Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 14 ağustos 2020 barcelona bayern münih maçı

  ersun hoca audi cup maçında ‘’sadık yat yat’’ dedi diye eleştirilmişti...
  şimdi anladınız mı...
  adamların gözü dönmüş... insafları yok...

 • 2. bileç kaplan'ın katil oğlu

  #duyguicinadalet
  #istanbulsözleşmesiyaşatır

  gaziantep'te dün bir kadın cinayeti yaşandı. bu aynı kişi tarafından yapılan 2. kadın cinayeti. 17 yaşındaki duygu delen, eski erkek arkadaşı mehmet kaplan'ın evine gitti. daha sonra dürdüncü kattan "düşerek" yaşamını yitirdi.

  duygu delen'in yakın arkadaşları da olayın cinayet olduğunu düşünüyor. duygu’nun yakın arkadaşı, duygu’nun tehdit edildiği için eve gittiğini belirterek, şunları söyledi:”mehmet kaplan duygu’nun eski erkek arkadaşı. gördüğü psikolojik ve fiziksel şiddet yüzünden ayrılmıştı. olay öncesinde duygu’ya tehdit mesajı atmış. duygu bu nedenle o eve gitmiş. mehmet kaplan zaten uyuşturucu bağımlısı ve daha önce de hamile bir kadının ölümüne sebep oldu. alkollü araç kullanırken bir kadına çarptı ve hiçbir ceza almadan kurtuldu. ailesi eli kolu uzun insanlar. paylaşılan videolarda tedirginliği tavırları belli oluyor zaten. evde uzun süreli arbede ve boğuşma olmuş. vücudunda kırık ve darbe izleri bulundu. duygu kesinlikle canına kıyabilecek biri değildi. olay yerinde anlık müdahalelerle hayata döndürülmüş ama hastaneye ulaşamadan yaşamını yitirmiş. üstü örtülmeye çalışılan bu cinayette sessiz kalınmamalı. destek bekliyoruz. başka canlar yanmasın.”
  link
  buraya bir not düşmek istiyorum. duygu'nun arkadaşının yaptığı açıklamada bir hata var. ölen kadının hamile olduğunu belirtmiş fakat hamile değildi. 6 yaşında bir oğlu vardı.

  öncelikle şunu söylemek istiyorum bu aile gaziantep'in zenginlerinden. mehmet kaplan'nın babası bileç kaplan, atlantik halı'nın sahibi. halı firması sahibi ne kadar zengin olabilir demeyin 2017 yılında gaziantep’ten 130 ülkeye 1,44 milyar dolarlık halı ihracatı yapılmıştır. atlantik halıya da bu pastadan büyük bir pay düştüğünü az çok tahmin edebilirsiniz.

  şüpheli şahıs mehmet kaplan'ın bu ilk vukuatı değil. duygunun arkadaşının bahsettiği olayın iç yüzüne baktığımızda inanılmaz bir hikayeyle karşı karşıya kalıyoruz. bundan önce de 17.01.2019 tarihinde, yaya geçidinde 1 çocuk annesi 35 yaşındaki zeynep berna atay’a çarparak öldürmüştü. üstelik kaplan, hızlı, alkollü ve ehliyetsizdi.

  mehmet kaplan, aracı atay’a çarptıktan 120 metre sonra yol kenarındaki bir ağaca da çarpmış ve ağacı kökünden sökmesine rağmen durduramamış, ardından tramvay korkuluklarını devirip, tramvay hattına girerek ancak durabilmişti.
  kaplan’ın 210 promil alkollü olduğu tespit edilmişti. çok kısa bir süre sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
  210 promil alkol, ehliyetsiz, aşırı hız... üstelik yaya geçidinde, bir kadını öldürmesine rağmen ne hikmetse serbest bırakılmış ve nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol talebi ve bulunduğu ikametten ayrılmaması şartı ile tutuksuz yargılanmasına ve tahliyesine karar verilmişti.
  üstelik bu olaylar olduğu zaman zanlı, mehmet kaplan 19 yaşındaydı.

  --- spoiler ---

  kazada yaşamını yitiren zeynep berna atay'ın eşi mehmet atay, mahkemenin verdiği karara itiraz ettiklerini belirterek, "sanık 210 promil ile aşırı derecede alkollü. ehliyeti de yok. eşime çarptıktan 120 metre sonra bir ağaca çarpıyor ve hava yastıkları açılıyor. kazaya karışan aracın hızı en az 120 -140 kilometre demektir ki bu hız sınırının 70 kilometre olduğu yolda aşırı hızdan da fazlasıdır. ayrıca çarpan sürücü yaya geçidi ve kavşağa yaklaşırken yavaşlamak ve önüne çıkan yayayı korna ile uyarmakla yükümlüdür" dedi. yasal hakkımızı kullanarak tutuksuz yargılamaya itiraz ettik. gelecek sonucu bekliyoruz. 6 yaşında annesiz kalan oğlumuza, annesinin ölümüne sebep olan adamın serbest kaldığını söylemek istemiyorum" şeklinde konuştu. bu arada olay yerinde hazırlanan tutanakta, sürücünün çarptığı yayanın aracın ön camının üzerine düştüğü ve 74 metre sürüklenerek yol üzerinde durduğu, aracın ise 45 metre sonra önce bir ağaca sonra tramvayın korkuluk demirlerine çarparak durabildiği, sürücü mehmet k.'nin 210 promil alkollü olduğundan ifade veremediği belirtildi.
  --- spoiler ---

  bu herif yaklaşık 2 sene önce cinayet işlemiş olmasına rağmen serbest kalmıştı. ve bugün yine bir kadının ölümü ve yine mehmet kaplan ismi yan yana gelmiştir. bunun hesabını kim verecek? cezasını onu serbest bırakanlar değil 17 yaşındaki genç bir kız verdi. üstelik mehmet kaplan’ın duygu delen’i tehdit ettiği ve birçok tehdit mesajının olduğu iddia edilirken yakınları intihar etmesinin imkansız olduğunu belirtmektedir ki yapılacak olan otopsinin ardından ölüm nedeni (cinsel istismar, darp) de belli olacaktır.
  +18 video
  eve girdikleri an
  4. kattan düşürüldüğü ev
  mehmet kaplan
  duygu delen

  düşüş anında da görüldüğü üzere kafa üstü düşüyor. çok sert ve bilinçsiz bir şekilde düşmesi, atıldığı iddialarını da doğrular nitelikte.

  ayrıca benim kulağıma gelen fakat sadece kulaktan duyma "iddialardan" da bahsetmek istiyorum.
  2 sene önceki kazada olayı kapatmak için ailenin 10 milyon dolar civarında bir parayı el altından verdiği söylenmekte.
  kazadan sonra bileç kaplan'ın oğlu hiç hapis yatmamış, tutuklanmamış ve direkt yurt dışına çıkmış. hatta o olaya rağmen babası, oğlunun altına yine lüks bir araç koymuş fakat kısa süre sonra çocuk yeniden türkiye'ye dönmüş.
  duygu'yla 8 aylık ilişkileri varmış. kızı dışarıdan görenler genel olarak neşeli ve gülen bir yapısı olduğunu söylüyorlar, arkadaşları intihara ihtimal vermiyor.
  binadan düşme olayı olduğu zaman ayrılarmış.
  çevresindekiler çocuğun psikolojisinin sağlıklı olmadığını ve şiddete meyilli olduğunu gözlemlemekteymiş.
  (bkz: #111562159)

  (bkz: şule çet)
  (bkz: rabia naz vatan)
  (bkz: burak erdoğan'ın örtbas edilen araba kazası)
  aklıma tek seferde gelen buna benzer örtbas olayları. yarın bir gün size de makam mevki sahibi birisi zarar verdikten sonra adaleti kendi çıkarları yönünde kullanmaması için, bu düzene dur demek için olabildiğince birlik olalım. kamuoyu baskısıyla hakketikleri cezaları almalarını sağlayalım.

  ekleme:
  sanık ifade vermiş, dövdüğünü sonra elini yıkamaya gittiğinde olayın olduğunu söylemiş.
  tam olarak düşünüldüğü gibi kızı darp ederek camdan attığı anlaşılıyor. otopsi raporunda darp edildiği çıktığında bu yaptığı açıklamayı kullanarak ben dövdüm ama atmadım diyebilsin diye yapılmış, insanların aklına hakaret eden bir nevi itiraf niteliğinde açıklama olmuş.

 • 3. 16 aralık 2019 joe biden açıklamaları

  bu açıklamaları ile aslında tam tersi şekilde, muhaliflerin aleyhinde olduğunu ve bop'un devam ettiğini perçinlemiştir.

 • 4. bimer'e diye bir garip foruma şikayet yazan binler

  --- spoiler ---

  sayın başkanım sizden 17 yıldır bir akp li olarak bizlerden hakkınızı helal etmenizi diliyorum bir maruz ayın var sizden amerikan incirlik üstünü kapatmanızı diliyorum saygılar
  --- spoiler ---

 • 5. ilk öpüşülen insanla bugünkü durum

  27 yaşındayım hiç öpüşmedim.

 • 6. lionel messi

  ronaldo 'da maç kaybedip eleniyor, sorun bu değil.
  ama ben hiçbir kritik maçta ronaldo' yu böylesine silik gördüğümü hatırlamıyorum.
  bazılarımıza göre en iyi olmak için saf yetenek ve zeka yeterli olabilir, ancak benim gözümde en iyi olabilmek için bunların yanına hırs ve azmin de eklenmesi gerekiyor.

 • 7. tinder

  1 ayda 7 kişiyle buluşup midesi bulanmayanların, tek gecelik ilişki talebi olan erkeklerden midesinin bulanmasına da şahit olduğumuz hikayelere yol açan uygulama.

  herkese ayrı ayrı kendini anlatmaktan hiç mi yorulmadın amına koyayım. beğenmediysen niye buluştun, buluştuysan niye gelip burada gömüyorsun. sizin iki yüzlülüğünüzü sikeyim.

 • 8. hiç çalışmadan aylık 5 bin tl kazanmak

  sene 12 ay yatıp 24.000 tl'yi alan milletvekillerinin yanında hiçbirşeydir.

 • 9. slip mayo giydiği için uyarılmak

  üst edit: havuzda gördüğüm muamele sözlükte gördüğün muamelenin yanında az kaldı. bu olayda bile sapıklık, küçük düşürme, hakaret, dalga geçme vb olaylara değinmişsiniz ya aslında üzerine çok da söz söylemeye gerek yok.

  innovia 3 adlı sitede başıma gelen vaka. herkesin önünde havuzda slip mayo giydiğim için uyarıldım. şaka gibi. haha. ülkeye bak.

  havuzda görevli güvenlik görevlisi lastikli donuyla havuza girenleri görmekten kafası karışmış olacak ki yanıma gelip 'beyefendi mayo giymek yasak şort giymeniz gerekli' diyerek beni uyardı. kendisine 7 senedir bu sitede yaşadığımı söyledim ve havuz kurallarından birinin de havuza mayo, şort veya diğer havuz kıyafetleri ile gelinebileceğini bildiğimi hatırlattım. bunun üzerine amirini arayıp karşımda mayo giyilemeyeceğini teyit ettirdi ve havuzdan çıkarıldım.
  bu esnada herkes bizi izliyor.

  ardından site yönetimine gittim ve olayı anlattım. şaşırdılar. kimsenin birbirinden haberi yok. aradılar, amiri çağırdılar. amir ne hikmetse olaydan haberi yokmuş gibi davrandı. 'muhtemelen şikayet gelmiştir.' dedi. 'şikayet geldiyse personeliniz giyilen kıyafetin havuz için uygun olduğunu belirtemiyor mu?' diye sordum. cevap yok. personeli uyaracaklarını ifade ettiler.

  hani 'sinek de küçük ama mide bulandırır' vb söz var ya. saçma sapan bir olay yaşadım bugün. hiçbir anlamı yok, değeri yok, birkaç dakika süren. ama hayatımda yaşadığım saçmalıkların üst sıralarına yerleşti.

  edit:
  birkaç kelime hatası düzeltildi.

  yazılanları dehşetle okudum. 'ülkeye bak' dediğim için 'anama bacıma' küfür edenler, 'erkek-slip mayo' üzerinden dalga geçenler, covid-19 vakalarını üzerime yıkanlar. yahu bi soluklanın. bu entry'de söylenmek istenen kısaca şu:
  -havuzda havuz için üretilmiş kıyafetler giyilir. bu kural oradaki görevli tarafından bilinmelidir. bunu personel bilmiyorsa amiri bilmelidir. diğer insanların önünde bu tip saçma olay yüzünden küçük düşürülmeye çalışılmak nedir?

  şortun altına iç çamaşırını giyip havuza girenler var. uyarılması gereken ben miyim?

  edit 2: destek için mesaj atanlara tek tek teşekkür ederim. yönetim ofisinden çıktıktan sonra havuza geri gittiğimi belirteyim. 1 saat kadar daha güneşlendim. saçma sapan olaylar yüzünden kendimi savunamayacak biri değilim. yarın yazılı şikayette bulunacağım hem personel hem amir için. site yönetimi ayrıca kalite politikasına sahip, bir kalite yönetim sistemi uyguluyor. 10002 var mıdır bilmiyorum ama 9001 de yeterli olacaktır. bu duruma yaptırım uygulayacakları kesin. bu yaptırım ne olur bilemem ama özellikle işlerini kolaylaştırsın diye yazılı olarak kendilerine döküman vereceğim. gerekçeli olarak uygulasınlar.

  küfür edenlere bir şey diyemem, seviyesizlik sadece.

  karısı, kızı varmış, taşaklar meydanda tabii rahatsız olurmuş kesimi için diyeceğim, giydiğim seni ilgilendirmez rahatsız oluyorsan havuza gelme, karına kızına da insanlara dik dik bakmamasını öğret, sapık olarak yetişmesinler.

  slip mayo-erkek ilişkisi üzerinden dalga geçenlere söyleyeceğim, siz kendinize yakıştırmıyorsanız giymezsiniz, ben kendime yakıştırıyorum, giyiyorum. yarın yine slip mayo giyip havuza gideceğim.

  innovia 3 fuhuş yuvası, torbacı mekanı vs diyenlere söyleyeceğim, 3200 daire var 10 blok. siz karşı binadaki ikamet edenler konusunda ne derece bilgi sahibiyseniz ben de sadece o kadar bilgi sahibiyim. bu tip illegal olaylar anlaşıldığında polis müdahalesi gerçekleşir ve gerekli yaptırımlar/cezalar uygulanır. buraya yerleşirken o dönemki işime yakındı, tercihim bu yüzden. ben beni rahatsız eden bu tip bir fuhuş/mafya/torbacı olayı yaşamadım, yaşarsam polise ihbar ederim. sitede bildirim yapılan bu tip olaylar var, her sene yıllık faaliyet raporunda yayınlanıyor ama her geçen sene 3200 hanenin bulunduğu bir yer için daha iyiye gidiyor.

  direkt olarak slip mayo giymemi eleştirenler için söyleyeceğim, sen kişinin ne giydiği üzerinden karışma hakkına sahip olduğunu düşünen bir yobazsın. ülkeyi geri çeken bir omurgasız, sen kişi tercihlerine karışmayı bir ahlak bekçiliği olarak gören beyinsizsin, götoşsun, pezevenksin.

 • 10. bayhan'ın tabiatım böyle'yi müthiş yorumlaması

  gayet güzel performanstır. burada tek olmayan bayhan'ın ekşi sözlük'ün sevebileceği imaja sahip olmaması. sözlüğün içindeki abidinci lobi de olabilir.*

 • 11. ekşi itiraf

  4 ay, 4 ay önce gelinlik baktığımız nişanlım kişisi; ramazan bayramı arefesinde sebebini anlamadığım bir nedenden yüzük atmıştı. alelacele alınanları kargolayıp göndermiş ve bir daha sakın arama, istemiyorum seni, artık sevmiyorum demişti. 4 yıllık bir ilişki, 2 senesini aynı evde aynı yastığa baş koyarak geçirdiğim insan. bugün evlenmiş afdhfkgl kocası olan göbekli adamla son model bir arabanın önünde gelinliği ve aşkla! ona baktığı resmi gördüm az evvel.
  para, sen tanrı mısın amk ?
  evet öylesin bu zamanda. ama sana iman etmeyeceğim, kulun kölen olmayacağım.

  paraya tapanlar ile karşılaşmamanız dileğiyle sevgili dostlar.

 • 12. #semineruzaktanolsun

  herkes çankaya'da çalışmıyor. mezrada çalışan adamı da memleketinden kaldırıp göndermek mantıksız. fakat ben ondan bahsetmeyecegim:

  instagramda yaklaşık 300 bin takipçili bi tane lüzumsuz öğretmenler sayfası var. paylaşımlar hep evlenmek üzerine. bunu o sayfa organize ediyor.

  ben bu kadar kalitesiz öğretmen topluluğunu bir arada hiç görmemiştim. bi inceleyin de görün.

  her gün evlilikle ilgili bi karikatür paylaşılır. altına:
  "ahh ahh işşallah bize de böyle eş nasip olur" diyen avcı kadın öğretmenler yazar ve onları besleyen düz duvarcı erkek öğretmenler de ava çıkar.

  eğitime dair en ufak bir paylaşım, bir yöntem, teknik, psikolojik bir konu, tartışma vs. yok.

  admini "siz bunu beğeniyorsunuz o yüzden ben de bunları paylaşıyorum" diyor.

  zaten kendisi tembelliğe alışmış. "seminerler uzaktan olsun. önce sağlık" diye bakanı sürekli taciz ediyor. ama tatil fotoğrafları paylaşmaktan da geri kalmıyor. bazen de bakana "ponçik" diyor. varın siz anlayın seviyeyi...

  maaşını alamayan özel okul öğretmenlerine dair çalışma yok. atanamayan öğretmenlere dair yalandan 2 paylaşım. o da tepki gelmesin diye. sonra herkesin herkese yürüdüğü bir ortam... bunlar tabii ki seminer istemez. çoğu sosyal medya bağımlısı.

  toplum bilimcilerin bu sayfayı inceleyip ülkemizdeki eğitimcilere dair çıkarımlarda bulunmasını tavsiye ediyorum. ama bunları incelemeye dair amaç belirlemezseniz dayanamazsınız. zira takip etmeye tahammül edilemeyecek kadar sığlar.

  ekleme: ovvv mesaj kutum patlamış. ayol sayfanın ismini öğrenmek isteyen o kadar çok kişi yazmış ki gidip takipçi sayısına baktım. tabii ki artmış. sayfanın adını sormayın artık recaa ederim. vay be, benim gibi düşmanınız olacak ki ihya olasınız dostlarım. kıl kuyruk admin de dumur olmuştur şimdi.

  eyy admin, bakan olursam ilk seni, sonra her gönderi altına yazı yazan hilal midir nedir o zavallıyı; mersinli, beyaz giyinen o örümcek beyinli tipi; bir de "kuul " görünmeye çalışıp takipçi kasan ve birbirine "kanka kız olsam sana yazardım. " diyen o 2 zibidiyi görevden alırdım.

  sizden gelecek eğitim şamanlardan gelsin. o derece gereksizsiniz.

 • 13. nemrut dağı krater gölüne beton dökülmesi

  beton tanrısı'nın son çalışması.

  2247 metre yüksekliğe çıkıp krater gölünün kaldera alanına beton dökmüşler.
  https://twitter.com/…ame/status/1294257026491723776

  doğal koruma alanındaki gölün kenarına betonarme inşaat yapımına başlanmış. tabi bunun için de gölün kalderasına beton dökmüşler.
  doğal koruma alanı ilan edilen, çivi dahi çakılmaması için kanunla korunan ve bir jeopark statüsüne kavuşması için unesco nezdinde girişimde bulunulan yerde beton mikserleri ile beton dökülüyor...

  vay anasını sayın seyirciler ya...
  düşün ki bir krater gölüsün.
  o gölün sularının biriktiği kaldera alanı denilen çöküntüyü 90 bin yılda tamamlamışsın.

  ama akp diye bir oluşum çıkıyor, senin 90 bin yılda aldığın şekli beğenmiyor, beton dökerek değiştirmeye çalışıyor...

  beton dökülmedik neresi kaldı? hala birkaç yer varsa aman kimse yazmasın.

  bu akp'yi belki biz gönderemeyeceğiz, ama doğa ana gönderecek, artık buna eminim. doğa anaya bu kadar düşmanlık dünyanın hiçbir döneminde yapılmamıştır.

  ek olarak diğer kaynak;
  https://www.gazeteduvar.com.tr/…ine-betonarme-yapi/

 • 14. arşiv daire başkanının ismet paşa'ya attığı iftira

  ismet inönü gibi siyasi bi dehanın tırnağı olamayacak adamlar geyik peşinde.

  ikinci dünya savaşı döneminde ülkeyi akp yönetseydi önce ruslar la ittifak yapar hitler onları dümdüz edince bu sefer nazi lerle ittifaka döner hitler siki tutunca artık sadece japon imparatoru ile müttefik olduğumuzu ilan eder kafamıza iki atom bombası yiyerek savaşı bitirirdik.

 • 15. 2 kişiyi öldüren katilin instagram canlı yayını

  bu ehliyetsiz barzolar yüzünden 2 kişi hayatını kaybetmiş ve insanlar twitterda siyasileri etiketleyerek adalet arıyor. başka türlü adaletin olmayacağını herkes farkında.

  ülkenin geldiği durum budur.

 • 16. masterchef türkiye

  anadolu'nun özellikle muhafazakar kesimlerinden gelenlerin kendilerinden söz ederken 1. çoğul kişi kullanmaları incelenmeye değer.

  biz... yaparız... değerlendiriyoruz... daha iyi olacağız...çok çalıştık...

 • 17. ronnie o'sullivan

  ulan yavşak, ulan puşt, yıllarımız seni izlemekle geçti. anan baban bu kadar dert etmemiştir kazanmanı. beş dünya şampiyonluğun var 6 yıldır hiç yok ve ben 6 yıldır izliyorum. bu sefer kazan sikerim belanı.

 • 18. 4 saat giyilecek gelinlik için binlerce tl ödemek

  bu konseptin dışında bir evlilik yürütemeyecek kamil kardeşlerimize dert olan masrafa girme olayıdır.

  gelinlik giymeyecek bir kadına nasıl bir evlilik va'dediyorsun çocuuum? zira bu sadece gösteriş meselesi değil, aynı zamanda zihniyet meselesidir. valla bak.

  bulduğun, bulabileceğin kadın o işte. senin laciverdin.*

  yani o seviyeleri geçmiş kadın senin ailene "gelin" olmak ister mi mesela? o istese annen bu "marjinal"i senin yanına yakıştırır mı?

  bi kendine bak da önce, sonra hesap kitap yaparsın.

 • 19. almanların başarısız olduğu şey

  müttefik seçimi.

 • 20. araplara duyulan anlamsız nefret

  (bkz: arap kültür emperyalizmi)

  her gün biraz daha fakirleşmemiz gibi her gün biraz daha araplaştığının farkında olmayan bir garibin sitemi.

 • 21. hala koronavirüs kapmayanların meslek sırları

  martta "ay coronavirus olacam çok kötüyüm" diye durduk yere eline jel sürüp, yaz gelince tatil köylerinden tatil köyüne akan kişilerden olmayın yeter.
  evinizde oturun, dışarı çıkmayın, bitti.

 • 22. bira içmelik arkadaş veritabanı

  27/kadıköy/trans
  2 trans arkadaşım daha gelecek oradan da tarlabaşındaki evime geçeriz gelmek isteyen yeşillendirsin.
  evet cinsiyet fark etmez diyen arkadaşlar vardı.

 • 23. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  oralarda mısın diyetisyen hanım? artık yazsan

  c2

 • 24. kapadokya'da balona binemeyen yerli turist

  kapadokya balon turu
  1 euro:8.73 liradan hesaplarsak kişi başı 150 euro imiş.o da şöyleki;
  150*8,73=1309,5 lira tutuyor kişi başı.
  bu soygun değil de nedir allah aşkına?
  yerli turist nasıl binebilsin?
  gitti maaşın yarısı.

 • 25. hem iktidara hem muhalefete muhalif olmak

  dünyayı sadece 2 zümreden ibaret sanan andavalların anlayamayacağı gayet doğal ve olması gereken durum.

  misal ben sadece doğrunun yandaşıyım.

 • 26. golf maraşım

  10 senedir algida’dan başka dondurma yemeyenleri gördüğümüz başlık.
  aga ben şimdi senin damak tadına nasıl güveneyim, bir insan 10 sene dondurma diye algida yer mi ya.

 • 27. nusret'in etini yalayan kadın

  bilmiyorum aranızda nusret bey'le tanışanınız oldu mu. bilen bilir beyfendi konuşamıyor. ya kelime haznesi kısıtlı ya da cümle kurmak entelektüel kapasitesini aşıyor.

  ısteyen etini yalar hatta çoğunuz fırsatını bulsa götünü yalar, beni ilgilendirmez. ama şunu bilmenizi isterim ki bu tayyip döneminde kendini bok zannedip bugün kokanlar kabak tadı veriyor.

  cahilliği özgüven, patavatsızlığı dobralık, el etek öpmeyi iş adamlığı zanneden ahmaklar eninde sonunda iki kere ikinin dört olduğunu söyleyen biri ile yüzleşip itin götüne sokulmaktan kurtulamayacak.

 • 28. bayern münih

  kardeşim kitapta yazıyor kitapta.
  manchester city'den, paris saint-germain'den, liverpool'dan uzak durun. amaaa bayern münih'ten kaçın diyor, kaçın..

 • 29. 15 ağustos 2020 manchester city lyon maçı

  bakalım götü kim kurtaracak da elenecek.

 • 30. fc barcelona

  eskiden bayern munichten iki maçta 7 gol yiyordu. bugün bu rekoru daha da geliştirip tek maçta 8 gol yemeyi başardılar.

 • 31. evliler mi bekarlar mı daha mutlu

  bekarken evli hayati yaşayanlar.

 • 32. abd'nin yunanistan'a deniz üssü yollaması

  akp başa gelip saçma sapan politikalarla bu ülkenin sanayisini ve çok daha önemlisi tarımını bitirirken, abuk subuk dış politikalarla türkiye'yi tamamen yalnızlığa sürüklerken muhalefetin en başından beri söylediklerini dinlemeyen, dinlememekle kalmayıp bir de cahil aymazlığıyla küçümseyen çomarlar, şimdi kalkmış akıl vermeye kalkıyor. üstelik de, tam da muhaliflerin en başından beri söylediği şeyleri tekrarlayarak.

  "bizim arkamızda abd var. bize bir şey yapamazlar." bile diyen çomar gördü bu gözler zamanında.

 • 33. 15 ağustos 2020 2. el motorlu taşıt yönetmeliği

  3 kendi,
  3 eşi,
  3 annesi,
  3 babası,
  3 kaynı,
  3 bacanağı,
  3 baldızı,
  hoop seneye tekrar.
  çözüm mü bu şimdi?
  burası türkiye. vatandaşın hayrına bir şey çıkmaz. akrabayla uğraşmak istemeyen adam gider, esnaf odasına mı, ticaret odasına mı artık onu bilemem, bayılır 5-10 bin lira, yetki belgesi alır bir arabadan ettiği kâr ile.

 • 34. juventus yıldızının türk halkı çok şanslı demesi

  herkes biliyor ki parası olana türkiye cennet, ama bilin bakalım bizde ne eksik

 • 35. yunanistan'ın mültecileri ölüme terk etmesi

  bunu yapan vatanını sevenlerdir. onları tebrik ediyorum. ülkesine mülteci kabul edenler ise vatan hainidir.

  büyük resmi gören düşük iqlu aktroller ve cihangir solcuları başlığın altında hümanizm kasmaya başlamış. bu adamlar ülkelerinde yönetime karşı şeriatçı ayaklanmayı destekleyen, en az 8-10 çocuk yapan, 2-3 karısı olan kafa kesmeye meyilli tecavüzcü tiplerdir. bunlar avrupa'dan hazzetmez, avrupa'yı yıkmak isterler. ancak avrupa'da yaşayabilmek için boğulmayı göze alırlar. oraya gidince de niye herkes çıplak der birini kıstırıp tecavüz ederler. bizim aktroller ve cihangir solcuları beyinsizlikten ve kötü niyetten bunları savunur. arap kardeşleri bile almamışken, 8-10 milyon mülteciyi ülkesine sokup bir iki nesil sonra ülkesini suriye'ye çevirecek bir enayi yok dünya'da. aaa bi dk belki bir tane vardır. savaş falan bitti, herkes ülkesine siktir olup gitsin. sizin de kasacağını duyarı sikeyim.

 • 36. mehmet kaplan'ın ifadesi

  (bkz: https://pbs.twimg.com/media/eb7rqg5u8aeaenv.jpg)

  t: aşırı mantıklı, tutarlı ve de gerçekçi bir ifadedir.

 • 37. 1 doların 1 tl olması için gerekenler

  dolar bu saatten sonra hicbir zaman 1 lira olmaz, lira simdikinden %50 daha degerli olsa 5 lira olur ki %50 degerlenme de buyuk bir degerlenmedir. boyle bir degerlenme surecinde yasanacak enflasyonu da hesaba katarsak bugunku 5 liralik kur zaten iki uc sene sonra 6-7 liraya denk gelir.

  faiz oranlari abd'deki faiz oraninin uzerine turkiye enflasyon farki ve risk primini icerecek sekilde en azindan %15'e cikarilir, ekonomi bunu takip eden ilk durgunlugun ve kredi buyumesinin dengelenmesinin ardindan buyumeye baslatilabilirse orta vadede kur mevcut seviyede stabil hale getirilebilir. turkiye bu donusum surecinde %10, %7, %5 seklinde enflasyon yasasa ve bu surecte dolar 7 lira seviyesinde kalsa bu onemli bir is olur zaten.

  olur da liradaki degerlenme bunu asacak noktaya varirsa tcmb'nin rezervleri artirip karsiliginda piyasaya lira surmek suretiyle bunu dengelemesi gerekir. 2000li yillarda dezenflasyon surecinde en buyuk hata liranin asiri degerlenmesine mani olmamak oldu, o sebeple kisa sureligine yaratilan ithal ucuzlugu ve sanal refah doneminin acilarini hala cekiyoruz ve cekmeye devam edecegiz, hizli bir zenginlesme yerine liranin ani olarak buyuk deger kazanmasina imkan vermeyen olculu bir buyume patikasi tutturmak sart.

  bu acidan tcmb aslinda enflasyonun da otesinde dolar cinsinden nominal gdp'yi hedeflese enteresan bir deney olurdu ama birakin politika yurutenlerde bunu dusunup yasal cerceveyi buna gore degistirecek vizyonu, halihazirda tcmb'yi yonetenlerde para politikasinin teknigine dair derinlemesine tartisma yurutecek yetkinlik dahi yok.

  dolar cinsinden degil de lira cinsinden nominal gdp hedeflemesi ilk etapta daha kolay anlasilabilir bir yontem olarak ortada duruyor, ama bu durumda bahsettigim asiri degerlenmeyi kontrol etmek mumkun olmayabilir. keza sadece enflasyon hedeflemesine odaklanmak da bu uzun vadeli riskleri yonetmek icin elverissiz olabiliyor. cunku sadece enflasyona odaklanan bir merkez bankasi, para biriminin asiri degerlenmesinin yaratacagi negatif etkiyi goz ardi edebiliyor.

 • 38. evlenilecek kişiye verilebilecek garantiler

  buzdolabı mıyım ben ne garantisi.

 • 39. 3 tane dedin yaptım ne olur bana yardım edin

  çok sayın erdoğan'ın hiç sallamayıp, kadının yüzüne bile bakmayıp yoluna devam ettiği cümle. iyi tanıyın reyizinizi.

 • 40. thomas müller

  futbol tarihinin en aşağılayıcı skorlarının ikisinde de adı bulunan futbolcu.

  7-1 almanya-brezilya

  2-8 barcelona- bayern munich.

  bi de 4chan'daki şu yoruma çok güldüm:

  "leo messi | welcome to al hilal | crazy skills and highlights | 2020 | 4k"

 • 41. salgın hastalık varken düğün yapmak

  hazır akrabalara salgını da bahane edip düğün yapmıyoruz demek varken ısrarla yapılmasına anlam veremediğim olay. aslında bahane de denilmez gayet mantıklı bir sebep.

 • 42. çaylaklardan mesaj bekleyen yazarlar veritabanı

  var bi hayalimiz...

 • 43. apple marka laptoplarda cd-rom bulunmaması

  az önce floppy disk sürücüsü de olmadığını öğrenip dumura uğradığım durumdur

 • 44. emre belözoğlu'nun futbolu bırakması

  dünya futbolu bir ırkçı ve ahlaksızdan kurtulmuştur saha içerisinde. iyi bir futbolcu olabilirsin emre. ama kötü bir insansın. umarım bir daha tvden bile olsa görmeyiz seni.

 • 45. 14 ağustos 2020 berat albayrak'ın attığı tweet

  adam süslü biçimde beter olacaksınız demiş ve kendisiyle aynı fikirdeyim. beter olun. hak ettiniz.

 • 46. galata kulesi'ndeki yıkımın yeni görüntüleri

  batı ile aramıza en ufak bir bağ kalmayana kadar, ortadoğu bok çukuruna içinden çıkamayacağımız kadar saplanana kadar durmayacaklar, ellerinden geldiğince tahrip edecekler.
  yeni türkiye bu alışın artık.

 • 47. türkiye'nin en kötü araba kullanılan şehri

  görüldüğü üzere türkiye'de iyi araba kullanılan hiçbir şehir yok.

 • 48. şu anda çalan şarkı

  david bowie-lazarus
  yeni keşfettiğim bir parçadır tavsiye ederim.

 • 49. 77+33'ün 100 yapmaması

  matematikle aramızın açıldığı ilk olay.