debe başlıkları

Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. yazarların evlerindeki 2015 ve 2017 oy tercihleri

  çekirdek aile

  2015=5 chp
  2017=5 hayır

  akrabalar
  2015=17 chp
  2017=19 hayır (1 kuzenin yaşı yeni tutuyor-diğeri de yeni evlendi o yüzden aileye birisi daha geldi)

  evet halk partili bir aileyiz. sağolsun, laiklik ta dededen geliyor.

  bakın, 88 yaşındaki annanem sırf hayır vermek için 1000 km yoldan uçakla geri gelecek. 88 yaşında kadın, ülkenin geleceği için 4 saat yol çekecek. oy kullansa hayır verecek olup kıçını kaldırmayıp oy kullanmayan olursa kalıbından çoluğundan çocuğundan torunundan utansın.

 • 2. akp ile türkiye'nin 4 kat zenginleşmesi

  (bkz: züğürt tesellisi)

  "gemiyi yolun ortasında -götünü kurtarmak için- batıran kaptanı 'ya bu kadar yol getirdi işte batıyoruz diye laf mı atalım adama' diyerek savunmak" şeklinde okumlanabilecek entry.

 • 3. pkk'nın almanya'da hayır yürüyüşü yapması

  öncelikle pkk'nın da, izin veren almanların da allah belasını versin ama bunu hükümetimize söylesenize delikanlılar. çeksinler resti, siktir etsinler alman büyükelçisini, durdursunlar alman yatırımlarını. yer mi? bence yemez. muhtarların önünde atar-gider yaparlar, biz de bunu eleştirince hain ilan edersiniz.

  pkk'nın leşliğinden de avrupa'da bulduğu destekten de bıktım. destekleyenin de allah belasını versin. alayı silme orospu çocuğu. ama habur'da hesap sormayan burada iki yüzlülük yapıp bir de "ekşiciley o yüyüyüşteydi" demesin. büyük devlet, bunu yaptırmamakla olunuyor, almanya sana yaptırmadığını pkk'ya yaptırıyorsa tepkini göster ama sebebini de sorgula bence.

  pkk zaten adı üstünde terör örgütü, türkiye cumhuriyeti'nin vatandaşı olarak benim muhatabım değil, lanet olsun demekten fazlası gelmiyor elimden ama bana sahip çıkması gereken devletim, yöneticilerim, ekonomik yaptırımlar korkusuyla cesur hareket edemiyorsa burada tepkim almanya'ya olmaz, kusura bakmayın...

  edit: (bkz: #66869149)

 • 4. yılmaz özdil'in okurlarına yaptığı saygısızlık

  gece yarılarına kadar açık oturum yapıp insanları bilgilendirmeye çalışan, köşesinde yaptığı araştırmaları ve çalışmaları hayatı boyunca yapmamış ergen gelmiş hadsizce yılmaz özdili eleştiriyor.
  neymiş saygısızlık yapmış.

  senin varoluşun dünyaya saygısızlık. öptüm. kib. bye yengeye selammış

  tanım: engelleyin gitsin

 • 5. reddedilen erkeğin selamı sabahı kesmesi

  edit: güzide bir yazarımızın başlığı başıma kalmış. bu rencideler de sana bi hafta yeter. otur ağla oyuncak ayına sarılarak.

  bi defa olur anlarım. var çevremizde böyle bir iki istisna. ama yazdığın gibi "birkaç" defa başına geldiyse demek ki sen erkeklerin sana ilgi duymasına aç, arkadaşlarınla arandaki mesafeyi belirleyemeyen bir ilgi şeysisin (fav ve face paylaşımları sebebiyle burayı sansürlüyorum). hoşuna gidiyor erkekleri kuyruğunda gezdirmek.

  ilişki için arkadaşlığı çöpe atmazmışmış. bayılıyorum bu evrenin merkezindeyim sanrısında olanlara. adam sevmiş alooo adam arkadaş başlamış ama sonra sevmiş ya." çok samimiydik, hep birlikteydik,herkes sevgili sanıyodu bizi" diyerek belli etmişin kendini. çocuk sana yürümüş sen de hayvan gibi anlamışsın durumu hoşuna gitmiş ses etmemişsin. çekip de bi kenara kardeş bak bende böyle bi durum yok ona göre dememişsin. napsın açıldıktan sonra hala peşinde gezip egona hava mı bassın?
  bir de böyle tipler var mk ya. reddeder. günlük ilgi istihkakını alamaz rahatsız olur. "hayırdır küs müyüz?". ya neyiz, ilgi arsızı dallama. kanka mı olalım? adam nasıl nefret ettiyse senden artık nerdeyse okulu bırakacakmış... başlık sahibi uyuz olduğum kız tipi. bak bak daha ben reddettim de ondan oldu diyor.

  edit2: sana kimse hatalarını, yediğin ve hala şikayet ettiğin haltın mealini bu kadar sert bir şekilde açıklamamış olabilir. welcome to the real world.

 • 6. tahrik edici konuşan ateistler sözlükten uçurulsun

  kendi inancını fanatik şekilde savunmaktan dolayı "kalbi mühürlenmiş" bir dindarın uçuş arzusudur.

  tanrının olmadığını soyleyince kin ve nefrete davet etmiş oluyormuş ateistler bunu. bak bak. hiç bir müslüman, kuran denilen kitabı dinsel kabul etmeyenlere sevgi beslemezmiş, doğal olarak ateistlere nefret beslermiş.

  sen sırf bir dinsel varlıga inandıgın icin, inanmayanlara dogal olarak nasıl nefret besleyebiliyormuşsun merak ettim. kim ve nefrete niye davet ediliyorsun şekerim? seni bir yere davet eden yok...

  peki o zaman ateist de, bir takım kitapları göksel varlıklara bağlayanlara (yani sana) aynı hisleri taşırsa ne olacak? neyse ki ateistler , dindarlara sırf inanıyorlar diye nefretle yaklaşmıyor, onlara anlayıs gosteriyorlar. bu arkadaş kendi içindeki nefretini kusmaya gelmiş. hiç bulaşmayın.

  ayrıca daha sözlüğe dün gelip , 10 yıldır burada olan adamların uçurulmasını talep ediyor. sözlükten gidin diyor adam ya! gülelim mi . komik bile değil.

 • 7. ygs 2017 sorularının sızdırılması

  şanlıurfa'da 5 kişi kopya nedeniyle yakalanıyor. bu, çeşitli mecralarda haber oluyor ama şeytan ayrıntıda gizli. üzerlerinde yakalanan kopyalarda ygs 2017 sorularının cevapları var.

  haber linki

  fotoğraftaki kopyaya dikkat. direkt sorulacak soruların cevapları var.
  işte cevaplar

  bunlar da 2017 ygs sorularılink

  bu 5 gerizekalı cevapları bile ezberleyemeyip yakalandı. peki cevapları alıp ezberleyenler. kaç kişiye sızdırıldı bu cevaplar. ne kadar paralara satıldı? kaç kişinin ezberleyip sınava girdiğini asla bilemeyeceğiz. o nedenle sınavın iptali gerekiyor. tek bir soru bazen 10.000 kişinin önüne atıyor seni.

  ya yıl 2017 hâlâ haksızlık hâlâ soru sızdırma onca rezil geçmişe rağmen. aklım almıyor artık.

  edit: bazı arkadaşların deyimiyle malım hatta haberi bile okumadan başlık açtım. üzgünüm sizin gibi; çıt çıkarılamayan bir sınavda o matematik sorularını fısır fısır karşıdakine okuyabileceğini düşünen sonra da gelen cevapları soru kitapçığına değil de not kağıtlarına yazan bu arkadaşlar aklıma yatmadı.
  benim aklıma yatan bazı cevapların sızdırıldığı, bedelinin ödendiği, daha fazlasının yapılmak istenip ,derece ya da iyi sıralama isteyen bir bölüm, alet edevatla yakalanıldığıdır.
  polis bilmeden yakalanan kopyaları paylaştı kendince öyle bir yorum getirdi.
  kusura bakmayın mal değilim. türkiye'de yaşıyorum. gerçekçiyim.

  edit 2: cevapların mürekkepli kalemle yazıldığına dair bir arkadaşımız mesaj yollamış. öyleyse durum daha da ilginçleşiyor tabii.

 • 8. chp'nin hayır kampanyası şarkısı

  bir dönem yaşar nuri öztürk'ün " chp'de öyle adamlar var ki, allah demeyi bile laikliğe aykırı sanıyor" diye özetlediği bir partiden bugün "düşmez şaşmaz bir allah" diye şarkı yapan bir partiye. kendi adıma kendilerine teşekkür ediyorum. sağ olsunlar.

 • 9. erasmus sevgili bulma projesidir

  türklerin sevgili bulmak için acile gittiğinden bihaber olan kişinin tespitidir.

  (bkz: vatandaşlar artık acil servise kız bakmaya gidiyor)

 • 10. ekşi itiraf

  böyle sinire kestiğim zamanlar olur bazen, görsen tiksinirsin benden. öyle zamanlarda sakinleşmek için yaptığım şeylerin başında kuzguncuk ziyareti ve sevdiğim filmleri bininci kere izlemek gelir.
  cumartesi kuzguncuk'taydım, pazar günü evden hiç çıkmadım.
  sonra yine, yeniden annie hall izledim.
  bak ne diyor;
  "eski bir espri vardır, bilirsiniz, iki yaşlı kadın dağ başında bir lokantada yemek yemektedirler. biri, "lanet olsun, yemekler ne kadar da berbat" der, "evet" der diğeri, "üstelik ne kadar da az."
  yani, bu benim yaşam hakkındaki düşüncemin kısa bir özetidir. hayat yalnızlık, sefillik, acılar ve mutsuzluklarla doludur ama keşke bu kadar kısa olmasaydı."

  hayat güzel ya.

 • 11. 2017 ekonomik krizi

  krizler sadece kamu maliyesi cikisli cikmazlar. turkiye'nin gecmiste alistigi krizler genelde kamu dengelerinin bozulmasi ve dis acik dolayisiyla hali hazirda capa uygulanan kurda devaluasyon yapilmasi ikilisinin basbasa gittigi krizler seklindedir. kamu maliyesindeki sikintilar hazine borclanma ihalelerinde gerceklestiginden ve bu ihaleler carsamba oldugundan krizler genelde kara carsamba olurdu.

  2001 sonrasinda dervis programiyla baslayip akp doneminde devam eden yaklasim kamu dengesini odagina aldi buna karsilik likidite bollugunun da etkisiyle ozel sektor buyuk bir tuketim ve borclanma sarmalina girdi. gecmistekinden cok daha feci bicimde ulkedeki binlerce firma bilancosunda varlik/yukumluluk dengesinde kurdan kaynaklanan riskler olaganustu boyutlara ulasti.

  galatasaray veya fenerbahce'yi ele alin mesela. havuz anlasmasi geregi sabitlenmis bir kurdan gelen yayin gelirleri, yine tl uzerinden stadyum ve store/fenerium gelirleri var bu kuluplerin. oyunculariyla anlasmalari ise genelde euro uzerinden. dolayisiyla bankalardan da genelde euro olarak borc aliyorlar. doviz kurundaki artislar bu sirketlerin bilancolarina kur farki maliyeti olarak feci bicimde yansiyor. daha da fenasi yakin vadede ne kadar degisim olacaginin kestirilemedigi volatilitenin cok arttigi ve belirsizligin cok yukseldigi ortamlarda bu sirketler icin risk olaganustu boyutlara ulasiyor. hadi bunlar futbolcu, bir sekilde yollarini bulurlar, buna benzer durumda binlerce "gercek" sirket var.

  diger yandan turkiye dusuk teknolojili uretip yakin ulkelere satabilen bir ulke. mobilyayi norvece satamazsin. abd'ye gidecek gemiye koymaya degecek kadar nitelikli mal uretmiyorsun. irak'a suriye'ye misir'a yunanistan'a en en uzagi almanya'ya satabilmen lazim. satabilecegin ulkelerin yarisinda bombalar patliyor kalan yarisiyla kavga ediyorsun. zaten avrupa pazarinda genel bir talep daralmasi yasanirken, sen bir de buralarla iliskilerini daha da zorlastiriyorsun. suriyede iraktaki duruma girmiyorum bile.

  turkiye'deki mevcut dalgali kur rejimi kurda anlik ziplama sansini azaltiyor. zaten zamana yayilmis buyuk deger degisimleri yasandi, yavas yavas yasandigi icin etkisi daha hafif hissediliyor. dalgali kur burada lubrikasyon islevi goruyor sagolsun.

  rakamlar ortada, turkiye son birkac ceyrektir kamu harcamalariyla ayakta kaliyor. sermaye olusumu sifir/negatif seviyesinde gidiyor. yatirim yok, ozel tuketim yok, varsa yoksa kamu. ulkede olan yatirim da uretken sermaye degil daha ikincil bicimde uretkenlige fayda saglayabilecek altyapi yatirimlarinin otesine gitmiyor, kamu yatirimlari, ama bu da ne yazik ki keynesyen bir multiplikasyon cabasinin degil de kamu-ozel isbirligine yeni bir yorumla kamuya daha fazla maliyet ozele garanti kar modeliyle yandaslara kaynak aktarimi cabasinin sonucu.

  bu sartlar altinda ben anlik bir cokusten daha fenasini bekliyorum. turkiye hic kurtulamayacagi bir durgunluk sarmalinin icine girecek. bu sarmaldan cikmanin yolu en nihayetinde akla dayali isler yapabilmekten geciyor. 26-45 dogu 36-42 kuzeyde yasayan insanlar kolektif akli yitireli cok oldu, kafasi kesilmis tavuk gibi debeleniyor. debelendikce iyi kotu yuvarlanip gidiyor ama boyle bundan sonra. %15 civari bir yerde dengeye gelecek issizlik, %2-3te dengeye gelecek buyumeyle turkiye mevcut fakirligin surdurulebilirligini yakalayacak. ister bilmemne tuzagi diyin ister steady state, bizim memlekette yasayan insanlarin yapabildigi bu kadar.

  daha fazlasi cikar miydi, belki. niye cikamadi, sanssizlik biraz, ama temelde sansa o kadar da fazla yer yoktur. turkiye niteliksiz insanlardan olusan bir ulke oldugu icin bu niteliksizlik sarmalini kirabilecek hareketi gelistiremiyor, bu niteliksizlik icinde tikali kaliyor ve o da bizi mevcut surekli durgun ekonomiye surukluyor. buradan sonra ruzgarla savrulan kaltak gibi dis gelisimlere bagli olarak bazen iyi gider, bazen kotu. zaten 2000lerin basindaki o tatli hava da esasinda asiri likidite dalgasi uzerinde bir sorftu. dalga cekildi, yuzme bilmesek bogulurduk tek seferde olur biterdi, su soguk olsa donardik tek seferde bitiverirdi. biz cirpinabiliyoruz, su yuzunde kalabiliyoruz, su soguk da degil, ama iste kara cok cok cok uzak. bir mucize olmazsa gunes altinda yavas yavas susuzluktan acliktan yorgunluktan surune surune olecegiz.

 • 12. 15 mart 2017 twitter saldırısı

  kendimi kesicem sonunda bu adamlar yüzünden.

  lan gerizekalı! elin adamına 16 nisanda neyi gösteriyorsun?
  yapacağın tek şey bizim hayatımızı karartmak.

 • 13. takılalım ama sevgili olmayalım erkeği

  kemal tahir'in "orospuluk huydur" diyerek anlatmaya çalıştığı orospulardan sadece biri.

 • 14. tanrının ekşi sözlük'te alacağı nick

  zaten 99 tane nick sahibi kendisi seçer birini girer hocam. işine karışmayın

 • 15. kadınların birden yok olması durumunda olacaklar

 • 16. alarm olmaya uygun şarkılar

  hababam sınıfı - inek obası uyaaaaaaan
  5 yıldır bu alarm sesini kullanırım ve %95 uyandırma garantisi var. ilk günler tebessümle uyanıyorsunuz ama sonrasında yeşilçama sövmeye başlıyorsunuz.

 • 17. 24 yaşında masterlı golf sahibi abd vizeli erkek

  "gazi lisans + atılım master. akademik kariyer şahane."

  zaa xd.

 • 18. gri eşofman altından belli olan pipi

  kaç yıllık erkeğim, böyle bir kavramdan ilk defa haberim oluyor. hani tayt altından camel toe falan anladık da böyle bir şeyin varlığını öğrendikten sonra tövbe gri eşortman falan giymem ben dışarıda.

 • 19. tek çocukların daha sevgi dolu ve iyi insan olması

  bencil değildim ama bundan sonra inadına bencil olacam sakın çıkmayın karşıma. yerde dilenci görsem tek çocuğum kardeş der üstünden zıplar geçerim artık.

 • 20. yapay zekanın ilk sözü

  bu halımızda ise otantik desenler yoğunlukta olup çok kıymetli bir parçadır, eli belindedir motifin adı. samimiyetimle söylüyorum bunu dokuyan çocuk kör oldu ya. fiyatı çocuğun ameliyatı da dahil 5 bin dolar.

 • 21. mastürbasyon yapan erkeklere para cezası

  (bkz: cezam neyse çekerim)

 • 22. 2017'de türkiye'nin rusya'dan s-400 alması

  ne kadar eleştirirsek eleştirelim. ne kadar 16 nisan'a hayır da desek taktir edilesi harekettir. yıllardır onun bunun füze savunma sistemine mecbur kalıyorduk. işte bu tarz hareketler sana düşman olan veya seni sevmeyen ülkelere en büyük cevaptır. işte bu hareketler ülkeyi özgürleştirir. yıllardır almaması heleki bulunduğumuz coğrafyada skandaldır. heee erdoğan'dan önceki hükümetler ne yaptı? hiç birşey. o yüzden buna bok atmayın göte göt deyin. bizim derdimiz erdoğan ile değil irtica ve tek adam rejimi ile.

 • 23. melih gökçek'in evet fotoşopu

  (bkz: sahtekarlık)

  bu aptallığı dahi savunabilecek troller lütfen yeşillendirsin de karşılıklı küfürleşelim. yalancılık, sahtekarlık ruhunuza işlemiş,

 • 24. matrix serisinin yeniden çekilmesi

 • 25. rüzgar erkoçlar'ın kadınlara güvenilmez demesi

  (bkz: adamin gol diyor)

 • 26. lebron james

  işinize gelince batı konferansı çok güçlü, şöyle iyi böyle iyi oyuncular batıda,. doğu konferansı çöp, rakip yok falan filan....

  ama yine de lebron'un takım arkadaşı 987 defa all-star olabilmiş diyebiliyorsun. utanmaz seni. bir dik durun yahu, bir çelişmeyin...

  biz de sana diyoruz ki, git lebron'un kenarda oturduğu dakikaları izle,niye bu all-starlar o yokken o kadar da müthiş değiller? niye wade ve bosh lebron'suz miami'ye playoff dahi yaptıramıyor? niye james takım 8 sayı öndeyken benche gelince kyrie irving maçı aynı düzeyde tutamıyor da, takım 8 sayı geriye düşüyor? taa ki james benchten gelene kadar?

  bu adamın en büyük yeteneği, yanındaki oyuncuları bir seviye üste taşıması zaten.

  iman shumpert'ı izliyor musun? tristan thompson'ı? matthew dellavedova kaç para kazanıyor, neden o kadar çok kazanıyor bucks'ta haberin var mı? knicks'in "ne olur alın, karşılıksız alın" diye shumpert'ın takas paketine dahil ettiği, baş belası olarak görülen j.r. smith'i izliyor musun oynarken? richard jefferson'a ne demeli? miami heat'in yerine d-league'den oyuncu almak için yollamak istediği derrick williams?

  asıl sen anlayamamışsın olayı.

  lebron mo williams'ı all-star yaparken kobe bryant lamar odom'u all-star yapamadıysa problemi lebron'da değil kobe'de arayacaksın.

 • 27. keanu reeves

  türkiye'nin birleştirici gücü.

  başkan keanu reeves olacaksa ben evet diyorum amk.

 • 28. 14 mart 2017 chpli vekilin vatandaşı yumruklaması

  yanlış anlaşılmadır.

  1. videoda yumruk attı denilen şahıs bülent bektaşoğlu değildir. bülent bektaşoğlu gri takım elbiseli, beyaz saçlı, kavgayı ayırmaya çalışan kişidir.

  2. kimse kimseye yumruk atmıyor. iki kişi birbirlerine karşı yumruklarını havaya kaldırıp indiriyor.

  not: hemen galeyana gelmeyin lütfen.

 • 29. çaresizliği anlatan filmler

  (bkz: a haber)

 • 30. beden dersinde koşarken memesi zıplayan kız

  gerçekten karakter kısıtlamasına denk gelmiştir.

 • 31. annenin erkek olduğunu öğrenmek

  olayda hangi senaryo geçerli olursa olsun anlaşılamayan yığınla kör nokta var.

  -nail ç. askere gidiyorum diyerek nasıl ortadan kaybolabilir? ölürken kullanmakta olduğu kimliği o zamanlar yoktu. haliyle kayıp ilanı verilmemiş mi, nail ç onca sene aranmamış, hastane polis vb kayıtları takip edilememiş mi? neden bulunmaya çalışılmamış?

  -nail ç. şükran aktaş'ın kimliğini on sene önce bulmuş. o zamana dek yani kızının 12 yaşına dek hala nail ç. kimliğini veya başka bir kimlik kullanıyormuş. peki sahte bir kimlikle veya bir erkek kimliği ile nasıl olur da bir çocuk evlat edinip nüfusta annesi olarak görünebilirsiniz? bir kere gerçek doğum belgesi olmayan bir çocuğu nüfusa kaydedemezsiniz. kızın kendi annesinden olan doğum belgesi varsa, siz nasıl annesi görüneceksiniz? fakir aileden almış olsa, çocuğun kimliği ortada iken nasıl kendini annesi gibi gösterebilir bu adam? bu çocuk hastaneye gitti okula gitti yıllarca, resmiyette nasıl velisi olarak göründü? bu kız 22 yaşında, hiç mi nüfus dairesine işi düşmedi, kütükte bir gariplik sezilmedi?

  -nail ç şimdiye dek doktora giderken, şükran aktaş kimliğiyle ve kadın olarak gittiğinde erkek olması nasıl sorun olmadı? hastaneye giderken erkek kimliği kullanıyor diyelim, bu adamın sigortası erkek kimliği üzerine demektir bu; e o halde nasıl hemşirelik yapmış onca sene? erkek hemşireler var evet ama herhangi bir kurumda erkek kimliği ile kadın görünümde hemşirelik yapmanız mümkün değil. zira hasta mahremiyeti diye bir şey var. hastaya bir erkek çalışanı kadın diye sunamazsınız. kaldı ki bu devlet kurumu. nail ç kimliği ile bir hastanede resmi kayıtla kadın olarak mı çalışmış?

  -nail ç hemşirelik eğitimini erkek olarak almışsa, erkek hemşire olarak çalışmışsa, kadın kimliğine bazı şahitlerin dediği gibi bebek zamanı bürünmüşse, yine resmi olarak bebek edinmesi mümkün değil, nasıl olmuş akıl alır gibi değil.

  -on yıl önce kimliğini kaybedip yenileyen şükran aktaş, kendi üzerinden yapılan yasal işlemleri hiç mi fark etmemiş? hadi hiçbir yasal işlem yapmadı diyelim, neden üzerinde bu kimliği taşıyordu? on yıldır hiç yenilemediyse zaten kullanamaz, resim benzemez en azından. kullandı ve yenilediyse, size ait olmayan bir kimliği nasıl yenileyebilirsiniz ki? zira nüfus kaydı ikiye bölünmez. iki ayrı yerde ilerlemez. bunun ikameti var yenilemesi var seçimi var sayımı var hastanesi var, var da var. mümkün değil.

  ---

  işin resmi kayıtlar tarafındayım ben tamamen. tamam kim kimi kandırdıysa kandırmış veya kim yalan kim doğru söylüyor bunlar ayrı bir tartışma konusu. fakat böyle bir ilişkiler yumağının resmi ayağı nasıl ölene kadar sorunsuz yürütülebilir, işte en karmaşık husus burası.

  bir de, kandırmak bir suçtur. eşi çocuğu yasayı komşuyu hastayı fark etmez. nail ç'nin eşini kandırdığını düşünmüyorum(hermafrodit gibi bir durum yoksa şayet), fakat üvey çocuğuna yaptığı büyük bir haksızlıktır. isterse mükemmel bir anne olsun fark etmez, çocuğun şu an girdiği bunalımın sorumlusu nail ç'dir. zamanında çocuk kaçırmış ya da evrak kayıtları ile oynamışsa, ki ben buna hemen hemen eminim. zira yapılacak onca meslek varken hemşire olması tesadüf değil. muhtemelen bebek edinmek en başından beri asıl amacıydı ve bu amaç doğrultusunda hemşirelik eğitimi alıp hemşire olup, doğru zamanı kollayıp bebek edindiğinde de mesleği bıraktı, olayın özeti bu. evet zamanında mesleğini kötüye kullanarak bir ailenin bebeğini ölü gösterip veya bir şekilde kanunu ve aileyi kandırarak bir bebek kaçırma olayının faili olduysa, "hiçbir sebep" yaşadığı hayatı masum gösteremez, yaptığı hiçbir şey bunu mazur kılamaz.

  ayrıca başlık altında bir yazar entrysinde, daha önce kumburgaz'daki bir esnafın ağzından bu kadının erkek olduğunu işittiğini yazmış. bunca kişi tarafından bilinen bir bilgi çocuğu tarafından nasıl bilinmez? çocuk bunu şehir efsanesi olarak mı düşündü yani?

  bir de aklıma şu geliyor: tüm kumburgazın bu adamın cinsel yönelimi ve yaşayışına, bebeği getirip büyütüşüne şahit olması ama durumun yasal ayağından endişe duymamaları, "bu adam bu bebeği nerden buldu, nasıl büyütüyor, iki adam bir bebek büyütüyor nasıl oluyor?" dememeleri çok tuhaf. nail ç ve eşi bu bebek mevzusunda sorun çıkmasın için yerel halkın ağzını nasıl kapattı? normal aileler bile evlat edindiklerinde genelde şehir ya da semt ilçe değiştirirler, sonradan sıkıntı olmaması için. bir komşusu hiç mi demez, adam gitti bir bebekle geldi, kaçırdı mı çocuğu, alıkoyma mı var, taciz mi ediyor bir adam bir bebeğe ne sıfatla bakıyor diye hiç mi düşünmez?

  ---

  müthiş karmaşık bir dava bu. müge anlı bunu da çözerse helal olsun. nail ç öldüğü için ancak bulunacak ve doğru söyleyecek şahitlerle çözülebilir bu mesele. ki merhumun gay olduğunu var sayarsak, olayın resmi işleyişi konusunda suça ortak olmuş kişiler de varsa, gizli ilişkiler ortaya çıkar korkusu ile bir çok kişi bildiklerini anlatmayabilir.
  her durumda kızcağıza kolaylıklar dilerim, tabii o da şaşkınlığı konusunda doğru söylüyorsa.

 • 32. ilhan mansız

  sözlük ne boktan bir yer oldu ya? yok vasatın bir tık üstüymüş yok tek başarısı 3. olan takımın küçük parçası olmakmış...
  siz hiç hayalleriniz için günde 110 km yol gittiniz mi? peki bunun için tek motivasyonunuz duvara yapıştırdığınız beşiktaş takımı 11'inde forvete kendi çocuk fotonuzu asmak oldu mu?
  siz hiç cavcav sizi beğenmedi ve hayalleriniz 2 sene ertelendi diye it gibi uluyarak ağladınız mı? peki sonra cavcav takımına 3 gol atarken tekrar hatırlayıp sahada ağladınız mı?
  peki siz hiç 3 büyüklerden birine transfer olup kapalı defanslara karşı 21 gol atıp gol kralı oldunuz mu?
  peki siz hiç 90 dk tek kale oynayıp çaresizce saç baş yolduğumuz bir maçta 4 dakikada golü atıp ülke takımınızı yarı finale çıkardınız mı?
  karakterini bilmem. vasatın bir tık üstü nedir amk ya? ben fenerbahçeli olarak dayanamadım. işsiz güçsüz adamlar kimleri eleştiriyor ya.
  gerçi survivor izleyen adamlara neyi anlatacaksın ki...

 • 33. sevgili bir hayvan olsa ne olurdu

  (bkz: çakal)

 • 34. araba ile uzun yola çıkacaklara tavsiyeler

  hiçbir arabayla sollama yarışına girmeyin, kimin içinden nasıl bir manyak çıkacağı belli olmaz, uzun yolda düşman kazanmayın.

  yola uykulu çıkmayın, uykunuzu getirecek şekilde müzik dinlemeyin, havasız kalmayın. uykunuz gelirse de uygun bir cebe çekip uyuyun, uykunuzu alıp devam edin.

  öncesinde güzel birkaç cd alın, farklı tarzlarda olsun, radyo uzun yollarda çekmez genelde.

  yanınıza termosta çay alın, arada manzaralı yerlerde mola verin, için.

  uzun yol için yeterli olduğunuzdan emin olun (sürüş deneyimi, yaş, refleks, görme kabiliyeti). yeterli değilseniz farklı bir ulaşım aracı bulun.

 • 35. bülent arınç'ın paylaştığı melih gökçek videosu

  türkiye bağırsaklarını temizliyor lafıyla ölümsüzleşmiş olan bülent arınç denen şahsiyet önce melih gökçek denen dava arkadaşının ankara'yı parsel parsel bir terör örgütüne satmasıyla ilgili yapacağını ilan ettiği açıklamayı yapsın.

 • 36. furkan gök'ün osmanlı ocaklarından istifa etmesi

  yapma yaa.

  (bkz: furkan gök kim amk)

 • 37. cumhurbaşkanımız dön demeseydi orada ölecektim

  (bkz: giderken bize mi sordular?)
  (bkz: mavi marmara)

 • 38. fetö mağduru olmam sebebiyle avukat bulamamam

  thy de yakin zaman once fetullah sevdalilarin kellesi alinmaya baslandi. entry yi yazan arkadasin cemaatle alakasi var mi bilmem ama, usenmedim eski entrylerine baktim kendisi uzun adam sevdalisiymis.... yaaa kardes sevdalandigin kisilere dikkat edeceksin... bi de cizre de yasananlara da alkis falan tutmus. fasizm bole iste bi gun alkis tutarsan gun gelir seni de bulur...

  bu arada, florida daki egitimde evleri yavsak abiler tarafindan ziyaret edilen alni secde goren gaptanlar nasıl keyifleri yerinde mi??

 • 39. özgürlük adı altında yaşanan ahlaksızlık

  muhafazakarlık adı altında yaşanan ahlaksızlıkların yanında hiçtir.

 • 40. kredi kartının internet alışverişine kapatılması

  internetten satış yapıyorsun.
  müşterinin zaten internet alışverişlerine karşı bir önyargısı ve kıt bilgisi var. ürünü onlnie satmak için 50 yere reklam vermişsin, insanın internetten sipariş vermesinin sandığının aksine güvenli olduğuna dair ikna etmişsin.

  giriyor, satın almaya başlıyor.
  sonra yarım saatte girdiği bilgilerin sonucunda "kartınızın bunu yapmaya yetkisi yok" hatasıyla karşılaşıyor.

  bir daha o insana ürün aldırabilir misin?
  gidip "merhaba bankanızı arayıp sesli yanıt sisteminden kartınızız onlnie alışveirşe açmanız gerekmektedir" diyebilir misin?

  yapacağınız işi sikeyim. yemin ederim yapacağınız işi sikeyim.
  bu konunun bilinçli kart tüketimi ile ilgisi falan yok. açın bddk istatistiklerine bakın, yapılan alışverişlerin tamamına yakını hala yüzyüze olan alışverişler. türkyie'de hala online alışveirşe güven falan yokken, bir de böyle zorluklar çıkartılması götlüktür.

  lanet olsun yapacağınız işe de, yöneteceğiniz ülkeye de.
  götü yiyen "kartlarınız taksite kapalı olarak gelecektir, alışverişlerde taksit istiyorsanz bankanızla müzakere yapıp taksite açtırmanız gerekmektedir" desin? ülkedeki aşırı tüketimin tamamına yakını bundan kaynaklanıyor, hadi bunu default kapalı getirin?

  olan yine internet satıcılarına oluyor. yaptığımız hiçbir reklam harcamasını gider olarak yazdıramıyoruz, insanların internet satışına güvenmesi için götümüzü yırtıyoruz, ülkenin çoğu okuma konusunda zaten geriyken, bir de onlara internetten alışverişi öğretmeye çalışıyoruz.

  sonra bir grup vasıfsız gelip bu işe de yokuş oluyor.
  hepinize lanet olsun.

  çok merak ediyorum bir internet satıcısı olarak insanlardan nasıl ödeme alacağım?
  kredi kartını default kapalı getireceksiniz ve insanların çoğu onu açtırabileceğini bilmeyecek!
  kapıda ödeme saçmalığına gelirimin %10unu bırakacağım veya internet satışından bağımsız bir ortamda gerçekleştiği için tam bir dönüşüm sağlamayan eft ile mi alacağım? bi gidin ya.

 • 41. sigara içen kadınla sevişeceklere tavsiyeler

  tadını çıkarın lan abazalar, zaten kırk yılda bi sevişiyosunuz.

 • 42. 15 mart 2017 dolar kuru

  merkez bankası brüt döviz rezervi 89milyar $'dır. (mart verisi) bu 2002 yılından beri olan en düşük seviyedir.

  merkez bankası net döviz rezervi 30milyar $'dan düşüktür. şeffaflık sorunları sebebi ile tahminlere göre 30-20milyar dolar net döviz rezervi olduğu düşünülmektedir.

  satılık olmayanların öngörüleri tl ve türkiye için oldukça karamsar malesef.

 • 43. bir gecede 10 defa boşalabilen erkek

  (bkz: ziyaaaaa)

 • 44. isviçre'de yapılan korkunçlu hayır karnavalı

  bunu izledikten sonra evet verecegini iddia edenleri gordugumuz baslik. izninizle karar verme mekanizmanizi essekler siksin. 50 kisinin yurudugu karnavala bakip, ulkenin yonetim sekline oyle karar veriyor dangalak. ac oku ne degisiyor bir bak. nasil yasayacagina sekil verecek bu karar.

 • 45. hollanda'dan alınan 40 ineğin sınırdışı edilmesi

  eu ulkeleri karsilik vermeye karar verir de topraklarindaki turkiye'den gelmis sigirlari sinirdisi ederlerse donunce cok pis basiniza eksiriz. cok gaza gelmeyin derim.

 • 46. 11 mart 2017 beykoz'daki akp provokasyonu

  zürriyetini siktiğiminin çapsız ergenleri tarafından yapılmış provokasyon. işin enteresan tarafı, "hırsız"lıkla bile suçlamışlar. biat etmenin insanı kör edebildiğinin net göstergesi bu video. daha sesi bile oturmamış ergenlerin olayın ne denli büyüyebileceğinin farkında olmamaları durumu söz konusu.

 • 47. 0 faktöriyelin 1'e eşit olması

  bunun garipsenmesi, matematiğin soyut kavramlarının somut izdüşümlerinin eğitim sistemimizde yer almamasının bir sonucu. lise 1'de hoca bize deftere "pe ise kiüüü", "madem ki aaa, demek ki beee" yazdırırken hoca da dahil kimsenin aklına bunun olasılık üzerine senaryo kurma algoritmasının ilk ilkesi olduğu hakkında konuşmak gelmiyordu. sınavda da ezberden değilse ab değildir cd diye yardırıp gidiyorduk.

  faktöryelin amacı olası kombinasyon sayısını hesaplamaktır. örneğin elimizde mavi, kırmızı ve sarı üç boncuk var ve elimizdeki ipe dizeceğiz. kaç farklı şekilde dizebiliriz? parmakla sayın, altı. işte parmakla saymamak için 3!=3*2*1=6 işlemi var.

  peki elimizde hiç boncuk yok. fonksiyonu açmamıza gerek yok. hiç boncuk yoksa kaç farklı ipe dizilim kombinasyonu olabilir? 1. ipin hiç boncuk dizilmemiş hali.

  hiç boncuk vermeden "olmayan boncuğu kaç farklı şekilde dizebilirsin?" diye bir soru somut bir şekilde karşımıza çıkmaz, doğrudur. ancak mantığa uygun olduğu için matematikte bu da soyutlanmış ve bu istisnai ve saçma durumdan doğan saçma sorunun doğalında ortaya çıkan cevabı da 0!=1 olmuştur.