debe başlıkları

kelly bundey6
profili

 • new york'taki çıplak yoga sınıfı

  ciplaklik modernlik gostergesi degildir ama ciplaklarin hicbir endise etmeden ciplakligini sergileyebilme ozgurlugu modernlik gostergesidir.

 • eşcinsel olmayıp eşcinselliği savunan insan

  hayvan haklarını savunmak için hayvan mı olmak gerekiyor?

 • ekşi itiraf

  yurt dışına yeni taşındığımda bir süre apartman dairesinde yaşamıştım. sonra okul bitip işe başlayıp maddi durumum iyileşince ilk kez bahçeli garajlı bir müstakil eve geçtim. tabi alışmadık kıçta don durmaz derler ya, bende de o olmuştu. ilk bir sene tv izlerken sesi kısık tuttum, müziğin sesini fazla açmadım, evde fazla ses yapmadım çünkü yıllarca yaşadığım apartmanlarda öyle alışmışım. bazen abartıp müziği kulaklıkla dinlediğim bile olmuştur.

  1 sene boyunca "aman komşular rahatsız olmasın" diye apartmanda yaşar gibi yaşamıştım. hatta bir gün yan evdeki komşuyu dışarıda görüp "dün gece müzik sesimden rahatsız olmadınız umarım" deyince adam "bu salak ne diyor" der gibi tip tip bakmıştı. buna alışmam 1 sene sürdü. şimdi istediğim kadar gürültü yapabiliyorum, eve özel surround ses sistemi bile kurdurttum ve sinemada izler gibi film izliyorum ama o ilk 1 seneyi hiç unutmayacağım.

  edit: bunu yapan tek ben değilmişim. tipik türk davranışıymış. rahatladım bak.

 • herkesin depresyonda olmasının nedeni

  bir kere depresyon sizin sandığınız şey değil gençler. her zamanki gibi kafanız karışık ve kavram karmaşası yaşıyorsunuz.

  depresyon hüzünlü olma durumu değildir. depresyon mutsuz olma, üzgün olma, bazen insanın içine gelen karamsarlık değildir. depresyon medikal bir hastalıktır. insanlarda nadiren görülür (%6-7 civarında). ayrıca "cool" bir şey de değil, sizi karizmatik yapmaz. her yıl binlerce can alan depresyon en bilinen intihar sebebidir ve asla şakaya gelmez.

  "kahretsin bugün de depresyona girdim" diye bir şey olamaz çünkü depresyon kafaya esince girip sonra ceketini alıp çıkılabilen bir şey değildir. aç-kapa-aç-kapa artema çeşmesi de değildir. bir girildi mi ömür boyu peşinizi bırakmaz.

  bir saat aç kalınca "açlıktan ölüyorum abi" diyen tipleme ne kadar saçmalıyorsa biraz hüzün yaşayınca "yine depresyona girdim kahretsin" diyen tipleme de o kadar saçmalıyor.

 • bitcoin

  bitcoin $20'binken ekşiciler: abi bu geleceğin para birimi. asla düşmez. daha milyon dolarlara ulaşacak. çok zengin olacağız. bizi çekemeyenler anten taksın.

  bitcoin $17'binken ekşiciler: çok sert düştü ama daha düşmez. resmen dip yaptı. buradan itibaren anca yukarı çıkar. ben daha çok aldım. zengin olacaz diyorum abi.

  bitcoin $14'binken ekşiciler: herkes kötülüyorsa demek ki dip yapmışız demektir. elimdeki grafikler daha fazla düşmez diyor. yüzyılın alım fırsatı çıktı abi.

  bitcoin $10'binken ekşiciler: yok abi bunun arkasında milyarlarca dolarlık para babaları var. daha fazla düşmesine izin vermezler. o kadar madenci var yani.

  bitcoin $7'binken ekşiciler: bu sefer kesin dip yaptı abi. o kadar bear saldırısı oldu anca bu kadar düşürebildiler. bu da gücümüzü gösterir. artık yükselişe geçecek.

  bitcoin $5'binken ekşiciler: abi şu andan itibaren yükselişe geçmemesi için hiçbir sebep yok. tüm zayıf eller sattı. artık satacak kimse kalmadı. çıkışa geçiyoruz.

  bitcoin $3'binken ekşiciler: ben zaten 18 bindeyken çıkmıştım. sonra da al sat yapa yapa kar ettim. ben asla zarar etmem.

  burada kendi yaptığı zararı kapatmak için her gün düşen bir şeye milleti de sokmaya çalışan dolandırıcılara kanıp para kaybedenlere her şey müstahak. hala daha 3-5 ay önce öğrendikleri terimlerle yok şurada destek, yok burada gap var diye atıp tutmaya ve uzmanlık taslamaya devam ediyorlar. bu ülkede bu kadar keriz olduktan sonra güden çok olur.

 • 10 çocuk annesi fin kadın

  yok devlet yardımı, yok o kadar çocuk sevgisiz büyür, yok öyle anne olmaz olsunmuş, yok bla bla...kadına pislik atan atana.

  size bir şey söyleyeyim mi? bu kadının doğurup yetiştirdiği 10 çocuğun tamamı büyüyüp hayata atıldığında sizin yetiştirdiğiniz çocuklardan daha mutlu, huzurlu, uyumlu ve daha iyi ruh sağlığına sahip olacak. yalan mı?

  sizdeki bu kokuşmuş zihniyetin ürünü olan "kadın finlandiya'da yaşıyor, demek ki kesin devlet yardımı alıyor, hatta işi ticarete dökmüş" mantığını bırakın. bir kere kadının devletten yardım alıp almadığını bilmiyorsunuz. ayrıca alıyorsa bile o yardımlar çocuğun bezine, gıdasına, yiyeceğine zar zor yeter (isveç vatandaşıyım az çok biliyorum). kimse devletten yardım alayım diye 10 tane çocuk yapmaz. bu bedava süt içmek için evde inek beslemek gibi saçma bir fikir. ayrıca kadının çocuklarını sevgisiz büyüttüğüne dair bir kanıtınız var mı? yok. avrupalılar çocuğu bir birey olarak gördükleri için daha küçük yaşta sorumlu olmayı öğretirler. bizde anne babalar çocuklarına güvenmedikleri için 30 yaşına kadar elinden tutmaya çalışıyorlar ve ortaya 50 yaşına da gelse birey olamamış ruh hastası bir toplum çıkıyor. bunun adı sevgi filan değil.