Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. ibrahim kalın'ın atatürk'ü hedef alan paylaşımı

  zamanında fetö dedikleri eski kankalarinin dibinden ayrilmayan birinin beyanatı.
  bilmeyenler için zamaninda fetö nün gazetesi zaman da yazarlık yapmış kişi. atatürk kelimesi ağzına gereğinden fazla büyük gelir bu arkadaşın.

 • 2. hatay baro başkanının gözaltına alınması

  ailesiyle yemek yerken polis içeri giriyor kimlik sormaya başlıyor, her hak hukuk bilen gibi baro başkanı statüsünü belirtmeden yasal dayanak soruyor, polis dayanak yok biz devletiz deyip adamı gözaltına alıyor. bir insanın ailesiyle yemek yerken rahatsız edilmeme hakkı olmalı, bu çok kutsal bir hak değil sıradan bir hak. yasal mevzuat açık kolluk görevlisi rastgele kimlik kontrolü yapamaz.
  pvsk 4/a: durdurma yetkisinin kullanılabilmesi için polisin tecrübesine ve içinde bulunulan durumdan edindiği izlenime dayanan makul bir sebebin bulunması gerekir. süreklilik arz edecek, fiilî durum ve keyfilik oluşturacak şekilde durdurma işlemi yapılamaz.
  ailesiyle yemek yiyen bir insan hangi makul sebeple rahatsız edilip kimlik sorgusuna muhatap tutuluyor? adam taşkınlık mı yapmış?

  ek bilgi;
  bana yazılan mesajlarda bazı insanlar kolluğun bahse konu olayda herhangi bir evrak göstermek zorunda olmaksızın, sadece kimliğini göstererek kimlik kontrolü yapabileceğini iddia etmekte, bu konu üzerine yaptığım araştırma sonucunda şunu diyebilirim;
  olayımızda açıkça durdurma yetkisinin kullanımı söz konusu restoranda ailesiyle yemek yerken bir insanın yanına kolluğun gelmesi ve kimlik sorması açıkça bir durdurmadır; çünkü ortada kimlik sormak için vuku bulan bir olay yok.
  durdurma yetkisinin kullanılabilmesi, 4/a maddesinin ikinci fıkrası hükmü ile kolluğun tecrübesine ve içinde bulunulan durumdan edindiği izlenime dayanan makul bir sebebinin bulunması ön koşuluna bağlanmıştır. makul sebep ya da makul şüphe nedir? makul sebep akla ve mantığa uygun sebeptir.
  pvsk durdurma nedenlerini, yani kişileri ve araçları durdurma hususunda makul bir şüpheye ulaşmış kolluğun hangi nedenlere dayanarak bu yetkisini kullanabileceği meselesini 4/a maddesinin birinci fıkrası hükmünde dört grup halinde düzenlemiştir. buna göre kolluk, adli ve önleme aramaları yönetmeliğinin “durdurma ve kontrol işlemlerini düzenleyen 27. maddesinin ikinci fıkrası hükmünden de hareketle somut olayda tecrübesine dayanarak, içinde bulunduğu durumdan ve izlediği davranışlardan,
  a) bir suç veya kabahatin işlenmesini önlemek,
  b) suç işlendikten sonra kaçan faillerin yakalanmasını sağlamak, işlenen suç
  veya kabahatlerin faillerinin kimliklerini tespit etmek,
  c) hakkında yakalama emri ya da zorla getirme kararı verilmiş olan kişileri tespit etmek veya
  d) kişilerin hayatı, vücut bütünlüğü veya mal varlığı bakımından ya da topluma yönelik mevcut veya muhtemel bir tehlikeyi önlemek hususlarında kanaat elde ederse kişileri ve araçları durdurabilecektir.

  somut olayda sayılan bu dört sebebin de bir arada bulunması gerekmemekte, sadece bir sebep olsa dahi yeterli. videosu her yerde yayınlanan olayda dört durumdan biri yok, öyleyse kolluk kendiliğinden restoran içinde kimlik kontrolü yapamaz. bu kimlik kontrolünün ve durdurmanın yapılması için varsa alınan yazılı bir karar bu kararı vatandaşın memura sormasında hukuka aykırılık veya saygısızlık yok. bilakis kanuna ve hukuka saygı var.

  kimlik sorma yetkisi her yerde her zaman kullanabilir mi sorusunu önleme tedbiri çerçevesinde ve adli bir işlem yapılırken ayrı ayrı değerlendirmek gerekiyor. kimlik sorma yetkisi bir suç veya kabahatin işlenmesini ya da kişilerin hayatı, vücut bütünlüğü veya mal varlığı bakımından ya da topluma yönelik mevcut veya muhtemel bir tehlikeyi önlemek amacıyla kullanıldığında önleme tedbiri niteliği
  taşırken, suç işlendikten sonra kaçan faillerin yakalanmasını sağlamak, işlenen suç veya kabahatlerin faillerinin kimliklerini ya da hakkında yakalama emri veya zorla getirme kararı verilmiş olan kişileri tespit etmek amacıyla yapılması halinde ise adli bir görev ve yetki olarak karşımıza çıkıyor. kolluk, bir kişiye kimliğini ya durdurma yetkisinin doğduğu hallerde (m. 4/a 3) ya da genel olarak kolluk görevini yerine getirirken (m. 4/a-8) sorabilir. kimlik sorma işlemi sırasında kolluğun kendisinin kolluk mensubu olduğunu belirleyen belgeyi göstermesi m. 4/a-8 gereği zorunludur. video'daki olayda önleme tedbiri niteliğinde bir kimlik sorma olduğu için bu konuda kolluğun almış olduğu yazılı bir karar olması gerek, işte videodaki şahıs da o kararı soruyor.

 • 3. gupse özay

  dış görünüşü yeni evlendiği erkeğe yakıştırılmayan bir kadın.

  bir insanın sesi beğenilmeyebilir, eleştirirsin, şarkı söylemesin dersin,
  bir insanın oyun yeteneği beğenilmeyebilir, rol yapmasın dersin,
  saçı, makyajı beğenilmeyebilir, yapmasın dersin
  olaylar karşısında duruşu beğenilmeyebilir, davranışlarını değiştirsin dersin.

  ama tutup da suratı çirkin, kocasına yakışmamış da demezsin, bu kadar da kötü kalpli olunmaz.
  diyelim ki gerçekten çok çirkin; kadın zaman makinesi ile geri gidip atalarını mı değiştirsin,sizin güzellik algınıza uygun birilerini mi seçsin, ya da herkesin tek tip olduğu tuhaf estetikler mi yaptırsın?

  barış arduç da onun sayesinde bu kadar ün sahibi oldu, hiç ondan bahseden yok.
  kadın ve erkek rollerini değiştirsek, kadın kendini kocası sayesinde ünlü ettirdi, güzelliği sayesinde de kaptı adamı dersiniz.

  ben gupse özay'ı çok mu seviyorum, hayır. ama herhangi bir ilgi duymadığım insanı da savunuyorsam gerçekten rahatsız edici şeyler var demektir.

 • 4. tarım bakanının et fiyatı yüksek değil açıklaması

  22 nisanda başvurduğum pandemi yardımı dün bu saatlerde reddedildi.

  yaşım 37 ve ailemle aynı evde yaşıyorum. işsizim.

  yiyenlere afiyet olsun. benim söyleyeceklerim bu kadar.

 • 5. bulgar dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

  (bkz: azis)

 • 6. muharrem ince'nin parti kurmaya hazırlanması

  böyle bir şey yaparsa oy toplar.
  ama %10'u yakalayamaz. ve bu yolun sonunda barajı geçemeyerek meclise giremez.
  bu da kimin işine yarar? akp'nin.
  umuyorum ki bunu yapmaz. çünkü asıl hayal kırıklığını o zaman yaşatır.
  akp'nin bu kadar güç kaybettiği yerde, chp'ye böyle bir kazık atarsa ince; bilin ki bu adam haindir.

  edit: o kadar geri zekalıca mesajlar alıyorum ki. evladım ben kk'yı mı övdüm?
  kk'ya geçirdiğim lafları, ince'ye bir kere bile etmedim ben. ama bu olay farklı. yeni parti kurmak, şöyle bir ortamda yanlış hamle olur.
  akp sallanıyor. ve sen bu ortamda yeni bir parti kurmaya yeltenemezsin. en büyük hedef kitlen muhalif taban çünkü.
  kurduğun yeni parti, akp'den çok muhalif oyları bölecek ve bu hamlen dolaylı olarak iktidara yarayacak.
  kendinize gelin.

 • 7. 30 temmuz 2020 adana demirspor karagümrük maçı

  tarih : 30 temmuz 2020
  yer : ankara eryaman stadı
  saat : 21.00
  yayın : beni sports 1

  (bkz: kutsal bilgi kaynağı)

  tanım : süper lige çıkacak son takımın belli olacağı maç.

  edit : kaçak yayın yapanları şikayet linki.*

 • 8. en güzel delirme sahnesi

  https://youtu.be/dwvoleg3tgg

  namuslu - şener şen

 • 9. şener şen'in en iyi performans sergilediği film

  "muhsin bey "sadece türklerin anlayabileceği çok ağır oyunculuk gerektiren bir rolü
  çok iyi oynamıştı...

 • 10. ahmet ağaoğlu

  yarın öbür gün fenerbahçe ile bir yerde hamsispor rekabet etse yine beyefendi ve entelektüel ilan edilecektir :)

 • 11. akp'nin abb bağışlarına çökmeye çalışması

  düpedüz kahpe çocukluğudur, orospu çocukluğudur, yavşaklıktır, itliktir.

  utanmaz ve muhalif belediye başkanlarına ters gitmeye ant içmiş hükümet ve onun küçük ortaklarının icraatidir. sizde hiç kafa yok mu oğlum? orospu çocuğu musunuz acaba?

  bu yapılanlar var ya bi 10 yıl sonra şöyle hatırlanacak emin olun ''üç beş tane piçin doğurduğu vardı da... bütün muhaliflerin hayatını kaydırıyor, hayatı onlara zindan edecek kararlar alıyorlardı.''

  bu devran kinle aldığınız bu kararlarla birlikte dönecek ve sizin götünüzde bir daha pat pat patlayacak. o zaman da ağlarsınız ''haksızlık, mağdurum'' diye. allahın belaları sizi.

  edit: mesela bu piçi bir inceleyelim. ne demiş itin doğurduğu? pensilvanya’ya gideceğine ülke içinde kalsın. yahu sinirlenmeyin diyenler oluyor da bana. eh be kardeşim ben bu piçleri hedef göstermeden ve bunlara küfür etmeden nasıl anlatayım ki derdimi? örneğin bu tweeti atan orospu çocuğu laftan anlar mı başka türlü? mümkün değil. bir şeyler öğrenmiş papağan gibi tekrar eden yüzbinlerce piç kurusu trolle nasıl anlatacaksın bunları? imkansız.

 • 12. uzman çavuşların şaka maka 11 bin tl alması

  terörle mücadele edenlere helal olsun da, askeri birlikte askerlere eziyet edenlere haram olsun.

 • 13. 30 temmuz 2020 dolar kuru

  dolar ı geçtim.

  1 bulgar levası = 4.19 türk lirası haberiniz var mı?

  paramız pul olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

  nasıl ? iyi uçuyor muyuz gençler?

 • 14. 30 temmuz 2020 trabzonspor'un cezasının onanması

  cas'ın cevabı

 • 15. 29 temmuz 2020 derya aslan cinayeti

  olay dün 23.00 sıralarında büyükçekmece'de meydana geldi. 33 yaşındaki derya aslan, 15 yıl önce sami aslan ile evlendi. bu evliliklerinden biri erkek 2 çocukları oldu. ailesinin anlattığına göre, evliliği boyunca şiddet gören genç kadın zaman zaman boşanmak istese de çocukları için evliliğini sürdürdü. ancak şiddet sona ermeyince boşanmaya kesin karar veren iki çocuk annesi kadın, yaklaşık 2 ay önce esenyurt'ta yaşayan ailesinin yanına döndü. genç kadın, kocasının yanındaki çocuklarını bu süre içinde göremedi.

  barişalim diye götürdü, başindan vurarak öldürdü

  otomobiliyle dün akşam eşinin yaşadığı eve gelen 33 yaşındaki sami aslan, barışmak istediğini söyledi. hem konuşmak hem de çocuklarını görmek isteyen kadın, boşanmak istediği eşiyle birlikte evden ayrıldı. sami aslan, eşini büyükçekmece'de boş bir araziye götürdü. burada genç kadını başından tek kurşunla vurarak öldürdü, daha sonra da olay yerinden kaçtı,.

  20 dakika sonra aradi

  sami aslan daha sonra kadının ağabeyini arayarak "gelin cesedinizi alın" dedi. büyük şok yaşayan aile durumu polise haber verdi. polis ekipleri cesedin bulunduğu noktaya giderek incelemelerde bulundu.

  gözyaşlari içinde isyan etti " öldürmeye değer miydi?"

  gözyaşları içinde katilin yakalanmasını isteyen abla gülten kavaklı, "öldürmeye değer miydi? daha 33 yaşında, bunu hangi ülke hangi millet kabul ediyor. bütün dünyaya soruyorum. suçu kadın olmak mı suçu anne olmak mı? ölümü mü hak ediyor" diye konuştu. abla kavaklı, "kız kardeşim 2 ay önce boşanma davası açtı. evrak eksikliğinden dava başlamadı. kardeşimi aradı 3 gün boyunca 'çocuklar için barışalım' dedi. ailesi de izin verdi. buradan kardeşimi götürdü. 20 dakika sonra telefon geldi. ağabeyimi aradı dedi ki "gelin cesedinizi alın". kadın cinayetleri artık yeter. kaçtı. 'daha öldüreceğim 2 kişi var' diye bizi tehdit ediyor. çocukların haberi yok" diye konuştu.

  "çocuklari için gitti ölüm haberi geldi "
  genç kadının annesi müşerref akın ise "15 senedir bu derdi çekiyoruz. çocuklarımı tehdit ediyordu. perişan olduk. çocukların hatırı için 'gideyim' dedi. giydirdim güzelce eline verdim. çocukları için gitti ölüm haberi geldi. 'bir defa çocuklarıma sarılayım' dedi. 'bir gece çocuklarımın yanında kalayım o bana yeter' dedi" diye konuştu .
  polis kaçan saldırganın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

  kaynak: https://m.sabah.com.tr/…du-basindan-vurarak-oldurdu

  her sabah farklı bir cinayet haberine uyanıyoruz. yetmedi mi? bıkmadık mı? yıllarca şiddet görüyor, boşanmak istiyor, boşanamıyor. bu mudur yani? ne zaman ciddi yaptırımlar uygulanacak? adam rahatlıkla kaçıyor ve hala yakalanamayacağını düşünerek geride kalanları tehdit ediyor.

 • 16. dobrayım ayağına insanların kalbini kırmak

  son yılların yeni trendi.

  dobrayım, açık sözlüyüm ayağına insanların kalbini kırmak moda olmuş durumda.

  özellikle kendinden zayıf ve güçsüz insanlara karşı uygulanan bir çeşit güç gösterisidir bu.

  açıksözlü olmak ile patavatsız ve küstah olmak arasındaki farkı dahi idrak edemeyen insanlardır bunlar.

 • 17. twitter'ın temsilci bulundurmayı kabul etmemesi

  adamlar biliyor. bunun muhalif avlama ve fişleme dümeni olduğunu.
  almanya da suça bakılır. siz suçun kime karşı yapıldığına bakarsınız..

  hiç bir şey olmasa da bir şeyler olmuştur diye seçim iptal eden, aynı zarf içinde lehlerine olanları geçerli aleyhlerine olanları geçersiz sayan bir zihniyeti kim takar.

  madem internette ahlak istiyorsunuz 20 senedir sokak alt yapısı 12 megabit olan insanlara 16 megabit paket satmanızdan başlayalım.

  sizin yatacak yeriniz yok. benim inandığım allah israf haram derken sizin inandığınız din itibardan tasarruf olmaz diyerek kuran ayetine muhalefet yapıyor.
  hz ömerin lafını ağzınıza alıp fırat kenarındaki kuzu kaybolsa bizden sorun diyordunuz. lan kuzudan vazgeçtik, fırat nerede??

 • 18. hatay'da ırkçıların dövdüğü suriyeli gençler

  hatay'da hataylı mı kaldı?
  adam antakya'da yaşayanları yerinden atıp bunları yerleştirdi.
  kendi memleketlerinde azınlık oldular.
  başlık açan kasten ırkçı diye açmış.
  azınlık olan nasıl ırkçı olsun.
  ayrıca, zaten onlar da arap kökenli.
  bu ırkçı muhabbeti suriyelileri acındırmak ve türk vatandaşları arasından günah keçisi bulmak için.

 • 19. thy'nin personel maaşlarında indirime gitmesi

  içlerinden birisi için çok önemli değildir.
  nasılsa bedavadan maaş alıyor.
  (bkz: elif can yetim)

 • 20. 29 temmuz 2020 ahmet ağaoğlu el hareketi

  camiasına yakışanı yapmıştır. bundan rahatsız olan trabzonsporlu çıkmayacaktır. çünkü seviyesizlik bu şehrin ve takımının iliklerine işlemiştir.

 • 21. 1597 pozisyon için hazırlanan maaş skalaları

  ben yurtdışında casinoda yönetici olarak çalışıyorum. şuradaki maaşlara baktım. çoğu mesleğin bir yıllık maaşını 1 ayda alıyorum.
  allah beni türkiye'de çalışmaya mecbur etmesin. allah beni türkiye'ye muhtaç etmesin. allah hepinizin yardımcısı olsun.

  başka ülkelerde ortaokul mezunu garsonun aldığı maaşı bile alamayan; ülkemin üniversite mezunlarının vay haline...

 • 22. tek başına tatile çıkmak

  sadece kendisiyle barışcıl, ziyadesiyle özgüvenli, karakterini tümüyle kabullenmiş ve bu sikimsonik ülkedeki hayat kargaşası içerisinde kaprislerinden arınan insanların gerçekleştirebileceği eylem.

  bir defa deneyin, zaten vazgeçemeyeceksiniz.

 • 23. ekşi itiraf

  instagramda bütün arkadaşlarımin fotoğraflarını beğenirim her zaman, ayda yılda 1 fotoğraf atarım yarısı beğenmez allahin çekemezleri sizi hepinizi sessize aldım.

 • 24. 29 temmuz 2020 trabzonspor alanyaspor maçı

  keşke kuş beyinliler her yendiğimiz takımın yerine ağlamasalar. lan bu ne çeşit eziklik, başlıkta alanyalı yok zaten de bu nasıl bir hissiyat bir de 00:00 entrisi parselliyorlar.
  yendik, kupa kazandık, ne yapalım sevinmeyelim ağlayalım mı ne istiyorsunuz anlamadık ki. sevinmemiz de batıyor adamlara.

 • 25. cemal enginyurt'un mhp'den ihraç edilmesi

  evet. ihraç edilmiştir. bundan sonra hayatına karadeniz yaylalarında bir kurt olarak devam edecek.

 • 26. 3 öğrenciye 100'er tl bayram harçlığı kampanyası

  kazık kadar herif olup sözlükte dilencilik yapanların üşüştüğü kampanya. ayakkabısı olmayan ilk, orta, lise öğrencileri için olmalıdır.

  utanmıyorlar burada dilencilik yapmaya. fırsatçı beleşçiler. kazık kadar herifsin. kadınlara mesaj atmayı da bilirsin. bedava am ararsın da sana 100 tl. verecekmişim. bok ye. utanmaz insanlar.

 • 27. u2'nun hiç güzel şarkısının olmaması

  katıldığım tespit. dünyanın en balon gruplarından birisi, naçizane fikrim.

  edit: he amk. u2 dinlememenin alternatifi mahmut tuncer veya bülent serttaş dinlemek. ergenliğin de bir sınırı olmalı.

 • 28. kk denince akla gelenler

  kendi kalesine geliyor.

 • 29. muharrem ince'nin kuracağı partiye isim önerileri

  adam kazandı partisi. dur ulan, bu da akp.

 • 30. ilyas salman'a hak ettiği değerin verilmemesi

  ilyas salman kendi kuşağı içinde gayet üst sınıf bir oyuncudur. türk sinemasının en komik filmi olan şekerpare filmi ona aittir. sarı mersedes filmini mükemmel yapan illyas salman'ın oyunculuğudur; yeni nesilin bu filmi izlememesi zevksizliklerindendir, örneği de, kanka onu da biz mi verelim, diyen yazar arkadaştır.

 • 31. ikinci el otomobil piyasasını düşürecek çözüm

  diyaneti kapatıp kazanilan parayla otomobilde ötvyi kaldırmak.

 • 32. erkek olmanın en güzel yanı

  değersiz olmak. bu sayede insanların gerçek yüzünü görme şansınız artıyor.

 • 33. deep humor ayasofya kaosu videosu

  sizce bizim gibi ülkelerde devrimler ve yenilikler tabanın talebiyle mümkün olabilir mi? cumhuriyet devrimleri tepeden gelme ve halka sorulmadan yapıldığı için eleştiriliyor. yahu hangi halk? bunlara neyi soracaksın? bu tiplerin oy kullanabilmesi bile bence çok tehlikeli bir durum. vatandaş değil ki bunlar,militan.

 • 34. kazık kadar olduğu halde çizgi film izleyen insan

  looney tunes arşivim var. vintage çizgi filmlerin çoğuna sahibim. youtube önerilerimde dahi her zaman gözümün önünde. manyak gibi seviyorum. hangisinde hangi klasik müzik kullanılmış, hangisi ödül almış, hangisinin kaç versiyonu var, hangisini kim yönetmiş bilirim az çok. karakterlerin eski çizgileriyle sonraki çizgilerinin arasındaki farklılıklar, bu farklılıkların hangi döneme denk geldiği konusunda fikir verir her zaman. 34 yaşımdayım. mip mip!

 • 35. 30 temmuz 2020 mahir ünal'ın twitter açıklaması

  twitter'ın taşaklı bir şekilde türkiye'de temsilci bulundurmayı kabul etmemesine mahir ünal'ın siber egemenlik hakkını tanımadığı gerekçesiyle "temsilci bulundurmamakta ısrar ederse twitter'ı kapatabileceklerini" beyan ettiği açıklamasıdır.

  ünal, 'twitter temsilci vermezse, ofis açmazsa kapanır mı?' sorusuna şu yanıtı verdi:

  "burada bir karar vermek durumundasınız. gidip amerikan kongresi'nde hesap verenler eğer bizimle muhataplık oluşturmak istemiyorlarsa ve sizin yaptığınız yasal düzenlemeleri tanımıyorlarsa dönüp devlete 'sizinle muhataplık oluşturmak istemiyor bu yapı, sizin yasal düzenlemelerinizi ve siber egemenlik hakkınızı tanımak istemiyor o yüzden onu siz kendi haline bırakın. siz neden böyle bir düzenleme yapıyorsunuz ki?' diyemezsiniz."

  twitter'ı bu dik duruşundan dolayı kutluyorum. siber egemenlik hakkıymış. ulan ben evimden amerika'daki bilgisayara bağlanıyorum senin bunun üzerinde ne gibi bir egemenlik hakkın olabilir? allahın yeşil topu.

  haber

 • 36. pakistan'da dine hakaretten öldürülen adam

  kimi pakistan'ı kınamış, kimi türkiye'de yaşanma potansiyeli az olmayan olay demiş.
  daha birkaç ay önce kılıçdaroğlu ankara'nın köyünde linç edilmek istenmedi mi, sığındığı ev için "yakın bu evi" demediler mi?
  sivas'ta madımak'ı yakıp insanları katletmediler mi?
  islam'ın dna'sı ortaktır.

 • 37. 2019-2020 sezonu küme düşmenin kaldırılması

  avrupa'da küme düşmeyi kaldıran ligler

  türkiye - 18 takım
  çekya - 16 takım
  avusturya 2. lig - 16 takım
  sırbistan - 16 takım
  hollanda - 18 takım (lig iptal oldu şampiyon yok)
  azerbaycan - 8 takım
  kıbrıs rum kesimi - 14 takım
  malta - 16 takım
  lüksemburg - 14 takım
  cebelitarık - 10 takım
  san marino - 15 takım

  bulunduğumuz yere bak, avrupa'nın en kötü ligleri ile aynı listedeyiz.

  hollanda hariç kalanı toplasan süper lig kalibresine ulaşamaz. kaldı ki hollanda avrupa kupalarına katılmayacak. daha da önemlisi tutarlı davranıp ligi iptal etti adamlar. yani eylemin bir neden sonuç ilişkisi var.

  bitmemiş bir lig için kimse cezalandırılmamalı elbette.
  peki biz ne yapıyoruz?

  ligi bitirip şampiyon belirliyoruz.

  pandemi öncesi ligi süpüren, pandemi sürecinde, başkanı, yöneticisi ve teknik direktörü hastalığa yakalanan, kondisyoneri italya'dan dönmeyen ve ligler yeniden başladığı andan itibaren neredeyse maç kazanamayan galatasaray'ın günahı ne? avrupa kupalarına gidebilmek için trabzon'un cezası onansın diye dua edecek haldeler.

  şampiyon çıkaran ligde neden düşme yok söylesenize bana.

  hepsi bir kenara, avrupa kupalarına katılacak olan bir tek biziz şunların arasında. fikstürü genişletme şansımız sıfır.

  bu aptalca, sonu hiç düşünülmemiş kararın siyasi olmadığını kim söyleyebilir?

  adil gevrek denilen densiz, neden cumhurbaşkanına teşekkür etti bu karar için?

  asla hesabını vermeyeceksiniz nasılsa değil mi?

  aslında ne kadar aptal adamlar olduğunuzu ve normal şartlarda, normal bir ülkede sizden bir bok olmayacağını biliyorsunuz ya, sizi oraya koyan ne dese yapacaksınız o yüzden. milyarlar işte bu adamların elinde dönüyor.

  ne güzel lan,

  kurduğun takımı şampiyon yap.
  oy depon trabzon kupayı alsın, sus payı.
  kimse küme düşmesin.

 • 38. her 10 kadından 7'sinin kaslı erkek tercih etmesi

  bu sözlükteki 10 erkekten 9 u kaslı ama nedense bu gencoları sokakta göremiyoruz . neden acaba ?

 • 39. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  dertleşmek isteyen iktidarsız arkadaşlar yazabilir, karım beni iktidarsız olduğum için terk ettiğinden beri, benim gibi iktidarsız olup da karıları tarafından terk edilen insanlar ne yapıyor acaba diye çok merak ediyorum. isterlerse kadınlar da yazabilir; ama çok iktidarsızım...

 • 40. 29 temmuz 2020 polis tarafından tehdit edilmem

  ondan sonra emniyet kıçını yırtsın imaj düzeltmek için caddebostan, bağdat caddesi'nde 90 60 90 ölçülere sahip, 175-180 boyunda dişi polislere trafik çevirmesi yaptırsın. "bakın biz ne medeni teşkilatız" mesajı vermeye çalışsın. caddebostan'da zannedersin polis çevirmesi yok da defile var amk.

  kişinin suç işlemesi polis tarafından fiziksel ya da sözlü şiddet görmesine zemin hazırlamaz. şunu öğrenin artık! polis görevini yapacaksa önce 350.000 kişi göt göte şov için toplananlara karşı görevini yerine getirsin.

  bu olayın benzeri daha dişli birinin başına gelince polisin kuzu olduğunu da görüyorum. geçen gün benzinlikte yaşandı. anlatayım:

  siyah bir fiesta aracın arkasından (siren yok, anons yok) korna kıyamet gelen kişiler adamı benzinliğe sokuyor ve durduruyor. benzinlikte araçtan indikten sonra (agresif hareketlerle) ters ters konuşup polis olduklarını söylüyor ve durdurdukları aracın şoförünü bileğinden tutuyor birisi.

  aracın şoförü hiç istifini bozmadan silkeleniyor ve "çek ulan elini!" diye bağırıyor. bu toy siviller daha mevzuya uyanamadıkları için adamı üst araması için arabaya yaslamaya kalkarken herif kimliğini çıkarıyor koyuyor masaya (masaya değil işte anlayın).

  "siz vatandaşa bu şekilde mi davranıyorsunuz" gibi bir bağırma sesi daha duyuluyor. sonrası özürler vs. ve kapanış. çevirdikleri kişi bunlardan çok daha rütbeli sivil aracıyla, sivil olarak takılan başka bir emniyet mensubu.

  edit: buyrun bir diğer olay (bkz: hatay baro başkanının gözaltına alınması) iki olayda da polisin tarafında olanlara bakın çoğu ak troll'ler. yaratılan polis devletinden şikayetçi değiller ancak bu ülke emin olun hepinize öğretecek ve papazı dövdürmeyecektik dedirtecektir. ama bugün ama 10 yıl sonra başınıza gelince anlarsınız.

  --- spoiler ---
  “üç arkadaş var.
  bu üç arkadaş bir yaz günü yaya olarak yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar.
  biri türk, biri kürt, diğeri de ermeni.
  ama ermeni olan aynı zamanda papaz.
  sıcak, bir süre sonra yolda susuyorlar. etrafta su yok.
  bağların olgun zamanı. ‘iki salkım üzüm yiyelim de ağzımız ıslansın’ diye bir bağa giriyorlar.
  bağın sahibi bir türk ama onu görememişler. ‘kaç paraysa veririz’ diyerek yemeye başlamışlar.
  bu sırada bağın sahibi gelmiş. bakmış üç kişi üzümünü yiyor. fena bozulmuş ama üç kişiyle de başa çıkamayacağını düşünmüş.
  birine bakmış, kıyafetinden ermeni ve papaz olduğu belli.
  diğerine bakmış, konuşmasından kürt olduğunu anlamış.
  üçüncüsü de türk.
  dönmüş ermeni’ye, ‘bak bu adam türk, yesin malımı. benim kanımdandır. helali hoş olsun.
  bu da kürt’tür ama din kardeşimdir. sen niye yiyorsun benim üzümümü?’ demiş.
  bu laf, üzerlerine sorumluluk yüklenmeyen türk ve kürt’ün hoşuna gitmiş.
  adam, papazı bir güzel dövmüş. kıpırdayacak hal bırakmamış, yere uzatmış.
  bağ sahibi biraz sonra kürt’e dönmüş. ‘müslümansın da niye sahipsiz bağa giriyorsun. bu adam benim kanımdan yediyse afiyet olsun, çünkü o türk’tür. kardeşimdir’ diyerek bir güzel onu da dövmüş ve yere uzatmış.
  bu durum türk’ün hoşuna gitmiş.
  biraz sonra türk’e dönmüş ve ‘tamam anladık türk’sün, aynı kandanız, aynı dindeniz ama sahibi olmadan başkasının bağına girilir mi?’ diyerek türk’e de vurmaya başlamış.
  türk yumrukla yere yuvarlanınca kürt’e dönmüş ve ‘biz’ demiş ‘papazı dövdürmeyecektik.’”
  --- spoiler ---

 • 41. 29 temmuz 2020 batman'da sağlık sisteminin çökmesi

  arkadaşım batman bölge hastanesi covid servisinde hemşire. kendisi 10 gündür pozitif olmuş, cebelleşiyor. batman’da günlük ölü sayısının 10-12 civarında olduğunu söyledi. günlük test sayısı 250 ile sınırlandığından günlük vaka sayısı sürekli 70-80 civarında çıkıyor. hastaneye giden on kişiden dokuzuna test yapılmıyor.

 • 42. zeki ve gelişmiş insanların solcu olması

  zeki ve kendini geliştirmiş insan sağcı solcu olmaz.

 • 43. yalnızlığın rengi

  sarı bir çarşamba ile kahverengi bir cumartesi arasında gidip gelen bir renk.

 • 44. vücut geliştiren erkeklerin kıskanıldığı gerçeği

  kadınlar için birbirini çekemez, kıskanır derler ya safsata! erkeklerde durum çok daha beter, çok daha vahim.

  bir kadın olarak söylüyorum ki kesinlikle var böyle bir kıskançlık. spor yapan, fit olmaya çalışan, kendisine bakan erkekler hemcinsleri tarafından deli gibi kıskanılıyor. götü göbeği salan yağ tulumları yahut çelimsiz vücuda sahip olan erkeklerin birçoğu bu adamlara "beyinsiz, kültürsüz, boş, erkek değil ibne..." deyip kin kusuyor. sadece onlara kin kusmakla kalsa iyi. onları seçen kadınlara da kızıyorlar. lakin entresandır ki bu kıskanç herifler; koca göbeklerine, yayvan kıçlarına bakmadan spor yapan, şukuatlı kıçı olan fit kadın arıyorlar... e haliyle insan bu ne perhizzz bu ne lahana turşusuu deyip şaşırıyor.

 • 45. türk erkeklerinin işerken etrafa sıçratması

  doğru tespit...
  halbuki iskandinav erkekleri olsa sıçratmazdı...

 • 46. osurma videolarını youtube'da yayınlayan kadın

  helal olsun kadına, kim ne düşünür ona göre hareket etmiyor içinden gelmiş osuruklarını kaydetmiş, başarılarının devamını sikeyim.

 • 47. ilişkilerde yapılan en büyük hatalar

  evliliği bir sonuç olarak görmeyip, bir hedef haline getirmek.

 • 48. trendyol replika ürün rezaleti

  üst edit 2: trendyol tarafından 2. kez arandım. mehmet bey'di sanırım beyefendinin adı. 1 hafta içinde ürünü geri gönderebileceğim bir kod vereceklerini belirtti.

  evet, mağduriyetim maddi anlamda giderildi denebilir. elde ne var derseniz kocaman bir sıfır. günlerce bekletildim, sahte olduğunu bildiğim bir ürün için defalarca müşteri hizmetleri tarafından orijinal laflarını duydum, olumsuz dönüşler aldım. arandım, ses yükseltilerek konuşuldu. ve elime geçen bir şey yok. tamam, maddi olarak isteğim tabii ki yok ama bu kadar uzun bir sürece hiç gerek yoktu. eğer burada başlık açmamış olsam kesinlikle geri iade edemeyecektim. yani bunu yapmayan, yapamayan onlarca insan hala mağdur ediliyor.

  sahte ürün sattığını gayet ortada olan bu firmanın trendyolda satış yapmasına izin verilecek mi bunun takipçisi olacak ve bu başlığı da sürekli editleyeceğim. şu anda satış yapabiliyor firma.

  bir daha da maalesef trendyoldan alışveriş yapmayacağım, zaten aldığım ürün hediyeydi ama normalde sürekli kullandığım bir platformdu. mesajlarda destek olan yazarlara da çok teşekkür ederim. ufak hataları da düzelttim.

  üst edit : trendyol müşteri hizmetleri tarafından arandım ve yine aynı masal olan dolandırıcı satıcıdan ürünün orijinalliğinin teyit edildiğini söyledi arkadaş. ben de bunun ne anlamı olduğunu, bana yardımcı olmadıklarını söyleyince tamam, tamam iyi günler diyerek telefon kapatıldı.
  tutumu görüyorsunuz.

  müşteri hizmetlerini aradım, yazışma gerçekleştirdim, satıcının kendi sitesindeki numarayı aradım yine de hiçbir sonuç alamadığım için son çare buraya yazıyorum.

  rezalete konu olan ürün: (bkz: xiaomi redmi airdots)
  ürün satıcısı: (bkz: trendyol) / evkolik adlı satıcı

  dünya genelinde en çok satılan bluetooth kulaklık kendisi ve en çok gerçek sanılarak replikası alınanlardan.

  arkadaşımla konuşurken bu bluetooth kulaklıktan bahsetmiştim, almak istiyorum diyince de incelik yapmış hediye olarak sipariş geçmiş.

  9 temmuzda sipariş geçilen ürün 17 temmuz gibi elime ulaştı ama 1 hafta evde olmadığım için 24 temmuz gibi ancak açıp bakabilme şansım oldu. heyecanla kutuyu açıp şarj kutusundan çıkardım. piyasada çokça sahtesi olan bir ürün olduğu aklıma geldi, o yüzden sahte mi acaba diye aklıma şüphe düştü. hemen internette birkaç aramayla karşılaştırma videoları, yazıları buldum. bir de ne görelim tertemiz sahte ürün yollamışlar. videolarda sahte olarak gösterilen ürünün ta kendisi. zaten merakla beklediğim ürüne geç ulaşmışım büyük hayal kırıklığı yaşadım.

  bu noktadan sonra hemen müşteri hizmetlerini aradım. o arada siteden orijinal ürün garantisi veriyorlar mı diye baktım.
  görsel

  o zaman her türlü yardımcı olurlar dedim. sonuçta sahte olduğu çok bariz belli. müşteri hizmetlerinde konuştuğum hanımefendi orijinal olmayan ürünleri satmadığını defalarca belirtti, ben de defalarca ürünü incelediğimi emin olduğumu söyledim. sonuç olarak şikayetim alındı, mail adresine inceleme sonucunun gönderileceği söylendi.

  bu arada benim de aklıma ürün yorumlarına bakmak geldi. baktığımda birçok yorumda ürünün sahteliğinden şikayet edilmiş ve onlar da sonuç alamamış ya da uğraşmamışlar. trendyol da buna resmen göz yummuş.

  27 temmuzda mail göndermişler. mailde orijinallikle ilgili bir sorun olmadığı, ürün açılmamışsa geri gönderebileceğim şeklinde bir cevap. maili ancak bugün 30 temmuzda gördüm. hemen müşteri hizmetlerini aradım.

  ürünün orijinal olduğunu nasıl anladınız, satıcıya mı sordunuz diyorum, evet diyor. satıcnın replika diyecek hali yok ya. ben ürünü açtım, sahte olduğundan ne yapacağım diyorum, ürün orijinal şikayetin varsa servise gönder, garantiye gönder diyor bana.

  ben zaten ürüne zar zor ulaşmışım bir de garanti gibi şeylerle mi uğraşacağım. ki zaten garanti dediği şey de sanırım satıcıya geri göndermem gibi bir şey. faturadan satıcının sitesini buldum, mh numarasını arıyorum. 5 dk boyunca çaldı cevap veren kimse yok.

  elimde sahte ürünle kalakaldım ve buna da orijinal ürün parası kadar para verdi arkadaşım :) . bu durum karşısında da trendyol hiçbir şey yapmıyor ve müşteri yanlısı tutum sergilemiyor. hem orijinal ürün garantisi veriyor hem de orijinalliğini yine satıcıya onaylatıyor.

  sahte olduğunu anlamanın birçok yolu var birkaçını bırakıyorum.

  orijinal:
  görsel 2
  benimki:
  görsel 3

  karşılaştırma :
  görsel 4

  benimki:
  görsel 5
  hiçbir kod yok.

  görsel 6
  ve burada açılma var. yani kısa süre sonra kullanılamaz hale gelme ihtmaili yüksek.

  gelen mail:
  görsel 7

  sahte ürünleri orijinal gibi satan firma:
  görsel 8

  ve hepsine göz yuman trendyol.

  beni en çok üzen şey böyle büyük firmaların sahte ürün satılmasına göz göre göre izin vermesi ve bizi de salak yerine koyması. sırf bunlar yüzünden 4 5 saatimi harcadım. benim kaybolan zamanımı kim getirebilir? üstelik hakkımı aradığımla kalıyorum. elde hiçbir sonuç yok. insanları nasıl bu kadar kolay kandırabiliyor bunlar, gerçekten soğudum.

  edit: @queeneb nickli yazarın dediği gibi ürünü ben almadım. arkadaşım hediye olarak aldı ve bu ürünün sahtesinin çok olduğunu falan nereden bilebilir? indirimde olan, en ucuzunu eklemiş normal olarak.

  bir diğer yazar da iletişimi geriden takip ettiğim için eleştirmiş. mail adresi benim olmadığı için anlık takip edemiyorum.

  edit 2 : hiçbir sakıncası olmayan görseller sebepsizce kaldırılıyor. tekrar yeniledim, yine kaldırıldı. link olarak ekledim. rica ederim kaldırmayın artık.

  edit 3 : linkleri yeniledim. başta kolay olduğu için sözlük üzerinden yükledim ama 2 kez silindi. (bkz: eksiup.com) 'un sahtekar bir site olduğunu bilmiyordum ve öğrenince yeniledim.

 • 49. 29 temmuz 2020 yoğun bakımın tablodan çıkarılması

  dünya standartı denilerek yutturulmaya çalışılan gelişme. dünya standartında olacaksak bu tablonun yanına yaş aralıkları, hangi bölgelerde yakalandıklari, süper bulaştırıcı olup olmadıklarının takibi ve daha bir sürü hedenin girmesi gerekmektedir. verilen orantılı rakamlarla uzun süreden beri kimsenin umrunda olmayan tablodur. teşekkürler sayenizde yalanlarınızla güzel normalleştik