sonbahar yolcusu81
profili

 • şampiyonlar ligi'nden pis kokular gelmesi

  sadece şampiyonlar ligi değil, nba, ülkelerin major ligleri dahil tüm müsabakalarda bahis şikesi dönüyor, milyarlarca dolar paradan bahsediyoruz ve işin içinde klüp sahipleri, yönetici, hakem, oyuncu hepsi var.

 • tıp mezunlarının pasaportunu iptal etmek

  "tıp fakülteleri kapatılsın" *

  bence doktorları toplama kampları yapıp orada misafir edelim, zincir ve prangalarla hastanelere getirip 16 saat çalıştıralım, arada vatandaşlar tarafından dövülür ya da öldürülürse yurtdışına gitmeleri zorlaşır, randevu alma krizi sona erer.

  kanzuk! dünya hayvanlar gününde 5.000 şempanzeyi yazar yap bence, kalite yükselir sözlükte.

 • türkiye'nin yabancı yatırımcıya güven vermemesi

  kendi yatırımcısı,kendi vatandaşı bile güvenmezken çok normal bir durumdur. tepedeki şahsın gece hangi kararnameyi imzalayacağı, sabah kiminle kavga edeceği, öğlen hangi diplomatik krizi çıkaracağı belli değilken yabancı nasıl güvensin. gündemi anlık değişen ülkeleri sadece spekülatörler sever.

 • ab'nin türkiye'ye mülteci teşekkürü

  nevşin, nagehan ve %52' ye edilmiş teşekkürdür, bizlik bir şey yok. 50 sene ab'ye girmek için uğraşırken, 20 senede ortadoğu bize girdi.

 • sokak kedilerini pişirip yiyen afrikalı

  sen ömrünü ülken muasır medeniyetler seviyesine gelsin diye heba et, milletin yurttaş bilinci kazansın diye cephe cephe gez, yaşam kalitesi artsın diye devrimler yap; sonra biri gelip her şeyi tersine çevirsin.

  ülkede insanların, kurumların, esnafların, kısaca her şeyin kalitesi düştü. kabilesinden çıkan ülkeye giriyor, son sürat şarampole doğru gidiyoruz ama bazıları titanic batarken keman çalan müzisyen modunda izliyor, onlar gibi kaliteli müzik de değil üstelik.

  düzensiz göç durdurulmalı acilen, gelenler de gönderilmeli.

 • suriyelilere zorunlu askerlik

  üç öğün bedava yemek ve barınma yeri vermekten öteye geçmeyecek uygulama. lan biz gitsinler diyoruz bazılarınız iyice içimize sokmaya çalışıyor.
  bizim askerimiz nöbet tutar, temizlik yapar, bunlar akşama kadar bahçede yatar.

  deport edilsinler, destek vereceğim tek kampanya budur.

 • anadolu yakasına 2'şer milyonluk 2 şehir kurulması

  sağ kalanları olası deprem bölgesinde toplayıp kesin olarak ülkenin fişini çekme projesidir. haberin en komik cümlesi "erdoğan'ın bilim ve teknolojiyi ön planda tutacak olması" dır. bilim dediği diyanet, teknoloji dediği okçu müdürü olan afad olabilir.

 • kemalist tayyipçiler

  "yahudi naziler" gibi tanımlama. bu başlıkta adı geçenler atatürk'ü sadece menfaatleri doğrultusunda kullanan tiplerdir, mamayı kim verirse o tarafa yanlarlar.

 • almanların türklerden 1000 kat daha dürüst olması

  sadece almanlar değil, diğer bir çok ulus bizden üstündür ahlaki yönden. çünkü ahlak eğitimle yerleşen bir olgudur, dinle değil. yıllarca okullarda din bilgisi ve ahlak dersi diye dua ezberletildi bize; saygı, dürüstlük, haklar gibi kavramlar asla öğretilmedi. ailesinden alabilenler aldı, alamayanlar başımıza bela oldu işte.

  ahlakın ırkı, dini olmaz, eğitimi olur.

 • 22 şubat 2023 rtük cezaları

  depremde ve sonrasında sorumlu olanlar yerine, bunları eleştirenlere ceza veren kurum.

  sözlük erişimini engelle, muhalif basını sustur, sonra çıkıp özgürlükten bahset. ahaber'de çadır güzellemesi mi izleyelim, size mi soralım nasıl yaşayacağımızı?

  "tip istanbul milletvekili ahmet şık’ın deprem bölgesinden katıldığı yayın nedeniyle halk tv’ye 5 yayın durdurma, yüzde 5 para cezası,

  merdan yanardağ ile emre kongar’ın 18 dakika programında depremle ilgili sağcı iktidar eleştirisi nedeniyle de tele 1’e yüzde 5 para cezası, 5 kez yayın durdurma cezası verildi.

  fox tv’de orta sayfa ile halk tv’de halk meydanı programına özgürce kanaat oluşumunu engellemekten reklam geliri oranında yüzde 3’er para cezası verildi."

  ab sözüyle iktidara gelip, kuzey kore'ye dönmek de sana yakışırdı zaten.

 • bu kadar moloz ne olacak sorunsalı

  "tek derdiniz moloz olsun ya" diyen sığırların üstü kapatılabilir. depremden kurtulanları da kanserden öldürecek bu zihniyet. ormana, kuş cennetine, tarıma elverişli arazilere dökülecek, dökülüyor da zaten.

  molozun içinde demir olmaz, sadece taş ve kum atıklarına moloz denir. para eden kısım çoktan birilerine rant sağlamıştır.

 • erdoğan'a deprem haberi geç verildi iddiası

  ikinci dünya savaşı'nın dönüm noktası olan d-day başladığında, adolf hitler'i uyandırmaya korktukları için savunma birliklerinin geç kaldığı anlatılır. bu ona benzemiş, demek ki tek kişide tüm yetkileri toplarsan kaybedersin.

  zaten rte iyi biri, çevresi kötü *. böyle yırtamazsınız.

  edit: ankara için sabah namazı saati 6, reis namaza kalkmıyor mu yoksa?

 • beşiktaş 9 puan istiyor

  süleyman seba'dan ahmet nur çebi'ye

  fevzi çakmak'tan hulusi akar'a

  mustafa kemal atatürk'ten recep tayyip erdoğan'a

  koltuklar kimlere kalıyor böyle yazık. bir beşiktaşlı olarak utandırıyorsun bizi başkan, sus artık. puanında, kupanın da, şampiyonluğun da amk.

 • çorum'un 9.5 milyar dolarlık parkı

  paylaştığı haberi okumayan yazarları gösteren park. haberde "50 milyon lira" diyor. lira- dolar arası farkı bilmiyorsun, milyar- milyon arasındaki farkı bilmiyorsun ama özgüven tavan.

  çorum'un tamamını satsan 50 milyar dolar etmez.

  edit: sıçmış bir de sıvıyor, millete laf yetiştireceğine haberi oku. hata değil bu, iki ayrı başlıkta hata yapılmaz.

  görsel

  görsel

 • karımdan boşanmadım ama seni istiyorum diyen savcı

  malum parti savcısıdır. eskiden savcılarla ilgili haber çıkmazdı, son yıllarda yurt basan, halı saha maçı basan, mesajla taciz eden, ev basan savcı haberlerini sıklıkla görmeye başladık. bu insanlardan adalet bekliyoruz ya ona yanıyorum.

 • son yılları saymazsak akp döneminde enflasyon %8

  ayın geri kalan 29 gününü saymazsak maaşım bana fazla geliyor, isteyene verebilirim.

  aktroll'de beyin aramak, kutsal kaseyi bulmaktan daha zordur hatta imkansızdır.

 • togg minimum 51% yerli olacak

  yüzde 51 yerli ve yüzde 51 milli araç. yavaş yavaş kendileri de kabul etmeye başladı bu gerçeği. togg, türkiye'de montajı yapılan fiat ve renault kadar yerli ve milli olacak o zaman.

  lastik yerli, döşemeler yerli, karoser yerli ama motor ve elektronik aksamları yabancı bir araca yerli ve milli denir mi?
  evet denir, akp döneminde her şey mümkündür.

  edit: elektrikli olunca motor değil diyen salakları görüyoruz başlıkta, bir de mesaj atıyor ağzı bozuk sığır. lan sen git aya yapılacak otobanı güzelle, herkesi de kendin gibi sığır sanma.

 • trendyol'un kadın vücudunu metalaştıran reklamı

  onlyfans gibi uygulamalarda dijital orospuluk yapanların övüldüğü sözlükte gereksiz bir duyara konu olmuş reklam.

  reklam için götünün fotoğrafını çektiren model bile dert etmiyorsa bunu, ben niye sorun edeyim. para ve şöhret için her yol mübah diyen kadınlar düşünsün.

 • suriyelilerin 12-17 eylül arası iş bırakması

  kaçak ve ucuz diye çalıştıran çakallar düşünsün dediğim eylemdir.

 • durduk yere müşterilerini bıçaklayan esnaf

  adli kontrol şartınıza sokayım dedirten olay. dünyada hangi devlet suçluyu bu kadar cesaretlendirir, mazlumu bu kadar sindirir.

  türkiye, saygılı ve kibar insanlar için bir cehennemdir artık. bekir bozdağ denen bakan da adaletten bahsetsin anca. ülkeye bak! diyanet cebine çalışır, adalet bakanlığı suçluya çalışır, içişleri bakanlığı sığınmacıya çalışır, yeter ya yeter!

  edit: diyanet ateizme çalışır cümlesini @turk bilge kagan'ın uyarısıyla düzelttim. suçlarla aynı kefeye koymuşum gibi olmuş. kendisine teşekkür ederim.