yengecin intikami4
profili

 • tokocrypto digital exchange

  az bir parayla (1 bnb) bende katıldım bakalım sonucu ne olacak.

  endonezya ile ne alakası var amk millet yeni çıkan bir token'a para yatırıp 15 dakikada parasını 3'e (minimum) katlayıp kaçmayı planlıyor. bunlar da gelmiş endonezya bilmem ne bıdıbıdısı yapıyor. sikeyim endonezya'yı, sen paradan haber ver.

 • ripple

  kripto kumarbazlarının bu işlerden bir haber insanları da işin içine çekmek için çırpındıkları bir kripto para daha. amına koyayım madem al sattan zengin oldun niye ekşi sözlüklerde, forumlarda, twitterda ref linkleri ile spam yapacak kadar düşüyorsunuz.

  bu işlerden anlamayan kişilere bir tavsiye; bu işlere girişecekseniz böyle bir gecelik hop yukarı kalkan hop aşağı inen pump dump işlerine girişmeyin. hele hele bu kadar para kaldırdık deyip ref linki spamlayanlara hiç kulak asmayın. ağzınız sulanmasın.

  kripto para işine girecekseniz uzun vadeli oynayın. düşükten alın aylarca, yıllarca bekleyin. ve günü geldiğinde 2 3 4 10 katına satın.

  uzun vadeli bitcoin tutan kişiler bu şekilde hep kazandı. altcoinlerde ise durum biraz daha karmaşık. komplike.

  mesela şuan 0,35$ olan ripple 4 sene önce 3.6$ idi. bir günde 0,25$ dan 0,6$'ya çıktı ve şimdi tekrar 0,35$ sularında geziyor. yani 1$ olacak diye 0,6$'dan alan adam büyük zararda. yarın 1$ olursa bu sefer 0,6$'dan alan adam büyük kara geçecek. peki ripple 1$ olacak mı?

  olacaksa ne zaman olacak? işte kumar burada başlıyor zaten. kumar oynayacaksanız gidip herhangi bir maça bütün paranızı basın. bir farkı yok. orada da kazanma şansınız üçte bir ne de olsa.

 • bedelli askerlik

  birileri gelip "yasada 3 kasım son gün diyor, uzaması için yasa değişmesi gerekli boşa çırpınmayın" vs. demişti. şimdi mesajı yazanı bilmem nesini bulmakla uğraşmayacağım.

  ama şunu yazmak istiyorum, ne oldu lan yaprağım 4 kasım'da bile adamlar bankaları mankaları açık tutup başvuru yapmalarını sağlıyor milletin. bildiğin uzatıldı işte başvuru süresi.

  demek ki birileri talimat verince yasa masa dinlemiyor iş. emir demiri keser.

  askerlikte mantık aramayın dediniz, bizde ona riayet ediyoruz işte. 21 gün de böyle pattt bir emir gelip kalksa ne iyi olur değil mi?

  mesela sizin başka bir versiyonunuz vardı. bedelli anayasaya aykırı diye bedeli bekleyenlere sövüyordu. 5 tane bedelli çıktı üstüne amk hala ağlıyorlar. lan bir salın işte göt olmaya doymadınız.

  1 milyona yakın insanız, başvuru tarihinin kasım sonuna kadar uzamasını da isteriz, 21 günün kalkmasını da isteriz, her şeyi isteriz lan size mi soracağız. devlet kulak verir de 1 milyon insanın gönlünü almak isterse 21 günü kaldırır, başvuru süresini de uzatır. son güne, son saniyesine kadar direteceğiz talebimizi. buraya gelip gelip boşuna diss atmayın.

  tanım: 4 kasım pazar günü bankaların ve şubelerin açık kalarak insanların başvurmasını sağlayacak olan yasadır.

 • terk ederken söylenebilecek en ağır cümle

  "senden cocuklarima baba olmaz. maneviyatin cok dusuk." burada maneviyattan kasti dini konular. isin asli evet cok dindar biri olmasamda allah'a inancim var. ilginc tabi 5 sene birliktelikten sonra bunu bahane etmesi. halbuki "iflas ettin, evine hacizler geliyor, gezmeye belediye otobusu ile gidiyoruz, altima araba cekemiyorsun ben sefil bir hayat yasamak istemiyorum." dese belki daha samimice olurdu. gecen yillarin ardindan samimi sebepler duymayi hak etmistim :) yillarca pesimi birakmayan kizin ben iflas edince boyle bir bahane one surmesi agirima gitmisti. paraymis meger hersey.