Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 15 yaşında çocukla basılan ülkü ocakları başkanı

  milliyetçiliği bunlardan, adaleti de hırsızlardan dinlemeye devam türkiye.

  geçen senenin ramazan ayında teyzenin biri şöyle demişti bir teravih çıkışında gülsem mi ağlasam mı bilememiştim : "çok büyük bir uyanış var"

  körlük o dereceye ulaşmış ki, ülkenin bir bok çukurunda debelendiğini dahi göremiyorlar.

 • 2. 20 ağustos 2017 fenerbahçe trabzonspor maçı

  mahallede * fenerlilerin arasında izledim maçı.
  küfürbaz metin ayarında kahvenin sahibi, takılanlar artık alınmıyor.

  şöyle bir diyalog duydum:

  - siktir git lan amınakodumun çocuğu. sen gs'li değil misin zaten. git götünü siktir sana ne fener'den, mehmet topal'a bi tek ben sövebilirim sen sövemezsin. ayağını sikiyim topal.
  + yok abi allah korusun ne galatasaray'ı, fenerliyim ya ben.
  - kusura bakma canım kardeşim. çay taze, içer misin?

 • 3. 1 haziran 2030 güneş tutulması

  13 yıl sonra bu yorumu gören olursa mesaj atmasını dilediğim doğa olayı.

  kızım 17 aylık şuan. bakalım yaşarsak göreceğiz zamanin nasıl akıp gittiğini.

 • 4. volkan demirel

  20 ağustos 2017 fenerbahçe trabzonspor maçında fenerbahçe taraftarı tarafından da ıslıklanması ile türkiye'de futbol oynadığı bütün stadyumlarda ıslıklanma şerefine nail olan ilk futbolcu.
  yediği gol için kendisinde hiç kızmıyorum.
  çünkü forma bulma sebebi ektedir.

 • 5. hakan hepcan

  gomis'in taktığı prezervatifi yağmurluk diye giyecek ırkçı hobbit.

 • 6. mahmut hoca'nın cinsel yönelimi ve damat ferit

  okurken kanım dondu. ne kadardır işsizsin kardeş?

 • 7. özel bir sese sahip şarkıcılar

  whitney houston
  harun kolçak
  amy winehouse
  levent yüksel

 • 8. bir erkeğin seksten daha çok hoşuna giden şey

 • 9. kılıçdaroğlu'nun atletli sofra fotoğrafı

  babalarımızdan tek farkı kemal bey olması.yoksa atlet aynı atlet.

 • 10. kalitesiz insanların övündükleri şeyler

  insanları okudukları kitaplar, gezdikleri şehirler, de'leri ayrı yazmaları, hayvanları beslerken ki çektirdikleri fotoğraflar, bankada bol sıfırlı hesapları, eşleri, aileleri, akrabaları, eve gelen misafirlere vermiş oldukları terliğin deseni kaliteli yapmaz..

  kaliteli insanlar toplumun hangi sınıfından olursa olsun kendini hemen belli eder.şantlyede yüzü toz toprak içinde olan bir işçinin bir hareketi herkesi bir anda utandırabilir.evine ekmek götüren bir babanın yaşadığı zorluklara rağmen, suratından eksik olmuyan tebessümünde gizlidir kalite.bazen trafiktedir.küçük bir çocuğa kaybolduğunuzda sorduğunuz yol tarifinde..bazen markette kasiyer kızın dudaklarında.bazende patronun toplantıda kaybettiği değerlere rağmen, sakince vermiş olduğu tepkide..
  kalite öyle zannettiğiniz gibi batı'da manzaralı bir restaurantta, bakımlı ablaların selfie pozlarında değil; orta doğu'nun göbeğinde daha onsekizine basmadan iki çocuğuyla çölün ortasında dimdik duran çarşafın altındaki kadının sessizce etrafı izleyişindedir..

 • 11. game of thrones

  --- spoiler ---

  yeter ulan yeter. 3 gündür yok neden drogona atmadı da viseriona attı, yok drogonun kanatları kapalıydı, sırtı sertti, pulluydu, tırtıklıydı vursada işlemeyebilirdi, viserion daha kolay lokmaydı falan filan muhabbetleri cidden baydı. sayfalarca teori kasmaya gerek yok oğlum çok basit lan açın bir daha izleyin. adam zaten drogona atacaktı, hatta onu hedef aldı ama baktı ki viserion ve ateşi orduyu yaka yaka kendilerine doğru geliyor, göte gelmemek ve hemen onu durdurabilmek için mecburen dönüp ona fırlattı. amacı drogonu vurmaktı zaten. hemen dönüp ikinci mızrağı alıp drogona fırlattı yakalayayım diye zaten amk. nerenizle izliyorsunuz oğlum çok basit lan. drogona atsa viserion night king'i sikmeyecekmiydi? mecbur ona attı adam. küfrettiriyorsunuz adama ya zorla.*
  --- spoiler ---

 • 12. aykut kocaman

  fenerbahçe galibiyetsiz şampiyonluk kovalıyor. aykut kocaman'ın yeni taktiği euro 2016 portekiz şekli 3 puan almadan ligi kazanmak.

 • 13. araç sürücülerine sigara yasağı

  aracta cep telefonu da yasak, kimsenin elinden dusmuyor.

 • 14. 131746 suriyelinin sınavsız üniversiteye girmesi

  hayretler içindeyim

  edit: işbu entry kaynak içermekte olup, hayret sözcüğü siz değerli suser’ları refere etmektedir.

  edit2: yazdığımı geçtim de birkaç satır aşağıda bilale anlatır gibi izah edilmesine rağmen sazanın boyu 4 sayfaya ulaşmış. yapma ekşi sözlük yazarı... sen okuyan, düşünen, araştıran, sorgulayan adamsın. yapma.

 • 15. 21 ağustos 2017 ömer demir'in istifa etmesi

  şükür ki , bir hata sonrası istifa eden bir yetkili gördük.

  ek; biz çok duygusal insanlarız be, hem istifa etsin istiyoruz , hem de istifa ettikten sonra kişiye üzülüyoruz. ne bileyim ; eş , çoluk çocuk vs.vs. durumları göz önünde bulundurunca..

 • 16. 21 ağustos 2017 tam güneş tutulması

  yarın (abd saatiyle) 10:15'te oregon'da (10:17-salem'de tam, 10:19-portland'da tama yakın), 11:24'te idaho'da, 11:34'te wyoming'de (grand teton national park gözlem için iyi bir yer), 12:46'da nebraska, 13:02'de kansas (roswell park en uzun süre gözlemleyecek park), 13:04'te missouri, 13:18'de illionis'de, 13:22'de kentucky, 13:25'te tennessee'de (büyük şehirlerden sadece nashville'de tam tutulma), 14:34'te georgia'da, 14:35'te north carolina'da, 14:36'da south carolina'da iyi şekilde gözlemlenmeye başlayacak olan tam tutulma. şuradan amerika için başlama ve bitiş vakitleri görülebilir.

  buradan ve şuradan livestreamler izlenebilir. nasa yayın yapacak. türkiye'den izlenmeyeceği için bunlar iş görür.

  astronomy.com teleskoba falan ihtiyaç olmadığını, çıplak gözle bakmanın güvenli ve en keyifli yol olduğunu söylemekte, bilemedim.

  bu arada güneş tutulmalarını afetlerle yahut kötü enerji ile ilişkilendirmek gayet yersiz; bir yazarın da belirttiği üzere muhtemelen ilkel atalarımızdan kalma. esasında baktığımızda güneş tutulmaları, tarihte bilim insanların çok şey öğretmiş. hipparchus, m.ö. 150'de türkiye'nin kuzeybatısında tamamen görülmesine karşın mısır'da %80'i görülen güneş tutulmasından ve türkiye ile mısır arasındaki mesafeden hareket ederek, ay ile dünya arasındaki mesafeyi -yaklaşık da olsa- ortaya koymuş.

  sonracığıma 1605'te güneş tutulması, tutulma sırasında görünen güneşi çevreleyen parlak havanın ayın atmosferini yansıtan güneş ışığı olduğunu düşündürmüş kepler'e. tabii ayda atmosfer yok fakat bu yanlış, güneşin atmosferine (corona) ulaştırmış 1724'te giacomo filippo maraldi'yi.

  yine bir tutulma gözlemi sırasında, 1868 yılında pierre jules césar janssen, günümüzde helyum olarak bilinen yeni bir element tarafından üretildiği tespit edilen güneş spektrumunun sarı kısmında bilinmeyen bir çizgi görmüş.

  şu kaynaktan devamını ve ayrıntılarını okuyabileceğiniz üzere, güneş tutulmaları geçmişte teknolojik imkanların yetersiz olduğu dönemlerde bilime ışık tutan ve görsel olarak da müthiş hisler yaratan bir olay. şimdi belki sadece turistik olarak ilgi çekse de güzel bir enerji ile ilişkilendirmek en iyisi.

  edit: düzeltme için @harzem'e teşekkürler.

 • 17. ekşi itiraf

  artık köfteyi bile fetö diye okuyorum amk.
  kocaman köfte yazan tabelayı "fetö kebap salonu" diye okudum.
  fetö fetö beynimizin sikilmeyen nöronu kalmadı.

 • 18. aynı ayakkabıyı üç sene giyen kız

  kadınların %90 ı bu tanıma girer herhalde. burada ölçüt kaç ayakkabısı olduğudur. annem sürekli şu ayakkabıyı 10 sene önce aldım, şunu 5 sene önce aldım diye konuşur. doğruda söyler ama açıp dolabı bakarsanız en az 20 çift ayakkabısı vardır. o kadar ayakkabı olunca hiç birini eskitemiyor hali ile ve kullanılıyor yıllarca.
  bir erkek olarak 3 çift ayakkabı kullanan ben mecburen her sene 3 çift ayakkabı alıyorum, almazsam giydiklerim kullanmaktan yırtılıyor. benim de 20, 30 çift ayakkabım olsa ben 20 sene giyerim eskitemeden.

 • 19. cem yılmaz'ın kısırları aşağılaması

  zaman asimina ugramis duyardir.

 • 20. yazarların en iyi beş dizi listesi

  birinci sıraya lost ikinci sıraya ise prison break koyuyorsanız muhtemelen 1984 doğumlusunuzdur.

 • 21. volkswagen polo

  ben işsiz olduğum için bunun yerine otokar ve karsan kullanıyorum. olmayan finans müdürüme de babayı aldım. kafa rahat.

 • 22. yazarların şu an hissettikleri

  değersiz hissediyorum. yılların değersizliği. adanmışlık... oysa ben kendimi ailemin başında zannederdim.

  bu hayat çok saçma.

 • 23. üniversite mezunu olup ev hanımlığı yapan kadınlar

  pek çok sebebi olabilir. bazıları şunlardır:
  (bkz: tercih)
  (bkz: işsizlik) *

 • 24. hakan hepcan'ın gomis'e maymun demesi

  hakan hepcan kimdir ve soyledikleri neden bizi ilgilendiriyor anlasilmayan durum.

 • 25. atatürk'ün soyunun nerden geldiğinin bilinmemesi

  bunu sinan meydan yazdı uzun uzun. ekşici tosun, buralarda başlık kasacağına git, araştır, oku bakalım soyu nereden geliyormuş?

 • 26. şaka maka öğretmenlerin 2 aydır tatil yapması

  cidden iki ay boyunca yattığımızı düşünenler çok yanılıyor. oysa az evvel denizden geldim ve her yerim ağrıyor. üzerinize afiyet biraz tempolu yüzmüşüm de...akşama da lale adası koruluğunda piknik var. şimdi balıkçıya git, malzemeleri al, alışveriş yap... mangal yelpazesi sallarken kollarım ağrıyacak yine. söyleyin bunun hesabını kim verecek ha? devlet buna bi'şey yapsın.

  (bkz: sefam olsun)

 • 27. muzaffer izgü

  lan adam ölmemiş. ölmemiş! anladınız mı? ölmemiş! ölmemiş! gerizekalı sürüsü ölmemiş!

 • 28. ilk ve son kez yenilen içilen şeyler

  benim için aslında öyle olması gerektiği halde olmayan (bkz: soğan halkası)

  her yediğimde tiksiniyorum (ki soğan da sevmem) "bu ne lan? bunu niye seviyorlar" diyorum. ama hep de aradan zaman geçtikten sonra biri alınca ya da menüyle birlikte gelince sırf güzel görünüyor diye "ulan acaba güzel miydi bu, o an mı beğenmedim acaba?" diyip tekrar şans veriyorum. ve tabiki yine tiksinip "bi daha deneyeni sksinler" diyorum. sonra bir daha deniyorum. skmiyorlar.

 • 29. türk kızını en iyi simgeleyen koku

  koklayan kişinin kalitesine göre değişebilen kokudur. mesela bu başlıkta yazılanları okuyunca en kalitesiz ve varoş yazarların aldıkları kokuları öğrendim. vakit geçirdikleri kızlar kendi düzeylerinde olduğundan, aldıkları kokuda yazarın kendisine ve ailesine yakışan düzeyde koku olmuştur.

  başlıkta bahsedilen türk kızı eşim, kız arkadaşım vb biri ise benim alacağım koku sadece huzur veren bir koku oluyor. kızım, yeğenim veya ailemden bir çocuksa pamuk şekeri gibi tatlı bir koku oluyor. annem, teyzem, halam gibi biri ise saygı ve sevgi kokusu oluyor.

  otobüse binersin kadınlı erkekli ter kokusu olur, hastaneye gidersin üstlerine irin, gaita kokusu bile sinmiş olabilir ama genele bunu yansıtmayı doğru bulmuyorum. kendi annesi, kız kardeşi, karısı, sevgilisi pis kokanlara değil bunun gibi başlıklarda onları şikayet edenlere kızıyorum. kusura bakmayın ama benim çevrem, sizin ki gibi kokmuyor, demek ki siz pisin bokun içinde yetişen insanlarsınız.

 • 30. iphone'u bırakıp android telefon kullanmak

  ben yaptım. 27 yaşına kadar akıllı telefonum bile yoktu. gereksinimim de yoktu. yurtdışına okumaya gelince yaşamımı kolaylaştıracağını düşündüğüm için akıllı bir telefon aldım. hat aldığım operatörde iphone kampanyası vardı. daha doğrusu iphone'a güya para ödemeyecektim de yalnızca internet ve diğer ıvır zıvır hizmetlere para ödeyeceğim için onu almak mantıklı geldi. 2 yıllık sözleşme yaptım. bu yıl sözleşmemin bitmesine yakın gidip şirketle görüştüm. sözleşmem bittiği için faturamın artacağını söyledikleri için de numaramı bir başka operatöre taşımamın daha karlı olacağına karar verdim; çünkü numara taşıyacağım için bazı indirimlerden yararlanabileceğimi ve yeni bir telefonu ücretsiz alabileceğimi söylediler. seçebileceğim telefonlar arasında o zaman kullandığım iphone modeli de vardı; ama ben ben android bir telefona karar verdim. iphone'un pek çok cihazla uyumlu çalışmamasından, uygulamaların çoğunun paralı oluşundan bıkmıştım doğrusu. 3 buçuk aydır android bir telefon kullanıyorum. hayatımdan gayet memnunum.

  teknolojiden o kadar anlayan biri değilim; ama telefonun amaç değil araç olduğunun farkındayım. elimdeki telefonun ne markasına ne de modeline takılıyorum. telefonun asıl amacı bana hizmet etmek. internete girmemi, arada fotoğraf çekmemi, yaşamımı kolaylaştırabilecek uygulamaları çalıştırmayı ve görüşme yapmamı sağladığı sürece cinsi ve cibilliyetinin ne olduğu önemli değil; ama şunu söylemeden de geçemeyeceğim ki bir daha zorunda kalmadığım sürece iphone almam. ios için ücretsiz uygulama çok az. olanların da bazıları tam kapasiteyle kullanılmıyor. söz gelimi, runkeeper uygulamasının aslında ne kadar çok özellik barındırdığını android kullanana kadar bilmiyordum. uygulamanın ne olduğunu, işime yarayıp yaramayacağını anlayabilmem için önce para ödeyip almam gerekiyordu. ayrıca iphone'nun içindeki harita/gps kadar gerizekalı bir uygulama da görmedim.

  iphone'a bunca saydırdım ama, ben marka sadakati falan dinlemem, bu sözleşmem bitince iphone alarak kara geçeceksem onu alırım. telefon amaç değil araçtır. telefon alırken size hizmet edecek bir araç almanız gerekirken gösteriş için kullanacağız bir oyuncak alıyorsunuz sanki. bir telefonun ne yapmasını bekliyorsunuz ki attan inip eşeğe binmek falan demişsiniz? çoğunuz sosyal medyaya fotoğraf atmak, whatsapp'ta konuşmak ve arada oyun oynamak dışında hiçbir şey yapmıyorsunuz bile.

  ha ayrıca iphone bir marka iken android bir işletim sistemi ve android kullanan bir sürü marka var. 300 liraya da android telefon var. birbirine denk iki telefonu kıyaslasanız, bir şeyi de doğru yapsanız ya bir kere.

 • 31. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  uzun bir süredir yazmıyorum etmiyorum ama buradan kız düşmüyor diyenleri tankerden sızan petrole bulayıp kibriti üstüne çakacaksın yemin ederim doğaya daha çok faydan dokunur...

  şu başlığın tadını alan yemin ederim işi gücü bırakır. neyse ben tövbeliyim...

 • 32. mathieu valbuena

  quaresma'dan 1-2 tik yeteneksiz ama daha faydalıymıs.

  bu adam sizin o quaresma'yı top diye oynar top.

 • 33. türklerin üreteceği yapay zeka

  'bu başlıkta kimsenin gülmeyeceği sik gibi espriler yapıyoruz'

  kesnlkle çk mal olrdu yhaaa xd

  ahahahahah gülsenize ibneler

 • 34. yalçın çetin

  ertem sener ve ersin düzen süper lig oyuncularıymıs. hahahahahahahahahahaha

  beyinsiz.

  süper bir spikerdir.

 • 35. edirne'de sirozdan ölen loto milyoneri

  yarın is var. saat geç oldu. uzun uzun yazmak istemiyorum.
  fuat aga komsumuzdu. iki adım ötemizde otururlardı. babasi da kendisi de hamallık yapardı. kazandıkları tüm parayı içkiye harcarlardı. kendisi lotoyu kazandiktan sonra da icki icmeye devam etti tabii ki *
  lotoyu 3 ya da 4 yıl önce kazandi. ancak kazandiktan sonra soluğu hastanelerde almaya başladı. hastalığı daha önceki hayatindan kaynaklaniyor. lotoyu kazanmasina bağlayan mallar hafiften siktirip gidebilir.
  ben de arada loto oynayan birisi olarak loto benim icin aramizdan birini zengin etmektir. ortak karardır. kazananlar düşmanım degildir.
  ama tanidigim en yanlış insanlardan birisi kazandi. shameless'in suloglu şubesi gibi bir şeydi bunların evi. türk yapimi olan diziye bin basar.
  baba alkolik, anne felcli bir eli tutmuyor. fuat aga alkolik ayık gezmiyor iq en fazla 60. daha sonra eve gelen gelin yani rahmetlinin eşi, yaşayan en saf insanlardan biri ve düşük zekalı *. düşünün gelin çulsuz fuat agaya kendi isteğiyle kaçıyor. bu eve kosa kosa geliyor. bu evlenme mevzusu da ayri hikaye amk. neyse bu muhteşem evlilikten doğan çocuk da epey saf bir çocuk. saf ve aptal olmasi yaninda ailesinden dolayı da çevredeki insanlar tarafından fazlasıyla hor görülüyor. herkesin ezebilecegi, ezmekten geri durmayacagi, kötü davraninca pismanlik yasamayacagi bir çocuk. çocuk mahallede yetişkin birisi tarafından haksız yere dovulse gelip hesap soracak kimse yok. loto cikmadan once annesi ve babasi vefat ediyor. para görmüyorlar.
  loto çıkınca fuat aga abisini arıyor inanmıyor. abisi de aileden kendini kurtarmış normal bir yasam suren birisi. kendisi evlenmiş ve nispeten bu evden uzaklasmis. abisi hic siklemiyor loto çıktı hikayesini. siktir git diyor. sonra patronunu arıyor. patron inaniyor. ziraat bankası müdürü ile paranin yarisini gaspediyorlar. daha dogrusu paranin yarisina çöküyorlar. hiç zorlanmamislardir. dogru duzgun okuyup yazabildiginden bile şüpheliyim. haber linklerini sonra ekleyecegim.
  fuat aga parayı kazandiktan sonra ne yapıyor ? edirneye taşınıyor. büyük denize açılıyor. yarısını caldirdin diyelim. 6 trilyonun var ve sen edirneye gidiyorsun. adamın vizyonunu anlamaniz için söylüyorum. doğru düzgün sulogludan* hayatinda cikmamis, okuma yazmayi zor bilen, alkolik ve son derece problemli bir ailenin bireyiydi fuat aga.
  cevresini akbabalar sarıyor. cakma mafyalar, hakiki mafyalar, bar pavyon sahipleri,akrabaları ve eski dostalari. ben dostu oldugunu falan bilmiyordum mesela para cikmadan önce. adami bi de bunlar kurutuyor. ama kim tutsa sikecek, eski dostu, komşusu, ilkokul arkadaşı, yoldan geçen adam herkes peşinde. milyoner filmini canlı izledik. iş kurmaya calisiyor olmuyor. para da suyunu cekiyor. en son patronun ve banka müdürünün gaspettigi parayi geri alacakti. savcılık paraları musadere etmişti falan. ama aldimi alamadi bilmiyorum. trakya üniversitesinde öldüğüne göre alamamistir diye düşünüyorum. benim o kadar param olsa amerikan veya alman hastanesinde, mümkünse yurt dışında bir yerde tedavi olurdum.
  bu para bana çıksa daha iyi degerlendirirdim. benden daha vizyonlu olan arkadaslara çıksa onlar kat kat daha iyi kullanırdı.
  temennim geride kalan eşini ve çocuğunu basta en yakınları olmak üzere bilumum vampirin rahat bırakması. ınsanlardan her şeyi bekliyorum.
  yazimin bas kısımlarında lotonun tanidigim en yanlis insanlardan birine ciktigini soylemistim. daha yanlış birisi varsa bu da kesinlikle esidir.
  bunlar benim bizzat tanik olduğum, yakın çevremden duydugum olaylar. kendi dunya görüşüm ve deneyimlerim dogrultusunda da yorumladım. başka insanlar bambaşka düşünebilir. benim fuat aganin ilginc hikayesine tanikligim bu kadar. bayramda sulogluna gidince kayda deger yeni bilgiler alirsam size aktaririm.

  yazımı bitiriken aklıma geldi. bütün hayatinda her şey kaybeden olman için dizayn edilmişken, kazanan olabilir misin ? bir olumlu şey tüm pisliği temizler mi ?

 • 36. racon kesilecekse bizzat kendim keserim

  bırak allasen.
  sen değil misin her konuyu önce trollerine söyletip tepkileri ölçen?
  gelen tepkilere göre adım atan?

  eğer ki trollerin bir şey söylüyorsa bu senin onlara çıtlattığın şeylerdir ve kenara çekilip gelişmeleri izlediğini cümle alem biliyor.

  madem ki bu kadar delikanlısın, 22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi konusunda bir racon kes de alem racon görsün.

 • 37. yapay zekaya karşı duyulan korku

  insanın acayipliklerinden biri de bu, kendi yarattığı şeylerden korkması... bir diğeri için (bkz: tanrı)

 • 38. türk erkeğini en iyi simgeleyen koku

  %70'i sigara içtiginden leş gibi sigara kokusudur türk erkeğinin resmi kokusu.

 • 39. çiğköfteci ali ustaya uçan tekme atan suriyeli

  niye 59saniye linki verip 30 saniyelik video için 15 saniye reklam izletiyorsunuz ya?

  https://www.youtube.com/watch?v=dgmo4dkcjcs

 • 40. robin van persie

  bu sene de beşiktaş'a veya galatasaray'a birer gol atıp 5.7 milyon euro'yu cebe indirir.

 • 41. samsun'da dehşete düşüren kaza anı

  aynısı babamın başına geldi
  bundan 25 yıl kadar önce

  yolda yürüyordu
  spor için sağlık için
  yan tarafta düşük banket vardı, yaklaşık 5 metre kadar. toprak banket, aşağısı çamur
  vuran adam alkollü, babama aynen bu şekilde vurdu, vurduktan sonra bankete girdi.
  babamı o 5 metrelik banketten çıkarmışlar, hemen hastaneye kaldırmışlar,
  3 ay kadar yattı hastanede
  vücudunun sol tarafında (kol, kaburga, bacak) sanırım iki elin parmak sayısı kadar kırık vardı.
  arabayı görenler babamın yaşıyor oluşuna mucize gözüyle bakıyordu

  25 yıl geçti aradan
  hala sol bacağı diğerine göre şiş,
  sol kolunda platinler var
  sol gözünda glokom oluştu, adamcağız farkına varasıya kadar gözün görme kaybı %90a ulaştı, şu and sol gözü göremiyor.
  yürürken de çok zorlanıyor,

  babam yaşıyor
  o şerefsiz 2 gün kaldı içerde, o da kaza sonrasında
  mahkeme oldu, ya para cezasına çarptırıldı ya da ceza ertelendi
  hiç yatmadığını biliyorum sadece.

  babam bu ortadoğu denen bok çukur yerine bir medeni avrupa ülkesinde bu olayı yaşıyor olsa idi
  bugün o alkollü orospu çocuğu hala içerde olurdu belki,
  muhtemelen öbür boyu direksiyon başına geçemezdi,
  envai çeşti terapilere gitmek zorunda kalırdı, içine işlerdi yaptığı hata.
  babama muhtemelen ağır tazminat öderdi.

  alkollü direksiyon başına geçen katillerin ülkesi burası
  daha bağdat caddesindeki vakayı da unutmadık
  polis öldüren ve çıkan ünlü çocuklarını da...

  amk bu ülkeyi bu hale getirenlerin

  şansa yaşıyoruz şansa

 • 42. fenerbahçe

  hani okeyde taşları ilk alıp dizdiğinizde değil 3lü 2li bile yoktur doğru dürüst. elde de bir tane okey (valbuena) vardır ama gerisi leştir ve bi bok olmaz bu elden dersiniz. fakat yine belki yerden bir iki taş çekip biraz adam ederiz diye umut etmekten vazgeçmezsiniz.

  futbol şubesi için bu sene aynen bu duygular içerisindeyim.

 • 43. galatasaray

 • 44. tütün ve alkolün uyuşturucu olduğu gerçeği

  tütün veya alkol içip uyuşturucu bağımlısı olmadığını iddia eden, kendini uyuşturucu kullanmıyor sanıp bununla övünen bir sürü cahilin farkında olmadığı gerçek.

  kısaca bilgi olarak verelim;
  sakinleştirici etkisi olan tütün beyinde üretilen dopamini nikotine bağımlı hale getirir ve nikotin sağlamadıkça beyin gerekli dopamini üretmez. ayrıca tütün bağımlılık seviyesi neredeyse eroin ve kokain kadar yüksek olan, insanı diğer maddeler gibi hızlıca değil, uzun yıllar boyunca yavaş yavaş ölüme götüren bir maddedir.

  alkol de kelimenin tam manasıyla bir uyuşturucudur, tip olarak eroin, morfin, ether gibi anestezik maddelerin bulunduğu depresanlar sınıfında yer alır. içildiğinde yaşanan öfori, motor becerilerin gerilemesi, reflekslerin yavaşlaması, vücudun uyuşup hissizleşmesi gibi anestezik maddelerin etkilerine çok benzer etkileri vardır.

  dolayısıyla konudan fazla sapmadan belirtmek isterim ki tütün ve alkolün devlet tarafından yasal şekilde tüketimine izin veriliyor olması bunların uyuşturucu olduğu gerçeğini değiştirmiyor. o sebeple kullanımı illegal olan maddeleri öcü gibi görüp tütün ve alkol kullanımını çok normal ve olağan göstermek bilinçsizlik ve ikiyüzlülükten başka bir şey değil.

 • 45. 18. yüzyıl ekşi sözlük başlıkları

 • 46. 24 ağustos 2017 fenerbahçe vardar maçı

  fenerbahçe nin bir şekilde 2-0 ı yakaladıktan sonra ölümüne kapanıp maçı penaltılara götürmeye çalışacağı maç. antrenör olarak bir adet futbol inhibitörü tarafından yönetilmek bunu gerektirir çünkü.

 • 47. oğuz bulut

 • 48. jose ernesto sosa

  adam istanbuldan kacta milanoya gitti kari dirdiri yuzunden, simdi o kari gidip trabzona mi yerlesicek? enteresan...

 • 49. neymar

  fiyatını 500 milyon'a çıkarmıştır. hala oğuzhan'dan ucuz.

 • 50. lahmacunu rulo yapıp yiyen insan

  biri de demiş ki; "çağdaş ve medeni ülkelerde yemekler alet kullanılmadan yenmez"

  insana sorarlar pizzayı yozgatlılar, hamburger patates cips ikilisini adıyamanlılar, donut türevlerini de adanalılar mı buldu diye!

  hiç güleceğim yoktu.*