Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. türk sinema tarihindeki en efsanevi replik

  aç kapıyı veysel efendi, mahmut hoca’nın emriyle uganda cumhurbaşkanını karşılamaya gidiyoruz...

 • 2. 11 ekim 2019 türkiye arnavutluk maçı

  milli marş okundu, spiker “şöyle coşkuluyuz, böyle coşkuluyuz” derken sözü bitmeden reklamlara girdiler. payitaht geçişiyle başlayan reklam kuşağı, bim, yolcu 360 ve laz dardanel ustasıyla devam edip payitaht ile son buldu. noldu bizim milli duygular? reklam kuşağına satıldı. sizin milliliğinizi ayrı sikeyim duygularınızı ayrı. alayınız yapmacık orospu çocuğusunuz. sizin duygularınız parayı görene kadar. orospunu yemini daha uzun sürer.

 • 3. şok marketlerin cuma günü öğlen kapalı olması

  file marketlerde kapalıdır.

  daha vahimi ise şudur.
  istanbul gaziosmanpaşa da bulunan fizik tedavi hastanesinin kendi kantini vs. yok.
  yakın çevredeki tek market hastanenin altında bulunan file marketdir. (acaba niye?)

  yatalak babam bu hastanede kalırken ona refakat ediyordum.
  bir gün kendisine peçete, ıslak mendil, su gibi zaruri şeyler almak için kısa bir süreliğine yanlız bırakmak zorunda kaldım.
  iki dakika aşağı iner marketden alır gelirim dedim.
  tabi cuma öğlen saati olması nedeniyle market kapalıydı ve uzun süre başka market aramak zorunda kaldım. 5 dk'da dönebilecekken yarım saati buldu geri dönmem.
  geldiğimde ise adamın spastisite ağrıları başlamış ve yanında kimse olmadığı için onu çevirememişti. geldiğimde inim inim inliyordu adam.
  işte o sinirler ettiğim bedduanın, ettiğim küfürün haddi hesabı yoktur.

  not: google map kullanaydın diyen var, yazdığımın aslında doğru olmadığını iddia eden mesajlar var.
  buyrun efendim bakım. bahsi geçen hastane ve çevresindeki marketler.
  gaziosmanpaşa fizik tedavi hastanesi yakınındaki marketler
  isteyen hastaneyi haritadan bulup çevresindeki marketleri arayabilir.

  bunun dışında gelen mesajlara cevabımı şu entry'de verdim.

 • 4. geceye kendini anlatan tek kelime bırak

  götelex

 • 5. bir erkek olarak yaşanılan en büyük kız tacizi

  psikolojik baskıları anlatsam?

  1- sevgiliyiz, yazışıyoruz, sonra beraberiz ani bir üniversite yüzünden ayrı şehirlere gitme ve o an aldatılmalar, sonra yediğim tehditler...

  2- nudeleri ifşalanmış eski flörtümün, bu durumu benden bilmesi ve ifşalanan nudeler yüzünden beni suçlaması ancak o nudeleri bana atmadığını aylar sonra hatırlaması...

  3- yolda yürürken bir türk kızının beni mi takip ediyorsun diye dönüp bana saldırması ve aynı tepkiyi verince çevrenin linç etmeye çalışması.

  4- başka birine benzeterek hepiniz aynı boksunuz sonuçta diyerek yediğim sözlü taciz.

  5- seks sırasında bugün sana vermeyecektim resmen bana tecavüz ettin diye kalkıp gitmesi ve bunu tacizden sayıp ayrılması. ülkeyi terk ettikten sonra bana dönmeye çalışması (ben de salaktım zaten senle evlenip seni o ülkeden kurtaracaktım)

  6- kadın o anlayışlı ol diyerek iş bilmez bir kadının maaş almasına göz yummak zorunda kalmam ve meğersem patronla fuckbuddy olmaları yüzünden tepeme çıkması.

  7- türbanlı bir kadının yanına oturduğum an ay ben bi erkekle oturmam diye kalkması ve sen nefsine hakim olamıyor musun diye laf sokmam vs...

  basit şeyler ve derdini sikeyim diyebilirsiniz ancak cidden sinir bozucu durumlardı.

  ---

  edit: gece uykusuz kalınca başlığı gördüm ve aklıma gelenleri o anlık his ile yazdım.

  çoğumuzun başına benzer olaylar gelmiş fakat ben takıntılı olduğum için bi anda yazdım. hiç ummadığım şekilde empati kuran kadınlar bile var. özellikle @herseyemayanoz 'a çok teşekkür ederim.

  yine sen kesin tecavüz etmişsindir, birileri gene kadın nefreti kusmuş, kıyamam sana türk erkeği gibi yazanlar da ve üstüne suçlamaya devam edenler var. özellikle profilin ve yazdıkların efsane türk kızı @binmuhtesem1 - yazdığın mesaja öpücük attım. umarım tarafımca tacize ve tecavüze uğramamışsındır. :)

  lakin bu gibi durumlar maalesef ki türk kızı düşmanlığı da yaratmadı değil. bu kadınları da bu hale getiren bizleriz bir bakımdan. yani türk erkekleri olarak... bu yüzden naif bir şekilde karşılarına çıkınca kibar insanı ezme, iyi niyeti su istimal edip gücüm onlara yetiyor diye saldırıya geçebiliyorlar. kaldı ki kıyamam sana türk erkeği derken, kadın düşmanı derken tecavüze, saldırıya uğrayan kadınlara "orda ne işi varmış onun, sen kesin göt sallamışsındır" diyen zihniyet ile farkın olmuyor canım benim.

  bu ülkede kadına yönelik şiddet ve taciz varsa, erkeğe de var ama kadına olanlar kadar baskın değil sadece.

 • 6. türk mutfağının abartılmış bir balon olması

  türk esnafı ile türk mutfağını karıştıran biri.

  git çırağanda pilav ye, o zaman böyle konuşabilecek misin?

 • 7. arabasız erkekler nasıl kız tavlıyor sorunsalı

 • 8. 11 ekim 2019 nusaybin saldırısı

  sınırda bulunan gazetecilere karşı ayrıca bir saldırı olmuş. fakat işin enteresan yanı saldırıdan önce yabancı basın mensuplarının orayı terketmesi olmuş.

  nasıl bir kumpas var bilinmez. allah orada olan bütün türk askelerini korusun.

 • 9. 11 ekim 2019 istanbul'da bıçaklanan doktor

  (bkz: yuh)

  doktor doktoru bıçaklayarak öldürüyor.

  ek: eşim hemşire. dolayısıyla sağlık sektörüne yakın sayılırım. sağlık gibi hassas bir konunun ne kadar insanlık dışı bir şekilde yürütüldüğüne şahit oluyorum. 24 saat mesai, günde 100-150 hasta bakılması, eğitimsiz insanlarla uğraşılması vs. daha bir sürü sorun. bunların acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. bu böyle yürümez. popülist tavırları bırakıp acilen insan ve çalışan odaklı sisteme geçmemiz gerek.

  ek2: birçok arkadaş mesaj attı. 36 hatta 48 saate varan mesailer varmış. nutkum tutuldu, korkunç bir durum. yere batsın parası da pulu da be.

  ek3: hastaneden bir hafta çıkamayan, günde 700 hastaya bakan varmış. abi yok böyle bi rezillik ya.

  ek4: 700 hasta abartılı bir sayı diyenler var. haklı olabilirler.

  bakın @delidr ne diyor:" ****** ******* devlet hastanesinde 24 saatlik nöbetimde 593 hasta baktığım oldu. 500ün altına pek düşmezdi. yıl 2015. 700 hasta bakan da emin olun vardır. tabi ki her nöbet değil ama bayram günü küçük yerlerde sayılar çok yükselir örneğin. bu zamanlarda olabilir vs.

  zaten o kadar hastaya tek yapabildiğin gerçekten sadece 'bakmak'. ilgilenmek mümkün değil. çok hızlı bir muayene. gerekirse tahlil sonra reçete. amaç hasta bir an önce hastaneden çıksın. mesleği düzgün yapamıyoruz. o nedenle ayrıldım kendi memleketimde küçük bir tıp merkezinde çalışıyorum. en azından hastalarla ilgilenebiliyorum."

  korkunç bir tablo.

 • 10. bbc'nin ypg kontrolündeki ışid kampları videosu

  oradan tek bir canlı mahkumun bile çıkmaması şart. bir şekilde dümdüz edilmeli. sağ kalanlar avlanmalı. bu kahpeler genç yaşlı demeden bir saniye düşünmeden insan öldürmeye gittiler oraya. en hafif suçlusu bile yaşamayı haketmiyor.

  edit: gelen özel mesajlara hitaben,yargısız infaz belki doğru değil ama hepimiz doluyuz bu konuda. bu adamlar eğitilebilir mi? bilmiyorum. aralarında suçsuzlar veya ışidli diye yalandan içeri atılanlar da olabilir pekala. ama gerçekten ışid için savaşanların yaşam hakkı yok. bu konuda netim.birçok insan da aynısını düşünüyor.

 • 11. el camino a breaking bad movie

  çok az seyi bu kadar ozlemisimdir.

  --- spoiler ---

  cakmaga neden ufledi ki amk gazdan parmagini cekse sonmez miydi?

  --- spoiler ---

 • 12. rte'nin herkesi akp'ye katılmaya davet etmesi

  zaman birlik beraberlik zamanı, siyaset yapmayın diyen denyolara tekrar tekrar okutulması gereken çağrıdır.

  belediyeler yolsuzluk içinde
  enflasyon almış başını gidiyor
  işsizlik rekor üstüne rekor kırıyor

  ama tek konuşulan şey suriye sınırındaki operasyon, şimdi anladınız mı niye yapılıyor bu operasyon?

 • 13. ultra zengin kadın avukatın mesleki şovu

  o ayağındaki ne lan öyle. ökçesine basılmış kundura gibi. (bkz: arap kadri)

 • 14. yakışıklı bir erkeğin yalnız olmasının nedenleri

  seçici olması...

 • 15. 11 ekim 2019 yılmaz özdil yazısı

  artık yazmaması gereken yazardır. çünkü yazılarından ders alması gereken kitle gün içinde 50'den fazla kelime okumayan (o da şen kasap - barış kuaför - istanbul 10 km gibi tabela içerikleri) insanlardan oluşuyor. öyle ki bu insanlar; tıpta şizofreni olarak nitelendirilecek; gerçekleri inkar etme ve bir yalana inanma bağlamında sıkıntılı bir süreç yaşıyorlar farkında olmadan. bu insanlar; avuç avuç toprağı yabancılara satarsın kılı kpırdamaz, türk bayrağı'nın asılı olduğu direğe balta vurursun kafanı koparır.

  bu insanlar; ülkenin akciğeri ormanlarının hektar hektar yanmasına müsaade ederler, devlete yapılan en ufak eylemlerde yedi cihanı yakarlar.

  gerçi bu da değişti zamanla. işte adam diyor ki 'kafalarına çuval geçirilen askerler', tık yok. birkaç sene önce ışıd tarafından cayır cayır yakılan askerler? hiçbir yerde haber yok.

  her neyse. sayın özdil. bu tip insanlara söylediklerinizi dinletebilmek için; en başta ve en sonda küfretmeniz lazım.

  ananızı s. ********** o. ç.

  böyle. işe yarar mı pek emin değilim ama en azından pür dikkat sizi dinlemiş olurlar.

  edit: ne yazık ki küfür de işe yaramıyormuş.

  'aq um embesili millete durduk yere anasına küfrediyorsun'

  bu mesajı atan kişi durduk yere küfrettiğimi düşünüyor. yani yazılan o kadar içeriğin içinden küfrü almış, gerisi bünyeye girmemiş. çok üzgünüm özdil. anlatabilmenin bir yolu yok.

  edit: ha şunu da ekleyeyim. milletimizin başını öne eğecek, milli değerlerimize saygısızlık yapacak / aşağılayacak, milli çıkarlarımıza ters düşecek her türlü eylemin ve durumun karşısındayım. şu an sınırlarımızı korumaya yönelik hassasiyetlerinizi, biz t.c. ibaresi kaldırıldığında, “ne mutlu türküm diyene” silinmeye çalışıldığında, “brunson” serbest bırakıldığında, kaşıkçı katledildiğinde, kozmik odaya girildiğinde, ergenekon davasında, vatandaşlık bilgilerimiz ortaya saçıldığında vd. aynı hassasiyetle gösterdik. işimize geldiği gibi yan çizmedik. o yüzden sorgulamanız gereken bir milliyetçilik var ise; dönün kendinize bakın.

 • 16. serpme kahvaltı fiyatlarının 70 tl'ye dayanması

  uyduruk mekanlarda fiyatı daha pahalı olan kahvaltı türü. şu salaş yer fetişizmi yüzünden lüks mekanlar daha ucuz kaldı.

 • 17. sahibinden.com'daki bayandan satılık araba

  sırf bu kadını görmek icin memleketin dört bir yanından bir sürü abaza araba bahanesiyle antalya'ya gider.

 • 18. 10 ekim 2019 ttb barış pınarı bildirisi

  arkadaş nasıl bir hale gelindi ben anlayamıyorum. sen iktidar olarak saçma sapan bir dış politikayla bizi ortadoğu bataklığına sok sonra çözümü 20 25 yaşında adamlari sinir otesi harekata göndererek bul.. senin çocukların nerde diye sorarlar adama? sen esad'la tatile giderken talimatla adama düşman ol ceremesini halk çeksin ne güzel memleket amk.. birileri karşı çıkınca da terörist ilan edin. terörist olalım amk, birilerinin yanlış politikaları yüzünden kimse ölsün istemiyoruz ve karşıyız. bize ne amk sinirimizin dışından, koruyalım hududumuzu kendi bokunda bogulsun allah'ın teroristleri

 • 19. evli çiftler evde ne yapıyor sorunsalı

  tek başınıza yaptığınız ya da en yakın arkadaşınızla yaptığınız şeyleri eşinizle yapamıyor olmanızın sebebi ne bunu bir düşünün bence? her evin bir düzeni ve rutini olmakla birlikte paylaşımların çoğu sadece istemekten geçiyor. biz eğlenmek istiyoruz ve ufacık şeylerle eğleniyoruz bazen. eşek şakaları yapıyoruz, halıda yuvarlanıyoruz, dil sürçmelerimizle dalga geçip gülüyoruz. ve bir çoğunuza komik gelen bu paylaşımlar zamanla iletişimimizi kuvvetlendiriyor, sorunları ortadan kaldırıyor kendiliğinden. bence hepsi sizi çocuğa döndüren, dünyanızı durduran o adam/kadın yerine kalıba soktuğunuz evlenilecek insan arayışınızdan oluyor.

 • 20. ekşi itiraf

  '' burası yds sınıfı mı ? ''
  ilk kurduğum cümleydi, ona. saçları ışıl ışıl. ulan dedim ne güzel kız.

  bir gün motorla kurs yerine gidiyorum, kırmızı ışığa yakalandım. kafamı sola çevirdim. o kadar insan arasından onu farkettim. öyle güzel ki. ığıl ığıl yanına gittim, kaskımı çıkarttım. karşılaştığımız yer ile kurs yeri arasında 500 metre yoktur.
  ''elbise giymeseydin, beraber giderdik, götürürdüm seni'' dedim.
  - ''sağol, etek giydim evet. '' dedi.

  bir kaç hafta sonra, son ders saatindeyiz. bilekliğim birden kopuverdi ve etrafa boncuklar saçıldı. ders bitimi boncukları topladıktan sonra elimde, yanıma geldi
  ''istersen ben toplarım, ver'' dedi.
  sonraki ders saatinde eskisi gibi yapmış, verdi bilekliğimi. orda o kadar sarılmak istedim ki, içimde uktedir. içten bir sarılma ile teşekkür etmek isterdim. zaten mesafeyi hep koruyordu, ulan bi ışık alabilsem...!

  cesaretimi toplayıp mesaj attım, kursun olmadığı bir gün, sinemaya benimle birlikte gelir misin dedim, filme bağlı dedi. bana güven dedim, gittik sinemaya. tabi sabah birlikte kahvaltı yaptık öncesinde. topladığı bilekliğimi, kahvaltı yaparken koluna taktım. kalbim gibi bilekliğim de onda.09.08.2018.

  o günden beri dağılan boncukları toplaması gibi, hep yanımda olup bana destek oldu. ben hata yapsam bile, o geldi. fedakarlıkların çoğunu kendisi yaptı. moralim bozuk görüşmek istemiyorum dediğimde bile kapıma kadar gelip bana sarıldı.

  mesleğinden dolayı farklı bir şehre taşındı şimdi. ayrılırken, ulan erkek adamız ama hüngür hüngür ağladık. o son sarılmayı tüm hücrelerimle hissettim. ben daha dayanıklı çıkarım diye düşünüyordum ama gittiğinden beri nefesim kesiliyor, gece uyanıyorum kalbim sıkışarak. hayatımın son 1.5 senesinin ortalama 3-4 gün görüştüğüm canımın içi sevgilimin gitmesi beni derinden etkiledi.

  seni uzdugum , ağlattigim her an için özür dilerim.
  varlığın o kadar güzel ki.. ankara yolun açık olsun.

  senin mahbup'un.

 • 21. yunan vekilin türkiye'ye savaş açarız tehdidi

  "deniz biraz soğuk ama, girince alışıyorsun"

 • 22. migros'un aşırı cömert doğum günü hediyesi

  harbiden komikmis.. cidden.

  yalniz , kardes kullanmiyorsan kupon kodunu alabilir miyim ?

 • 23. 10 ekim 2019 rte'nin kapıları açma tehdidi

  3 milyon 600 bin (resmî) suriyeli mülteci ile tehdit ediyor
  yani diyor ki; kapıları açarız size gelirler, ayağınızı denk alın.
  yani diyor ki; amınıza koyar bu 3 milyon 600 bin kişi...
  yani şöyle; elimizde bir virüs var, size bulaştırırız!

  insanın garibine gidiyor, elindeki kanserli hücre gibi gördüğü mültecilerin bütün ülkelere azar azar dağılması ihtimali ile korku şalan adam, o hücreleri senelerdir hem de tamamını kendi ülkesinde tutuyor...

  1 . ) bu insanlar eğer din kardeşimiz ise be biz bunlara ensaaaaarrrr olduğumuz için bakıyorsak neden bu insanlarla avrupa’yı tehdit ediyorsun? bu insanlar kötü bir şey mi?

  2.) madem bu insanlar bir tehdit sebebi, koca avrupa’yı, avrupa ülkelerini 1000 de birinin gelmesi bile korkutuyor, bu insanların tamamı neden yıllardır bizde, yoksa avrupa da mı bizi kandırdı bizi sikiyor, hayırdır?

 • 24. 11 ekim 2019 donald trump'ın açıklamaları

  tarihte bu kadar geveze bir abd başkanı var mı merak ediyorum. çenesinin yayını siktigim piçi ya, iki dakika susmuyor amk.

 • 25. 100 bin tl kredi çekip 5 oranlı kupona basmak

  yine ofis canlısı denen kımıl zararlısı, yine kolpa entryleri ve yine bunlara inanan sözlük yazarları.

  bu adam troll aq, troll. aldığı nefes yalan.

 • 26. mehmetçik vakfı cem yılmaz'a parasını iade etsin

  adam en ünlü olduğu zaman 18 ay askerlik yapmış daha ne yapsın lan?

  edit:
  bolca miktarda mesaj alıyorum genelde yaşı yetmeyen yazar yahut çaylaklardan;
  askere 2000- 2001 yılında gitmiştir. o yıla kadar 1200'ün üzerinde gösteriye türkiye, avrupa ve amerika'da çıkmıştır.
  senaryosunu da yazdığı her şey çok güzel olacak filminde 1998 yılında başrol oynamış ve film o zaman 1.8 milyon izlenmiştir.(yurtiçi ve yurtdışı) reklamlar, star tv'de yayınlanan gösterileri vs. vs. yani en aktif döneminde 18 ay, er olarak yapmıştır askerliği.

  aynı dönemde askerlik yapması beklenen ve ünlü olan tarkan ise çeşitli yollardan askerlikten kaçmış ve bedelli açıklanınca da o şekilde yırtmıştır.

  bu entry bedelli yapanları kötülemek için yazılmamıştır, cem yılmaz'ın vatan için görevden kaçmayacağını belirtmek için yazılmıştır ki zaten kendisi de gösterilerinde bedelli olsaydı yapacağını söylemiştir.

  edit 2:
  cemcim gösteri için vip bilet 2 kişilik olsun cnm, optm by!

 • 27. atatürk diktatör müdür

  memur babam 1999 yılında ev sahibi olma umuduyla kooperatife girdi. kaç tane mütahit değişti bir süre sonra sayamadık. bunların çoğu ekseriyetle hacı hoca kılıklı ağzı dualı tiplerdi. gelen süründürdü giden süründürdü. biz de inat ettik, ödedik durduk yıllarca. nihayetinde bitti 20 yıl sonra tapusunu alabildik. rahmetli babam göremedi gerçi.

  atatürk'ün diktatörlüğüne gelince;
  cahil halkı allah, muhammet diyerek kandırıp, ülkeyi kooparatif inşaatı gibi piç edecek yobaz sürülerine mi bıraksaydı?

  son 70 yıllık cumhuriyet tarihinde, çoğunlukla mütahit zihniyetli sağ iktidarların idare ettiği bir ülkede, hala iyi kötü yaşayabiliyorsak yatın kalkın o diktatöre dua edin.

  edit: yuh lan. harekat sırasında bu başlığı hortlatmak kahpelikmiş. hasta mısınız arkadaş?
  #96425359 harekat var diye ölek mi?

 • 28. 10 ekim 2019 yalova depremi

  ya bu arabistan kıtası ne orospu çocuğu bir kıtaymış ulan ne çektik şu araplardan ya baksana toprağı bile toprağımızı sıkıştırıyor, ittiriyor amına koyayım.

  dipnot: he aq arabistan kıta değil biz de biliyoruz. ağzıma geldi söyledim işte ha kıta ha toprak ha plaka ne farkeder? ulan var ya herkes türk dil kurumundan emekli öğretmen; herkes doktorasını coğrafya üzerine yapmış aq.

 • 29. 11 ekim 2019 istanbul depremi

  hay depreminize sıçayım, yeter artık!!!

  taaaa yalova 2.7 ile "titriyor", adam koşa koşa gelip şuraya başlık açıyor, 11 ekim 2019 istanbul depremi!!!

  ne geri zekalı, ne işsiz, ne lüzumsuz insanlarsınız ya; bi siktirin gidin artık amk! iki damlacık ilgi çekicem diye milletin psikolojisini bozdunuz allahın ezikleri!

 • 30. fatma begüm kaçmaz'ın işinden edilmesi

  nedir ulan bu herkesin şov yapma isteği. dönercisi ayrı, midyecisi ayrı, avukatı ayrı. her meslek grubunda böyle görmemişlikler olmaya başladı.

  tanım: iyi olmuş desem yakışmaz ama ne diyelim sana bacım..

 • 31. cem yılmaz'ın mehmetçik vakfı bağışı

  cem yılmaz'ın instagram hesabı üzerinden mehmetçik vakfı'nın logosunu paylaşarak yaptığı duyurudur.

  "29 ekim 2019 da gercekleştireceğim bostancı gösteri merkezi gösterisinin tüm gelirini mehmetçik vakfımıza bağışladığımı tüm sevenlerime duyuruyorum. sosyal medyanın çirkinlikte değil güzellikte, memleketimize faydada yarıştığını görmek nasip olsun."

  adam hakkında ileri geri konuşanlara güzel cevap vermiştir. seviyoruz seni cem reis.

  edit: ekran görüntüsü

  ayrıca

  (bkz: demet akalın'ın mehmetçik vakfı bağışı)

  (bkz: mehmetçik vakfı'na yardım kampanyası)

 • 32. kargocuların kargoyu yemesi

  hangi iki şube arası gönderim olduysa bir kaç kez fare zehri ile gıda paketlenip gönderilmeli. böylece kim açıp ürünleri yiyorsa geberip gitmeli.

 • 33. mediamarkt'ta garanti uzatma yalanı

  ön not: 20 senelik sözlük hayatımda ilk rezalet başlığım,

  68 yaşında babam 2016 şubat ayında aldığı samsung tv için bu garanti yalanına kanıyor ve 3 sene garanti uzatımı için 600 lira ilave para veriyor. 7 eylül'de kenardan hafif ışık sızması şikâyetiyle media markt müşteri hizmetlerini arıyor ve servis 11 eylül'de tamir için gelip alıyor. defalarca aramalarımız neticesinde 30 eylül'de tv'mizin nasıl oluyorsa perte çıktığını öğreniyoruz. artık servis elemanları taşırken mi düşürdü nedir bilemiyorum. neyse problem değil, 600 tl parayı boşuna vermedik. ürünün 5 senelik garantisi var.

  sorun o ki yokmuş... meğer garanti uzatma adı altında pazarlanan ve "uzatılmış garanti" şeklinde satılan "media markt garanti ötesi" aslında garantiyi uzatmıyormuş; çünkü garanti süresinde bir cihaz kendiliğinden perte çıkınca ya iade edilir ya da muadili ile değiştirilir. mediamarkt bu ayıplı ürün için 2016 şubat ayında sattığı fiyatın %50'sini veriyor, onu da hediye kartına yüklüyor, yoksa da canın isterse diyor. ayrıca güya 48 saatten fazla sürecek onarımlar için ödünç tv garanti ediyorlar. 20 günde perte çıktığını zor öğrendik ve hâlâ duvara bakıyoruz.

  fatura: http://prntscr.com/pht7ea
  müşteri hizmetlerine atılan e-posta: http://prntscr.com/pht82p
  alınan cevap 1: http://prntscr.com/pht9m2
  alınan cevap 2: http://prntscr.com/phtap1

 • 34. cem yılmaz ve tarkan neden sus pus

  peki ben şunu çok merak ediyorum
  ülke bütününü etkileyen olaylar olduğunda tarkan, cem yılmaz vs. gibi sanatçılar mı ilk aklınıza geliyor.
  ne açıklama yapıp yapmadıklarını mı kovalıyorsunuz
  ya da sonuçlar, halkı birleştirme onların açıklamalarına mı bağlı.
  mesela tarkan tween atsa bugün, evde "oh be tarkan da harekat maili atmış, dur bakayım cem yılmaza" mı diyorsunuz
  kimse hiç bir şeyle ilgili açıklama yapmak zorunda değil.
  taraf olmayan namussuzmuş. pardon? sizin için sizin tarafınızda olmayan herkes namuzsuz, şerefsiz.
  sanki bana düşünce özgürlükleri ülkesi.
  neyse sinirlenmeyeceğim.

 • 35. çıkarıldığında rahatlatan şey

  kesinlikle sütyen

 • 36. cher'in türk düşmanlığı

  cher odagi

 • 37. ayağına taş değmesin

  uyduruk bir dua cümlesi.

 • 38. 11 ekim 2019 azerbaycan açıklaması

  azerbaycan respublikası xarici işler nazirliyinin beyanatı

  azerbaycan terrorizmin bütün forma ve tezahürlerini qeti şekilde pisleyir ve beynelxalq ictimaiyyetin terrorizme qarşı mübarizede seylerini destekleyir. bu menada biz eminik ki, türkiye hökumeti terefinden beyan edildiyi kimi, türkiye silahlı qüvvelerinin heyata keçirdiyi “sülhün menbeyi” emeliyyatı suriyanın erazi bütövlüyü çerçivesinde terror riskinin aradan qaldırılmasına, qaçqınların öz evlerine qayıtmasına, humanitar problemlerin hell edilmesine, sülh ve sabitliyin temin edilmesine xidmet edecekdir.

  azerbaycan dışişleri bakanlığının açıklaması

  azerbaycan, terörizmin tüm biçimlerini ve şekillerini şiddetle kınamaktadır. uluslararası toplumun terörle mücadeledeki çabalarını destekliyoruz. türk hükümetinin belirttiği gibi, türk silahlı kuvvetlerinin başlatmış olduğu barış pınarı harekatı'nın suriye toprak bütünlüğü çerçevesinde terör tehdidinin ortadan kaldırılmasına, mültecilerin evlerine dönmelerine, insani sorunların çözülmesine, barış ve istikrar sağlamasına yardımcı olacağından eminiz.

  kardeşin kardeş için açıklamasıdır.

 • 39. trump'ın türkiye'ye yaptırım kararını imzalaması

  ben anlamadım amerika nato üyelerinin önerisini veto edip türkiye lehine hamle yapmamışmıydı.

  kaç tane amerika var

  her şey çok karışık kamil çook

 • 40. turkcell'in özel numara satışına başlaması

  taliplileri tarafından sevindiri bir haberdir. ancak 0530 371 1971 neresi özel tam anlamadım. 1971 doğum tarihi diye mi 1500 türk lirası? cep telefonunun son dört rakamı doğum tarihi olsa, arkadaşlarımdan birine hava atmaya çalışsam, bir hafta dalga geçerler benimle. ismim 1971 olur.

 • 41. şaka maka erdoğan'ın diplomaside iyi olması

  diploması da olsa iyiydi.

 • 42. barış pınarı harekatına destek veren sözlükçüler

  askere düşmanlık düşmana askerliktir.

 • 43. erkeklerin seks yaptığı kadına heyecan duymaması

  bazısı da seks yapmayınca "bu karı vermio yaa" der ve soğuyup uzaklaşır. aslında erkek her şekilde soğur ya da ısınır genellenemez.

 • 44. hukuk barajının 190 binden 125 bine yükseltilmesi

  tik tok'da daha az avukat videosu görüleceğinin ilanıdır.

 • 45. üniversite hayatını bir şarkıyla anlat

 • 46. devlet bahçeli

  zamanında rahmetli ecevit'e yaptıkları aklıma geldi.

  başbakan hasta, rahşan ona bakamiyor, altı bezleniyor, ülke yanıyor diye koalisyonun gencecik iki ortağı, sapasağlam cumhurbaşkanı olmasına rağmen, ekonomik tedbir sonuç verip kriz atlatilmişken, acele seçime gidip ülke sahipsiz kalmış, tek kurtuluş yolu akp'ymis gibi göstererek bu günlerimizi hazırladı.

  şimdi ülke kaynıyor, bu adam ortalarda yok. tabii ki bir gün helvani yiyecegiz, arkandan iyi bilmezdik diyeceğiz ama dileğim kolay ölememesi.

  altında bezin var mı şuan bilmiyorum ama etme bulma dünyası, kinadigin başına gelmeden ölmezsin. siz soydaslari için tüm dünyadan ambargo yemeyi göze alacak kadar cesaretli aynı zamanda karısı için şiirler yazacak kadar naif bir insanla ilgili her şeyi söyleyebilirlerken, şimdi yenikapi mitingine kadar fetö aleyhinde bir tek söz bile söylememiş bu adam için çıkan soylentileri susup dinleyeceksiniz!

  senin rahşan'in da yok, eminim ecevit huzurla gözlerini kapattı, sen ülkemi ortadoğu batakligina saplanmış, selefi terör örgütleri yüzünden bir tane dostu kalmamış, içerde dışarda hainlerin yönettiği, herkesin umutsuz olduğu, beş parasız bir halde bıraktın.

  umarım bir daha iki dünyada da huzur bulamazsin.

 • 47. en lezzetsiz balık

  her türlü göl balığı. bir türlü sevemedim. yerken sanki agzıma toprak tadı geliyor.

 • 48. cem yılmaz teröristdir

  fatih tezcandan sonrasını okumadım .

 • 49. çıplak gözle görülmüş en güzel manzara

  sırnak-silopide gordugum mutis manzara. ırak surıye turkıye sınırı. alabildigine mayın tarlası. guzel manzaraydı.

 • 50. müge anlı ile tatlı sert

  ciğeri beş para etmez gerizekalı sigortasız çalıştığını ve bu şekilde engelli maaşını almaya devam ettiğini söyleyerek hem sgk'ya kendisini ihbar etti hemde çalıştığı şirketin de ağzına sıçtı.
  bu beyinle hala çocuk yapıyor bizim vergimizle zinasını da yapıyor. oh ne güzel memleket...