Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 9 ekim 2020 hatay'da orman yangını çıkması

  ailem ölümden döndü, komşularımızın evleri yandı. gece tekrar yükselirse alevler diye korkumdan bu gece ne bana ne aileme uyku yok.

  haberlerde izlediğiniz, görünce sövüp kanal değiştirdiğiniz, her yaz çıkan orman yangınları gibi de değil. yanan bölgelerin tamamı orman da değil zaten. doğa katliamı olmasından farklı bir yangın bu.

  bilin istedim.

 • 2. hiç çukur izlememiş yazarların gözünden çukur

  varoş dizisi.
  silahı, mafyayi, serseriligi doğal bir şeymiş gibi gosteren gençleri bu tarz hayatlara ozendiren, dizilerin basında gelir.
  her şeyi sansurleyen ve el atan rtük bu konuda asla sesini çıkarmaz.
  çünkü bu ülkede, silah normal iken diğer sansürlenen şeyler ayıp ve günahtır.

 • 3. ateşin çocukları inisiyatifi

  orospu çocukları

 • 4. 9 ekim 2020 ümit milli takımın sahadan çekilmesi

  galatasaray resmi twitter hesabından atılan ikinci yarı başladı tweeti ile maç sonucu tweeti arasında 27 dakika fark olması olayı doğrular nitelikte

 • 5. mezun olduğu liseyi özlemeyen insan

  el kaldırıyorum, benim.

  siz gerçekten sabah 9 akşam 16.30 içerde olduğunuz ve dışarı çıkamadığınız bir yeri özlüyor musunuz? her derse girmek mecburi, sıkılsanız yapabileceğiniz hiçbir şey yok. cidden böyle bir ortamı özleyen var mı?

  arkadaş diyorsanız evet o zamanlar birlikte takıldığımız ve halen bilfiil sürekli görüştüğüm sayılı lise arkadaşlarım var. çok da sevdiğim insanlar. onları da liseden bağımsız arkadaş olarak değerlendiriyorum ve elde liseye dair sıfır var.

  he o zamanlardan neyi özlüyorsun diyen olursa, eskiden böyle okula gitmeyince anneye mesaj atan sistem yoktu. çok samimi bir arkadaşımla bazen okula girmezdik sabah, bazen de girip derslere bakıp geri çıkardık, gider kafemizde 1-2 saat kahvaltı yapıp gazeteleri okur ordan da playstation oynamaya giderdik. bitince de okul saati bitmemişse son dersler boş derdik annemize eve dönerdik. gördüğünüz gibi bunun da liseyle alakası yok.

  özlediğim tek eğitim ortamı üniversitedir benim. ister dinle, ister dinleme, her şeyinden en nihayetinde sen sorumlu oluyorsun. en azından dışarı çıkmak istediğinde kapıdaki görevli hayır çıkamazsın demiyor.

  özgürlük her şey olmasa bile bir çok şeydir kesinlikle. o yüzden liseye dair özlemim sıfır.

 • 6. vergimle maaş alıyorsun sözünün suç sayılması

  çalışan bazında en çok verginin memurdan kesildiğini bilmeyen andavallar bu sözü çok kullanır.
  bazı kuyumcularin bir yılda verdiği vergiyi, tabandan maaş alan bir memur bir ayda ödüyor.

 • 7. 9 ekim 2020 la lakers miami heat maçı

  ‘lebron çok şansız’
  evet aynen kardeşim çok şanssız, karşı takımın en iyi 2 oyuncusu sakatlanmış ama yine lbj şanssız. niye? 1 maç kaybetmek yerine 2 maç kaybederek şampiyon olacak diye.

 • 8. 10 ekim 2020 azerbaycan ermenistan ateşkes kararı

  rusya istemiş ve iki devlet de ikiletmemiştir.
  azerbaycan'ın masada kaybetmeye başladığının ilk işaretleri gelmeye başlamıştır.kaynak
  m.akif okur'un yorumu

 • 9. eminevim dolandırıcılık sistemi

  farklı bir firmada sektörün eski çalışanı olup nefret ederek bırakıp gitmiş biri olarak az buçuk anlatayım.öncelikle sektörde şu an için teslimat olmaması gibi bir durum yok.ama güvence de yok.yani firma kaçıp giderse hakkınızı arayacağınız bir durum yok.eğer bir firma bile bunu yaparsa sektör komple çöker.ama ben kaçıp gidebilecek firma düşünmüyorum.çünkü akıl almaz paralar dönüyor.eminevim,fuzulev birevim gibi büyük firmaların her şubesi aylık en az 10 milyonluk satış yapıyor.kuraya gelince örneğin 40 kişilik gruptasınız.kuraya giriyorsunuz ama kurada bir sürü fake müşteri var.bunu ispat etmeniz imkansız biz çalışanların bile haberi olmuyor.ben çalışırken hiç ismini cismini bilmediğim kişilere bölgemden kura çıkıyordu.yönetime bir kaç kere söyledim bize bile yalan bilgi veriyorlardı.diğer firmalarda çalışan arkadaşlarımda aynı olaya her ay şahit oluyorlar ve bize söylemişlerdi.şimdi işin diğer boyutu da müşteriyi algı oyunlarıyla bankalardan çok daha mantıklı daha ucuza ev araba sahibi yaptığının söylenmesi.hesaplamalar yapılırken bak ben bu rakama seni ev sahibi yapıyorum banka şu kadar faiz alıyor deniyor ama hesaplamalara müşterinin ev çıkana kadar vereceği kira parası ev değer endeksi artışı gibi diğer çıktılar işin içine katılmadan algı oyunuyla söyleniyor.kura da ilk çıkarsan mantıklı bir sistem ama işin içine fake müşteriler de girerek teslimatı alman uzuyor ve senin paranı firma kullanıyor.müşterilere söylenmeyen diğer bir detay da teslimat zamanı yaşayacağı sıkıntılar.sözleşmeler de firma uygunluk vermezse teslimat gerçekleşmez diye bir madde var.belli bir yaşın üstünde ev veya arabalara teslimata uygunluk verilmiyor.buna rağmen ilk kayıt sırasında belli bir yaşa yetecek meblağlara kayıt açıyor firmalar.teslimat zamanı sonra bin dereden su getiriyor.daha fazla söyleyeceklerim hukuken hakkımda sıkıntı yaratacağından burada bitiriyorum.son olarak vereceğiniz paralar ne tür cemaatlere gidiyor bu sektörün arkasında kimler var söylemek isterdim ama hakkımda yasal sıkıntılar yaratacağı için sizlere tavsiyem bu sektörden hiç bir firmaya girmeyin kimseyi girdirtmeyin.paralarınız o sapkın cemaatlerin kara parasıyla aklanmasın.

 • 10. kulağa en çekici gelen tıp terimi

  elbette tüm haşmetiyle vajinismus

  ben bunu yıllarca antik yunan “am tanrıçası” sandım, o derece.

 • 11. sma tip 1 hastası sofia'ya yardım kampanyası

  tedavisi olmayan bir hastalık için para toplama uğraşı. "başardık" denilenler de ölümü en fazla birkaç yıl geciktirmeyi başaranlar.

  bu tip kampanyalara bağış yapmak parayı boşa harcamaktır; gerçek bu.

 • 12. yeterrrrrrrrrrr

  samimi bir isyan cümlesi.

  arkadaşlar size ufak bir şey diyeyim mi? babam şuanda yurt dışında çalışıyor ülkede iş bulamadığı ve ödemesi gereken borçları olduğu için. çalıştığı yer de avrupa'nın gerçekten en az gelişmiş ülkelerinden biri, ekonomileri filan oldukça zayıf. ama burda kazandığının 3-4 katı kazanıyor.
  neyse bu ön bilgilendirmeydi asıl mevzuya geçelim.
  çalıştıkları şantiyede kendi gibi yurt dışında çalışmaya mecbur kalmış adamların yüzde doksanı akp sempatizanı ve ekonominin kötü durumda olduğunu kabul etmiyorlar. babam için de ekonomi çok iyi sen iftira atıyorsun, ülke çok iyi durumda diyorlar. ekonominin boka battığını kabul eden 3-5 kişi de akp'nin ne suçu var abi dış güçler yapıyor diyor. hesabı siz yapın. adam kendi ülkesinde çalışamayacak, çalışabilse de geçinemeyecek hale gelmiş ki avrupa'nın siktiriboktan bir ülkesinde bile daha fazla kazanabileceği için oraya çalışmaya gitmiş, hala almanya'ya bok atma peşinde. 2-3 kişi değil bak temiz yüzde doksan.

 • 13. pkk

  ağaçlar da mı size foşiklik yaptı kahpenin sıçtıkları!

 • 14. gidilen ilk konser

  2005 yılında lütfi kırdar'da yapılan bir kargo konseriydi yanlış hatırlamıyorsam. bar konserlerine yaş sebebiyle gidemediğim için buna saldırmıştım. lütfi kırdar'ın o arka taraflarını bilen bilir, o zifiri karanlıkta da köpekler kovalamıştı çocuk bedenimi...

 • 15. 10 ekim 2015 ankara barış mitinginde patlama

  o gün kaç arkadaşımı kaybettim.. kendim 40 saniye ile kurtuldum.. sadece 40 saniye.. birazdan kendini patlatacak olan iki tane psikopatın ortasından geçip kuzenine sarılıyorsun.. hemen ertesi sene beşiktaş şampiyon olmuştu, her torpil patlattıklarında yere kapaklanacak gibi oluyordum, kaçtım kutlamalardan ara sokağa.. hala çok yüksek seslere gelemiyorum.

  ve işin kötü tarafı gerçekten de devletin katil yüzünü gördüm.. her daim okurduk, dinlerdik.. faili meçhule gidenleri, patlamalarda ölenleri, suikasta kurban gidenleri.. ama insan başına gelince daha iyi anlıyormuş.. hastaneye koşturmuştum o gün. arkadaşımın ablası vefat etmişti, arkadaşım da hastanedeydi. hastane bahçesinde, üzeri et dolu insanlar gördüm. yanlarında parçalanarak vefat eden insanların etleri saçlarına yapışmış insanlar..

  ankara'nın göbeğinde.. ben yarın aç kalıp sahibi akp'li bir fırından ekmek çalsam ertesi gün anında bulunurum.. ama ankara'nın göbeğinde bomba patlatanlar bi türlü hesap vermiyor.

  ben o gün anladım ki, türkiye cumhuriyeti devleti çok güçlü bir devlet.. kendi başkentinde bomba patlatılmasına izin verip, bununla hiç bir alakası olmadığını milyonlara inandırabilecek kadar güçlü bir devlet.

  işte o zamandan beri de yurt dışına çıkmaya çalışıyorum.. bu ülkede yaşamak istemiyorum artık..

 • 16. diyanetin 2021 bütçesinin 12.9 milyar olması

  bu sene inşallah bi peygamber çıkarırız bu parayla amaçlanan şey en az bir peygamber olmalı çünkü

 • 17. klimanın araca fazla yaktırdığı inanışı

  şunun hesabını yapacak kadar düşen varsa, ya o arabayı satsın ya da açsın klimayı... birazcık da konforunuzu düşününüz.

  yüksek hızlarda cam açıkken sürtünme yarattığı bilinen bir gerçektir ama mevzu bu değil ki. götünüze kadar terliyorsunuz... ee eve gidip duş almanız lazım o zaman su masrafını da ekleyelim mi?

  her şeyi bir kenara bırakın, 2 kere kırmızı ışığa denk gelmekten kurtulursanız klimanın yaktığına denk gelir merak etmeyin. tasarrufu konforunuzdan ödün vermeden yapmaya çalışınız yoksa hayatınız zehir olur!

 • 18. futbol tarihindeki en iyi gs fb bjk karması

  robinson zapata
  sabri sarıoğlu
  ibrahim üzülmez
  bakı mercimek
  jailson
  maldonado
  barış özbek
  tabata
  güiza
  mehmet battal
  ailton

  net kümeye oynar

 • 19. mide yanmasına öneriler

  edit 2: tamam lan tamam. başlık olması gereken yere taşındı ama ayrıca, bir hemşirenin böyle bir sorunu burada belirtmesi olayını halen anlamadım ya, neyse. *

  (bkz: mide yanmasına öneriler)

  bak burada daha öne açılmışı var. insan bir bakar, bununla alakalı bir başlık var mı diye. bugün kaçıncı defa açıldı sayamadım bu tarz forum tadında başlıklar ve açanlar da genelde hiç şaşırtmıyor, çok az entrysi olan yazarlar. yani yeni çaylaklıktan çıkanlar.

  yıllarca bekliyoruz diye isyan ediyorsunuz, yazar yapılınca da işte sonuç böyle oluyor.

  edit: bu başlığı açanın bir hemşire olması ayrı bir komik. * hastanede hiç mi soracağın kimse yok allasen.

 • 20. imamın maaşını cemaat ödesin

  kesinlikle olması gereken.

  din görevlisi adı altında para karşılığı görev yapan herkes din tüccarıdır. islamda bunun yeri yoktur. mescidlerde ücretli din görevlilerine gerek yoktur.

  imam isteyen, ben imamsız yapamam diyen herkes imamını tutar, ücretini kendisi verir. toplumda diğer dinlerden olan, ateist olan, camiye gitmeyen, yani kısacası bu imamlarla işi olmayan milyonlarca insan var. bunların vergileriyle bu din tüccarlarının maaşlarının ödenmesi büyük bir haksızlıktır.

  kaldı ki burada bir ikiyüzlülük de söz konusudur. devlet sünnilik dini için görevlendirdiği imamlara ücret ödüyor ama papazlara, hahamlara veya başka din görevlilerine, başka mezhepten olan dini yapılara maddi bir imkan sağlamıyor. onun için yok bu gerekli bir şey falan filan ayaklarına girmeyin hiç. gerekliyse ya bunu herkes için yapacaksın ya da hiç yapmayacaksın. doğru olan hiç yapmaman tabii ki. bugün imamlık mesleği ortadan kaldırılsa bu söylediklerim yapılsa ayaklanırsın ama senin hakkından yararlanamayan milyonlarca kişi için sesini çıkarmazsın değil mi sözde müslüman kardeş !

 • 21. ekşi itiraf

  uzun yıllar haberleşmediğim lise arkadaşlarımın whatsapp grubuna dahil oldum. türkiye'nin en iyi devlet okullarından birinden mezun olup en iyi üniversitelerde okumuş adamlar, yurt dışı masterli bile var. hepsi okumuş, gezmiş görmüş insanlar.

  ve fakat, muhabbetleri feci avam! belden aşağı espriler, twitter fenomenleri, rakı-meze muhabbeti, arada mal varlıkları ile çaktırmadan hava atmalar, daha kaliteli bir muhabbet yok. bir arkadaşımın sınıf grubunda ülkeyi kurtarıyorlar, öyle olsun da demiyorum ama bir gram kültür sanat muhabbeti yapınca, bir kitabın adını anınca bile buz gibi bir hava esiyor, muhabbet kesintiye uğruyor. kendimi hiç ait hissedemiyorum gruba.

  anladım ki uzun yıllar bu arkadaş grubundan uzak kalmakla iyi etmişim, kendi yolumu bulmuşum. ekşi'den tanıdığım birkaç arkadaşımın dahi kültürü bu okul grubunun sözde elitlerine bin basar.

 • 22. daha önce nişan atmış birisiyle evlenmek

  bu kafayla sen hiç kimseyle evlenmemelisin. aslında kendine sorman gereken çok basit ama beyninin içi bok dolu olduğu için düşünemiyorsun sanırım.

  edit: başlık başa.

 • 23. soğuyan erkek geri döner mi

  (bkz: duble döner)

  muhabbet, seks ve anlaşmak güzel mevzular genjler. soğukluk da bir yere kadar... aldatma, kişiliği yok sayma bok püsür saçma sapan şeyler yoksa dönün efendi efendi. beş yüz yıl yaşamayacaksınız şu amına koyduğumun hayatında. tavırlara bak, herkes bi arşidük olmuş soktuğumun memleketinde ya. yok dönerim ama aldatırım, yok ölümü bile göremez mezarımda ağlatırım. bu ara biraz fazla uzun bakışmalı fox dizisi izlemiş olabilir misiniz acaba çok sevgili dostlar?

  yüzeysel mi? hayır yüzeysel değilim. siz olayları fazla dramatize ediyorsunuz. no drama aga. yeter. drama baydı. kanımıza işledi. içimize girdi. ha, genetik sebeplerden dolayı folklorik öğelerle bezeli oryantalist bi sürünme süründürme ilişkisi aş eriyorsanız onda size yardımcı olamam.

  bu dediğim kadınlar için de geçerli. karşınızdakinin yüz kızartıcı bi suçu ya da sizi çaresiz bırakan bi kişilik sorunu yoksa efendi efendi konuşun halledin meselenizi. dönmek gurur olmamalı. çünkü tarkan'ın da dediği gibi gurur sandığın aslında ümitsizliğindi belki de natalie...

  yalnız çok esaslı bağladım konuyu lan, resmen kendime hayret ettim. alkışlar bana*

 • 24. zor okunan kitaplar

  ulan bi siktirin gidin. başlıkta aratıp “daha önce yazılmış mı” diye bile okumayan herifler gelmiş buraya 850. kez,

  ulysses, tutunamayanlar, silmarillion vs. yazmış. sizin kitap okuduğunuzdan bile şüpheliyim.

 • 25. sözlükçülerin kitaplığında en çok bulunan yazar

  başlığı açan yazarın kitaplığında hiç kitap olmadığına yemin edebilirim. okumasına gerek yok, bir iki kitabın kapağını dahi kaldırsaydı böyle bir imla hatası yapmazdı.

  edit: başlık düzeltilmiş.

 • 26. 10 ekim 2020 kara para aklama ifşası

  üst edit; özelden site bets10 altyapılı gayet güvenilir, 50 tl ile ne para aklamasi ihihihihi diye gelen mesajlar üzerine

  üst edit 2; ilgili yazar uçuruldu

  dünya sizin sandığınız kadar toz pembe değil, bahis siteleri lisans alarak çalışır. güvenilir bir sitede sitenin en altında lisans ibaresi barındıran(örnek) kraliyet simgeli bir ibare görürsünüz. o simgeye tıkladığınızda size ilgili lisanslayan firmanın domaini lisansladığına dair kendi uzantısında olan bağlantı açılır. bana arkadaşın attığı sitenin ne bir lisans ibaresi ne de güvenilir bir altyapısı var az çok bahis oynamış birisi bile anlayabilir bunu.

  üst edit 2; özelden gelen mesajların çoğuna dönemedim çok aşırı şekilde mesaj geldi hepinize teşekkürler

  sözlükte gezinirken bir yazarın yazarın çoğu başlığa yazdığı şu entryleri gördüm

  entry 1

  entry 2

  silerse diye ekran görüntülerini de yüklüyorum

  1

  2

  yazara mesaj attım ve telegram adresini bana attı

  bunların üzerine telegramdan iletişime geçtim konuşmaların ss görüntülerini paylaşıyorum

  1

  2

  3

  4

  5

  papara hesabıma gelen miktar

  evet açıklama;

  affiliate denen komisyon sizin linkiniz üzerinden üye olan kişinin kaybettiği paranın ve yatırdığı paranın yüzde 30 gibi bir oranda size gelmesi olayıdır yani burada bu arkadaşın her hangi bir kazancı yok bu tamamen bir para aklama yöntemi

  attığı site tamamen dolandırıcılık üzerine açılmış bir site olarak görünüyor. hayatında bir kere yabancı bir siteden bahis oynamış insan bile bunun dolandırıcı olduğunu anlayabilir.

  burada uygulanan tekniği söylüyorum

  birilerinin banka hesapları veya papara hesapları çalınarak bu para direkt olarak parayı aklayanlara aktarılmak yerine a kişisine aktarılıp bu vaatler ile hedefe aktarılıyor. burada hukuki açıdan zarar gören a kişisi oluyor ve parayı siz gönderdiğiniz için bütün hukuki yükü her hangi bir mahkemede sizin üzerinize yıkıyorlar.

  bu bir ihbardır, bu kişiden bu şekilde para alanlar entry altına ne kadar gönderdiğini ve hangi kişiden geldiğini ss olarak atarsa iddialar daha da kesinleşmiş olur.

  king44 isimli çaylağın isteği üzerine edit;

  kısaca bilgi vereyim arkadaşlar; bu yazar arkadaşın dediği gibi vakti zamanında legal sitelerde bile bazı reklamlar yaparak bazı sitelere yönlendirme yaparak milyonlar kazanmış buggs bunny operasyonu ile gözaltına alınan legal sitede fenomen bile gördü bu gözler o yüzden normal karşıladığım durumdur.

 • 27. fitness hocalarının sürekli kadınlarla ilgilenmesi

  belki ekmek çıkar umuduyla ilgilenirler. akşam pompa yapabilecek bir kadın dururken kim takar sizin gibi yağ tulumunu.

 • 28. masterchef türkiye

  adana'da çekilen yeni bölümün 2 gün önce youtube'da yayınlanan fragmanında konuklar anons edilirken önce belediye başkanı zeydan karalar ardından adana valisi anons edilimişti. ben de acunun kanalında chp'li başkan en önden nasıl gösterildi diye hem şaşırıp hem sevinmiştim.

  az evvel televizyonda dönen fragmanda anons sırası değiştirilerek zeydan başkan validen sonra gösterilmiş. eğlence programında protokol kuralları uyguladık demeyin şimdi :)

 • 29. beren saat'i hunharca öpen adam

  turist ömer uzay yolunda filminde tuz niyetine mürettebatı yalayan yaratık gibi emmiş beren'i. mundar oldu beren.

 • 30. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  şöyle beraber oturup sohbet edebilecek, birlikte sigara tüttürecek, maç sohbeti yapacak bir arkadaşımız olmadı.
  etrafımdaki herkes elit, sosyete, kendini beğenmiş piç kuruları. hiçbirini sevmiyorum.
  insanın gerçek arkadaşı, can dostu olacak bu dünyada.
  bizim yok. olanlara da özeniyorum.
  can dostu olanlar kıymetini bilsin.

 • 31. 10 ekim 2020 ankara kalecik tren kazası

  yüzlerce mühendis yüzlerce teknik personel yüzlerce amirin olduğu bir kurumun karışmış olduğu milyarlarca liralık kaza. yine bir tatil günü yine tcdd kazası. yapmıyorsanız özelleştirin kardeşim. devletin kesesinden ekmek elden su gölden lojmaniniza kadar devletten sömürüyorsunuz ama iki treni idame ettiremiyorsunuz. yazıklar olsun size.

  lan zaten çankırı'ya giden tren sayısı belli. sinyalizasyonu geç lan bari whatsapp grubu kurun birbirinizden haberiniz olsun.

 • 32. ikinci el otomobil piyasası

  sorun ne biliyor musunuz?

  anlatayim .

  şimdi istanbul'a dolu yağacak haberi ile kac gündür otomobil sahiplerinin araçlarının üstüne yastık, yorgan sardığını görüyorsunuzdur.
  bugün ,bir haberde denk geldim ki galericiler de ellerindeki araçların üstüne baloncuklu naylon seriyormus. hani şu sıkıp , pat pat sesiyle orgazm olduğumuz poşet..
  bu poşetin metresi sanırım , 20 tl iken
  herkes yüklendiği için, talep çok olduğu için 100 tl'ye kadar yükseldiğini ,karaborsa olduğunu söylüyor mikrofon uzatilan galerici...
  yani bu firsatciligin kitabini yazan abimiz , posetcinin fırsatçı olduğunu söyledi.

  şimdi abi ,
  deprem oldu istanbul'da biz o sıra çadır bulamadik. 10 tl lik çadır 200 tl oldu.
  covid salgını başladı , 1 tl'lik maske 30 tl oldu.
  eba canlı ders yüzünden laptop,webcam fiyatlarini , toptancilar 2 katina çıkardı.
  kolonyacilar fiyati 3 katina cikarmakta tereddüt bile etmedi.

  insanımız fırsatçı...
  bunun adi arz/talep fiyati belirler değildir arkadaşlar.
  bunun adi fırsatçılıktır.
  insanin en hayvani yönüdür bu yöntem.
  kim neye, nasil inanir bilmem ama burda en müslüman adama sormak isterim.
  bunlarda bir sinav değil midir ulan ?

  dünyayı kasip kavuran bir virüsle mücadele ederken ;
  aklında beliren düşünce maske,kolonya fiyatını arttirmaksa , sen bu sinavi veremedin dostum.
  inan bize gene insafli davranıyor. emin ol.
  zerre tahammül edilecek cinsten değilsiniz.
  tum bunlar bittikten sonra , bi 10 yıl sonra , dönüp kendine , dünyanın o en zor döneminde ne yaptin , ne kattin insanlığa diye cevap verebilecek misin acaba ?

  otomobilde de durum bu.
  sorun biziz.
  yemin ederim otomobil ilanlarini utanarak okuyorum. bu kadar yalana hiç bir dönem rastlamadık. ilanlar bastan sona kamyon yüküyle yalan...

  bu piyasa düzelse ne duzelmese ne..
  yarin bir felaket yaşasak, o felakete konu olacak materyalde de ayni şeyleri yasayacagiz.

 • 33. marcao'nun milli futbolcuya tokat atması

  tokat atıldığı iddia edilen futbolcu tarafından yalanlanmıştır. link

  eveet bir iftiranın daha sonuna geldik. bakalım utanması olanlar hiçbir dayanak noktası olmayan bu habere balıklama atladığı için özür dileyecek mi

 • 34. emine erdoğan'ın muhteşem satranç hamlesi

  ya siktir edin satrancı...

  emine hanım'ın arkasındaki, "kocamdır hem sever hem döver, ayaklarını yıkarım evimin direğinin" diyecekmiş gibi duran, sadece suratının bir kısmı görünen kara çarşaflı teyze var ya...

  "aile ve sosyal politikalar bakanı"...

  aile (!) sosyal (!) politika (!) bakanı (!)

  hani tanımıyorsanız...

 • 35. marcos do nascimento teixeira

  tokat yediği iddia edilen futbolcu olayı yalanlıyor, gerizekalılar sağlam kaynaklara göre tokat attı diyor. aptallığın da bir sınır olmalı.

 • 36. 9 ekim 2020 volvo rezaleti

  olay volvo, mercedes, bmw, citroen falan olayı değil. şunu artık anlamak lazım ki türkiye'de franchise mantığı ile işletilen neredeyse her yer ayakta adam gondiklemek için eli şeyinde bekliyor.
  bmw ve volvo araçlarım var. her ikisini de asla yetkili servise götürmüyorum. tanıdığım bildiğim özel servisler var, onlara götürüyorum. yetkili servisin onda biri ücrete bakım yapıyorlar, parça ücretleri de öyle.
  ilk aldığımda volvo yetkili servisine gitmek gibi bir hata ettim. önce bu arabanın aküsü orijinal değil, arabadaki bütün elektronik aksamı bozar diyerek beni korkuttular ve ortalama bir akünün 150 lira olduğu zamanda bana 450 liraya akü sattılar. sözde orijinal volvo marka akü imiş. neyse elektronik aksama bir şey olmasın korkusu ile kabul ettim. standart bakımın özel servislerde 700 lira olduğu zamanda benden 4500 lira istediler. siktir çekip özel servise gittim. o günden beri de özel serviste mutlu mesut hizmet alıyorum.
  arkadaşımın araba mercedes. yetkili servis standart bakıma 3500 tl istiyor. özel servis 650 tl. hesabı yapın artık.
  olay dediğim gibi markada değil, insanlarımız ahlaksız. problem bu. yoksa bu sözlükte sıfır alınan mercedes s500 ün direksiyon kutusu bozuk diye yüz bin tl istenilmesi rezaletini de gördü bu gözler.
  her araç insan yapımıdır, hepsi bozulabilir. ister bmw ister mercedes ister volvo. mühim olan insanlar bozulmasın ama bu ülkede epey zor bir temenni.

 • 37. lebron james

  hayatında jordan'ı televizyondan izlemeyen adamların boş beleş eleştirdiği basketbolcu.

  neymiş, son topu takımın yıldızı kullanırmış, jordan öyle yaparmış.

  1993 nba finalleri 6. maçı, bakın son topu kim kullanmış.

  1997 nba finalleri 6. maçı, bakın jordan ne yapıyor.

  bu iki hücum sampiyonluk getirdi. takımın kağıt üzerinde en iyi şutörü boşken ve sana 3'lü sıkıştırma varken, pas vereceksin. danny green'in 3 metre çevresinde kimse yoktu, atacak onu artık.

  bugün lakers son 3 dakikada 9 sayı buldu ve 7'sini lebron james attı. hala clutch değil falan diye ezbere yazanlar var, onlara cevap bu da.

 • 38. mustafa akıncı

  bugüne kadar kıbrıs'taki ingiliz üsleriyle ilgili herhangi bir eleştirisini görmediğim "seçilmiş" kktc cumhurbaşkanı. adadaki ingiliz askerinden rahatsız olmayan akıncı buna mukabil her ağzını açtığında türk askerinin adayı terk etmesi gerektiğini dile getirir.

 • 39. barış atay'ın ayar verdiği tweet

  ayar olmayan tweettir.

  "ateşin çocukları" eylemi üstlenmesine rağmen "ayh kim yaptı yaağ ortaya çıksın lütfenn:(" tavrına devam etmektedir.

 • 40. 35 yaş üstü olduğunu tek cümleyle anlatmak

  bakkaldan, gazete kağıdıyla yapılan külahın içine çay bardağıyla doldurulan çekirdekten satın almışlığım vardır.

 • 41. pizza hut'ta büyük boy pizzanın 99.99 lira olması

  oha lan. bu fiyatlardan gerçekten kim pizza alıyor? kim mi alıyor hemen söyleyeyim uzaktan akrabam var mercedes e serisi amg kullanıyor baba parası yiyor işte o alabiliyor ama kendisi para kazanan birinin eli gitmez aga bi pizza için bi günlük maaşını vermeye.

 • 42. counter-strike map'i olabilecek mekanlar

  her ne kadar bir de_dust2 olmasa da, haydarpaşa garı kesinlikle bu listenin içinde olması gerekendir.

 • 43. çaylaklardan mesaj bekleyen yazarlar veritabanı

  çaylaklar kovalasın hepinizi

 • 44. cumartesi sabahı erken kalkmak için bir neden

  6da kalkmayı seven bir çocuğunuz olması.

 • 45. 10 ekim 2020 süleyman soylu tweetleri

  (bkz: cemaat devlete sızmış bunlar kargaları güldürür)

  yetmedi mi aynı filmi seyrettirdiğiniz?

 • 46. işiyle evi arası 2 km olan insan

  kimi 20 dk da yürür kimi 5 dk da arabayla gider kimi 10 dakikada bisikletle ,bazıları motorla 7 dk da.aslolan gerçek bir işinizin olması.

 • 47. 10 yaş küçük kızın ailesiyle tanışmaya gitmek

  eüzü besmele notu: herifçioğlu kaçmış, başlık da başıma kalmış... ss de almadım. özet olarak veli toplantısında karı düşürdüğünü iddia eden bir öğretmenin "ailesine nasıl etsem de bu kızı helal yollardan götürsem" histeri krizine saplanmasıydı...

  6 ay yatıp "maaş yetmiyor ya ühühü" diye ağlayan öğretmenler gitti, yerine "veli toplantısında karı düşürdüm ilik gibi ne yapayım" diyen daha da ahlaksızları geldi.

  amk çocuğumu kendim yetiştireceğim!

 • 48. prag denince akla gelenler

  röportajlı pornolar

 • 49. iş hayatının ilk kuralı

  seninle işleri bittiği an kapının önündesin, o yüzden sen daha iyisini bulduğun an bi saniyeni bile boşa harcama.

 • 50. joe biden

  türkiye umrunda bile olmayan başkan adayı.

  abd'de başkan adaylarının yarışında türkiye en önemli ilk 300 konu arasına bile girmiyor.

  bunun haricinde, cumhuriyetçi bir başkanın (hele de trump gibi hiç bir şey yapmayan birinden gaza gelip) türkiye'nin lehine olacağını düşünenler zırcahil.
  kongrede türkiye'yi savunan kalmamış durumda. son 5-10 yıldır yenen herzelerin acısı elbet çıkacak, değil joe biden veya başka biri, reha muhtar başkan seçilse yine bu süreci tersine çeviremez. burada boşuna tatava yapmayın anlamadan etmeden.