kosa kosa geldim4
profili

 • çeliktepe 1 nolu aile sağlığı merkezi

  niye isim veriyorsun, niye başlık açıyorsun diye viyaklayanları gördüğümüz başlık. ulan adam kendi dememiş mi, git istediğin yere şikayet, bizde böyle diye? gelmiş bize şikayet ediyor işte. sorun ne?

 • 8 ekim 2019 alkol ve sigaraya yeni zam kararı

  adamlar oturmuş, bu kadar zam yaptığımız halde hala kaçak içki, sigara içmeyip, vergili, bandrollü ürünleri tüketenler var diye şaşırmışlar, yeni zam kararı almışlar.

  adamlar dediğim de bir kişi, bir kişi almış bu kararı.

  kaynak

 • 1 milyon dolar versem 1 ağaç keser misin

  (bkz: anasını sikerim)

 • boromir vs faramir

  faramir; gandalf, sam, aragorn ve galadriel'le birlikte orta dünya'da tek yüzüğü reddedebilmiş (yüzüğün üstlerinde güç sahibi olduğu yaratıklar arasında) 5 kişiden biridir. 250 gram yürek, 800 gram taşak sahibidir.

  edit: alttaki iletilerde de, özel mesajlarda da "tom bombadil'i niye saymıyorsun" manasında şeyler söyleyenler olmuş da, parantez içinde yüzüğün üstünde güç sahibi olduğu yaratıklardan bahsettiğimi belirtmiştim. yüzük tom bombadil üstünde güç sahibi değil. tom, yüzükten etkilenmiyor. dolayısıyla tom'un yüzüğü reddetmesi, alkol bağımlılığı olmayan birinin alkol ikramını reddetmesi, eroin bağımlılığı olmayan birinin eroin ikramını reddetmesi, eşcinsel bir erkeğin çırıl çıplak soyunup yatağına giren güzel bir kadını reddetmesi gibidir. bir erdem, bir iradi tavır yok tom'un yüzükle ilişkisinde. tom için tek yüzük, alelade bir yüzük.