Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. iş görüşmesinde bir odada yarım saat bekletilmek

  bugün bunu yapıp "ama sabır testi ehe ehe" diyen işveren yarın sizi -afedersiniz- sikerek yine "sabrınızı test ediyoruz ehe ehe" diyebilir.

  tanım: işe yaramaz ik'cı ve patronların gerçekleştirdiği sabır testi.

 • 2. bitcoin

  yok ayıydı yok boğaydı... ayı zannedip satıyoruz boğa sikiyor, boğa zannedip alıyoruz ayı sikiyor, sandviç ettiler aq, nöbetleşe sikiyorlar.

 • 3. öğretmenlere deniz ve çevre temizliği yaptırılması

  benim evde de bulaşıklar birikti yollayın ordan bi öğretmen

 • 4. 8 haziran 2021 paramount hotel iddiaları

  iddialar paramount otel'in ilk sahibi atilla uras'ın kızı yasemin victoria uras tarafından canlı yayında dile getiriliyor.

  sona ermiş yayın

  -yasemin uras amerika'da, kardeşi çiğdem aras onu arıyor turan avcı oteli alıcak ama bunlar dolandırıcı çıktı, çık gel abla diyor. yasemin uras geliyor. kardeşi ile otele tedbir koyuyor. sonrasında birçok yayın kuruluşunda ve gazetede haklarında iftira haberleri çıkıyor. atilla uras'ın kızları değiller, atilla uras kızına dava açtı vs.

  -fbi ve ispanya tarafından kırmızı bültenle aranan botir rahimov -türk vatandaşlık ismi bahtiyar ikramoğlu- isimli özbek bir şahsa türkiye gizli bir isim aracılığı ile vatandaşlık veriyor. ayrıca bu şahıs bir rus mafyasını da aklamış. neyse bu adam otelin yönetimini sanırım birkaç yıl evvel devralıyor. son dönemlerde ise 81 yaşındaki atilla uras'a sürekli zorluk çıkarmaya başlıyor. otelin üstüne çökmeye çalışıyor. oteli bu şahıs işletirken yasemin uras'ı ve kardeşini içeri almıyorlar, kendi otellerine polisle girmek zorunda kalıyorlar.

  -atilla uras oteli satmaya karar veriyor. turan avcı alacağını söylüyor. cnn türk'e çıkıp ben bu oteli aldım diyor. o dönemde haberlerde turan avcı'nın otel için 80 milyon ödediği yazıyor. zamanında atilla uras hoteli 100 milyon dolara satacağını söylediği halde bu değer zamanla azalıp otel karşılıksız olacak şekilde kontrat imzalanıp çek yazılıyor. kontrat ise turan avcı'nın şöförünün -andrey radyovich(?)- adına yazılmış. daha sonrasında şöför çeki botir'a hediye ediyor. botir da bu çeki cihan ekşioğlu ile pazarlıyor(?) cihan ekşioğlu'nun bu olayda bir resmiyeti yokken muhatap olarak sürekli cihan ekşioğlu'nun çıktığını söylüyor.

  -otel hisseleri satıştan 1 ay önce atilla uras'ın otel arazisi içindeki villasından, yatak odasından çalınıp çekoslavakya'ya götürülüyor ve 2500 tl'ye kurulmuş filsovien(?) adlı bir şirkete geçiriliyor. daha sonra otel 250 milyon dolara pazarlanmaya başlıyor. daha sonrasında sezgin baran korkmaz yasemin uras'ı arayıp oteli kazaklardan 42 milyon euro'ya aldığını söylüyor. otelin adını royal palace koyuyor.

  -atilla uras vefat ediyor. yasemin uras babasının ölümünün şüpheli olduğunu söylüyor. doktor arkadaşının dediğine göre boğazına bağlanan aparat kendiliğinden çıkabilecek bir aparat değilken ölüm sebebinin aparatın çıkmış olmasıymış. ayrıca vefat etmeden önce babasının birçok kez gizlice uyuşturulmuş gördüğünü dile getiriyor.

  -pek anlamadım burayı. kazak ve azerbeycanlı kişiler tarafından şöförün hesabına depozito olarak sanırım belli bir miktar para aktarılıyor.

  -otelin arazisi en başında devletten kiralık olduğu için kiralama ufuk turizm aracılığı ile yapılıyor. otel en son sezgin baran korkmaz'a satılıyor ama pay defterinde otel botir rahimov adına gözüküyor. botir rahimov ise normalde otel'de saray dedikleri villada yaşıyor. şu an özbekistan'da.

  -otelin botir rahimov'un sezgin baran korkmaz'dan aldığı 30 milyon dolar borcu ödeyemediği için sezgin baran korkmaz'a devrettiği iddiası var.

  -atilla uras satış gününden 2 hafta önce vefat ettiği için kızları mirasçı oluyor. kızları ise hisseler kaçırılmış olduğundan satışı iptal edemiyor.

  -atilla uras'ın satış için imzaladığı birçok sözleşme söz konusu ama atilla uras'ın sağlık durumu o dönemde yeterli değil. ki otel başta 100 milyon dolar iken son sözleşmede karşılıksız oluyor. yani atilla uras adına sahte imzalar atılıyor iddiası var.

  -babasının vefat ettiği gün, o dönemde bodrum'daki kışlaların tadilatının devletten almış olduğu ihalesine sahip olan cihan ekşioğlu otele devletin tankı ile giriyor.

  -sezgin baran korkmaz'ın bazı ortakları amerika'da hapishanede. kendisi de hazineyi 450 milyon dolar dolandırma suçundan amerika tarafından aranıyor.

  -sezgin baran korkmaz oteli aldıktan sonra cihan ekşioğlu otele gelmeyi bırakıyor. öncesinde her gün otele gelip giden biriymiş.

  -sedat peker'in videosunda ve tweet'lerinde devlet görevlileri dahil otelde konakladığı iddia edilen kişileri kendisinin de duymuş olduğunu söyledi.

  -sedat peker'in genel olarak iddialarının doğru olduğunu düşündüğünü belirtti. sorulduğunda birçok şeyi konuşabileceğini ama şu anki davalarından dolayı konuşmasının doğru olmayacağını dile getirdi. davalarım bitince yine çağırın konuşurum dedi.

  -bir başka otel rixos'un(hangisi bilmiyorum) yöneticiliği yine botir rahimov'a geçiyor ve orda da işler karışıyor.

  -ayrıca videoda iddia olarak söylenmedi ama şöyle bir iddia da var. (bkz: #124319185) oligark diye bahsedilen kişinin ismi alişer usmanov.
  videoda adam bu şahıs için botir'in ortağı derken, yasemin uras "botir parası olan biri değil, ortağı mı yoksa patronu mu bilemem, botir paraya nasıl sıkıştı o zaman?" diyor.

  otel kimden kime nasıl geçmiş neyi geçmiş pek anlamadım. anladığımı yazmaya çalıştım. pek yazamadım ve derleyemedim üzgünüm. bunların hepsi yasemin uras'ın iddiaları. kişisel yorum veya ifade eklemedim.

  düzenleme: hotel değil otel, uyaranlara teşekkür ederim.

 • 5. 6 haziran 2021 eray çakın saldırısı

  pazar günü sokağa çıkma yasağı var??

  evet bir ekşici olarak bunu belirtmem gerekiyordu.

  geçmiş olsun.

  edit: ayrıca şu cümle ne demek lan?

  " istanbul’a gediği ilk günden beri cihangir ve civarında oturan bir akademisyene"

  istanbul' a geldiği ilk günden beri cihangir ve civarında oturan bir akademisyen olmasaydı ne olacaktı?

 • 6. izlenilen en kötü film

  bence ölümlü dünya'dan daha kötü filmler izlemişsindir.
  ilhami abi sen söyle ben başka ilde miyim? biz nasıl güldük ilhami abi, farklı gezegenlerde miyiz? yani herkesin komedi anlayışı farklı tabii ama en kötü film biraz ağır oldu sanki.

 • 7. corona virüs aşısı olmayanlara kısıtlama iddiası

  almanyadaki gibi bir sistem getirilebilir, ya negatif test sonucu getirirsin yada asi kartini. isteyen yaptirir isteyen yaptirmaz.

 • 8. kaan ertem

  dün gece akciğer kanserine yenik düşen, efsane karikatür tiplemelerinin yaratıcısı, efsane karikatürist. mekanın cennet olsun abi.

 • 9. pfizer biontech covid-19 aşısı

  bu aşıyı oluyorsanız mümkünse bir süre ölmeyin aşıya bağlarlar, bir de aşıdan sonra kolum ağrıdı demezseniz döverler . bu ikisine aman dikkat.

  aşı bu len aşı, damardan radyum uranyum mixi mi alıyorsunuz ne bu heyecan bu korku. ısrail gibi kılı kırk yaran bir devlet bile halkına bu aşıyı getirdi, herkes çatır çatır aşısını oldu ve virüs bitmek üzere.adam gibi aşınızı olun, dönün evinize acıyorsa kolunuzu ovun, ne biliyim buz falan koyun.

  bu aşıya oluk oluk para akıtan dünya ilaç devi pfizer, binlerce virolog, enfeksiyoncu, immünolog, toplum sağlığı uzmanı, alman hükümeti , birleşik devletler ,mi6, cia,mossad, devlet başkanları, milyar euroluk burjuva vs. bilmiyor bir siz biliyorsunuz amk, he çükü düşüyormuş aşı olanın, eczacı neriman teyze öyle demiş, onun kaynının da sağdıcı aşıdan sonra uyurgezer olmuş .

  tey allaaammm.. şöyle düşünün siz onlara lazımsınız amaçları topluca öldürmek olabilir mi sizi yaşatacak ki sizden kazanacak. ayrıca mrna öyle 3 günlük bir teknoloji degil, korkmayın bu düzeyde risk yediğinz makarnada bile var.

 • 10. çukur (dizi)

  aşk; çocuğunun annesi diye nehir'i seven, yanında diye efsun'a tutulan, son nefesinde ise sena'yı sayıklayan yamaçların değil, sevdiği kadın ölünce kafasına sıkan murtazaların hakkı...
  murtaza'nın türküsü. muhabbet ölüncedir, deme gözden uzağam.
  edit :gelen uyarılar üzerine link yenilendi.

 • 11. yeni mezun mühendisin 2 bin 500 tl'yi beğenmemesi

  haklıdır. köle lazımsa mühendis değil köle ilanı vereceksin.

 • 12. pokemon go

  çeşmeli bir turizmci olarak az önce otelimin bir pokestop olduğunu gördüm müşterimin ergen çocuğu sayesinde, hemen kafeme de "pokestop" bilgisini astım, 2016'da iyi para kazanmıştım bu sayede. lure mudur nedir ondan basıcam sürekli buyrun gelin.

 • 13. yanındaki ile yaşar aklındaki ile ölürsün

  bu kafadakiler evlenmesin lütfen. evlendiğiniz kişiye yazık.

 • 14. kanal istanbul deniz salyasını bitirecek

  bu beyanlar, akıl sınırlarını zorlayan iddialardır.
  böyle adamlar ülkenin yönetiminde söz sahipleri.
  ne acı...

 • 15. cem küçük'ün sedat peker tweet'ini silmesi

  cem küçük ya sessiz kalacaktı ya düşük seviyede bir cevap verecekti ya da atar yapacaktı. ama o olup olabilecek en kötü şeyi yaptı. hem sedat'ı sinirlendirdi hem de korkak damgası yedi. böyle tipler uluslararası strateji falan anlatıyor bir de kanallarda *

  edit: ekşi'nin gözünü seveyim. aynısını tweet attım, anca 3 fav alabildim.

 • 16. 8 haziran 2021 sedat peker tweet'i

  1- suç örgütü liderisin, ülkücü bir mafyasın.

  2- normal bir ülkede olsa bırak saygı görmeyi, gökyüzünü göremezdin.

  3- sen savaş vermiyorsun, ortaklık ettiğiniz yapıda çıkar çatışması yaşadınız.

  tanım: ülke umrunda olmayan, kişisel hırsları sebebiyle kendisinin vatansever olduğuna inanacak insanlar olduğunu zanneden bir suç örgütü liderinin muhalefete salça olması.

  biz dün de fetö'ye fetö dedik, bugün de fetö diyoruz. biz dün de sana suç örgütü lideri dedik, bugün de suç örgütü lideri diyoruz. suç itirafları yapman seni temize çıkarmıyor mafya lideri.

  edit: umarım kendisi ya da ekibinden biri okuyordur, hacı dayı biz "aa sedat peker ne iyi adammış meğerse" demiyoruz. sen anlattıkça bugüne kadar gizlenen pisliği öğreniyoruz sadece. sen de ortaktın yani, çok iyi adam değilsin.

 • 17. batı erdoğan'ı niye devirmiyor

  her istediklerini veriyor, neden devirsin ki? ben de batı olsam, ben de devirmem. tak diye istiyorlar, şak diye veriyor. sırf koltukta oturmak, biraz daha reyiz olabilmek için.

  tanım: erdoğan'ın seçimle gitmesi gerektiğini bildikleri için diye cevaplanması gereken sorudur.

 • 18. 8 haziran 2021 macron'a atılan tokat

  erdogan'a yapmak isterdim.

  edit: mesaj atip sil diyen arkadaslara tesekkurler. benimkisi sadece niyet, sahaya yansimadi.

  edit 2: @tuvuk nickli caylak arkadasin mesaji:

  "benim adım erdoğan dostum. aslında bana vurmak istediğini anladım. gerektiğinde yetkililere, bana vurmak istediğini söylemeyi unutma. yanlış anlaşılmasın"

  umarim kendisi en kisa zamanda yazar yapilir.

  edit3: kayitlara gecsin diye.
  @ysntr nickli arkadasin mesaji:

  'seni hem egm' ye hem de cimer'e şikayet ettim. mutlaka dönüş olacaktır. burdan ahkam kesmeye benzemez. bakalım hakkında soruşturma açıldığında da böyle babayiğit babayiğit konuşabilecek misin?'

  kendisine cevap vermedim, bana kufur eden kisilerle karsilikli kufurlestim sozlukte daha once bir faydasini gormedim. isteyene telefon numarami da verdim, daha arayan da olmadi. fenerbahce şike yapti dedim diye fetocu, kemalist olmadigim icin fesli kadir, cevheriye fetocu dedim diye aktrol, tarikatcilara laf ettim diye dinsiz ilan edildigim bir yer burasi.

  zaten yurtdisindayim. yaptigim cesaret ornegi falan degil ama hem turkiye'de olup hem de bu entry'i begenen gercek cesur arkadaslara, mesaj atip uyaranlara selam olsun.

 • 19. zengin olursam birileri servetime çöker korkusu

  hayal kurarken bile yasadigim korku.

  fakir kalmak en iyisi, mafya tank filan ugrasamam.

 • 20. vincent aboubakar

  önümüzdeki sezon al nassr'da oynayacakmış.

  2 kez bitik durumdayken aldık abouş'u. evet çok yararlandık ondan ama bizim de ona çok faydamız oldu.

  sezon içinde sözleşmesi nedeniyle oynamıyor olayına değil de gerçekten sakat olduğuna inanmıştım ama arabistan'a gitmesi 1. konunun para olduğuna inandırdı beni.

  yolu açık olsun. birkaç sene sonra dönmeye çalışır. o zaman umarım kapımız kapalı olur.

  edit: vazgeçtim aq. yolu açık falan olmasın. şampiyonluğa giderken takımını satan adamın cehennemin dibine kadar yolu var. paragöz oç.

 • 21. 3 yıllık tıp eğitiminden sonra bölüm değiştirmek

  benelüx ülkerininin herhangi birinin vatandaşı olsaydık kişisel cesaretini kutlar "düşünmen hata hemen okulu dondur, kendini daha iyi ve mutlu hissedeceğin bir disiplinde geliştir" derdim.

  22 yaşındayken 42 yaşını 52 yaşını etkileyecek kararlar verme ihtimalini göz ardı etme, o yüzden hevesini kırmak istemem lakin dişini sık bölümünü bitir.

  tanım:artısı ve eksisi düşünülmesi gereken eylem.

 • 22. marek hamsik

  trakyalılar'ın ismini telaffuz etmemesi gereken futbolcu.

 • 23. survivor 2021 ünlüler-gönüllüler

  insanların gözündeki küçücük mutluluktan mutlu oluyormuş ayşecik. karşı takım yemek yemesin diye uğraşan bir zavallısın sen, tüm türkiye gördü kişiliğini merak etme.

 • 24. aşırı mutluluk veren sıradan olaylar

  günlük rutin içerisinde tanımadığım insanlardan nezaketime nezaketle karşılık gelmesi.

 • 25. 2021 yılında hala kelliğe çare bulunamaması

  yıl olmuş 2021 güya teknolojide insanoğlu çok ilerledi ama şu kelliğe halen bir çözüm yok. tıp kafa nakli yapacak, klonlama yapacak seviyede ama kelliğe çözüm yok. bu ne biçim teknoloji arkadaş.

  full otonom şoförsüz araçlar piyasa da ama hala stepneyi değiştirmek için götümüz çıkıyor. dik yokuşlarda hala el freniyle kalkıyorum lan ben. bu büyük güçler insanlarla alay ediyor.

  he bak aklıma geldi, bu deterjanların formülü niye hep geliştiriliyor da benim beyaz tshirtlerim hala sapsarı ikiyüzlü yavşaklar sizi.

 • 26. istanbul'un en yaşanılası ilçesi

  hem yaşayıp, hem de farklı diller öğrenmek istiyorsan esenyurt derim. ayrıca hiç sıkılmazsın.

 • 27. 3 kuruş maaşa hayatımızı sattığımız gerçeği

  bu ülkeden o kadar nefret ediyorum ki.
  kendime çok kızıyorum ama ülkeden ciddi anlamda bunaldım iğreniyorum nefret ediyorum. çalışmak istemiyorum bu devletten emekli olup 1700-2000 tl maaşını beklemek istemiyorum.

 • 28. dizi veya filmdeki gülüşüyle hatırlanan oyuncular

  kemal sunal'ı tek geçerim. hatta kemal sunal gülüşü diye bir şey var.

  çok özledim. *

 • 29. unutulup giden türk rock grupları

  sözlukte en sevdigim başlık olmuş. nekropsi de şuraya birakayim.

 • 30. rte'nin yanında bacak bacak üstüne atamamak

  bunu savunan herkes hangi partiye oy verirse versin, istediği kadar "efendim ben atatürkçüyüm, muhalifim, akp'yi sevmiyorum" desin, akp'lilerden ve mhp'lilerden zihniyet olarak farkı yoktur, hükmen ve fiilen akp'lidir, cumhur'ludur. bu ülkeden neden bir halt olmayacağının sebebi de ülkenin siyasi atmosferini belirleyen bu o. ç. (osmanlı çocuğu) kitlesinin ekşi sözlük gibi bir ortamda bile bu kadar çok sesinin çıkabilmesinde aranmalıdır. boşuna "akp (ve mhp) bu ülkenin özetidir, rte* türkiye'nin ortalamasıdır" denmiyor. "devlet büyüklerimiz", "padişahımız velinimetimiz efendimiz" diye el pençe divan duran, biat kültürünü, el etek öpme kültürünü savunan biri istediği kadar atatürkçüyüm kemalistim muhalifim yaşasın cumhuriyet desin, osmanlı döneminde yaşamış dedelerinden bile daha fazla osmanlı çocuğudur.

  ha "rte bir şey demedi adamlarının üstüne vazife çıkarması" diyenler de partisi ne olursa olsun fiilen akp'lidir. çünkü adamlarının rte'nin arzusu hilafına bir harekette bulunabileceğini zanneden, yani "o iyi ama çevresi kötü" diyenlerden hiçbir farkları yoktur.

 • 31. sedat peker

  bazen görünen en basit açıklama doğru açıklamadır (bkz: occam’ın usturası). sedat peker için de bir çok konuda geçerlidir bu söz. cia’miş mossad’mış falan geçin. hayatınızda sedat peker kafasına yakın kafa yaşayan birileriyle tanışsanız anlarsınız zaten.

  böyle adamlar hem çok agresif hem de çok tahmin edilemez olabilirler. o yüzden suça meyillidirler. bunları teşkilatlarda keşfedip beslemeye başlar birileri genç yaşta. vatan elden gidiyor din elden gidiyor diye manevi duygularla beslenerek büyütülürler. yaptıkları kötülükleri, işledikleri suçları bu şekilde tevil eder ve vicdanlarını rahatlatırlar. ama o gençlik ateşi yavaş yavaş sönmeye başladığında, bir de aile kurup çoluk çocuğa karıştıysalar artık isimlerini temizlemek isterler. yavaş yavaş kullanıldıklarını anlarlar ama kabullenmek istemezler. kurdukları düzenin de bozulmasını istemedikleri için mafya bozuntusundan hayırsever işadamına doğru evrilmeye başlarlar. yani yüzeye gelip kafalarını sudan çıkarmak isterler.

  peker de öyle bir noktadaydı. ancak parti/devlet içi hesaplaşmalarda “sedat yamuk yapmaz” varsayımına kurban gitti. kendisine söyleneni yaptı, yurtdışına çıktı. orada satıldığını, harcandığını gördü ve bir yola girdi. kendisinin de dediği gibi olayların buraya geleceğini hesap ettiğini hiç düşünmüyorum. bu adam çok akıllı ama bir o kadar da saf, gençler. çoğu konuda aklından ne geçiyorsa onu söylüyor. yalanı yok mu, illa ki var ama nadir. türkiye’ye dönüşünün önündeki kişileri hedef seçmişken savunma psikolojisi ile kendisini satan güruh cephe genişletince kendisi de serbest atışa geçti, bi nevi deli damarı tuttu ve bi sürü insanı bu sebepten “yaktı”. her video daha da geri dönülmez bir noktaya itti peker’i ve o da oluşturabildiği gündemi ve aldığı desteği gördükçe acaba bunca yılın günahını çıkarabilir miyim diye bu işi büyüttü (bkz: aslan avı). peker’den kesinlikle bunu beklemeyen tipler de ilk önce arayıp keklik gibi görüşmeler yaptılar. şu an hala şoku atlatabilmiş değiller, kim nasıl cevap verecek bilemiyorlar.

  sedat peker için canını verecek yüzlerce insan yaşıyor bu ülkede. o yüzden her videosunda saflarını düzgün tutmak için akıncılar, serdengeçtiler diye selamlıyor tayfasını. videonun sonunda yıllardır yaptığı gibi turan’ı kuracağız hayalini satmaya devam ediyor. zira bu tayfa elindeki en büyük güç şu an. bakanlıklarda, belediyelerde, adliyelerde, her yerdeler. kendisine bir çok konuda haber uçuruyorlar ve peker onlara uyuyan hücre muamelesi yaparak elini düşmanlarına karşı güçlü tutmaya çalışıyor. eğer peker’in ahlaki ya da dini bir falsosu varsa bu ekip gevşer, düşmanlarının tek çıkar yolu bu. yoksa işleri zor, kolay kolay yıkamazlar.

 • 32. masumlar apartmanı

  puhhahaha.

  naci: safiye israr etme soylemicem inci'nin nereye gittigini. ayri kalmalari daha iyi. bak safiye olmaz soyleyemem. israr ediyorsun ama olmayacak
  safiye: sacmalama, soyle cabuk
  naci: yalova'da, yeni ay agac evleri

  bu arada bu bolumde naci'nin oyunculugu neden bu kadar berbat ya hahaha.

 • 33. karadenizlilerin iyi olduğu şeyler

  onlarca yıldır müteahhit, belediye başkanı, bürokrat, mafya olarak türkiye cumhuriyetini yiyip bitirmek ve üstüne islam maskesiyle mağdur edebiyatı yapmak.
  rizeliler ve trabzonlular yedi bitirdi ülkeyi. her yer bunların ellerinde...

 • 34. erkeklere çekici gelen kadın meslekleri

  lağğnn bırakkk...
  manken, foto model, oyuncu, şarkıcı diyen hiç yok. her erkeğin bu işleri yapan, hasta olduğu, dünyadaki diğer bütün kadınlara tercih ettiği birileri yok mu? ne kadar yalancısınız ya...

 • 35. gürcü dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

  hamsi. gürcü hamsisi. piç olanı.

 • 36. demirören aldığı krediyi ödeyecektir

  tbmm'de bugün yapılan görüşmelerde akp grup başkan vekili bülent turan'ın sarf ettiği söz.

  video.

  demirören aldığı krediyi ödeyecekmiş...

  aslında bu bir anlamda demirören'in bugüne kadar krediyi ödemediğinin de itirafıdır bir yerde.
  yandaş tüpçü krediyi ödememiş, ama ödeyecekmiş.

  krediyi veren cevap vermiş.

  şaka gibi değil mi?

  ziraat bankası susuyor, akp'li milletvekili yanıtlıyor.

  taaa 2015'te verilen kredi bugüne kadar ödenmemiş, bugünden sonra ödenecekmiş.

  peki ya sedat peker olmasaydı?
  bu kredinin ödenip ödenmediğini, ödenip ödenmeyeceğini bilecek miydik?

  ülkeye bak ya...
  çiftçiyi desteklemesi gereken banka, tüpçüye 750 milyon dolar kredi veriyor, kredinin ödenmediğini mafyadan öğreniyoruz, ama krediyi veren banka susuyor, cevabı akp'li milletvekili veriyor.

  edit: bu arada 128 milyar doların 750 milyon doları resmen ortaya çıkmış oldu.
  darısı geri kalanının başına.
  (bkz: 128 milyar dolar nerede/#124253775)

 • 37. yeni personele ağır küfür ve hakaret eden patron

  genç arkadaşlar,

  iş hayatınız boyunca aklınızda olsun, eğer ki bir iş yerinin ilanı ile oraya gittiğiniz zaman size sunulan şartlar farklı ise(geçici olduğunu söyleseler bile) o iş yerinde büyük sikiş dönüyordur, koşarak uzaklaşın.

 • 38. 8 haziran 2021 mehmet boynukalın açıklaması

  ulan ensar gibi vakıflarda çocuklara gözünüzü diktiniz,
  yetmedi şimdi bebeklere mi geldi iş? bebeklikten mi
  beynini yıkayamaya başlayacaksınız artık, zihniyetini
  silktiğimin gereksiz herifi.

  siz çoluk çocuk hakkında fikir üretmeyin, proje yapmayın,
  bi bok yapmayın. sadece ve sadece çocuklardan uzak
  durun yeter. lan götüne tekmeyi bastılar, imamlıktan
  attılar hala akıllanmadın pis herif.

 • 39. kanada'da müslüman ailenin öldürülmesi

  (bkz: #124320268)

  biraz tarih bilgisi olan biraz dünyayı bilen biri konunun din ile alakası olmadığını öteki düşmanlığı olduğunu bilir.

  victim blamingdir bu. yolda yürüyen ailenin katline motivasyon bulmaya çalışırken yahudilerin saldırıya uğramadığını iddia etmek için delirmiş olmak lazım.

  şu an müslümanlar yine iyi durumda. uzakdoğulular "nefret edilesi öteki" liderliğini almış durumdalar.

  edit: biri de terörist eylem olarak yargılanmasının nesini tartışıyorlar diye sormuş. akp sağolsun teröristi bir küfür olarak kullanmaya başladığımızdan konuya uzağız. insanları paniğe sürükleyerek ideolojik kazanım sağlamaya çalışan örgütsel yapının planlı terör eylemleri ile topluma empoze edilen nefret sonucu ortaya çıkan bu tip random olayları kolayca aynı kefeye koyamadıklarından tartışıyorlar.

 • 40. evlenilecek erkek nasıl anlaşılır

  parası olduğu halde cep telefonunu 3-4 yıl, arabasını 8-10 yıl değiştirmeyen erkek muhtemelen hanımını ömür boyu değiştirmez.

 • 41. haziran'da 20 yaş üstü herkes aşılanacak

  (bkz: bir yerden para bekliyorum)

  bizim hükümetin ülkeyi yönetme şekli tam olarak "bakınız" da geçen cümleyi kullanan çakal esnaf gibi.

  "haftaya müjde vereceğim" diyen bir başkan,
  "mayıs nisan'dan daha güzel olacak" diyen maliye bakanı,
  "eylül'de aşılamayı bitireceğiz" diyen bir sağlık bakanı,
  ve 2023 yılında uçacağımızı iddia eden bir akp siyaseti. bunların bütün işi algı yapmak, her şeyi ötelemek ve umut satmak.

 • 42. kız kankasının regl takvimini tutan erkek

  anca takvim tutar. onun tutmak istediği yerleri de gider başkası tutar. bu da elinde tuttuğu ile kalır.

 • 43. yakışıklı olmanın dezavantajları

  ben bi dezavantajini gormedim.

  belki de yakisikli olmadigim icindir.

  onumuzdeki basliklara bakicaz. (bkz: çirkin olmanın avantajları)

 • 44. exxen'in başarısızlığının sebebi

  bir arkadaş " size giren çıkan ne ? " diye sormuş. giren çıkan bir şey yok sevgili suser. herkes düşüncesini yazıyor. amaç bu zaten.

 • 45. tankla otel basmak

  tank değil de muhtemelen egm veya jandarma envanterindeki zırhlı araçlardan biridir tankın kışladan çıkıp otele gitmesi falan çok büyük olay illa ki duyardık vatandaşların kamerasından falan. bodrum'da tank/zpt/zma gibi bir araç olduğunu sanmıyorum max olarak jandarma'nın btr'si vardır.

  he aracın tank değil de herhangi bir zırhlı araç olması skandalın büyüklüğünü küçültmez tabi ki. tek kelimeyle rezillik bir olay.

 • 46. karşılığında lan bırak yazılacak cümle

  - bu hayatta en çok seni sevdim.
  - laaaaaaannnnn bıııırrrraaaaaaaakkkkkk !!!

 • 47. ibb'nin burgerci açması

  belediye ekmek üretip satabiliyorsa, hamburger de yapabilir. millet ucuz ve kaliteli hamburger yiyecekse iyidir.

 • 48. çöpten yemek toplayan akp'liye el uzatır mısın

  insanlık bunu falan gerektirmez.
  hassiktirsin orospu çocuğu.
  yıllarca bizden çalınanlarla beslendiler.
  gitsin, bizden hem paramızı, hem huzurumuzu, hem yıllarımızı çalan akp'li bir orospu çocuğundan isteyiversin o parayı bir zahmet.

  el uzatmakmış. hasssssiktirsin.
  su veren itfaiyenin hortumundan bahsedin ona.

 • 49. 6 haziran 2021 ruhi çenet lahor videosu

  şanslıyız pakistan ya da hindistan'da da doğabilirdik. şanssızız türkiye'nin en boktan döneminde yaşıyoruz.

 • 50. ahaha vs hahaha

  (bkz: derdini sikeyim butonu)