha muteberdir.

  hayatında hiç para kazanmak zorunda kalmamışsan kapitalizm hakkında konuşmamalısın. bu bir züppenin, işçi sınıfına hakaretidir.

  bir de utanmadan tüm servetini dedelerinin, bileğinin hakkıyla kazandığına inanıyor.

  kendisi burayı okuyorsa bazı hayat dersleri vereyim.

  1) kırmızı ışıkta duran adam zengin olamaz.
  2) çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz.

  edit: bir de benim türkiye'de çok fazla zengin tanıdığım oldu ve istisnasız hepsi ben, babam, benim dedem çok zekiyiz ondan zengin olduk, biz bu zenginliği hak ettik, diye düşünüyorlar. bu zenginlerin bazıları medyatik oluyorlar ve zeka seviyelerini cümle alem görüyor. benim gözlemim; gerçekten zeki olup da zengin olanların neredeyse tamamı gayrımüslimler.

 • 10. italyan çöpçüyle evlenen türk kızı

  inanılmaz sempatik, güler yüzlü ve keyifli bir adam. yol arkadaşını çok doğru seçmiş, bizim kızı tebrik edelim. ben bayıldım enişteye.
  yalnız bu sivaslılar hakikaten her yerdeler. *

 • 11. 31 yaşına gelip yuva kurmayı başaramamış insan

  bugün 31 yaş dediğimiz aşağı yukarı 1993-1994 yılında doğanlara denk geliyor, kuramamış olması da normal.

  bizim çocukluğumuzda, yani 1980-2000 arası doğan kuşağa öğretilen şu oldu. oku oğlum, oku kızım üniversiteye girip bir lisans diploması aldıktan sonra bir işe girersin ondan sonra hayatın çok rahat olur.

  80-90 arası doğanlar bu bakımdan şanslıydı. ben de 89 doğumluyum, üniversiteden mezun olup iş hayatına atılmam 2011 yılında oldu. 2003-2013 arası gelen sıcak para ile büyüme yılları. burada akp propogandası yaptığımı sanmasın kimse, durumu özetliyorum :) ben mezun olduktan sonra çalışmaya başlayarak arabamı aldım, 2 defa model değiştirebildim. bir tane evim de var şu anda. ailemin de desteği oldu elbette ama bu borçların altına rahatlıkla girip kalkabildim kendi kazandığım para ile, ailem cansuyu verdi bana sadece.

  90 sonrası, özellikle 95 sonrası doğanlar ise türkiye'nin sorunlu yıllarına denk geldi. 2013 sonrası ekonomik büyüme yavaşlamış, ekonomideki sorunlar kendini belli etmeye başlamıştı. döviz bolluğu yavaş yavaş azalıyor, dolar gözünü yukarı dikmeye başlıyor 2tl-3tl'leri görüyoruz artık. özel sektör daha temkinli, eskisi gibi büyüyemiyor artık. şöyle düşünün doların 2tl'den 3tl'ye çıkması %50 devalüasyon iken 20tl'den 30tl'ye çıkması da %50 devalüasyon. şirketler büyümelerini kısıyor, yatırım yapmamaya başlıyorlar.

  özel sektörde çalışan birinin para biriktirmeye başlayabilmesi zaten 30 yaşını bulur. şimdi bu kişi bakıyor, en kötü sıfır araba fiyatları 1 milyon tl olmuş ancak bir süre para biriktirip riskli bir krediye girerek alabilir. merkezi bir yerde 1+1 ev fiyatları 4-5 milyon tl'den başlıyor. alamaz mümkün değil. erkek ise askere gitmemesi için 4-5 maaş biriktirmesi lazım.

  bu nesle yine öğretilen, oku üniversite bitir mezun ol, para biriktir sonra ise evlen oldu. genlerinde bu var yani böyle yontulmuş. bu 31 yaşına girmiş kişi kadın-erkek farketmeksizin artık kendine ne ev ne araba alabildi, bırak para biriktiremiyor. nasıl evlensin de yuva kursun?

  sebebi budur. yoksa gidin içanadolu-karadeniz-güneydoğu bölgelerine çocuklar lise zamanı okulu bırakıp çalışmaya başlayıp 20'sinde evleniyor. erkek çalışıyor kadın da eve bakıp çocuk doğuruyor. biraz şanslı olan 15-20 senelik bir otomobil alıp haftasonu mangala gidiyor sosyalleşme adına. böyle hayatlar da var, bu da türkiye'nin bir gerçeği

 • 12. fenerbahçe

  her maçı 12 kişi oynamasına rağmen 2. sırada olan takım.

 • 13. bir insanın kötü birisi olduğunu anlamanın yolları

  insanların arkasından laf yayıp iftira ve çamur atıp dedikodu yapıyorsa.

 • 14. sevgili bulmanın anormal derecede zorlaşması

  üniversiteden sonra girilen sosyal ortamlara göre değişen algoritma. yani sanırım. ama "iş yerinden biri olmasın" prensibiniz varsa, yakın arkadaşlarınızın çevresinde de size uygun birisi yoksa, internetten tanışmaya mesafeliyseniz, sanırım istanbul trafiğinde birinin arabanıza çarpması ve o kişiye ilk görüşte aşık olup bi kahve içerken kendinizi bulmanız veya ne bileyim işte sokakta yürürken tam hayallerinizdeki gibi biri size tanışmayı teklif etmesi gibi garip ihtimaller dışında çok zor görünüyor. aşkı bulmak yani.

 • 15. 2050'de toplam nüfusumuz 210 milyon olacak

  bu işin tek sorumlusu olan biteni görmezden gelen türk millieti'dir.

  suudi arabistan'da suud olmayan çalışana, suud'a verilenin neredeyse yarısı kadar maaş veriliyor.

  30 yıl çalışsa da, yabancıya vatandaşlık verilmiyor. yabancı ev, dükkan sahibi olamıyor, en fazla kiracı olabiliyor.

  ancak kefil bir suud'un 'çalışanı' olarak işletme sahibi olabiliyor.

  suud olmayanın ancak liseyi bitirene kadar devlet destekli eğitim imkanı var, üniversite paralı.

  suud'lular müslüman değil mi?

  onlar ırkçı olmuyor da vatanlarının birileriyle paylaşılması istenilen türkler, ırkçılık suçlamasıyla susturuluyor.

  üstelik ingiliz 'in çizdiği sınırlarla değil, kurtuluş savaşı' yla kurulmuş bir ülkenin insanlarıyız.

  son olarak, anadolu feraseti bu konuda 3 maymunu oynamaya devam ettikçe söylenecek söz yok.

 • 16. hahahahahahahahahahahahahahahahahah

  kendi evinde hakem destegine ragmen kume dusmeye oynayan rakibini yenemeyenlerle dalga gecme bicimi

 • 17. üniversite kampüslerinin halka açılması

  hayatımda daha saçma çok az şey duydum. asayiş sorununu direkt atlayarak yazayım.

  1-tarikatlara tebliğcilere gün doğacak. öğrenciler psikolojik olarak sürekli baskı altında olacak. (tam da adı lazım olmayan partinin isteyeceği şey zaten, orası ayrı)
  2-teyzeler dayılar her gün banklarda çekirdek yiyip çöplerini yere atarak hem görüntü hem çevre kirliliği oluşturacaklar.
  3-ülkücü propagandası yapılacak, belki kadınlar sözlü tacize uğrayacak. tabii mülteciler de var.
  4-'aşko kuşkolar' siksoka video çekmek için her olayda soluğu kampüste alacak.
  5- +haberciler de boktan televizyonlarında ve web sitelerinde yayınlamak için tabii ki.
  6-millet afedersiniz tuvalet ihtiyacını bile kampüste halledecek.

  uzar gider.

  kısaca gecemi gündüzüme katarak kazandığım üniversitede ortamla hiç alakası olmayan tipler fink atarsa sikerim öyle işi. siktirin gidin yks'yi kazanın öyle fink atın. biz günde 8 saat okula gidip akşam da 4 saat kütüphanede boşuna mı çalışıyoruz? sanırım evet demek oluyor bu haber.

  vallahi gerildim. son olarak, üniversite sadece bölümden veya adından kaynaklı kazanılmaz. sosyal getirileri de hesaba katılır diyip köşeme çekileyim. allah'a emanet olun.

 • 18. en lezzetli balık

  (bkz: en lezzetli balık)

  (bkz: aramaya inanmak)

 • 19. gelecek partisi'nin kurum'a destek açıklaması

  chp kontenjanından milletvekili seçilen gelecek partisi genel başkan yardımcısı ve teşkilat başkanı olan selim temurci'nin açıklaması

  twitter'da birinin de dediği gibi; genel başkanını youtube'dan 5 kişinin izlediği partinin vekilinin ne dediğinin bi önemi yok da, şunlara verilen siyasi rüşvetle kk'nın adaylığı dayatılarak seçimin kaybettirildiğini düşündükçe canım fena sıkılıyor.

  davutoğlu ve kk ve altılı masa şakşakçıları, allahınızdan bulun rezil herifler

 • 20. türk erkeklerinin götsüz olması

  türk kızlarını kısa, götsüz, zayıf, kilolu, cirkin diye kalıplara sokup dünyanın en ücra köşesinde yaşayan insanlarla bile kıyaslayan türk erkeği, tek eleştiride ağlayarak günlüğüne yazıyor.

 • 21. survivor 2024 all-star

  hilmicem’in şu an uyuşturucu bağımlısı gibi gözüktüğü yarışmadır.

  garip garip gülüyor, mimiklerini kontrol edemiyor ve en önemlisi yağmur yağmış gibi terliyor. başka hiçbirisi gram terlememişken, hilmicem’in gölden çıkmış gibi olması çok enteresan.

 • 22. iyi insan olmanın hiçbir işe yaramaması

  “hiçbir yararı olmayacağını bile bile insan kalmanın çok önemli olduğunu düşünüyorsan onları yendin demektir.”

 • 23. kadınların kadınlarda kıskandığı şeyler

  kariyerini arşa çıkarmış, zeki ve güzel kadınlar.

  hani böyle 40'larının başında, kendileriyle mutlulukları yüzüne yansıyan..
  yerin altında da bi bu kadar var dediğimiz ablalar var ya, onlar.

  ama kafayı çizmemiş olacak, aksi can yakar.

 • 24. intikam alınmalı mıdır

  bazen değil.

  bazen ise evet.

  de sade' nin dediği gibi:

  “cezası verilmemiş bir suçtan daha cesaret verici az şey vardır”

 • 25. 9 şubat akıl almaz turist rehberliği yasa tasarısı

  skandal durum.

  kültür ve turizm bakanlığı malesef türkiye turizminin kalkınmasından ziyade ayaklar altına alınması için ne gerekiyorsa tüm gücüyle uğraşıyor. keza kokartlı turist rehberlerinin yabancı dil bilme şartını ortadan kaldıracak bir yasa tasarası abesle iştigaldir. yaklaşık 130 yıllık bir meslek ilkesinin ben yaptım oldu zihniyetiyle ayaklar altında çiğnenmesidir.

  zaten kevgire çevrilmiş ülke turizmi ve ülkemizin dış dünyadaki tanınırlığını biz zor bela tüm hünerlerimizle adam etmeye çalışırken en yapmaması gereken merci memleketi vasata. peşkeş çekiyor.

  ülkede 14.000 kişi her türlü kültürel ve teknik eğitimi aldıkları üniversitelerden mezun olup en az 1 yabancı dili kamu sınavlarında belgelendirip profesyonel olarak kullanabilecek zeka ve kalibreye sahip uzman bir biçimde turist rehberliğini adeta bir kültür elçisi olarak icra etmektelerdir ve öğrencilikten mesleğe kabule kadar geçen sürede ister istemez bir ekolün çemberinden geçerek pişmektedirler. ayrıca bu kişilerin ana dili türkçe'dir, türk vatandaşı olmak zorundalardır ve gerekli halde türk misafirlere de en iyi şekilde hizmet verirler.

  üç beş tane cemaat turu veya bakanın ve lobisindeki diğer acentacıların erik dalı oynanan yerli turları rehber tutmak zorunda kalmasın diye turist rehberliğinde yabancı dil şartını kaldırıp bununla beraber tur otobüsünde rehber bulundurma mecburiyetini ortadan kaldırarak çalışmak apaçık türkiye cumhuriyetine ve türkiye turizmine ihanettir.

  keza acenta lobisi ucuz iş gücüne yönelip profesyonel türk rehberler yerine altyapısı ve geçmişi belirsiz mülteci, göçmen veya benzeri azınlıkların alt tabakasından her nevi kültürel ve teknik birikimden uzak ve hatta burada yabancı olduğu için muhtemelen bilinçaltındaki türk düşmanlığı veya dezenformasyon ile dolup taşan zihniyetlere sahip tur sorumlularına emanet edilip ülke reputasyonumuz ayaklar altına alınacaktır.

  ahıskalılara, uygurlara, azerilere, suriyelilere, bulgar, sırp, yunan göçmenlerine ve sahil kasabasında türkle evlenen, i love turkish kebabtan öte teknik türkiye bilgisi olmayan avrupalı keko yabancı gelinlere gün doğdu. ülkemiz bir kez daha vasata peşkeş çekildi.

  ayrıca rehberlik mesleği sadece dil bilip bilmemek şeklinde basitleştirilecek bir prensip olmamalıdır. her dil bilen rehber vasıfları taşıyamaz. rehberlik dinamiklerini bu sektörden çıkardıkları zaman ülke turizmi olarak milyonlarca insan bedelini türk turizminin dibe çökmesi ile direkt ve pek çok dolaylı hususla ödeyecektir.

  ermeni sorunu nedir, kürt neselesi, pkk, adalar sorunu, yunan türk gerilmleri, akdeniz, soykırım iddiaları, türk aile yapısının tüm dinamikleri, atatürk ilke ve inklapları, komşu ülkelerle olan vaziyetimiz, islam dini dinamikleri ve bilumum doğru sanılan yanlışların tamamı bir rehberin tüm zırhlarıyla ülkesini savunacağı alanların küçük bir kısmıdır.

  bir yabancı dili bile öğrenememiş x acentacının yakını veya komik rakama çalıştıracağı mültecinin biri bunları ne kadar anlatabilir.

  otobüste bakanlık kokartı olan rehber bulunması çok şeyin önüne geçer.

  sevgili hükümet sizin anlayacağınız dilden yazayım , rehbersiz yabancı turlarda, pkk-fetö propagandası yapılır, dinimiz kötülenir, atatürk'e hakaret edilir, türklük ve ecdadımız kötülenir, sayın cumhurbaşkanımıza bile alimallah hakaret ler edilir, camilerimizle dalga geçilip, bacılarımızın başörtüsüyle alay ederler ve dış güçleri empoze etmeye çalışırlar. ancak bir otobüste kokartlı rehber varsa bunlara müsade etmez ve bu önyargıya sahip misafirlere gerçeği ve doğruyu anlatır. böyle anlaşılır oldu mu sevgili meclis üyeleri??

  beri yandan arkeoloji ve sanat tarihi mezun enflasyonu yüzünden bu kişilere doğrudan mesleğe hak verilmesi de tam bir cehalet örneğidir. arkeoloji mezunu olmak rehber olabilmeyi beraberinde getiremez. sanat tarihçi olmak rehberlik demek değildir. rehberliğin 100 de biridir ancak. bu kadar sığ bir bakış açısı ancak bize yakışırdı.

  netice olarak en önemli döviz kaynağımız ve tek tutunur dalımız olan turizmin bekası için turlarda rehber bulundurma zorunluluğunun daima sürdürülmesi ve yabancı dil bilme şartının asla kaldırılmaması gerekmektedir.

  türkiye'den turizmi çıkarın geriye kalan kimi mutlu eder??

 • 26. sacha boey

  real madrid maç başlığına giriyorum, galatasaray'lılar arda'yı gömüyor, bayern maçına giriyorum fenerliler boey'i, diğer taraf min jae'yi bokluyor, başka bir maçta angelino kendi kalesine gol atmış nihahaha yazılıyor. alan almış, satan satmış siz neyin kavgasını veriyorsunuz ben anlamıyorum cidden. ulan eskiden nihat, tuncay, arda turan, emre b. vs avrupa'da maça çıktıklarında gs'lısı, fb'lisi, bjk'lisi hepimiz gururlanır, takım ayırt etmeden desteklerdik, şimdi nasıl bu hale geldik aga biz? aşağılık kompleksinin vücut bulmuş haliyiz resmen.

  yemin ediyorum millet olarak üzerimize binlerce sayfa sosyoloji tezi yazılmalı, bilim dünyası tarafından sabah akşam araştırılmalıyız.

  ahaha gerçekten sinirlerim bozuldu lan, ülke koca bir tımarhaneye döndü mk.

 • 27. idamdan daha etkili ceza

  çalışmak özgürleştirir felsefesidir. çalıştıracaksın mahkumları. gerekirse sabahçılar kazacak, akşamcılar dolduracak. kimi mahkuma hapishaneler bir ödül. kışı geçirmek için ufak suçlar işleyip içeri giren insan gördüm aq. yazın çıkıp teknede, barda, ıvır zıvırda çalışmaya devam ediyordu.

 • 28. türkiye'de 5.2 milyon kişinin yalnız yaşaması

  demek ekonomi iyi olsa sayı 10 milyona çıkacak. çünkü çoğu genç mecburiyetten ailesiyle yaşıyor.

 • 29. karadenizli kadınlar

  çok erkeksi, sıfır dişilik.yardımsever gibi görünüp sizi manipüle ederler.oysa ki; merhamet ve vicdan duyguları yok.para hayattaki tek dertleri.çıkarı için yaşar.aşırı yapmacık,içten pazarlıklı,yüze gülen arkadan kuyu kazan,aşırı kıskanç ve tehlikeli hatta evlilik bitirici.kocanız varsa uzak tutun.

 • 30. lastik tamirinin 100 lira olması

  bir ay önce enistenin tekeri patlamis; sanayide 250 tl'ye yama yaptirdigini söyledi. lokasyon: izmir'in gelismemis bir ilcesi. bugünün sartlarinda...

  * o tekeri söküp
  * tekeri su dolu küvete yatirip deligi bulup
  * lastigi janttan söküp
  * pense ile civatayi lastikten cikarip
  * icini zimparalayip
  * yamayi/yapistirici macunu yerlestirip, sabitleyip
  * on dakika bekledikten sonra (alet isgal ediliyor) tekrar janta takip
  * tekere hava basip
  * tamir edilmis basincli tekeri tekrar küvete yatirip kontrol edip
  * tekeri tekrar arabaya monte edip
  * arabanin lastiklerine hava basarak hepsini esitleyip

  sadece ve sadece "100 türk lirasi" alan bir enayi esnaf bulduysaniz gidisindan öpün, kulak memesini oksayin - uzun yasamaz, degerini bilin. kafayi makineye vurup 100 lira isteyen berberlerin döneminde lastik tamirinin hakki "en az" 200 tl'dir ve o islem "en az 20 dk." alir, aksini iddia eden utanmadan yalan söylüyordur.

 • 31. entelektüel birikimi en düşük meslek grupları

  millet vekilliği

 • 32. çağdaş altay

  çoluğun çocuğun vardır elbet, onlar için yazayım. babanızın nasıl bir insan olduğunu öğrenmek için 11 şubat 2024 fenerbahçe - alanyaspor maçını izleyin.

 • 33. gezi parkı direnişinden akılda kalanlar

  kurduğumuz küçük revirde tedavi ettiğim çarşı grubu üyelerine dur, biraz dinlen dediğimde olmaz gitmem lazım direniş demeleri. gözlerine kapsül gelenler vardı. talcidli solüsyon yapıyorduk gazdan etkilenenlere. sadece halka değil polise de ilk yardım yapıyorduk. şimdiki günlerden çok uzaktı. çok güzel insanlar vardı sahada. selam olsun hepsine.

 • 34. iş hayatında öğrenilmiş en önemli şey

  patrona saygı duyun ama sevmeyin.
  müdürü ne sevin ne de saygı duyun.
  çaycıyı sevin ama saygı duymayın.
  ve hepsini para kazanmaya ihtiyacınız olmadığına inandırın.

 • 35. sevgiliyi kırmadan çirkin olduğunu söyleyebilmek

  sevgili sıfatıyla hayatında olan biri nasıl çirkin olabiliyor ?
  sen onu nasıl çirkin bulabiliyorsun,görebiliyorsun ?
  boşsunuz be olm ,sizin ben kafanızı sikeyim

 • 36. türkiye'de her 2 çalışan 1 emekliye bakmak zorunda

  hayvan gibi çalışıyorum, kazancın yarısını kendim alıyorsam, yarısını da devlet baba alıyor.
  ileride birileri bana bakmak zorunda kalmasın diye, kenara da birşeyler atmaya çalışıyorum.
  ölmez de bir gün emekli olursam, o zaman iki sidikli bebe çıkıp, biz çalışıp sana bakıyoruz derse, ağızlarına kürekle vururum.!

  lan arkadaş kafa çalışmıyor sizde, beden çalışsa ne olur.?
  takribi 15 yıllık çalışma hayatım var. geçen ay, bırak sgk vb. kesintilerini, sadece bin küsür lira damga vergisi kesimişler maaştan. kim ulen 1000 liraya bu damgayı basan.! üstelik bordro dijital yani fiziki bir damga da kalmadı artık.

  maaşın öyle veya böyle %30'u eline almadan kesiliyor, üzerine aldığın her şeyden de %20 kdv kesiliyor, üzerine birçok yaşam kaleminden ötv, öiv vb. bok püsür kesiliyor.
  yaklaşık %50 devlete çalışıyoruz diyebiliriz. hatta harcama düzenine göre %50'yi fazlasıyla geçebilirsiniz.
  zira bazı kalemlerde vergi %75'leri buluyor (alkol, sigara, akaryakıt, araç vb.) bunu da yine vergilendirilmiş kazancınızdan yapıyorsunuz tabi.

  hali vakti yerinde laz bir müteahhit arkadaşım var, geçen konuşurken yakınıyordu, şöyle vergi ödedim, böyle zor durum vb.
  lan hesapladım kabaca, 15 yılda kazancım çok daha az olmasına rağmen oransal olarak ben daha fazla vergi ödemişim. üstelik adam benden çok daha lüks yaşıyor. yaşasın sıkıntı yok da vergisini de bir zahmet yaşam standardına göre ödesin.

  ha bu kadar vergi ödeyip bedava mı hizmet alıyorum, hayır insanca her hizmet için yine ekstra ödemek zorunda kalıyorum.

  şimdi aynı tarihte doğmuş iki kişi düşünün. he bir de bunlar gerçeğe yakın örnekler.

  biri üniversiteden mezun olup 2005 yılında işe girmiş. sgk girişi 25 yaşında yapılmış. sonra ciddi uğraş verip, para ve zaman harcayıp kendini yıllarca geliştirmiş, maaşı iyi. en üstten prim yatırıyor, devlete çalışma süresi boyunca milyonlar ödemiş, evet yanlış duymadınız milyonlarca liracık vergi, sgk, vb ödemiş.
  daha da ödeyecek. 65 yaşında emekli olabilirse tam 40 yıl prim ödemiş olacak.! bugünün parası ile 20 küsür bin emekli maaşı alacak.

  diğeri ise doğru dürüst çalışmamış, lisede birkaç ay çırak olmuş, 19 yaşında bir şekilde sgk girişi olmuş. niteliksiz, diplomasız ve tembel olduğu için, o iş senin bu iş benim yaşamış, çalışmayı da sevmiyor zaten, devlete de bir hayrı dokunmamış, hatta aldığı kamu hizmetlerini toplasan devlete de baya da yük olmuş, neyse efendim bu kişi prim gününü bile zor doldurmuş, askerliği borçlanmış vb. sırf 1999 sgk kaydı var diye 44 yaşında, bu sene emekli oluyor ve oturduğu yerden 10 bin lira emekli maaşı almaya başlıyor.

  ikisi de 70 yaşında vefat etse, hesaplayın bakalım kim ne ödemiş kim ne kadar geri alabilmiş.

  ya da zahmet etmeyiniz yuvarlak olarak ilki yaklaşık 10 milyon civarı ödeyip geriye 1,5 milyon alır.
  ikincisi 1,5 milyon ödeyip 3 milyon alır.

  esas adil olmayan budur..! ama ikisinin de bir oyu var sonuçta siyaset böyle bir şey.

  türkiye'de sırtımızda taşıdığımız insanlar çalışıp hak eden, ülkeye bir şekilde değer katan gerçek emekçiler değil.

  vasıfsız verimsiz notmal şartlar altında asla emekli olamayacak bir dolu insan, siyaset güzellemesi ile emekli edildi. maaşları gerçek hak edenlerin seviyesine çıkarıldı.
  haliyle herkesin de alım gücü düşmüş oldu.

  tabi bir de binlerce siyasetçi, bürokrat vb. tayfası var. bu ülkede kaç tane makam aracı var bilen var mı.?
  egea ile görev yerine gidebilecek iken 3-4 bin motor audi, mercedes vb gibi araçlara biniyorlar. neden mi..? kendileri ödemiyor da ondan.
  varsın aracı olan vatandaş çifter çifter mtv ödesin.
  ha bunlar devede kulak olabilir daha neler var.
  misal ülkemizde kaç tane merkez valisi, emniyet müdürü, kaymakam vb var bilen var mı? bunlar siyasi o veya bu nedenle görevden alınıp yaş gelene kadar bankadan maaş alan insanlar. kendilerine kusur bulmuyorum elbet.
  kamu giderleri ve boşa harcanan paralar adeta kara delik gibi.

  hatayı her zaman yanlış yerde arıyor ve faturayı kişilere kesiyorsunuz. o yüzden böyle boktan yaşamaya devam ediyoruz.

 • 37. 11 şubat 2024 chp'nin lütfü savaş açıklaması

  anketlere göre %55 kk kazanıyordu en son. o anketlerden sanırım.

 • 38. biraz da van gogh'dan konuşalım mı diyen kız

  evet ajax'tan sonra gittiği yerlerde mevkisinde oynatmadılar, eğer teknik direktörler asıl mevkisinde oynatsaydı dünyanın sayılı dmc'lerinden birisi olurdu, derseniz konuyu bir daha açılmamak üzere kapatır.

 • 39. 11 şubat 2024 tadic'e verilmeyen kırmızı kart

  net kırmızıdır.

  cengiz'e verilmeyen ikinci sarıdan kırmızı da öyle.

  not: fb'ye verilen penaltının penaltı olmadığı kadar nettir ancak kimsenin umurunda değil. zengin çocuğu mutlu olsun da ne olursa olsun havasında bir lig.

 • 40. ibb zabıtalarının ak partili genci bıçaklaması

  6 sn video.

  ne olay anı nede bir delil.

  sadece afiş asarken makasın kestiği bir mont.

 • 41. fiona'nın shrek'i seçme sebebi

  sırf şaka olsun, 3-5 fav alayım diye güzelim animasyona ihanet edemem. bazı şeyler de masum kalmalı.

  onu sevdi, onu seçti.

 • 42. kadınların evin içinde kötü giyinmesi

  kadının yaşam enerjisini sömürüp evde pasaklı pasaklı dolaşırsanız, üç gün duş almazsanız, ev işlerini kadına kitleyip kendiniz koltukta eşinip eşinip yatarsanız kadın tabii kötü giyinir abi. mesela benim evde erkek yok, dolayısıyla enerjimi kimse tüketmiyor. bu sayede hep güzel geziyorum evde. kişisel bakıma ayıracak vakit ve enerji bırakmıyorsunuz ki kadınlarda amk.

  edit: erkekler siz bana hak vermeyince haklı olduğuma daha da emin oluyorum. siz bana bu gibi bir konuda hak verseniz acaba haksız mıyım diye durur düşünürüm abi boşa yeşillendirmeyin lol

 • 43. arda güler

  ulan pozisyon bal gibi penaltı ama kalkıp fenerbahçe ahlakından dolayı kendini yere attı diyenler var. sizin ahlakınızı da biliyoruz. buraya yüzlerce örnek yazardım da gerek yok.

  allâh size utanma duygusunu nasip etsin.

 • 44. izmir'de suriyelilerce darp edilen türk öğrenci

  (bkz: #161437947)
  bakalım çocuğun büyüdüğünde senin çocuğuna kamuda görev verecekler mi?
  bu ne memurluk, kamu görevi aşkıdır! kimse "aman sicilim bozulmasın " diye ses çıkarmıyor, adalet çalışanları "aman sicilim bozulmasın" diye görevlerini yapmıyor, "aman memuriyetim gitmesin" ...
  eeee ne olacak böyle? kamu görevi aşkına çocuğunu aileni mi dövdüreceksin, ezdireceksin sığınmacılara?

 • 45. osmanlı hanedanı sürgünü

  adamların kendi dedelerinin yasalarına göre romanov'lar gibi katledilmeleri gerekirdi. yaşadıklarına şükretmeleri gerekirken aralarından çıkan birkaç zibidi 100 yıl sonra ortalığı karıştırma peşindeler.

 • 46. fatih tekke

  altın yarak ödülü verilmeli. böyle güzel sikici görmedim.

 • 47. 11 şubat 2024 saraçoğluna giren kedi

  aslandır o aslan !!

 • 48. istanbul'un en boktan ilçesi

  cuma akşamı haftasonu için geldim. bakırköy'de arkadaşın evi. burası dahil hepsi bence. her yer insan her yer trafik bu ne olm böyle?
  nişantaşı tarafına gittik. arabayı park edecek yer bulamayıp eve geri döndük amk.
  bi de önündeki arabayla takip mesafesi bırakamıyosun. anında başka bir araba önüne kırıp araya giriyo. delirtir insanı bu şehir

 • 49. 11 şubat 2024 galatasaray'ın twitter paylaşımı

  göte göt diyen bir açıklama olmuş. son yılların en iyisi.

 • 50. borsacı lafları

  çok var ama en sinir olduğum: "malınıza sahip çıkın." şirket ortakları bile yeri gelince satıyor, sen tepetaklak giden neye sahip çıkıyorsun?