Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 24 eylül 2017 bursaspor galatasaray maçı

  " galatasaray hep kötü takımları yendi yaa"
  " galatasaray 60 dan sonra götünden soluyor"
  " galatasaray'ın deplasman fobisi var."
  " gs ilk golü yese çeviremez"
  " balon sönecek"

  tinercilerin bütün totemleri götlerinde patladı.

  ahahaha

 • 2. 4 ağustos 2015 ıspartakule gişeleri trafik kazası

  22 eylül 2017'de duruşma vardı. bilengür beceren yine teşrif etmedi, umurunda değil çünkü, 782 koskoca gün geçti ve bu kişi ne bir kez mahkemeye geldi, ne en ufak bir üzüntü bildirdi, ne facebookta sırıtan fotoğraflar koymaktan vazgeçti ne de bir tek yaprak kımıldadı hayatında. inanılır gibi değil ama hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor hayatına. diğeri, yaşar güner, avukatını yolluyor, o da aynı ruhsuzlukta, aynı umursamazlıkta, utanmadan babamın kendi kendine gidip gişelere çarptığını söylüyorlar dört ayrı kamera görüntüsüne, babamın aracındaki yaşar güner'in mercedesinin çarpma izine, bilirkişi raporlarına, akla, izana rağmen, bizim acımıza rağmen sürdürüyorlar alçaklığı. iftira ve yalan beyandan çekinmedikleri gibi bu kişi de en ufak bir üzüntü belirtisi göstermiyor. aklıma sığdıramıyorum hala, bunca zaman geçti hala üzülmüş olabilirler diyorum kendi kendime ama yok yok yok. babamı bizden alıp gayet normal devam ettiler hayatlarına.

  sonraki duruşma 8 aralık 2017'de, küçükçekmece 8. asliye ceza mahkemesi'nde saat 14:30'da. muhtemelen karar çıkacak. artık söylenecek birşey kalmadı zaten, hakimin kararını bekliyoruz. ben sürekli dilekçe yazdım mahkemeye, okunmaz dediler bana ama okuyormuş hakim, onu da öğrenmiş olduk, neye yarar bilmiyorum ama en azından ben söylemediğim birşey kalmasın istemiştim.

  8 aralık'a kadar yardım etseniz, yeniden canlansa şu başlık ve medyada konu olsa yeniden, göz önünde ve sahipli davalarda daha ciddi cezalar çıkıyor denilmişti bana. yardım etseniz, bir el atsanız, başlığı bir kaç zaman yukarıda tutsak ve gündem yapsak?

  edit: kampanya linki

  edit: trafik sigortasından ödeme alıp almadığımızı ve manevi tazminat davası açıp açmadığımızı soran oluyor. durum şu: trafik sigortasından herhangi bir ödeme almadık, babam 72 yaşında olduğu için ödeme yapılmıyormuş.
  tazminat davası açtık ama o dava ilerleyebilmek için ceza davası sonucunu bekliyor. aslında hiç birimiz tazminat davası falan açma niyetinde ve merakında değildik, lanet olsun o suçlulardan gelecek o paraya, zaten babamın hayatımızdaki değerini ölçecek maddi bir karşılık da yok, üstelik karşımızda bunu anlayabilecek insan da yok. fakat illa dava açmamızı tavsiye ettiler biz de usule uyduk. açıkçası hiç birimiz o dava ile ilgilenmiyoruz avukatlar takip ediyor, onun sonucu da hiç umurumuzda değil, onların ikisi de ruhlarını bile satsalar bizim manen yaşadıklarımızın karşılığını ödeyemezler, babamın kıymetini ne ölçebilirler ne anlayabilirler ne de karşılayabilirler. kendi adıma söyleyebilirim herhangi bir manevi tazminat alırsam tek kuruşuna dokunmayıp sadece yardım amaçlı kullanacağım. kardeşlerimin de böyle düşündüğünü biliyorum. bizim tek istediğimiz bu kişilerin hak ettikleri cezayı almaları.

 • 3. 23 eylül 2017 fenerbahçe beşiktaş maçı

  hakemin katlettiği maç. bugün yine bir hakem oyuna ne kadar etki edebilir görmüş olduk. beşiktaş'ın verilmeyen penaltısı, ofsayt denilen net gol pozisyonu, verilmeyen kartları vardı. adamları yediler resmen.

  not: gs.

 • 4. şenol güneş'in ali palabıyık'a o. çocuğu demesi

  yanlıştır. bu çok net.

  diyeceğim şey başka bir şey:

  - maç boyu caner erkin'e o. çocuğu diyen kişiler niye gündemde değil? hem de 35 bin kişiden fazla idi bu kişiler. ve o küfürleri hakli bulan adamlar bu başlığa " efendilik,yersen!!" yazıyor. sizin gibiler yüzünden insanlar çığrından çıkıp küfür ediyor işte.

  - adamın penaltısını vermemişsin,ofsayt diye golünü saymamışsin; -ki 77 santimetre ofsayt değil bu pozisyon- yetmemiş mabadından bir faul uydurmuşsun uçan valbuena için.

  bunlara peygamber olsanız yine söversiniz. sövmek yanlış mı ? yanlış. ama söversiniz.

  caner'e niye 90 dakika boyunca küfrettiniz? efendi olmadığınız için mi?
  sizin yöneticiniz çıkıp o küfürleri savundu. bok yiyorsunuz ama başkası bok yiyince " aa bak bok yedi" diyerek algı yapmaya çalışıyorsunuz.

  önce;
  - ali palabıyık'ı konuşun.
  - verilemeyen penaltıyı
  - ofsayt olmayan (77 cm) golü konuşun.
  - maç boyu küfreden ve sahaya her şeyi yağdıran holiganları,bu sebeple stadın kapanıp kapanmayacağını konuşun.
  - yöneticinizin belden aşağı konuşmasını ve caner'e edilen küfürleri savunmasını konuşun.

  ha bunları es geçip bu küfrü gündeme getiriyorsanız, şenol hoca'ya yakışmayan o küfür ali palabıyık'tan sonra size de gelsin. çünkü bunca şeyi es geçip, işinize yarar tek şeye takılmak; olsa olsa o küfrün tanımı olur.

  bu da size yakışır yani.

 • 5. ali palabıyık

  verdiği kırmızı kartlar doğru. penaltıların ikisi de doğru. ama maça direkt etki eden üç pozisyon var. beşiktaş'a verilmeyen ilk penaltı. beşiktaş'ın ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü. pozisyon piero'ya göre 77 cm nizami gol. beşiktaş'a verilmeyen ikinci penaltı. ozan tufan topu dirseğiyle dürtüyor. özetle maçta verilmeyen 2 penaltı ve 1 gol var. hepsi de beşiktaş'ın aleyhine. tesadüf değil.

  düdüğünü asacaksın !

 • 6. emine erdoğan'ın çantası

  'peygamberimizin yamalı hırkası'ndan konuşmayı sevenlerin gözlerini ve kulaklarını kapatmasına sebep olan çantadır

 • 7. sözlükçülerin fantastik cumhurbaşkanı adayları

  (bkz: cercei lannister) yobazların kökünü kurutup, imam hatipleri de havaya uçurursa daha güzel bir türkiye'ye uyanabiliriz. yapmadığı iş değil, ben oy verirdim şahsen.

 • 8. mahmut uslu

  sen konusma ayi.

  agzinin da gozunun de ayari yok. fenerbahcelisin diye seni koruyacak degilim. siktir git bok gibi yapistigin yerinden.

 • 9. igor tudor

  adam 1-0 yenik ve hücuma yönelik ne kadar oyuncu varsa oyuna aldı. aldığı risk sonuç verdi. ama kendini galatasaray taraftarına beğendiremiyor. çünkü galatasaray taraftarına yedi ön libero ile oynayan aykut kocaman müstehak.

 • 10. yüz verilmeyen erkek sözlük yazarlarının tacizi

  bir grup sözlük yazarı erkeğin yaptığı şey.
  sözlük kezbanı diyenleriniz çıkacaktır belki ama umrumda değil. gün geçmiyor ki mesaj kutuma sevişme alt metinli mesajlar düşmesin. sözlükte gayet seviyeli yazdığıma inanıyorum ve çok da vakit geçirmiyorum. evlilik teklifi aldım yahu burdan. görüşlerimiz çok uyumlu deneyelim mi? diyen oldu. kibarca göndermeye çalışınca küfredenler oldu. entrylerine bakıyorum o kadar efendi, öyle duyarlı biri diyebileceğim insanlar tarafından duymaktan utanacağım sözlerle rahatsız edildiğim oldu. dün ise tanışma teklifine red cevabı verdiğim için "en fazla sevişirdik, neyse pehh pas." dedi bir yazar. hemen hızlıca entrylerine göz attım öğretmenmiş. benim yaşımdaki öğrencilerini üniversiteye yerleştirmiş. bunu gördüm entrylerinde, ben utandım onun yerine. he senin öğrencisi yaşında olduğunu ne bilsin diyorsanız kadın olduğumu bildiğine göre entrylerime bakmış. entrylerimde ösym ile ilgili serzenişlerim var.
  demem o ki neden kendinizi zavallı durumuna düşürüyorsunuz arkadaşlar? bu kadar mı yalnızsınız? saç kesiminizi değiştirin mesela, spora gidin iki sosyalleşin. üç beş insan tanıyın.

  edit: gelen saygısızca mesajlar ve entrylerden sonra birkaç kadın olarak mesajları ifşa etmek istiyoruz. etikliği ve cezai yaptırımlar konusunda bilgisi olan yeşillendirebilir mi?

  edit2:
  buyrun bu bir kısmı:
  https://i.hizliresim.com/zodlvv.png

  https://i.hizliresim.com/qjy46z.png

  https://i.hizliresim.com/jq54ew.png

  https://i.hizliresim.com/vjeeom.png

  mesaj alma özelliğimi kapatmadığım için ilgi çekmeye çalıştığımı söyleyenler olmuş. ben bu sözlükte yardımsever insanlar sayesinde o kadar faydalı içeriklere ulaştım ki. bazı kendini bilmezler yüzünden sözlüğü yararıma kullanmayı bırakacak değilim.

 • 11. pazar sabahı erken kalkmak için bir neden

  büryan yemek.

  bitlis tatvan'dayım. "büryanı erken saatte yiyeceksin" dediler. gittim 07:30'da.

  kapalı amk...

 • 12. beşiktaş

  mehmet akif'in çok sevdiğim bir şiiridir seyfi baba. mehmet akif, düşmüş durumda olan seyfi baba'ya ziyarete gider şiirde. kalkarken de adama para vermeye yeltenir ve kesesini boş görür. sonra şu dörtlükle devam eder:

  "bir de baktım ki: tek onluk bile yokmuş kesede;
  mühürüm boynunu bükmüş duruyormuş sâde !
  o zaman koptu içimden şu tehassür ebedî:
  ya hamiyyetsiz olaydım, ya param olsa idi !"

  şu maçtan sonra gördüklerimi ibretle izliyorum. maçta olanları hepimiz biliyoruz. üzerinden geçelim. verilen kırmızı kartlar doğru. penaltıların ikisi de doğru. ama maça direkt etki eden üç pozisyon var. beşiktaş'a verilmeyen ilk penaltı. beşiktaş'ın ofsayt gerekçesiyle verilmeyen golü. pozisyon piero'ya göre 77 cm nizami gol. beşiktaş'a verilmeyen ikinci penaltı. ozan tufan topu dirseğiyle dürtüyor. özetle maçta verilmeyen 2 penaltı ve 1 gol var. hepsi de beşiktaş'ın aleyhine.

  ve maç bitti. fenerbahçe taraftarı tüm bunlara rağmen "koyduk mu" diyerek eğleniyor. galibiyetten dolayı en ufak bir mahcubiyetleri yok. aşırı mutlular. fenerbahçe as başkanı mahmut uslu, caner erkin'e özel hayatında yaşadıklarıyla hadsizce saldırıyor ve hakemin beşiktaş'ı kolladığını söylüyordu. o anda fenerium, seviyesi anaokulu olan bir ürün satışa koyuyordu. öte yandan rıdvan dilmen maçı fenerbahçe'nin hak ettiği söylüyor, beşiktaş aleyhine tartışmalı pozisyonlar sorulduğundaysa "görmedim" demekle yetiniyordu şeytanca. aykut kocaman, "gerçekçi olmak gerekirse, bizim tarafımızdaki hataların bir hayli fazla olduğu bir hakemle zor bir maçı geride bıraktık." dedi maç sonunda. utanmadılar. utanmayacaklar.

  bugün 3 puan bizim olabilirdi. bizde bu oyunları yapıp hamiyyetsizce bir 3 puanla evimize dönebilirdik. duayla himmetle 20 kez şampiyon olabilirdik. evimizde 12 yıldır ayak oyunlarıyla namağlup olmaya devam edebilirdik. hakem dostlarımız olabilirdi, külhanbeyi bir kulüp başkanımız tff'yi ve mhk'yı yönetebilirdi. elden düşme oyuncularımıza milyon €'lar veren paravan kulüplerimiz olabilirdi. şike yapabilirdik. şike yüzünden ceza almaya ramak kala kıçımızı kurtaran bir emir erimiz olabilirdi. şampiyonluk yarışında birilerine teşvik primi yedirebilirdik. bu şekilde çok daha başarılı olurduk. 15 kere değil 25 kere şampiyon olurduk. hiçbir derbiyi kaybetmezdik. futbolu biz yönetir, rakiplerimiz başarı olduğunda sistem değiştirir, hocalarını ayartmaya çalışırdık. türkiye'nin en başarılı kulübü olurduk.

  peki ister miydin bunu beşiktaşlı ? istemezdin dimi ? işte beşiktaş budur. onlarda olmayan budur. biz paramızın olmamasını şerefimizin olmamasına tercih eden insanlarız. bu yüzden bu takıma gönül verdik. bu yüzden mücadele veriyoruz.

  hep derler ya beşiktaş taraftarı takımına eksta bir bağlı diye. o beşiktaş'ın bize verdiği mutluluğun büyüklüğünden kaynaklı. çünkü hamiyyetli bir şekilde şampiyon olmanın tadı başka hiçbir şeyde yok. bu senenin sonunda da bu olacak.

  onlar hem hamiyyeti, hem parası olmayanlar olarak kalacak. zafer bizim olacak.

 • 13. 25 eylül 2017 kürdistan referandumu

  sayın arkadaşlarım vatanseverlerim, biliyorsunuz sayın başkanımız büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanı olduğunu bizzat belirtmiş idi. işte bu büyük ortadoğu projesi kapsamında zaten bir çok kere ırak kürdistan'ına yardıma koştuk, inşaatını yaptık, petrolünü aldık, sattık, teröristini affettik omuzlarda içeri aldık, megri megri şarkılar söyledik, doğuda bu arkadaşları rahatsız ettiği için tabelalardan tc ifadesini kaldırdık biliyorsunuz, yani bunlar ciddi bir planın parçası hep. bilmem kaç bin yıllık türk vatanı olan kerkük ve musul'un demografisi değiştirilirken seyirci kaldık, arakanlı müslümanlara ne bileyim rabiacılara gösterdiğimiz hassasiyeti türkmenlere çok gördük.

  bağımsızlığı destekleyen barzani ile ortak mitingler düzenlerken, gelip de ben kürdistan istemiyorum demek yakışıyor mu :) http://m.milliyet.com.tr/…detay/1793255/default.htm

  büyük ortadoğu projesinin sayın eşbaşkanı kürdistan'ın kurulması için oradaki barzani gibi kabile reislerini destekleyerek zaten elinden geleni yaptı, şimdi de aaa asker yollarız vallahi dalarız diyerek kamuoyunun gazını almaya çalışıyor diye düşünüyorum. bizim alperen'ler de alır gazı yürür oradan. amma velakin iki gram iq'sü olan vatandaş sorgular, çıkar da sorar, hop abicim, iki üç senede ne değişti, "kürdistan" kelimesini ilk kullanan devlet başkanıydın türkiye'de, şimdi ne oldu da böyle tepkilerdeyiz, der.

  özetle akp'siz barzani kimsenin ciddiye almadığı bir kabile reisi idi, akpli müteahhitler para kazansın diye bu köylü barzani'yi destekledik. ama kürdistan kurulsun hadi dersek bizim püskevitçi tayfa sinirlenir. tarihin tozlu sayfalarına karışmış olsalar da yine bi %10'ları var. onları çok kızdırmamak adına hop birader triplerine giriyoruz, sonra diyeceğiz ki aaa biz olmasın diye uğraştık ama israyil ve amariga kurdu kürdistanı. püskevitçi kimsede la oğlum madem kürdistan karşıtısın o zaman barzani'yi niye muhattap aldın da destekledin diyecek iq olmadığı için bence bu olay gayet temiz bi siyaset olur diye düşünüyorum. bu senaryoyu görmemek için gerçekten koyun olmak lazım.

  samimi söylüyorum akp siyasi bir mucize. bu adamlar deha. açıktan her şeyi baştan sona destekleyip tam sonuca giderken aaa biz istemiyorduk ya du bi iki uçak yollayayım da dağı taşı bombalasın demek var ya müthiş olay. resmen "kürdistan" kelimesinin telaffuz edilemediği yıllardan, bin yıllık türkmen kentine kürdistan diyeceğimiz yıllara geldik, bunu da kendine milliyetçi muhafazakar diyen insanlar sayesinde yaptık ahahhahha

  kurulsun amk kürdistan'ı. adamlar hak ediyorlar, o kadar çalıştılar aq. bi mısır ülkeyse, bi libya ülkeyse bunlar neden olmasın. kurun ülkeyi değiştirin tabelaları ki, belki burada birileri utanır.

 • 14. şenol güneş

  "antalyaspor haksız mağlup olduğunu düşünüyorsa, haftaya iyi oynar ve kazanır. kazanacak gücü var demek ki."
  şenol güneş
  14 ağustos 2017

  yukarıdaki açıklamaya göre filozofumuzun son derece sakin olması gerek aslında. haftaya kazanırlar sonuçta. değil mi ama?

 • 15. çaldıran'daki ücretli öğretmenlik skandalı

  fotoğrafta görüldüğü gibi çaldıran'daki okullara alınan ücretli öğretmenlerin aslında öğretmen olmadığı, iki yıllık önlisans programlarından mezun olan kişilerden seçilmesi skandalıdır. -ki muhtemelen eğitim fakültesi mezunu olan birileri başvurduğu halde torpili olmadığı için alınmamıştır.

  ücretli öğretmenlik zaten eğitimin kanayan yarası bunu biliyoruz ancak hiç bu kadar boku çıkmamıştı bu sistemin. sadece çaldıran değil neredeyse tüm türkiye'de durum bu şekilde aslında. çocuklarınızı gönderdiğiniz okullarda ingilizce dersine turizm çıkışlı, matematik dersine muhasebe mezunu biri girebilir. ama artık buna dur deme vakti geldi. çünkü böyle giderse zaten diplerde olan eğitim seviyemiz daha da dibe batacak ve sonu hiç iyi olmayacak. ekşi sözlük yazarlarından bu duruma tepki vermelerini istiyorum.

  edit: şu an ülkedeki öğretmen açığı 80 bin civarında. ve atama bekleyen de 400 bin öğretmen var. madem okullarda öğretmen yok ve atama bekleyen o kadar kişi var neden bu gençlerin atamasını yapıp hem eğitim kalitesini arttırıp hem de gençlerin psikolojisinini düzeltmiyorsun? ama öyle boşvermiş bir sistem var ki 2016 kpss puanıyla ataması yapılan öğretmenler daha görevlerine başlayamadı bile. yazık diyorum.

  edit2: burada da sözlük yazarı iyi biri olmaya çalışan çocuk tarafından gönderilen mesajı görebilirsiniz. sanırım kendisi de torpille ücretli yapan tiplerden.

 • 16. beşiktaşlı ağlaklığı

  beşiktaş'ın isyanı hakemin nizami golünü iptal etmesi ve penaltısını vermemesi nedeniyledir. çıkan kartlarla alakası yoktur.

  bunu bile bile gelip buraya "yalan" söylemek karaktersizliktir. bu karaktersizliğin nedeni onu yetiştiren ana babasından kaynaklanır. gelip buraya yalan söyleyip ananızı babanızı tartışmaya açtırmayın.

 • 17. kürdistan devletinin esasları

  merak ettiğim konu, "kürtler de asli unsursa devlet adı türkiye olmamalıydı" diyenler oradaki farklı tüm unsurlar asli unsurdur, kadim halktır derken devlet adını kürdistan olarak belirleme konusunda ne düşünüyor?

 • 18. ekşi itiraf

  çok zaman geçti...

  ülkeler gezdim. protokolle karşılandığım da oldu, sınırdan, tellerin altından gece yarısı kaçmak zorunda kaldığım da...

  makamlar gördüm. bazen koltuğa ben oturdum, düştüğüm de oldu, yükseldiğim de.

  bazen bir makam sahibinin ensesindeki adam oldum, kendi elimle besledim, tımarladım, muhafaza ettim, bana emanet edildiği gibi korudum. sonra kesimhaneye kendim teslim ettim, beslenip, tımarlanıp, korunup kollanıp sonra kesilen büyükbaş hayvanlar gibi...

  bazen elimde pusula camiler dolaştım günlerce... kıblesi yanlış camiler aradım, muktedirler keramet gösterebilsin diye.

  konuşulmayacak işlerin konuşulduğunu, yapılmayacak işlerin yapıldığını ama vicdanların bir gram titremediğini gördüm, titredim...

  karşı çıktığım da oldu, canımın yandığı da... can yakmayı da öğrendim, acımamayı da... hiç kış gelmeyen ülkelerde yaralar sardığım da oldu, bir türlü güneşin doğmadığı ülkelerde kemikler kırdığım da.

  kıvranırken neden orada olduğumu gerçekten bir türlü hatırlayamadığım bir afrika ülkesinde, vurulup da ölmediğim ama sıtmadan can çekiştiğim oldu. adı klinik olan ama tek elektrik kaynağı benim getirdiğim güneş panellerinden ibaret, damının çalı çırpıyla kapatıldığı günden bugüne bir tek doktor görmediğine emin olduğum bir mezbelelikte, kapkara bir ebenin tuttuğu emaye bir lazımlığa günlerce kan işedim ama ölmedim. on beşimde yediğim dayak gibi, kırık dişlerimle patlak dudaklarımın etini kemirir gibi, ağız dolusu kan gibi, kinin'in o acı tadı hala ağzımda...

  şirketler kurdum, yönettim. şirketler hukuku kitaplarının asla anlatmadığı, vergi hukuku kitaplarının sadece yanından geçtiği, ingiliz çayı içilen ama fransızca pazarlık edilen küçük adalarda, almanca, flemenkçe mukaveleler imzaladım. muktedirler servet sahibi olabilsin, mevcut servetlerini devletlerinden, arkadaşlarından, karılarından ve metreslerinden saklayabilsin, anonim kalabilsin diye anonim şirketler teşkil ettim.

  şimdi burada duruyorum. geçmişte neydim hatırlamaya çalışıyorum.

  ne tuhaf, justinianus üstadın bir zaman dediği gibi yazmak hatırlamak, yarına kalmakmış. kitapların, söylemesi gereken şeyleri, gerektiği gibi söylemek yerine, nasıl söyleyeceğinin derdi içinde kaybolmuş insanların elinden çıktığına şeksiz şüphesiz inandığımdan bu yana, onları da bir kenara attım. kendi yazdığım kitaplara bile itimadım kalmamış. bir zamanlar ne olduğumu bana hatırlatacak bu ekşi sözlükten, buraya yazıp bıraktıklarımdan başka bir şey kalmamış.

 • 19. fenerbahçe

  son 20 senenin 17 senesinde üçüncülüğe oynayan takımın taraftarı gelmiş burada "ligimizin yeni başakşehir spor'u..." yazmış. ahahahahahahahahaah. ulan arkadaş biz dalgasına diyoruz da siz harbiden tiner mi kokluyorsunuz lan.

  aykut kocaman, maç sonrası yaptığı "götleri kalkmış" açıklamasında işte bundan haklı. ben böyle görgüsüz, lanet, pislik, şımarık, kendini bir sikim zanneden başka camia görmedim. şu derbiyi kendileri kazansalar 1 hafta konuşurlar. burası "nasıl koyduk"lardan geçilmez.

  siz busunuz. ahaha.

  aynı zamanda bizim artıklarımızı toplayıp bu artıklarla bize nispet yapabilecek kadar sonradan görme salak bir camiasınız.

  siz, başkanı hükümet yalakası olan, "sıyın cımhırbaşkanlarım"la şampiyon olan bir parazitsiniz.

  hakem hatalarıyla aldığınız maçlardan sonra buraya gelip "ağlayın, koyduk, bjk büyüklüğü" diyen; hakem hatası aleyhinize olunca burayı ağlama duvarına çeviren yavşaklarsınız.

  gördüğüm en kolpa taraftar topluluğusunuz.

  daha fazla yazdırmadan haddinizi bilip susun artık amk.

 • 20. 23 eylül 2017 pepe'ye gösterilmeyen kırmızı kart

  yuh artık; yavuz hırsız ev sahibini bastırır derlerdi ama bu kadarını da beklemezdim. çok net bir şekilde her stoper topla rakibi arasında girerken o hamleyi yapar, üşenmesem şu maçta bile bunun aynısını en az beş pozisyonda size getirirdim, adamlar başlık açmışlar ve aykut kocaman gibi utanmadan hakemi eleştiriyorlar. mahmut uslu akşam dört metreden fazla ofsayt derken acıyarak gülüyordum o andaki haline ama burada da aynı tipler bulunuyormuş, hadi beşiktaşlılar tiner kullanıyor da sizin bu kafanız ne kafası, tinerden daha sağlam mal bulmuş olmalısınız.

 • 21. apartmana giren fareyi 5 kat boyunca tekmelemek

  açılın uzman geldi.

  teknik açıdan: hiçbir canlıya bu şekilde davranmak kesinlikle etik değildir. bu canlıya karşı işlenen bu suç sırasında bu canlı bu olayın son anına kadar acı çekmiş olabilir, çünkü bu görüntülerden bu olay sırasında hayvanın sinir sisteminin hangi anda ne kadar sağlam olduğunu anlamak mümkün değildir.

  felsefi açıdan: hiçbir can diğerinden daha değerli değildir. bir insanın bir hayvandan daha güçlü olması, kesinlikle o insana bir hayvana böyle şeyler yapma hakkını vermez. ancak eğer bir hayvanın hayatının sona erdirilmesi zorunlu hale gelmiş ise, bunu yapmanın etik ve hayvana acı çektirmeyecek yöntemleri vardır. zorunlu durumlarda bu yöntemler kullanılmalıdır.

  kişisel gözlemim: zaten videonun başlığından niyet açıkça anlaşılmaktadır. bu olay sırasında hayvana eziyet etmek amaçlanmıştır.

 • 22. 24 eylül 2017 almanya federal seçimleri

  alman ırkçı partinin meclise girmesi ile bizim almancıları artık almanyadan siktir olup gitmek başlığı altında görebiliriz. inşallah bunlar iktidar ortağı falan olurlarda asıl o zaman siki tutar recocu gurbetçilerimiz. sonra yallah türkiyeye..

 • 23. galatasaraylıların bile artık fb'yi desteklemesi

  biz aramiz da anlaşırız.
  sen kafanı yorma tinerci kardeşim

 • 24. tacizci erkekleri instagram'da teşhir eden kız

  kız sokakta gördüğü her erkeğin resmini çekmiş, ilgi çekmeye çalışan bir hollanda kezbanı gibi duruyor..

 • 25. misvak dergisinin odtü karikatürü

  abd'nin odtü'ye hibesini konu alan karikatür.

  haber şu:

  amerikan ticaret ve kalkınma bürosu (ustda), orta doğu teknik üniversitesine (odtü) "akıllı kampüsler" projesi çerçevesinde kampüste akıllı enerji kullanımı, ulaşım, su yönetimi ve bina çözümleri geliştirilmesi amacıyla 830 bin dolarlık teknik yardım yaptı.

  http://aa.com.tr/…ye-830-bin-dolarlik-destek/916680

  ama türk mizahının duayenleri, haberin devamını okumamış herhalde:

  büyükelçi bass, bu bağlamda dün new york'ta boeing ve türk hava yolları (thy) arasında imzalanan 40'a yakın uçak siparişi anlaşmasının önemine değinerek, "bu, türkiye ve abd arasındaki güçlü ve sağlam ilişkiler adına bir başka örnek. hem hükümetler hem de birbiriyle yakın ilişki içinde olan eğitim kurumları seviyesinde bizim, türkiye'nin ve türk halkının başarısını istediğimizi tekrar ortaya koyuyor." dedi.

  bir karikatür de bu haber için bekliyoruz.

  yerse tabii.

 • 26. 24 eylül 2017 sivasspor göztepe maçı

 • 27. caner erkin

  fenerbahçe'de oynarken herkesi yendiğini sanan ve bunda haklı olan futbolcu. fenerbahçe taraftarı kendisini gökhan gönül'den ayırmıştı. bugün kadıköy'e ilk geldiği gün ev sahibi takım oyuncularından hatta amigolardan bile beklenmeyecek şekilde beşiktaş taraftarı önünde diz çöktü. kendisinin çok iyi bildiği şeyler var. derbiler yüksek gerilim ve baskı altında oynanan karşılaşmalardır. bu dünyanın her yerinde, her spor için geçerli. benim naçizane profesyonellik anlayışım rakip takıma transfer olmayı dışlar, taraftar gözüyle bakıyorum tabii ki. ben onun inter'de, olmadı başka bir avrupa liginde başarılı olmasını isterdim, o beşiktaş'a geldi*. oynayamadığı kupa maçında, vodafone park koridorlarında kavganın tarafı oldu, huzur bulduğunu cümle aleme duyurmak için elinden gelen göndermeyi yaptı. kısacası kendisinden daha fazla tepki çeken gökhan gönül kadar soğukkanlı olamadı.

  gerçekleri konuşalım, küfrü sözlükte dahi kullanmadığım için kabul edemem. ben, caner'in dikkate alınmasını, ıslıklanmasını bile yadırgadım ve caner bunu haliyle kaldıramadı. maç sonunda yaptığı açıklamalar eğer doğru ise terbiyesizlik, hadsizlik. hakem hatası, küfür sadece kadıköy'de olmuyor. fenerbahçe formasıyla çıktığı ve halis özkahya'nın yönettiği 27 eylül 2015 beşiktaş fenerbahçe maçı sonrası böyle sözler çıktı mı ağzından, çok merak ediyorum.

  kimsenin dikkate değer bulmadığı, antrenmanlarda yumruk yiyen sıradan bir bek iken sözüm ona utandığı geçmişi onu bugünlere taşıdı. utanman gereken şeyleri sahada arama caner, oysa biz senin yerine de utandık. geleceğini profesyonel sözleşmelere yükledin, kontrolünü kaybettin; bundan sonra sözün bile muteber değil. utandığı geçmişinde bıraktıkları, onun çalkantılı geçmişinde yanında olanlardı, her şey bir yana sen bunu kaybettin. gidişine üzülmüş bir fenerbahçeliyim ve bugün iyi ki yoksun ve iyi ki yerinde hasan ali var diyorum, senden kalan bu.

  yeryüzünde diz çökecek bir ana, bir baba; sonrası karakter.

 • 28. ölüme çare bulunsaydı çıkabilecek sorunlar

  pamuk sektörü az da olsa sekteye uğrardı.

 • 29. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  hooop
  ?
  dahil olduğum veri tabanıdır

 • 30. aykut kocaman

  bu adamı hiç sevmem bir fenerli olarak, oynattığı toptan da gram zevk almam. her entrymde kendisine söverim, orada duruyor.

  amaaa dallamanın teki gelmiş sanki aykut un çok sikindeymiş gibi döşemiş salak salak cümleleri.

  neymiş fenerbahçe gibi küçük takımlar falan filan, bunu diyen sikiğin formasında 2 yıldız var, 2 şampiyonluğu da beleş haram amk.

  şike demiş, kendi takımı niye avrupa'ya gidememiş göt söyleyemez.

  çingene bir topcunuz var takımı sattı, her maç kırmızı görmesi lazım, hocanız çakma filozof her boku yer söver sayar ama efendi hep beşiktaştır.

  eziklik sizin genlerinize işlemiş, hep 3. büyük muamelesi gördüğünüz için sanırım. adam gibi top oynasalardı da alsalardı maçı, hani uzay futbolu oynuyordunuz ya.

 • 31. negredo'nun verilmeyen golüne fb'lilerin yorumu

  bir fenerli olarak, beşiktaş'ın bir penaltısının ve ofsayt gerekçesiyle bir nizami gölünün verilmediğini açık yüreklilikle söylemem gerekiyor. ilk yarı güzel bir maç yöneten hakem ikinci yarı fena çuvalladı.

 • 32. ölüm fikrinin insanları çıldırtmıyor oluşu

  "ölümden korkmuyorum. doğmadan önce milyarlarca, milyarlarca yıl ölüydüm ve bundan en ufak bir rahatsızlık duymamıştım." mark twain

 • 33. 24 eylül 2017 iran'ın kuzek ırak'ı bombalaması

  tezkere mezkere yok, bam bam bam...

 • 34. oğuzhan özyakup

  hakeme, “sen de üçlüye katılmayacak mısın” diyerek tarihi geçmiş adam gibi adam.
  bak şimdi efsane beşiktaşlılardan oldun ozi.

 • 35. mathieu valbuena'nın kendini yere attığı pozisyon

 • 36. tr'deki başkalarının hayatına karışma hastalığı

  tr'deki en büyük sosyolojik problem.

  kimin kiminle sikiştiğini, kimin ne giydiğini, kimin nerde ne yapmak istediğini, kimin neye inandığını başkalarının bu denli umursadığı bir ülke dünyada bir kaç ortadoğu ülkesi dışında yok herhalde amk. ilginç ve ironiktir ki, bu başkalarının hayatını sorgulayıp o hayatlara karışma hakkını kendinde bulan türk insanı, kimin neyi çaldığı veya malı ne kadar götürdüğü ile ilgili hiç bir merak duymamaktadır. eğer birşeyi sevmiyor musun, yapmak mı istemiyorsun? yapma kardeşim sevme de... ama sevmediğin ve yapmak istemediğin şeyleri başkalarına da dayatmak, onların yaşam alanına tecavüz edip onların istedikleri şeyi yapma özgürlüğünü elinden almaya çalışmak da neyin kafası amına koyim?

  atıyorum muhafazakar birisin islamcısın, bir sokak röportajı gerçekleşiyor, adam mikrofonu uzatıyor soruyor, "ateistler hakkında ne düşünüyorsunuz?" çomarlar cevap veriyor; "onları kesmek lazım abi", biri daha çıkıyor "yakaladığın yerde öldüreceksin reis" ve bunun gibi onlarca beyan, yani bu beyanlar artık başkalarının hayatına karışmadan daha da öte tarifi imkansız bir hastalıklı ruh ve beyin yapısının en büyük emaresi ve insanlar için alenen nefret söylemi içerikli birer tehdit olarak karşımıza çıkıyor. modern bir hukuk devletinde yapılsa bu tip söylemler, söylemleri gerçekleştiren kişiler potansiyel cihatcı olarak takip altına alınır ve siki tutma aşamasına gelir, türkiyeye bakıyorum kimsenin sikinde değil, bu insanlar elini kolunu sallayarak sokaklara tükürerek, yoldan geçen kadınların kıçına bakarak ve kendilerinden olmayan insanlara tehditler savurarak hayatlarını geçiriyor ve aramızda dolaşıyor, sonuç olarak ateistler bile allaha emanet yaşıyor. bu hastalığın toplumdan silinmesi güçlü bir eğitim reformu ile olur ama ne eğitimi lan? birincisi ülkede eğitimin "e" si kalmadı, hatta müfredata cihat girdi, ikincisi tamamen bilimsel, tamamen seküler eğitime hemen yarın geçtin diyelim ne değişecek? milyonlarca ruh hastasını rüyanda eğitirsin. özetle bu ve bunlar gibi yamyamlar siki tutmadı ama ülke malesef ülkelikten çıktı arkadaşlar. eğer sokağa çıktığınızda kendinizi ruh emicilerin ve çomarların arasında gezinen bir uzaylı gibi hissediyor ve kendinize zaman zaman ben nereye düştüm lan sorusunu soruyorsanız, gemileri yakmanın zamanı gelmiş demektir. çünkü azınlıktasınız, çünkü farklısınız ve onlara benzemek zorundasınız, çünkü faşizmin çalışma prensibi budur.

  ilgili röportaj videosu

 • 37. ricardo quaresma

  yanlış kararla falan atılmadı. bildiğin gitti atıldı bu dingil.

  nouma'nın beşiktaş'a geri döndüğü ilk maçta on dakikada iki sarı karttan atıldığı bir maç vardı. orada nouma mallığını nasıl ispat ettiyse bu adam da bu gün öyle ispat etti.

  milletin tecrübeli oyuncusu karşı takım oyuncusunu tahrik edip kırmızı kart göstertiyor. bizim tecrübeli dingilimiz otuzuncu dakikada ikinci sarıdan atılıyor.

  galatasarayda melo çirkefi vardı. çirkefliğinin zararı rakibeydi.

  fenerde emre çirkefi vardı. çirkefliğinin zararı rakibeydi.

  lan bu adam ne zaman çirkeflik yapsa zarar gören biz oluyoruz bu nasıl iş aq.

  anadolu maçlarında tamamsın q7, avrupada da tamamsın eyvallah. önemli topçusun, tonla asist yaptın son şampiyonluklarımızda payın büyük. ama derbide oynatılmamalı bu adam arkadaş yok olmuyor. kaldıramıyor o gerginliği .

 • 38. ozan'ın kaçırdığı golden sonra tv parçalayan kişi

  bunlarla ayni evde kiz var ben yalnizim ben ona yaniyorum

 • 39. şenol güneş'in basın tarafından sürekli kollanması

  beşiktaş'ın her yerde kollandığını düşününce çok da şaşırmadığımız olay. şenol türkiye'nin gözü önünde "orospu çocuğu" dedi ama hala utanmadan savunuldu adam.

 • 40. alternative für deutschland

  kemalist değilim ve evet afd'nin meclise girmesini şuan mükellef soframda alkolümü alarak kutluyorum. nedenini anlatayım.

  beni beğenmemsi çok da sikim de değil. oranın kaymağını yeyip osmanlı çocukluğu yapanların kaşınan götlerini kaşımaya en teşne siyasi oluşumdur gözümde. anladın mı şimdi arap?

 • 41. ideal kadın boyu

  birlikte eğlenebildiğiniz, her şeyi paylaşabildiğiniz, hem dost olup hem de cinsel çekim yaşadığınız birisini buldunuz da boyunu konuşuyorsunuz. değişik bir kafa.

 • 42. 23 eylül 2017 ülkecek uyutuluyor oluşumuz

  kasımda askere gidiyorum. bence makarnadır kömürdür ne buluyorsanız stoklayın. eğer 27 senede bir şey öğrendiysem o da şudur " ben bir işe el atıyorsam o iş benden bağımsız boka sarar" uyarmadı demeyin arkadaşlar.

 • 43. sözlükçülerin en iyi 5 bilgisayar oyunu listesi

  (bkz: diablo ii)
  (bkz: age of empires 2)
  (bkz: total war rome 2)
  (bkz: assassin's creed 2)
  (bkz: call of duty 2)

  evet genelde oyunların 2. serilerini seviyorum.

  bugün de anketimi doldurdum. rabbime hamdolsun.

 • 44. tolga ciğerci

  yeteneği kısıtlı her türk futbolcusuna örnek olmalı. adam plase vuruşlarında uzmanlaşmış. her şeyi iyi yapamıyor olabilirsiniz ama bir şeyi çok iyi yaparsanız çok fark yaratıyorsunuz.

  adamdaki plase kalitesi şu ligde bir tek burak yılmaz'da var lan. adam bariz çalışmış ve geliştirmiş. takdir etmemek elde değil.

 • 45. 24 eylül 2017 beko markalı ocağımızın patlaması

  tempered glass'tan(temperli cam) yapılan cam ocaklarda rastlanabilen durum. büyük ihtimalle gözle görülmeyecek derecede küçük bir çatlak vardı camda ve zamanla ısına soğuya, termal stresten ötürü büyüdü ve en sonunda patladı.

  geçmiş olsun dileklerimle.

  edit: muhtemelen cam tedarikçisi kaynaklı bir durum. beko cam tedarikçisini öpecektir diye umuyorum.

 • 46. galatasaray

  hakeminiz bu hafta çok yoruldu. biraz dinlensin, geliriz.

  tanım: futbolcusu gomis'in sabırsızlıkla kadıköy'e çağrıldığı kulüp.

 • 47. younes belhanda

  maci izleyenler nasil izliyor cozemedim. sahadaki en etkili adamlardan biriydi. aliyor veriyor, verkaca giriyor, ortaliyor her hafta daha iyiye gidiyor. tamam bazen yanlis hareketler yapiyor ama bu hafta oynadigi futbol geldiginden beri en iyisiydi ve bundan cok daha iyi maclar cikaracagi acik.

 • 48. 23 eylül 2017 kim milyoner olmak ister rezaleti

  internette kapı gibi google cache linkleri varken hâlâ, "doğruysa" diye temkinli yaklaşan arkadaşlara şaşırdığım olay.