devriye 19238
profili

 • bursa

  yaz kızım:

  • — bursa’nın yeniden kurtuluşu, yeniden yeşile kavuşması, dikilen betonların badem bıyıklı maklubecilerin analarının ta damlarına kadar sokulması, belediyeye torpille girmiş tayyibanların siktir-i selâse (üç siktir) ile kovulması, şehirdeki apaçilerin şehrin tarihî ve turistik noktalarından arındırılması ve bilhassa;
  bursa’nın yeniden avrupa şehri kimliğine kavuşması, 31 mart 2024 tarihi’nde olmuştur...

  sağ olunuz atatürk ilke ve devrimcileri,
  sağ olunuz türk milliyetperverleri,
  sağ olunuz mustafa bozbey.

  medeniyet kazandı:)

  haydi gülümseyin, medeniyettesiniz...

  sana gelince alonur akbaş:

  “bak şurdan siktir git!”

 • her kim islamdan çıkarsa türklükten de çıkar

  böyle mi kank?..

  “jesus türkleri korusun, bozkurtlar ulusun” görsel

  kan kardeşlerimiz, din kardeşliğinden öncedir.

  dinler isteyenlerin olsun. türklük bize yeterlidir.

  nokta!

 • özdağ'ın kürtçe öğrenmeyi ihanet popülizmi sayması

  “türk demek, dil demektir. millet olmanın en belirgin niteliklerinden biri dildir. 'türk milletindenim' diyen kişi, her şeyden önce kesinlikle türkçe konuşmalıdır. türkçe konuşmayan bir kişi, türk kültürüne ve milletine bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz.”

  (*) gazi mareşal mustafa kemal atatürk

  •••

  bu ülkenin ismi türkiye’dir ve türkiye türklerindir.

  bu ülkenin ruhu da kalbi de bel kemiği de atatürkçülüktür; atatürk ilke ve devrimleri’mizdir.

  atatürkçülük; farklılıkları arttırmak değil, benzerlikleri çoğaltmaktır.

  ulu önderimiz ebedî başkomutanımız gazi mareşal mustafa kemal atatürk’ün yukarıda belirtilen sözündeki gibi;
  • — “...türkçe konuşmayan bir kişi, türk kültürüne ve milletine bağlılığını öne sürerse buna inanmak doğru olmaz.”

  işte bu sebeple; ekrem imamoğlu, kürt kökenli yurttaşlarımızın türk milleti ile bağlılığını kopartmak isteyen bölücü terör örgütünün isteklerine müzahir olmak yerine; türkiye cumhuriyeti’mizin istanbul büyükşehir belediye başkanı olduğunu hatırlamalı ve güzel türkçemizin herkese ve her kesime itina ile öğretilmesi için projeler geliştirerek halkımızın tarihsel benzerliklerini çoğaltmalıdır.

  bu bağlamda; değerli türk milliyetperveri, dava arkadaşımız ve cumhuriyet devrimleri yoldaşımız, profesör doktor sayın ümit özdağ hocamızın tespiti ve uyarısı tarihî niteliktedir.
  mesaj da açık ve nettir:
  • — “farklılıkları arttırmak peşinde koşup sözde siyasal popülizm, özde ‘ihanet popülizmi’ -gerici popülizm- yapma!
  • — “aidi olduğunu iddia ettiğin türk milleti’nin içinde ayrıcalıklı zümreler yaratma peşinde koşma!”
  • — “görevini icra ettiğin şehir; türk şehridir ve türk milleti’mize aittir. benzerliklerimize odaklan, farklılıları arttırma!
  bu yaptığın yanlışlarının, türk milleti’ne ihanet ile sonuçlanacağını da unutma!”

  • — “türk ol imamoğlu. türk ol ve türk kalmaktan da korkma!”

  değerli türk milliyetperveri aziz vatansever profesör doktor sayın ümit özdağ hocamızın bu tarihî uyarısını saygıyla alkışlıyoruz, türk milleti’mizi düşünen türklük duruşuyla onur ve gurur duyuyoruz.
  imamoğlu gibi “gerici popülizm” taraftarlarına da tanrı’dan akıl ve fikir ile birlikte imamoğlu’nun türklüğünü hatırlamasını istiyoruz.

  çünkü, bir belediye başkanının görevi; istanbul pazarlarında türkçe bilmedikleri iddia edilen şahıslarla muhabbet etmek için, “dil olduğu” iddia edilen ama bilimsel temelli hiçbir şekilde ispatlanamayan karma mahalli bir ağızı öğrenmek değildir;
  • — yüce, büyük ve asil türk milleti’mize dosdoğru hizmet etmektir.

  var olsun ümit özdağ, var olsun türk milliyetperverleri.

  “...ruhumuzla...”

 • erkeklerden kadınlara sorular

  saygıdeğer hanımefendiler,

  lütfen aşağıdaki başlığı gündeme taşımamıza insanlık ve adalet namına destek olur musunuz?

  (bkz: engelli memurun ihmal sonrası ölümü/@devriye 1923)

  25 yaşında engelli bir gencimiz göz göre göre ölüme terkedildi ve artık yaşamıyor, mevcut başlığın altına sözlük formatına uygun entry girerek destek olunuz lütfen.

  teşekkürler.

 • hamas'ın yemek yiyen israil askerlerini vurması

  patlayıcının tesiri itibarıyla küçük çaplı alanda tahribat vermiştir, fakat;
  dolaşıma sokulan bu video ile psikolojik üstünlük açısından daha çok zarar vermiştir.

  savaş; karşı tarafa zarar verme ve karşı taraftan zarara uğramama sanatı öğretisidir.

  askerliğin meslekî iffetini kaybetmiş olan idf’nin harp sanatı namına köhneleşmiş olması, savaşı sivil katliamlarına dönüştürmüş olması, her şeyiyle utanç vericidir.

  ayrıca, başlıkta;” israilli askerlerin yemek yedikleri sırada” saldırıya uğradıkları yazılmış, fakat gerçekler öyle değil.

  izlediğiniz videoda saldırıya uğrayanlar “tsva ha-hagana le-yisra'el” yani şimdiki meşhur ismiyle; “sayeret matkal” askerleri.
  üçlü timlerden müteşekkil olarak 9 kişi (muhtemelen) keşif gözetleme istihbarat faaliyeti icra ediyorlardı ve yine muhtemelen görev sonrası toplanma noktasında havadan ya da karadan nakil bekliyorlardı.

  ve videodan anlaşıldığına göre beklemedikleri o şey gelip onları buldu.

  üç timin aynı yerde toplanmasını ve beklemelerini emreden sorumlu üstsubayı bulup bir güzel ağzını yüzünü silkeleyip omzundaki yıldızları pazardan alıp almadığını sormak yerinde olacaktır.

  sayeret matkal gibi bir ileri özel operasyon ve kuvvet biriminin bu denli tedbirsizce ölmeleri, askerlik mesleği adına üzüntü verici olup israil’in içi boşaltılan ordu disipliniyle yani bu türdeki disiplinsizliklerle sonunun kötüye gideceğini görmek de düşündürücüdür.

  mevcut durum itibarıyla, meskun mahal muharebe dahil olmak üzere yerinde sayan ve açık arazide düşmana yem olan bir idf var.

  sivil katliamında profesyonelleşmek yerine, savaş ve operasyon sahasında düşmana karşı profesyonellik kazanmalarını dilerdik.

  fakat anlaşılan o ki israil’in dilediği tek şey sivil katliamı...

  israil ordusunun da bu durumdan rahatsız olduğu meslekî kulislerde bilinen bir şey. bilhassa üst düzey pek çok general, israil’in hükümet eksenli baskısının israil ordusunu geriye götürdüğünü ve ordunun “hasidik” temelli şekillendirilmesinin ve ordunun siyasallaşmasının tehlikeli sonuçlara vardığı görüşündeler.

  fakat, bu durum; yahudilerin yüz karası binyamin netanyahu’nun umurunda bile değil. çünkü ölen kendi çocukları değil, hatta ölen israilli askerleri umursadığı dahi yok.

  dünyanın neresinde olursa olsun, bir yerde savaş varsa; orada ölenler, politikacılar için sadece bir sayıdır ve politikacılar bölme ve çıkarmada da ustalardır.

  “...kahrolsun bağzı şeyler...”

 • 12 ekim 2023 kendi çorap markamı kurmam

  başlığı açan söz konusu şahısların, merter’den defolu (sahte) ürünleri alıp üstlerine uydurma marka basıp satmalarına dair yaptıkları ticari usulsüzlüğe dair; sayın, saygın ve pek nezih sözlüğümüzde destek aramaları çabasıdır.

  anlaşılan o ki;
  tommy hilfiger’ı, “tommmy hilfyger” ismiyle, adidas’ı “adibas” ismiyle, ülker’i “üfler” ismiyle üreten evvel zaman urfalı sahteciler daha samimilerdir.

  başlık altında sözde girişimcinin “kadın” olduğuna dair vurgu yapılıp “soft” ifadeler seçildiği belirtilmiş.

  hayır! hırsız hırsızdır.

  hırsızın kadını erkeği yoktur.

  gerek ulusal, gerekse de uluslararası “fikri ve sınai mülkiyet” hukukunu yok sayan bir zihniyet hiçbir şekilde destek olunması gereken (sözde) “girişimci” değildir, alenen suç işleyen ve başlık itibarıyla işlediği suçuna destekçi arayan birer terbiyesizlerdir.

  insanların inandıkları doğrulara göre yaşamaları beklenir. bu bağlamda, inandığımız doğruların temeli; “medeni milletler zümresinin” hukukuna uygun olmalı ve her medeni insanın evrensel hukuka saygılı olması beklenmektedir.

  beklentimiz; ülkemizden hukuka saygılı girişimcilerin özverili davranması gerekliliğidir ve “sahtecilik” beklediğimiz bir girişimcilik değil, kınadığımız bir şahsiyetsizliktir.

  kınıyoruz.

  haram ile abad olunmaz. yeterince haramzade var.
  dürüst olunuz...

 • farah zeynep abdullah

  babası kerkük türkmeni türk milliyetperveri bir beyefendi ile annesi üsküp türk’ü türk milliyetperveri bir hanımefendi olan, atatürk ilke ve devrimleri ışığında modern eğitim ile öğretim tahsil etmiş bulunan; laik, sosyal, cumhuriyetçi, halkçı ve atatürkçü türk milliyetperveri bir hanımefendidir.

  başta sözlük’te ve sosyal medyada olmak üzere; bir takım eşekperest ensest ilişki mahsulü dağ maymunlarını sinirlerinden eşek çiftesi yemişe döndürmüştür.

  farah zeynep abdullah türk’tür ve kımıl zararlısı asalakları ziyadesiyle ürkütmüştür.

  şimdi, bir türk kızından yeterince gazaba maruz kaldıysanız s*ktir olup gidebilir hatta bütün eşekperestler olarak; “tece bizim dızlak düvey’imize laf söylüyor” diye zılgıtlar çekip 5 milyar trilyon bin yüz on yıllık ezikliğinizle çoğalmaya devam edebilir, hatta mezzo eşekleri gibi çığırıp anırabilirsiniz.

  fakat, mümkünse biraz ötede anırınız, asil türk kulaklarımız çirkin seslerinizden rahatsız oluyorlar...

 • şaka maka türk kızlarının cidden çirkin olması

  hayattaki tek ilişkileri; okşan takma isimli halkların demokratik pokemonu travesti nurettin ile olan lörkecilerin iftirasıdır.

  gerçi siz de haklısınız, travesti keko nurettin’den önce de eşek deneyimleriniz var diye biliyoruz.

  hâl böyle olunca “eşek hoşaftan ne anlar” diyor siktir-i selâse ile ait olduğunuz dağ maymunları coğrafyanıza sizleri yolluyoruz.

  •••

  • tanım:

  dünyada iki güzel kadın varsa birisi mutlaka türk’tür, diğeri de ya anne veya baba tarafından türk’tür.

  • ayrıca:
  kalbinizdeki kız türk değilse yüktür... * :)