sehpayadegenparmak24
profili

 • pazar banyosu sonrası soba yanında oturmuş çocuk

  sobanın üstüne tükürüp fokurdamasını da izlemiştir.

 • lokantadan ağızda kürdan bir el cepte çıkan adam

  güzel bir kebap yemiş ve üstüne çayını içmiş adamdır. kebabı eliyle yemiş, sonrasında da lokantanın tek kişilik lavabosunda sıvı sabunluğa 1 milyon kez basarak sabun akıtmış ve elini yıkamıştır ayrıca.

 • yalnız tipler 22.00'dan sonra ne yapıyor sorunsalı

  canım skılırsa arada retarder sesi dinliyorum. sonra orta çağdaki skolastik felsefeyi düşünüp yoğurt yiyorum.

 • meşale ile kız isteme akımı

  (bkz: lümpen proletarya)

 • köpeklerin saldırdığı kuryenin ölmesi

  netflix’te 72 tehlikeli hayvan latin amerika ve asya belgesellerinde bu konu işleniyor. işin çığrından çıktığı ülke şili. her yıl 140.000 vaka. öyle ki sokak köpekleri çeteleşip doğada takılmaya başlamış. bununla ilgili araştırmalar yapılıyor. hindistan desen bildiğimiz gibi. ama bu belgesellerde türkiye’de geçiyor. daha önce yazmıştım ama sorun ciddi. bi sefer bu köpekler bisiklet ve motorcuları tehdit olarak görüyorlar. bununla ilgili bir çok paylaşım görmüşsünüzdür. bir de çocuk ve yaşlıları güçsüz görüp saldırıyorlar. bununla da ilgili bir sürü olay yaşandı. olayın çözümü bir barınakta toplanmaları ve üremeleri kısıtlanmalı. bu hayvanlar kontrolsüz olduğu için hem insana hem doğaya zarar veriyor. buna duyar kasanlara bakmayın. doğal yaşam hakkında gram bilgileri yok emin olabilirsiniz.

 • insanı kamyon çarpmışa çeviren alkollü içecek

  evde yapılmış incir rakısı. mersin’de bir düğünde içmiştim. ilk başta şeker gibi gelmişti tadı. ayağa kalkıp başım dönünce çarpıldığımı anladım. sonrasını hatırlamıyorum. siktiler mi yatağa mı götürdüler bilmiyorum.

 • erdal özyağcılar

  kekeç salman rolünü her adam oynayamaz. hacer’in abilerindeki performansı, kibar feyzo’daki zülfo ve postacı filmindeki latif tiplerini öyle bir ustaca oynamıştır ki oraya dünya üzerinde o rolleri oynayacak öyle birini daha bulamazsınız. velhasıl karakter oyunculuğun kralıdır gözümde.

 • uzaktan şut denince akla gelen ilk futbolcu

  hami mandıralı . öyle sert şut çekerdi ki millet önünde durmaya çekinirdi. 269 km hızla çektiği şut rekor olmuştur. top ağladı be s300 denilirdi kendisine.

 • hiv'de en çok artış olan ülkenin türkiye olması

  90’lı yıllarda uğur dündar’ın sunduğu arena programı vardı. orda deney amaçlı eskort taklidi yapan bir kadın yoldan geçenlere, benimle seks yapmak istiyor musun diye soruyor ama ben de hiv virüsü var haberin olsun diyordu. çoğu kişi kabul etmişti hatta bir taksici atın ölümü arpadan olsun diyerek olayı arşa çıkarmıştı. anası babası öpüşmeden seks yapmış lümpen proletaryanın eğitilmesi mümkün değildir.

 • flörtü olmayanlar yatarken ne düşünüyor sorunsalı

  dünyanın en gelişmiş ve en mükemmel görme yetisine sahip canlısı olan mantis karidesinin hiperspektral renk görüşü ve dairesel polarize ışıkları görebilme yetisi, optik fizik kurallarının ötesine geçerek dördüncü bir görme çeşidinin keşfini nasıl sağladığını düşünüyorum.

  (bkz: mantis karidesi)

 • ilk kez oto sanayiye gideceklere tavsiyeler

  kazık yememek için emniyet kemerini çıkarın. emniyet kemeriniz takılıysa zengin ve elit hissi uyanır sanayi esnafında.

 • iş çıkışı 4 bira alıp eve gitmek

  benim gibi kırmızı tuborg içiyorsanız 192 tl cebinizden çıkacak olan olay.

  edit: olm her gün içmiyorum haftada 1-2

  yahu halen her gün nasıl içiyorsun diyen var. ne her gün içmeye yetecek ne param var ne de sağlığımı bozmaya niyetli değilim.

 • uzi + çakal + ezhel + lvbel c5 + sefo bilmeyen tip

  sadece isimleri bile ne kadar avam olduklarını göstermekte. lvbel c5 ne amk.

 • avrupa'da gıdalara böcek katkısının onaylanması

  tamam bazı böcekler kalsiyum ve protein açısından etten daha fazla miktar içeriyor olabilir ama bu demek değildir böcekle beslenmeye bizi razı edeceksiniz. bunla ilgili bir twit vardı sanırım şöyle diyordu: böcek yemeyeceğiz, zenginler özel jete binmesinler bir zahmet.

 • 3000 yılında da şimdikiyle aynı olacak şeyler

  buzdolabında çay tabağındaki kuru yarım limon.

 • türkiye'de hiç eksantrik hayvan yaşamaması

  aslında var ama pek kişi bilmez. çizgili sırtlan, karakulak, çöl varanı, anadolu leoparı, kara akbaba, boynuzlu engerek, zeytuni ortadoğu tarantulası vs. daha çok sayarım da bunlar yeterli.
  görsel
  görsel
  bonus: ak çaylak
  görsel

 • kendini köpeğe becerten adam

  köpek de basıldık diye olayı sonlandırıyor amk bu nasıl video.

  link silinmiş diye mesaj atan arkadaşlara ahan videosu

 • iq'yu en az 10-15 puan düşüren şeyler

  cebinde beş kuruş parası olmadığı halde futbol kulübüne bağış yapanlar. o futbolcular milyon dolarlık lüks yaşam sürerken bunlara zerre faydası olmaz. bir de rakip takımda oynayan oyuncuya dünyanın küfrünü ederken, kendi kulübüne geldi mi el üstünde tutanlar. bunları eğitmek mümkün değildir.

 • sabah yolda sigara içen primitif kitle

  sigara içmeme rağmen beni de rahatsız eden kitledir. hele bir tanesi tüyap’da yürüyen merdivende bir üfledi dumanı yüzümüze çarptı. arkadaş kalabalık yolda sigara içilmez yürürken. bu bir medeniyet göstergesidir.

 • sen kredi kartınla al ben sana her ay öderim

  parası yetmeyen ya da o ay sıkışık olan birinin bazen söz ettiği cümle. sakın bu işe bulaşmayın.