debe başlıkları

dunyanin en buzin seven insani67
profili

 • en güzel kız isimleri

  bence de zeynep. buraya bininci kez zeynep yazmakta bir sakınca görmüyorum çünkü biz erkekler olarak zeynep ismini seviyoruz. bununla alakalı bir problemi olan varsa yeni çipli kimliğini almadan önce ismini değiştirip zeynep yapabilir. bu sizin probleminiz.

 • duyulmuş en güzel iltifat

  6 yaşındaki yeğenimden duyduğum iltifattır

  +dayı, bugün öğretmenimiz evimizdeki çiçekleri çizin dedi, ben en yüksek notu aldım senin sayende biliyor musun?
  -kuzum ama bizim evimizde hiç çiçek yok ki
  +ben de seni çizmiştim zaten

  o an öyle bir mutlu oldum ki. iyi ki doğurmuşum seni dedim. iyi ki senin annenim :)

  bu kesinlikle yaşanmış bir olay. detaylara takılmayalım. şukulayın gitsin. kurcalamayın gerisini.

 • ekşi itiraf

  eskiden bu sözlüğe girmeden önce 2.5 litre kolamı açardım ve bir yandan kolamı yudumlarken bir yandan da alfabetik sıra ile badi listemdeki ekşi sözlük yazarlarına mesajlar atıp hunharca yürürdüm. ahlaksızlığın, aymazlığın, arsızlığın bini bir paraydı ruhumda. şimdi ise millete normal bi mesaj atacakken bile acaba rahatsız falan eder miyim veya yanlış anlaşılır mıyım diye düşünüp vazgeçiyorum.

  hayat insanı gerçekten değiştiriyor ve benim bunu daha fazla kabul etmem mümkün değil. tahsilata çıkıyorum yakında. badilerim anlıkları hazırlasın.

 • ekşi itiraf

  evde sessizce kendi kendine yok olmayı bekleyen gitarın tellerini değiştirdim. telleri kimseden yardım almadan kendim değiştirdiğim için artık aramızda duygusal bir bağ var bu gitarla. bu kardeşiniz 2 aya kadar eric clapton olacak.

 • kilo verirken iradeyi en çok zorlayan yiyecek

  herkesin cismini bildiği ama ismini bilmediği ve sadece bim'de satılan fıstıklı cips. normal cheetos falan hikaye. sonsuza kadar yiyebilirim. artık içinde ne varsa herhangi bir şekilde doyma belirtisi göstermiyorum bunu yerken. bir ara fiyatı da inanılmaz ucuzdu. neyse sonra zam falan geldi de günde 3 paket uranyum yemekten kurtuldum. yaza kadar yanaklar eriyecek. cips mips yok. bir tek game of thrones'un yeni sezonunun başlaması canımı sıkıyor. nerede bir ejderha veya emilia clarke paylaşımı görsem direkt bu cipsin tadını alıyorum. çünkü got izlerken yemeyi çok severdim. dur bakalım artık onun yerine yarak kürek bir fırında sebze kızartması tarifi bulup yicez mecburen.

 • ekşi itiraf

  psikolojik olarak çok güçsüzüm. her şeyi en ufak ayrıntısına kadar kafaya takıyorum. hata üstüne hata, yanlış üstüne yanlış yaptırıyor bu ayrıntı hastalığı. çünkü kafan bir önceki ayrıntı ile uğraşırken yeni tehlikeyi fark edemiyorsun. bu iki şey veya daha fazlası üst üste gelince kendin olmaktan çıkıp göğsüne oturan o yaratığı kaldırmak için bir sürü saçmalık yapmaya devam ediyorsun. sonra ben bunları niye yaptım diyorsun. geriye kocaman bir pişmanlıklar bütünü kalıyor.

  en fenası da bunun farkında olmak. bakıyorsun, görüyorsun, sonra yine aynı şeyi yapıyorsun. sonra zaten en büyük pişmanlık geliyor. içinden çıkılamayan bir kafesin içinde yaşamak gerçekten çok zor.

  bunu düzeltmek için adımlar atma kararı aldım. kendimi yavaş yavaş "olması gereken neyse o olur" düşüncesine alıştırıyorum. hayatla ilgili, insanlarla ilgili veya geçmiş hatalar ile ilgili hiçbir şey düşünmek yok, umursamak yok. elimi atıp düzeltemeyeceğim hiçbir şey umurumda olmayacak. olan oldu, olacak olan da zaten olacak. biraz kadercilik gibi ama olsun. bazen böyle şeyler gerekiyor insana.

  bunun bir anda düzelmeyeceğini de biliyorum. yavaş yavaş artık.

 • ekşi itiraf

  insanlar ile olan ilişkilerimde anlamadığım mevzuların altından hep canımı sıkan şeyler çıktığı için kurcalamamayı öğrendim. baktım sikik sikik mevzular dönecek, hemen sessiz sessiz eti cici bebe yemeye gidiyorum.

 • ekşi itiraf

  selvi boylum al yazmalım filminin final sahnesini başa sarıp sarıp izliyorum.

  ben metallica - megadeth kavgası yapan insandım ya. ne ara böyle oldum.

 • sinema tarihinin en abartılmış filmi

  başlıkta 20-25 entry var, 15 tanesi "şu filme abartılmış diyen gerizekalıdır, hepsini engelliyorum" tarzında entry'lerden ibaret.

  ekşi sözlük, tarihinin en berbat dönemini yaşıyor. en basit konularda dahi fikir belirtmek ve tartışmak imkansız. ya küfür yiyorsun ya da engellenecek yazarlar listesine sokulmakla tehdit ediliyorsun.

 • ekşi itiraf

  geçen sene 7 senelik karımdan boşandım. evimi aldı, nafakasını ödemek için kredi çekip borca girdim. sıfır doblom vardı, depoda eski parayla 50 milyarlık mallar vardı, onları sattım ama yetmedi. kardeşinin birahanelerde yaptığı borçları da evliliğimiz sırasında benim üzerime geçirmişti, baldız evlenirken mobilyalarını ve beyaz eşyalarını bana aldırmıştı. bi de onların borcu bindi üste. borç ödüyorum 1 senedir. üstelik bununla bizi annem evlendirmişti. benim gönlüm başkasındaydı, istemedi onu. yaşlı bakıyordu, yabancıydı, 3 dil biliyordu. burada kaçak çalıştığı için sadece eş dost tavsiyesi ile evlerde hasta yaşlılar ile ilgilenebiliyordu. hastanede iş bulamıyordu doğal olarak. malını mülkünü alır, seni bırakır kaçar gider dediler, evlendirmediler bizi. başkasını seviyorum diyerek ayrıldım ondan. kendi yolunu çizebilsin diye aklı bende kalmasın istedim.

  annem, geçirdiği ufak rahatsızlığın ardından hastaneye kaldırılınca orda gördüm onu. 7 sene önce bi türkle evlenmiş. vatandaşlık almış. türkiye'de bi hastanede çalışmaya başlamış. bi kaç gün boyunca annemle o ilgilendi, sanki kendi anasına bakar gibi şefkat gösterdi ama annem daha önce yüzünü bile görmediği için tanımamıştı onu.

  annemle yalnız kaldığımızda kulağıma eğilip ''oğlum bu kadını hiç sevmedim, söyle başkası ilgilensin benimle. sen de fazla yaklaşma şuna, yılan gibi bakıyor'' dedi. artık kaynana inadı mı dersiniz, ne dersiniz bilemem.

 • ekşi itiraf

  akşama doğru 3-4 bölüm friends falan izler azıcık eğlenirim diyordum. sonra içime bi sıkıntı oturdu ve gitmedi. saat de 5 oldu neredeyse. zaten mutlu olmayı küçülte küçülte dizi izlemeye kadar düşürmüşüm, bunun daha ötesi ne olabilir ki? aynada kendime bakıp otuzbir mi çekmeye başlıcam acaba.

 • ekşi itiraf

  20.000 - 30.000 sene önce yaşayan insanları düşünüp ''bu da gelir, bu da geçer'' diyorum. kimseye kalmıyor dünya. istemem de zaten.

 • birinci geleneksel ekşi sözlük voleybol zirvesi

  bu kadar kalabalık bi sözlükte, bi çok şehirden takımın katılacağı minik turnuvalar bile yapılır. sinirin, stresin eksik olmadığı hayatlara ufak da olsa bi soluk getireceği için desteklenmesi lazım.

  ha ben götümü kaldırıp gelmem o ayrı tabii :3

 • vatanım sensin

  ilkokuldan itibaren ''yararlı cemiyetler ve zararlı cemiyetler'' diye bi konu işliyorduk ya hani. eğer hâlâ bu konu işleniyorsa ''yararlı cemiyetler ve tevfik'' olarak değiştirilsin dersin adı. bi tane de fotoğrafını koysunlar tamam. herhangi bi açıklama yazmaya bile gerek yok. zararlı cemiyetleri tanımlamak için tek başına yeter bu amına koduğumun çocuğu.

 • yediğinden ikram etmeyen insan

  ''kardeşlik :( paylaşma duygusu :( tek çocuk büyüme :('' gibi vıcık vıcık romantizm kokan şeyler üzerinden eleştirilmemesi gereken insandır.

  herhangi bir sebepten dolayı bir insanın yemeği üzerinde hak iddia etmek, o insana saygısızlık ve hakarettir. ''yediğinden ikram etmeyen insan'' diye bi şey olamaz, olsa olsa ''milletin yemeğine salça olan saygısız insan'' vardır. kimseyi, sizinle yemeğini paylaşmadığı için itham edemezsiniz. onun bu kararına saygı duymak zorundasınız.

  kişisel alan olgusuna saygı duyulmayan bir ülkede, böyle arabesk yavşaklıklar ve vıcık vıcık romantizm ile uğraşmak zor gerçekten. bi de siz çoluk çocuk sahibi olup da evlat yetiştireceksiniz. yazık bu memlekete.

  ''ama yanımızda dürüm yiyor, canımız çekiyor :'(((((''

  sizin bir başka versiyonunuz da ''sokakta öpüşüyorlar'' diyerek rahatsız oluyor. hepiniz aynısınız, sadece saldırdığınız konular farklı.

  çocuğunuza paylaşmayı öğretin; arkadaşlarıyla yemeğini, parasını, eşyalarını paylaşan bir insan olsun ama bunları karşılık beklemeden yapsın. hiç kimseyi bu sebeplerden dolayı yadırgamaması gerektiğini de aşılayın. böylece başka düşüncelere, hayatlara, yaşam tarzlarına saygılı bir birey olur.

 • kedilerin gariplikleri

  parçalamak için fırsat kolladığı kulaklık kendiliğinden bozulup da oynasın diye önüne atılınca hiç dokunmamasıdır. o kulaklık iki aydır evin içinde yerlerde geziyor ama tek bir tane bile diş izi yok. ilgilenmiyor bile.

  çünkü tahmin edileceği gibi şimdiki hedefi yeni kulaklığım.

 • izmir'de kahraman'ın maskotunu parçalayan teyzeler

  savundukları fikirleri için eylem yapan insanlarla dalga geçtiğini sanan tipleri gösteren kadınlardır.

  ulan götündeki donu çekip alsalar gıkını çıkartamazsın ama inandığı değerleri için korkmadan eylem yapan insanlarla dalga geçiyorsun. ne cins tiplersiniz lan siz. hayatınız boyunca çıkıp acaba bir kere bile hiç korkmadan bir haksızlık için mücadele edebildiniz mi merak ediyorum.

  he canım, he güzelim. chp'li teyzeler çok dalga geçilesi varlıklar, hepsi ruh hastası :/ bu insanlar, yıllar öncesinde yapacağınız tüm pislikleri tek tek sayıyorlardı. hepsi de bir bir ortaya çıktı.

  meydanlarda gezerken ''acaba bugün kim kendisini patlatacak'' diye düşünmektense, chp'li teyze dediğiniz insanların sözde komik eylemlerini tercih ederim.

  ekleme: bu olay ile akp'lilerin eylemlerini bir tutan olmuş. ''akp'lilerle dalga geçiyorsunuz, bunlara kızmıyorsunuz, iki yüzlüsünüz :'('' falan demişler.

  evet arkadaşlar, anayasa için protesto düzenleyen insanlar ile müslüman olmadığı için şişme noel baba bıçaklayan kitleyi bir tutmadığım için hepinizden özür diliyorum asdsdfg

  iki olay arasındaki farkı idrak edemeyen insanlara bir şey anlatmak gerçekten çok zor. önemli olan eylemin altında yatan fikirdir. yılbaşında sokakta yeniçeri kıyafeti ile noel baba kovalayanlar gerizekalıdır ve öyle de kalacaklar. çünkü yaptıkları eylemlerin altında akla mantığa uyan bir fikir yok. bu insanların ise bir amacı var; ülkeleri için, yurttaşları için, dil uzatılan anayasaları için mücadele ediyorlar. umarım şimdi aradaki farkı anlamışsınızdır. aslında siz de bal gibi biliyorsunuz da işte malum insan aktroll olunca böyle oluyor :/ ekmek parası sonuçta :/

 • hangi erkekler için hangi erkekleri üzdük

  saçınızı kestirdiğinizde fark etmeyen erkekler için biyometrik fotoğrafınıza bakıp otuzbir çeken erkekleri üzdünüz.

  yazık, gerçekten çok yazık...

 • klitorise türkçe isim önerileri

  bizim kendi kafamızda göre koyamayacağımız isimdir.

  önce bir kahramanlık yaparak ismini hak etmesi gerekiyor.

 • genç erkeklere yazan 30 yaş üstü kadınlar

  bana yazmalarını bekleyene kadar neredeyse 30 yaşına geldiğim kadınlardır.

  13 yaşından beri bekliyorum lan, nerdesiniz :/