natteravn27
profili

 • mustafa kemal'in niyeti istanbul valisi olmaktı

  bu cehalete tahammülüm kalmadı artık. cidden kancık düşmanla aynı ülkeye hapsolmuş gibi hissediyorum.

 • batı'nın doğu'ya üstünlüğünün sebebi

  doğu, allah'ı zarar görmesin diye gerçekleri yok sayar. batı, gerçeği bulabilmek için tanrısını yok sayar.

 • 16 ağustos 2020 ab vize yasakları kararı

  bu haber üzerinden bile tayyip güzellemesi yapan aktrollerin gelmişini geçmişini sikeyim dediğim haber.

 • yunanistan'ın mültecileri ölüme terk etmesi

  bunu yapan vatanını sevenlerdir. onları tebrik ediyorum. ülkesine mülteci kabul edenler ise vatan hainidir.

  büyük resmi gören düşük iqlu aktroller ve cihangir solcuları başlığın altında hümanizm kasmaya başlamış. bu adamlar ülkelerinde yönetime karşı şeriatçı ayaklanmayı destekleyen, en az 8-10 çocuk yapan, 2-3 karısı olan kafa kesmeye meyilli tecavüzcü tiplerdir. bunlar avrupa'dan hazzetmez, avrupa'yı yıkmak isterler. ancak avrupa'da yaşayabilmek için boğulmayı göze alırlar. oraya gidince de niye herkes çıplak der birini kıstırıp tecavüz ederler. bizim aktroller ve cihangir solcuları beyinsizlikten ve kötü niyetten bunları savunur. arap kardeşleri bile almamışken, 8-10 milyon mülteciyi ülkesine sokup bir iki nesil sonra ülkesini suriye'ye çevirecek bir enayi yok dünya'da. aaa bi dk belki bir tane vardır. savaş falan bitti, herkes ülkesine siktir olup gitsin. sizin de kasacağını duyarı sikeyim.

 • ali erbaş'ın kılıçlı düelloya davet edilmesi

  komutanımız atatürk'e hakaret eden hamam böceğine yiyorsa 1vs1 gel demiş.

 • bir kadının atatürk'e düşman olmasının sebebi

  orta doğulu bir geri zekalı olmasındandır. kırbaç, koca dayağı, taşlanmak, cariye yapılmak gibi allah'ın şeriatının izin verdiği şeyleri arzuluyordur.

 • türkiye'nin insanı acayip yoran bir ülke olması

  sebebi islam'dır. islam girdikten sonra huzur bulan bir ülke görülmedi daha.

 • erdoğan'ın lgbt'yi hedef göstermesi

  kadın katili, trans katili, eşcinsel katili aramayın. en tepeye bakmanız yeterli.
  zamanında oy alabilmek için eşcinsellere haklar vereceğini beyan etmişti tayyip. iktidarı sağlamlaşınca şapka düştü kel göründü.

 • 1983 yılında yapılan sınav röportajı

  bu gördüğümüz insanlar o gün için türkiye'nin %10'u etmiyordu. trt bunu yayınlıyordu ne güzel ama yandaki mahallede okula gönderilmeyen, 12 yaşında evlendirilen kızı vermiyordu. iç anadolu'da, doğu'da ağasına şeyhine biat etmiş milyonlarca köleyi vermiyordu. yani şu insanlar bugün dönüşmedi ya da geriye gitmedi. köyden şehire göçen çoğunluğun arasında minicik kaldılar. şu an gördüğümüz geriye gidiş olarak algıladığımız insanlar bu köylülerin şehre gelmiş halleri. ve o köylüler bile modernleşmeye başladı. bugün toplumun %40-50'si modern. daha gidilecek çok yol var biliyorum. ancak devlet modernliği dikte etse bile insanlar modernleşmeye direniyordu. bu devletimizin değil köylü halkımızın bir suçu idi. aynı direniş son 18 yıldır akp ile iktidara gelmiş olabilir. ancak topluma baktığınızda çok daha modern bir toplum var. işte bu bir fark yaratır ülkenin geleceği hakkında. karamsar olmayınız.

  edit: bu yorum yüzde yüz bir atatürk türkiyesi güzellemesidir. videodaki insanlar övülmüş, bu seviyeye ulaşamayan kitle yerilmiştir. okuduğunu anlamayanlar, içinde bulunduğumuz durum için hala cumhuriyetin kuruluş dönemini suçlayanlar bu yorumu beğenmezse ve referans göstermezse sevinirim. anadolu halkının ipek yolunun önemini yitirmesinden sonra içine düştüğü yüzlerce yıllık fakr-u zaruret osmanlı'nın anadolu'ya yatırım yapmamasıyla perçinlenmiştir. bu durum cumhuriyetle değişmeye başladı. 100 yıl önce afganistan'a denk olan anadolu bugünkü haline geldi. köylere yollar yapıldı ve köylüler şehirlere doluştu. sonra orayı gecekondularla, elektriği, suyu olmayan kaçak yapılarla mahvettiler. şehirlerde ortaya çıkan pislik için de elitleri suçladılar. el insaf be kardeşim.

 • türkiye'nin ilk başörtülü başsavcısı

  islam'a uygun olmayan durum. kuran'da şahitliği erkeğin yarısı sayılan düşük insan olan kadın islam'a göre hakim savcı olamaz. bu gayri islami kararı kınıyorum.

 • türkiye'de gençlerin aşırı boş olması

  yaşlılardan iyi oldukları kesin. bu ülkenin yaşlıları o kadar boş o kadar dünya'nın gerisinde ki, ben yetiştirdikleri gençlerin bu kadar olabilmesine bile şaşırıyorum.

 • 13 haziran 2020 dev inanç anketi

  batı hristiyanlığa rağmen gelişti. çünkü akıl süzgecinden geçemeyen dini kuralları reddettiler. bizse islam yüzünden geri kaldık. ve islam'a bu tarz bir eleştiri getiremedik. getireni de katlettik. ancak artık başka bir yere gidiyor dünya. ya aklını kullanacaksın, ya yok olacaksın.

 • 10 gençten 6'sı yurtdışında yaşamak istiyor

  diğer dördü suriyeli.

 • 24 mayıs 2020 devlet bahçeli açıklamaları

  2 sene önce kendi ellerinizle kurduğunuz sistemin neyini reformlayacaksınız lan? nasıl bir kansersiniz çöktünüz ülkeye.

 • aşı yaptırmayın çip takacaklar diyen doktor

  aşı damar yolundan yapılmaz kas içine enjekte edilir. ikincisi damar içine öyle bir madde vermek emboliye sebep olur ölmezseniz svo geçirip felç kalırsınız.
  cehaletle şiddetle savaşmalıyız. doktorun lisansı iptal edilmeli. toplumu yanlış yönlendirdiği için büyük cezalar almalı. toplumu da döve döve eğitmek gerekiyor. yoksa felakete gidiyoruz.

 • akp yoksulu eziyorsa niye yoksuldan oy alıyor

  türk insanının tayyip'e oy vermesi herhangi bir rasyonel temele dayanmaz. sadece duygulara dayanır. ölümüne diyor adam olum. ülkeyi yok etse tayyip'e verecek yani. çünkü yetiştiği kültür pater familias. başta bir baba olsun. her kararı o versin. kendi düşünme yetisi yok. birey olmak istemiyor adam. akp'nin toplumunda en küçük birim birey değil ailedir. akp'li kitle bir cemiyet değil bir cemaattir.

 • corona krizinde chp iktidar olsaydı ne olurdu

  halk chp'yi seçtiği için allah başımıza bu belayı gönderdi derdi çomarlar.

 • 28 ocak 2020 israil'in filistin'i resmen tanıması

  karşılığında kudüs'ün tamamı israil'indir ilanını yaptılar. buralar karışacak vaziyetimizi alalım.

 • 2 yaşındaki kardeşini katleden padişah

  sanki tek saltanat bizde vardı. ingiltere monarşisi osmanlı'dan daha eski ve hala devam ediyor. kardeşini katletmeden de devletin bekası olabiliyormuş demek ki.

 • ya nagehan hanım bi tanesi yapmayın ya

  maliyet kanalın yapılmaması gerektiğini gösteren etmenlerden bir tanesi diyor, nagehan'a bitanesi demiyor. yine teneke kafalar atlamış.