deadgodinme297
profili

 • 10 temmuz 2023 kk'nın erken seçim açıklaması

  14. yenilgi is loading…

  koalanın okaliptüs ağacına sarıldığı gibi yapıştın chp koltuğuna. in lan ordan amk hala konuşuyorsun.

 • trabzon'daki araplara arsa pazarlayan reklam afişi

  oraya fenerbahçe bayrağı dik, yakarlar, üzerinde tepinirler. tabelaya kürtçe reklam as, silahla tararlar, olayları polis bile bastıramaz. asker gelir.

  ama karadeniz komple parsel parsel satılıyor… kimsenin gıkı çıkmıyor amk

 • erdoğan'ın 5.4 milyon lira borcu olması

  resmi gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan erdoğan’ın mal bildiriminde görünen borcudur.

  sahip olduğu taşınmazlar; 2 bin metrekare arsa - üsküdar-kısıklı’da iki tane konutun yarı hissesi (toplam 15 milyon tl)

  ayrıca banka hesaplarında yaklaşık 2.1 milyon lira ve mustafa erdoğan’a 5.5 milyon lira borcu da bulunmaktaymış…

  kaynak

  listede offshore hesaplarındaki milyar dolarlar, ihalelerde hüpletilenler, bıbıcım bıbıcım deyip sıfırlanamayan ayakkabı kutuları, onbinlerce dolarlık hermes çanta koleksiyonların yok...

  göğsüne vurup "buuu fakiiiiir" diyerek attığı naralara sırf siz inanın diye, 10 ciltlik ansiklopedilere ancak sığabilecek mal varlığı listesinin sadece tek bir sayfası paylaşılmış.

  ama bu açıklanan listeye inanacak bi %52 keriz kesin vardır ülkemizde. hatta inanıyorum ki; erdoğan’ın borcunu ödemek isteyen reis aşığı bir sürü keriz oğlu keriz bile vardır…

  haydi kerizler! pamuk eller cebe. kapatın reisinizin borcunu. ayıptır.

 • 31 mayıs 2023 dolar kuru

  mehmet şimşek gelecekmiş de, neymiş efendim gelip ekonomiyi düzeltecekmiş de, mişmiş de mışmış da…

  değil mehmet şimşek… kraliçe elizabeth dirilip gelse, ekonomi bitti.

  reisiniz saraylarda yaşarken, ejder meyveli smoothie’ler içerken, vergilerinizle keyif yaparken, karısı 50 bin dolarlık hermes çanta takarken, şatafat içinde yüzerken… siz de “vatan için patates-soğan yeriz” diyen kerizler! gecekonduda yaşayıp saraydaki herife oy veren keriz oğlu kerizler!

  siz neyin nasıl düzeleceğini sanıyorsunuz amk?

  -77 milyar dolar rezerv + kkm ödemeleri + eyt giderleri + açık kredi muslukları + olmayan gelir…

  içinde bulunduğumuz durum bu, kim ne yapabilir?

  seçimlerden önce pembe tablo yaratıp sırf göz boyamak için 2 ayda 30 milyar dolar yaktı lan bu herifler!

  30 milyar dolar!!

  tarihte 2 kişi var ikonik bir şekilde dolar yakan: biri escobar; kızını ısıtmak için şöminede yaktı. diğeri erdoğan; götünü kurtarmak için yaktı.

  bazılarınız sanıyor ki dolar bulunsa düzelecek… elimde bir sihirli değnek olsa, dokundursam, şak diye 100 milyar dolar yaratıversem, koysak merkez bankasına… o paranın erimesi 6 ay bile sürmez!

  türkiye’nin ekonomisi delik deşik olmuş bir plastik şişeden başka bir şey değil. her tarafından ayrı ayrı su kaçırıyor. delik bir şişeyi nasıl doldurabilirsiniz amk?

  erdoğan’ın yapacağı en fazla, ben hacca gidiyorum diye milleti kandırıp, mehmet şimşek isminin uluslararası piyasalardaki güvenini birazcık olsun kullanmaya çalışıp arap yarım adasında dolar dilenmek… iflası erteleyebildiği kadar ertelemek. eh bu da gerçekçi olmadığına göre, bankalarda tek cent dolar bırakmayın!

  dolar rekorlar kırarken, bir yandan da bu sermaye kontrolü daha da genişleyecek. döviz mevduatlarına el konuldu mesajını aldığınızda üzülürsünüz.

 • 31 mayıs 2023 malatya'daki ekmek kuyruğu

  malatya belediyesinin tanzim ekmek satışı önünde oluşan kuyruktur.

  erdoğan’a %72 oy veren malatyalılar, sabah ucuz ekmek kuyruklarında, öğlen de ucuz et kuyruklarında kurbanlık koyun gibi bekliyorlar… akşam da sokağa çıkıp, koyduk mu diye bağırarak halay çekiyorlar!

  bu ışıltılı hayatı malatyalılar kendileri istediler. üfff cennet vallihi.

  ama kuyrukta boş boş dikilmeleri beni çok üzdü… neden dombrayı açıp çılgınlar gibi dans etmiyorsunuz amk ya?

  kaynak

 • erdoğan'a oy verenler hollanda'yı terk etsin

  hollandalı özgürlük partisi başkanı geert wilders’in, hem hollanda’da yaşayıp batının nimetlerinden faydanlanan hem de islamofaşist erdoğan’a oy verip çağ dışı politikaları destekleyenler için başlattığı kampanyadır.

  --- spoiler ---
  erdoğan'a oy veren tüm türklerin artık çantalarını toplayıp türkiye'ye taşınmasını temenni ediyorum. güle güle
  --- spoiler ---

  hay sen çok yaşa geert!

  sen o yavşakları bize paket yap gönder birader. “yok kurulu düzenimiz var yeğenim”, “yok burası daha kötü yeğenim” demelerine de bakma amk.

  onların hepsi erdoğan’ın yönettiği ülkede yaşamaya layık! onlara bu iyiliği yap! dinlerini özgürce yaşayamazlar senin orada… lgbt falan malum biliyorsun (!)

  hemen gönder! dindir tüm gurbetçilerimizin vatan hasretini!

  kaynak

 • 6 haziran 2023 dev sigara zammı

  oooooohhhh yapsanıza şunu düz 50 lira amk.

 • 25 mayıs 2023 türkiye'nin borç para araması

  adım adım iflasa doğru giden türkiye’nin hem dış borçlarını yönetmek, hem de borç ödemelerini gerçekleştirmek için dolar cinsinden borç para aradığının haberidir.

  tüm dünyanın iflasa gittiğini söylediği, bildiği ve bazı yabancı ekonomistlerin iflasla alakalı makalelerini çoktan hazırladığı, sadece yayımlamayı beklediği bir ülkede… içinde yaşayan insanların %50’sinden fazlası şahlandığımızı sanıyor amk!

  banka mevduatlarındaki 250 milyar dolara karşılık merkez bankasında swap’ler hariç -60.3 milyar dolar net rezervin olduğu bir ortamda, borçlarınızı çeviremezsiniz. cds’in de 700’ü aştığı bir noktada tefeci faiziyle bile borç bulamazsınız. bir sabah uyandığınızda doları x2 yada x3 gördüğünüzde şaşırmayın sakın. bankalara gidip dolar istediğinizde vermemeleri, sonra gel demeleri, yok yan yattı-çamura battı gibi boktan bahanelerle oyalamaları hep bu yüzden.

  hani her badirede camilerden sela okutuyorsunuz ya… türk halkının da selasını okutabilirsiniz artık. venezuella, kolombiya ve arjantin ile kader ortağı olduk. hem ithalata dayalı ekonomide korkunç yüksek kur, hem çok enflasyon, hem de ödemeler dengesinin tamamen bozulması ile temerrüde koşuyoruz… birilerinin o çok eleştirdiği 90’lı yıllara geri dönüyoruz.

  ayrıca halkın sefalete terk edilecek olmasının yanında, bir de yabancı yatırımcılar tarafından yağmalama yaşayacağız.

  türkiye ekonomisi su alan ve herkesin batacağını bildiği bir gemi. yabancı yatırımcılar (misal araplar) sizce bu geminin batacağını bile bile bugünden bu gemiden hisse alır mı? hayır. aldıkları hisse ister savunma sanayiniz olsun ister bir yerli banka olsun her geçen gün dolar bazında daha da ucuzlayacak. bu iflas etmenizin en basit sonucudur çünkü… yabancı yatırımcı bugünden gemiden pay almak yerine geminin batmasını bekler. batınca da kargosundaki varil varil şekerler, yağlar, ballar, hurmalar denize saçılır. işte o zaman geriye kalan enkazı yağma etmeye gelirler. çünkü geminin en ucuz olduğu an tam olarak bu andır! sonuç olarak; yabancı bir yatırımcıdan ufacık bir dolar bulma ihtimaliniz varsa bile, bundan sonra yabancı yatırımcı da para sokmak için geminin en ucuz olduğu anı bekleyecektir.

  kaynak

 • a haber'in kk yunan adalarını geri alacak haberi

  a haber yunanistan seçimlerini takip eden muhabirine bağlanıyor ve herifçioğlu farkında olmadan akp’nin kuyusunu kazıyor…

  --- spoiler ---
  yunan basını kılıçdaroğlu'nu tehlikeli görüyor. kılıçdaroğlu'nun 'adaları geri alacağız' söylemi yunanistan'ı çok korkuttu
  --- spoiler ---

  bir kaç saniye sonra “gerçekleri söylediğini farkına varıp” ayılıyor ve erdoğan’ı övmeye çalışıyor ama… nafile!

  o tatlı diliyle, erdoğan’ın adaları yunanistan’a sattığını ve kk’nın onları geri alacağını çoktan söyledi bile.

  kk’ya bu kadar pragmatist bir şekilde oy verin dediği için kendisine teşekkür ederiz. cnm bnm

  kaynak

 • 23 mayıs 2023 iş bankası dolar vermeme rezaleti

  hayır bankalar batmayacak. yaşadığınız sıkıntının sebebi ülkede dolar olmaması sadece. çünkü sizin bankadaki o hesabınızda gördüğünüz sayılar, tamamen sanal. karşılığı yok.

  siz banka uygulamalarınızdan döviz aldığınızda, orada bir yerlerde bu fiziki olarak spawn olmuyor. o gördüğünüz dolar miktarı sayılardan ibaret bir görüntü, karşılığı yok çünkü ülkede öyle bir dolar yok.

  evet! merkez bankası zorunlu karşılıkları kuru sabit tutabilmek için çoktan yaktı, çarçur etti…

  bankalarda 230 küsur milyar dolar mevduat var güya. hani şu 5000 dolarını gidip çekmeye çalıştığınız... size bir tüyo vereyim o para aslında merkez bankasının bankalara olan borcu amk! ee merkez bankasının net rezervi negatif olduğuna göre... değil mi? ha bire yazıyoruz bunu rezervler ekside diye… yani demek ki neymiş? aslında o para yokmuş! olmayan parayı çekemezsiniz, fiziki olarak elinize alamazsınız.

  ayrıca millet sanıyor ki; 90’lardaki gibi bankaların hortumlanması ve batması olabilecek en kötü şeydir.

  olabilecek en kötü şey bankaların batması değildir. bankalar kapitalist sistemde birer şirkettir ve sistemin doğası gereği kötü yönetilenler de batar. başkası onu ucuza satın alır ve sistem devam eder.

  geldiğimiz noktada ise görecek olduğumuz bin beteri var: bankalar bütünüyle dolarlarını merkez bankasına swaplarla transfer ederek devleti dolar borçlusu hâline getirdiler.

  yani evet bankalar artık batmaz ama... bu sefer devlet arjantin ve venezuela’daki gibi temerrüde düşerek batacaktır. devletin batması bankaların batmasından çok daha korkunç bir senaryodur.

  temerrüte düşmüş bir ülke, iflas etmiş demektir. ama devlet, iflas etmiş bir esnaf lokantası gibi kepenkleri kapatıp hadi bana eyvallah deyip çekip gidemez… çünkü dünya haritasında ismi, sınırları, içinde yaşayan milyonlarca insanı, yasaları, tarihi olan koskoca bir organizasyondur. ya yabancı yatırımcılardan borçlarının yapılandırılmasını talep eder ya da türk lirası basıp dolar alarak borçlarını kapatacaktır. zaten iflas etmiş ülkelerin para biriminin çok sert devalüe olma sebebi de tam olarak budur.

  sonuçta gerçekleşecek olan tüm dünyanın acıyarak baktığı sefalet çeken bir millet olmaktır, aynı weimar almanya’sı gibi…

 • 22 mayıs 2023 hulusi akar açıklamaları

  belinde silahla rehin alınmış ve esir düşmüş ilk genelkurmay başkanı olarak tarihe adını utanç verici şekilde altın harflerle yazdıran, silah arkadaşlarının kendisine hakkını helal etmeyerek öldüğü hulusi akar’ın açıklamalarıdır.

  --- spoiler ---
  hudutlar, cumhuriyet tarihimizin en güçlü araç gereçleriyle en etkili şekilde korunmakta
  --- spoiler ---

  siyasal islama biat etmiş parkalı da böyle oluyor demek ki… ülkede elini kolunu sallayarak gezinen 10 milyon kaçağı bile inkar edebiliyor

  kaynak

 • bankalardan kendi dövizimizi çekemiyoruz

  istanbul tüccarlar kulübü başkanı ilker önel‘in, tüccarlar ardına yaptığı isyandır.

  kaynak

  vatandaşın hesabındaki dolar kadar, bankalarda fiziki olarak kasada dolar olmayınca… haliyle millet kendi hesabındaki dövizi bile çekemeyecek noktaya geldi.

  pamuk prensese sormuşlar: bir öpücükle nasıl uyandın? demiş ki: uyanmasam daha çok öpeceklerdi.

  o yüzden artık uyansanız iyi olur!

  ülkede dolar kalmadı. merkez bankasının rezervi bomboş. dolar artık karaborsa. merkez bankası vatandaşın dolar mevduatlarının zorunlu karşılığını birilerine ucuza peşkeş çekip dibini sıyıralı çok oluyor.

  aylardır kuru olmadığı bir seviyede tutmak için sığ piyasada milyarlarca dolar yaktılar. yaklaşık 1 yıldır sığ piyasada aniden yaşanan düşüşler gördüğünüzde bilmeliydiniz ki; birisi doların serbest piyasa değerinin çok altında satış pozisyonu açıyor ve gecenin köründe bütün alım yönlü pozisyonları bu satış ile besleyebilecek kadar büyük pozisyon açıyordu. türk piyasasında yabancı aktör kalmadığı için ve yerleşiklerin çok azı forex vs piyasada işlem yaptığı için gecenin göründe 150-200 milyon dolar satsanız yüzde 4-5 düşürüyorsunuz.bu satışları yapan da merkez bankası ve onun aracılığı ile kamu bankalarından başkası değildi. merkez bankası bankalardan zorunlu karşılıklarla ve swaplarla topladığı halka ait doları gece yarısı gün içindeki serbest piyasa fiyatının 60-80 kuruş altında satarak doları düşürüyordu. rezerv tam olarak böyle eridi işte.

  ama artık bitti!

  ülkeye sıcak para yada yatırımcı sokmak da hayal artık çünkü yabancıları bu kadar riskli, negatif rezervli, yüksek cds'li, hukuksuz ve gri listedeki bir "narco ülkesine" dolar getirmeye ikna edemezsiniz.

  ımf’nin bizi kurtarması da artık imkansızdır. çünkü imf borçları semboliktir, 3 milyar dolarla ülke ekonomisi kurtulmaz ama imf'ye giden ülkeler piyasaya bir mesaj verir. der ki; "ben kamuda israf yapmayacağım, para politikasında sıkılaşmaya geçeceğim, ihracat destekleyici politikalar, ithalat ikamesi politikalar uygulayıp cari açıkta dengeyi sağlayıp ulusal paraya eski değerini kazandıracağım" sözü verir ve piyasa yapıcıları bunu olumlu bulursa 5 yıl gibi bir sürede ekonomi toparlanır...

  akp bunu kabul eder mi? etmez! çünkü bu halının altını süpürülmüş her türlü pisliğin de ortaya çıkması anlamına gelecektir.

  1958'de de adnan menderes hükümeti moratoryum ilan ederek türkiye'nin iflasını duyurmuştu. halk sefalet içine düşünce menderes iktidarı kaybetmemek için giderek otoriterleşti... türkiye yönetilebilir olmaktan çıktığı için 2 yıl sonra da askeri darbe geldi. bu sefer tsk tamamen sarayın emrinde olduğuna göre herhalde sonumuz sri lanka gibi olacak.

  ben vatan haini miyim ki kılıçdaroğluna oy vereyim diyen cahillere sormak lazım;

  batının altına yatanlar hain değil mi.. hatta batıyı geçtim doğunun da altına yattınız, bu hainlik değil mi? londraya bağlı uluslararası tahkim garantili soygun projelerine imza atmak hainlik değil mi? üç kuruş turizm parası için maskelere "enjoy ı am vaccinated" yazmak bu millete hainlik değil mi? kaşıkçı cinayetinde tükürdüğünüzü yalayıp suudi doları için iade etmek de hainlik değil sanırım? katar doları için doğu akdeniz'deki milli menfaatlerden vazgeçmek? peki, 3 - 5 milyar avro ab'den para alacağız diye ülkeye 10 milyon mülteci alıp, bu da yetmezmiş gibi bir de ab ile mülteci iade anlaşması imzalamak nedir?

  dolayısıyla kimse kimseye hikaye anlatmasın.

  bu saatten sonra herkes ayağını denk alsın! bu kur çiller zamanındaki gibi bir gecede 4 kat artacak daha... ağzınız açık kalacak, ekrana bakacaksınız şaşkın ördek gibi. dünya basını bizi manşet yapacak.

 • faizleri indirmeye devam edeceğiz

  ben ekonomisktim diyerek ortalarda dolaşan erdoğan’ın, türk milletine daha da kötü günler yaşatacağının habercisi olan açıklamasıdır.

  cnn muhabirine verdiği röportajda “beni izleyin, faizleri indirip enflasyonu bitireceğim” diyen erdoğan… iktisat biliminin içinden geçmeye ve halkı inim inim inletmeye devam edeceğini söylemiş.

  ama cnn muhabiri dememiş ki;

  “mevduat faizi: % 42
  bireysel kredi faizi: % 52
  ama politika faizi : % 8,50
  bu nasıl bir faiz indirmektir amk”

  kaynak

 • 19 mayıs 2023 esad'ın vatana dönün çağrısı

  ülkesindeki savaş çoktan bitmiş, herkesin sahillerde ve partilerde nargile tüttürdüğü suriye’de, beşar esad’ın türkiye’deki vatandaşlarına yaptığı çağrıdır.

  --- spoiler ---
  vatandaşlarımızın anavatanlarına dönmelerini istiyoruz
  --- spoiler ---

  biz senden daha çok istiyoruz amk… ama akp sınırları kapatır bunları yine bırakmaz. gel buraya tut kolundan götür bunları

  kaynak

 • muharrem ince'nin tarafsız kalma kararı alması

  muharrem ince’nin egosunun türkiye’den daha büyük olduğunun kanıtı olan karardır.

 • 14 mayıs gecesi sokağa çıkmıyoruz kampanyası

  kaybedeceğini anlayan ve 15 temmuz gibi ortalığı yangın yerine çevirmek isteyenlere karşı başlatılmış kampanyadır. ayağı takunyalı çember sakallıların hiçbir şeyden habersiz askerliğini yapan çocukların boğazını nasıl kestiğini unutmayın.

  sokağa çıkmayın! sokağa çıkmak isteyeni de çıkartmayın.

  sevinmek için sokağa dökülmeye ihtiyacınız yok.

 • 11 mayıs 2023 s. soylu'nun muhaliflere tehdidi

  hem kel hem fodul olan içişleri bakanının akp’ye oy vermeyen en az 50 milyon insanı tehdit etmesidir.

  --- spoiler ---
  tayyip erdoğan gitsin diye tepiniyorlar. erdoğan 14 mayıs'tan sonra gelecek, biz de sizin üzerinizde tepineceğiz
  --- spoiler ---

  bu adam içişleri bakanı. 85 milyonun can ve mal güvenliğinden “direkt” sorumlu. sadece bunun için görevlendirilmiş koskoca bir bakanlık… ama milyonlarca insanın üzerinde tepineceğini söyleyerek tehdit ediyor!

  bu itfaiyenin evinize gelip, kundaklayıp, yangın çıkarmasından farksız amk. düpedüz vatan hainliği.

  seçimlerden sonra “bağımsız yargı” senin üzerinde tepinmez mi sanıyorsun süleyman?

  kaynak

 • ekonomide işler iyi aldık başımızı gidiyoruz

  ekonominin “e”sinden anlamayan aklı 3-5 karış havada hazine ve maliye bakanı nureddin nebati’nin açıklamasıdır.

  --- spoiler ---
  ekonomide işler iyi, aldık başımızı gidiyoruz. her yer recep tayyip erdoğan diye bağırıyor
  --- spoiler ---

  evet nureddin. 5 gün kaldı. aldınız “başını” gidiyorsunuz…

  kaynak

 • afad'ın suriyelileri oy için tr'ye getirmesi

  akp suriyelilere özel danışma hattı kurmuş. peynir-ekmek gibi dağıttıkları yasadışı vatandaşlıkları alıp suriye’de bulunanları, “oy kullanma karşılığında” afad ücretsiz ülkeye getirmeye başlamış.

  üstelik çeşitli maddi destekler de vereceklerini söylüyorlar…

  depremde insanları enkaz altında ölüme terk eden, hasbelkader çıkartılan yaralı vatandaşları da güvenli yerlere bile yerleştirmekten bile aciz afad’a bakın amk. meğer ne meziyetleri varmış

  kaynak

 • o chp bu zamana kadar fındığa niye zam yapmamış

  yaşlılıktan kafası bir gidip bir gelen ve kimin iktidarda olduğunu da komple unutan erdoğan’ın halka sorduğu sorudur.

  --- spoiler ---
  şimdi giresun'a gelmiş fındığa 4 dolar zam verecekmiş. ula bu kadar zaman neredeydiniz? niye bu güne kadar vermediniz
  --- spoiler ---

  rahmetli dedem de aynı böyleydi. sofradan kalkar, yemek yediğini unutup 5 dk sonra “bana yemek vermediniz aç bıraktınız” diye bağırırdı… bir süre sonra çişini tutamamaya başladı, çok geçmeden de öldü

  kaynak