Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 24 kasım 2021 beşiktaş ajax maçı

  hakem salih uçan'ın pası sonrası s.kerim böyle maçı deyip bitirdi.

 • 2. 24 kasım 2021 dolar kuru

  allahını seven espri kasmasın. bu işin mizahı kalmadı.

 • 3. erdoğan istifa

  dolar 8.5 tl oldu, ekonomi allak bullak oldu, millet intihar etmeye başladı, istifa etmedi. dolar 9 tl oldu istifa etmedi. dolar 10 tl oldu istifa etmedi. dolar 11 tl oldu istifa etmedi. dolar 12 tl oldu istifa etmedi. dolar 13 tl oldu istifa etmedi.

  bu kardeşinize yetkiyi verin dedi, yetkiyi verdiler. ebemizin örekesini gördük istifa etmedi. ekonominin sorumlusu benim ben dedi. ekonomi dibi gördü istifa etmedi.

  bombalar patladı, yüzlerce vatandaşımız öldü, istifa etmedi. tren yaptılar, yoldan çıktı. insanlar öldü istifa etmedi. soma faciası yaşandı, yüzlerce kişi öldü, istifa etmedi.

  milyarlarca dolarlık yolsuzluk ortaya döküldü, istifa etmedi. kol kola yürüdüğü kişiler terörist çıktı/oldu, istifa etmedi. açılım süreci yaptı, başarısız oldu, istifa etmedi. 3 bakanı yolsuzluk nedeni ile istifa etmek zorunda kaldı. olaylar kendisi etrafında döndüğü halde istifa etmedi.

  damadı ülkenin döviz rezervini p.ç etti, istifa etmedi. salgın sürecini ellerine yüzlerine bulaştırdılar, vaka sayısı, ölü sayısı sakladılar, pandemi sırasında umreye adam yolladıkları ortaya çıktı, istifa etmedi.

  yüzlerce, binlerce askerimiz döneminde şehit oldu, şehit sayılarını manipüle ettiler, askerimizi vuranların önünde el pençe divan durdular, istifa etmedi.

  abd başkanı mektup yolladı, aptal olma dedi, tehdit etti, abd tarafından sosyal medyaya servis edilene kadar sustu, kabullendi, istifa etmedi.

  seçimi biz kazandık, oyları çaldılar dedi. seçimleri yeniletti, 800 bin fark yedi oyların çalınmadığı ortaya çıktı, istifa etmedi. çok zengin olursam bilin ki haram yemişimdir dedi, çok değil ultra zengin olduğu ortaya çıktı, istifa etmedi. ülkeyi kuranlara iki ayyaş dedi, ırkçı söylemde bulundu, istifa etmedi. buraya yazmaya devam etsek sayfalar yetmeyecek kadar olay oldu, istifa etmedi.

  bunlar ise istifa etti:

  ¦ armin laschet seçimde başarısız oldu istifa etti.
  ¦ lübnan başbakanı diyab patlama sonrası istifa etti.
  ¦ lütfü türkkan vatandaşa küfür etti. tepki gelince istifa etti.
  ¦ japonya başbakanı şinzo abe sağlık sorunları nedeniyle istifa etti
  ¦ aşırı sağ bağlantılı kişiden silah alan alman eyalet bakanı istifa etti
  ¦ tunus başbakanı el-fahfah yolsuzluk suçlamaları sonrası istifa etti
  ¦ kosova cumhurbaşkanı haşim thaçi yargılanmak için görevinden istifa etti.
  ¦ ingiltere futbol federasyonu başkanı clarke, ırkçı yorumundan dolayı istifa etti
  ¦ covid-19 tedbirlerine uymayan ab'nin ticaretten sorumlu komiseri hogan istifa etti
  ¦ avusturyalı bakan aschbacher üniversite tezlerinde intihal yaptığı iddiası üzerine istifa etti
  ¦ iran'da sağlık bakan yardımcısı, sağlık bakanı'nı 'salgını kötü yönetmekle' suçlayarak istifa etti
  ¦ ispanya'da genelkurmay başkanı aşı protokolünü çiğnediği için gelen tepkiler üzerine istifa etti.
  ¦ yeni zelanda sağlık bakanı karantina kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle gelen tepkiler üzerine istifa etti
  ¦ moğolistan'da başbakanı covid-19 hastası lohusa annenin karantinaya alınma şekline gelen tepkiler yüzünden istifa etti.
  ¦ kanada - ontario maliye bakanı rod phillips, koronavirüs yasakları sırasında tatilde olduğunun ortaya çıkmasının ardından gelen tepkiler sonucu istifa etti.

  not: daha önce yazdığım bir entry'ydi. birkaç madde ekleyip güncelledim...

  edit: satır araları düzenlendi. artık vurmayınız...

 • 4. 9-10 ağustos 2022 arctic monkeys istanbul konseri

  çok afedersiniz bu konsere gitmek dahi akp'yi desteklemektir.

  yok artık demeyin, zincirlikuyu'da dünyada kimseye izin verilmeyecek olan talanla, işgalle, korkunç ihlallerle dikilmiş olan rte'nin kankası zorlu'ya ait olan avm'deki salonda gerçekleşecek, ve yine rte'nin biriciği çalık'ların sahibi olduğu aktifbank'ın sahibi olduğu passo.com.tr üzerinden biletleri satılacak bir etkinlik.

  yaşam tarzınıza karışanlar, hayatınızı, geleceğinizi sikenler gelip bir de paranızı alacak özetle.

  edit: arkadaşlar mantıklı ve aptalca bir sürü mesaj aldım entry'le ilgili. küçük bir edit yapayım dedim. konsere kesinlikle gitmeyin falan demiyorum / diyemem, sen kimsin aq derler adama. küçük bir farkındalık oluşturmaktan başka bir isteğim yok. seviyorsanız gidin tabii ki belki son şansınız o ayar grupları türkiye'de izlemek için.

 • 5. jahrein

  hayatında bir belediyenin nasıl çalıştığına dair iki satır okumadığından eminim. "her şeyi sorguluyorum ben" ayağına diye popülizmin kralını yapıyor. abb kendi yetiştirdiği bitkileri öğretmenlere dağıtmış "bizim paramızla neler yapıyorsunuz, niye yapıyorsunuz" demiş.

  bu arada detayları bilmeden yaptı bunları. yani bitkileri abb'nin yetiştirdiğini falan bilmiyordu. paşam sanıyor ki mansur başkan çiçekçiye gidip abb'nin kredi kartı ile ödeme yapıyor. bir şeyi eleştirmek için önce bilgi sahibi olmak gerekir, araştırmak gerekir. bilmeden eleştirirsen, daha dinlemeden karar vermişsen amacın farklıdır.

  edit: nedense gelen mesajlar peş peşe geliyor, birisi bu başlığı gördü genç arkadaşlara haber verdi sanırım. her neyse, laf sokacağım diye gelen abuk subuk mesajlardan çıkardığım bir soru var "abb beleşe mi yetiştiriyor bitkileri, çalışanlar var maaş nerden geliyor eh?". tabiki hayır fakat her belediyenin bütçesi vardır, belirli bir oranda harcaması ve kazancı vardır, yatırımı vardır. büyük belediyeler devasa birer şirket gibidir fakat kamuya ait olduklarından harcama ve gelirde daha rahattır, sadece kar etmek, bütçe fazla verince kenara atalım ceo'lara yedirelim gibi bir durum söz konusu değildir.

  mesela o bitkileri yetiştiren insanların çoğu işe ihtiyacı olan kadınlar, abb'nin yaptığı da kendi vatandaşına istihdam sağlaması, yani başlı başına bir hizmet. peki o bitkileri neden yetiştiriyor abb? çünkü kendi ihtiyacı olunca (parklara vs..) kendisinden alarak çok büyük tasarruf sağlıyor. oradan sağladığı tasarruf tek başına yeter ki dışarı satış yapıyorlarsa abb kar bile ediyordur.

  edit2: bak bi üstte ne yazmışım? şimdi bitkilerin üretildiği anfa bitki evine neymiş bakalım (https://www.anfa.com.tr/genel/bitki-evi/):

  "çiçeği, yeşili seven halkımıza; yıl boyu mevsimsel değişime göre; dış mekân ve iç mekâna uygun ev, balkon ve bahçeye dair her türlü bitki, toprak ,saksı ve aksesuar satışı , bakım-danışmanlık ve uygulama çalışmalarını, ankara büyükşehir belediyesi adına anfa ankara altınpark işletmeleri ltd. şti. teknik personeli ile yürütmektedir"

  abb'nin kendi şirketi. ben sadece abb bünyesinde hizmet veriyor sanıyordum ama adamlar satış ve danışmanlık yapıyormuş. bak ben de eksik biliyormuşum ama bu arkadaş gibi atıp tutmadan önce 20 saniyemi ayırıp araştırabiliyorum. bir de "eleman çalıştırıyorlar maaşlarını biz vergilerimizle ödüyoruz!!!!!!!!!" diyen arkadaş bak tekrar oku. orası kendi parasını çıkarıp abb'ye ekstra gelir bile oluyormuş.

 • 6. 23 kasım 2021 ekonomi protestosu

  -7 yıllık çalışma hayatım bitti ve aylardır işsizim,
  -öğrenciliğimden beri ayrı evde yaşarken aile evine döndüm,
  -tek bir maaşım yok, annemin emekli maaşından sigara alıyorum,
  -zamanında hasbelkader aldığım arabaya kış lastiği alamadığım için yağmurlu havalarda çalıştırmıyorum,
  -geçen sene aldığım ayakkabı eskimesin diye 4 yıllık ayakkabımı kullanmaya devam ediyorum,
  -cep telefonumun bataryası bitik, hiç dokunmasam 10 saatte boşalıyor. yeni telefon almayı bırak bataryasını değiştiremiyorum,
  -arkadaşlarımla barda 2 bira içmek büyük dert (öğrenciyken bile haftada en az 2 gün çıkardım),
  -okumak istediğim kitapların korsan pdf'ini bulmaya çalışıyorum, bulamazsam sahaf sahaf geziyorum,
  -2 sene önce diş doktoru ağzımdaki 2 dişin dolgusunu değiştirmemi tembihlemişti, devlette sıra vermiyorlar, özele param yetmez,
  -bunlar gibi 10'larca madde daha var.

  ben ciddi anlamda soğan ekmek yiyip 2 sene daha beklersem muhtemelen açlıktan ölmem. bu sırada benim sırtımdan geçinenler servetlerine servet katarlar. ama benim psikolojim, gençliğim ne olacak? avcı toplayıcı dönemde miyiz de karnımın doymasına şükredeceğim?

  5 senede bir oy kullanmakla bu düzeni nasıl değiştirebilirim? 2 sene boyunca her şey daha da kötüye giderken ne kadar zamanda toparlayabileceğim? evinde otur diyen dangalaklar, lütfen sikik sokuk önerilerinizi kendinize saklayın. bu memleketin kaybedecek 2 saati daha yok. grev, protesto gibi haklar demokrasinin birincil koşullarıdır. evinde oturmak istiyorsan da gölge etme.

 • 7. erdoğan'ın bir kelimesine bakar sokakların dolması

  okmeydanında görüşürüz bekleriz abisi denebilecek ak çocuğu

 • 8. kadıköy metrosunda bıçaklı saldırgan

  metroda o kadar insanın ortasında bıçakla bir kadına saldırabilecek cesareti kendinde bulabilen bir kişinin mutlaka daha önce de vukuatları vardır.

  sorun şurada: böyle potansiyel katilleri cezalandırmayan ve aramızda dolaştıranlar o koltuklarında neden oturuyor?

  bu arada kadına da helal olsun, hiç korkmadı.

 • 9. 24 kasım 2021 akaryakıt zammı

  litre fiyatı 9 tl değil 90 tl de olsa türk işi vereceğimiz tek reaksiyon sosyal medyayı açıp paylaşımların altına en ironik,en mizahsen,en en dikkat çekici yorumu yapma yarışına katılmak olacağı için bizim için çok önemli olmayan zamdır.haydi şimdi sayfayı yeniliyoruz...vay canına 1 beğeni daha..

 • 10. 24 kasım 2021 oktay saral'ın attığı tweet

  çok terbiyesizce ve seviyesiz bir dil kullanılarak atılmış bir tweettir.

  siyasal islam rejiminin kokuşmuşluğunun lağıma dönüşünü buradan görebiliyorsunuz.

  bu da lüks hayat yaşayan yeğenleri: (bkz: oktay saral'ın yeğenlerinin soğan yerken görüntüsü)

 • 11. 24 kasım 2021 murat bardakçı yazısı

  götüm gibi yazıdır; yok nas, yok allah'ın ipi!

  millet yedirecek size o boş dinci zırvalarını..

  edit: trollerin ortak paylaşım ağına atılıyor sanırım bu tarz entryler, hepsi birden viyaklıyor nemalandıkları buzdan dağların eridiğini gördükçe.. "ne yapacaksın?" diyenler var, demokratik bir ülkede ne yapıldığını sandıkta göreceksiniz! istanbul, ankara seçimlerinde gördüğünüz gibi..

 • 12. ali babacan

  ülkeye nehir gibi akan sıcak parayı betona gömen ekonomi yönetiminin planlayıcısı ve uygulayıcısı olan vatandaş.

  hiç iş bilir gibi poz kesmesin. bugün ne çekiyorsak ucu kendisine dayanıyor.

 • 13. 23 kasım 2021 akşamı hissedilenler

  tam 20 yıl önce yine benzer bir ortamda, üniversitede dersten çıkıyorum ve hava kararıyor. hocalardan birisi bir şeyler geveliyor "ne kadar paran varsa git dolar al, bir şeyler sat, dolar al" gibi bir şeyler. 5 kuruşum yoktu ve bir şey alamadım. devalüasyon oldu, sonrası malum.

  bugün de dersten çıkıyorum, hava kararıyor, haberlere bir bakayım ne olmuş derken 13.5 vs. şaka gibi. yine dolar alacak param yok.

  yapacak bir şey yok, daha az yiyeceğiz, daha kalitesiz yiyeceğiz, daha mutsuz olacağız, işimize, hayatımıza yansıyacak bu, ister istemez. spora gitmeyeceğiz, yüzmeyeceğiz, dışarıda yemek artık lüks, hem makarna ve soğanla besleneceğiz hem zekamız yerinde kalacak, milli muharip uçağı tasarlayacağız, togg'a parça üreteceğiz, 1 milyon yazılımcıyı otla, kuru ekmekle besleyeceğiz. nasıl oluyorsa?

  dedikleri gibi buna da "alışacağız".

  20 yıl öncesinden çok farklıyız, çok daha kötü durumdayız. çünkü o zamanki yönetim sadece beceriksizdi. şimdi ise sadece beceriksiz değil, kişişel hırsları uğruna "benden sonrası tufan" anlayışına sahip ve kolay kolay bırakmaya niyeti olmayan bir zihniyet. çünkü bıraktığı an kapıda alacaklılar sırada.

  "dış güçler"e inanmış azımsanamayacak bir kitle var bu pazar seçim olsa yine seçilirler, net!
  öğretmene verir 3600 katsayıyı, öğrenci affı çıkarır, eyt çıkarır, khklılara göstermelik bir iki jest yapar, suriye'ye operasyon ve beka meselesi senaryosu fırına sürülür, doğalgaz tekrar bulunur, ayçiçek yağı ve şeker tanzim satışları başlar, katar'dan bir kaç milyarcık ateşlenir, kısa süreliğine 10'un altına düşürür doları ve yine alırlar seçimi.

  işte bu öğrenilmiş çaresizlik hepsinden beter. bu da benim bir 23 kasım anımdır, saygılar.

 • 14. dolar yürüyüşünde lgbt ve kürt sloganları

  işi farklı yerlere çekip akp'nin elini güçlendirmeye çalışan ücretli çalışanlardır.

  genelde akp den dolaylı yollarla para alırlar. haklı eylemleri akp nin mağdur, "bunlar marjinal, bunlar terörist, bunlar hede" şeklindeki iddialarına destekler hale getirmeye çalışırlar.

  yoksa aklı başında hiçbir birey tutup da ekonomi ile ilgili bir protestoda cinsel yönelimini ya da etnik kimliğini öne çıkartmayı amaçlamaz. çünkü aklı başında bireyler orada toplanmanın geçim sıkıntısı olduğunu, insanların bu nedenle protesto ettiğini bilir, destek olacaksa da uygun şekilde destek olur.

 • 15. 24 kasım öğretmenler günü

  bir filmde şöyle diyordu;
  " köyümüze muallim gelmiş.
  muallim geldiyse; yolda gelir, elektrikte gelir, devlette gelir..."
  bu gün vesilesiyle görevi basında sehit olan öğretmenleri rahmetle anıyorum.
  bu sembolik günde samimiyetsiz söylemlerle değil, her zaman öğretmenlerin itibarının korunduğu yılları görmek ümidiyle... kutlu olsun!

 • 16. 23 kasım 2021 marketlerde kotalı satışın başlaması

  ulan ne eleştirdilerse hepsi başlarına geldi. allahımız var diyorlar. allah bile bunlar gitsin diye bin müsibet sardı yine de gitmiyorlar.

 • 17. büyük beyaz yaka grevi

  set edelim lütfen

 • 18. bae'den 10 milyar dolar açıklaması

  akşam saatlerinde gelen açıklama.

  son dakika | abu dabi kalkınma holdingi yönetim kurulu başkanı mohamed hasan al suwaidi. "birleşik arap emirlikleri türkiye'ye yatırım yapmak üzere, 10 milyar dolarlık bir fon ayırmıştır" dedi.

  link

  evet beyler...şakkadanak 10 milyar doların ilk 10 milyarını bulduk. 20 milyar dolar daha bulursak doları 4 lira yaparız.

 • 19. gerekirse para basılıp zam yapılsın

  bunu söyleyen insanın mezun olduğu yere bakınca boğaziçinin eğitim seviyesini bana sorgulattırmış söz öbeği.

 • 20. mücahit birinci'nin whatsapp konuşmaları iddiası

  "göt sikişi var mı" diye sorduğu konuşmalara ait iddiadır.

  bunlar erişkinliklerinde gerçekten bir dişi eli tutmamışlar, hepsi absürt biçimde azgın.
  evli fantazisi var hepsinde de nedense.

 • 21. 24 kasım 2021 orc seçim anketi

  mhp oylarını abartı bulduğum anket.

  mhp'den 2 al hdp'ye ekle tamamdır.

  edit: lan yüzde 7 mhp için yine fazla, 1 puan daha al chp'ye ekle. yüzde 6'yı öpüp başlarına koysunlar.

 • 22. doğu perinçek'in dolar yasaklansın talebi

  tüm ihracatı ve üretimi ithalata bağlı olan bir ülkenin vatandaşı olarak şunu diyebilmek için hakikaten yarrak kafalı olmak lazım. kendisi öyle midir bilmem tabi.

 • 23. 13.50'den 100 milyar dolar bozan arap prensi

  100 milyar dolar ile borsamızda yer alan hisselerin tamamını satın alabiliyorsunuz arkadaşlar

 • 24. karısına kızıp damdan atlayan adam

  o değil de, abi çok atletik değil mi? süper hareketler.
  ayrıca oluğun o kadar sağlam olması, ülkemizde hala iyi ustalar var demek ki.

  düzeltme: su gideri (oluk) olarak değiştirildi

 • 25. 23 kasım 2021 apple'ın siparişleri iptal etmesi

  başlıktaki iddiaya önce şüpheyle yaklaştım ancak bir yazarın ekran görüntüsünü eklediğini görünce şaşırdım. eğer öyleyse bu durum marka değerine ve güvenilirliğine zarar verir. eğer siparişiniz iptal edildiyse aşağıdaki maddeleri de belirterek tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinden başvurabilirsiniz. naçizane fikrim sürecin lehinize sonuçlanacağı yönünde. (benzer bir durumu başka bir e-ticaret sitesinde yaşamıştım. satıcının tek taraflı sipariş iptali sonucu hakem heyetine başvurdum, hakem heyeti beni haklı buldu ve ürünü ilgili fiyattan teslim aldım.)

  bir satış sözleşmesi düzenlendikten sonra satıcı tek taraflı olarak sözleşmeden dönemez. eğer satış sözleşmesinde satıcının tek taraflı olarak sözleşmeden dönebileceği yazılıysa ve tüketici buna onay vermişse dahi bu madde yasaya aykırılık teşkil ettiğinden mutlak butlandır yani yok hükmündedir.

  mesafeli sözleşmeler yönetmeliği'nin 16. maddesine göre "satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. mal satışlarında bu süre her halükarda otuz günü geçemez."

  mesafeli sözleşmeler yönetmeliği'nin cayma hakkı bölümünde tüketiciye 14 gün içinde cayma hakkı tanınmıştır ancak satıcıya tek taraflı olarak sözleşmeden dönme hakkı tanınmamıştır.

  dolayısıyla apple, tüketici ile bir mesafeli satış sözleşmesi düzenlediyse sözleşmeye konu ürünü 30 gün içerisinde teslim etmek durumunda. tek taraflı olarak sözleşmeden dönemez. hatta aynı yönetmeliğe göre malın stokta bulunmaması durumunda dahi satıcının ürünün muadilini tüketiciye teslim etme yükümlülüğü bulunuyor.

  açıkçası apple'ın böyle mahalle bakkalı gibi hareket etmesine ihtimal vermezdim. hala bu ihtimali vermekte güçlük çekiyorum.

  düzeltme: eklemeyi unutmuşum. tüketici hakem heyeti belirli tutarın altındaki anlaşmazlıklarda karar veriyor. parasal sınır bilgisi şurada: https://tuketici.ticaret.gov.tr/…sinirlar-artirildi

 • 26. hepinizin altında don var şükredin diyen gurbetçi

  bunlardan biri bir gün sağlam sopa yiyecek.

  kendilerini buradan uyarıyorum.

 • 27. rte'nin ekonomi kitabına isim önerileri

  kavgam

 • 28. apple'ı türkiye'den kovuyoruz kampanyası

  yüksek fiyattan satmıyorlar arkadaşım, aynı fiyattan satıyorlar, yerel para biriminle senin alım gücün düşüyor sadece

  ciddiye alıp cevap verdim bana da aferin

  t: bir fikir

 • 29. decathlon'un indirim günleri ile ilgili açıklaması

  sürdürülebilir dünya yalanınızı seveyim. göz boyamaya yönelik açıklamadır. doğayı önemsiyoruz yazmışlar bir de... bu yalana sadece agbardi seçmeni inanır.

  edit: decathlon.co.uk anlık

  yazarlardan gelenler: decathlon.ru anlık (tişıkkırler @xeuszt) (bkz: greenwashing) (tişıkkırlır @bergamotlu tomurcuk cay) + decathlon.de anlık (tişıkkilir @carmex) + decathlon ispanya anlık + decathlon türkiye (ikilijik sirdirilibilir bir dinyi için eki eki)

  decathlon sayesinde ne kadar keko varsa sandalye çadır sahibi olup doğanın amına koyuyor. türkiye'den tonla para kaldırıyorlar, bir gün bi çöp temizliği, doğa rehabilitasyonu işi yaptıklarını görmedim. doğayı önemsiyormuş da o yüzden indirim yapmıyormuş. hastir oradan.

  edit2: baya damardan girmişim. sosyal medya işlerini yapan ekip aktroller gibi güzellemeler yazmaya başlamış. ulan aynı firmanın ingiltere ayağı çatır çatır black friday yapmış. (diğer ülkelere bakmadım) türkiye'de dolar anasının nikahı olduğu için indirim yapamamışlar, adını "sirdirilibilir dinyi" koymuşlar hahhaha. ya ben bunların sosyal medya işlerini yapan ekibin tipini üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum. elde kahve kupası (filtre kahve olmazsa olmaz), önünde mac (olmazsa olmaz), masada iphone (olmazsa olmaz). böyle bi değişik petit beurre ayakları, böyle bi alt kültür havaları (sısyıl midyi ınıliz fidbek). biz yemeyiz bunları, karşında feleğin çemberinden geçmiş, gecesini gündüze katıp klavye önünde demli çayla f.goebbels'in aktroll ekibi ile mücadele eden ekşici vatan sever yiğidolar var! yer miyiz ulen bu ayaklarııı??? sısyıl midyi sirdirilibilir dinyi ikilijik sürdürülebilirlik atmosferik yarrak metal inş cnm ya :)

 • 30. 23 kasım 2021 bursa'daki bıçaklı afgan saldırgan

  ulan bir saat sonra evin yakınındaki zeytinlikte yakalandı yazıyor. 1 saat beklemiş, yakalanmasa çıkana kadar bekleyecek ve düşündüğünü yapacak...

  tanju özcan bunlarla mücadele ederken savcı sayan "gelsinler biz ekmeğimizi bölüşürüz" diye popstar açıklamaları yapıyordu. alın kardeşim şunların hepsini doldurun ağrı'ya.

  yasa çıkardılar ankara'ya kayıtsız mülteci girişini yasakladılar. ankara'ya diyorum bak ülkeye değil...

  söylenecek çok şey var. çok...çook....

 • 31. 24 kasım 2021 yeni akit'in hayırdır apple manşeti

  olm akit başlığı açıyorsan "görsel" koyacaksın görsel. bu yazılı olmayan kuralı bilmiyorsan açma mnk başlık.

  okur görsele tıklayacak, 1 en fazla 2 cümle okuyacak, sonra basacak kalayı ve kapatacak.
  bu!! bu kadar!!
  süreç bundan ibaret. akitin bir kullanıcının hayatından çalması gereken maximum süre bununla kısıtlı olacak.

  görsel

 • 32. oktay saral'ın yeğenlerinin soğan yerken görüntüsü

  içimi sızlatan görüntüdür.
  hele buna yürek dayanmaz.

  bu da diğer yeğen.*
  amca yeğen pozu

  bolca fotolu kaynak

  not : başlık düşük bir cümle oldu. zira "yerken ki" yazarsam sığmıyor. koyamadığım "ki" için küfür etmeyin.

  şunu demezsem içimde kalacak; ak parti döneminde gerçekleşmiştir!

 • 33. ne olur sokağa çıkmayın

  kendi kendilerini imha etmeye başlamışken, tam da cahil halkın dibi görmesine doğru giderken… kendinizi kullandırtmayın! üzerinizden prim yaptırıp “işte suçlu bunlar” deyip hedef göstertmeyin.

  her diktatör gibi onun da istediği tam olarak “kaos”. çünkü bununla besleniyor.

  protesto hakkı demokratik ülkelerde olur, dikta rejimlerinde değil. sokaklarda topluca yapacağınız her feryat, sizin terörist ilan edilmenize ve ohal kapmasında seçime girilmesine sebep olacağını unutmayın.

  aklınızı kullanın, soğukkanlı ve sabırlı olun. lütfen sokağa çıkmayın.

 • 34. kulağa en hoş gelen diller

  adam almanca yazmış. almanca en itici dil olabilir. ispanyolca kulağa hoş geliyor.

 • 35. paranızı neye yatırdınız anketi

  parayı haziranda eve gömdük, doları bozdurup aldıydık. tadilatı için de şu anda zirve yapmış olan hisse senetlerimi evvelinden bozmuştum. çok canım sıkkın sözlük. sanırsam kirişleri yiyeceğiz.

 • 36. başlarda iyi yönetiyordu

  bazen takimlarda guzel bir hoca, super bir altyapi kurar, uzun sureli yatirim yapar, sonra cenabetlik uzerine cenabetlik olur, hoca bir sekilde gonderilir, sonra onun meyvesini yemek baska bir hocaya duser ya iste akp'nin ilk 10 yili da tamamen boyle.

  kemal dervis, adini duyunca histeri krizi geciren insanlar var. turkiye'nin ekonomi yonetimine gelmis gecmis en iyi insandir kendisi. oncelikle bunun bu kadarini bile anlayamayacak insanlara hicbir sey anlatamazsin.

  bu adam ihale kanunlarina onayak oldu, turkiye'de hic gorulmemis batili kanunlarini turkiye'ye getirdi. belli bir seffaflik duzeyine ciktik. sonra modern ve bilimsel yontemlerle modern ekonominin temelleri atildi.

  bu kurulan sistem o kadar guzel calisiyordu ki, degil akp, yerine tas koysan ekonomi muhtemelen daha iyi bir sekilde ilerleyecekti. sistem kurulmustu.

  sonra bu seffaf sistem akp'ye batmaya basladi. akp tarihi boyunca uzerinde en cok oynama yapilan yasalar ihaleler uzerine. boyle arada kil payi falan fark yok, kendisine en yakin baska bir konuya kiyasla herhalde 10x, 100x degisiklik yapildi. iste bu 10 senede ancak yonta yonta istedikleri sekilde bozdular sistemi.

  sonraki 10 yilda da dolar 1.5 seviyelerinden 15 seviyelerine geldi. ilk 10 senede 0 degisiklik, son 10 senede 10 kat.

  duzgun giden bir arabanin once bir vidasi, sonra bir civatasi, sonra bir boyasi, sonra bir fari, sonra bir tarafi derken bir yerden sonra motor calismamaya basladi. motor durunca da, uretim ve ilerleme durunca da bu gunlere geldik.

  ilk 10 senedeki stabilite akp'den dolayidir demek tam anlamiyla cehalettir. baska da bir sey degildir.

  edit: bir suru mesaj gelmis kemal dervis ne yapti diye. yahu bkz’i sus olsun diye mi verdik. tavsiyem sukela modunda okuyun

 • 37. 2 yıldır zam gelmeyen tek bir şey

  maaş

 • 38. 2002-2023 arası döneme verilecek isim

  atatürk'ün ilkelerinden, çizdiği aydınlık yoldan saparsanız işte böyle ananızın amını tersten görürsünüz dönemi.

  ilkokul mezunu yarım akıllı imam fetönün kandırdığı insanların ülkeyi batırdığı dönem.

  sikti ülkeyi eyledi viran dönemi
  siyasal islam kanserdir dönemi

 • 39. aylarca soğan ekmek yiyeceğiz taviz vermeyeceğiz

  ben yemek istemiyorum. sizin yanlış tercihlerinizi biz neden çekiyoruz. yapamıyorsanız bırakın gidin.

 • 40. ilk buluşmayı 4 kelime ile mahvet

  çok kalamayacağım, hanım bekler.

 • 41. freddie mercury'nin abartılmış bir balon olması

  quenn sarkisi derken?

 • 42. 24 kasım 2021 akaryakıt kuyruklarında kavga

  bunlar varlık kavgası. paraları olmasa birbirinden önce harcamak için kavga edebilirler miydi?

 • 43. recep tayyip erdoğan

  siyasetçi, ekonomist falan değil, diplomasız cahildir.

 • 44. 24 kasım 2021 kılıçdaroğlu tweet'leri

  https://twitter.com/…luk/status/1463522572243451917

  1) kifayetsiz erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. türk lirası serbest düşüşe geçti. mutfaklarımızda büyük bir yangın var. marketlerde karne uygulamaları başladı. esnafımız satacak mal bulamıyor.

  2) şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.” ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

  3) ey şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “haydi meydana” diyorum. ilk mitingimiz mersin’de!

 • 45. ülkenin durumunun bir replikle özeti

  ibrahim : muzo'nun dolarları var. dolarları bozarız.

  muzo : dolarlar bozulmaz.

  ibrahim : nedenmis o ?

  muzo : eee dolarr. her geçen gün artıyor.

 • 46. götüm var pozu

  oo yine eleştiri adı altında reklam yapmalar, savunma adı altında meriçlikler dolmuş buralara. neyse ki hepimiz malız da anlamıyoruz gençler.

  eskortların sikik instagram profillerini aptalca yollarla paylaşan yazarları ve saz arkadaşlarını engellememi sağlayan poz.

 • 47. akp seçmeni

  oy verme motivasyonu daha iyi sartlarda yasamak degil, daha iyi sartlarda yasayanin sartlarini mahvetmek olan secmendir.

  ayni demokrat parti, adalet partisi, anavatan partisi, dogru yol partisi, refah partisi secmeni gibi.

  demem o ki, her zaman baska bir isimle karsimiza cikacak secmen kitlesidir.

 • 48. 23 kasım 2021 dolar kuru

  “dolar 10 lira olacah da…” konumundan “amk dolar 10 lira oldu” konumuna gelmemiz 1 yıl, bu konumdan “keşke dolar 10 lira olsa” konumuna gelmemiz ise 1 hafta sürdü. ne diyeyim, yazık oluyor bu çocuklara, üzülüyorum. başkasının çocuğu türkiye’de güle oynaya tatil yaparken türkün çocuğu kombisi yanmayan soğuk evde oturuyor.

 • 49. freddie mercury

  ölüm yıldönümü gelen efsane rockstar.

 • 50. temizmama.com

  mamaları düşük/orta kalite fiyatı uygun olduğu için satın alıyorduk. bunlar sandı ki mamalarımız harika fiyata zam üstüne zam yapalımda nasıl olsa en iyisiyiz.

  ama mevcut fiyatlardan sitesine bile giriş yapmıyoruz artık internet ortamında her gün onlarca indirim fırsatı çıkıyor. onları kullanarak çok uyguna mamalar bulabiliyoruz.

  kendileri de şunu bilsinler ki satın aldığımız mamaları sokak kedileri için satın alıyoruz.
  sokak kedileri para kazanamaz.