kocgiri18
profili

 • fatih terim'in hastalığını şarap içerek kutlamak

  insanlığa sığmayacak harekettir.

  bu işin fenerlisi, galatasaraylısı, beşiktaşlısı yok yalnız. her taraftar grubunda var böyle dengesiz gerzekler. ortak paydası cehalet bu gerzeklerin.

 • canan kaftancıoğlu'nun bahçeli ile alay etmesi

  alay olmayan ama son derece ince bir mizah içeren paylaşımdır.

  öncelikle liseliler bilmez, eskiden erkan yolaç üstad'ın meşhur evet hayır yarışması vardı. orada üstad'ın bir kalıp vardı, "yarışmaya gelirken mehter marşı ile geleceksiniz, yerinize giderken izmir marşı ile gideceksiniz" derdi ve gerçekten de bir yarışmacı sahneye gelirken orkestra mehter marşı çalar, yerine giderken ise izmir marşı çalardı.

  özlemişiz erkan reyiz

  e devlet bey ve 30 araçlık konvoyu istanbul'a yarışmaya mehter marşı ile gelmişlerdi, yerlerine giderken de izmir marşı ile göndermiş canan hanım. son derece hoş ve güzel bir espri olmuş.

 • 1 ocak 2018 dr oetker rezilliği

  keki kabarmayan bir yazarın yaşadığı rezillikmiş.

  hastane hatası nedeniyle ölen bebek için açılan başlığın adı da rezalet, kabarmayan kek için açılanın da.

  sözlük bünyesinde bir rezalet komisyonu kurulmalı artık, her abuk konu için rezalet başlığı açılamamalı.

 • kadir mısıroğlu

  "fikirleriyle" yaşayacağı iddia edilen fesli atatürk düşmanı.

  (bkz: beyni yok fikri var)

 • sevişmek istenen ünlüler

  kesinlikle e'dir. her ne kadar zerafetiyle i daha makbul gibi görünse de sıfır beden sevmeyip hafif balık eti seven benim için e vazgeçilmezdir.

 • 28-31 temmuz 2017 thy dalaman rezaletler silsilesi

  rezalet gibi rezalet.

  bu topraklarda aktarmalı uçuş risklerinden bihaber, ucu ucuna aktarmalı bilet alıp, bir sonraki uçağın beklemesi gerektiğini düşünen ve uçuştan 20 dakika önce hava alanına gidince uçağa binebileceğini sanan insanlar var.

  kombo rezalet.

 • manisa 40 derece bir şey yemesen de hasta olursun

  o zaman adana, antep, antalya gibi güneşin anavatanı olan illerimizdekilerin direkt ölmesi gerektiğini anladığımız açıklama.

  ben ikna oldum.

 • saçı 3 numaraya vurma nedenleri

  benim için sayısı bir hayli fazla olan nedenlerdir.

  - üstlerin zaten yeterince açık olması
  - kafa yapıma daha çok yakıştırıyor olmam
  - berber koltuğunda oturmaktan nefret etmem
  - berberin de çok vaktini almadığım için ucuz berber tercih edebiliyor olmam, en pahalısı da, sokak arasındaki de aynı traşı yapıyor sonuçta.
  - saç taramaktan ve saçla uğraşmaktan nefret etmem
  - daha temiz olması
  - yıkandıktan sonra kolay kuruması
  - "bere taktım saçım bozuldu" vs. gibi dertlerin olmaması
  - jöle, briyantin ve benzeri saç bakım ürünleri maliyetinin sıfır olması
  - zorlasam kendi kendime bile yapabilecek olmam

  bunlardan aklıma ilk gelenleridir.

 • kedi besleyenlerin psikolojik sorunlarının olması

  beslemeyenlerin daha az sorunlu olduğunu göstermez.

  en azından evinde hayvan beslemeyen biri olarak benim bu konudaki tespitim şudur;

  toplum olarak hayvan sever bir toplum olmadığımız açık. haliyle herkeste bir birim olması gereken hayvan sevgisi toplumun büyük çoğunluğunda olmayınca, olanlar da mecburen açığı kapamak için üç birimlik çalışmak, daha fazla emek harcamak zorunda kalıyorlar ve psikolojik sorunlu, hayvanlarla kafayı yemiş gibi görünüyorlar. "yeea bu garı da gafayı yemiş, karda kışta elinde poşet kedilerin peşinde koşuyor" diyen gerizekalı da aslında kendi üzerine düşen bir birimlik "insanlık" görevini yapsa, o "garı" daha az hayvan peşinde koşmak zorunda kalacak. belki en fazla evinin kapısının önüne bir avuç mama, bir tas su koyması yetecek ama işte olmuyor öyle. olmadığı gibi bir de psikolojik sorunlu olanlar, hayvanları besleyenler oluyor.

  asıl soru şu ;

  hayvanları besleyenler mi psikolojik sorunlu, yoksa hayvan yuvalarını parçalayan, onlar için sokaklara konan mamaları tekmeleyip dağıtan, su kaplarını deviren, hayvanlara ev yapmaya çalışanları hakaret eden, darp eden ve hatta öldürenler mi?

  bi siktirin gidin allah aşkına.

 • aslı enver

  beğenmeyenler de olabilir, normaldir. brüt.

 • istasyonda namaza duran cemaati beklemeyen tren

  islamda ateyizlerin bile bildiği kaza namazı diye bir gerçek varken, buna rağmen istasyonun ortasında namaz şov yapanları hüsrana uğratmış tren.

  edit: bazı mesajlar geldi, kimisinde kaza namazı her mezhepte bu durumda uygulanmaz diyor, bazıları hiç uygulanmaz diyor. hangisi doğru bilemedim ama seferiyken namaz eğer bu durumdaki gibi tren kaçacaksa örneğin, kazaya bırakılabilir diye biliyorum.

 • asgari ücret 1300 olunca sus pus olan ekşiciler

  chp'nin asgari ücret vaadinde ortalıkta "hani gaynak", "cehape zihniyeti işte, hesapsız kitapsız.." diye tepinen yavşakların sus pus olmasından evladır. o gün bu şekilde chp'ye sallayanlar,bugün akp tarafından da yapılmış olsa söyledikleri yüzünden utanmış mıdır acaba? ve eğer chp'nin o vaadi olmasaydı bugün akp böyle bir vaadde bulunmayacak, dolayısiyle böyle bir icraat olmayacaktı, bunun farkındalar mı? öyle ya, 6 haziranda programında yoktu akp'nin böyle bir şey, 3 ayda ne değişti de birden programlarına giriverdi?

  chp iktidarda olmasa bile, estirdiği rüzgarla dar gelirlinin yüzünü güldürdü. dar gelirli bu zammı chp'ye borçludur. aksini iddia eden ya mal, ya kör, ya da art niyetlidir.

 • 2015 kış saati uygulamasının ertelenmesi

  it yöneticileri açısından felakettir.

  tüm bilgisayarlı sistemler dünya ile aynı anda gece yarısı otomatik olarak kış saatine geçer. tüm sistemlerde aynı anda olduğu için de herhangi bir karışıklık vs. olmadan hayat devam eder.

  şimdi ne olacak ?

  eğer müdahale edilmez ise tüm sistemler saatlerini gene ayın 25'inde bir saat geri alacak doğal olarak. dolayısiyle tüm sistemlere manuel müdahale edilmek durumunda kalıncak ve umuyorum ki it yöneticilerinin gözden kaçırdıkları bir sistem olmayacak. eğer konuya hassasiyetle yaklaşılmaz ise büyük bir kaos yaşanması da söz konusu olabilir tabii.

  vatandaş bir hafta önceden geri alınan saate ayak uyduramayacak diye (ki bu bile insanları aptal yerine koymak oluyor) böylesine riskli bir tedbire başvuran yöneticilerimizi tüm it yöneticileri adına tebrik ediyorum.

 • win7'nin eject dendiğinde usb belleği çıkartmaması

 • kemal kılıçdaroğlu

  bazı nato kafalar tarafından "henüz iktidar olamadan zam yapmaya başlayan siyasetçi" olarak tanımlanan siyasetçi.

  oysa adam zaten açıklamasını yaptı bu konuda. birebir cümleler olmamakla birlikte şu minvalde bir açıklama yaptı.

  "haziran ile bu dönem arasında ciddi bir kur artışı var. dolayısiyle aradaki fark bundan kaynaklanıyor. gördüğünüz gibi hiçbir vaadimiz bol keseden, hesapsız, kitapsız değil. her şeyi kuruşuna dek hesaplayarak konuşuyoruz"

  ama tabii bu kısmını takip ettiğiniz basın kuruluşları yazmıyor, "ehe he, daha koltuğa oturmadan zam yaptı" diye oltaya gelen sazanlara bu açıklamayla güzel takıyor kapağı da işte anlayana.

 • samsung ıslık mesaj sesi

  "fü fu fi fiyyt fuuuyt" şeklindedir.

 • ilk çocuk yalnız kalmasın diye ikinciyi yapmak

  doğru olan ve mümkünse yapılması gereken bir eylemdir. hatta ben derim ki ikinciye bakmayan birinciyi de yapmamalı. şöyle ki ;

  ana babalar olarak dünyaya kazık çakmayacağız. allah sıralı ölüm versin, vademiz dolunca gideceğiz. çocuklarımızı vade tarihimize kadar kendi ayakları üzerinde duracak duruma getirebildiysek ne mutlu bize. ve fakat ; kardeş önemli bir konu.

  işi mantık yönünden değerlendirirsek, yaş ilerlediğinde, anne ve baba dünyadan göç ettiğinde , hayat mücadelesinde her daim desteği olması açısından bir kardeşin olmasında fayda var. işi daha da ileri götürürsek ; evlenen çiftin her ikisi de bir evin bir çocuğuysa, bu evlilikten doğan çocukların amca, dayı, hala, teyze, hiçbirşeyi olmayacak. tuhaf gelmiyor mu kulağa ?

  işi manevi anlamda değerlendirirsek, kardeş sevgisi süper birşey, yeri dolmaz. herkesin bunu yaşama hakkı olmalı, en azından kendi çocuklarımıza bu hakkı tanımalıyız diye düşünüyorum.

  bakabileceğine inanan, adam gibi yetiştirebileceğine inanan en az iki çocuk yapmalı. ve hatta mümkünse daha fazla.

  eyyorlamam bu kadar.

  not : yedi kardeşiz, benim de iki çocuğum var.

 • start-stop sistemi

  100 km'de 5 tl yi beğenmeyip bu teknolojiyi gereksiz ilan eden cahil prof'ları görmemize vesile olan teknoloji.

  her gün şehir içinde 110 km yapıyorum, bu da ayda yaklaşık 120 tl'lik tasarruf demektir. hayır bu parayı beğenmiyorsanız her ay düzenli gönderebilirsiniz hesabıma, çok memnun olurum yani :)

  edit : işin bir de çevre boyutu var tabii. start/stop'a sadece para tasarrufu olarak bakarsanız, aldanırsınız. zaten doğanın anasını zigiyoruz, bari bu tip teknolojiler az da olsa nefes aldırsın doğaya bi zahmet.