Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. milli takımımızın euro 2020 şarkısı

  hemen kotulemeye baslamayin, birkac kere dinleyince daha da nefret ediyorsunuz.

 • 2. masumlar apartmanı

  daha inci'nin kırkı çıkmadan han'a yeni kız bakıyorsunuz, ruhsar'ın kayınvalidesi menkıbe hanım mısınız nesiniz.

 • 3. vincent aboubakar

  karaktersiz topcudur. bu adam 30 mac oynasa yeni sezonun hazirliginda dizini elini alsa, gelecek sezon parasini pasa pasa alicak miydi? alicakti. o zaman herkes adamin sozlesmesi var maasini alir dicekti. ama bu gotveren, takim sampiyonluga yururken, sozlesmesi olmasina ragmen maca cikmamistir. umarim dizini eline alir ilk hafta

 • 4. demirören aldığı krediyi ödeyecektir

  kanima dokunuyor sozluk. bunlar ki herkese vatan haini, terorist yaftasi vururlar ama gel gor ki hic bir vatan haini ya da terorist bunlarin verdigi zarari vermedi herhalde.

 • 5. sedat peker'in arkasında ermeni grupların olması

  peker'in arkasında yakuza da olabilir. belli olmaz bu işler.

 • 6. biontech randevularının %75'inin boş kalması

  zamanında getirmeyi beceremediği biontech aşısını kötüleyen sağlık bakanı yüzündendir. erken davranıp biontech aşılarını alamadılar (ya da çeşitli sebeplerle uğur şahin’in tüm eforlarına rağmen almadılar) ve eldeki tek opsiyon çin aşısıydı. başarısız yönettiler algısı oluşmasın diye biontech aşısını kötüleyip çin aşısı geleneksel aşı, en iyi aşı diye yalan söylediler.

 • 7. 20 yaşındaki kızın galata kulesi'nden atlaması

  bir insanın intihar etme noktasına gelmesi ve bunu gerçekleştirmesi kadar üzücü bir durum yoktur sanırım bu hayatta, üstelik bu kişi çok genç biriyse, dolayısıyla üzmüştür.

 • 8. suriyelilere yardım edip 5 yıl alan kız

  çok fazla “allah rızası”ndan bahsedildiği için kesin bir götlük vardır diyip bir yerden sonra okumayı sonlandırdım.
  (bkz: akıllı filtreleme)

 • 9. 9 haziran 2021 ekrem imamoğlu tweet'i

  vay başkanım yürüyedur..

  o tweet

  @ journalis1 in hatırlatmasıyla youtube linki ;

  youtube linki

 • 10. izlenilen en komik yabancı film

  (bkz: weekend at bernie's) olabilir de olmayabilir de. olmazsa the gods must be crazy olabilir.

 • 11. 9 haziran 2021 rte açıklamaları

  özeti:bilmem kaç milyon aklı başında(!) insan bize oy verdi ülkenin içine edip, yandaşları zengin ediyoruz. en az 2 yıl daha çekiceksiniz bizi. medya, asker,polis her şey elimde. bana ve yandaşlarıma karşı yapılan en küçük eleştiride elimdeki bu güçleri üstünüze salmaya korkmam. bana karşıysanız vatan hainisiniz, köpeksiniz yaşamaya hakkınız yok.

 • 12. sadece ankara'da yaşayanların bilebileceği şeyler

  kızılay avm'deki hogwarts'tan çalınmış merdivenler.

 • 13. sosyoloji okuyup ben boğaziçi'nde okuyorum demek

  (bkz: engelle)

  bir de laf yetiştiriyor insanlar böyle başlıklara.

 • 14. türklerin ingilizce konuşamamasının sebebi

  çünkü hata yapınca gülünç duruma düşmemek için konuşmaya korkuyorlar.

  bir türkün ingilizcesi ile dalga geçen bir yabancı göremezsiniz. yine başka bir türk gömer onu. bu yüzden sadece belli kalıplar içinde listening'i gelişir ve speaking'i kolay kolay oturmaz.

 • 15. boğaziçili öğrencinin attığı tweet

  altta saygısızın teki de "imamoğlu'na git" yazmış yanında kahkaha emojileriyle.
  kız dilenmemiş, gayet akıcı bir dille toplumsal açıdan durumun vehametini dile getirip, çözüm istemiş.
  dilenmeyen onurlu bir kız çocuğu ve onunla kendi alıştıkları düzen üzerinden dalga geçmeye çalışan bir soytarı.
  utanmaktan bıktık.

 • 16. ibb'nin burgerci açması

  yukarida aktrollun biri devlet kendi halkına karşı rekabet ediyor süper. yazmis,devlet halkıni soyuyor ya sizin elinizle yavşaklar o zaman neredeydiniz sorusunu sorduran isletmedir

 • 17. 6 haziran 2021 ruhi çenet lahor videosu

  akp'nin hedeflediği muasır medeniyet seviyesi, çok hızlı ve emin adımlarla ilerliyoruz.

 • 18. pfizer biontech covid-19 aşısı

  açılın aşıcı geldi hanım

  burada okuduğum sorunların cevabını yazacağım. soru sormak isteyen olursa yeşillendirsin onu da yazalım.

  1) biontech iyi aşı. ama yan etkiler mevcut. şimdiye kadar kalıcı bir sıkıntı ile karşılaşmadık ülkede ama kol ağrısı yapabiliyor ( yüzde 30-40 oranında) . nadirenkoltuk altında şişlik ( doktora git), çarpıntı ( doktora git) yapabiliyor. ateş (37,8 ila 38,2 arası) yapabiliyor ( bi parol veya minoset iç, ateş süreklilik gösterirse doktora git) şimdilik benim gördüğüm başkaca sıkıntı yok.

  2) asmlerden randevu alırken mümkünse altılı gruplar halinde alın. ve o grup ile asm'ye başvurun. hayır şaka yapmıyorum. asmlere altı kişi olmadan o flakon açılmayacak talimatı verildi. resmi bir talimat yok. sadece vatan millet sakarya... aşı telef olmasın dendi. birinci basamakta bu en az istiklal marşı kadar, vatan kadar önemli bir cümledir. herkesin bu öneriye bağlı kalacağına emin olun.

  3) soğuk zincir meselesine gelince biontech'in açılmamış flakonunun +2 +8 arasında 30 güne dek saklanabileceği bilgisi bize ulaştı. ayrıca zaten aşı lojistiği ana merkezden günlük ve anlık olarak yapılıyor. soğuk zincir de bu ülkenin en sağlam çalışan birimi. daha iyi yapılamaz. daha iyi korunamaz.

  4) aşı olacağınız gün asm'ye vakitlice gelin. gelmemezlik yapmayın. eğer gelmeyecekseniz randevu saatinden mümkün olduğu kadar önce bize bildirin.

  5) randevunuzu almanız aşı olacağınız manasına gelmiyor malesef. şu altılı flakon meselesinden dolayı sizi başka bir asm'ye veya ertesi güne yönlendirebiliriz.

  6) hastanelerde altılı flakon bir sorun olmuyor çünkü onlar devamlı aşı yapıyorlar. bir flakon açıldıktan sonra hemen kullanılması gerekiyor. yoksa kısa zamanda aşı bozuluyor. işe yaramıyor.

  7) bugün ilk gün olmasına rağmen iki flakon harcadık. güzel. herkes randevu alsın ve randevusuna uysun. hatta erkenden gelsin. gelmeyecekse asm'ye haber etsin. azıcık aşı bulduk ziyan etmeyelim.

 • 19. otomobillerde ötv'nin yüzde 80'e yükseltilmesi

  o öyle olmaz. otomobil alanı bir de güzel sikeceksin bak bakalım bir daha alıyor mu

 • 20. corona virüs aşısı olmayanlara kısıtlama iddiası

  6 aydır sinovac aşısında çalışıyorum. gelen insanların hiçbirinde anaflaksi (ağır alerjik reaksiyon) görmedim. kol ağrısı dışında yan etkiye rastlamadım. kısır yapıyor iddiası çıktı, aşıda 6 aydır beraber çalıştığım kadın 4 aylık gebe. bilmediğim madde dediğinde aşının bozulmadan korunması için konulan civa var (adjuvanlar). aldığın civa miktarı 2 çipura yesen alacağın kadar. bulunduğum kurumdaki çoğu kişi aşılandı. hasta olma oranı ciddi anlamda düşüş gösterdi, hastalanan insanlar da çok hafif atlattı. aşı olmayan bir çalışan entübe edildi. sorun corona olmak değil. coronayı atlatırsınız. sorun covidin sizde bıraktığı sekeller. aritmi yaşayan, kalp krizi geçiren, akciğerlerinde sekel kalan çok fazla insan var. çocuklarda misc sendromu sadece covidin yol açtığı yeni bir hastalık. bir karar verirken artılarını da eksilerini de tartmak gerek. sırf içeriğini bilmediği için aşı olmak istememeyi algılayamıyorum, içtiğiniz bir bitki çayında bile onlarca etken varken!

 • 21. battlefield 2042

  fragmandaki uçaktan atlayıp havada bazuka ile uçak vurma anı buradan alıntıdır.

 • 22. farah zeynep abdullah

  hakkında bu kadar entry girilince gayretullaha dokunduğunu zannettiğim abdullah.

 • 23. çin'in abd batı ve rusya'yı yutacak olması

  çok olası değildir.

  çin'in gelişmesinin en büyük sebebi, abd ve avrupa'nın pazar ve ucuz kaynak&işgücü arayışıydı. çin'in eski günlerine dönmesi birkaç yaptırıma bakar. bu kısmı geçelim.

  çin'in en büyük problemi, vasıfsız kalabalığı. abd ve avrupa otonom teknolojilerle üretim kapasitesini artırırken, insana bağlılığını azaltıyor.

  şu ana kadar çin, hindistan ve benzeri ülkeler ucuz iş gücünün ekmeğini yedi. ama bu bir yere kadar. abd ve avrupa insansız üretime yoğunlaşıyor. robotik teknolojilerin ilk kurulum maliyeti yüksek. ama devamında oldukça ekonomik.

  çin ve hindistan robotlarla yarışamaz. istese de yarışamaz.
  milyonlarca insanı işsiz bırakamaz.
  https://www.bbc.com/news/technology-36376966

  bu teknoloji avrupa'da refahı artırırken, ucuz işgücünden beslenen ülkelerde işleri karıştıracak. avrupa'nın zaten nüfusu az. robotlar büyük bir açığı kapatıyor. üstelik avrupa'nın oldukça nitelikli bir orta sınıfı var. bu orta sınıf ilerde ne yapacak? artık daha fazla fikir üretecek. nasılsa üretim teknikleri ucuzlayacak.

  çin'de ise iyi yetişmiş bir orta sınıf da yok. ekonomik gücü elinde tutan bir azınlık, bir de işçi sınıfı var. bu işçi sınıfı işsiz kalınca neler olacak acaba? fabrikada vida sıkan adam, nasıl bir fikir üretecek de avrupa ile yarışacak?

  bu arada bu bahsettiğim konu sadece çin'in değil, ucuz iş gücüne yaslanmış gelişmekte olan tüm ülkeler için potansiyel bir problemdir.

 • 24. çırılçıplak soyunan kadının bara saldırması

  götünden mi anladın inanılmaz güzellikte olduğunu?

 • 25. aç olanları siz doyurun

  aç olanları onlar doyuracaksa sen bi' zahmet çekil kenara da iktidara onlar geçsin. hem iktidarda kalayım, hem de sorumluluk almayayım diye bir şey yok.

 • 26. survivor 2021 ünlüler-gönüllüler

  avukatlığına soyunduğun dora'dan önce elendin ya bu da sana hayat dersi olsun steven bey.

 • 27. recep tayyip erdoğan'ın pubg'ye pepsi demesi

  ak gençliğin evine taşınır tabi e-spor pepsi mepsi. sadece ak gençlikte vardır konsol alacak güç.

  (bkz: playstation herkesin alabileceği bir şey değil)

  not:coca-colaspor.

 • 28. bitcoin

  tahtacının(market maker, piyasa yapıcı) genel olarak basit bir mantığı vardır:
  1)teknik analiz ile bir bölge destek veya direnç alanı olarak belirlenir çünkü insanlar bu bölgelere belli bir güven duyarlar
  2)fiyat bu bölgelerden birkaç defa döndürülür, böylece oyuncular bu bölgenin güvenli olduğuna inanmaya başlar ve daha da önemlisi oyuncuların duyguları baskınlaşır. keşke pozisyonumu burada açsaydım/kapatsaydım diye düşünülmeye başlanır. böylece bu bölge gerçekten bir engel olmaya başlar.
  3)piyasanın yapıcısı yeterince emrin ve beklentinin oluştuğuna emin olur bunun için borsa verilerini ve başka verileri kullanır. (sosyal medya gibi)
  4)bu bölgedeki beklentiden faydalanarak satış maliyetini yükselterek ya da alım maliyetini düşürerek oyununu oynamış olur.

  şimdi üzerinde konuştuğumuz varlığa gelecek olursak 30bin bölgesine alımları toplamış durumda olduğu için 27bin maliyetle vereceği malı 30binin üzerinde bir ortalamayla vermiş olacağını düşünebiliriz. aynı mevzunun 20bin kırılımı için alım bölgesinde tekrar ettiğini grafiği eskiden beri takip eden arkadaşlar hatırlayacaklardır. dolayısıyla beklentim otuz bindeki destekten faydalanarak malın boşaltılması ve yukarı çekilmiş alım emirlerinden dolayı fiyatın çok sert bir düşüş göstermesidir. benden daha tecrübeli ticaret profesyonellerin beklentisi 27bin ve 17bin seviyeleridir. benim dip çalışmam 13bin civarına kadar gelebileceğini söylüyor.

  tanım: sahibi olan bir varlık
  bu entrydeki tavsiye ve görüşler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

 • 29. genelde güzel olan kızların isimleri

  10 yıldır sözlükteyim gördüğüm en malca tespitler içeren başlık. benim açtığım başlıklardan bile malca düşünün.

  t: ahmet.

 • 30. en kötü filmler

  kutsal geyiğin ölümü filmi ne kadar sanatsal diye yorum yapılsa da daraldığım anlam yükleyemediğim saçma bir filmdir benim için.

 • 31. izlenilen ilk vhs kaset içeriği

  yazalım da adımız pornocuya mı çıksın şimdi.

 • 32. siyasal islamın çöküşü

  gerçekleşendir.siyasal islam artık bu ülkede toplumsal konularda olan etkisini kaybetmiştir.yakın zamanda siyaset sahnesinden de çekilecek ve bir daha dönmemek üzere gidecektir.çünkü zamanın ruhu ve demografi siyasal islamın aleyhine işliyor.iktidara geldiğinde verdiği hiç bir vaadi yerine getirememiştir.dindar bir toplum kuramamış, tam tersine halkta ateizm, deizm ve agnostisizm yayılmaya başladı.

  edit:entry ilgi gördükten sonra argümanımı destekleyen birtakım kaynaklar eklemek istiyorum:

  haber linki: https://tr.euronews.com/…-de-inancsizlik-yukseliste
  çalışmanın aslını bulamadım konda'nın sitesinde, onedio'dan bulabildim: https://onedio.com/…toplumsal-degisim-raporu-855882
  konda'nın genel müdürü bekir ağırdır'ın yorumu: https://www.youtube.com/…b_channel=t24comtrt24comtr
  ihsan eliaçık: https://www.youtube.com/…&ab_channel=zankatvzankatv
  siyasal islamın iflası kitabının yazarı olivier roy'un ayasofya'ın açılışı hakkında görüşü: https://www.gazeteduvar.com.tr/…ri-islamilestiriyor

 • 33. ayasofya laneti m. kemal'e uyuyorsa hoca ne yapsın

  bu nasıl lanet ulan adam muzaffer bir komutan ve devlet adamı olarak vefat etmiş, soyunu sopunu namusunu şerefini bu adamın zaferine borçlusun (borcun çok da ağır değil aslında) sana mı düştü lanet ataması yapmak, dedesini izmitli gebertmiş boris gibi neyin tribindesin?

 • 34. ilk aşkın şu an ne yapıyor

  evlenmiş. bir de dünya tatlısı, kendisi gibi güzel bir kızı olmuş. yolu da bahtı da açık olsun. bana bu hayatta gerçek aşkın ne olduğunu öğretmişti. her şeyin en güzeline layık.

 • 35. pokemon go

  zamanında köyde hiç pokemon çıkmıyor diye ne var ne yok, mezarlık çeşme, ağaç, çiçek, ev, araba her şeyi google mapse eklemiştim. şimdi köyde bir gym 3 pokestop var oturduğum yerden topluyorum. yıllar sonra işe yaraması beni mutlu etti.
  edit: 9064 6258 0462 bu da ben

 • 36. gaziantep halkının altın varaklı treni seçmesi

  varak nedir bilmiyorsun kardeşim. muhalif olmak için zorlama kendini.

 • 37. yeni doğurduğu bebeğini bıçaklayan cani yaratık

  lohusalarda bunalım olduğunu ve yalnız bırakılmamaları gerektiğini söyleyen çevremdeki yaşlı kadınları aklıma getiren olay. böyle hikayeler çoktu onlarda. psikolojik olarak incelenmesi gereken vahşet.

  edit: aşağıdaki yazar arkadaş yazmış bu durumun adı postpartum psikozmuş. yani doğum sonrası psikoz. burada bebeğe karşı garip ve sert davranışlar söz konusu olabilirken, tehlikeli seyreden bu rahatsızlık ilk kez doğum yapanlarda, doğumdan sonraki ilk birkaç haftada görülebiliyormuş. cidden korkutucu. ancak kadının bu rahatsızlığı bilip buna sığınarak çocuktan kurtulmak istemesi ihtimali de araştırılmalı.

 • 38. instagram'ın toplumu uçuruma sürüklemesi

  bir toplumun psikolojisi nasıl çökertilir, nasıl yerle bir edilir yaşayarak öğreniyoruz. seçili bir azınlık dünya nimetlerinin tamamını zevk sefa içinde tadıyor toplumun geri kalanı bunları görüp umutsuzluk girdabına düşüp depresyona sürükleniyor. hayat keşke bu platformdaki kadar güllük gülistanlık olsa, herkes yese, içse, gezse. para gibi bir derdi olmasa. insanlar bu ütopyadan çıkıp gerçek hayata bir an evvel adapte olmaya çalışmalı.

 • 39. dünya f-35'leri değil iha'ları konuşacak

  saçma sapan iddiadır.

  eğer f-35 yapacak teknoloji, bilgi birikimi, üretim gücü ve yetişmiş insan gücümüz olsa idi böyle kuru sıkı hamaset söylemi yerine vermediniz alın aha işte "yerli ve milli" yaptık diyeceklerdi.

  f-35 ayarında bir cevap veremeyecekleri için yalan yere siha yabdık diyor, ulan davar herif... birisi elma diğeri patetes ikisinin arasında kullanım ve özellik farkları var.

  iki araçta uçuyor diye aynı olmuyor sihalar ile f-35'in yaptığı işi yapamazsın ki...

  sihalar ise daha ucuz yollu ve daha uzun süreli basit ve az tehdit olan işleri yapabilir.

  hiçbir türk sihasında hava hava füzesi yok ki yani bu şu an için f-35 karşısına sihanın çıkmayacağı anlamı taşıyor ama salak kitlen hiçbir şeyden haberi olmadığı için aptalca söylemlerle 31 çekiyor.

 • 40. esenboğa havalimanı'nı biz yaptık

  göbeklitepe ?

 • 41. iş görüşmesinde bir odada yarım saat bekletilmek

  eğer bir keskin nişancı veya benzeri bir iş için işe alım olmayacaksa hangi amını dengesini siktiğim orospu evladı böyle saçma bir prosedür uygular merak ettim şimdi. eleman biz sizi ararız yanıtı alırsa hayatından çöpe giden yarım saat için dava açma hakkına sahip olabilmeli.

 • 42. sedat peker

  sülünün trolleri doluşmuş buraya.bir maaşa onurunuzu satıyorsunuz.yolunuz yol değil.fahişesiniz olum siz.

 • 43. giresun'da açılışı yapılan muhteşem saat kulesi

  yıkılan kuleyi yapan mimar mezarında ters dönmüştür bir de yeni yaptıklarının üzerine fındık amblemi basmışlar kafayı yiyecem.

 • 44. aybüke yalçın

  aybüke yalçın için " ismi zaten türkçü ismi ,orada ne işi varmış " "pkk öğretmen öldürmez, kursunların arasında kalmış" yazan orospu çocuklarını da unutmadık.kendisini saygı ve rahmetle anıyorum, bu ülkede vatan aşkıyla yanıp tutuşan aybüke öğretmenler de necmettin öğretmenler de bitmezler.

 • 45. sözlükçülerin en son alamadığı şey

  çok şey var mesela ayakkabı klasik bir converse nasıl 500-600 olabilir nasıllll. 80 liraydı bu ayakkabı zamanında. her şeyin fiyatını düşünüp dert etmekten bıktım artık

 • 46. gürcü dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

  gürcüleri betimlerken herkes batumlu gürcüleri betimlemiş ama tiflisli(gerçek tiflisli) gürcüler görünüş olarak çok daha farklı. elit kesimi türkiye'deki elit geçinen kesimden çok daha kaliteli bence, sanata yatkın ve iç içeler. bir de okula başlar başlamaz öğrendikleri şey, türklerin onların kızlarını çaldığı. biraz muhabbet ederseniz karadeniz'i de hala sahipleniyorlar.

 • 47. phd yapıp instagram hesabına dr eklemek

  phdnin açılımını bilmeyen cahillerin tavsiye vermeye çalıştığı kişidir. alnının akıyla aldıysa ünvanı isterse sokağının girişine boyayla bile dr yazar.

 • 48. 9 haziran 2021 sedat peker'in küfürlü tweet'i

  sen bu ülkede adalet var sanıp, konuşunca her şey düzelecek sandın değil mi sedat?

  ülkede adalet olsaydı sen o mitingleri yapamazdın be sedat.

  ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar.

  konuşacaksan konuş. bunların seninle pazarlık yapacağı yok. vur artık asıl darbeyi.

 • 49. battlefield 6

  battlefield v'deki katana taşıyan zenci lezbiyen engelli kadın karakterden sonra afyonlu katolik gay taşfırın ustası karakterini görmemizin muhtemel olduğu oyun.

 • 50. ayrılık acısı vs ölüm acısı

  kendisine çok yakın birinin kaybını yaşayanlara aşk acısından bahsetmek çok saçma olacaktır. esamesi okunmaz.

  not : ayrılık acısını küçümsemekle suçlayıcı mesaj atanları görüyorum. küçümsüyorum evet. ölüm acısının yanında küçümsüyorum, çünkü küçük.