onlyicanjudgeu3
profili

 • istanbul'un en boktan ilçesi

  cuma akşamı haftasonu için geldim. bakırköy'de arkadaşın evi. burası dahil hepsi bence. her yer insan her yer trafik bu ne olm böyle?
  nişantaşı tarafına gittik. arabayı park edecek yer bulamayıp eve geri döndük amk.
  bi de önündeki arabayla takip mesafesi bırakamıyosun. anında başka bir araba önüne kırıp araya giriyo. delirtir insanı bu şehir

 • poğaçaya alternatif sabah kahvaltısı

  bi kaç tane kuru incir, kuru üzüm. yanında çiğ badem, fındık. üstüne filtre kahve

 • 746 bin aile babasının evden uzaklaştırılması

  6284 sayılı kanun istismar ediliyor.

  boşanma davası açma arifesinde konut tahsisi için kullanılıyor. erkeğe karşı koz olarak kullanılıyor.

  gerçekten mağdur olan veya şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınların ise işine yaramıyor. çünkü
  mahkeme uzaklaştırma veya hakaret etmeme gibi tedbir kararları verdi diyelim.
  tedbire aykırı davranışın 3 gün tazyik hapis cezası var. kadına büyük bir kötülük yapmayı düşünen cani için bu caydırıcı değil. adam müebbeti göze alıyor.

  ayrıca sanmayın ki mahkeme tedbir kararı verince kadının evinin önünde polis bekliyor. kadının elinde yalnızca mahkeme kararı var.

  polis tahsisi noktasında yargının hiç bir yetkisi yok. tamamen idari bir tasarruf. yani emniyet, valilik gibi kurumların alacağı bir karar.

  bence bu kanunun yarardan çok zararı var. kanun delil aramadan beyana göre tedbir verilmesini öngörüyor. şu an bu entryi girerken bir kadın benim hakkımda tedbir kararı aldırabilir. edebiyatı kuvvetliyse 6 aylik bile aldırır.

  gelen sorular üzerine edit: dünyanın en iyi yasasını bile yapsan kötü ellerde çok kötü bir yasaya dönüşür. kötü uygulamalara yol açar.
  bu kanun dünyanın en iyi kanunlarından değil.
  ilişkide fay hattı gibi kırılmış bir aşamaya gelindiğinde kadının veya erkeğin doğruyu söylediğini kabul etmek yanlış. genel ispat kurallarına göre talepleri değerlendirmek gerekir. bu kanun hükümlerine göre delil dahi gerekmiyor