cathars114
profili

 • rasim ozan kütahyalı

  "trabzon'da neden polis yoktu" gibi dünyanın en haklı sorusu karşısında çıldırıp devlet mevlet bir şeyler saçmalayıp programın yarıda kesilmesine sebep olan aktroll.

  sorunun cevabını da vermiş oldu aslında. bu soru karşısında hem akp hem de gs troll'ü olan birisi çıldırıyorsa cevabı bellidir.

 • trafikte sağımdan geçen motorcu istemiyorum

  trafik teröristlerinin umurunda olmayacak istek. çünkü onlar fare gibidir, motosikletin kafasının girdiği her yere girebilirler.

  şu rezalete bak: https://twitter.com/…ldz/status/1776025707170476248

  o daracık yerde gitmeyi kendine hak görüyor ve haklı olduğunu düşünüp ayna kırıyor sayın trafik teröristi. zaten bunların motor alma sebebi trafik kurallarını çiğnemek. şeridimde bekleyeceksem neden motor alıyorum zihniyeti. altımda motor varsa bütün boşluklara girebilirim. nasılsa devlet ses çıkarmıyor.

  (bkz: motosikletin türkiye'de yasaklanması gerekliliği)

 • mehmet şimşek

  --- spoiler ---

  teşekkürler mehmet şimşek!
  muhalefetin yıllar boyu uğraşıp da yapamadığını başardın ve halkın 20 yıllık uykusundan uyanmasını sağladın.
  --- spoiler ---

  ekşiciler yine müthiş siyasi okumalar yapıyor. oğlum bu adam mı nass deyip enflasyonu %200'e çıkardı? bu adam mı doları 32 lira yaptı? bu adam mı sabit gelirlilerin alım gücünü 3 kuruşa indirdi? bu adam mı bedava kredilerle servet transferi yaptı? bu adam mı zengini daha zengin, fakiri daha fakir yaptı?

  kendisi yukarıda saydıklarımı düzeltmeye ve onarmaya çalışıyor. bu seçim para politikası için ayak bağıydı ve geçti gitti. hatta kimse ihtimâl vermiyorken seçime 1 hafta kala faiz artırımı bile geldi. çünkü millet döviz bürolarının önünde kuyruk olmuştu. bu adam da giderse 120 liraya benzin, 2000 liraya et, 250 bin liraya iphone alacaksınız, daha doğrusu alamayacaksınız. alım gücünüzün daha da düşmesini istemiyorsanız emlakçı ve galerici troll'lerin gazına gelmeyin.

 • cem özkök'ün işbirliği için 750 bin lira istemesi

  https://twitter.com/…dam/status/1768317640840245659

  sosyal medyada tuhaf tuhaf hareketler yapıp takipçi topladıktan sonra ülkenin en kalifiye, en iyi yetişmiş beyinlerinden daha fazla para kazanıyorlar. bir mühendisin 1 yılda zor kazanacağı parayı 2-3 dakikalık saçma sapan bir videoyla kazanıyorlar.

  ülke ekonomisi zaten kötü yönetilirken gelir dağılımı adaletsizliğine bir katkı da buradan geliyor.

  aslında "influencer" adı verilen bu vasıfsız tiplere reklam veren, para kazandıran firmaları boykot etmek gerek ama boykot kelimesi türkiye'de asla çalışmayan bir kavram. reklam verenler de işte bu yüzden rahatlar. dindar biri olarak gözüküp her fotoğrafta penisini göstermeye çalışan bu tiple çekinmeden anlaşma yapabiliyorlar. çünkü boykot korkuları yok.

 • 14 mart 2024 liverpool sparta prag maçı

  bakın bu bir dramdır amk hahahah: görsel

 • 7 mart 2024 union sg fenerbahçe maçı

  ortaya bir vizyon koyup ağırlığı konferans kupasına vermek gerekiyor. affedersin ama sıçarım lig şampiyonluğuna. şampiyon olursun 1 hafta sonra kimse hatırlamaz, kimsenin umurunda olmaz. ama bir avrupa kupası alırsan 85 yıl sonra bile adın tarihe kazınmış olur. bakınız galatasaray.

  şl gelirleri belki eksik kalacak ama kupayı alan takım da güzel paralar kazanıyor. ayrıca biz bir avrupa kupası gelirse taraftarlar olarak o eksiği tamamlarız. bir daha böyle bir fırsat, böyle uygun rakipler denk gelmez. ne sen böyle büyük paralar harcayıp güçlü kadro kurabilirsin ne de en büyük rakibin aston villa olduğu bir kupa şansı denk gelir. belki 30 yılda bir.

  30 yıllık fırsat fenerbahçe'nin ayağına kadar geldi.

 • satınalmacılar tedarikçilerden para yer mi

  türkiye’de bir yerde para yeme imkânı varsa o para yenir.

 • ali koç'un murat kurum açıklaması

  (bkz: fanatizmin bir zeka sorunu olması)

  "bu yarışta başarılar diliyorum" ve "murat kurum istanbul için bir şanstır"ı karşılaştıran varsa salaktır. biz salağa salak deriz.

 • feyza altun

  şu savunmalara ekonomiden %1 anlayan birisi bile kahkahalarla güler.

  görsel
  görsel

  dolar 2 lirayken mercedes maybach almayan kafama sıçayım ya. yanına da miami beach'ten 2 tane villa alsaydım keşke. aptal kafam.

  bu kadın bir de avukat. işi insanları savunmak yani.

 • misvak'ın hazırladığı murat kurum görseli

  görsel

  1 tane bile ağacın olmadığı görsel. cami ve betondan başka bir şey yok. zihniyetlerini çok güzel yansıtmışlar.

  (bkz: inşaat ya resulullah)

  kaynak tweet: https://twitter.com/…aps/status/1744088649115808026

 • fahri trafik müfettişi

  delilsiz ceza yazma işinin durdurulması lazım. fotoğraf veya video olmadan ceza yazılmamalı. kendisine yol vermeyen arabaya sinirlenen ftm bir sebep uydurup basıyor cezayı, hadi şimdi siktir git uğraş diyor. kötüye kullanıma çok açık bir durum.

  fakat ftm olduğum gün sapasağlam delillerle özellikle de kaldırıma park edenlerle ve ters yöne girenlerle bizzat mücadele edeceğim. her şey delilli ve ispatlı olacak. istersen aihm'e git amk. ftm olduğum an bütçe açığının %10'unu tek başıma kapatmayı vadediyorum. meclisten ek bütçe geçirmenize gerek kalmayacak. kabak gibi girilmez tabelasını görmesine rağmen bile bile girenler, kendini zeki zanneden çakallar hepinizi delirteceğim.

 • 1 aralık 2023 apple zammı

  “bugün dünden daha fakirsen tek sebebi erdoğan”

  (bkz: zam cumhuriyeti)

 • vergiyi tabana yaymak için çok ciddi adım atacağız

  mehmet şimşek'in biraz önce trt haber'de yaptığı açıklama.

  video: https://twitter.com/…nli/status/1730169693699276931

  kuyumcudan, yatlardan, müteahhitten, yandaştan vs. alınmayan vergiyi vatandaşa daha da yayacaklarmış. yani "çok kazanandan az, az kazanandan çok alacağız" diyor.
  tabana illaki bir şey yayacaksanız refah yayın vergi değil.
  (bkz: kulak arkamız kalmamıştır)

 • 2023 brezilya gp

  adam monaco'da doğmuş, dünya çapında tanınan ünlü bir yıldız, hesabında milyon dolarlar var, ferarri gibi bir markanın baş f1 pilotu, yakışıklı eli yüzü düzgün biri, muhtemelen elini sallasa milyonlarca genç kız peşinden koşar, "neden bu kadar şanssızım ben" diye isyan ediyor amk.

  he kanka çok şanssızsın, git kendini köprüden at da kurtul bu hayattan.

 • 25 ekim 2023 bist çöküşü

  festival basıp masum gençleri öldüren, birçoğunu da esir alan terör örgütüne "terör örgütü değil" derseniz yabancı yatırımcı da bir tepki verir doğal olarak.

  mehmet şimşek her gün dışarıda para bulmak için çırpınırken, kefen giyen 3 tane yarım akıllı aktroll mutlu olacak diye yine ekonominin yani vatandaşın canına okudular.

  yazık.

 • borsa istanbul

  --- spoiler ---
  faizin %50 olduğu yerde borsaya girmek
  allah akıl fikir versin
  --- spoiler ---

  enflasyonun %140 olduğu yerde %50 faize girmek
  allah akıl fikir versin

 • 2023 katar gp

  yahu serhan acar şu gereksiz, 5 yaşında çocuğun bile internetten bulabileceği şampiyon isimleri sayma huyun yüzünden son turdaki müthiş mücadeleleri kaçırdın. bize de zehir ettin. hamilton 2 tane ferrari'yi birden geçti mesela son turda. ama serhan efendi o sırada başka bir alemde kafa şişirmekle meşgul.

 • sebastian szymanski

  batak dönerciye bir selam daha yollayan modern 10 numara. iyi ki varsın.

 • 2023 hollanda gp

  - yarın dolar kaç para olacak stresi yok
  - yarın acaba hangi sikimsonik vergi çıkacak gerginliği yok
  - yarın faturaları nasıl ödeyeceğim korkusu yok
  - yarın acaba ev sahibi zam için arar mı stresi yok
  - yarın deprem olursa 30 yıllık evim yıkılır mı korkusu yok
  - yarın benzine yine zam gelir mi derdi yok
  - yarın acaba kaç tane afganlı, suriyeli kaçak görürüm derdi yok
  - yarın eve dönerken sokakta öldürülür müyüm korkusu yok
  vs…

  tabii mutlu olurlar amk. bizim gibi gelişmemiş üçüncü dünya ülkesinde yaşamıyorlar ki.

 • bakırköy'de köpek saldırısına uğrayan adam

  köpek değil, yaratık. canavar.

  bunların hepsi toplatılıp yok edilmeli. sahipleri de cinayete teşebbüsten yargılanmalı artık. sahiplere caydırıcı bir ceza verilmediği sürece bu olaylar artarak devam eder. ne güzel, canavarı sal adamın üstüne, adamı parçalasın, sen de elini kolunu sallayarak gez.