debe başlıkları

larker99
profili

 • arda turan'ın berkay'ın burnunu kırması

  milli takimdan arkadasi caner erkin'in intikamini almak icin yapmistir bunu adam kere adam. dur lan bu adam zamaninda caner'in de sacini cekip agzini burnunu kirmisti galatasaray antrenmaninda. adamlik reloaded hatta adamlik revolutions ahshs.

 • sözlükçülerin seks hariç hayal ettiği fantezileri

  is gorusmesinde insan kaynaklari muduru hatuna lafi kutur kutur soktuktan sonra usulca yanina yaklasip kulak memelerinden emerek...

  ohom bu fantezim de seks ile sonuclandi lan ahsha.

 • ilişkilerden edinilen tecrübe

  şurada yeterince yazmıştım gerçi: (bkz: #53049518)

  tek bir ekleme yapacağım.

  kendinize şu soruyu sorun:

  “onun için yaptıklarımı, yapmakta olduklarımı, yapmayı planladıklarımı o benim için yapar mıydı?”

  cevabınız hayır ise, o kişiyle ciddi bir birliktelik düşünmeyin.

 • hülya avşar'ın filmi için verdiği çıplak poz

  filmin her şeyi hülya avşar. oynayan, yazan, yöneten...

  umarım izleyen de bir tek o olur :)

 • ey netanyahu nükleer silahım var diye hava atma

  (bkz: ey netanyahu adanada pide ye)

 • danla bilic

  (bkz: stop making stupid people famous)

  oehhh.

 • pucca'nın kaleminin tolstoy'dan kuvvetli olması

  katılıyorum. yeni kalemler çok sağlam. akma gerilmeleri 300 gpa çekiyor en azından.

 • moral bozuk olunca kaçılan yer

  zaman: (bkz: erkeğin kendini en güçsüz hissettiği an/@larker)

  mekan: https://i.hizliresim.com/blze4g.jpg
  https://i.hizliresim.com/qprzgv.jpg
  https://i.hizliresim.com/5g5nrd.jpg
  https://i.hizliresim.com/manblk.jpg

  bizimkilerin yanına "sığındığım" günlerdi. evde ölü gibi yatmak ve minimum insanla muhatap olmak dışında yaptığım tek şey, kulaklığımı takıp fındık ağaçlarıyla çepeçevre sarılmış tarlalar arasında yürüyerek fotoğraflardaki caminin de içinde bulunduğu mezarlığa gitmek olurdu. bana şehirden, insanlardan ve hemen her şeyden alabildiğince uzakmış gibi gelen bu mezarlıktaki banklardan birinde uzunca bir süre oturur, kalp kırıklıklarının, dertlerin ve tasaların, günlük yaşamdaki arızaların aslında ne derece önemsiz olduğunu kavramaya uğraşır, bir zamanlar bembeyaz, şimdi ise solmaya yüz tutmuş mezarların saçları beyaza çalan bir bilgeymişcesine hissettirdiği derin manaları anlamaya çalışırdım.

  biliyor musunuz, uzun bir süre yoldaşım oldu burası benim. arkamdan annem ve babama, "sizin oğlan dere kenarında, orman ağzında, tarla yanıbaşılarında saatlerce tek başına yürüyor, bazen de kendi kendine konuşuyor (asla ve kat'a doğru değil, o zamanlar benim derdimi anlayabilen tek insan olan volkan'a kendimi anlatırdım telefonda, sağolsun var olsun), delirdi mi ne?" diyen akraba, konu komşu, köylü barklı, ben düşünce bana sırt çeviren teyzemoğlu yerine hem de. ne de güzel bir dost edinmişim kendime, sızlanmayan, dert etmeyen, arkadan konuşmayan, üstelik ağzı var dili yok, sadece susan ve dinleyen lakin ilanihaye ders veren. ne kadar şanslı biriymişim ben: tam da olması gerektiği zaman ve mekanda böyle bir dostla karşılaşmak. peh!

  çok güzel bir hikayesi var buranın üstelik. -aslında bir şehir efsanesi. ya da daha doğru bir tabirle, köy efsanesi.- bahsetmeden geçemeyeceğim:

  "yaklaşık 50 metre ötesinde oldukça eski bir mezarlık, 700-800 metre ötesinde ise tahminimce en az 200 yıllık, tahta bir cami bulunmakta. bizim oralardaki bir söylentiye göre, yıllar önce bir gece bu mezarlık ve cami bir anda yer değiştirmiş, cami mezarlığın olduğu yere ışınlanmış, mezarlık ise caminin yerine geçmiş. öte yandan, mezarlıkta evliyalar yatıyormuş bir de, onların ruhları zaman zaman balık şekline girip derede yüzüyorlarmış."

  (bkz: #64325013)

  -------

  bu sene memlekete gittiğimde, dostumu da es geçmedim tabii. kısa süreliğine de olsa uğramak, halini hatrını sormak, beni merak edenlerle birkaç kelam etmek istedim. vardım yanına. her zamanki banklardan birine oturdum. etrafa bakındım, bazı ağaçları solgun ve hasta gördüm, hüzünlendim. hasta ziyaretinin kısası makbul olurmuş deyip fazla kalmadım ama yanında. elim de boş gitmemiştim tabii ki. - misafirliğin usulüdür, böyle derdi dedem, elin boş gitmeyeceksin.- kurt kuş yesin diye bir şeyler götürmüştüm yanında, toprağın üstünde saçtım etrafa. kalktım yerimden, eski paslı kapıya doğru ilerledim. veda ederken de önce şimdilerde beni yalnız bırakan, o zamanlarda ise yediğimiz içtiğimiz ayrı düşmeyen dayımoğluyla yakalamaya çalıştığımız balıkları, sonra çaresizce annemi aradığım, bir türlü bitmek bilmeyen o melun geceyi, son olarak da bir gün önce babamın oğlum seni çok iyi gördüm maşallah dediği anı hatırladım. ebedi olarak kalmak amacıyla kendisine geleceğim son ana kadar, her sene ziyaretine geleceğime söz vererek dostımdan ayrıldım ve bisikletime doğru ilerledim.

 • köylerdeki komik lakaplar

  bizim köyde dıngırık mehmet diye 57 yaşında bir adam var, vardı daha doğrusu. geçen sene, o zaman dört yaşında olan yeğenim miray, dıngırık diyemediği için astronot diye seslendi adama. 56 senelik dıngırık mehmet oldu sana astronot mehmet. bütün köy astront mehmet diye çağırıyor adamı artık, astronot mehmet aşağı, astronot mehmet yukarı.

  bu lakapla yakında uçmaya başlarsa hiç şaşmam.

 • 1 mayıs 2017 yaşar üniversitesi rezaleti

  okudum. bence, yaşar adında bir üniversitenin var olması bundan daha büyük bir rezalet amk.

 • 24 yaşında masterlı golf sahibi abd vizeli erkek

  "gazi lisans + atılım master. akademik kariyer şahane."

  zaa xd.

 • sözlükçülerin ilk pizzalarını yediği yerler

  bizim ev. pizzanın kalınlığı 35 santim. yapan annem :/

 • ışid'li olmayanlar sakallarını kessin kampanyası

  35 yaşında adamım, sakalımı kesince 15 yaşıma geri dönüyorum amk. disney bebelerine benziyorum nerdeyse. katılmıyorum arkadaş fsdjhg.

 • kızların ilişkide mutsuz olmalarının tek nedeni

  "iyi adamlar yalnızlıktan ölüyor. iyi kadınlar ise kötü adamların balkonundan gökyüzüne bakarken."

  fyodor mihailoviç dostoyevski

 • iş görüşmesinin olumlu geçtiğinin belirtileri

  yok öyle bir belirti. zamanında çooooooooook büyük bir fransız firmayla dört defa görüşmüştüm, hatta sonuncu görüşmede ik müdürü, bölüm direktörü ve fransız bir yavşak ile yemek yemiştik. fransız yavşak, yemek esnasında, görüşmeden sonraki gün beni arayacaklarını, sabah ilk iş evrak toplamaya başlamam gerektiğini söylemişti.

  aradan 4 sene geçti, hala arayacak amına kodumun fransızı.

  velhasıl, ne çok umutlu olun ne de karalar bağlayın. tek bir yere de asla bel bağlamayın.

 • rb leipzig

  taa 1950'den beri tuttuğum takım. ingiltere'de leicester city, almanya'da rb leipzig'liyim.

 • güzel diye yutturulan ünlüler

  serenay sarıkaya.

 • ingilizce konuşurken yapılmış en büyük salaklık

  heeeeeyt be. üniversiteden mezun olmuşum. hemen de ilk işime girmişim üstüne. boğaziçi mezunu mühendisim tabii, almışım da gazı, her sikin en doğrusunu ben biliyorum o zamanlar amına koyim.

  işyerinde binlerce kişi çalışıyor, farklı ülkelerden bir sürü çalışan. benim müdürüm ingiliz. bir de onun kankası var o da ingiliz, başka bir departmanın müdürü. üç kişi birlikte oturuyoruz bir yerlerde. bir süre sonra yanımıza belçikalı bir müdür daha geldi. etti mi sana kırk. ve milliyetçi halk part... neyse konuya dönelim. dört kişi olduk. daha sonra belçikalı gitti, üç kişi kaldık yine.

  aldım sazı elime, zırvalamaya başladım:

  "bla bla bla, his accent is like a man from russia, bla bla bla."

  ingiliz abi bana öyle bir baktı ki ben bunu söyledikten sonra. aha dedim şimdi sikecek belamı, ayvayı yedik. belamı sikmedi ama daha beter etti beni, üstelik müdürümün yanında. hem hayat dersi verdi, hem de yerin dibine soktu:

  "first, what the fuck did you just say? do you know any english? fuck your grammar. complete disaster. besides that, how many russian people have you ever talked to? have you ever known at least one russian guy? i believe not. so just shut up."

  utancımdan milisaniyeler içinde gökkuşağının bütün renklerine büründüm. herif itin götüne sokup sokup çıkardı beni. besides that, belçikalıyla bizim ingiliz yıllardır kankalarmış, yedikleri içtikleri ayrı gitmezmiş.

  ardından kızgın abi, bizim müdüre dönüp, siz bunları işe alırken ingilizce testine tabi tutmuyor musunuz tarzı bir şeyler geveledi. müdürüm de sağolsun beni daha fazla ezmedi onun yanında, aslında ingilizcesi çok iyidir ama heyecanlandı biraz diye ekledi, en sona da çocuğun üstüne çok gittin diye çıkıştı hatta.

  haa sonra ne oldu, müdürüm ikimiz yalnızken ağzıma sıçtı, özellikle iş hayatında çenemi kapalı tutmam ve her sike maydanoz olmamam konusunda uyardı beni. üstünden yıllar geçti ama dediklerini hala hatırlar, uygulamaya çalışırım her daim. sağolsun var olsun.

 • yaş ilerledikçe korkulan şeyler

  anne, babanın ölmesi.

 • uğur koşar'ın bir saatlik seansının 600 tl olması