sert erkekler dans etmez9
profili

 • kulağa en hoş gelen diller

  adam almanca yazmış. almanca en itici dil olabilir. ispanyolca kulağa hoş geliyor.

 • kadınlara araplar için özel servis yaptıran mekan

  her gün yen bir rezaletle karşılaşıyoruz. istanbul'da bazı yemek mekanları arap müşterilerin ilgisini çekmek için kadın çalışanlarını adeta köle gibi gösterip, erkek araplara tüm insanlık değerlerini ayaklar altına alırcasına hizmet ettirip, çektiği videoları ise reklam amaçlı yayınlamaya başladı.
  `:https://t.co/i6izfxicpx`

  araplardan para gelecek diye en üst perdeden tutunda, en alt kesime kadar yapılan rezaletleri, kaypaklıkları ve yalakalıkları artık mide kaldırmıyor. görüntüdeki kadını izledğimde insanlığımdan utandım. belki de, sırf ihtiyacı olduğu için çalışmak zorunda kalan bir kadının/belki de annenin onuru bu şekilde çiğnetilemez. bu, alanen ülkenin kadınlarını aşağılamaktır. kendi ülkelerinde, kadınları sadece kullanılacak eşya gibi gören, kadınları aşağılayan, kadın hakları olmayan, cahiliye dönemi cariyeleri gibi kullanmaya devam eden ortadoğu araplarından gelecek para için; bu ülkenin kadınlarını bu şekilde aciz ve onursuz göstermek şerefsizliğin/ ahlaksızlığın dibidir..

  edit: olaya magazinsel yaklaşıp, görüntüleri normalleştirmeye çalışan omurgası eğik kişiler var! bu kişileri gördükçe ülkenin neden bu halde olduğunu çok net anlıyorum. bir ülke herşeyini kaybedebilir. ama onurunu asla kaybedemez. bu ülke yedi düvel tarafından işgal edilmişken, insanlar ağaç dalları ile karnını doyururken, ayaklarda yırtık çarık, sırtta yamalı gömlekle gezerken bile bu görüntüleri vermedi. kadının peçesine el attığı için fransız askerini öldürüp sonrasında öldürülen sütçü imam'ın torunlarına bakın hele! utanın!.

  edit2: "kimseye zorla bunu yaptırmıyorlar. alan razı veren razı" diyenler, "bu sadece tik-tok videosu, abartmayın" diyenler, "videodaki arap olmasaydı, avrupalı olsaydı bu tepkiyi vermezdi" diyenler var.. bu videounu gerçek veya reklam videosu olması önemli değil. bu bilinç altına yerleştirilmek bir istenen düşünce ve buna karşı olmalıyız..
  öncelikle bu yazı, sadece bu video özelinde değil son yıllarda yönetimin ve sonucunda iş adamlarının araplarla olan uygunsuz, abartılı, laçka ve tapınma seviyesine gelmiş parasal ilşkileri irdeleme üzerine yazılmıştır.

  "kimseye zorla yaptırmıyorlar!" diyenlere ise şu örneği verebilirim. tayland sokakları yaşlı avrupalı turistlerle seks yapmak için yalvaran 13-15 yaşındak binlerce kız ve erkek çocuklarla dolup taşıyor.. onlarada kimse bu işi zorla yaptırmıyor! değil mi??

 • baba ben bu gece erkek arkadaşımda kalacağım

  kızı olmayan, mlletin kızına yürüyen ve geniş baba profili çizersem belki kız düşürürüm diyen çakalların godoşluk yaptığı başlık olmuş.. "kızım yok, ama olsaydı" diyerek entry girenleri akşama bırakmadan skip engeli basın!

 • tk 2750 sefer sayılı uçak deneyi

  31 ağustos 2021 tarihli tk 2750 sefer sayılı yurt içi uçak yolculuğu sırasında gözlemlediğim ve ülke insanından ümidimi kestiğim gözlemimi anlatmak istiyorum.

  saat 16:15 civarında istanbul havalimanından havalanan uçağın yolcusuydum. uçak daha yükselirken klimaların inanılmaz soğuk hava üflediğini fark ettim. şu baş hizasında duran kişinin ayarladığı kilimalardan gelmiyordu soğuk hava. sanırım merkezi olarak uçağın içine üflüyordu. herhalde bir kaç dakika sonra kapatırlar diye düşündüm. çünkü üflenen soğuk uzun süre dayanılacak gibi değildi. ama 5 dakika, 10 dakika geçti soğuk hava daha da artarak devam etti. ya da ben aşırı üşüdüğümden öyle sandım. etrafıma bakmaya başladım. kısa kol giyenler kollarını falan avuşturmaya başladı. çocukları olanlar çantadan bir şeyler çıkarıp çocuklarını sarmaya çalışıyordu. kadının biri çocuğunu kollarıyla sararak ısıtmaya çalışıyordu. tesettürlü bir kadın mantosunu çıkarıp kendi ve iki kızının üzerine battaniye gibi atarak ısınmaya çalıştı. tabii arada hostesler koridorda gidip geliyordu. koridor kenarında oturuyordum. yanımdan geçen hostesi uyaracaktım. ama dur bakalım dedim. benden daha önceliği olanlar var. onlardan ses çıkacak mı dedim.. dakikalarca uçaktaki yüzlerce insanı gözlemledim. ortada normal olmayan bir durum vardı. ben, soğuktan resmen 15 dakikada pert oldum. dur bakalım kim önce uyaracak dedim. çocuğu olanlar, kısa ve ince giyinenler, yaşlılar..... kimse uyarmadı.. evet herkes soğuktan donuyordu ve kimse uyarmadı.. yaklaşık 2.5 saat sürecek bir yolculukta kimseninde uyaracağı yoktu. sadece kadının biri battaniye istedi. hepsi bu! hostesi çağırdım. durumu yarı sert bir şekilde izah ettim. "haklısınız. hemen uyarıyorum" dedi. bir kaç dakika sonra sıcaklık normale döndü..

  insanlar iyice sinmiş. en temel haklarını bile dile getiremeyecek hale gelmiş. sistemin düzeni, doğru veya yanlış nasıl hareket ediyorsa ona göre pozisyon alır hale gelmiş. ezbere ve boş bir yaşam biçimi ile entegre olmuş. yazık!

  not: iniş ve kalkışlarda orta kapıda oturan güzel insan sen hariç!

  edit1: uçuş süresi 2.5 saat diye yazdığım şey uçak içinde geçen tahmini süre

  edit2: bu konulardan müzdarip olanlar özelden mesaj atıyor. demek ki epeyce yaygın bir sorunmuş.

  edit3: sayıları az olsa da, her zaman ki gibi küfürü ağzına pelesenk etmiş ahlaksızlar ise alakasız küfür ediyor. iade ediyorum tüm kötü sözlerini.

  edit4: çoğu insan "yarı sert" uyarıyı abartılı bulmuş. arkadaşlar hostesi çağırıp azarlar gibi uyarı yapılmadı. sorunu uzunca süredir çözemeyen, sorundan sorumlu olan uçak ekbinin bir personeline yapılan bir uyarı.. hostes erkekti, inerken de selamlaştık ve tşk ettim. abartmayın br şeyi de!

 • cep telefonunu alan öğretmenlerin yargılanması

  üst edit: başlığın yanlış anlaşılmasınndan dolayı yazarlar uyarıyor.. maalesef karakter sınırlamasından dolayı başlık bu şekliyle açıldı.

  liseli n. okula cep telefonu götürdü. telefonu fark eden öğretmen, erkek arkadaşıyla yazışmalarını herkesin önünde okudu. n. ailesinden çok korkuyordu. tüm ısrarlarına, hatta yalvarmalarına rağmen öğretmeni ve müdür yardımcısı birlikte ailesini aradı. n. okul çıkışında bir inşaattan atlayarak hayatına son verdi. başsavcılık kovuşturmaya gerek yok dedi, dosyayı kapattı. tam 5 yıl sonra anayasa mahkemesi öğretmenlerin yargılanmasına karar verdi.

  haber

  olay 5 yıl önce osmaniye'de bir imam hatip lisesi'nde gerçekleşiyor. okurken sinirden kendi kendimi yedim resmen! 15 yaşında gencecik bir kızın ölümünden sorumlu bu gerici yobaz ve cahil sözde öğretmenlere ne diyeceğimi şaşırdım! genç bir kızın telefonunda bulunan en özel ve mahrem sırlarını tüm herkesin önünde okuyup, üstüne bir de alay etmek için nasıl bir iğrenç ruh halinde olmak lazım? bir genç kızın ölümünden sorumlu olup, hiç bir şey olmamış gibi hayatına devam etmek için nasıl bir karakter sahibi olmak gerekiyor? bunları yapan kişiler ise imam hatip öğretmenleri.. hani 10-11 yaşındaki kızlara "abdestim bozuluyor" diyerek azarlayan kişiler..

  peki 5 yıl önce bu olaya takipsizlik kararı veren kişilere ne demeli? bunun adı intihar değil, cinayettir! bu cinayete her kim sebep olmuşsa ve kollamışsa umarım hakkettikleri cezayı fazlasıyla alırlar.

 • günde 2 milyon kişi aşılanacak

  sağlık bakanı fahrettin koca, henüz ülkeye gelmeyen aşıdan günde 2 milyon kişinin aşılanacağını söyledi. acaba yanlış mı okudum diye baktım, yooo basbayağı doğru okumuşum. günde 2 milyon kişi demiş. eğer aşılama bu hızla yapılırsa ortalama 2–3 ayda herkes aşılanacak demektir. haber

  peki bizimle hemen hemen aynı nüfusa sahip, ekonomisi ve altyapısı bizden çok çok iyi olan almanya'da aşılama planı nasıl olacak..

  –almanya sadece organizasyon için 2 milyar 700 milyon euro ayırdı.
  –442 aşılama merkezi kurdu.
  –aşılama merkezleri içinde; stadyum, konser salonları, kapalı spor salonları, buz pateni pistleri var.
  –aşılama için; 3 milyon adet şırınga ve 3,5 milyon adet alkol tamponu şimdiden dağıtıldı.
  –aşılar gizli depoda tutuluyor ve ordu koruyor.
  –aşı (pfizer/biontech)ücretsiz olacak
  –nüfusun yüzde 70'nin aşılanması gerekiyor. yani 60 milyon kişi. kişi başı iki doz olacağı için 120 milyon aşı gerekiyor. şimdiden 136 milyon doz alınmış durumda.
  –aşı satın almak için 6 milyar euro ayrılmış durumda.
  –aşı için; yaş, meslek ve sağlık durumlarına göre gruplar oluşturulmuş durumda. herkes sırasını bekleyecek. kesinlikle torpil olmayacak.
  –nüfusunun tamamının aşılanması bir yıl sürecek. günde 150 bin kişi aşılanacak. kaynak

  tüm bu ekonomik güç ve sağlam altyapıya rağmen; ingiltere günde 25 bin, almanya 150 bin kişi aşılamayı planlıyorken ve becerebiliyorken, biz nasıl oluyorda 5 adet maskeyi bile dağıtamamış bir sicile sahipken günde 2 milyon kişiyi aşılayacağız acaba?

 • ücretsiz covid aşısının akp-mhp oylarıyla reddi

  covid–19 aşısının vatandaşlara ücretsiz yapılması için tbmm'de verilen önerge akp–mhp oylarıyla reddedildi.kaynak

  edit: şimdi kabaca bir hesap yapalım. bir aşının tahmini fiyatı 10–12 dolar civarında olacak. bu aşı fiyatı abd ve alman aşılarının fiyatı. çin aşısının daha ucuz olacağı tahmin ediliyor. bu üç ülkenin aşı fiyatı ortalaması 7–8 dolar civarında olacak. biz yine ortalama olarak 10 dolar diyelim. 50 milyon doz aşı alıp ücretsiz dağıtıldığını varsayarsak, 10 dolardan 500 milyon dolar yapar. türk lirası olarakta 4 milyar tl tutar. biz 5 milyar tl tutacak diyelim. bu ülkenin bunu karşılayacak ekonomik gücü elbette vardır.

 • mehmet ceyhan'dan moral bozan aşı açıklaması

  adamın biride gerekirse buz kalıpları içinde aşı taşınabilir diyor.. amk sanki hafta sonu pikniği için tavuk kanat taşıyor! bu kadar süper zeki insanların olduğu bir yerde millet zaten şifasını; dut pekmezinde, sarımsakta ve turşu suyunda arıyor.. aşıyı çok da sikleyen yok yani..

 • önergeyi ben verdim ama c.başkanına katılıyorum

  kaynakcumhurbaşkanı erdoğan'ın veto ettiği termik santrallerin bacasına filitre takmaması ile ilgili kanunu gündeme getirip kanunlaşmasını sağlayan akp giresun milletvekili cemal öztürk, "önergeyi ben verdim ama veto konusunda cumhurbaşkanına katılıyorum" dedi.

  yani zehir saçıp halkın sağlığını tehdit eden termik santrallerin 2.5 yıl daha filitresiz çalışmasına izin veren düzenlemeyi plan ve bütçe komisyonuna önerge ile getirip kanunlaşmasını sağlayan milletin vekilinin açıklaması bu.. tekrar ediyorum milletin vekili!! halkın zehirlenmesine ve kanser olmasına 3-5 gün önce önayak olan şahıs, veto edilmesi olayına da katılıyormuş. tıpkı bu kanuna mecliste evet oyu verip sonrasında kanunu veto eden cumhurbaşkanına teşekkür mesajları için sıraya giren diğer milletvekilleri gibi.. başka yorum yapmaya gerek bile olmayan güzel ülkemin acınası halinin özeti....

  kesinlikle gülünecek bir olay olmayıp, üzerinde düşünülmesi gereken bir hadise..