Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 14 eylül 2019 gazişehir gaziantep beşiktaş maçı

  kombinemiz hazır, heyecanımız yüksek :) 2 golümüz var gazişehir olarak... umarım daha fazlasını yemeyiz

 • 2. yaşama son vermek

  12 yaş annem intihar etti hep gittiğim oturduğum ağaçta ve ben gördüm onu
  13 yaş babam bıçaklandı birşey olmaz ya derken sabahında öldü
  sayısız diğer ölümler akrabalar. hepsini tek tek gördüm. toprak attım üstüne. sayısız sevdim reddedildim. ve şu an ölürüm dediğim kız başkasıyla. intiharı zerre aklıma getirmedim. sabah yeni bir hayat başlıyor. uyu uyan ve başla.
  boktan dünyada yaşamaya çabala.

  edit: sana birkaç ekleme daha yapayım işler kötü içinden çıkılamayacak kadar. aileden destek yok. yapayalnızsın. aç erkin koray'dan tek başınasını bağıra bağıra söyle. sabaha da uyan ve devam et. ilerde güleceksin bunlara.

  edit 2: çok mesaj geldi. herkese teşekkür ederim. herşeye rağmen devam ediyoruz. emin olun bundan çok daha kötülerini de gördük. bizden daha da kötü durumda olanlar da var. şule çet, rabia naz vatan, sayısız kadın sayısız suçsuz durduk yere boşu boşuna öldürülen insanlar. nice çocuk tacize uğrayan tecavüze uğrayan. yani iki tane kötülükte ölümü düşünmeye gerek yok. iyi olun millete de destek olun. bundan sonra ben de aynen bunları yapcam çünkü.

 • 3. psişik güçleri olan yazarlar veritabanı

  düşünce gücü ile kamyon devirebiliyorum.
  (bkz: kamyonu devirmek)

 • 4. 14 eylül 2019 çankırı depremi

  hadi biz cok umursamiyoruz da apartmandaki kedi korkmustur, panik yapmistir garibim diye kapiyi actim paspasin ustunde tosur tosur uyuyor. bir de suratima hayirdir haci bir durum mu var dercesine bakiyor.

  hani hayvanlar depremden etkilenip garip davraniyorlardi? yoksa bizim kedi mi bozuk cikti, olsun ben yine de onu seviyorum.

 • 5. ibrahim tatlıses yazar olsa kullanacağı nick

  pezevenklerin eline bırakmayan adam

 • 6. ateist subaya saldıran ülkücü

  ardından da atsız şiiri okumuşlar ve atsız dine inanmayan birisi.

  ülkücülerin ıq seviyesini yazmak isterdim ama öyle rakam yok, evet yok.

 • 7. rte'nin 4 yeni otomobilciği

  ömründe 80 euro görmeyen adam, maksimum 800. 000 eurodur diyor bunu da sanki zaruri ihtiyaçmış gibi yansıtıyor. amaç algıymış, yersen.

 • 8. rizelileri sevmeme nedenleri

  kendi çıkarlarını menfaatlerini düşünen sinsi insanlardır.özellikle içinde para olan bir iş varsa rizelilerden uzak durun.sırtları neresi karınları neresi belli değildir.

 • 9. nude atan yazarlar veritabanı

  vay anasını, yine gündemin zirvesinde olan başlık. arkadaş siz nasıl bir istikrarlı abazansınız anlamadım amk.

 • 10. musluk suyu içilebilen şehirler

  herkes erasmus yaptığı şehri yazmış. aynen erasmus yapılabilen şehirlerin hepsinde musluk suyu içiliyor.

 • 11. üçüncü dünya ülkesi olduğumuzu hatırlatan şeyler

  sık sık başa gelen, can sıkan şeylerdir. insan neden bu ülkedeyim lan diye hayıflanır. son bir kaç günde olan bitenden hareketle sayabiliriz.

  1. aliexpress'ten bir kaç ürün sipariş etmiştim. nasıl olduysa oldu, ülkeye girdikten sonra ürünlerin bazıları kayboldu. elime ulaşanlardan devlet 11,50 tl vergi kesti. ulaşmayanlar için de aliexpress'le görüştüm. paypal olarak iade yapalım dediler. paypal yasak, yapılamadı. neresinden tutsan elinde kalıyor. ürün niye ulaşmadı, ulaşandan niye vergi aldın, ulaşmayanın parasını geri alabileceğim yolu niye tıkadın?

  2. arabamı periyodik bakıma götürdüm. gitmişken bir iki araç fiyatına bakayım dedim. tüplü honda civic için istenen para 180 bin tl. arabanın vergisiz hali 100 bin tl. kur anasının nikahı olup, vergi de girdiği kadar sokalım mantığıyla alındığı için heralde fiyat asgari ücretin 90 katı.

  son bir haftada bana üçüncü dünya ülkesinde yaşadığımı hatırlatan bir iki küçük sıradan olaydı bunlar. gündeme bakınca ucuz atlattığım kesin tabi. başıma gelebileceklerin sınırı olmadığından en azından yaşıyorum diye sevinebilirim.

 • 12. radamel falcao garcia

  forvet gibi forvet. maç esnasında adamın hareketlerine dikkat edin, adam eliyle koluyla taktik veriyor, koşuyor, yırtıyor, orta sahaya gelip pozisyon hazırlıyor..leş gibi oynanan takım oyununda bile kendini gösterdi. trabzon maçında fener’in forveti olsaydı 3 tane sallardı. o kadar söyliyeyim. gol attığında çocuklar gibi seviniyor adam. bak burası çok önemli. işte böyle adam lazım. futbolculuğu profesyonel, ruhu amatör. böyle adamlar lazım. bizim rvp salağı gibi değil yani.

 • 13. starbucks'ın pınar süt kullanmaya başlaması

  insanların hala starbucks'a marka ve statü için gittiğini yazanları gördükçe sinirden kendimi sikesim geliyor. hayır arkadaşım starbucks'a statü için gitmiyoruz. osuruktan kafelerde bir fincan ikisi bir arada nescafe'ye 5 lira vermek yerine starbucks'ta orta seviye bir filtre kahveye 8 lira verdiğimiz için gidiyoruz. bir kafanızı kaldırın şu boktan dört duvarların arasından çıkın da piyasayı yoklayın ara sıra yahu.

 • 14. zengin ile fakirin karşılaştığı mekanlar

  hala mezarlık, morg falan yazan var. vay be, sözlük yazarları adeta birer sartre, birer bukowski. gözlerim yaşarıyor. çok akıllısınız yahu, bu zeka ağırlık yapmıyor mu? hayatın acı gerçeklerinin üzerinde harmanlandığı boya paletinizi, bizim gibi sıradan insanların zihnini bir tuval varsayarak adeta birer ressam gibi kullanıp, ince fırça darbeleri ile nasıl ahenkle şekillendiriyor, ufuklar açıyorsunuz? bana da öğretin, nasıl ulen nasıl?

  biz niye böyle başlıkları görüp de direkt olarak 'morg' veya 'mezarlık' diye düşünmüyoruz? neden çoğumuzun aklına ilk olarak bunlar gelmiyor? neden benim aklıma sadece 'ehehe benzin istasyonları olabilir aslında yav orada karşılaşıyorlar genelde :-)<-<' demek geliyor? pff.. :(

  neyse, başlıkta gerçekten karşılaşılabilecek mekanlardan bahsediliyor. iki ölü insan karşılaşamayacağına göre lütfen iki canlı insanı içeren ve fiziki mekanların içinde bulunduğu olası karşılaşmalardan bahsedelim. zira kalkıp da siz ufuk açan soyut benzetmeler sıçın diye açılmış edebi kaygı güden bir başlık değil bu.

  yahu her şeyi geçtim, zengin adamı zincirlikuyu'ya gömerler, fakir adamı ise ya hasdal'a ya da köyüne. dediğin şeyin bir ihtimal olduğunu varsayıp da değerlendirirsek, orada da karşılaşmıyorlar yani.

  ayrıca daha önce yazılmış: (bkz: benzin istasyonları) hehe :-{<-<

 • 15. 600 tl'ye yapılacak en iyi yatırım

  evden dışarı çıkma o parayla. seni harcar bu zalim hayat.

 • 16. evinin balkonunda uçak yapan 15 temmuz gazisi

  büyük ihtimalle sırf sokağa çıktığı için kendini gazi saydırıp maaş bile bağlatmıştır. hatta devlet kurumunda da bu 15 temmuz gaziliği sömürüsüyle işe başladığını düşünüyorum. 15 temmuz süslemesinin yanında, ölümüne reisçi bir akboy. e onun da etkisi vardır tabi. hadi biraz deşelim hayatını.

  facebook profiline uzun uzun baktım ancak hiç bir "gazi"lik belirtisi göremedim. rahat rahat o garip şeye tırmanıyor, iniyor, yanında çömeliyor, havuzda denizde yüzüyor, geziyor, tozuyor hatta 15 temmuz'dan 2 ay sonra 16 eylül 2016'da sapa sağlam bir şekilde deniz kenarından fotoğraf yüklüyor! neren gazi senin birader?

  "mühendislik fakültesi mezunu...". bunu okuyunca ve haberde "uçak" görünce makina ya da endüstri mühendisliği geliyor aklınıza değil mi? hayır. 2008 yılında çukurova üniversitesi su ürünleri mühendisliğinden mezun.
  9 sene boyunca ne iş yaptığı bilinmeyen ve ingilizcesi olmayan(kendi cv'sine göre) bu su ürünleri mühendisi arkadaş, 15 temmuzdan 7 ay sonra yani mart 2017'de tarım ve orman bakanlığı'nın lalahan uluslararası hayvancılık araştırma ve eğitim merkezi müdürlüğü'nde su ürünleri mühendisi olarak işe başlıyor. kpss birincilerinin atanamadığı bu devirde hemde. şans işte!

  işe girdikten 3 ay sonra yani 26 haziran 2017 tarihinde, bu "uçak" saçmalığına dair ilk fotoğraflarını yüklüyor facebook'a. haberde, "yaralarının iyileşmesi için evde dinlendiği sırada" başladığını söylediği "uçak". 15 temmuzdan 11 ay sonra!

  bunlar da 15 temmuzda "yaralandıktan" sonraki iki yer bildirimi.

 • 17. yerli otoyu gördük

  bir hande firat manşeti

  nerde gördünüz kabataş ta mı

  kralınızın elbiseleri gibi sadece akıllı olanlar mi görüyor .

  deri eldiven / ust ciplak olmayanlar da binebiliyor mu?

  hergün taze bir yalanla basliyorsunuz

  ama kralınız çıplak ve bi gun sizi de açıkta bırakacak

  müsveddeler

 • 18. 1959 öncesi şampiyonluklar

  (bkz: fenerbahçe ezikliği)

 • 19. türk halkının tipini biz düzelttik diyen boşnak

  yav he amk. zaten türk milletinin her şeyi hep kötüydü, tipini sen düzelttin, zekasını bulgar düzeltti, boyunu norveçli uzattı, kokusunu frigyalılar bastırdı, kıllarını ruslar döktü, cesaret desen zaten iskoçlardan aldık. yoksa özümüzde böyle 1.50 boyunda kokan kıllı aptal insanlardık. iyi ki geldiniz amk.

  edit: imla efenim.

 • 20. hülagu han

  kendisine moğol diyenler tarih bilmiyordur. tıpkı cengiz han'a "ya ağbi bu adam türk olamaz çünkü türk öldürdü" diyorlar. türk olması türk öldürmesine engel mi? bir yerde yanlış yapan, laftan anlamayan birileri varsa öldürür tabii. isyan edenleri, sınırlarını geçip köylerine saldırınları bastırmaya gidince " aa pardon türk müsünüz o zaman size saldırmıyorum" mu diyecekti? bu nasıl bir mantık anasını satıyım.

  hülagü han bir türk-moğol imparatoruydu. hayalinde bir dünya imparatorluğu kurmak vardı. bilime, sanata değer verirdi. o yüzdendir ki meraga rasathanesini kurdurtmuştur ve başına dönemin en iyi alimlerinden biri olan nasîrüddin tûsîgetirilmiştir.

  bilime sanata verdiği değer kadar gizemli şeyler de ilgisi vardı hülagü'nün. ömrünün büyük kısmını yada taşını bulmakla ve aramakla geçirdi.

  kendisi tengriciliğe inanan son hükümdardır. ondan sonra gelenler bu inancı bırakıp diğer dinlere yönelmiştir. o yüzdendir ki bizim islamcı tayfa onu pek sevmez. alamut kalesini yıkıp haşhaşileri yok etmiş ardından da abbasi devletini tarih sahnesinden kazımıştır. yıllar önce büyük bir türk katliamı yapan abbasilerin o dönemki liderini dansöz kıyafeti giydirip oynatmış ardından atlara çiğnetmiştir.

  kendisinin sonunu da iç karışıklıklar ve din kavgaları getirmiştir. kuzeni olan berke han müslüman olmuş, hülagü'nün müslüman şehirleri yakıp yıkmasından ve filistin'e yürüyecek olmasından rahatsız olmuştur. 1265 yılında berke han ile yaptığı savaş sonucunda yenilmiş ağır yaralar almış , atı ve cariyeleriyle beraber tengricilik inancına göre gömülmüştür. bu inanca göre gömülen son hükümdar olmuştur. son sözü "sonun da sonuna geldik, sonunda" olmuştur.

  bana göre gelmiş geçmiş en iyi 5 türk hükümdar listesine girer bu adam. gaddarlığı kadar ileri görüşlülüğü olan bir hükümdardı. sorunun doğuda yani müslümanlarda olduğunu anlamış, çok geç olmadan müdahele etmek istemiş ama başarılı olamamıştır. onun ölümünden sonra orta asya timur yönetimine kadar toparlanamamıştır.

 • 21. ekşi itiraf

  iyi ki müzik var yoksa çıldırmak an meselesi.

 • 22. abdullah avcı

  şu sahadaki kadro şenol güneş'e verilseydi emin olun sonuçlar farklı olmazdı, şenol güneş'in elinde gomez, talisca, cenk, babel, sosa gibi star oyuncular vardı, hatta şenol güneş cenk'i talisca'yı yedek oturtuyordu lükse bakar mısınız, abdullah avcı ise lens, enkudu, güven, diaby, boyd ile gol aramaya çalışıyor, bu adamı eleştireceğinize takımı bu hale getiren (bkz: fikret orman) denen herifi eleştirin bu takım onun eseri

 • 23. düğünde pompalıyla kafa dağıtan maganda

  köy düğünlerinin hepsi bu şekilde olur. bu nedenle köy düğünlerine gitmem. zorunlu olmadıkça bir köye de gitmem, köy ürünleri yemem, köy kahvaltısı yazan yere dahi girmem. türkiye'nin bu halinin nedeni köylü zihniyetidir. bu zihniyetin büyükşehirlerimize hakim olmasıdır.

 • 24. yıllar sonra akp dönemine verilecek ad

  fetret devri'nden çağrışımla;
  (bkz: siktiret devri)

  yani "siktiret, anma, hatırlatma şu dönemi" anlamında.

 • 25. cumartesi sabahı erken kalkmak için bir neden

  tuvalete gitmek. sonrasında geri yatacagım. akşamı da cumartesi gecesi evde oturan ezik ve yalnız insan olarak gecirecegim.

 • 26. beyaz rengin en çok yakıştığı şey

  (bkz: kefen)

 • 27. mahmut tuncer yazar olsa kullanacağı nick

  (bkz: kar gördüm kaydım)

 • 28. 14 eylül 2019 kasımpaşa sk açıklaması

  ciner, koç holding, limak, şahenk. hayri kozak ın galatasaray divan kurulunda imamoğlu na desteği, fatih terim in tayyip lehine evet videosuna katılmaması. ekonomi, politika ve spordaki organize kötülük

 • 29. disket kullanmış efsane nesil

  1.44mb, yanılmıyorsam. prince vardı 2 disket, birde o zamanlar öyle kavramlar vardı.
  - kaç disket??

 • 30. 3 bin tl'ye yapılacak en iyi yatırım

  tutmaz bu başlık. ama yazayım
  1 kg. anzer balı al, takribi 1500 tl.
  1 kg. tereyağı al. kars yayık, organik. 750 tl.
  1 kg. soğuk sıkım zeytinyağı al, özel üretim, ayvalık. 750 tl.
  .
  bunları ayrı kaplara döküp, ellerini içine sok. ömrünün sonuna kadar "bir elin yağda, bir elin balda" yaşa.

 • 31. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  vira bismillah, iyi avlar.

 • 32. kişinin canına kıyacağını beyan etme sebebi

  geri çevrilme isteğidir.
  yardım almaktır.
  hayatında intihar etme derecesine gelmemiş insanların "abi yapan zaten yapar, ulaşacağı son noktaya gelmiştir" tarzı yorumlarını da büyük bir cehalet olarak görüyorum.
  yaşamadığınız olaylarla ilgili boktan yorumlarınız bir insanın ölümüne sebep olabilir. son damla olmayın!
  psikolojisi alt üst olan insana yaparsan yap demek çok büyük bi vebaldir. herkesin sorumluluk sahibi olarak ciddiyete yorum yazması gereken konular var.

 • 33. futbol kulüpleri batıyorlarsa batsın

  sonuna kadar haklı bir özgür demirtaş söylemi.

  milyonlarca lira vergi borcu silinen, borçları yapılandırılan, sürekli devlet desteği alan bu kulüpler bence de batsın. dibi görsünler.
  benim vergim neden gece kulüplerinde karı kızla parayı yiyen, lüks evlerde oturup, trilyonluk arabalara binen andaval futbolculara gitsin?
  okul yapın, kütüphane açın, park yapın, yolların bakımını yapın, hayvan barınakları yapın. kısacası toplum yararına ne varsa harcayın. ama şu futbol kulüplerine bir kuruş harcamayın.

  ilgili tweet

 • 34. sigarayı bıraktıktan sonra neler oluyor

  bugün tam 40 gün olmuş sigara birakali ilk olarak kötü kokmuyorsun. iç camasira kadar sinen sigara kokusu yok. intermittent fasting ile 7 kg vermistim birakmadan evvel bir ay kilo vermem durdu. tatilde mini yeğenime koştum, büyük yeğen ile yüzdüm nefessiz kalmadım enerjik oldum. ağzımın tadı yerine geldi. yaralar daha hızlı iyileşti. bağışıklık güçleniyor. dişlerim daha beyaz. cildim guzellesti. sigara canım çekince su içtim. balkon temiz sigara külü dökülen balkon yok.

  ilk günler kabızlık oldu. bol su içtim ananas ve incir yedim. durumu çözdü. ne elektronik sigara ne kuruyemiş koydum yerine.

  tünelin ucunda ışık var.

  vergi vermemek için sigara biraktim

 • 35. domagoj vida

  orospu evladı 500 bastığım maçı buldu ibnenin çocuğu ya

 • 36. sevgiliyi bir tatlı ismiyle tarif etmek

  (bkz: şıllık tatlısı)

 • 37. the guardian'a göre 21. yüzyılın en iyi filmleri

  yıl sonlarının en güzel tarafı o yılın en iyi film veya dizi listelerinin yayınlanmasıdır. 2019 yılını bitirirken, elimizde koskoca bir on ve yirmi yıllık listeler olacak. the guardian son yirmi yılın ilk 100 listesini yayınlamış bile.
  listede bir türk filmi de var. nuri bilge ceylan'ın bir zamanlar anadolu'da şaheserine listenin 38. sırasında yer vermişler.

  100) once upon a time in hollywood (2019)
  99) bright star (2009)
  98) the dark knight (2008)
  97) fahrenheit 9/11 (2004)
  96) private life (2018)
  95) call me by your name (2017)
  94) gladiator (2000)
  93) you the living (2007)
  92) the hurt locker (2008)
  91) etre et avoir (2002)

  90) eden (2012)
  89) the selfish giant (2013)
  88) gomorrah (2008)
  87) the wind that shakes the barley (2006)
  86) no country for old men (2007)
  85) burning (2018)
  84) tropical malady (2005)
  83) the son’s room (2001)
  82) stories we tell (2012)
  81) fish tank (2009)

  80) requiem for a dream (2000)
  79) persepolis (2007)
  78) ocean’s eleven (2001)
  77) lost in translation (2003)
  76) ten (2002)
  75) philomena (2013)
  74) a prophet (2009)
  73) love & friendship (2016)
  72) waltz with bashir (2008)
  71) capernaum (2018)

  70) anchorman the legend of ron burgundy (2004)
  69) paddington 2 (2017)
  68) mr turner (2014)
  67) dogtooth (2009)
  66) brokeback mountain (2005)
  65) happy as lazzaro (2018)
  64) the ıncredibles (2004)
  63) we need to talk about kevin (2011)
  62) waiting for happiness (2002)
  61) the souvenir (2019)

  60) ted (2012)
  59) gangs of wasseypur (2012)
  58) wuthering heights (2011)
  57) leave no trace (2018)
  56) behind the candelabra (2013)
  55) russian ark (2002)
  54) the social network (2010)
  53) fire at sea (2016)
  52) amores perros (2000)
  51) crouching tiger hidden dragon (2000)

  50) before sunset (2004)
  49) 24 hour party people (2002)
  48) the house of mirth (2000)
  47) margaret (2011)
  46) volver (2006)
  45) 13th (2016)
  44) toni erdmann (2016)
  43) the wolf of wall street (2013)
  42) 4 months 3 weeks and 2 days (2007)
  41) the handmaiden (2016)

  40) unrelated (2007)
  39) meek’s cutoff (2010)
  38) once upon a time in anatolia (2011)
  37) dogville (2003)
  36) a separation (2011)
  35) 45 years (2015)
  34) l’enfant ( 2002)
  33) the royal tenenbaums (2001)
  32) gravity (2013)
  31) anomalisa (2015)

  30) leviathan (2014)
  29) nebraska (2013)
  28) the tree of life (2011)
  27) the grand budapest hotel (2014)
  26) yi yi (2000)
  25) get out (2017)
  24) ida (2013)
  23) borat (2006)
  22) spirited away (2001)
  21) the white ribbon (2009)

  20) roma (2018)
  19) lincoln (2012)
  18) a serious man (2009)
  17) the great beauty (2013)
  16) the act of killing (2012)
  15) shoplifters (2018)
  14) white material (2009)
  13) far from heaven (2002)
  12) son of saul (2015)
  11) mulholland drive (2001)

  10) team america world police (2004) tıkla
  9) zama (2017) tıkla
  8) moonlight (2016) tıkla
  7) synecdoche new york (2008) tıkla
  6) hidden (2005) tıkla
  5) in the mood for love (2000) tıkla
  4) under the skin (2013) tıkla
  3) boyhood (2014) tıkla
  2) 12 years a slave (2013) tıkla
  1) there will be blood (2007) tıkla

  listede get out gibi bir korku filminin yer alması sevindirici; ted gibi geyik bir filmin yer alması ise şaşırtıcı. bunların dışında there will be blood yine her listenin başında yer alacak sanırım. bana göre bu yüzyılın the godfather'ı bu filmdir. bundan seksen sene sonra 21. yüzyılın en iyi filmleri listesinde en kötü ilk beşte yer alacağı garanti gibi.

  kaynak

 • 38. erkek yazarlardan kadın yazarlara sorular

  akıyor maşallah kadın olsam ve ciddiye alsam demek ömrüm bu ergen tayfanın ıslak sorularını yanıtlamakla geçerdi ağkdğkawğkdk

 • 39. kediyi kafeste tutup işkence eden adam

  üst edit: arkadaşlar polis ve belediye veterineri geldi. ben de yanlarındaydım. hayvanı kısırlaştırmadığından kaçıyor ve bağırıyor diye kafese koyup vuruyormuş öyle. hayvanda yara bere olmadığı için alınmadı. sahibi de kediyi kısırlaştıracağını, kafeste bırakmayacağını söyledi.
  videoyu çeken arkadaş takibini yapacak gene.
  şu an başka yapacak bir şey yok.
  teşekkürler herkese.

  üst edit: bir video daha yolladı arkadaş. burda kediye defalarca vuruyor. video burda.

  arkadaşlar yardımınıza ihtiyacımız var.
  bir arkadaş instagram hesabıma yüklediğim bu videoyu çekmiş. arkadaşın dediğine göre adam kediyi sürekli kafeste tutuyor ve sadece dövmek için kafesten çıkarıyormuş. bu arkadaş belediyeye birkaç kez haber vermiş ama belediye uyarmakla yetinmiş yalnızca. bu adam kediye işkenceye devam ediyor.
  balkona girip kediyi almayı düşündüm ama adam hep evdeymiş. üstelik bu kediyi kurtarsak başka bir tane daha alıp aynı şeyi yapabilir.
  video burda.

  desteğinizi, yardımınızı, fikirlerinizi acilen bekliyoruz.

  edit1: https://www.instagram.com/…qj/?igshid=1qpptax5xe9pu

  edit2: yer, istanbul üsküdar

  edit3: şu facebook grubunda da paylaştık. videoyu çeken arkadaş, show haber'e de yollamış görüntüleri.
  bir de "neden gidip almıyorsunuz hayvanı" diye soruyorlar. ilk düşündüğüm şey balkona atlayıp kediyi kurtarmak oldu zaten. ancak adamın evden çıktığı yokmuş. beni hırsızlıkla suçlayıp polise şikayet edebilir. bir de bu kediyi kurtardık desek, adam başka hayvanları inadına alıp işkenceye devam edebilir. en mantıklı çözüm yetkililerin devreye girmesi ve adamın herhangi bir canlıyı sahiplenmesinin engellenmesi.
  bir de kedi sopayla dövülmekten, kafese tıkılı yaşamaktan vahşileşmiş, saldırganlaşmış olabilir. almak istesek de taşıma çantasına tek başımıza koyamayabiliriz.
  gelişmeleri yazacağım. umarım kurtarırız yavrucağı.

 • 40. 14 eylül 2019 teröre lanet yürüyüşleri

  doğu ve güneydoğu illerinde yapılan, diyarbakır annelerine destek yürüyüşleri. sosyal medya olmasa öğrenemeyeceğiz hiçbir yerde haberi yok.

  bingöl

  bingöl 2

  van

  siirt

  şanlıurfa

  şırnak

  tunceli

  hakkari

  mardin

  batman

  hdp'nin, pkk terör örgütünün korkudan dilini yutacağı görüntüler bunlar. hele ki şırnak'ta ölürüm türkiyem eşliğinde yürüyor binlerce insan.

  helal olsun, hepiniz var olun.

  bu ülkeyi bölemeyecekler.

 • 41. kışı güzel kılan detaylar

  gece sokak lambası önünde kar yağması

 • 42. 1 tabak mercimek çorbasının 5 tl olması

  5 liraya nerdeymis bu çorba? 9 dan aşağıya görmedim ben

 • 43. yalnız bir insan olarak ölmek

  grupça ölen var da biz mi bilmiyoruz . . .

 • 44. bir kadından duyulan en iyi iltifat

  mm pardon... uzaktan gördüm de... bir şey söylemek istiyorum... şeyy... gerçekten çok yakışıklısınız...

  durun durun dövmeyin. bu mu lan en iyi iltifat diyeceksiniz. bu iltifatın geldiği kadını görseniz sikiniz patlar. kadınsanız kıskançlıktan memeleriniz düşer. güzel gözlü, güzel tenli, güzel burunlu, iri memeli, dolgun popolu falan. cennetten düşmüş de gelmiş. öyle bir şey. rus olduğunu da özellikle belirtmek istiyorum ki, güzel kadınlar ırkından geldiği anlaşılsın. ve bu kadın bana yok yere barda yaklaşıp iltifat etti. amaaaa.....

  aga işin ibneliği de burda başlıyor

  lan olm ben yakışıklı değilim ki! mal gibi bir adamım. onun kadar güzel kadınları da anca filmlerde görürüm. zaten iltifatı duyar duymaz dedim ki: lan karı artık ne içtiyse amına koyim... aklım almıyor çünkü. arkamda birisi olsa dönüp adama bakıcam ve abi sana diyor dicem. ama yok. yalnızım. yurt dışında olduğum için bi özgüven gibi bişi geldi, konuşayım dedim. yurt dışında kızlar teklif ediyormuş demek ki.
  neyse bir konuştuk 10 dakika falan. rusmuş, turistmiş falan. ama böyle bir fingirdemeler falan. böyle götü başı ayrı oynuyor karının. ben de diyorum ki, ulan biri kadını kıvama getirip gitti herhalde. neyse beni ilgilendirmez dedim ve otele davet ettim. hemen kabul etti. ama dedi, bir şey söylemem lazım. buyur dinliyorum dedim.

  saatim 200 euro dedi

  eh dedim zaten bana da bu yakışırdı... bu kadar güzel bir kadının benimle ilgilenmesini bekleyemezdim. ilgilenmemiş de zaten. kadın ekmeğinin peşindeymiş. neyse dedim... olan oldu dedim... ve 150'ye bağladık işi.

  bu olayın dışında aldığım bütün iltifatlar annem, gay erkekler ve 65 yaş üstü kadınlardan geliyor.

 • 45. kırmızı rengin çok yakıştığı şeyler

  türk bayrağı

 • 46. d&r'da 61 liraya satılan post-it

  keriz silkelemenin dik alası olan, şu ve şu linkten görülebilecek post-it'tir. önce fiyat etiketi yanlış basılmıştır sandım fakat hepsi öyle. 48 liraya satılan da var.

  şok, bim ve a101 gibi marketlerde daha şekilli olanları tanesi 2-3 liraya satılıyor. 61 liraya çocuğuna sırt çantası alırsın. yuh artık.

  edit: adam bize fakir demiş hdkdjd. kalite bekleyenler bunu alır diyor. post-it ya, yapışkanlı kağıt. ne tür bir kalite bekliyorsun? ben söyleyeyim, senin bahsettiğin şey kalite değil, marka takıntısı. senin gibiler "bakın bir post-it'e 61 lira verebiliyorum" demek için bunu alır. ben de götümle gülerim. *
  millete fakir diyen marka takıntılı tip

 • 47. eğitim bakanı olunca yapılacak ilk icraat

  1933 albert malche raporu çerçevesinde üniversite reformu..üniversite sayısı en fazla 30 olacak..mesleki ve teknik okullara önem verilecek..
  ilköğretim ve lise talebeleri için;
  -tek tip kıyafet ceket, gömlek, pantolon, kravat..
  -din dersi seçmeli ve 1 saat olacak(3 semavi din alınabilir)
  -astronomi, matematik, doğa bilimleri(evrim de dahil),sanat, müzik, tarih, bilgisayar ve yazılım, nutuk ve hitabet, kitle psikolojisi, siyaset teorisi, edebiyat, nezaket ve görgü kuralları ağırlıklı ders programı..
  -her personelin giyim kuşamının muntazam olmasına dair genelge (erkek ve kadın öğretmenler takım elbise giyecek, sakal uzatmak, jean tişört giyip gelmek yok )
  -geçmesi zor ders sistemi
  - ezbere dayalı değil mantık ve muhakemeye yönelik sınavlar

 • 48. şevket çoruh'un darp edilmesi

  bıçaklı saldırıya ugraması yetmezmiş gibi sözlükte dalga gecilen sanatçı.yarın dünyada haberlerde bu olay türk sanatçı şehir merkezinde 20 kisi tarafından bıçaklı saldırya uğradı diye geçtiğinde bircok ülke nin türkiye ye turkiyedeki halka bakış açısı değişecek.ama hala burada yazarlar nasıl 20 kisiden kurtulmuş diye dalga peşinde umarım bu olay herkese ülkemde sanatçi bile izmirin merkezinde 20 kisi tarafindan bıçaklı saldiriya ugruyorsa birsey yanlis diye sorgulamaya vesile olur.
  cok gecmis olsun şevket çoruhada ve kaybolan eksi sozluk kalitesine.

 • 49. fikret orman

  takımı dört yaş gençleştirdiğini iddia ederek övünmeye çalışan başkan.

  bu nasıl gençleştirme lan laf cambazı ? madem gençleştirdin neden 34 yaşında burak iyileşse de forvetimiz olsa diye bekliyoruz ?

  neden 36 yaşındaki atibayı oyuna sok diye bağırmak zorunda kalıyoruz ?

  neden 34 yaşındaki gökhan ve caner ikilisi üzerine kurulmuş bütün oyunumuz ?

  anadolu takımı oyuncularını, sağdaki soldaki çöpleri takıma doldurarak mı gençleştirme yapıyorsunuz ?? alt yapıyı oynatın on yaş daha gençleştirin o zaman .

  bu takımın yediğiniz paralarını saklamak için çer çöpü takıma doldurdunuz orospu çocukları. üçüncü sezonumuzu da verdiniz. allah bin türlü belanızı versin.

 • 50. halil umut meler

  3 kırmızı kart da, penaltı da doğru. bence de su an ülkenin en iyi hakemi