Ekşi Sözlük Debe Listesi

Rastgele
Hepsini aç
 • 1. 17 kasım 2023 erdoğan scholz basın açıklaması

  esip gürlediğine bakmayın; hasta getiriyoruz, öğrenci getiriyoruz diye gazzenin boşaltılmasına yardımcı oluyorlar. israil'in ekmeğine yağ sürüyorlar.

  iyi seyirler türkiye.

 • 2. türkiye'de üst üste 8 sene doğum sayısının düşmesi

  arap mültecilerde üremeye katlanarak devam edecek.

  doğum kontrolünden bahsedip ülkeden bir haber olup boş yapan adam ,yukarıda yazdığımı iyi oku.

 • 3. engelli memurun ihmal sonrası ölümü

  haber

  iddiaya göre çağlar baltacı'nın epilepsi hastası olması nedeniyle; doktoru yanlız yaşamaması gerektiğini belirtti.baltacı'nın talebi üzerine bakanlık da ''tayin olmalı'' dedi.ancak bakanlığı onay verdiği tayine kars defterdarı bilgehan alım bir türlü onay vermedi.başka memurların tayini onaylanırken çağlar baltacı'nın tayini sürekli olarak ertelendi.1,5 yıl boyunca tayin bekleyen baltacı, evinde epilepsi krizi geçirdi.yanında kimse bulunmayan talihsiz genç hayatını kaybetti.

 • 4. pavyonda 284 bin liralık hesap gelmesi

  en sonunda adisyona yazacak bı şey bulamayınca, sadece %10 yazarak, 50 bin daha kitlemisler amk.

 • 5. metin uca'ya dini cenaze yapılma komedisi

  aktrol güruhunun kendince komik olduğunu sandığı aşağılıkça bir başlıktır.

  dostum cidden zorlamayın sınırları bu kadar. yani allah vurur bir yerden, neye uğradığınızı bilemezsiniz. fazla zorlamayın. bokunu çıkarmayın. güldünüz eğlendiniz kendi ufacık beyninizle ama daha ileri gitmeyin. haddinizi bilin. kuran böyle söylüyor.

 • 6. 50+1 şartının değişmesi

  baston mhp'nin kapı önüne koyulacağının ipuçlarını veren açıklama. ali yerlikaya'nın yürüttüğü süreç ile birlikte düşünülürse, bambaşka ittifaklar konuşuluyor olabilir.

 • 7. en lezzetli balık

  lagos'tur, tersini düşünen zeynep bastık'ı güzel bulan tayfadandır.

 • 8. adana'da metroda yaşanan filistin kavgası

  ağzına sağlık dediğim gençtir.

  özellikle "arap piçi" kısmı çok hoşuma gitti doğu türkistan konusundaki barışçıl protestosunda.

  "arap piçi" denildiğinde üstüne alınıp üzülecek herkesi incitmiş gibi gözüküyor, güzel.

 • 9. bihter (film)

  filmi izledim beybiler.

  yani şimdi spoiler koyayım mı herkesin bildiği konuya? neyse koyalım…

  --- spoiler ---

  filmimizin başında bihterimiz çıkıyor, şımarık bir kız, bir de onun iç sesi konuşuyor devamlı. olayları bize açıklıyor. (ulan bu insanlar 2008'den beri o diziyi her sene 2 kez baştan sona seyredip ezberledi. açıklama yapmaya ne gerek vardı ki?) neyse işte sonra peyker doğuruyor, sünepe kocası nihat içgüveyi falan derken küt diye ednan bey bihter'i istemeye geliyor. lan durun bi noluyo derken, bihter'i beyaz jartiyerle yalı'nın eşyalarını değiştirirken buluyoruz.

  çocuklar nihal ve bülent evde yok. sonra bu iki bedbaht kardeş sanırım bangladeş'ten dönüyorlar. tahminimce bunların babaları bangladeşli. neyse bülentimiz bihter'in boynuna anne anne diye atılırken nihalimsi çemkirmeye başlıyor. dakka bir gol bir amk. ardından behlül eve intikal ediyor. geldi gene tipini s... denilebilecek bir behlül bu, normal behlül değil. bu sırada bihter "istanbul ne tarafta ağalar beyler" diye soran müjde ar misali "bu evde sevmek ve sevilmek istiyorum" diyerek kadehini kaldırır. gösterelim anam diye iç geçiren behlülümsü ile bakışırlar.

  ardından bihter, nihal'in kocakarı gibi giyinip kuşanmasından duyduğu rahatsızlığı fransızca söyler. "kızım çıkart üstünden şu döpiyesleri, ne öyle bu lale devrinden kalma kıyafetler gel senle istinye park'a gidip ortamlara akalım, baban olacak kart pezevengin parasını ezelim" der. nihal kabul eder. dizartrik matmazel de korton itiraz edecek gibi olsa da bihter tarafından savuşturulur. sonrasında ednan'la fışrak bihter'in yanaktan öpüp okşamalı bir yatak sahnesi var ahahahha lan ednan'ın kuşu ötmüyor resmen. allah düşmanımın başına vermesin.

  ay bir piknik sahnesi var öffffff ayrıntı yazıp da sinirlerimi zıplatmak istemiyorum ama kısaca behlülümsünün firdevs'in laz sevgilisinden peydahladığı ilk kızı olan peyker'e yavşamasını içermekte ve ziyadesiyle sinir bozmakta olduğunu söyleyebilirim. ardından ednan'ın azıp kudurduğu bihterimize zorla tecavüz ettiği bir sahne görüyoruz...ay öf işte kırk yılın başı ötmüş kuşu naapsaydı adam. sonraki sahnelerde ednan, sanki dünyanın yükünü sırtında taşımıyormuş, hiçbir derdi yokmuş gibi bir de bihter'in cadaloz anası firdevs karısını eve davet eder. güya kendi yalısı romatizmalarına iyi gelmiyormuş da bunların evinde dinlenecekmiş. biz de yedik. yalnız bu firdevs bizim firdevs'in tırnağı olamaz. firdevs dediğim de gülriz sururi'nin kaşektik olanı. (lan bu kadına ne olmuş bu kadar kadidi çıkmak normal değil amk)

  ardından ednan'ın yatağında canı çok ama çok sıkılan bihter "lan yukarda yılan gibi behlül besliyoruz, bari bi işe yarasın, bi derde derman olsun yanıyoruz burda." diyerek en üst kattaki postmodern döşenmiş odaya çıkar. (o odayı gaspar noe bi filminde kullanmıştı, ordan biliyorum) valla hamster, pornhub falan işine baksın kardeşim, akide şekerini ağızdan ağıza akıtmalı gibi daha önce denenmemiş bir teknikte çekilmiş sevişme sahnesi başlar. sikişli sokuşlu demişlerdi bana da ama bu kadarını ben bile beklemiyordum(vay amk). ama şunu da belirteyim sırf şu misyoner siksok sahnesi ya da behlül'ün götü görünüyor diye bu kadar kötü oyunculuk ve dandik diyalogları izleyecekseniz yapmayın. yazık.

  bu arada filmin hangi dönemde geçtiğini pek anlayamadım beybiler. açıkçası hangi ülkede geçtiğini de anlayamadım. tahminimce 1940'ların kaliforniyası ya da monte carlo'su olabilir. arada bir türkiye abi burası dedirtmek için latife, bilhassa, bilakis gibi kelimeler sokuşturulmuş ama onu da bihter'in tmm, slm, grsrz, üff snn be slk tarzı yuta yuta konuşmalarından dolayı tam da emin olamıyoruz.

  yav offff yoruldum amk yazmaktan ama yazıp bitirmek de istiyorum. neyse işte sonra evde devamlı kanto kıyafetleri giyip "yanlarım ağrıyeee" diye gezen kaşektik firdevs karısının; kızının meylettiğini anlayınca behlül'lü baş göz edip ednan'ın boynuzlanmasını önleme planlarını devreye sokmasını izliyoruz. nihal'e yamamaya çalışıyor yavşak behlül'ü. ama maalesef ednan her gece boynuzlanmakta ve prepabrrik köşkün kontraplak duvarlarına rağmen behlül'ün odasından gelen şaaakkkk şakkkkk şakkkk seslerini her ne hikmetse kimse duymamaktadır.(gerçi ednan naapsın tam 3 saniye süren bir cinsel hayatları vardı. hatta bihter'in iç sesi 1-2-3 diye saymış şimdi en sevdiğim an demiş ve 4. saniyede yanılmamıştır. dsjsjdjjsj lan rezillik amk.)

  bu arada behlülümsünün gönlü ne hikmetse bihter'den geçmiştir gayrı. henüz maden suyu icat edilmediğinden yenilen kallavi yemeklerden sonra yanına nihal'i kaptığı gibi "geberrkkk est. göööerrrkk est." diye diye geh geh geğirerek doğa yürüyüşleri yapmaktadır. bihter de bir volkan gibi patlayan libidosunun neden olduğu nevrotik nöbetlerine artık engel olamamakta, doyurulmamış hiperseksüalitesi kendisini yerden yerde vurmakta ve işin kötüsü behlül artık kendisi ile ilgilenmemekte ve duvardan duvara vurmamaktadır. ednan'ı da çekecek takati kalmamıştır. öööeh ulan bi kere geldiğim şu hayatta bu güzellikle şu gördüğüm muameleye bak böyle işin amk diyerek artık gemileri yakar. aşkından ölmektedir. (offfffff nerde beren'in balatayı sıyırma sahneleri, nerde şımarık bihter'in "ölüyorum anlasana" hezeyanları)

  filmin sonlarında 6 kişinin yan yana beyaz şezlonglarda yatıp güneşlenme sahnesi var. lan ben bu sahneyi nerde gördüm, hangi filmdi falan derken, berlin'de alexanderplatz meydanı'nda galleria'nın karşısındaki kafenin önüne böyle sıra sıra şezlong koymuşlardı. millet yatıp kış günü d vitamini aktivasyonu yapıyordu. aaaa! aynısı.

  bu arada dizide ne ölüp ölüye karıştı ne kalktı diriye karıştı dediğimiz beşir, filmde iki köh köh yapmak dışında hiçbir fonksiyonu olmayan bir karakter.

  neyse şöyle böyle derken tam düğünün olduğu gün bihterimiz kırmızı elbiseyi giyip "ne öldürecem kendimi siktirsinler" diyerek milletin ortasından geçip havalı havalı yürüyor ve film bitiyor.
  --- spoiler ---

  abi türk sineması dibe vurmuş off yaa çok canım sıkıldı gerçekten. niye bunu yaptınız ki sanki? uşaklıgil'den utandım. gidip biraz tabutta rövaşata sahnesi izleyeyim de kendime geleyim.

 • 10. 16 kasım 2023 amazon türkiye rezaleti

  adamın son teklifi kabul etmemesine laf edenler var.

  arkadaş adam seni sikmiş. üstelemesen, ekşiye taşımasan sikildiğinle kalacaksın.

  bu adam "amazon'a nasıl güveneyim ben?" diyor.

  haklı adam amazon'un son teklifini kabul etmemekle.

  ben şimdi parayı denkleştirip -ki iyi para- cihazı alacağım. sonra böyle yarak kürek bir macera yaşayacağım. amazon bana "babaoli sen bu zamli fiyattan al, ben sana fazlasını iade edeceğim" diyecek.

  belki bende para kalmadı?

  ben oradan buradan, biraderden, arkadaştan aldım hadi. üç gün sonra amazon bana "al baboli. sana 10-15 hatta 25 binlik hediye çeki" derse???

  ben biradere dönüp "ya abim amazon'un götlüğü, hediye çeki vermiş. kusura bakma" mı diyeyim?

  ya ben o ekstra parayı niye emanet ediyorum amazon'a amına koyayım siz mal mısınız cidden?

  sonra da gel ekşi'deki gebeşler sana "eeeeamk adamlar sana hediye çeki vermiş hala ötüyorsun yarraaam" desin.

  edit: al. son eklemeye göre amazon aradaki farkı hediye çeki olarak vermiş. netice ne?

  adam amazon'dan 27 bin liralık alışveriş yaptığı için 12 bin liralık daha mal almak zorunda kaldı. amazon da oldu bana "hatasını telafi eden büyük firma"

  hassiktir amk...

  düdüt: sağolsun amazon hediye çeki tanımlamış da bizimkisi neticede ilk aldığı fiyattan alabilecek olmuş cihazı. ben yanlış anlamışım

  e amazon şimdi koskoca şirkette yok mu "biz bu boku niye yedik?" diyen adam

  çenemizi yordun...

  bi hukuki yaptırımdan kaçma havası da sezmiyor değilim ya.
  .neyse...

 • 11. arabada son ses dinlemelik şarkılar

  şehir içinde arabada son ses şarkı dinlenmez, özellikle gece hiç dinlenmez; hastası olanı var, acısı olanı var, yarası olanı var. kimse sizin pislik keyfinizi çekmek zorunda değil.

 • 12. kışın tüketilmesi daha zevkli gıdalar

  kestane tabi ki. olsa da yesek

 • 13. bilgehan alım

  internette ismi her aratıldığında tayini çıkmasına rağmen engelli bir memurun tayinini onaylamadığı ve ölümüne sebep olduğu çıkacaktır.

 • 14. 18 kasım 2023 hakan fidan'ın el cezire röportajı

  son madde çok sıkıntılı bir madde.

  aynı mondros'taki 7. madde gibi, nereye çekersen oraya gider.

  yahu kardeşim filistin'i savunmak size mi kaldı, tamam israil'in yaptığı savaş suçu ama dibindeki kendi soydaşları olan ülkeler varken bize ne oluyor! biz arap değiliz, türk'üz türk. bizim ülkenin bin tane derdi var zaten, bir de filistin'le mi uğraşalım.

 • 15. 5 milyon türk'ün almanya'da lobi yapamaması

  her seçimde aqp ye veriyorlar daha ne lobisi yapacaklar aq diye sordurtan başlık

 • 16. istanbul'da yaşamayanların hayatı kaçırması

  istanbul'da yaşayanlarınki hayatsa kaçırmaktan memnunum .

 • 17. pakistan'da ezanla söndürülmek istenen yangın

  boşa bir çabadır. çünkü herkes bilir ki yangına karşı tazyikli dua edilir.

 • 18. polat alemdar rolünü daha iyi oynayacak kişi

  bununla ilgili osman sınav'ın bir röportajı vardı. bu soruyu soruyorlar. yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir şey söylüyor:

  "oynayacak kişi yarattığımız polat karakterinin önüne geçmemesi lazım." bulursam editlerim buraya. yine burda başka bir yazıdada arkadaşın birisi "polat karakteri duygusuz, donuk birisi olması lazım. derin devlet, karşılaşılan çok acı. jest, mimik olmaması lazımdı o karakterde. sizin eleştirdiğiniz oyunculuk yok kısmı zaten polat karakterinin kendisi." yazmış.

  bu 2 yorumu düşündüğümde galiba necati şaşmaz doğru seçimdi.

 • 19. kalemle adam öldürmek

  john wick sonunda olaylardan kurtulup börekçide çalışarak düzgün ve sıradan bir hayat kurdu demek.

  umarım köpeğine zeval gelmez yine.

 • 20. yağmur ve kapalı hava seven insan

  depresiftir, melankoliktir ve böyle olmaktan keyif alır. hayatı sallamaz. ayrıca libidosu yüksektir.

 • 21. mrna aşısı olan 3-5 yıl içinde ölecek

  aşı olanlar: hemen hemen bütün sağlık personeli, ağırlıklı olarak varlıklı ülke vatandaşları, hatta varlıklı ülke sağlık personelinin neredeyse tamamı

  aşı olmayanlar: her öküzün altında buzağı arayan komplo teorisyenleri, sigorta sistemine dahil olmayanlar, parası olmayanlar, ve üçüncü dünya ülkesi vatandaşları.

  evet kanka küreselcilerin ilk grubu komple dünyadan silip bütün dünyayı ikinciye bırakmak gibi bir planı var. niye? zevkine.

 • 22. yalnızlık kader mi tercih mi

  - ne görüşeceğim lan onla, tipini sevmedim
  - işyerinden insana güvenilmez, herkes çıkar üzerine ilişkiler kuruyor
  - tinder, okcupid, bumble, instagram, ekşi sözlük hepsi et pazarı
  - ne gideceğim lan dans kursuna, dil kursuna
  - komşuyla yüz göz olmaya gerek yok
  - yurtdışında türkle yüz göz olmayacan

  modern zamanlar, insanın kolaylıkla bulunabilip insanın insanı kolaylıkla hiçe saydığı zamanlar. bence bu cehennemi yaratan yukarıda örnek verdiğim zihniyet. bu aslında bizim toplumsal özgüvensizliğimiz. geleneksel değerleri çöpe atıp bir yandan batılılaşırken birey de olamamanın yarattığı bir savrulma hali. bu haliyle istatistiki olarak toplumsal seçim, ve bu seçimin bireylerdeki projeksiyonu da kısmen kader. yapılacak en iyi şey, insanla derdi olan insanlarla vakit kaybetmemek ve insana olan muhtaciyetini, acizleşmeden farkında olarak yaşayan insanlarla yakınlaşmak.

 • 23. 18 kasım 2023 almanya türkiye maçı

  saat 22:45’te trt 1 ‘de yayınlanacak maçtır.

  kodumun başlığını açarken en önemli bilgileri verin şu soktumun yerinde.

 • 24. neşet ertaş'ın elle tutulur bir eserinin olmaması

  “elini kalbine götürdü;
  burası var ya dedi,
  taşa toprağa gerek kalmadan
  insanın gömüldüğü tek yer...”

  iki kelimeyi yan yana getirip kendini ifade edemeyenlere ve okuduğunu dahi anlayamayanlara dert olmuş büyük halk ozanıdır, gerçek bir sanatçıdır. ruhu şad olsun.

  evet sayın troll varsa bu sözün üstüne söyleyebileceğin bir söz söyle yoksa sus ve yalovaya devam et.

 • 25. her şeye çözüm bulabilen insan

  (bkz: mühendis)

 • 26. 10 iq'luk cümle

  almanya da ekmek 7 euro

 • 27. şehirlerarası otobüs yolculuğu klişeleri

  geçtiğim yolun kenarında ışığı yanan evlerdeki hayatları düşünmeden edemem

 • 28. çalıştığı işyerini sahiplenen insan

  sen istediğin kadar sahiplen, günü geldiğinde yüzüne bakmaz arkanda durmazlar :) o yüzden sen sen ol babanın şirketinde çalışmıyorsan el kapısını bu denli önemseme.

 • 29. kültürlü kadın bulamamak

  kültürel olarak cinsiyetin önemi yok. insan kendine yatırım yapmalı her zaman, ot gibi yaşamamak önemli. ama memlekette kültürlü insan az mı, az.

 • 30. kıskanmayan trip atmayan hesap sormayan kadın

  muhtemelen karşısında kişilik gelişimini tamamlamış hayranlık uyandıran bir erkek vardır ve ona sonsuz güveniyordur..

 • 31. ikinci el otomobil piyasası

  son 1 aydır araç bakıyorum. sıfırı 1350 bin olan, üstüne 2 kasa değiştirmiş 8 yıllık araca 950 bin istiyorlar.
  bende başladım mesaj atmaya 650 bin ile 700 bin teklif vermeye. çoğu 5 10 bin aşağı teklif etti. başka da düşmediler.
  ilanları da duruyor. 950 ile başlayan fiyatlarını 800-850 bine kadar düşürdüler.
  şimdi gidip 500 ile 550 bin teklif edeceğim.
  rahat 100 ilana böyle yazmışımdır.
  doğal olarak kafayı yiyorlar.
  iyice psikolojileri alt üst oldu.
  geceleri uyumayacak hale gelecekler.
  milettin kanını emerken iyidi, şimdi sıra bizde.
  feleğin çemberinden geçmiş araçlarınız elinizde patlayınca nasıl da burda kuduruyorsunuz.
  ayrıca burda piyasa artacak diyenlere itimat etmeyin. ölü fiyat verip geçin. bırakın biraz onlar kafayı yesin.

 • 32. 18 kasım 2023 istanbul yağmuru

  istanbul havaalanı'nın yanlış yere yapıldığınıın kanıtı olan olaydır.

  bilimle inatlaşan altına sıçar.

 • 33. 17 kasım 2023 sam altman'ın openai'den kovulması

  openai neymiş ayrı baktım. sam altman kimmiş ayrı araştırdım. greg brockman ayrı, nick bostromu da son olarak kim olduğunu öğrendim. ve entryi anlamayı başardım.

  entry bilgi verici. sözüm yok. ben çok farklı bir yerdeymişim.

  bi de sürekli futbol entrysi giriyorsunuz. ilk bakışta openai adlı takım teknik direktörünü kovdu mu diye açtım. araştırdıkça ilgi çekici.

  bu arada ben de açıklamayacam, herkes kendi baksın, öğrensin bunlar kim ya da ne

 • 34. hoşlanan erkeğin adım atmama sebebi

  sizden hoşlandığını düşünüyorsanız siz adım atın. her boku erkeklerden beklemeyin.

 • 35. askerlik yaparken en çok zorunuza giden şey

  kayseri komandoda batarya yazıcısıyken başıma gelen bir olayı anlatayım.

  bingöllü bir onbaşı vardı, kıl bi tipti. hani sivilde denk gelsem allah yarattı demez ağız burun dalardım askerlik sonrası :)

  neyse; bu onbaşı benim devreleri topladı (13-15 kişiydik). anladım bu bi' boklar yiyecek. bende katıldım aralarına, yazıcı sen gelme diyor. bu yazıcı sen gelme dedikçe beni iyice kıllandırıyor. yok yok geleyim bende dedim, tamam sen bilirsin dedi. devrelerimden biri “devrem sen git bu bizle uğraşacak” dedi. iyi ya oğlum uğraşsın bakalım dedim gidiyorum bende :)

  eğitim alanın oraya geldik, yola dökülen yapraklar toplanacak. iki süpürge iki kürek getirdi bu onbaşı. ee 13-15 kişiyiz, kalan 10 kişi ne yapacak?

  bu tip tekrar “yazıcı sen ayrıl” diyor. yok olm ayrılmıcam ben, çünkü sen belli yani benim devrelere eziyet edeceksin, benim de bunu başçavuş yazıcısı olarak görmem lazım ve deneyimlemem lazım :)

  başladık yolu elimizle süpürmeye, evet evet herkese yetecek kadar süpürge ve kürek olmasına rağmen bildiğin yolu elimizle süpürüyoruz. bu onbaşı devresiyle bana mesaj yolluyor, yazıcı sen ayrıl :)

  süpürdük mü biz bi güzelce yolu elimizle. lan düşün, askerdesin, kayseri komando tugayı, bi tane onbaşı çıkmış yer süpürtüyor.

  çok zoruma gitmişti. hala aklıma geldikçe sinir uçlarım hopluyor.

  şimdi ben yazıcı olarak böyle bir şeyi yapmak zorunda değilken yaptım mı? evet yaptım. e karşılığı olmayacak mı? :) altında kalırmıyım, sen onbaşıysan ben yazıcıyım mk.

  haftasonu çarşılar yazılacak. kim yazacak? ben tabii ki. askerlik yapanlar bilir, üst devreler genelde cumartesi çarşıya çıkar, pazar koğuşta dinlenir. bu yazılı olmayan kural gibi bir şeydir. cumartesi gez eğlen, pazar içtima yok komutan yok, alt devre çarşıda kafana göre takıl yani koğuşta. bu işin raconu bu çünkü. neyse, ben bu onbaşını ve devrelerini cumartesi değil pazar gününe yazdım. yine askerliğini yapanlar bilir, bölük komutanı o çarşı listesini imzaladı mı iş biter.

  çarşı listesini koğuşa gidip astım, üst devreler bi baktı hepsi pazar günü, alt devre cumartesi günü çıkıyor. hayda işe bak ahsksnsls. bunlar toplandı üzerime falan yürüyorlar, dövecekler mk beni. dedim gidin onbaşınıza sorun :) tabii bi yandan beni tehdit ediyorlar falan, hani tehdit şey işte; devrelerine eziyet ederiz nöbetlerde falan. 2-3 hafta böyle devam etti bu iş, tabii bunlar boş durmayıp harbiden devrelerimle uğraşmışlardı. nöbette tek ayak üstünde bekletme mi dersin, çapraz tutuş iki saat bekletme mi dersin aklına ne gelirse. ben hepsini terbiye ederdim ama devrelerim bu işin sonu yok diyince bırakmıştım.

  bu da böyle bi anımdır.

 • 36. metin uca

  yaşarken de ölünce de mücahit kudurtan güzel insan.
  biz razıyız kendisinden. mekanı cennet olsun.

 • 37. rasim ozan kütahyalı

  sümüklü mendildir. rte'nin yanındaki yeni kadro bunu siktir edince canı acımış. hala atatürkçüler de atatürkçüler diye ağlıyor. bir yandan yediği haltları utanmadan anlatıyor, bir yandan hala iktidara yanlıyor, bir yandan da atatürkçüler diye ağlamaya devam ediyor.

  sana koyan koymuş rasim. başına gelebilecek en kötü şey gelmiş senin: silik, ezik, kimsenin umursamadığı bir insan olmuşsun. iktidar seni yanına almaz artık. seni seven gençler içinse futbol yayınında şebeklik yapan bir adamsın.

  ps. napıyorsunuz, fetö tayfa ile birlikte erdoğan ölünce yayınlarız diye yemeyip içmeyip kitap mı yazıyorsunuz?

 • 38. kadınların espri yapamaması

  espiri çok ince işçilik isteyen bir şeydir. insanı yılışık, yapışık bir salako da edebilir, vezir de edebilir. mizah mizaç işi. hayatla birlikte kişiliğe eklemlenen bir yetenek gibi.. dünyayı yorumlama biçimi.

  erkeklerde daha fazla gelişmiş olması makul.. çoğu salako kıvamında zaten.

  bazı kadınların, beni günlerce güldüren espirileriyle karşılaşıyorum. espiri yapamıyorlar diye genellemek haksızlık olur. sözlükte de birkaç kişi var. keyifleri yerinde olunca bağırta bağırta güldürüyorlar. bunların bir tanesi sevgilisinden ayrıldı galiba. ayarları bozuk bu aralar.

  beni espiri yapabilen kadınlara emanet ediniz.

 • 39. gelir düştükçe artan şeyler

  akp'ye oy atma isteği

 • 40. izmir'de batan teknenin üstünde sigara içen adam

  batan tekne değil bir kayalığın üzerinde sigara içen adamdır. muhtemelen tiktok videosu için arkadaşları tarafından kayalığa bırakılıp video çekilmiş ve tekrardan kayalıktan alınarak paylaşılmıştır.

 • 41. 17 kasım 2023 flutv rok yayını

  şimdi rok'a gıcık olduğu için dalga geçenleri bir kenara bırakırsak ülkenin içinde bulunduğu hal ile ilgili ve geçmiş 20 yılı ile ilgili çok önemli tespitler yaptığı program. rok'u ben de zerre sevmem, ama ne dediğini dinlemek için sevmem gerekmiyor zaten. keza hak vermek için de öyle.
  mesela en hak verdiğim tespiti şu; ülkenin %80'i muhalif falan değil, devlet musul'u almaya gidiyoruz dese, girit adasını almaya gidiyoruz dese, devletin arkasına geçecek %80 kitle var, ama kendilerini muhalif sanıyorlar. ondan sonra tayyip erdoğan neden 20 yıldır iktidarda diye soruyorlar.

 • 42. erkeklerden kadınlara sorular

  saygıdeğer hanımefendiler,

  lütfen aşağıdaki başlığı gündeme taşımamıza insanlık ve adalet namına destek olur musunuz?

  (bkz: engelli memurun ihmal sonrası ölümü/@devriye 1923)

  25 yaşında engelli bir gencimiz göz göre göre ölüme terkedildi ve artık yaşamıyor, mevcut başlığın altına sözlük formatına uygun entry girerek destek olunuz lütfen.

  teşekkürler.

 • 43. öldükten sonrası için bir planı olmayan insan

  ne yapalim mesela? cennet tapusu için sakso mu çekelim?

 • 44. küt böreği mi kürt böreği mi sorunsalı

  böyle bir şey için entry’lerce tartışılması ne kadar primitif bir zekaya sahip olduğunuzun en güzel kanıtlarından biri. her on senede bir kürt yoktur güncellemesi gelir, üzerine 2.0 versiyonunda açılım falan; evet abi onlar da insan, benim de var tanıdıklar, inanır mısın burnundan nefes alıyor bilmem ne…

  sonra başa döner yine bin yıllık realiteyi tartışırsınız çünkü boş bakkal şey tartar evet…

  soykırımdan asla bahsettirmezsiniz ama laf arasına bak yine canınız ölmek çekiyor tehdidini de eklersiniz…

  on senede bir havayla dolan balonlar gibi rüzgarda savruluyorsunuz. endoktrine maruz kaldığınız ilk andan beri zombilere yaraşır yavaş adımlarla bu monoton hayatı yürüyorsunuz.
  göklerden gelen bir karar gibi ne düşüneceğiniz, ne yapacağınız size söyleniyor ve asla itiraz etmeden bunları yapıyorsunuz. işin kötüsü de bunu kendi iradenizle yaptığınıza inanmanız.
  çok acayip çünkü ceza ehliyetinizin bile olmaması lazım. sizde devletin zombi fikirlerinden başka en ufak bir idrak tanesi bulunmuyor asla.

  günlerce böyle bir şeyi tartışıp ben bunları neden sürekli konuşuyorum, nerden çıkıyor bunlar falan demiyorsunuz çünkü iğdiş edilmiş bir aklınız ve budanmış bir vicdanınız var. bunun sonunda realiteyi tartışmanın tek yolu onu inkardan geçiyor.

  sizin için inkarda hayat var.

 • 45. 18 kasım 2023 izmir yağmuru

  işe ve okula gidenler için çile, sıcacık evinde olanlar için ise romantizmin sebebi olacaktır.

 • 46. yazarları lise zamanlarına götüren şarkı

  zalim oyunbozan

 • 47. 5 öz kızını istismar eden baba

  ensest sanılandan çok çok fazla. poliklinikte yaşadığı çok büyük sıkıntıları olduğunu anladığım ve bu durumu anlatmak istemeyen çok erişkin hastam oluyor. bir kısmı büyük ihtimalle çocukluk çağı ensest istismarı. buzdağının görünen kısmı bile değil medyaya veya adli mercilere yansıyanlar.

 • 48. bir kadının kaliteli olduğunu gösteren detaylar

  özgüveni olması, hayata karşı duruşu, kendi ayakları üzerinde kimseye (eşi veya sevgilisi de dahil) kimseye muhtaç olmaması. kısaca seviyeli olmak ile soğuk-kaba olmak arasındaki fark ve samimi ile gevşek olmak arasındaki farkı bilmesi.

 • 49. kızılcık şerbeti (dizi)

  umut ve nursema ikilisinin git gide eziklikten geri zekalılığa doğru evrildiğini gördüğümüz bir dizi..

  ulan tamam anladık aileden para almayacaksınız da sonuçta evlenirken takılan milyon tane takı var. sırf nursema'nın beline taktıkları kemerle 3 ev alırsın istanbul'da. madem kullanmayacaksınız o takıları da geri verin o zaman..

  yok amaç nursema'nın ailesinden gelen 1 liranın bile hesabıysa, umut efendi nursema'nın arabasını da şakır şakır kullanmayacak o zaman. demek ki öyle bir dertleri yok..

  hadi onu da geç; nursema mutfak alışverişi için umuttan 300 lira alıyor. sonra bunun hiçbir halta yetmeyeceğini düşündüğünden pazara gitmeye karar veriyor. niye? 40-50 lira daha ucuza getiririm belki diye. olabilir, umut gibi bir aç köpeğin yapacağı hareketlerin sonunda nursema'ya da sirayet etmesi bi' nebze anlaşılabilir..

  da arkadaş, 40 lira kâr etmek için milyonluk arabayla pazara mı gidilir? o yol için 200 lira benzin mi harcanır?

  sözün özü; nursema'nın ailesinin dangoz halleri başka bir şey umut'un geri zekalı gibi kızı açlığa mahkum etmesi bambaşka bir şey..

  bi' de kıza aklınca espri yapıyor hırt; patatesli makarna mı olur diye. yani demeyeyim diyorum ama nursema'nın resmen dilinin ucuna ananın amı olur demek geldi de zor tuttu kız kendini hepimiz fark ettik *

 • 50. bu devirde evlenmenin saçmalık olması

  evlenecek birini bulan evlenmeli bence. ama çok zor.
  geçen gün bir arkadaşımla konuştum. kız arkadaşı ile 2 yıldır çıkıyormuş. evlenme planları yapıyorlar falan. kız 6 ay önce telefonları ve sosyal medya hesaplarını da kapatıp kayıplara karışmış. farklı şehirlerde yaşıyorlar bu arada tabi. arkadaş uzun süre aramış acaba öldü mü, başına bir şey mi geldi diye. sonra umudunu kesmiş. kızın akrabalarından biri kendisine ulaşıp, 6 ay önce evlendiğini söylemiş. buyur buradan yak.