Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. minik berra'nın göz kamaştırıcı mevlidi şerifi

  5 m2 odada 3 yıl açlıkla mücadele etmiş peygamberin ümmeti bu olmamalı.

  islam dini mütevazılikten gösteriş dinine devrildi.

  berra'nın mevlidi

  edit: imla ve link eklendi.

  mesajlara cevap: arkadaşlar fikriniz varsa bunu entry olarak girin herkes okusun beni de bu şekilde rahatsız etmemiş olursunuz. adam dinle ilgili düşüncesini bana mesaj atıyor alt tarafa yazabilirsin. hayır amacım kimseyi kırmak ya da üzmek değil ama illa kalp mi kıralım?

  ister inan, ister inanma o senin sorunun.

 • 2. an itibarıyla yazarların nerede olup ne yaptığı

  boğaz'ın kenarında bir bankta oturdum tek başıma. kulağımda kulaklık metro fm dinliyorum. denize ve anadolu yakasındaki ışıklara bakıyorum. hayatımın bu bölümüne nasıl geldim diye düşünüyorum.

 • 3. sözlük nick'iyle uyumlu bir şeyler yazmak

  sobalarda kalitesiz kömür kullanıyorsunuz is pasıyla biz uğraşıyoruz.

 • 4. iskandinav ülkeleri erken emeklilik ile battı

  nasıl bir batmaksa o umarım türkiye de öyle batar.

 • 5. çaylak onay listesi

  ay rüya gibi profilime bi gittim sıralamam yok. 2016'dan beri yoğun emek veriyordum. umarım hak eden herkes bu listeden çıkar. bu platformda bazen çok faydalı bilgiler bulunabiliyor. umarım bu tür bilgilerin sayısını hep beraber arttırırız.

 • 6. dipsiz göl'ün valilik izniyle yok edilmesi

  gerçek olamayacak derecede rahatsız edici, mide bulandırıcı, bulacağınız altın yerin dibine batsın dedirten, saçma, çirkin, üzücü, usulsüz bir hadise. son zamanlarda tuhaf olaylara şaşırma eşiğimiz oldukça yükseldi evet, artık seçerek şaşırıyor ve daha ayrıntılı seçerek üzülüyoruz. lütfen benim gibi bu habere sonradan ilgi gösterenler, netten bir fotoğraflara baksın. gölün önceki ve sonraki haline. valilik açıklaması şöyle:
  ''4 gün süren arama çalışması sonrasında, 10.11.2019 tarihi itibarıyla da alanda kapatma işlemi yapılarak alan eski haline getirilmiştir.'' e göl yok ?? nerede lann göl ?? lan gölün dibinde altın var diye gölün suyunu boşaltmak nedir allah'ın belaları? gölün suyunu boşaltıp toprakla doldurmak nedir rezil herifler? 12 bin senelik doğal bir gölü boşaltıp yol seviyesi ile birleştirmek, sonra bir de su akarı için plastik boru koymak nedir? tüy mü dikiyorsunuz orospu çocukları? lan matrix deki ajan smith'in morpheus'a ''siz diğer canlılar gibi değilsiniz. bir yere gidip, tüm doğal kaynaklar tükenene kadar oranın amına koyuyor sonra bir diğerine geçiyorsunuz. siz virüssünüz aq'' dediği sizden başka kim olabilir lan? insan gibi yapmayı becerebileceğiniz bir tane iş olmaz mı sizin? kaç sene yaşayacağınızı düşünüyorsunuz bir bilebilseydim ya la bunu.. sizin ben bulacağınız altının ayarını sikeyim.

 • 7. erkek yazarların saç tıraşı için ödediği ücret

  önceleri 15 versem alıyorlar, ses etmiyorlardı. bir dönem ben böyle devam ettim. bir ara 20 verdim, sonra adam kardeş zam geldi artık böyle bakışı attı ve parayı olduğu gibi cebe indirdi ardından sözel bir biçimde zam geldiğini belirtti. tabi bunu duyan ben anlık bir duygu çöküşünün ardından eyvallah kolay gelsin deyip olay mahallini terk-i diyar ettim. ama bu benim berber sadakatimi zerre etkilemedi ve 2 ayda bir gidip abi her zamankinden olsun deyip her zaman farklı saç modelleriyle çıkmamı da değiştirmedi. bu arada kaç zaman oldu daha berberde saç yıkatmadım her zaman "zaten eve gidip duş alacağım gerek yok. "diyerek kendimi yıllardır o masraftan muaf tutmayı başardım. (evet çıkar çıkmaz hala hızlı adımlarla doğru eve yol alıyorum.)

 • 8. ankara'nın en güzel yeri

  yoksa niye siktirip başka yere gitmiyosunuz amk

 • 9. sahibinden.com'daki süpersonik daire

  düşün bu birde mobilyasız hali.

 • 10. cinemaximum'da biletin 27 tl olması

  gitmeyin bakalımda o 27 lira 17 hatta 7 lira nasıl oluyor görün..her filminde ıksıran tıksıran hatta s.çan bir karakter ile şahan efendi 7 sülelasine yetecek para kazandı..talep olmazsa ya seve seve ya s.. s... düsürecekler fiyatları.

  edit: bazı arkadaşlar sinema fiyatlarını şahan'mı belirliyor demişler, beyler teessuf ederim okadar da sığ değilim..ama siz bunu soracak kadar sığ'sınız demekki,üzgünüm.

 • 11. ismi en çirkin ilçe

  çirkin midir bilmem ama yozgat çekerek boşalan köyü bu işin zirvesidir. çekerek boşalan köyü derneği aslında çekerek ilçesi boşalan köyü ama işte yurdun insanı telaffuz ederken yüzeysel söylüyor..

  -nerelisin?
  + yozgat çekerek boşalan köyü...

 • 12. karaköy'de başörtülülere saldıran hayvan

  kadın ruh sağlığı bozuk (şizofreni) çıktı.

  başlıkta olay için kurgu, gündem değiştirme, din düşmanlığı gibi şeyler yazılmış. başlık desen komple hatalı ve art niyetli. başı açık kadınlar saldırıya uğrayınca da başının açık olduğunu özellikle belirtiyorlarmış gibi.

  tüm bunlar hep fatih t*zcan denen yavşağın provakatörlüğü.
  herif videoya nerden, nasıl, ne ara ulaştı? olayı bilip bilmeden ne diye paylaştı? gerçi bu herifin yaygara çıkarmak için yapmayacağı o.çocukluğu yok gibi.

  edit: olayı ilk olarak fatih "ketö'den saldırı" diye yaymış.

 • 13. boşanmasını erik dalı ile kutlayan kadın

  sözlük şeytandan geçilmiyor amk. cehennem gibi lan ortalık.

  kadının mahkemeye; kocasının kendisini dövdüğüne dair darp raporu sunduğu, mahkemenin ise kocasının o sırada orada olmadığını kanıtladığı yukarıda anlatılmış.

  ayrıca kadının trafik kazası sebepli bir mahkemesi var geçmişte. ancak bunu anlatırken saçma sapan yalanlar uyduruyor. bariz belli. birisi çok güzel söylemiş. adam kadını "çocuğuyla" birlikte evden çıkarmış. ama mahkeme 3,5 sene sürüyor!!!! ama sonuçta kadın göbek atıyor!!!! abi eğer kadın boşanmak istemiyorsa neden göbek atıyor? ikisi de boşanmak istiyorsa mahkeme neden 3,5 sene sürüyor? adamın hayatını istediği için olabilir mi?

  bunlar hâlâ gelmiş bıdı bıdı yapıyor burda. yok ne çekmiş de biliyor muymusuz da.. ne çekmiş kardeş? anlat bilelim ne çekmiş? 80.000 tl tazminat ve aylık 1500 tl nafaka mı? (yukarıda bir yakını bunu da anlatmış) ne çekmiş amk. bir de madem bilmeden konuşmamak gerekiyorsa neden adam için aynı şeyi söylemiyorsun? hiç utanmıyorsunuz da ya. hâlâ savunan var lan.

  daha ne konuşuyorsun kardeşim. bir de yukarıda lavuğun biri kadını eleştirenlere ağır küfürler etmiş. geleceğe yatırım yapıyor heralde orospu çocuğu. o mesaj alımını açta sana kimin o.c. olduğunu gösterim

 • 14. spor salonuna giden erkeğin asıl amacı

  kişinin fikri neyse zikri de odur...
  20 yıldır spor yaparım 2 yıl hariç kalan 18 yıl sadece erkeklere ait salonlarda çalıştım
  ne escinselim ne de hatun kaldırmak için spor yapıyorum
  gucumu kuvvetimi vücudumu korumak için spor yapıyorum
  psikolojim iyi kendime saygım var ve sahip olduğum vücudun değerini biliyorum
  simitlerim ve göbek yağlarım yok..
  şimdi kalkıp götü göbeği peynir olmuş kişiler benim gibi spor yapanlar hakkında ahkam kessinler her nasılsa benim farketmedigim bilinç altımın ücra köşelerindeki asıl nedeni bana açıklasınlar..
  siktirin ordan çok bilmiş totoşlar sizi bence sizin sorgulamanız gereken acaba spor yapsam partnerimi daha fazla tatmin edebilir miyim
  spor yapsam kendimi daha mi iyi hissederim
  spor yapsam daha mi sağlıklı olurum?
  gerçi sorsaniz bile farketmez çünkü daha iyinin tadını bilmeyen becerebildiği kadarını iyi zanneder!.

 • 15. 16 kasım 2019 erdoğan'ın eyt açıklaması

 • 16. radamel falcao garcia

  yine bir ay civarı yok diyorlar. biz 1 ay okula veya işe gitmesek götümüzü keserler, adam resmen salonda açma germe yaparak milyonlar kazanıyor.

  tanım: galatasaray'ımın vip spor salonu üyesi.

 • 17. türkiye hıristiyan olsaydı olabilecekler

  (bkz: siyasal hristiyanlık)

 • 18. izmir'in en güzel yeri

  sosyal etkinlikler ve eğlence için: tepecik,
  tarihi hissetmek için: kadifekale,
  doğa manzarası için: yamanlar,
  tüm nezihliği ile: kuruçay,
  retro bir tarzı ile: ege mahallesi,
  modern mimarisi ile: limontepe,
  doğa ile iç içe bir yaşam için: kuruçeşme.

 • 19. içinde na na na geçen 50 şarkı

  na na na'yı duyduğu zaman vaya con dios aklına gelen nesil. selamlar...

 • 20. ekşi itiraf

  24 yaşında, kimseye bağlanmamasıyla övünen, 'canım kimi isterse onunla sevişiyorum' diye kasım kasım kasılan, zengin iş adamı dayısının imkanlarıyla ortamlara hava pompalayan çok tanıdığım bir erkek;
  çok zorlasaydım doğurabilcegim*kaliteli, seviyeli, tertemiz kalpli, neşeli, öğrenci olmasına rağmen garsonluk yaparak para kazanmaya çalışan, güzeller güzeli, ilk kez gördüğüm kız için bana "ya x hanımcığım, ben hoşlandığımı söyledim, bana ters yaptı, aramızı yap noluuuur?" dedi.
  " aaaa ayıbsın ya o iş bende" dedim ve...
  bi akşam boyunca bu güzel kıza erkeklerle alakalı tüm gerçekleri tek nefeste anlattığım yetmiyormuş gibi bi de erken yaşta sevgililik müessesesin hayatımızı hangi çıkılmaz yollara saptırdğı konusunda mülahaza ettim. istediği kadar kişiyle flörtleşmesini lakin kimseyi çemberden geçirmemesini, bu sure icinde ise kendini entelektüel faaliyetlere kanalize etmesini telkin ettim. "erkeğin iyisi kötüsu olmaz hepsi kötüdür" dedim bi de* tatlı kız ayrılırken bana minnet ve şükranla uzun uzun sarıldı. "daha çok görüşelim" dedik, ayrıldık

  peeeeh 'bana ayarla'ymış!!!!
  ben kerane ablası mıyım lan? fıstık gibi kızı yedirir miyim sana? *

 • 21. gezi'yi mumla arayacaksınız

  bu ülkede, bu dakikadan sonra sokağa inenler muhalifler olmayacaktır. ama sırtını akp ve bağlı oluşumlara dayamış kitleler parasız kaldıkça, onların sokaklara inme ihtimali artmaktadır.

  15 temmuz'da yıllarca elele yürüdükleri, adlarına olimpiyat düzenleyip para bastırdıkları sokaklara asker indirdi, akıllanmadılar, hastaneleri bir cemaate, polisi başka cemaate filan verdiler.

  daha önce fetö için laf ettirmediler, edene de hakaretler ettiler, hatta faili meçhul cinayetlerde katledilenler oldu, akıllanmadılar ki şimdi de diğer cemaatler için laf ettirmiyorlar. (bkz: svihs)

  edit : hastanelerde cemaatten adam göremedim diyen çaylak arkadaş, biraz baksın ihalelere, atamalarda kapısını yaladıklarına, izin saatleri için bile birileri ile tartışmaktan gözü görmemiş sanırım.

  edit 2 : arkadaş bu muhalifliğin pısırık olması tavrı değildir, gezi olaylarında herkes gördü, sahiplenen bir tane siyasi parti çıkmadı, sonrasında o kitleden bir tane iş yapan stk, dernek veya kitap okuma grubu filan çıkmadı. kimse oradaki insanların dertlerini, isteklerini dinlemezken, onlara "düşman" gözüyle bakan iktidar mı dinleyecekti.

  bunları gezide de dedik, dinleyen olmadı, "çok iyi niyetli yhaaa" diye olmayacak işlerde öne sürülen isimlerle de yürümeyeceği belliydi. yani muhalifin de, yandaşın da birbirinden pek farkı yok. tek fark, muhalif kesim devlete sesini duyurmak için sokağa çıktı, baskı ve şiddetle gereğinden fazla karşılaştı. peki ne için? koca bir hiç.

  kolladıkları, baş üstünde tuttukları fethullahçıları hala temizleyemediler, şimdi de benzer cemaat yapılanmalarını eğitimden, finansa, sağlıktan, turizme her yere sokuyorlar, bir sürü kişi de iş, kazanç, rant uğruna katılıyor bunlara.

  (bkz: at fav'a bekle) zaman gelir de bu yeni cemaatler yüzünden de ortalık karışırsa hiç şaşırmayacağım.

 • 22. amerika'daki türkler adam olmaz

  konu lobicilik ise, ilber hocanin bu kadar az sosyoloji bilmesine ihtimal veremem. lobicilik dedigimiz mevhum, karar verici/kanun yapici mevkilere dogrudan nufuz edebilme yetisidir. bu yeti icin a)para b) oy verme selayetine sahip nufus gereklidir.
  almanyadaki turklerde ilk 30sene a)para yoktu. b)oy verme yetisine sahip olma son 20 senedir oturdu.ki akabinde bunu da kullanmaya baslayabildiler. artik almanya kararlarinda (sag/asiri sag siyaset haric) turk realitesini gozetmeden davranamaz.

  hep karsilastirilan ornekler olan ermeni/yahudi lobisi, erken donem diasporadir, ve bu adamlar zaten osmanlinin tuccar /zanaatkar/burjuva sinifini olusturan parali kimselerdi. yani 1900lerde olusan siyasi cevreyi hem finanse ettiler, hem de formatini kurdular.

  hal boyleyken, turkiye cumhuriyeti evlatlari, cumhuriyet deneyiminin basarisiriz olayazmasi deneyim ile yeni yuzlesiyor. goc edenler, mal/mulke pek de sahip olmayan beyaz yaka, bu insanlari iran’dan gidenlere benzetebiliriz. iranin 1990larin basinda abd de guclu bir siyasi lobisi olmasini beklemek ne kadar sacma ise, su an oraya gitmis turkleri de elestirmek o derece sacma.

  kisacasi ilber hocam, herkes senin kadar
  aristokrat degil, amiyane tabirle milletin gotunde ayi bagiriyor, sag kalma savasi veriyor turk ortasinifi, kusura bakma washington da gozde siyasi cemiyet toplantilarina , 10k$ takim, 10k$ saat 80k$araba 40k$ ayak basti parasi 20k$ bagis atesleyip katilamiyorlar.

  ulan sizi de bize entelektuel diye parayla mi veriyorlar diyecegim de , yaslanmis olmasina vermekten baska yapacak bir seyimiz yok. kurt kocayinca biz kopeklerin maskarasi olur ilber hocam, saygilar bizden.

 • 23. bisikleti çalınmış ekşi sözlük yazarları

  zamanında kontrpedal sinderella mı çalmışlardı namussuzlar

 • 24. 2 bin 500 tl için ekrem imamoğlu'nu övmek

  bir ak trolün kendi taktiklerini ifşa ettiği sıçmık, pardon başlık.

 • 25. erkeklerin sevgili olmak istediği kızda aradıkları

  görünüş olarak ortalama olan ama tanıdıkça enteresan gelmeye başlayan birini arıyorum...

 • 26. akp ne yaparsa sözlükçüler sokağa çıkar sorunsalı

  buram buram üniversite birinci sınıf komünisti kokan başlık. daha pis kokular da var ama yazarın cehaletine verdiğim için dillendirmiyorum.

  bu da cevabım;

  zaten yıkılmış ve son demlerini yaşayan bir partiyi sokağa çıkarak daha da güçlendirmek istemem.

 • 27. ev işi yapan erkeğin biraz hafiften şey olması

  bunu diyen erkek eziktir. çok yobaz bir ailede yetişmiş olması kuvvetle muhtemeldir.

 • 28. 30 yaşında olup 19 yaşında gösteren insan

  32 yaşındayım. geçen gün sigara içerken kimlik sordu biri.
  genç gösteriyorum diye bir anlık sevindim, gülümsedim.

  at hırsızına benzediğim için gbt bakacakmış meğer.

  lanet olası aynasızlar!

 • 29. şu an okunan kitap

  en sevdiğim ikinci başlıktır kendileri; her gün bir doz bakıyorum neler okunuyor diye, favori başlığım ise(bkz: iz bırakan kitap cümleleri)

  a'mak-ı hayal ve
  ben nesliyle aranıza katılıyorum üstadlar :)

  edit: yazım

 • 30. recep ivedik 6'nın gişede çakılması

  aslında çok basit bir açıklaması var. bu durum recep ivedik filmine özel bir durum değil. bilet fiyatları çok yüksek. insanlar bir bilete o kadar para vermek istemiyor. kimileri kabul etmese de ekonomik durum gerçekten kötü. insanlar harcamalarını kısıtladı. artık haftasonları dışarı çıkmayan bir sürü arkadaşım var. alıyor içeceğini, cipsini, çerezini evinde yapıyor yapacağını. para biriktirmek pek mümkün değil ama atabildiği kadar para atıyor kenara. önümüzü görünceye kadar bu böyle devam edecek sanırım.

  edit: buraya o yarak kürek mesaj atan kişilere güzel bir cevap gelecek. şimdi dışardayım.

  evet işte geldim. aslında o mesaj atanların beyinsiz olduğunu güzel sözden, mantıklı açıklamalardan anlamayacaklarını bildiğimden, buraya onların anlayacakları dil olan küfür dolu bir yazı yazma niyetindeydim. ama sağolsun girdiğim edit sonrası bazı iyi yürekli arkadaşlar "boşver hocam, onları ciddiye bile alma" tarzında mesajlar attı. onların hatırına küfür etmiyorum.

  gelen mesajlardan bazı örnekleri buraya yazayım.

  - ne güzel işte bundan sonra islami usullere uygun yaşarsınız. sonrasında da kafir demiş. (bu embesile göre afrikadaki gibi açlıktan kırılsak oruç tutmuş olacağız. pezevenk yolsuzluğa, hırsızlığa ses çıkarmıyor, kötü ekonomi savunuyor. neyse küfür etmemeliyim)

  - diğer bir embesil, ekonomi kötü filan değil, recep ivedik filmine ben gitmiyorum. böyle bir filme insanlar neden gitsin demiş. sonrasında da bir küfür yapıştırmış ( eee be ambaj o serinin filmlerine ben de gitmiyorum ama bu film serisi ülkede gişe rekorları kırdı. sen gitmiyorsun diye insalar gitmiyor değil. dünya senin etrafında dönmüyor. bunu yazan kesin boktan, arkadaşları tarafından sevilmeyen biridir. bu cümlenin devamında çok kaliteli küfürlerim hazırdı ama bugünlük iyi çocuk olacağım.)

  -bir diğer angut ise sigara fiyatlarının da arttığını yazmış dolayısıyla bilet fiyatlarındaki artışın normal olduğunu, ekonomik kriz olmadığını yazmış. (eee ben bunun neresini düzelteyim. bilet fiyatı artmış, sigara fiyatı artmış. bir bakıma her şeyin fiyatının arttığını kabul ediyorsun ama ekonomik kriz yok diyorsun. senin ben içinde beyin olmayan kafatasına sıçayım da bir işe yarasın. her şeyi geçtim sigara fiyatı arttı diye tütün sarmaya başlayan onlarca kişi tanıyorum. hayattan bu kadar mı izole yaşıyorsun da bu gerçeklere bu kadar uzaksın.)

  diğer saçma sapan mesajları buraya taşımaya bile değmez. boş tenekeyi 7 katlı apartmanın çatısından aşağıya atsan yere çarptığında ortaya çıkan sesler bunların mesajlarındaki cümlelerden daha anlamlı cümle kurar.

 • 31. tekirdağ'lı yazarlar ve çaylaklar veritabanı

  tutulmuş olmasına şaşırdığım veritabanı.

 • 32. 16 kasım 2019 ankamall mistore rezaleti

  xiaomi açılışında izdiham varsa o ülkede kriz vardır. apple store olsaydı haklısın derdim suser.

  (bkz: xiaomi)

 • 33. çirkin bir kadın olmak

  tütün kolonyasını yanaklarıma pat pat vurup geldiğim başlık. kendini çirkin sanan ama aslında güzel olan hanımları şimdi usulca aradan çekip alıcam. seyredin abinizi.

 • 34. beş para etmediği halde rağbet gören şeyler

  - twitter fenomenleri diye adlandırılan leş tipler
  - rain man'ın yanlış yazılmış hali gibi isimlerle müzik yapan tipler
  - köpek ısırmış gibi bağırarak akustik cover yaptığını zanneden youtube müzisyenleri
  - youtuber adı altında gençleri zehirleyen ve yasaklanması gereken topluluk
  - gamerlar, harbiden ülkenin en boş topluluğu bunlar, vatana millete gram faydaları yok
  - instagörler ve dandik diziler ve oyuncuları
  - yani popüler kültürün size emrettiği her şey

 • 35. erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular

  hep merak ederim. otobüste, kafede veya farklı bir mekanda bakıştığınız biri olursa o kişinin size gelip açılmasını bekler misiniz yoksa tüm o bakışmaların göz flörtü olarak kalmasını mı istersiniz?

 • 36. dayak yiyen öğretmenin canına kıyması

  ıntihar degil cinayettir, bu öğretmeni dövene ibret-i alem duysun diye ağır bir ceza verilmeliydi (en azindan para cezası). 25 yaşının zaten 20 si okullarda diploma uğruna geçmiştir en iyi ihtimalle. yazık olmuş allah ailesine sabır versin.

 • 37. letgo ölücüleri

  350 tlden satışa koyduğum, 17 fonksiyonlu, belki 40tan fazla parçası olan yarı profesyonel ve sıfır mutfak robotuna
  "kuran kursumuzun mutfağına hediye edebilir misiniz?" diyen sakallı ve sarıklı tiptir.
  sanırım kuran kursu mutfaklarında smoothie falan yapıyorlar

 • 38. en meşhur kısaltmalar

  (bkz: bsg)

 • 39. hitler'in türkiye'ye saldırmamasının nedenleri

  bıyığına tükürdüğümün maçası yememiştir. şaka lan şaka açın biraz tarih okuyun. asıl italya göz koymuştu türkiye'ye ama mussolini yunanistan'da beklemediği bir direnişle karşılaştı. bu yüzden almanya türkiye'ye saldırmak için bulgaristan'a yığdığı askeri yunanistan'a kaydırdı. o yıllarda türkiye'de gerek basın gerek kamuoyu yunanistan'ı canı gönülden destekliyordu. tabi allah rahmet eylesin ismet inönü'nün de bir dış politika zaferidir, türkiye'nin savaşa girmemesi. fakat hat safhada bir savaş hazırlığı da yapılmıştır. neredeyse eli silah tutan bütün gençler orduya alınmıştır. gençler askerde olunca tarım faaliyetleri azalmıştır. bir de devlet savaşa gireceğiz diye bayağı bir gıda stoklaması yapmıştır. bazı temel gıdalar kara borsaya düşmüştür. bu yüzden devlet ekmeği herkese karneyle vermiştir. yani fazla alıp kara borsadan satmasınlar diye. hani şu ''ismet paşa zamanında ekmek karneyleydi'' geyiği bu yüzdendir.

 • 40. neden sevgilin yok

  hiç olmadı. demekki sevilmeye değmeyecek biriyim.

 • 41. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  bu entry okuyan bir veteriner hekim varsa ve mesaj atarsa bana çok sevineceğim.

  9 yaşında bir kedim var. son derece sağlıklıydı. sabah hiç bir problemi olmayan kedim, akşam eve geldiğimde yürüyemiyordu. arka bacaklarına basamıyor, sarhoş gibi devriliyor. hemen veterinere gittik. görünürde ciddi bir sıkıntısının olmadığını söyledi,bacaklarını kontrol etti. ezilme burkulma gibi bir şeyi yok çocukcağızın. bunun dışında biraz midede şişlik var dedi, tuvaletini yapabiliyor mu, iştahı nasıl yarına kadar gözleyelim dedi. belki böbreklerde sıkıntı olabilir dedi. bir iki iğne yaptı bir şurup yazdı eve geldik. yarın sıkıntının devam etmesi durumunda kan tahlili yapacak.

  ama eve geldiğimizden beri öyle mahsunlaştı ki hayvan, zorla bir tuvaletini yaptı, maması suyu her şeyi yanında bir lokma bile almadı. belki bana akıl verecek birileri vardır diye buraya da yazmak istedim.

 • 42. 10 dakika sonraki ben'e mektup

  geçmişteki benin gelecekteki bana söyleyeceği hiç bir ilginç söz olamaz.

  10 dk sonraki ben'in bana söyleyecekleridaha ilginç olabilirdi. ekstrem bir şey olmadığı sürece 10 dk ve şimdi arasında pek fark yok. boş konuşmanın nirvanasındayım.

 • 43. barda yalnız içmek

  olm ne keko adamlar var lan cidden şaka gibi. doğma büyüme istanbulluyum. geldik 34 yaşına sadece çalıştığım şirkette çok sağlam üç arkadaşım var. özel hayatımda görüştüğüm liseden, sokaktan, beşiktaştan, ortaköyde üç yıl yaşadığım zamalardan hatta balıkesirde üniversite den görüştüğüm onlarca dostum var. telefonum gün içinde hiç susmaz. sevilen bir insanım. beni seveni bende severim herşey karşılıklı sonuçta. bir eşim var ve iki buçuk yaşında kızım var. gel gör ki yorumlar yerlerde. barda tek başına içen adam ezikmiş. vay babam vayyyy. yok öyle bir dünya. azıcık düşünün bir kere. sürekli kalabalık, iş güç beyninizinde bir anatomisi var. ve beyin kendisi ile hesaplaşmak ister yani yalnız kalmak ister. cidden sıçmaya bile yalnız başına gidemeyecek insanlar tanıyorum. esas ezik sizlersiniz benden söylemesi. bir salın artık kendinizi. milletin peşinden koşmayın. ruhunuz ne istiyorsa onu yapın. kimseye ihtiyacınız yok. kendiniz olun azıcık.
  sonuç : ayda en az bir kez yapılması gereken aktivitedir. ruhu dinlendirir.

 • 44. istanbul'un yeni ve daha kapasiteli metrobüsleri

  süper haber, hemen esenyurt'a 4000 katlı 48 konut projesi daha yapmalı.

 • 45. olacak o kadar'dan akılda kalanlar

  ıki alkollü kadın.ikisi de agd olmuş durumdalar.* biri oya başar polis durdurur bunlari.
  - ehliyet ruhsat
  - aaaa, tabii ay.
  - alkol var mı
  -yok..katiyen yokk
  - üfle şu alete.
  - ayyy ben senin aletine uflemem ay...hi hi hi
  - hanımefendi bu benim aletim değil devletin aleti.
  '- ayol devletin aletine hiç üflemem.

 • 46. tahin pekmezdeki tahin oranı

  ağırlık tahinde olacak. sanırım herkesin kabul ettiği bir gerçek bu.
  tahin ağırlıklı olunca tatsız gelebilir. o zaman tahini önce az bir balla karıştırmayı öneririm. hem kıvam gelişiyor, hem lezzet...

  ama asıl önemli şeyi sona sakladım. türkiye susam üretimi kısıtlı bir ülke; oysa çılgın tüketiyoruz. simit, tahin-pekmez, helva hep susama dayalı. bunlar bizim ulusal gıdalarımız. (nasıl bir gastrokültür ama ? milli yiyeceklerimizin hammaddesi komple ithal .) bu tüketim yüzünden kaliteye bakmıyor üreticiler; susam kapanın elinde kalıyor. oysa iyi tahin ve kötü tahin arasındaki fark ağız tadı olmayanların, hatta sigaracıların bile anlayacağı kadar belirgin. iyi tahin az bulunuyor; ama sonuca etkisi büyük.

  reklam gibi olacak ama benim tarafsız gözlemim şu ki, koska bu işi hakikaten biliyor. onun tahin kalitesine yaklaşan yok. fiyatının ötekilere göre %50 fazla olması boşuna değil.

 • 47. kış neden gelmiyor

  yıllar sonra ilk defa kış lastiği aldığım içindir

 • 48. ahmet kaya

  “yorgunum
  çünkü yorgunluğumun yaşamak gibi bir
  anlamı var
  yine de yaşamaktan duyduğum mutluluğun tadına
  düşmanlarım ulaşamazlar..”
  sevgiyle, özlemle, rahmetle iki gözüm..

 • 49. falco'nun sezonu kapatması

 • 50. ssd vs hdd

  japonların kalem kılıçtan üstündür sözüne getirdikleri, kalemle kılıcın uyumu sözü vardır. ssd ve hdd rakip değil, birlikte kullanılacak teknolojilerdir. çünkü üstünlükleri ve zayıflıkları, bunu zorunlu kılıyor. 240 gb ssd + 2 tb hdd'yi 1 tb ssd'ye, her zaman tercih ederim. isterseniz köpek dövüştürür gibi, teknoloji karşılaştırmaya devam edebilirsiniz ama, neye sahip olduğunuz değil, nasıl kullandığınız önemlidir.