Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 13 ocak 2018 arda turan'ın başakşehir'e transferi

  galatasaray taraftarını canı gönülden kutluyorum. bu büyük bir ideolojinin eseridir. arda turan denen top koşturucu hak ettiği yerde, başakşehirde’dir. bu büyük galatasaray taraftarının futbola, insanlığa koyduğu tepkidir. tarih bunu da yazacaktır.

 • 2. sözlükçülerin iyi ki almışım dediği şeyler

  ilkokulda matematikten 5 almıştım. iyi ki almışım. hâlâ onunla övünür dururum.

 • 3. nagehan alçı

  cesaretiniz varsa isminizle, cisminizle çıkın ortaya... demis

  basligi altina yazdiklarimi aynen, adima soyadima aldigim gmail adresimden htgazete email adresine yolladim. ciktim ortaya nagehan alci, senden mi korkacagim. sen kimsin, ne saniyorsunuz kendinizi? nereden bu gucu aldiginizi saniyorsunuz? senin, benden ne farkin var? hatta eksigin var, ben kariyerimde bir yerlere gelebilmek icin senin gibi yalamadim. daha agzimi bozardim da degmezsin. yazarken sinirlendim, bu entry yi de email attim

 • 4. diferansiyel denklemler

  vizesinden 14 alıp dc ile geçtiğim ders. vallahi billahi bir türkçeyi nasıl öğrendiğimi bir de diferansiyel denklemleri nasıl geçtiğimi bilmiyorum, hatırlamıyorum.

 • 5. tasarruf yaparak 1 yılda 18 bin tl biriktirmek

  lüks yaşayan bir yazarın türkiye şartlarında normal yaşantıya alışma sürecini anlatan yazı. maaşı yüksek olduğu ve içki sigara masrafı olmadıgı için para birktirmiş hepsi bu. ben taksiye en son 10 yıl önce bindim amk

 • 6. arda turan

  artık ona belediye bakacak.

 • 7. maaşların mezun olunan üniversiteye göre verilmesi

  hayatım boyunca, yaptığı işte başarılı olan bir insanın bu tür şeylerle uğraştığına şahit olmadım. bu tür şeyler ancak hayatındaki tek yeterliliği iyi bir üniversiteden mezun olabilmek olan insanları rahatsız ediyor.

  sen iyi bir üniversiteden mezun olduysan ve bu sebeple iyi bir eğitim aldıysan, işini daha iyi yaptığın için ve senin mantığınla daha zeki bir insan olduğun için zaten daha iyi kazanman gerekir.

  yok kazanamayıp bunun yerine daha kötü sayılabilecek üniversiteden mezun olmuş insanlara sarıyorsan demek ki pek başarılı olamamışsın ve o üniversite mezunlarının senin önüne geçmesinden rahatsız oluyorsun demektir.

  belki sen sadece okulunun havasını atarken kötü üniversiteden mezun olan birey kendini geliştirmiş, bol bol pratik yapmış, dil(ler) öğrenmiş ve çevre edinmiştir. bundan dolayı da senden daha iyi kazanıyordur. dolayısıyla sen onu aşağı çekmeye çalışacağına kendini yukarı çek. üniversitenin adından dolayı zaten avantajın var ama bu senin hayal ettiğinin aksine sonsuz bir avantaj değil.

 • 8. cyle larin

  beşiktaş taraftarı çok şey istiyor.

  taraftarın aradığı santrfor oyuncusu şu:

  çok iyi futbolcu olsun. takım çok yaşlandı yaşlı olmasın. ileride parlatıp satabilelim yani potansiyelli olsun. hızlı olsun. çevik olsun. şutları iyi olsun. bayern münih ile oynayacağız ona kafa tutabilsin. bir de son olarak, bonservisi olmasın ve yıllık ücreti de az olsun.

  istediğimiz şeyin imkânsız olduğunu farkında olmanız gerekiyor. cyle larin gelecek. tutarsa tutacak. tutmazsa tutmayacak. tutarsa ileride 20-30'a satılabilir. tutmazsa da bonservis + yıllık ücreti kadar zarar edersiniz. bu işler böyle. risk almadan ödül yok.

 • 9. cenk tosun

  2003 yilinda real sociedad maci bekler gibi yarinki macini bekledigim futbolcu.

 • 10. 3 yıl boyunca aynı cüzdanı kullanan erkek

  10-12 yıldır kullandığım adidas cüzdanımla köpek çektiğim erkektir. vay lan ortaokulu beraber bitirdik, liseyi bitirirken yanımdaydı, üniversiteyi bitirdim benimleydi, hiç bu açıdan düşünmemiştim. sadık dostum lan bildiğin, aydınlandım. işimi gücümü düzene sokup mürüvetimi de görünce artık bundan sonrasını kendi başıma yapmam gerektiğine kanaat getirip köşesine çekilecek galiba.

 • 11. ekşi itiraf

  *6-7 yaşından bu yana sahip olduğum ve hayat boyu taşıyacağım bir psikolojik rahatsızlığım var. tam bitti diyorum, rahat huzurlu günler geçiriyorum. yeniden ortaya çıkıyor. bugünlerde hafif ataklar geliyor. bazen çok üzülüyorum. hayat boyu mücadele etmek zorunda olduğum için.

  *eskiden daha çok üzülürdüm. derdim ki keşke fiziksel bir rahatsızlığım olsaydı. keşke kanser olsaydım derdim. bununla başa çıkmak çok zor derdim. ama sonra anladım ki hastalıklarımızı biz seçemiyoruz. ama yine de bazen üzülüyorum işte. amaaaan ne bileyim. :/

  *deri ceket giyen adamlardan korkuyorum. deri ceket giyen adamlar benden uzak durun.

  *2012 yılında yolda gördüğüm dilenci bir kadın önce hediye diyip sonra elindeki lifi zorla sattı bana asdggfgjk. böyle girişimci insanları ve kendim gibi enayileri görünce durup düşünüyorum.

  *aslında hayatımın her alanında lif olayındaki gibiyim. mesela eski sevgililerim de o dilenci kadın gibi hayatıma zorla girdiler sonra çıkıp ettiler.

  *geçen gün kuzenimle arkalı önlü arabayla bir yere gidiyorduk. kuzenim bana arabayı park edeceğim bir yer gösterdi. babam oraya giremezsin dar orası. bence başka bir yere gir dedi. dediğini yaptım. sonra kuzenim niye oraya girmedin deyince babam giremezsin oraya dedi dedim. sonra oraya tekrar baktım halbuki girermişim.

  * başka bir zaman iki aracın arasından geçmem gerekti. geçebilir miyim yaa dedim. yanımda kardeşim vardı. geçersin yaa, geniş orası dedi. geçemedim, arabayı sürttüm. hep beni kandırıyorlar :/

  *bugün bir başlığa girdiğim entry üzerine bana denildi ki hatunların efendi adam yerine piç tercihi sende de var. hayır arkadaşlar. ben piç adamları efendi zannedip tercih ediyorum. sonradan piç oldukları ortaya çıkıyor. halbuki benim onları ilk tercih etme kriterim efendilikleri, karakterleri oluyor. insanları hiç tanıyamıyorum.

  *1 haftadır doğru düzgün ders çalışamıyorum. yarından itibaren beyin bedava yöntemine geçiyorum. hızlı, gayretli ve sabırlı olmam lazım.

  *edebiyatı ilk kez ne zaman sevmeye başladığımı hiç bilemeyeceğim galiba. başı yok gibi ama sonsuz gibi de.

  *birkaç kez sevdim ama hiç aşık olmadım. hiç karşılıksız sevgi de yaşamadım. ilk adımı da hiç atmadım. seven ve ilk adımı atan hep karşı taraf oldu. terk edenler de yine onlar oldular. bazen ilişkilerimde kendimi figüran gibi hissediyorum.

  * özleyeceğimi bildiğim insanlar var gideceklerinden o kadar eminim.

  *lisede bir hocam vardı derdi ki "insanoğluna deseler ki düz duvara tırmanıp orada yaşayacaksın deselerdi ya da bir suyun içinde yaşayacağını söyleselerdi insan ona da alışır" derdi. o zaman onu sadece dinlemiştim şimdi anlıyorum da.

  *kendimi çok yorgun hissediyorum. kimseye yetemiyorum. en çok da kendime.

  * yazdıklarımı okuyunca kendime acıdım. :/

 • 12. 1.90 boyundaki türk erkeği

  1.92 boyunda bir türk erkeğiyle evliyim. ne gibi avantajları var derseniz, tam bilemiyorum. ama şu olabilir, at gibi kadın olduğum için yanında at gibi durmuyorum, bu güzel sanırım.
  üst raflardaki eşyalara uzanamadığımda kendisini çağırıyorum. evde yokken sandalyeye çıkıp alıyorum. başka bir numarası da yok sanırım.

  1.72 boyunda olsaydı da onunla evlenirdim. bu sefer ama yanında at gibi dururdum ve topuklu ayakkabı da giymezdim, o evdeyken bile sandalyeye çıkardım. buna üzülür müydüm? sanmıyorum.

 • 13. britney spears'ın instagram'da paylaştığı video

  herhangi bir seksapelitesi olmayan ve aynı zamanda yürekleri de hoplatmayan sıradan bir video.

 • 14. arif v 216

  bunca sansüre rağmen sağlam bir yeni türkiye eleştirisi var.

  sit alanı, dilin önemine vurgu, komşularla sıfır sorun, almanlar için "zaten kıskanıyo pezevenkler", basın eleştirisi, merhaba'ya karşılık selamun aleyküm diyen robot ve şu an anımsayamadığım epey iyi göndermeler vardı.

  uzun yıllardır bir sinema filminde malum şahıs, aveneleri ve çomar kitlesine bu kadar iyi geçirildiği bir film hatırlamıyorum. hoş, onlar ne kadar anlar ayrı mesele de; sırf bunun için bile teşekkür ederim cem yılmaz'a.

 • 15. yardımcı doçentliğin kaldırılması

  bununla hedeflenen asıl büyük proje, "yerli ve milli" üniversite.

  akademik kadroları kendileri gibi olanlardan yapmak, yeni gelecekleri de bu şekilde yetiştirmek, sistemi baştan kurmak ve bir anlamda çok dile getirilen "kültürel iktidarı" da ele geçirmek. iran ve mısır modeli üniversiteler ve "aydın"lar. kendilerinden olmayan akademisyenleri bu işin tamamen dışına atmak veya en iyi ihtimalle butik vakıf üniversitelerinde çürümeye terk etmek. bir daha da böyle potansiyeli olan kişilerin akademinin kapısından bile girememesini sağlamak.

  daha da söyleyelim, kulağınıza tuhaf gelmeyecek: "sayın cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın siyasi dehası ve karizmatik özelliklerinin analizi" isimli bir siyaset bilimi doktora tezi, "türkiye'nin dünya lideri ülkeler arasında yer almasının ekonomik temelleri" isimli iktisat doktora tezi filan yazılacak. diyeceksiniz ki böyle şeyler şimdi de yapılıyor. hayır, bu yetmiyor, istenen bu değil. başka bir level.

  şöyle örnekleyelim: boğaziçi'nde fizik dersi. profesör anlatıyor. derste öncelikle konuyla ilgili kuran ayetleri ve tefsirlerden bahsediliyor. allah'ın evreni nasıl da mükemmel yarattığı filan. ondan sonra birkaç temel bilgi. sonra hep birlikte okul içindeki camiye namaza.

  başka örnek: odtü'de sosyoloji dersi. kuran ve islam (sünni) geleneğinde sosyal yapının neden mükemmel olduğu anlatılıyor. profesör, ayet ve hadislerden örneklerle toplumu açıklıyor. peygamberin neyi neden yaptığı tartışılıyor.

  başka: eğitim fakültesi. profesör, bilal erdoğan'ın eğitim felsefesini anlatıyor. derse türgev'den konuk geliyor, faaliyetlerinden bahsediyor. herkes alkışlıyor.

  bu örneklerde önemli olan şu; herkes böyle olması gerektiğini düşünüyor, öğrenciler de mutlu ve kimse bir şey sorgulamıyor, hocalar baskıyla değil inanarak anlatıyor, doğal ve normal olan bu oluyor.

  yardımcı doçent kadrosu ve doçentlik sınavının varlığı, eğitimdeki bu büyük proje önündeki kritik engellerdir. bununla da kalmayacaklar, göreceksiniz. seküler eğitimli aydın kesimden kimileri bağcılar kenar mahallelerinde yaşayıp asgari ücretle geçinmeye çalışırken, kimilerinin de esenler otogarında simit sattığını, aydın kadınların zorla başını kapattığını, ev hanımı veya en fazla kermes organizatörü olduğunu, karma eğitimin kalktığını ve üniversite dahil kadın ve erkek sınıflarının ayrıldığını, nikahın sadece imamlar tarafından kıyıldığını, üniversitelerde tüm bilim dallarında dine dayalı eğitim yapıldığını, islami burjuvanın az sayıda ailesi dışında kadınların üniversitede okumaya bile gelmediğini, kız lisesi gibi kız üniversitesi açıldığını, nasıl atatürk ilkeleri dersi varsa tayyip erdoğan ilkeleri diye ilkokuldan üniversiteye zorunlu dersler koyulduğunu, bütün bunların da sesi çıkan, yetkili, eğitimli kişiler dahil herkes tarafından çok olağan ve meşru sayıldığını, savunulduğunu, itiraz edenlerin sadece kendi aralarında konuşabildiğini ve bir köşede yaşamalarına "izin verildiğini", bunu kabullenmeyenlerin ise bırakın terörist ilan edilip yargılanmayı, daha başlarını bile kaldırmadan çevresindekiler tarafından linç edildiğini, devletin muhalif kovalayıp kendini yormasına bile gerek kalmadığını görene kadar durmayacaklar.

  yardımcı doçentlikle bunların ne alakası var diyenlerle 2023'te görüşelim.

 • 16. av agir hewa welat ultra edition uçurulsun

  alenen terör örgütü propagandası yapan ırkçı bir yazarın uçurulması için başlattığım kampanya.

  benim sorum şu: "pyd propagandası yapan yazara uygulama yapılmıyorsa, yarın ben de ışid propagandası yapabilir miyim?"
  her ikisi de ülkemizde terör örgütü kabul ediliyor neticede.

  ne bileyim, ışid'e övgüler yazsam falan? kamplarındaki moral durumunu paylaşsam?
  sözlük yonetimi cevap verirse derhal başlıyorum.

  yazarın entry'leri:

  ypg propagandası

  pyd propagandası

  pyd propagandası

  pkk'nın kurucu üyelerinden birini aklama çalışmaları

  türkiye için "sömürgeci" sıfatını kullandığı entry

  yazarımızın ıslak rüyası

  alenen ırkçılık yapılan entry

 • 17. tr'nin finlandiya eğitim sistemini kopyalamaması

  yazım yanlışı ile ilgili eleştiri yaparken yazım yanlışı yapmazsak daha da haklı oluruz. *

  edit: eleştiriyi eleştirirken eleştirilmek.. yapmasak değil yapmazsak tabi o..

 • 18. dinden çıkmak için sebepler

  mudara isimli suser'in (#73473997) no'lu entrisinde peygamberin çok eşli olmasını savunduğu 1 numaralı maddesine karşılık bende şunu söylemek isterim. kendisi bir müslüman ve dini inancı gereği konuya yaklaşması elbetteki doğal, biz konuya biraz mantık açısından yaklaşıyoruz.

  mudara'nın tanımıyla el cevap :
  muhammed mekke'nin en zengin kadınlarından haticeyle evlidir ve hatice kervan sahibi ticaretle uğraşan bir kadındır. kendisi mekke'nin en zenginlerinden olduğundan parasal olarak imkanları çoktur ve arkası güçlüdür.

  muhammed neden ömrünün cinsel olarak en verimli yıllarını hatice ile geçirmişte en verimsiz yıllarında 50 yaşından sonra evlenmiştir. savunduğu konu bu.. hemen açıklık getirmek gerekirse yazılı kaynaklara göre muhammed haticeyle evlendiğinde muhammed 25, hatice 40 yaşındaydı. muhammed haticeyle evlendiğinde çobandı ve hatice kervan sahibi zengin bir tüccardı. yıl olarak konuyu incelersek muhammed'in doğum yılı 570 olarak gösteriliyor kaynaklarda, yani muhammed haticeyle evlendiğinde 595 yılıydı takriben. peygamberlik iddiası ise 610 yılında gerçekleşiyor. yani muhammed 40 yaşındayken. buraya kadar tarihler konusunda kimsenin tereddütü yok sanırım. peygamber olduğunda ise hatice 610 yılında 55 yaşındaydı. hatice resmi kaynaklara göre 619 yılında peygamberliğin 9. yılında hayatını kaybediyor. muhammed bu yılda tahmini 49 hatice ise hayatını kaybettiğinde yaşı 64 olmalı tarihlere göre.. https://en.m.wikipedia.org/…/khadija_bint_khuwaylid

  evet muhammed neden bu yaşa kadar genç kızlar ve cariyeler almayıp haticeyle evli kalmıştır?

  bununla ilgili yorum ve düşünceler üzerinde beyin fırtınası yaparken bazı tarihler ve olayları bilmek gerekiyor yoksa duygusal ve din eksenli düşünüp taraflı bakarsınız.

  hicret 622 yılında gerçekleşti, peki neden hatice öldükten sonra 3 yıl geçince muhammed medine'ye gitmek zorunda kaldı? her yerde anlatılan hepimizinde bildiği gibi baskıların artması ve dışlanması.. muhammed hatice ölmeden önce 9 yıl mekke'de ben peygamberim diye dolaşırken neden baskı olmuyordu? neden muhammed göç etmek zorunda kalmıyordu? muhammed'i koruyan çok güçlü bir ekonomik ve nüfusu yüksek bir zırh mı vardı? evet, bu zırh haticeydi. hatice kervanlar sahibi mekke'nin dönemindeki en zengin kadınıydı ( en zengin insanı demiyorum, kadını diyorum).. peki hatice ölünce 9 yıldır süren mekke macerası neden 3 yılda bitmek zorunda kaldı? belki ticaret engellendi ( bilinen durumlardan biri bu, ticaret kaynağının hatice ölünce mekkenin diğer önde gelenleri tarafından kesilmesi), belki de nüfusu yüksek zırhı kuvvetli kişi öldü ve muhammed bu baskılara dayanamadı, paranın kesilmeside büyük neden burada..

  evet, cevap aslında basit düşününce ortada.. kendinden 15 yaş büyük zengin bir kadınla parası ve nüfusu için evlenen muhammed o ölene kadar nüfusu ve parasını kullanıyor öldükten sonra ise elinde kalan para ve arkasındaki cemaatiyle yeni şehirlere yeni hayatlara yelken açıyor. hatice varken açabilir miydi yeni hayatlara yelken? en başta hatice tarafından kapı dışarı edilirdi, sonra parasından olurdu, sonra peygamberlik iddasından vazgeçerdi.

  içgüdüsel değil, mantıklı bakalım olaylara lütfen.

 • 19. en tahrik edici erkek parfümü

  erkeklerin tahrik olduklari erkek parfümlerini yazdiklari baslik.

 • 20. dil sınavı şartı kaldırılmalıdır

  dil şartından sonra akademisyen olmak için istenen üniversite mezuniyet şartını da kaldıralım.

  fahri doktoraları gerçek yapalım.

  ayrıca doktor olmak için gerekli tıp fakültesi ve hakim olmak için hukuk fakültesi mezuniyetini de kaldıralım. hakimlik babadan oğula, hekimlik anadan kıza, mühendislik dayıdan yeğene geçsin. çünkü öz ve gerçek yerli ve millilik budur; kız anadan öğrenir oba gezmeyi oğlan dayıdan öğrenir yazı yazmayı atasözü de yeter ve geçer milli eğitim müfredatı olsun.

  son olarak ismi selman olan tüm kel yar doçlara saç ektirelim. bu önemli.

  ciddi: mevcut sınav eksik ve yetersiz olabilir ancak ingilizce bilmeyen bilim adamı da nedir allesen? adam tercüme bürosunu adres gösterecek kadar konudan ve bilimden uzak. ne tercüme bürosu google translate neyinize yetmiyor??

 • 21. 1999 yılından hatırda kalanlar

  deprem

 • 22. teoman'ın memeli klibi

  ekşi sözlük

 • 23. dizi karakterleri ile özdeşleşen replikler

  (bkz: how you doin')
  (bkz: joey tribbiani)

 • 24. ekşi sözlük dertleşecek insan veritabanı

  yaş 30. cinsiyet erkek. ormanda on kaplan gücünde. konunun sınırı yok. müzik, sinema hatta can çekişen şiir:

  http://ribony.com/cheap-thrills

 • 25. çankırı valisi'nin istifa eden eşi

  hakkıyla oraya geldiyse neden istifa ediyor. hakkıyla gelmeyip iltimas ve adam kayırmayla geldiyse onu atayan neden istifa etmiyor

 • 26. sıla ve ahmet kural aşkının bitmesi

  safiye & faik aşkından başkasının yalan olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir.

 • 27. rahatsız edici gerçekler

  bir gün arkadaşlarımızla son kez saklanbaç oynadık. ama kimse bunu fark bile etmedi.

 • 28. robin van persie

 • 29. cumhurbaşkanı erdoğan gibisi gelmedi

  (bkz: afedersin ermeni)

  sıçacaksın ki iyi olacaksın derdi rahmetli anneannem.

 • 30. real madrid'in çok güzel bir yer olması

  tabi lan özellikle cristiano ronaldo bulvarı gezilmesi gereken yerlerin başında gelir.

 • 31. 90'lı yıllarda tr'de olup da şimdi olmayan şey

  farklı görüşlerde olan tüm siyasetçilerin bir tartışma programında buluşması.

 • 32. güreşen oğlunun rakibine tokat atan anne

  oğlu ile rakibi arasına girerek güreş tutulması olayını gerçekleştirmiştir.

 • 33. özel üniversitelerin çok kolay olması

  “koçta ve sabancıda hocalar dersten geçirmeyi kendiler teklif ediyor”

  ulan ilahi hiç gülüceğim yoktu gece gece ahahahaha :)

 • 34. kürdistan benekli semenderi

  dağda tecavüze uğraması muhtemel canlıdır.

  edit: altımda yazan arkadaşa teşekkür ediyorum, hatamı düzeltmiş. evet, türkiye dağlarında tecavüze uğraması muhtemel canlı, olacak doğrusu. zira, kürdistan diye bir yer yok zaten.

  edit2: altımdaki kaçmış doğal olarak. zaten sözünün arkasında durabilecek kadar onur yok sizde. entry'nin silinmesini beklemiştim, öyle de oldu.

 • 35. bilimle yakından ilgilenen cumhurbaşkanı şahsımdır

  yazdığı kitapların isimleri;

  1. nutuk
  2. atatürk’ten mektuplar
  3. atatürk’ün söylev ve demeçleri
  4. atatürk’ün hatıra defteri
  5. arıburnu muharebeleri raporu
  6. karlsbad hatıraları
  7. geometri
  8. medeni bilgiler
  9. bölüğün muharebe eğitimi
  10. takımın muharebe eğitimi
  11. taktik tatbikat gezisi
  12. taktik meselelerin çözümü
  13. cumali ordugahı
  14. zabit ve kumandan ile hasbihal

  tarihleri;
  -takımın muharebe talimi (almanca'dan çeviri - 1908)
  -cumalı ordugâhı - süvari: bölük, alay, liva talim ve manevraları (1909)
  -tâbiye ve tatbikat seyahati (1911)
  -bölüğün muharebe talimi (almanca'dan çeviri - 1912)
  -zabit ve kumandan ile hasbihal (1918)
  -nutuk (1927)
  -vatandaş için medeni bilgiler (manevi kızı afet inan adıyla yayımlandı) (1930)
  -geometri (isimsiz yayımlandı) (1937)
  olan kitaplar.

  her biri dünya kütüphanelerinde yer almaktadır. kuruluşundan 2 sene önce mezun olduğunu iddia ettiği üniversitelerde eğitim amaçlı kullanılmamıştır.

 • 36. eski sevgilisinin mutlu olmasını isteyen insan

  mutlu olsun ki bana bulaşmasın.

 • 37. chp'nin oy potansiyeli %85

  15 puanı nerden kırdınız hocam?

  aslında düz mantıkla baktığımızda tüm partilerin oy potansiyeli yüzde yüzdür. yani herkes oy verebilir. nedense düşük söylenmiş orandır.

 • 38. konya denilince akla gelenler

  sene 2006 yanlış hatırlamıyorsam, ramazan ayı, oruç değilim, kule city denen avm yakınında bir lokantaya girdim .
  herif uzaktan bana elinin tersiyle, iftarda açığız gardaş dedi ve kovaladı. ağzımı bile açmamıştım halbuki. belki pide yaptıracaktım.

  sene 2002 , kulağındaki küpe yüzünden dayak yiyen genç, top sakalı yüzünden dayak yiyen genç. gençler hep dayak yiyordu.

  sene 2006, kız arkadaşıma laf attılar diye burnumun kırılması.
  kantinde bayrak altında oturan tipler..
  sene 2001 , 80 liraya 3 kişi ev tutmaya çalışırken , gelen kiracı aileye 50 liraya ( milyona) evin verilmesi.

  yılbaşında tekellerde içkinin tükenmesi, yetmemesi.

  esrar..

 • 39. barcelona'dan başakşehir'enin ingilizcesi

  (bkz: coming down from horse to donkey)*

 • 40. 9 yıl süren cinsel istismar ve biz

  annesinin " baban o senin , yapar mı öyle şey " ve sonrasında "hamile mi kaldın sanki , niye büyütüyorsun " şeklindeki açıklamalarının ; günümüzdeki kadın cinayetlerine , işçi ölümlerine , ekonomik kriz ile kendini yakan insanlarına verilen cevapla birebir örtüştüğü , toplumun en küçük birimi olan ailenin iç dinamiğinin ülkeyi ne kadar acı şekilde yansıttığını gösteren olaydır.

 • 41. istanbul başakşehirspor

  arda turan'ı da alırlarsa türkiye'nin en itici takımı olma noktasında açık ara lider olacak olan futbol kulübü. emre belözoğlu & arda turan bir arada. düşman götüne.

 • 42. kadir mısıroğlu'nun tavsiye ettiği 100 kitap

  sadece risalei nur adlı hayali paranormalar kitabını okumaya kalksanız kafayı yemeniz işten bile değil

 • 43. bir erkek popomu ellerse ben onun penisini ellerim

  haberi türkçeye kim çevirmişse hatalı çevirmiş:

  "moi, si on me met la main aux fesses, je mets la main aux couilles."

  couille penis değil testis demek. türkçesi, "birisi benim popomu avuçlarsa ben de onun taşaklarını avuçlarım" diyor.

  (bkz: naber yarraam/@ventolin)

 • 44. faturamı kürtçe istiyorum

  ödeyeceklerini bilsem destekleyeceğim kampanya

 • 45. dayak azaldıkça öğrenci kalitesinin düşmesi

  "bir öğrenci derste sesli bir şekilde küfrediyorsa çözüm önerileri nelerdir ?
  öğrenci derste ve teneffüste arkadaşlarına şiddet uyguluyorsa çözüm önerileri nelerdir ?
  derste öğrenciler kalkıp kavgaya tutuşuyorsa çözüm önerileri nelerdir ?"

  gofret ver, düzeliyorlar.

 • 46. medyamız neyse ekşi'si de o

  başlığı açan kişinin ne demek istediğini; sadece başlığı okuyarak anlayana tam yüz kese akçe hediye varmış.
  formatın ırzına geçilen bir başka başlık daha...

  edit: başlığın eski hali “fatih altaylı medyamız neyse ekşisi de o” şeklinde idi.
  başlık taşınınca entry de anlamını yitirmiş oldu.
  teşekkürler kanzuk, eserinle gurur duy ssg`...

 • 47. ateizme göre evlatlığın eski karısıyla evlenmek

  ulan isiniz gucunuz akrabaya, hisima hallenmek ne pis adamlarsiniz ya.

  (bkz: dincilerin ahlaksiz olmasi)

 • 48. selahattin demirtaş

  7 haziran 2015 seçimlerinde istediği oyu alamayıp, sonraki erken seçimde tek başına iktidar olmak için ülke'de terörü tırmandırıp her yerde bomba patlatan, güneydoğu'da teröristçilik oynayıp, binlerce insanın evini yıkıp yerinden eden, halk istikrarı değil kaousu seçti diyen şerefsizlere terörist diyemeyen orospu çocuklarının, sözlükte küfür ettiği kişi.

  mevcut muhalefet liderlerinden birinin vazıfsız olduğunu, diğerinin de zaten kucakta hopladığını düşünürsek, iktidar için en çok tehlike arzeden kişiydi demirtaş. bu yüzden içerde zaten.

 • 49. 13 ocak 2018 tsk'nın pyd'yi vurmaya başlaması

  "pkk'nın afrin'deki noktalarına yoğun topçu atışı yaptı"

  onlarca yıldır türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanın getirdiği tecrümebe göre yine dağı taşı bombalıyoruz.

  bizim istediğimiz farklı şey. gerçekten sonuç alınacak bir operasyon başlamadan önce değil bittikten sonra medyaya servis edilir.

  diğer türlüsü havanda su dövmek ve bundan sıkılalı çok oldu.