anani siken kadi73
profili

 • ingilizler neden kurşun atmadan istanbul'dan gitti

  gelişleri de kurşun atmadan olmuştu zaten.
  gören de padişah ve şehzadeler elde mitralyöz istanbul'u işgal etmeye gelmiş ingilizlere ta-ta-ta sıkarken silah başında şehit oldular zanneder.

  istanbulu kendilerine ikram eden padişahın kendisinin himmete muhtaç bir dede olduğu görülünce ingilizler "bunun bize de faydası olmayacak anlaşılan, biz bedava işgal için gelmiştik o zaman biz kaçar" dediler, giderken de himmete muhtaç padişaha son bir yardım edip geçerken avrupaya bıraktılar.

  var mı lan öyle üç kuruşa beş köfte, padişah kalsaydı vardı.

 • 23 aralık 2021 nurettin nebati ntv yayını

  bu adam her televizyona çıktığında vatandaş bu saatte bankalar kapalıymış makas anasının örekesiymiş demeden harıl harıl dolar satıyor öyle mi?

  tamam bir tiyatro oynuyursunuz da bu kadar belli edip milleti salak yerine koymayın bari.

 • faiz 0'a inerse dolar kaç olur sorunsalı

  deneyelim görelim.
  yoksa bizi yönetenler müslüman değil mi?
  bu saatten sonra %0.01 faiz vereni bile müslümandan saymam, kuranı reddediyor derim.
  madem işin içine nas girdi, o halde böyle.

 • 27 kasım 2021 giresunspor'un yaptığı ayıp

  beşiktaş'ın seyircisi bile mert 4. golün utancından sakatlık numarası yapıyor sandı ve ana avrat sövdüler, şimdi gelmiş sövdükleri, sedye üzerinde çıkarken kimsenin umursamadığı, hatta iyi ki çıktı anlamında yerine giren oyuncuya tezahürat yaptıkları futbolcu üzerinden duyar kasıyorlar.

  zaten beşiktaş seyircisi mert'i umursasa yedikleri gol umurlarında olmazdı, daha çok kalecileri ile ilgilenir, ona karşı üzüntülerini iletirlerdi.

  açın bakın fehmi mert günok başlığına, burada etrafa saçılan duyarın çeyreği bile yok, beşiktaşlılar mert için üzüntülerini paylaşmak için sıraya girmiş falan değil, hatta kızanlar bile var. çünkü mesele mert değil, mesele beşiktaş keşke 4 değil de 3 gol yeseydi meselesi.

  zaten pozisyon devam ettiği için müdahalenin gecikmesi gibi bir durum da yok, gol de atsa auta da atsa aynı sürede müdahale yapılacak. burada dert mert, sakatlığı ve müdahale değil, burada dert 4 yedik bari birisini itibarsızlaştıralım derdi.

  zaten, beşiktaş camiasının mert'e olan tavrını takip edip mesele mert miymiş görüsrünüz. söve söve psikolojisini ve dengesini bozup kendisini sakatlamasına kendi kulübü neden oldu bir yerde, rakip taraftar söverek baskı altına almadı bu çocuğu.

 • faizi indirirseniz dolarla vururuz sizi çökertiriz

  uydur uydur söyle, nasılsa milyonlar inanıyor.
  kimse de çıkıp da dolar bu yüzden yükseliyorsa en kankito olduğumuz müslümanların parası niye yükseliyor o zaman diye sormuyor.

  ayrıca devletin bankalara uyguladığı faiz düştü ama bankaların müşterilere uyguladığı faiz arttı. yani bankaların faiz geliri yükseldi. bu da nas'da yazıyor mu bir bakın bakalım.

 • 15 ekim 2021 ali erbaş taliban buluşması

  hani gerçek islam bunlar değildi?
  demek ki bunlarmış.

 • iktidara zararlı doğruları söylemek caiz değildir

  1400 yıllık islam tarihini tek cümle ile özetlemiş.

 • ibb'nin 37 kadın itfaiye eri alması

  benim başörtülü bacılarımı orduya askeri liselere almıyorlar diye ağlayan göt laleleri kadından itfaiye eri mi olur diye götlerini yırtıyorlar.

 • deistliğin sonu hüsrandır

  gören de nihat hatipoğlu'nun ilahı dünyadaki tüm insanlara eksiksiz bir şekilde mesajını iletebiliyor sanır.

  dünyada kaç tane medeniyetten uzak köyünde, islamın i'sini, allahın a'sını, muhammed'in m'sini duymadan yaşayıp ölüp giden insan var bir düşünün.

  madem ilah olmanın şartı kullarına mesaj iletmekse ve bu ilahın kusursuz olduğu iddia ediliyorsa bu mesajı fire vermeksizin tüm kullarına ulaştırabilmesi lazım. böyle bir ilah yok ortada.

  düşünsene medeniyetten uzak ve kopuk köyüne müslüman bir misyoner gelmiş ilah varsa kullarına mutlaka mesajını iletir diyor. sen de soruyorsun, madem kullarına mutlaka mesajını iletir geçen hafta ölen dedeme niye mesajını iletemedi? dedeni boşver diyor. ölen ölür kalan sağlar bizimdir diyen birisine neden inanayım ki? böyle tel maşa iş mi olur? ilk insandan son insana kadar eksiksiz firesiz herkese mesajını harfi harfine iletebilmesi gerekirdi. bunu becerememişse tapınılmayı hak etmiyor demektir.

 • camiden kovulan kadınlar

  gerçek islama hoş geldiniz.
  çok istedikleri şeriat gelse evlerinden dışarı burunlarını bile zor çıkarırlar.
  pencereden bakamayacaksınız pencereden.

  edit:
  (bkz: şeriat /@anani siken kadi)

 • berna laçin

  sigortası 212'li ise ve basın kartı varsa ortada tartışacak bir durum yok demektir. zira basın kartı olanlara aşı yapılacak denmiş. berna laçin basın kartını sahtecilikle mi almış? hayır gazetede yazı yazmış (milliyet gazetesinde). o zaman sıkıntı nerede?

  edit: basın kartı sadece savaş muhabirlerine verilir sanan bir mal sürüsü varmış. ülkemizde basın kartı alıp almama patronun sigortanı 212'den yatırıp yatırmamasıyla ilgilidir daha çok. varlığını 100 kişinin bile bilmediği yerel gazetede tırıvırı kasaba dedikodularını yazan birisi de basın kartı sahibi olabilir.

 • danimarka başbakanı matte'nin cam silmesi

  şimdi buna pr denecektir.
  pr mı değil mi bilmem ama buz gibi bir gerçeği söyleyeyim; avrupada başbakanlar, bakanlar vs. göreve gelmeleri ile gitmeleri arasında servetlerini 10'a 100'e 1000'e 1 milyona falan katlamazlar. nasıl geldilerse öyle giderler.

  ülkemizdeki müslüman siyasetçiler? en kıtıpiyoz makama gelen servetini 20'ye katlıyor. bir yüzükle siyasete girip ailecek gemiciklenen bile var. nasıl oluyor da oluyor bu işler? avrupada neden olmuyor?

 • kabeyi savunanların fişlenmesi

  lgbtciler müslümanları fişliyormuş.
  bu herhalde aslanların ceylanlar bizi fişliyor mağdur oluyoruz demesi gibi bir şey herhalde.

  lgbt'lerin bu ülkede ağırlığı ve etkileri nedir ki fişleyip bir şeylere sebep olabilsinler?

  neymiş sicilleri kirleniyormuş.
  müslümanlar lgbtcilerden referans kabul eden hangi makama talip ki bundan mağdur oluyorlar?

 • abd müdahalesinde rte'yi savunur musun

  rte'yi tanıyorsam en sonunda kendi aradan sıyrılır, amerika ile anlaşır, bize de "ben mi dedim beni savunun diye, niye boyunuzdan büyük işlere kalkışıyorsunuz, kafanıza göre iş yapıyorsunuz" şeklinde fırça atar. hatta çin'in uygur türklerine olan yaptıklarında olduğu gibi bizi amerikaya teslim eder biz guantanamoda işkence görürken o keyfine bakar.

  bu sözleri eden savunulur mu? savunmak istesen de savunamazsın çünkü sen onu savunurken o çoktan mevzi değiştirmiş olur.
  https://www.youtube.com/watch?v=sd4grpxpgk4

  edit:
  taze taze rte beyanı:
  (bkz: bu salgında salonu doldurduğunuz için teşekkürler)
  bu sırada insanlar yokluktan kendilerini yakıyorlar.
  gel de savun hadi bunu.

 • ikinci el ürün almaktan tiksinmek

  ikinci el kıyafetten tiksinenlerin çok büyük bölümünün daha önce üzerinde ne yapıldığı belli olmayan otel çarşaflarında döne döne yattıklarını biliyor muydunuz?

  şimdi gelecek herkes kendi otele kendi çarşafını götürüp serdiğini iddia edecek. he he hepiniz kendi çarşafınızı götürüyorsunuz, biz de yedik.

  bugüne kadar restoranda başkasının kullandığı tabak çanaktan bardaktan kadehten çatal kaşıktan hatta kumaş peçeteden tiksineni gördünüz mü? herkes de sorgulamadan kullanır.

 • soylu'nun askerlerle yer sofrasında yemek yemesi

  omzunda o yıldızlar çelenkler olan komutan yemek yiyecek ve masa yaratılmayacak öyle mi?
  bakın masa bulunur demiyorum yaratılır diyorum.
  o masa gökten bile inmez tam olarak olması gereken noktada yaratılır.
  bu haliyle gökten koç inemesinden bile daha mucizevi bir olaya şahitlik edebilirsiniz.

 • fakir ülkelerin ortak özellikleri

  iktidara gelenlerin servetlerine servet katmaları.
  mesela trump'ın amerikan başkanı olduktan sonra servetinde önemli bir artış olduğunu sanmıyorum.
  hatta propaganda için cebinden para harcayıp, işlerini aksattığı için bir miktar azalmış bile olabilir.
  ama fakir ülkelerde bir yüzükle gelenler gemicik filosu kurabilirler, bunu da çerez parası olarak görebilirler. servetleri ne kadardır siz düşünün.

 • yaratıcının iyi niyetli olmadığı gerçeği

  "şuraya üç-beş kul yaratam da, onları izleyem"
  o kadar edebiyat kasan dinlerin gelip dayandığı nokta bu.

 • kambiyo gider vergisinin binde 2 olması

  ülkenin bilgiyle liyakatla değil, deneme yanılma yoluyla yönetildiğinin bir başka kanıtı.

 • tc cumhurbaşkanı olmak vs 1 milyar dolar

  tc cumhurbaşkanı için 1 milyar dolar para olmadığı için saçma bir karşılaştırmadır.