debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 25 temmuz 2015 pkk açıklaması

  hayaller karl marx hayatlar us air force.

 • 2. hdp tarafından kandırılan entel dantel takımı

  selo'nun sazına, sırrı'nın sırıtışına inanıp yaşadığı ülkeyi küçük gören zavallılar; aralarında hala "hdp barış istiyor, akp tahrik ediyor, tsk gerillaya saldırıyor, devrim geliyor" diye sayıklayan mallar var. kendilerinden tiksiniyorum...

 • 3. yıllarca ezilmiş bir halkın başına bomba yağdırmak

 • 4. vatanın aslında uğrunda ölünecek bir şey olmaması

  günümüz kapitalist dünya düzeninde desteklediğim cümledir. vatan, millet içindir.
  vatan adına ölürsün. devlet terörü kınar. bıçak kemiğe dayandı der. senin üzerinden siyasi propaganda yapar. evine bir çelenk bir de elektrik faturası gelir.

  ve duygusal ulusalcılar sorgulamaz bile 'niye hep biz ölüyoruz' diye.
  niye şehit cenazeleri yoksul muhitlerden çıkıyor.
  bedelli ücreti diye bir şey var ülkende. demek ki canını parayla kurtarabiliyorsun.
  demek ki vatan, manitanın yanında sürekli dondurma/para isteyen küçük bir kayınço imiş.
  dondurmayı alınca bacısını s.kmeni görmez imiş.

 • 5. ışid'le savaşan pkk'yı vuran tsk

  pkk ve ışıd terörüne aynı anda maruz kalan türkiye cumhuriyeti'ni korumaya çalışan orduyu suçlayan embesil orospu çocuklarını şaşırtabilen olay.

 • 6. büyük barış yürüyüşü'nün yasaklanması

  nerede ne patlayacağı belli olmayan şu ortamda mantıklı bulduğum karardır.

 • 7. 24 temmuz 2015 pkk'nın ambulans kaçırması

  - telefonla bir hamile kadın ihbarı yapılıyor. (doğum yada hastalık)

  - gecenin köründe sağlık çalışanları şifa dağıtmak için yola çıkıyorlar. 1 şoför, 1 ebe, 1 acil tıp teknisyeni.

  - pkk bunları kaçırıyor.

  olm bu yazdıklarım savaşta yapılmaz! bu kadar kalleşçe, kahpece bir eylemi tarif edecek kelime bulamıyorum. inşallah bir hata edip canlarını yakmazlar. allah yardımcıları olsun.

  birde gerçekten yardıma ihtiyacı olan hamile birinin olma ihtimalini düşünmek bile istemiyorum.

 • 8. erken seçimde mhp'nin %20 oy alması

  chp'den mhp'ye oy kaydığını düşünen hayalperestlerin düşüncesidir.
  sen yolsuzlukları yargılayacağım, akp karşıtlığı yapacağım diye chp kitlesi içinde destek bul sonra yaptıklarınla akp stepneliğini açık et sonra da chp'den oy kaymasını bekle.
  bundan sonra chp ve mhp arasındaki oy geçişleri ancak minimal düzeyde olur, akp ve mhp arasındaki oy geçişleri ise beklenenin üstünde olacak, sonuçta iki kitle de aynı söylemler içinde.

 • 9. kürdistan avrupa'da kurulsun kampanyası

  bildiğiniz gibi almanya, fransa, belçika gibi devletler pkk konusunda çok hassaslar ve başlarına bir şey geldiğinde çok endişe duyuyorlar. kürdistan'ın kurulması vb. konularda oturdukları yerden medeni medeni beyanlarda bulunuyorlar. madem oturdukları yerden böyle ahkam kesilebiliyor, bir cumartesi günü ben de evimde oturduğum yerden bir ahkam kesme durumunda bulunmak istiyorum.

  kürdistan'ın kurulmasını gönülden isteyen avrupa devletleri kendi aralarında bir miktar topraktan feragat etsinler ve kürdistan'ı orada kursunlar. hem türkiye'de yaşayıp sürekli sağa sola molotof atıp insanların canına malına kasteden "özgürlükçü" arkadaşlar özgürlüklerine kavuşur hem türkiye bu beladan kurtulmuş olur hem de avrupalılar yanıbaşlarındaki kürdistan'ın saçlarını okşar, kuş sütüyle besler.

  herkes win win win yani. tüm duyarlı hümanist kardeşlerimi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum.

  "kafatasçı, ırkçı, foşik" editi: kafatasçı, ırkçı falan denmiş de hiç alakam yoktur. eğer bu kampanyayı beğenmediyseniz beni avrupa'ya gönderin yemin ediyorum sıkıldım hepinizden ve göç etmeye param yok. kürdistan mı istiyorsunuz, türkistan mı zerre sikimde değil. *

 • 10. ak parti gitti terör hortladı mutlu musunuz

  koalisyon hükümeti kurulamadığı için hâlâ akp'nin tek başına hükümet olduğunu bilmeyen cahil sözü.

 • 11. amerikan uçakları ile bombardıman yapan ordu

  f-16 dünyanın en yaygın savaş jetlerinden biridir ve dünyada bu seviyede (o da tartışmalı) jet üretebilecek güç sayısı bir elin parmakları kadar bile değildir. çünkü satamadıktan sonra böyle bir yatırım yapmak hemen hemen bütün ülkeler için gereksizdir.

  tsk f-16'ları ve attıkları füzeler baştan aşağı aselsan, tübitak ve roketsan teknolojisi ile donatılmış, modifiye edilmiştir. yazılımı ve kullanılan silahlar türk malıdır. civataya falan da muhtaç değiliz merak etmeyin. f-35'leri de 9 ülke ile ortak bir şekilde üretiyoruz onlarla da yakında tanışırsınız.

  bu aralar kandildeki davarları kızartan füzeler de made in turkey hatta üzerilerinde k.atatürk imzası var :)

  http://www.sage.tubitak.gov.tr/…fuz-edici-bomba-neb

  http://www.sage.tubitak.gov.tr/…ssas-gudum-kiti-hgk

  http://www.sage.tubitak.gov.tr/…atli-gudum-kiti-kgk

  http://www.sage.tubitak.gov.tr/…nzilli-muhimmat-som

  http://www.aselsan.com.tr/…selpod-hedefleme-sistemi

  http://www.trthaber.com/…tanima-sistemi-174073.html

  http://www.savunmasanayi.net/…illi-program-basladi/

  daha ister misiniz?

  al

 • 12. bikininin estetikten yoksun bir şey olması

  çok acayip bi toplumuz demişsin ama bütün dünya giyiyor bu bikiniyi. oldu olacak insalık suçu ilan etseydin.

 • 13. 25 temmuz 2015 pkk'nın ateşkesi sonlandırması

  vay arkadaş; ambulans görevlilerini kaçıracaksın, trafik polisini kaza var diye çağırıp öldüreceksin, polisleri sabahın köründe evlerinde infaz edeceksin. hala ateşkesi bozmamış olacaksın.

  (bkz: beyin.dll not found)

 • 14. abd'de ilkokul öğrencilerine sorulan zeka sorusu

  bizde kağıda adını yazanlara 2 puan veriyolardı; bunlarda nasa'ya alıyorlar.

  (bkz: american dream)

 • 15. ışid'i anladık ama pkk'yı niye vurdunuz

 • 16. kürtlerin konuşmasıyla dalga geçen türk

  bi çok defa yaptığım eylem.

  hatta bazen fransız, italyan, laz, amerikan bunların da taklitini yaptım. ama hiç biri kürtlerinki kadar itici değil. dünyanın en itici dilini kürt dili ilan ediyorum.

  edit: başlık başa kalmış

 • 17. 25 temmuz 2015 pkk'nın sokağa çıkın çağrısı

  http://baranbaa.blogspot.com.tr/…ze-edlien-bop.html

  1* erdoğan iki hafta önce açıklama yaptı, dedi ki; "suriye'nin kuzeyinde kurulacak bir devlete asla müsaade etmeyiz.

  2* iki gün sonra abd bir açıklama yaptı ve kuzey suriye'de kürtlere devlet kurdurma planımız yok ifadesinde bulundu. bunu iran da söyledi.

  3* bu açıklamaların akabinde barzani de açıklama yaptı: önümüzde 2 seçenek var, bağımsızlık ve bağımlılık, biz ilkini seçeceğiz.

  4* kuzey suriye kürtleri'ne (pyd) devletlik bahşetmeyen türkiye, abd ve iran kuzey ırak kürtleri'nin (kdp) bağımsızlık fikrine karşı çıkmadı.

  5* peki kuzey suriye'nin bağımsızlığına laf eden bu ülkeler kuzey ırak'ın "bağımsızlık" açıklamasına neden çıt çıkarmadı? farkları ne?

  6* geçtiğimiz hafta kuzey suriye kürtlerinin (pyd) lideri salih müslim, "silahların parasını kyb ödüyor" dedi. kyb ırak eski c.başkanı talabani'nin partisi ve aynı zamanda barzani'nin ezeli rakibi.

  7* özetle pyd, pkk ve kyb bi taraf, kdp bi taraf. dünya kdp'nin yanında... pyd ışid'le savaşarak yok oluyor. pkk da aynı sonu yaşayacak.

  8* ışid, kdp'nin tek ve en önemli kürt temsilcisi olmasını sağlıyor. bu nedenle ışid kdp'ye değil, pyd'ye saldırıyor. ışid libya'ya kadar bile gidiyor ama erbil'e gitmiyor.

  9* her şeyin sonunda pyd ve pkk'nin örgüt kadrosu dağıldığında kuzey suriye kürtleri de kdp'nin himayesine girecek: büyük kürdistan.

  10* iran bu planı destekliyor. çünkü kdp ırak'ı böldüğünde ırak'ın güneyinde kalan şii bölgesini de kendisi ilhak etmeyi planıyor. 15 sene önceki bop haritasındaki arab shia state'nin açıklaması bu durum işte.

  11* durumun farkında olan pkk, türkiye'nin de bu plana dahil olmaması için terör olaylarını artırdı. amaç türkiye'yi arada bırakmak. ama kdp türkiye'nin operasyonlarına ses çıkarmıyor. kürt kdp kürt pkk'nın yok edilmesinden rahatsız değil.

  12* kuzey'de türkiye, güneyde ışid tarafından kuşatılan pkk/pyd kurtuluşu şengal'de aradı. örgüt, şengal'de üs kurdu.

  13* pyd/kdp'nin şengal'de yeniden örgütlenmesi planı bozuyordu. bu nedenle kdp devreye girdi, örgütü uyardı: oradan çekilin, mesajı verdi. kürt kdp kürt pyd'nin yaşam alanı oluşturmasına bile müsaade etmiyor.

  14* fakat pyd/pkk'nın kaçacak yeri kalmadı. ne imralı, ne hdp ne avrupa örgüte sahip çıkmıyor. satıldılar. devir artık barzani'nin devri.

  15* şunu soranlar olabilir; madem plan pyd/pkk'yı yok etmek üzere dizayn edildi, türkiye neden ışid'in üzerine yürüyor? cevap basit aslında.

  16* türkiye kürtleri kesen ışid varken pyd için suriye'ye girse, dünyaya durumu açıklayamazdı. o yüzden harekat nedeni ışid oldu.

  17* her ne kadar ışid için girse de, türkiye kuzey suriye'de pyd/pkk unsurlarını da temizleyecek. mazeret de hazır: pkk eylemleri.

  18* hatta türkiye, ülkedeki mültecileri bir kuzey suriye kentine yerleştirerek o bölgeyi kontrol altına alarak yeni vilayeti yapabilir. buna hem maddi hem manevi hem de hukuki hakkı var.

  19* abd bu plana razı olur mu? onun da cevabı basit. dün türkiye suriye'ye girdikten kısa süre sonra incirlik konusunda anlaşma açıklandı.

  20* türkiye kuzey suriye'ye giriş izni karşılığında incirlik üssünü abd saldırıları için açmaya razı oldu. ama asıl gelişme dün sabah yaşandı.

  21* abd suriye büyükelçiliği yaptığı açıklamada "esad gitmelidir" ifadesine bulundu. yani, abd esad konusunda türkiye'nin frekansına girdi.

  22* kuzey ırak ve suriye'nin bir kısmı abd güdümlü barzani'nin, kalanı türkiye'nin, ırak'ın güneyi iran'ın. güney suriye ise esad'sız...

  23* herkesi tatmin edecek tek plan bu. fakat plan değişir mi? ortadoğuda her şey bir günde değişebilir. bekleyip göreceğiz.

  24* son olarak, abd neden geri adım atıyor diye soranlar olabilir. evet, abd suriye politikasında yarım adım geri gitmiştir. çünkü artık batı'nın 5 harfli büyük bir problemi var. o da diğer yazıda...

 • 18. bildiği tek kürtçe kelime heval olan türk ırkçısı

  (bkz: he wallah)

  edit: başlığı açan oç kaçmış.

 • 19. 25 temmuz 2015 2018 dünya kupası eleme kura çekimi

  ulan su ana kadar cikan ulkelerin hepsinin kadinlari dunyadaki en guzel kadinlar. enteresan.

  (bkz: izlanda)
  (bkz: ukrayna)
  (bkz: finlandiya)

  edition: hirvatistan da geldi. ben dunya kupasina finallerine degilde, elemelerde deplasmana gitmeyi dusunuyorum. gayet guzel deplasmanlar. cok guzel.

 • 20. 25 temmuz 2015 hdp açıklaması

  hala çakallık peşindeler kürt halkına yönelik saldırı diye. ben de kürdüm kimse bana saldırmıyor. devlet 90lardaki devlet değil. savaşı kürtlerle değil pkk ile.

 • 21. billur kalkavan'ın 1983 yılındaki fotoğrafı

  dostum billur kalkavan demişsin ama bu seren serengil.

 • 22. 18 yaşından büyük tüm erkeklerin orduya çağrılması

  fatsadan ileri gitmem, ordan da su böreği yer dönerim.

 • 23. pkk vurulurken ama çok para gidiyor diyen hdp'li

  o parayla hastane okul yapılırdı demiş bir de.
  okul hastane yapalım da yakın, öğretmenleri öldürün, doktorları öldürün tabi lan.

 • 24. don vito corleone rolüne en çok yakışacak türk

  tabi ki ilk aklimiza gelen isimdir...

  http://medyaradar.com/uploads/images/türkici.jpg

 • 25. türkiye'nin sahip olduğu 3100 savaş uçağı

  e ne duruyoruz o zaman hadi bonba gibi bişey atalım dediğim durumdur.

 • 26. recep tayyip erdoğan'ın aksaray'da imamlık yapması

  cumhurbaşkanlığı bitsin çok güzel yorumlarım var. şimdi hapise atıyolar. seviyoruz seni. mucks.

 • 27. 26 temmuz 2015 abdullah öcalan'ın ölmesi

  ölürse istanbul karışır savaş alanına döner

  sultanbeylide oturuyorum aq ölmesin sakın

 • 28. cumhuriyet halk partisi

  ülkeyi kaosa sokan akp,hic bir seye yanasmayan -hatta meclis baskanini akp'li sectirecek kadar bos siyaset yapan-mhp ve pkk ile isbirligi icinde olan hdp iken bütün suç chp'dedir. sizin ben atatürk nefretinizi , demokrasi düşmanlığınızı , modernlikten kopup orta çağa koşma sevdanızı sikeyim . orospu çocukları sizi . bu başlığın altına gelip kusan ağzınızı sikeyim sizin şerefsiz ülke düsmanları . memleket bölünecek adamlar hala chp şöyle chp böyle derdinde . amına kodugumunun piçi seni .

 • 29. kamp bombalamakla pkk'nin bitmeyeceği gerçeği

  ya sende olmayan bende olan ne hak var kardeşim.sizin derdiniz başka!

 • 30. apo'nun idam edilmesi

  göt istermiş...

  bak hewal, hatırlatalım.

  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.

  elinizden bir şey geliyor mu?

  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.

  gelmiyor mu?

  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.

  bir şey yapamıyor musun?

  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.
  yakalandığının dakikasında davasını satan o.ç. lideriniz bizim tutsağımız.

  asarsak da pkklıların bir sikim yapamayacağı, hakkını saklı tuttuğumuz bir durum.

 • 31. ben barış istemiyorum

  barış isteyenler benim evlatlarımı her gün öldürüyor, istanbul'da en pis işlerin içinde bu adamlar var, güneydoğu da en ahlaksız şeyleri bu adamlar yapıyorlar, cehalet ve kötü niyet ile yabancının maşası silahlı terör örgütü ile yemedikleri bok kalmıyor. devleti arkamızda pkk var diye tehdit ediyorsunuz.

  ben bu kadar nankör ve ahlaksız insanlar ile barış istemiyorum. çok net. sürecine bir size iki. bundan sonra görün.

 • 32. 2018 dünya kupası avrupa elemeleri i grubu

  (bkz: yaşam grubu)

 • 33. 400 vekil verin ve bu iş huzur içinde çözülsün

  unutulmaması gereken bir başka sağduyulu açıklama da şudur;

  edremitli hakandan hüzzam makamında bir eser,

  (bkz: suriye'ye 4 adam gönderip tr'ye 8 füze attırırım)

  bana kulp takmaya çalışacak insanlar için donanım forumlarındaki gibi şu aşağıdaki paragrafı her yazımın altına yapıştırmak istiyorum. siz öyle yaptım varsayın.
  ----------------------
  pkk ve işid terör örgütüdür.
  cemaat ve uzun adamın partisi insanların dini duygularını kullanıp çıkar sağlayan kötü niyetli organizasyonlardır.
  milliyetçi partiler kör ve kısırdır. bilinçaltlarında bir ırkın diğerinden üstün olduğu yanılgısı hakimdir.
  sol partilerin sıklıkla halka inecek vizyonu yoktur ve bu nedenle başarısızlığa mahkumdurlar.

  nvidia 980t ekran kartı + 16gb kingston ram + intel i7 4830 işlemci + 512gb ssd

  hayırlı forumlar.

 • 34. st.petersbug'da başıma gelen tuhaf olaylar

 • 35. ülkede savaş varken marmaris'te güneşlenmek

  kısmetse yarın gerçekleştireceğim süper olay. bu belayı başımıza saran ak-it ler mümkünse kefenlerini de alıp sınıra gidebilirler, kendilerine her türlü desteği veriyorum. nasıl bilal oğlan hayatına devam ediyorsa ben de edeceğim. bu arada sırt bölgesini ihmal etmeyin canlar çünkü çok fena yanıyor oralar :(

 • 36. gün birlik günüdür bırakın erdoğan başkan olsun

 • 37. 25 temmuz 2015 hdp dbp hdk ve dtk ortak açıklaması

  halkların demokratik partisi (hdp),
  demokratik bölgeler partisi (dbp),
  halkların demokratik kongresi (hdk) ve
  demokratik toplum kongresi (dtk) ortak açıklaması.

  “hdp, dbp, hdk ve dtk eşbaşkanları ve imralı müzakere heyeti son siyasal gelişmeler ve alınacak tutum konusunda olağanüstü bir araya gelerek aşağıdaki değerlendirmeleri kamuoyu ile paylaşmaya karar vermiştir:

  * türkiye, tayyip erdoğan’ın özel örgütünce yönetilen bir darbe ile karşı karşıyadır. müstafi hükümet erdoğan tarafından bir “ara rejim” ve savaş kabinesine dönüştürülmüştür. 7 haziran itibarıyla halk tarafından görevden uzaklaştırılan akp hükümeti, yönetme ehliyetine dahi sahip değilken ülkeyi içeride ve dışarıda savaşın eşiğine getirmiştir.

  * savaşa giden yol, bu özel örgütün düzenlediği, adana, mersin, diyarbakır, ardahan ve en son olarak suruç’taki katliamlarla açılmış, erdoğan’ın başkanlık rejimi hayalleri önünde engel olarak gördüğü başta kürt halkı olmak üzere yakın tarihimizin en büyük demokrasi, barış ve emek bloku hedef alınmıştır.

  * ışid suruç’ta yaptığı gibi, demokrasi güçlerini hedef alarak katlederken akp darbe yönetimi de ışid ile ittifakını siyasi soykırım operasyonlarıyla sürdürmektedir. akp hükümeti, suruç katliamından birinci dereceden sorumlu olduğu halde katliamı demokrasi güçlerine yönelik saldırıların gerekçesi haline getirmiş, yüzlerce tutuklamayla devam eden operasyon ve infazlarla ışid’e karşı aktif mücadele yürüten kesimler hedef alınmıştır.

  * toplantı ve gösteri yasakları, basın ve sosyal medya üzerindeki sansür ve benzeri uygulamalar darbenin halkın muhalefetini önlemek üzere aldığı tedbirler arasındadır.

  * erdoğan ve özel örgütü, tek parti iktidarının sona ermesiyle yolsuzluk ve cinayetlerinin hesabını vermek zorunda olduklarının bilincindedirler. sırf iktidarı sürdürmek ve pekiştirmek için sonunda kurtarıcı rolü oynamayı umdukları bir güvenlik krizini binlerce gencimizin yaşamları pahasına kasten yaratmaktadırlar. kürt siyasal hareketine karşı açılan savaşın anlamı budur.

  bu ara rejim kabinesinin saldırıları karşısında

  1. başta tbmm olmak üzere, siyasetin ve yaşamın her alanında geliştirilen darbe ve savaş politikalarına karşı barış ve demokrasi mücadelesini yükseltme kararlılığındayız.

  2. katliamların, savaşın ve soygunların sorumluların adil ve tarafsız bir yargı önüne çıkarılmasını sağlayacağız.

  3. müstafi başbakan davutoğlu’nun yapmamızı istediği tercihi yaptığımızı bildiriyoruz: “size savaş yaptırmayacağız!”

  bütün bu gelişmeler ışığında, ülkeyi savaş ve şiddet sarmalından çıkarmak için, sayın öcalan üzerindeki tecridin kaldırılmasını sağlayarak, müzakereleri derhal başlatmak üzere bütün demokrasi güçlerini barış ve demokratik siyaset yolunda seferber olmaya çağırıyoruz.”

  http://zete.com/…iklama-size-savas-yaptirmayacagiz/

  ayrıca (bkz: 25 temmuz 2015 pkk açıklaması)

 • 38. 16 yaşında kızlık zarını kendi bozan kadın

  daha hiç edit yapmadan kendisine sayısız mesaj gelen şizofrenik bir yazar bozuntusunun sıçmığı.

  edit* : caps alındı

 • 39. 25 temmuz 2015 gazi mahallesi'ne polis müdahalesi

  terorist cenazesindeki teroristlerin dagitilmasidir. olmasi gerekendir.

 • 40. 24 temmuz 2015 türkiye'nin pkk kamplarını vurması

  hdp'ye oy atmamış, ama demokrasiye inandığım için hdp'nin de mecliste bulunmasından gocunmayan biri olarak desteklediğim olay. pkk, her istediğini yaptığın halde bir türlü memnun olmayan 6 yaşındaki şımarık bebeler gibi davranıyor hakikaten amk. ağzına tokadı vurmazsan susmayacak. benim gibi hdp'ye nefret beslemeyen entel oç'lerin bile bir sabrı var lan dürzü. mecliste seni temsil eden birileri var ula şerefsiz. ne güzel yüzde 13 oy almışsın işte. bırak silahı, siyaset yap artık göt!

 • 41. 25 temmuz 2015 sözlüğü ülkücülerin basması

  şımartılmış terör örgütü militanlarının zoruna gitmiştir. bunlar hdp'yi eleştiren herkesi ülkücü sanıyor.

 • 42. hdp'li milletvekilinin pkk'ya silah teslimatı

  bir haber kaynağı olarak a haber falan denilerek küçük görülemeyecek olay.haber sadece belgelerden ne bilim evraklardan oluşsa problem yok amk türk medyasının ne halde olduğunu elbette biliyoruz fakat hersey görüntülü arkadaş ya insaf biraz be insaf.

 • 43. sözlüğün en güzel kızı

  buna bir de benim güzelliğim eklenirse, sözlüğün en güzel kızının kızı doğar.

 • 44. terörü destekleyen sözlük yazarlarına operasyon

  keşke doğru olsa dediğim operasyon.

  bir de, " 2 polis öldü ne güzel bir gün" diyen bir orospu vardı, ona da özel bir operasyon düzenlemesi gerekiyor polisin, şehidi ve ailesi için.

 • 45. size savaş yaptırmayacağız

  zaten hali hazırda bir savaş söz konusu olmadığı ve olamayacağı için, içi boş, popülist bir söylemdir...

  savaş, iki devlet arasında olur... burada ise bir tarafta türkiye cumhuriyeti devleti vardır, diğer tarafta ise teröristler.

  yani ortada türkiye cumhuriyeti devleti'nin terörle mücadelesi vardır.

 • 46. yaran facebook durum güncellemeleri

  o değil de çamaşır makinesinde niye cam pencere var. koca makine yalan mı söyleyecek yıkıyor lan işte.

 • 47. halkçı bilim partisi

  demin siyasi duruşumu özetlemek için bir paragraf yazı yazdım sonra yazdığımı okudum ve beni temsil eden bir parti olmadığına yeniden ikna oldum. bu nedenle kendi partimi kurmaya karar verdim. elimizdeki 150 parti fazla değilse 151. de sorun olmaz diye düşünüyorum.

  partimizin adı hbp

  amacımız halkın dilini konuşan ve ayakları bilimsel gerçeklere basan bir parti olmak. politikayı insan kusurlarından arındırmanın yolunun karar yetkisinin bencil, kibirli, çıkarcı tek insandan alınması olduğuna inanıyoruz. parti politikamız alacağımız her kararda yetkin bilim insanlarının ve uzmanların ortak görüşlerine tam bağlılığı içeriyor.

  öte yandan bilimsel olarak desteklenmemiş bilginin kamusal alanda karşımıza çıkmaması için çalışacağımıza da söz veriyoruz. vergi mükelleflerinden toplanan her bir kuruş katıksız ve tartışmasız olarak bilimsel gerçeklerin işaret ettiği yönde harcanacak. ihtiyaçlar, akademisyenlerin sosyolojik ekonomik kültürel çevresel değerlendirme raporları her türlü tek insanın görüşünün üzerinde tutularak belirlenecek ve karşılanacak.

  toplumun ortak hizmet alınan alanlarda kişisel görüşlerden arınması için azami gayret gösterilecek. eğitimde bilimsel kesinliği olmayan her türlü öğreti zorunlu ders olmaktan çıkarılacak.

  bilimsel verilerin doğrulanması denetlenmesi için çalışan bağımsız ve uzman bir ekip oluşturulacak. bu ekip aynı zamanda yasama yürütme yargı erklerinden sonra demokrasimizin 4. bağımsız gücü haline getirilecek. ekip yüksek impact factorlü yayınlara sahip adaylar arasından yökten arındırılmış üniversitelerin her birinin yetkilendirdiği üyeler tarafından oylanarak tam bağımsız seçimle iş başı yapacak.

  bilimsel araştırmalara ve arge fonlarına milli gelirin %10'undan az olmamak üzere her yıl kaynak aktarılacak. harcanan her miktar kamuya açık biçimde ve anlaşılır dille duyurulacak. bu araştırmalar sırasında elde edilecek her türlü veri, yayın ve teknoloji profesyonel kullanım dışında halka açık olacak.

  gerçek yerli üretim, yerli tarım yerli hayvancılık teşvik edilecek, bu konuların bağımsızlık meselesi olduğu görüşü benimsenecek. yerli tohum yerli hayvan ırkı yerli teknoloji temel hedeflerimizden olacak.

  kendine yeten bir ülke olmak uğrunda radikal bir çaba içinde olacağız. bir şeyleri değiştirmek için gerekiyorsa bir süre sıkıntı çekmeyi göze alacağız. bir nesli bu uğurda feda edip geleceği kurtarma arayışı içinde olacağız. kendimiz için değil geleceğimiz için çalışacağız.

  karbon ayak izimizi küçülteceğiz. temiz yenilenebilir enerjiyi maksimum oranda kullanmaya çabalayacağız. azla yaşamayı az tüketmeyi göze alacağız.

  milletvekili maaşları hiçbir zaman öğretmen maaşını aşmayacak. bilgiyi üreten ve yayan insanların toplumun bel kemiği olduğu bilinci içinde olacağız.

  eğitim bilimsel uygunluk denetimi dışında tam bağımsız ve bedava olacak. akademik enflasyonun kuşa çevirdiği, herkesin üniversite mezunu olduğu ancak kimsenin bir halt bilmediği bu sistemi kökünden değiştireceğiz. üniversiteler derinlikli bilgi öğretme görevini layıkıyla yerine getirene kadar denetlenecek. bu denetlemelerin tek kriteri bilimsel veriler olacak. mezun olmak zorlaşacak, mezun olan alanında yeterli olacak. bu amaçla uygun görülürse üniversiteler arası bir mezuniyet sınavı sistemi tasarlanacak. bu sınavın sonuçlarına göre üniversitelerin başarı oranları belirlenip gerekli düzeltmeler hayata geçirilecek.

  kişisel görüşlerin toplumsal hayatın dinamiklerine etki etmesi olabildiğince aza indirgenecek. devletin, ortak insan ihtiyaçlarının karşılanması için halk tarafından finanse edilen bir kurum olduğu gerçeği yasalarla kabul edecek.

  devletin en üst makamında halkın oturduğu ve bilginin de karşılanması devlet sorumluluğunda olan temel ihtiyaç olduğu yasalara eklenecek. halk tarafından, ortak ihtiyaçlar hakkında karar alması için yetkilendirilenler haddini bilecek.

  sosyal adaletsizliğin giderilmesi için belirli bir süre nüfusa ters orantılı yatırım faaliyetleri izlenecek. nüfusu en düşük olduğu illere istihdam yaratacak yatırımlar teşvik edilecek.

  siyasilerin tamamının ve ikinci dereceye kadar akrabalarının her yıl varlıklarını kamuya açıklaması zorunlu olacak. toplum adına karar vermek amacıyla yetkilendirilenlerin şeffaf olmaları gerektiği yaşanarak gösterilecek. topluma hizmet için özverili bir şekilde o koltuklara oturmak işine gelmiyorsa kimse siyasete soyunmayacak.

  milletvekillerinin yargılanması kolaylaştırılacak ve vaatlerin bağlayıcılığı olması sağlanacak. seçim dönemlerinde kuru sıkı atmanın önüne geçilecek. gerçeklik ve dürüstlük üzerinden siyaset yapılacak. vaat takip programı kapsamında milletvekilleri ve parti sözcüleri üç ayda bir hayata geçirme sözü verdikleri projelerin ne aşamada dolduğunu yazılı ve sözlü olarak kamuya duyurmak zorunda olacaklar. vaatler seçim döneminde basın tarafından kayıt altına alınan her sözü kapsayacak.

  devam edecek...

 • 48. ferhan şensoy'un mizahının hiç komik olmaması

  eyfel kulesi çok kötüydü yarısına kadar çıktımcılar derneği başkanı kendi yarı sahasından bildirdi.

  kendisi tam manasıyla komedyen değildir. ilk amacı güldürmek hiç değildir. bir de trajedi nedir bilmek gerek.

  güldürü unsurları sadece yüz kaslarına değil, soğancığa da hitap etmelidir.

 • 49. fender stratocaster

  hobaa başlığa bak, ekşi sözlük ergen klonundan entrylerle dolmuş...

  ekipman hastalığı iyi bir şey değildir genelde zira şu çok önemli gerçeği görmeyi bazen engelleyebilir; "yapılan işi -bu durumda müziği- yapan ekipman değil, onu kullanandır!"

  şimdi argümanlara gelelim;

  "iyi müzik yapmak için gerekli!"
  - değil efendim iyi müzik yapmak için yetenek ve bilgi gerekli.

  "super strat, strat'tan yeğdir; 10 kaplan gücündedir 1255234 beygirdir vs."
  - değil efendim, x gitarı y gitara göre iyi yapan şey -ikisinin de işçiliğinin ve kullanılan materyallerin eşit değerde kaliteye sahip olduğunu varsayalım- yapmak istediğiniz müzik türüne uygun olmasıdır. super stratlar, stratların yetmediği -ve dahi les paulların da- yerde ortaya çıkmış daha ziyade heavy metal türüne uyacak şekilde, gitaristler tarafından şekillendirilmiş gitarlardır... bana hep üretimin asya'ya doğru kayarken uğradığı duraklardan olan japonya'nın gitarlara yaptığı kültürel dokunuş gibi gelir(alaksı yok)

  "hendrix olmasaydı strat'ın esamesi okunmazdı!"
  - yok hocam, o kadar da değil... mesela bir eric clapton, mesela bir david gilmour, lütfen. stratlar, tele'ye göre çok daha gelişmiş bu kesin; gerek oyukları, gerek tremolo ünitesi vs. lakin teleyi bugün bile popüler yapan şey neredeyse hiçbir gitarın taklit edemediği nefis twanglarıdır ki bu da kendisini özellikle ritm alanında eşsiz bir yere koyar. yine birisi diğerine göre daha iyi vs. değildir ikisinin de yeri farklıdır, biri diğerine göre bazı müzik türlerinde daha avantajlı olabilir.

  hasılı kelam uzun lafın kısası kendisi modern müzik tarihinin ikonlarından biridir, kendisiyle çalınmayacak hiçbir bok yoktur, yeter ki yetenek olsun, azim olsun.