debe başlıkları

hitokiri kenshin10
profili

 • 24 temmuz 2018 hepsiburada rezaleti

  ya kontrol et demesi kolay.

  kargo elemanı yanınızdayken dur ben bütün kargoyu açıp 30 tane kitabı tek tek doğru mu gelmiş diye kontrol edeceğim derseniz adam sizi siker orada. sanki hiç kargo almamış gibi davrananlar var amına koyayım.

  geçen ay hepsiburada'dan telefon aldım. adama diyorum ki gitme, içini açıp bakacağım kutunun. bana diyor ki "sen hepsiburada'ya güven, hepsiburada'nın sattığı malda sorun çıkmaz. burası öyle sıradan sitelere benzemez."

  kuryelerine verdikleri eğitim bu.

 • doktorların bilinçli hastaya tahammül edememesi

  bir olay anlatayım o zaman. özetin özeti şeklinde.

  annemin guatrında nodüller çıkmıştı. özel hastane doktoru bunların kesinlikle alınması gerekiyor, kanser bile olabilirler dedi. devlet hastanesindeki doktor annem bunu sorduğunda kızdı ve "kendinizi ameliyat ettirmeye ne meraklısınız, bunlarda bir şey yok. ben buna ameliyat yapmam." diye kızdı. biz özel hastanedeki doktoru güvenilir bulduk. nodülleri aldırdık. daha sonra biyopsi yapıldı.

  kansermiş.

  yani doktora güvensek ölüme kadar yolu vardı. bir de bu ihtimali dile getirdiğimizde fırça yemiştik. siz siz olun bilinçli hasta olun. çok bilmiş, sorulara yanıt bile veremeyen doktor da siktirsin gitsin. kral sanki pezevenk.

 • jeremain lens

  çok dürüst bir futbolcu. fenerbahçe'den başka takımda oynamam demişti.

  hakikaten de oynamıyor.

 • öğrencisine özel ders veren öğretmen ahlakı

  sözlükte genel olarak bir okuduğunu anlayamama problemi olduğuna iyiden iyiye inanmaya başladım. öncelikle belirteyim ki öğretmen değilim, hiçbir öğretmen yakınım yok.

  bir öğretmenin bir öğrencisine özel ders vermesi suç değildir. ahlaksızlık da değildir.

  bir öğretmenin bir öğrencisine özel ders verdiği için daha yüksek not vermesi, öğrencileri özel ders almaya zorlaması, özel ders alan öğrencilere soruları vermesi gibi durumlar ahlaksızlık olduğu kadar suç da teşkil eder.

  yani burada tepki gösterilmesi gereken öğrencisine özel ders veren öğretmenler değil, özel ders verdiği öğrencisine torpil yapan öğretmenlerdir. ikisi aynı şey değil. niye aynı şeymiş gibi davranıldığını da tam olarak anlayabilmiş değilim.

 • karizmatik ölen film karakterleri

  bu listede sonny corleone'nin olmayışı ekşi sözlük için kapatılma sebebi sayılmalı. tib derhâl erişim engeli getirmeli.

  https://www.youtube.com/watch?v=qz722f6qu0i

 • netflix kullananların yasal programlarının listesi

  yasal platform kullandığı için eleştirilmek ve baskı görmek de ancak türkiye'de yaşanabilirdi. şaşırtmadı.

 • 20 ocak 2018 everton west bromwich maçı

  bu tür maçları izlediğim zaman süper ligi fazla hafife aldığımızı fark ediyorum.

  gününde bir beşiktaş, başakşehir veya galatasaray iki takıma da 4-5 tane atar geçer. gerçekten çok kötüler.

  edit: fenerbahçe demedim çünkü fenerbahçe 1 tane attıktan sonra savunmaya çekilirdi. aykut kocaman effect.*

 • cyle larin

  beşiktaş taraftarı çok şey istiyor.

  taraftarın aradığı santrfor oyuncusu şu:

  çok iyi futbolcu olsun. takım çok yaşlandı yaşlı olmasın. ileride parlatıp satabilelim yani potansiyelli olsun. hızlı olsun. çevik olsun. şutları iyi olsun. bayern münih ile oynayacağız ona kafa tutabilsin. bir de son olarak, bonservisi olmasın ve yıllık ücreti de az olsun.

  istediğimiz şeyin imkânsız olduğunu farkında olmanız gerekiyor. cyle larin gelecek. tutarsa tutacak. tutmazsa tutmayacak. tutarsa ileride 20-30'a satılabilir. tutmazsa da bonservis + yıllık ücreti kadar zarar edersiniz. bu işler böyle. risk almadan ödül yok.

 • maaşların mezun olunan üniversiteye göre verilmesi

  hayatım boyunca, yaptığı işte başarılı olan bir insanın bu tür şeylerle uğraştığına şahit olmadım. bu tür şeyler ancak hayatındaki tek yeterliliği iyi bir üniversiteden mezun olabilmek olan insanları rahatsız ediyor.

  sen iyi bir üniversiteden mezun olduysan ve bu sebeple iyi bir eğitim aldıysan, işini daha iyi yaptığın için ve senin mantığınla daha zeki bir insan olduğun için zaten daha iyi kazanman gerekir.

  yok kazanamayıp bunun yerine daha kötü sayılabilecek üniversiteden mezun olmuş insanlara sarıyorsan demek ki pek başarılı olamamışsın ve o üniversite mezunlarının senin önüne geçmesinden rahatsız oluyorsun demektir.

  belki sen sadece okulunun havasını atarken kötü üniversiteden mezun olan birey kendini geliştirmiş, bol bol pratik yapmış, dil(ler) öğrenmiş ve çevre edinmiştir. bundan dolayı da senden daha iyi kazanıyordur. dolayısıyla sen onu aşağı çekmeye çalışacağına kendini yukarı çek. üniversitenin adından dolayı zaten avantajın var ama bu senin hayal ettiğinin aksine sonsuz bir avantaj değil.

 • oyun bağımlılığından kurtulma rehberi

  the witcher 3 wild hunt oynamak.

  daha sonra tüm oyunlar dandik geldiği için isteseniz de oynayamıyorsunuz.